• Wycieczka wielodniowa do Serw dla klas 7a, 7d, 7e
     • Wycieczka wielodniowa do Serw dla klas 7a, 7d, 7e

     • W dniach 6-10 czerwca 2022 roku 47 uczniów z klas 7, pod opieką nauczycieli p. Emilki Żmijewskiej Łapińskiej, p. Barbary Chełchowskiej, p. Zbigniewa Więcha oraz p. Agaty Drzewek  odwiedzili Ośrodek Serwy położony wśród lasów i jezior Puszczy Augustowskiej w gminie Płaska.

      Ośrodek zajmuje siedmiohektarowy obszar położony bezpośrednio nad jeziorem Serwy, 18 km od Augustowa. Łatwy dostęp do wody, własne przystanie i boiska umożliwiają organizację wszechstronnych i w pełni bezpiecznych zajęć na wysokim poziomie dla dzieci i młodzieży.

      Ośrodek Serwy posiada bardzo rozwiniętą bazę sportowo-rekreacyjną, co pozwala na prowadzenia bogatych i atrakcyjnych programów edukacyjnych. Uczniowie mieli realizowane zajęcia na lądzie i w wodzie.

      Mieliśmy do dyspozycji:
      • przystań kajakowa
      • przystań wioślarska
      • rowerownia
      • strzeżone kąpielisko
      • profesjonalna ścianka wspinaczkowa
      • dwa boiska piłkarskie (jedno ze sztuczną nawierzchnią
      z homologacją FIFA)
      • boisko do siatkówki ze sztuczną nawierzchnią
      • boisko do siatkówki plażowej
      • boisko do koszykówki ze sztuczną nawierzchnią
      • wielofunkcyjne mini-boisko tylko dla najmłodszych
      • boisko do unihokeja
      • korty tenisowe ze sztuczną nawierzchnią
      • tor łuczniczy
      • park linowy
      • pawilon ze sklepikiem i stołami do tenisa stołowego

      Organizatorzy starali się, aby dzieciom niczego nie brakowało i zapewniali fachową pomoc w każdej sferze swej działalności.

      Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir – vivre przy stole. Zielona szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację również między szkołami. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach, ucząc się przy tym zasad tzw. zdrowej rywalizacji. Pokonywali strach, poznawali swoje słabe i mocne strony.

       Na zawsze zapamiętają mile spędzony czas podczas wspólnych gier i zabaw.

      Opracowała: Agata Drzewek

    • Wycieczka klasy 1e do  Straży Pożarnej
     • Wycieczka klasy 1e do  Straży Pożarnej

     • Dnia 9 czerwca uczniowie  klasy 1 e odwiedzili remizę  Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie, gdzie odbyli niezwykle ciekawą i ważną lekcję na temat pracy strażaka. W czasie wizyty dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez Straż Pożarną, ze sprzętem strażackim, przypomniały sobie numery alarmowe oraz oglądały różnorodne wozy strażackie.

      Dzieci i opiekunowie serdecznie dziękują Panu Strażakowi  - Michałowi , który z wielką pasją opowiadał o swoim zawodzie,  a przy tym  cierpliwie  i wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania dzieci.

      Opracowanie: Agata Piwowarska, Katarzyna Rabajczyk

    • Projekt edukacyjny „ Emocja” został ukończony…
     • Projekt edukacyjny „ Emocja” został ukończony…

     • Wszystkim rodzicom i wychowawcom zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych ludzi, samodzielnych i twórczych. Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, jest niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia. Aby budować od najmłodszych lat przyjazny stosunek do drugiego człowieka, zminimalizować problem wykluczenia w społeczności uczniowskiej, od września w klasie 3e był realizowany projekt edukacyjny „Emocja”, którego założeniem jest uwrażliwienie dzieci na różnice, które posiadamy- poprzez aktywną działalność edukacyjną.

