• ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA
          • ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

          • Są koty różne - białe, czarne, pręgowane, rude, rasowe, krótkowłose, długowłose, dachowce. Chodzą swoimi ścieżkami. Wszystkie mruczą, łaszą się i miauczą. Łączy je jeszcze jedno - uwielbiają człowieka. Koty swoimi niezwykłymi cechami fascynują nas od wieków, od czasów faraonów. Nic dziwnego, że te niesamowite i tajemnicze stworzenia doczekały się swojego święta, które obchodzimy 17 lutego. W naszej szkole z okazji święta wszystkich kotów wielu uczniów, a także nauczycieli podzieliło się zdjęciami swoich Mruczków. Poniżej przedstawiamy galerię szkolnych kotów.

            Opracowanie: Agata Drzewek, Agnieszka Milewska, Katarzyna Brzozowska, Ewelina Olszewska

        • VIII  edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”
          • VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”

          • W tym roku szkolnym uczniowie z klas I- III przystąpią do kolejnej już VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego PUCHACZ PIOTR. Inicjatorem i organizatorem tego konkursu jest ogólnopolska sieci szkół nauczania matematyki MathRiders Polska. Celem matematycznego przedsięwzięcia jest m. in. rozwijanie zdolności oraz zainteresowań uczniów,  popularyzacja  matematyki,  stworzenie możliwości uczniom wykazania się uzdolnieniami matematycznymi i logicznym myśleniem, mobilizowanie oraz  motywowanie dzieci do rozwiązywania matematycznych problemów.  
             I etap Konkursu  przeprowadzony zostanie w naszej szkole dnia 14 marca 2024 r.
             II etap – międzyszkolny – 9 maja 2024 r.
             III etap – ogólnopolski – 9 czerwca 2024 r. w Warszawie
            .

            Wszystkim Uczestnikom Konkursu  życzymy sukcesów matematycznych!


            Koordynatorzy konkursu w szkole: Katarzyna Rabajczyk, Aneta Jusińska, Kamila Tyburska

        • Podarunek dla uczniów
          • Podarunek dla uczniów

          • Pani Agnieszka Kacprzak, Radna Gminy Radzymin, przekazała wszystkim uczniom naszej szkoły szczoteczki do zębów, które pozyskała ze Stowarzyszenia Praskiego "PATRZ SERCEM". DZIĘKUJEMY!

        • 83.  rocznica pierwszego zrzutu Cichociemnych
          • 83. rocznica pierwszego zrzutu Cichociemnych

          • „W obliczu Boga Wszechmocnego i Najświętszej Marii Panny,

            jako żołnierz powołany do służby specjalnej przysięgam…”

            /fragment przysięgi "Cichociemnych"/

            W nocy z 15 na 16 lutego br. minie 83. rocznica pierwszego zrzutu cichociemnych nad okupowaną przez Niemców Polskę. Pierwszymi cichociemnymi zrzuconymi w  ramach operacji "Adolphus" byli; rotmistrz Józef Zabielski ps "Żbik", major Stanisław Krzymowski ps "Kostka" i kurier Rządu na uchodźctwie Czesław Raczkowski ps "Orkan". Cichociemni to specjalnie szkoleni , legendarni  żołnierze polskich sił zbrojnych walczących na Zachodzie, którzy w czasie II wojny światowej zrzucani byli na spadochronach na terytorium okupowanej Polski. Ich głównym zadaniem była walka  o wolną i suwerenną ojczyznę. W czasie wojny dokonano zrzutu 316 „Cichociemnych”. Jeden z takich zrzutów miał miejsce w nocy z 9 na 10 kwietnia 1944 roku w Kołakowie w dawnym powiecie radzymińskim. Operacja nosiła kryptonim „Weller 2”. Pełniąc służbę w Związku Walki Zbrojnej - Armii Krajowej cichociemni stali się elitą Polskiego Państwa Podziemnego.

            Cześć i chwała bohaterom

            Koło Historyczne „Wiarus”

             

        • Sukcesy sportowe uczniów SP1 - tenis stołowy
          • Sukcesy sportowe uczniów SP1 - tenis stołowy

          •  W tym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Gminy Radzymin w tenisie stołowym klas V-VI.

            W zawodach tych dziewczęta zajęły I miejsce, a chłopcy III miejsce.

            Szkołę reprezentowali:

            Alicja Salwocka, Oliwia Wyszkowska, Adrian Chomka, Danil Saleznov, Filip Lesik, Filip Kozakiewicz

            Nasze dziewczęta wygrywając Mistrzostwa Gminy awansowały do Finałów Powiatu.  W rozgrywkach tych dzielnie walczyły do samego końca zajmując ostatecznie IV miejsce.

            Opiekun: Arkadiusz Kostrzębski

        • 82. rocznica powstania Armii Krajowej
          • 82. rocznica powstania Armii Krajowej

          • "W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Marii Panny Królowej Korony Polskiej, kładę swe ręce na ten święty Krzyż, znak męki i Zbawienia. Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży Jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił, aż do ofiary mego życia.  Prezydentowi Rzeczypospolitej i rozkazom Naczelnego Wodza oraz wyznaczonemu przezeń dowódcy Armii Krajowej będę bezwzględnie posłuszny, a tajemnicy dochowam niezłomnie cokolwiek by mnie spotkać miało."

            Rota przysięgi żołnierzy „Kedywu" Armii Krajowej wprowadzona rozkazem z dnia 12.XII.1942 r. przez Komendanta Głównego A. K. generała „Grota"

            W  środę 14 lutego 2023 r. minie 82. rocznica powstania Armii Krajowej największej konspiracyjnej organizacji wojskowej w okupowanej przez Niemców Europie. Stanowiła ona integralną część Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie  podległych Naczelnemu Wodzowi i  Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźctwie. 82 lata temu 14 lutego 1942 roku, rozkazem Naczelnego Wodza, Związek Walki Zbrojnej (ZWZ) został przekształcony w Armię Krajową (AK).Jej komendantem został gen. Stefan Rowecki „Grot”  Decyzja gen. Sikorskiego z 14 lutego 1942 r. podnosiła rangę Armii Krajowej  do krajowych sił zbrojnych, w której skład weszli wszyscy żołnierze będący w czynnej służbie wojskowej. Liczyła ona  w 1944 roku ponad 380 tysięcy zaprzysiężonych żołnierzy. Armia Krajowa  działała na terenach II Rzeczpospolitej, okupowanych przez III Rzeszę i Związek Sowiecki. Celem dalekosiężnym AK było przygotowanie ogólnopolskiego powstania zbrojnego, a w ramach walki bieżącej prowadziła zakrojoną na szeroką skalę akcję propagandowo- informacyjną, działania sabotażowo-dywersyjne i odwetowe oraz walkę partyzancką, która w bezpośrednim sąsiedztwie frontu przekształcała się w walkę otwartą, prowadzoną w ramach akcji „Burza”. W kwietniu 1942 roku podczas narady przywódców organizacji niepodległościowych  zapadła decyzja o powstaniu struktur Armii Krajowej  na terenie dawnego Powiatu Radzymińskiego. Narada odbyła się w mieszkaniu ppor. Henryka Kutznera ps "Doliwa" przy ul. 11 Listopada w Radzyminie. Pierwszym komendantem Obwodu Armii Krajowej został mjr Witold Kitkiewicz ps. "Marian".

            Cześć i Chwała Bohaterom.