      Uczniowie w czterech modułach zdobywali umiejętnośćuważnego i świadomego postrzegania otaczającego świata,prowadzenia obserwacji w środowisku najbliższej okolicy,pozytywne nastawienie do otoczenia oraz wykształcenia postawy gotowości do jego ratowania,współdziałania w grupie.

      Była to ciekawa podróż po emocjach, które towarzyszą każdemu na co dzień i wskazówka jak sobie radzić w sytuacjach stresujących.

      Certyfikat >>>>> Certyfikat.pdf

      Szkolny koordynator: Kamila Tyburska

    • Wycieczka do Sandomierza
     • Wycieczka do Sandomierza

     • W dniu 10 czerwca uczniowie klasy 4C i 4F pod opieką nauczycieli Moniki Czajkowskiej, Arkadiusza Kostrzębskiego oraz Iwony Jaworskiej udali się na wycieczkę do Sandomierza. Na naszą szkolną eskapadę wyruszyliśmy wczesnym rankiem spod budynku szkoły. Podróż minęła nam szybko i wesoło. Na miejscu czekał na nas przemiły przewodnik, pan Ivo, który zaczął nam przybliżać bardzo ciekawą historię miasta. Naszą wycieczkę po malowniczo położonym na siedmiu wzgórzach Sandomierzu rozpoczęliśmy od Bazyliki katedralnej p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, świątyni wzniesionej w stylu gotyckim w XIV wieku. Następnie przeszliśmy Podziemną Trasę Turystyczną, która podobno ma tradycję tak starą jak miasto. Podziemia sandomierskie powstawały z przeznaczeniem na magazyny i składy kupieckie. Dziś trasa ma 470 m długości i obejmuje 34 komory na różnych poziomach. Kolejnym punktem naszego pobytu w Sandomierzu była Brama Opatowska. Kiedy dotarliśmy na jej szczyt, mogliśmy podziwiać fantastyczną panoramę miasta. Niezmiernie miło nam spacerowało się po krętych uliczkach miasta, podziwiając budowle sakralne i barwne kamieniczki. Widzieliśmy miejsca związane z serialowym księdzem Mateuszem, przeszliśmy też oczywiście Wąwóz Królowej Jadwigi, który o tej porze roku zachwyca bujną roślinnością. Ostatnim punktem naszej szkolnej wycieczki była Zbrojownia Rycerska Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Tu wzięliśmy udział w niezwykłej, żywej lekcji historii, która miała postać animacji bitwy pod Grunwaldem. Mieliśmy okazję wcielać się w różne postacie historyczne, np. króla Władysława Jagiełły, księcia Witolda, czy postać Zawiszy Czarnego. Wszyscy żywiołowo reagowaliśmy na głos komentatora, który wprowadził nas w realia epoki. Wycieczkę w Sandomierzu zakończyliśmy obiadem. Sandomierz to pełne uroku miasto, na pewno nie poznaliśmy jego wszystkich ciekawostek, ale na pewno kiedyś tu wrócimy.

      Opracowała: Iwona Jaworska

    • DZIEŃ DZIECKA
     • DZIEŃ DZIECKA

     • W dniu 08.06.2022 roku  z okazji Dnia Dziecka odbyły się zawody sportowe dla klas 4 - 8. Zawody zorganizowane zostały na pobliskim Stadionie RKS Mazur Radzymin.

      Uczniowie brali udział w dwóch konkurencjach biegowych:

      sztafeta 4x200 metrów, oraz XV Bieg Patrona -  konkurencja indywidualna - 200 metrów dziewczynki, 400 metrów chłopcy.

      Wyniki Sztafet 4x200 m >>>>>> sztafety.pdf

      XV Bieg Patrona >>>>>>>  XV_Bieg_Patrona.pdf

      Organizatorzy: nauczyciele wychowania fizycznego

    • Wycieczka do Torunia w ramach projektu "POZNAJ POLSKĘ"
     • Wycieczka do Torunia w ramach projektu "POZNAJ POLSKĘ"


     • W ramach projektu „Poznaj Polskę”, które jest przedsięwzięciem Ministra Edukacji i Nauki nasi uczniowie mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym. Po spełnieniu wymogów formalnych otrzymaliśmy dofinansowanie do 80% całkowitych kosztów wycieczki w  kwocie 5 tys. zł.