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • 84. rocznica śmierci ppor. Leona Witkowskiego i 160. rocznica śmierci ppłka Józefa Jankowskiego - Szydłowskiego
          • 84. rocznica śmierci ppor. Leona Witkowskiego i 160. rocznica śmierci ppłka Józefa Jankowskiego - Szydłowskiego

          • „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych"

            /ks. Jan Twardowski/

            W poniedziałek 12 lutego br. delegacja naszej szkoły złożyła wiązankę kwiatów  i zapaliła znicze na grobie  ppor. Leona  Witkowskiego – powstańca styczniowego, który znajduje się na Cmentarzu Bohaterów Bitwy Warszawskie 1920 roku. Z okazji 84. rocznicy śmierci ppor. Leona Witkowskiego i 161. rocznicy wybuch Powstania Styczniowego zapalone znicze – ognie pamięci i wiązanka biało – czerwonych kwiatów to nasz hołd dla człowieka, który mając zaledwie 14 lat wstąpił do powstańczej partii, by walczyć  z rosyjskim zaborcą o wolną i suwerenną Polskę.  12 lutego 1864 roku, co warte przypomnienia, na stokach warszawskiej Cytadeli oddał  życie za marzenia o wolnej ojczyźnie  ppłk. Józef Jankowski pseudonim Szydłowski jeden z najwybitniejszych powstańczych dowódców. Walczył w okolicach naszego miasta, Marek i Strugi. Powstanie Styczniowe to największy  w naszych dziejach zryw wyzwoleńczy, który zjednoczył pod wspólnymi sztandarami  wszystkie warstwy ówczesnego społeczeństwa. Polacy uświadomili sobie, a także całemu światu, iż mimo pozbawienia własnej państwowości, narodzili się pod zaborami jako nowoczesny naród. Umęczony, ale dumny. Podzielony granicami, ale jednorodny. Silny wiarą i tradycją; zdolny dzięki nim do największych poświęceń.” My chcemy i będziemy pamiętać o bohaterach tamtych tragicznych wydarzeń. Powstańcy styczniowi ginęli, trafiali do carskich katowni, byli zsyłani na Sybir i choć wolnej Polski nie wywalczyli dali  następnym pokoleniom  przykład postaw patriotycznych i wiary w  ostateczne zwycięstwo dobra nad złem. Dla nas, uczniów „Stalowej Jedynki”, pamięć o nich to nie tylko nasz obowiązek. To także wielki zaszczyt.

            Cześć i Chwała Bohaterom

            Koło Historyczne „Wiarus”

        • KONSTRUOWANIE ZAMKÓW I PAŁACÓW
          • KONSTRUOWANIE ZAMKÓW I PAŁACÓW

          • W piątek, 9 lutego uczniowie klasy 3b brali udział w projekcie technicznym, podczas którego w grupach tworzyli budowle zamków i pałaców. Dzięki grupowej formie zajęć konstrukcyjnych uczniowie wzmacniali relacje społeczne, rozwijali swoją wyobraźnię, kreatywność, inwencję twórczą oraz współdziałali i realizowali wspólny plan. Uczniowie wykazali nieograniczoną wyobraźnię, samodzielne myślenie, które pomaga dzieciom podczas uczenia się oraz jest nieodłącznym elementem podejmowania decyzji.

            Dzieci włożyły w prace wiele wysiłku, cierpliwości i wytrwale oraz konsekwentnie dążyły do celu. Zajęcia konstrukcyjno-techniczne sprawiły uczniom przyjemność i zadowolenie. Współpraca w grupach była powodem do wzmacniania poczucia własnej wartości oraz pozytywnych relacji zespołu klasowego.

            Na zakończenie zajęć zorganizowano wystawę prac i uczniowie zaprezentowali i omówili wspaniałe i oryginalne budowle.

            Opracowanie: Anna Mazur

        • Bal karnawałowy klas 4-8
          • Bal karnawałowy klas 4-8

          • W czwartek 8 lutego 2024 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 4-8. Był to dzień niecierpliwie wyczekiwany przez wszystkich. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w kosmiczną salę balową - wcześniej uczniowie wszystkich klas robili gwiazdki, rakiety kosmiczne, balony, łańcuchy,  które posłużyły do dekoracji sali. Zjawiskowy wygląd, wprowadził uczniów w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Na uczniów czekała też słodka niespodzianka. Ponieważ dzień balu wypadł w tzw. tłusty czwartek rodzice z Rady Rodziców poczęstowali wszystkich pysznymi pączkami, za które dziękujemy.