      13.05.2022r. uczniowie klas 3b i 3c, wyruszyli na wycieczkę dofinansowaną przez rządowe Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” do Torunia. W wycieczce wzięło udział 40 uczniów.

      Program wycieczki obejmował zwiedzanie Domu Mikołaja Kopernika, Planetarium. Następnie spotkaliśmy się z przewodnikiem, który przekazał nam wiele ciekawych informacji, m.in.:

      - Kto wybudował krzywą wieżę w Toruniu?- Legendy i fakty.

      - Jak dawniej broniono miast? - Brama Klasztorna i mury obronne.

      - tajemnica księżniczki Anny Wazówny- zwiedzanie gotyckiego kościoła NMP.

      Wraz z przewodnikiem udaliśmy się na spacer po rynku Starego Miasta. Zobaczyliśmy zabytkowe kamieniczki, Ratusz, pomnik Mikołaja Kopernika, osiołka, Dwór Artusa, piernikową aleję gwiazd, Kamienicę Pod Gwiazdą.

      Podczas spaceru dotarliśmy również do Fontanny Flisaka, poznaliśmy legendę o flisaku i żabach, do Traktu Królewskiego, usłyszeliśmy przygodę jaka spotkała króla w Toruniu, oraz do Pomnika piernikarki Katarzynki.

      W programie naszej wyprawy zaplanowany był również obiad dwu daniowy oraz czas wolny na zakup toruńskich pierników.

      Ostatnim punktem były warsztaty w Piernikarni Starotoruńskiej. Dzieci odkrywały tajniki rzemiosła piernikarskiego oraz  wypiek  prawdziwych  toruńskich pierników  według starych receptur. Pokaz prowadzony był przez aktorów językiem średniowiecznego Torunia . Historia na wesoło.

      Szczęśliwie wróciliśmy do domu, gdzie czekali na nas rodzice.

      Organizator: Katarzyna Kwiatkowska, Magdalena Jabłecka

    • Szkolny Konkurs Ortograficzny- rozstrzygnięty
     • Szkolny Konkurs Ortograficzny- rozstrzygnięty

     • W maju uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym  JESTEM MISTRZEM ORTOGRAFII.
      Głównymi celami tego konkursu, było:
       -zwiększenie możliwości rozwoju uczniów w zakresie poprawności ortograficznej języka polskiego,
      - motywowanie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy z zakresu poprawności językowej,
      - promowanie talentów,
      - popularyzacja konkursu, jako jednej z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów,
      - integracja społeczności szkolnej.

      Pierwszy, klasowy  etap konkursu odbył się 20 maja. Z każdej klasy wyłonionych zostało po troje uczniów, który najlepiej napisali dyktando, dostosowane do grupy wiekowej.
      Byli to następujący uczniowie: Laureaci >>>>>>>laureaci.png
      Dnia 31 maja 2022 roku został przeprowadzony drugi etap Szkolnego Konkursu Ortograficznego JESTEM MISTRZEM ORTOGRAFII. Uczniowie napisali dyktando w dwóch kategoriach wiekowych.

      Komisja Konkursowa wyłoniła po troje uczniów z każdej kategorii wiekowej, którzy napisali najlepiej dyktando, przydzielając tym samym po trzy miejsca. Zwycięzcami Szkolnego Konkursu Ortograficznego JESTEM MISTRZEM ORTOGRAFII zostali:

      Klasy II

      I  miejsce – Nela Szymborska – klasa 2d
      II miejsce – Maja Denard – klasa 2b
      III miejsce – Szymon Sasin – klasa 2c

      Klasy III

      I miejsce – Igor Wyszyński – klasa 3g

      II miejsce – Karol Tyski – klasa 3e

      III miejsce – Krzysztof Pawłowski  klasa 3b.

      Nagrody konkursowe  ufundowane zostały przez Radę Rodziców.

      Organizatorzy składają podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu  eliminacji klasowych wszystkim Wychowawcom, a także Nauczycielom, którzy  włączyli się w prace Komisji Konkursowej i czuwali nad właściwym przebiegiem Konkursu. 

      Radzie Rodziców dziękujemy na ufundowanie nagród dla zwycięzców.

      Organizatorzy konkursu: Katarzyna Kwiatkowska, Magdalena Jabłecka, Aneta Jusińska

    • Filmiki poklatkowe uczniów klas 7
     • Filmiki poklatkowe uczniów klas 7

     • Nie każdy film wymaga profesjonalnego sprzętu czy komputera. Czasami wystarczy telefon z dobrą apką, pomysł i kilka chwil, by poznać jedną z ciekawszych i bardziej kreatywnych technik filmowych. Mowa o animacji poklatkowej, którą poznawali uczniowie klasy VII pod kierunkiem pani od plastyki - Emilii Kosakowskiej.

      .Oto efekt ich zmagań.

      Opracowanie: Emilia Kosakowska

      >>>>> Film nr 1  klasa 7a

      >>>>> Film nr 2  klasa 7b

      >>>>> Film nr 3  klasa 7d

      >>>>> Film nr 4  klasa 7e

      >>>>> Film nr 5  klasa 7e 

    • LATO W MIEŚCIE - „Aktywnie, wesoło i bezpiecznie”
     • LATO W MIEŚCIE - „Aktywnie, wesoło i bezpiecznie”

     • Wyczekiwany przez dzieci okres wakacji zbliża się wielkimi krokami. Czas relaksu dla dzieci staje się wyzwaniem dla rodziców, którzy starają się jak najlepiej wypełnić czas wolny swoim pociechom.

      Gmina Radzymin wraz z gminnymi szkołami podstawowymi zapraszają dzieci klas I - IV szkoły podstawowej, mieszkające w gminie Radzymin do uczestniczenia w półkoloniach - Aktywnie, wesoło i bezpiecznie.

      Zapisy będą możliwe od 06.06.2022 do 13.06.2022.

      Oferujemy turnus w naszej szkole w terminach od 27.06 do 1.07.2022 r. Turnus trwa od poniedziałku do piątku. Opieka i atrakcje dla dzieci będą zapewnione w godzinach 07:30 - 16:30.

      W programie m. in.: zajęcia i warsztaty plastyczne, kino, zajęcia sportowe, wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego, wyjazd na basen oraz wiele innych atrakcji.

      W cenie wyżywienie, bilety wstępu, ubezpieczenie.

      - KOSZT za tygodniowy turnus:  400 zł/tydzień (dla posiadaczy ważnej Radzymińskiej Karty Mieszkańca)

      - 560 zł/tydzień (dla pozostałych osób).

      Karty zgłoszeń składamy w sekretariacie szkoły w nowym budynku szkoły.

      Dokumenty do pobrania:

      - Zał. nr 1 do regulaminu - zgłoszenie - Lato w Mieście 2022.pdf >>>>> Zal._nr_1_do_regulaminu-_zgloszenie-_Lato_w_Miescie_2022.pdf

      - Regulamin >>>>> Zal._nr_2_do_regulaminu-_Karta_kwalifikacyjna_-Lato_w_Miescie_2022.pdf

      - regulamin do Zarządzenia 0050.71.2022 skan.pdf >>>>>> Zalacznik-_regulamin_do_Zarzadzenia_0050.71.2022_skan.pdf

      - Zarządzenie >>>>> Zarzadzenie_0050.71.2022_skan.pdf

      - link do strony ze szczegółami: https://radzymin.pl/845/aktywnie-wesolo-i-bezpiecznie-polkolonie-w-gminie-radzymin-zapisy-do-13062022.html

      Wpłatę za wybrany turnus należy dokonać do 20 czerwca 2022 r.,w pełniej kwocie:400zł/tydzień (dla posiadaczy ważnej Radzymińskiej Karty Mieszkańca)560 zł/tydzień

      na rachunek bankowy Alior Bank32 2490 0005 0000 4600 5620 1165

      W tytule zapłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, numer Radzymińskiej Karty Mieszkańca dziecka, nazwę szkoły (w której organizowane są półkolonie).