            Opracowanie: Anna Ciborowska

        • Bal karnawałowy klas 1-3
          • Bal karnawałowy klas 1-3

          • Dnia 07.02.2024 r.  w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to czas, który dostarczył dzieciom wielu pozytywnych emocji, przeżyć i radości. Kolorowe stroje, kosmiczny wystrój sali i skoczna muzyka - to atmosfera, która od rana towarzyszyła naszym uczniom edukacji wczesnoszkolnej. W kosmicznej scenerii dzieci bawiły się wspaniale. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy. Najmłodsi dali popis swoimi pięknymi strojami, dzięki czemu na balu nie zabrakło księżniczek, rycerzy, piratów i Spidermanów. Dziękujemy dzieciom za kosmiczną zabawę, a Gronu Pedagogicznemu za wkład i zaangażowanie w przygotowanie balu karnawałowego. Po twarzach dzieci można było dostrzec, że zabawa została zaliczona do bardzo udanych, z żalem opuszczały salę.

            Do zobaczenie za rok ;-)

            Opracowanie: Magdalena Jabłecka

            PODZIĘKOWANIE:

            Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za zaangażowanie w organizację balu karnawałowego.  Szczególne podziękowania kierujemy do tych nauczycieli, którzy poświęcili  swój cenny czas, po zakończonych lekcjach, dla dobra naszej szkolnej społeczności, czas za który mogę zapłacić tylko słowem DZIĘKUJĘ. To właśnie ta szczególna  serdeczność  i pomoc nauczycieli  jest  nieoceniona.

            Za prowadzenie balu klas I-III DZIĘKUJĘ: Pani Magdzie Jabłeckiej, Katarzynie Kwiatkowskiej.

            Za pozyskanie upominków oraz przygotowanie ścianki dekoracyjnej DZIĘKUJĘ: Pani Magdzie Jabłeckiej.

            Za oprawę muzyczną dla klas I-III DZIĘKUJĘ: Pani Sylwii Sikorskiej i Panu Pawłowi Cybulskiemu.

            Za szczególne zaangażowanie i koordynację prac przy dekoracji sali DZIĘKUJĘ: Paniom Marcie Karłowicz, Agacie Drzewek, Anecie Żołądek.

            Za porządkowanie sali po balu DZIĘKUJĘ: Paniom Dominice Paprockiej, Laurze Waśniewskiej, Justynie Jończyk, Panu Arkadiuszowi Kostrzębskiemu.

            Dyrektor szkoły

        • Sukces naszych młodych radzymińskich judoków w Słowacji
          • Sukces naszych młodych radzymińskich judoków w Słowacji

          • W  sobotę 3 lutego, grupa 60 młodych judoków w wieku 8-12 lat wzięła udział w turnieju zorganizowanym w miejscowości Żylina na Słowacji. Walki rozgrywane były oddzielnie dla dziewcząt i dla chłopców, w podziale na kategorie wiekowe i wagowe.

            Nasi wspaniale wyszkoleni zawodnicy Same Judo dali imponujący pokaz swoich umiejętności i talentu. Młode Rekiny stoczyły wiele emocjonujących walk. Było to wyjątkowe wydarzenie, pełne pasji i sportowej rywalizacji oraz niezapomnianych chwil na macie. W tak doborowym towarzystwie sukces młodych sportowców z Radzymina cieszy szczególnie.

            Wyniki turnieju:

            1 miejsce - Wójcik Hanna 3a

            4 miejsce -Szymankiewicz Antonina 3b

            5 miejsce -Mrozińska Pola 3c

            1 miejsce -Toderenchuk Yelyzaveta 4e

            Gratulujemy !!! To wielki sukces, z którego wszyscy możemy być dumni.

            Brawa dla wszystkich zawodników oraz podziękowania dla Trenerów i Rodziców.  Życzymy Wam powodzenia w kolejnych turniejach!

            Opracowanie: Marzena Marchel

        • Oferta pracy
          • Oferta pracy

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie  poszukuje nauczyciela języka hiszpańskiego (wakat) od nowego roku szkolnego 2024/2025.

            Wymagane dokumenty aplikacyjne prosimy przesyłać na adres:

            sp1radzymin@radzymin.pl

            W razie pytań zapraszamy do kontaktu: 22 7867279

        • Dzień Bezpiecznego Internetu 2024
          • Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024.

            W naszej szkole odbędą się następujące działania edukacyjne promujące zasady bezpieczeństwa w Internecie:

            1. Zgłoszenie inicjatywy na portalu WWW.dbi.pl.
            2. Umieszczenie banneru DBI 2024 na szkolnej stronie internetowej.
            3. Rozwieszenie w szkole plakatów i informacji, promujących bezpieczeństwo w sieci.
            4. Przeprowadzenie zajęć edukacyjnych i lekcji online dla uczniów klas I-VIII z wykorzystaniem scenariuszy organizatorów akcji, na podstawie dostępnych filmów w ramach zajęć z wychowawcą, informatyki, świetlicy.
            5. Wykonanie gazetki na szkolnym korytarzu o tematyce związanej z bezpieczeństwem w Internecie.                                                                                                                                                          6. Konkurs plastyczny dla klas IV na plakat promujący zasady bezpieczeństwa w Internecie (techniką dowolną - tradycyjną plastyczną, z wykorzystaniem programów komputerowych, graficznych lub collage). >>>>> REGULAMIN_Konkurs_plastyczny_dla_klas_IV.pdf
            7. Dla klas V i VI  Turniej Wiedzy Informatycznej dotyczący zasad bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych i urządzeń mobilnych. >>> REGULAMIN_Konkurs_informatyczny_dla_klas_V_i_VI.pdf
            8. Dla klas VII i VIII utworzenie animacji komputerowej w aplikacji Scratch propagującej zasady bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie wszystkich użytkowników z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. >>>>> Regulamin_konkursu_informatycznego_dla_klas_VII_i_VIII.pdf
            9. Opracowanie ulotki/wkładki informacyjnej do gazetki szkolnej - "Lustro Jedynki"  zawierającej  porady dla uczniów i rodziców związane z zagrożeniami w Sieci.
            10. Podsumowanie obchodów DBI na stronie internetowej sp1radzymin.radzymin.pl oraz w sprawozdaniu dla organizatorów akcji.

            Opiekunowie akcji: Paweł Cybulski, Tomasz Łopatowski, Dorota Poznańska, Wioletta Wielgat

        • 80. rocznica najsłynniejszej akcji oddziału Armii Krajowej
          • 80. rocznica najsłynniejszej akcji oddziału Armii Krajowej

          • W czwartek 1 lutego 2024 roku minie 80. rocznica najsłynniejszej akcji oddziału Armii Krajowej  będącej zbrojnym ramieniem Polskiego Państwa Podziemnego. W samym centrum okupowanej Warszawy, pod oknami dowództwa SS 1 lutego 1944 roku od kul żołnierzy oddziału specjalnego Kedywu Komendy Głównej AK „Pegaz” zginął Fanz Kutschera. SS-Brigadeführer i Generalmajor  dowódca SS i Policji  na dystrykt warszawski Generalnego Gubernatorstwa To on od jesieni 1943 roku wprowadził w stolicy terror, organizował uliczne łapanki i egzekucje na skalę masową. Każdego tygodnia z jego rozkazu rozstrzeliwano setki niewinnych mieszkańców stolicy. Wyrokiem sadu Polskiego Państwa Podziemnego został za zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu skazany na karę śmierci. Akcja na Fanza Kutscherę przygotowana była w najdrobniejszych szczegółach. Brało w niej udział dziewięciu żołnierzy AK i trzy łączniczki. Trwała zaledwie 100 sekund.. Samochód wiozący F. Kutscherę miał do przejechania zaledwie 140 metrów.. Na tym odcinku trasy żołnierze AK doprowadzili do zderzenia z innym pojazdem i wykonali wyrok.  Był to wyraźny sygnał, że Polskie Państwo Podziemne nie godzi się na terror w Warszawie i z całą mocą będzie karało tych, którzy popełniają zbrodnie wobec Polaków. Po śmierci szefa gestapo Niemcy zaniechali stosowania jego metod. Następca Kutschery w Warszawie mówił, że nie chce skończyć tak jak jego poprzednik Uczestnikami spektakularnej akcji byli: Bronisław Pietraszewicz „Lot” dowódca, Stanisław Huskowski „Ali”—zastępca dowódcy, Zdzisław Poradzki „Kruszynka”, Michał Issajewicz „Miś”, Marian Senger „Cichy”, Zbigniew Gęsicki „Juno”, Henryk Humięcki „Olbrzym” ( Olbrzymek), Bronisław Helwig „Bruno”, Kazimierz Sott „Sokół” oraz łączniczki: Maria Stypułkowska – Chojecka „Kama”, Elżbieta Dziębowska „Dewajtis” i Anna Szarzyńska- Rewska „Hanka”.