      Prosimy o przemyślane zapisy. Organizator nie przewiduje zwrotu uiszczonych wpłat.

      Kontakt w sprawie półkolonii Lato w mieście:

      - Krzysztof Czuba e-mail: kczuba@umig.radzymin.pl tel. 22 667 67 28

      - Paulina Maniecka e-mail: pmaniecka@radzymin.pl  tel. 22 667 67 24

    • Zbiórka dla Domu Dziecka
     • Zbiórka dla Domu Dziecka

     • W maju w naszej szkole odbyła się zbórka rzeczy dla dzieci z Domu Dziecka w Wyszkowie. Podczas zbiórki zbieraliśmy artykuły higieniczne takie jak:

      - szczoteczki i pasty do zębów,

      - żele pod prysznic i szampony,

      - gąbki,

      - mydła,

      - patyczki i waciki.

      7 czerwca p. Marlena Fedorczyk  z pomysłodawczynią zbiórki uczennicą klasy 4c Oliwią Wyszkowską i jej mamą odwiedziły Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Wyszkowie i przekazały zebrane upominki. Dzieci w ramach podziękowania przygotowały i przekazały dyplom dla naszej szkoły.

      Opracowała: Marlena Fedorczyk

    • 62. rocznica śmierci generała broni Józefa Hallera
     • 62. rocznica śmierci generała broni Józefa Hallera

     • "Być mężnym, a żołnierzem polskim to jedno.

      Waleczność naszego żołnierza jest odwiecznie polska."

      /gen. Józef Haller, Radzymin, 19 sierpnia 1920 r./

      W sobotę 4 czerwca 2022 r. minie 62. rocznica śmierci generała broni Józefa Hallera, polityka, działacza społecznego, dowódcy Legionach Polskich (m.in. II Brygady), II Korpusu Polskiego i „Błękitnej” Armii., Ministra bez teki w drugim rządzie Władysława Sikorskiego (X.1939) harcmistrza, przewodniczącego ZHP, prezesa Komitetu PCK, kawalera Orderów: Orła Białego i Virtuti Militari, który do historii przeszedł jako ten, który przywrócił Bałtyk Polsce.  W kluczowych dla wojny z Rosją Sowiecką miesiącach gen. Haller pełnił funkcję Generalnego Inspektora Armii Ochotniczej, był członkiem Rady Obrony Państwa i dowódcą Frontu Północnego. W pamiętnych dla naszego miasta dniach "Cudu nad Wisłą" dowodził Frontem broniącym bolszewikom dostępu do Warszawy. Jego oddziały liczyły ponad 60 tysięcy żołnierzy, 39- dział i 910 ciężkich karabinów maszynowych . Na polskie linie   nacierało 95 tysięcy bolszewików dysponujących 560 działami ciężkimi i 120 działami polowymi. Wieczorem 15 sierpnia gen. Józef Haller przybywa do wyzwolonego Radzymina, a trzy dni później na radzymińskim rynku odznacza   Krzyżami Walecznych i Orderami Krzyża Virtuti Militari żołnierzy biorących udział w  bitwie, która  dała Polsce i Europie dwadzieścia lat pokoju.

      Niech pamięć o Jego czynach nigdy nie zaginie.