            Chwała Bohaterom.

            Niech pamięć o Ich czynach nigdy nie zaginie.

            Koło Historyczne „Wiarus”

        • Mistrzostwo Gminy w Piłce siatkowej chłopców
          • Mistrzostwo Gminy w Piłce siatkowej chłopców

          • W dniu 01.02.2024 r. w naszej szkole odbył sie turniej o Mistrzostwo Gminy w Piłce siatkowej chłopców klas 7-8.  Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów. Po rozegraniu dziesięciu spotkań, nasza reprezentacja zajęła  2 miejsce.

            Szkołę reprezentowali: Michał Roman, Vasylewycz Arsen, Goska Antek, Roguski Filip, Hlip Perepecha, Michalski Bartek, Jędrasiak Aleksander, Cubrzyński Adrian, Mystkowski Szymon, Odzeniak Jakub, Antoni Łyszkowski, Dawid Charubin, Ignacy Bujalski.

            Opiekun: Mariusz Sikorski

        • Przedstawienie w języku angielskim "Snow White"
          • Przedstawienie w języku angielskim "Snow White"

          • 31.01.2024 r. uczniowie klasy 7f o profilu językowym ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie wystawili przedstawienie w języku angielskim pt. „Snow White”. Przed młodymi aktorami czekało ogromne wyzwanie, by stworzyć i zinterpretować własną inscenizację popularnej baśni dla dzieci. Ich występ był w języku angielskim, dlatego należało nie tylko nauczyć się swojej kwestii dialogowej, jak również poprawnie ją wymówić w języku obcym nowożytnym. Na uwagę zasługuje fakt, iż naszymi widzami były m.in. dzieci z grup ,,zerówkowych’’ z  pobliskich przedszkoli z Gminy Radzymin, dzięki czemu jeszcze bardziej zacieśniła się współpraca między placówkami edukacyjnymi. Dzieci mogły poznać specyfikę nauki w szkole, ponieważ już niedługo niektóre z nich zostaną uczniami Stalowej Jedynki. Starsi koledzy z klasy 7f pokazali, iż lekcje języka angielskiego nie muszą odbywać się tylko w szkolnej ławie, lecz również, wykorzystując różnorodne metody aktywizujące wyjść poza jej ramy. Młodzież udowodniła, iż wykorzystując poznane na lekcjach słownictwo oraz czasy gramatyczne, można stworzyć własną interpretację baśni. Wszystkie piosenki wykonywane przez uczennice klasy 7f o profilu językowym również były w języku angielskim. Ogromnym uznaniem cieszył się także taniec w wykonaniu Julii Chyły.

            Patronat nad inscenizacją baśni w języku angielskim pt. ,,Snow White” objął Teatr Wielki i Opera Narodowa w Warszawie. Wszystkie rekwizyty i stroje zostały wypożyczone właśnie z tego miejsca, za co raz jeszcze chcielibyśmy podziękować. Jest to już nie pierwszy raz, kiedy Dyrektor Teatru Wielkiego i Opery Narodowej wspiera poczynania teatralne uczniów klasy językowej. Doceniamy ogromne zainteresowanie naszą placówką i chęć pomocy przy organizacji tak ważnego wydarzenia w życiu młodych aktorów.