      Koło Historyczne "Wiarus"

    • Wolne wybory w Polsce
     • Wolne wybory w Polsce

     • W sobotę 4 czerwca 2022 roku  minie 33. rocznica pierwszych od zakończenia II wojny światowej częściowo wolnych do Sejmu i całkowicie wolnych do Senatu wyborów w Polsce. Zakończyły się one spektakularnym zwycięstwem obozu "Solidarności", który zdobył 260 na 261 możliwych mandatów. Z list Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" wybrani do polskiego parlamentu zostali: m.in. Tadeusz Mazowiecki, Lech Kaczyński, Jacek Kuroń, Jarosław Kaczyński, Gustaw Holoubek, Hanna Suchocka, Henryk Wujec, Andrzej Wajda, Jan Maria Rokita i wielu innych. Wybory czerwcowe miały kluczowe znaczenie dla upadku reżimu komunistycznego i narodzin III Rzeczypospolitej. Były tez pierwszymi wolnymi wyborami w państwach zależnych od Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich.

      Koło Historyczne "Wiarus"

    • Wycieczka do Torunia
     • Wycieczka do Torunia

     • Dnia 3 czerwca klasa 5b i 5e pod opieką p. Marii Klimkiewicz, p. Marleny Fedorczyk oraz p. Agnieszki Milewskiej udały się na wycieczkę do Torunia.

      Na miejscu zapoznaliśmy się z historią i zabytkami architektury miasta. Następnie udaliśmy się do Muzeum Piernika, w którym poznaliśmy historię powstania wypieków. Wizyta składała się z części teoretycznej oraz praktyczniej podczas której każdy mógł spróbować swoich sił w pieczeniu pierników. Ostatnim punktem wycieczki było zapoznanie się z sylwetką znakomitego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika.

      Opracowanie: Marlena Fedorczyk

    • Dzień Dziecka - przedstawienie klasy IV c
     • Dzień Dziecka - przedstawienie klasy IV c

     • Jest taki dzień w roku, który dla dzieci jest niewątpliwie najcudowniejszym, szczególnym i takim, na który dzieci czekają na całym świecie. Jest to 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka.

      Dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie ich koleżanki i koledzy z klasy IVc przygotowali inscenizację „Akademii Pana Kleksa” pióra Jana Brzechwy. Historia słynnej akademii oraz jej założyciela Pana Kleksa od lat bawi dzieci, dlatego sami artyści z ogromnym zaangażowaniem i zapałem przystąpili do przygotowania przedstawienia.

      W rolę Pana Kleksa wcielił się Wojtek Jabłecki, który świetnie prezentował swe umiejętności wokalne i aktorskie. W obsadzie Adasia Niezgódki wystąpił Piotrek Skonieczny. A brawurowo odśpiewana przez Adasia piosenka „Księżyc raz odwiedził  staw” porwała do zabawy publiczność. Układy taneczne opracowane przez Julię Nawrocką, Olę Bączek i Agatkę Jóśk świetnie uzupełniały tło wydarzeń na scenie. Pan Kleks razem z Adasiem przygotowali na obiad kaczkę, dlatego Oliwia Wyszkowska, Natalia Ferderowicz, Agata Jóśk, Ola Bączek i Arleta Grabowska bawiły publiczność, śpiewając „Kaczkę Dziwaczkę”. Smutna historia szpaka Mateusza od zawsze wzrusza dzieci - tę postać przybliżyli oglądającym Patryk Broch oraz Damian Zieliński. W role dwórek wcieliły się Hania Pomorska i Zuzia Peciak. W obsadzie pary królewskiej wystąpili: Alicja Potera i Aleks Woźniak. Uczniowie akademii to Dominik Skoczeń oraz Igor Łukasik. Wilkiem, który pogmatwał losy królewicza Mateusza był Sebastian Dębowski. Niezwykłą postać Doktora Paj – Chi – Wo wykreował Konrad Gałązka. Gościnnie w naszym przedstawieniu wystąpiła uczennica klasy 8C Zuzanna Jabłecka.

      Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy w tym dniu byli razem z nami. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za możliwość zaprezentowania naszej pracy w teatrze szkolnym. Składamy również wyrazy wdzięczności naszym rodzicom, którzy razem z nami współtworzyli to przedstawienie i zadbali o nasze kostiumy.

      Klasa 4C z wychowawcą p. Iwoną Jaworską

    • Wycieczka do Krakowa
     • Wycieczka do Krakowa

     • Na przełomie maja i czerwca klasy VI b i VI d wraz z wychowawczyniami były na dwudniowej wycieczce szkolnej do Krakowa. Skoro świt wyjechaliśmy autokarem do Energylandii. Na miejscu czekały na nas liczne atrakcje. Korzystaliśmy ze wszystkich możliwych stref, ale Hyperion i Zadrę zaliczyli tylko najodważniejsi. Siedmiogodzinny pobyt w parku rozrywki minął w mgnieniu oka. Dzień Dziecka uczciliśmy dużą ilością adrenaliny, a co najważniejsze bezpiecznie. Szczęśliwi, pełni emocji udaliśmy się do Krakowa. Po obiadokolacji spacerem przeszliśmy się do hotelu (w miasteczku studenckim) na nocleg. Zmęczenie po całodniowych atrakcjach utuliło nas do snu. Następnego dnia, po śniadaniu, udaliśmy się na zwiedzanie Krakowa. Pierwsze kroki skierowaliśmy pod wawelską smoczą jamę. Następnie przeszliśmy na Wawel, by nawiedzić i zwiedzić Katedrę. Aż trudno uwierzyć, że mogliśmy na własne oczy zobaczyć i dotknąć Dzwon Zygmunta, który w ubiegłym roku skończył 500 lat i nadal żyje! Dotknęliśmy historii Polski od czasów Piastów do współczesności. Krypty władców Polski, wielkich Polaków i piękno architektury napawały nas dumą, że mamy takie dziedzictwo narodowe. Przeszliśmy na krakowski rynek. Zmęczeni usiedliśmy na jego środku i wysłuchaliśmy słynnego hejnału z wieży Kościoła Mariackiego. Po zwiedzeniu przepięknej świątyni ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza udaliśmy się na obiad. Krótki tzw. czas wolny przeznaczyliśmy na zakup pamiątek w Sukiennicach. Zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się w drogę powrotną do Radzymina. Na miejscu odebrali nas rodzice szczęśliwi, że pociech wróciły do domu.

      Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców, bo dali swoim dzieciom doświadczyć tak wiele dobrego przez te dwa dni. A postawa naszych uczniów jest świadectwem tego, że warto organizować takie wycieczki.

      Opiekunowie: Iwona Kalicka, Iwona Smoczyńska, Katarzyna Brzozowska

    • Reprezentacja szkoły SP 1 Radzymin chłopców zajęła VI miejsce na Mazowszu w turnieju piłki nożnej
     • Reprezentacja szkoły SP 1 Radzymin chłopców zajęła VI miejsce na Mazowszu w turnieju piłki nożnej

     • W poprzedni wtorek 31 maja reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Finałowym Mistrzostw Mazowsza w piłce nożnej chłopców. W zawodach tych wzięło udział ośmiu mistrzów z turniejów międzypowiatowych. Nasi uczniowie pomimo nieobecności kilku kluczowych zawodników, dzielnie walczyli w tych zawodach zajmując ostatecznie VI miejsce.

      Szkołę SP 1 Radzymin : reprezentowali:

      Gzowski Norbert, Myśliwiec Dawid, Kuczyński Szymon, Górnicki Kacper, Starszak Yurii, Kulesza Patryk, Kaczmarski Hubert, Roman Michał, Cubrzyński Adrian, Odzeniak Jakub

      KOŃCOWA  KLASYFIKACJA  MISTRZOSTW  MAZOWSZA

      1. SP 16 Płock

      2. SP 381 Warszawa

      3. SP 1 Mińsk Mazowiecki

      4. SP 18 Radom

      5. SP 4