            Szczególne podziękowania skierowane są także dla Rodziców uczniów klasy 7f, którzy pomogli w wykonaniu dekoracji do przedstawienia oraz byli zaangażowani w cały projekt edukacyjny.

            Warto podkreślić, iż Stalowa 1 z Radzymina w zeszłym roku szkolnym podpisała ,,Memorandum współpracy” z placówką edukacyjną w Tarnopolu na Ukrainie. Uczniowie pozdrowili swoich rówieśników, przekazali informację, iż film z przedstawienia zostanie wysłany do ich szkoły w najbliższym czasie. Podziękowali za dotychczasową współpracę oraz wyrazili chęć  następnego, cyklicznego spotkania on-line z uczniami i nauczycielami.

            Dziękujemy młodym aktorom z klasy 7f za zaangażowanie i przygotowanie przedstawienia w języku obcym nowożytnym. Czekamy z niecierpliwością na następne inscenizacje popularnych bajek oraz baśni dla dzieci w przyszłym roku szkolnym!

            Obsada przedstawienia.pdf

            Link do filmu na Youtube - nagranie i montaż Paweł Cybulski >>> https://www.youtube.com/watch?v=1IlnkNDphwA

            Opracowanie: Iwona Banaszkiewicz

        • Projekt masek karnawałowych
          • Projekt masek karnawałowych

          • Karnawał to czas zabaw, balów i przebierańców. W tym czasie nie może zabraknąć barwnych masek karnawałowych. Są one idealnym pomysłem na urozmaicenie stroju, świetnym dodatkiem do przebrania. W związku z karnawałem podczas zajęć specjalistycznych uczniowie własnoręcznie wykonali maski karnawałowe. Wykonywanie masek sprawiło uczniom wiele radości, a przy tym mieli oni okazję do wzmacniania poczucia własnej wartości, współpracy w grupie, a także usprawniania komunikacji z rówieśnikami.

            Opracowanie: Katarzyna Brzozowska, Agnieszka Milewska

        • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
          • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

          • Za nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 28 stycznia 2024r, a w którym dzielnie uczestniczyli nasi wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza. Serdeczne podziękowania za zaangażowanie i poświęcenie się dla tak wielkiej inicjatywy.

            Opiekunowie Aneta Żołądek, Dorota Chacińska

        • #WeRemember Pamiętamy!
          • #WeRemember Pamiętamy!

          • W sobotę 27 stycznia 2024 roku  minie XVIII Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Dzień ten został ustanowiony w 2005 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, by uczcić pamięć 6 milionów Żydów zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Niemcy założyli obóz koncentracyjny Auschwitz w 1940 r., aby więzić w nim Polaków. Auschwitz II-Birkenau powstał dwa lata później. Stał się miejscem zagłady Żydów. W kompleksie obozowym funkcjonowała  sieć podobozów. W Auschwitz Niemcy zgładzili co najmniej 1,1 mln ludzi, głównie Żydów, a także Polaków, Romów, jeńców sowieckich i osób innej narodowości. Szczegółowy raport o tym, czym jest Holokaust do prezydenta Stanów Zjednoczonych Franklina Roosevelta przekazał Jan Kurski.Rotmistrz Witold Pilecki, jeden z największych bohaterów XX wieku ,sam na ochotnika poszedł do obozu koncentracyjnego KL  Auschwitz jako więzień. W swoim raporcie szczegółowo opisał  jakie piekło Niemcy zgotowali uwięzionym  tam ludziom. Wspominając dzień wyzwolenia przez oddziały Armii Czerwonej niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz pamiętajmy o  tych, którzy zginęli w imię głoszonej przez Niemców nienawiści rasowej.

            Niech pamięć i prawda o Holokauście trwa  wiecznie. Poniesiemy w przyszłość i przekażemy następnym pokoleniom  tę prawdę. Nigdy więcej Auschwitz! Nigdy więcej ludobójstwa,                                               nienawiści i rasizmu!

            Koło Historyczne "Wiarus"

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
      • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
      • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79
      • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych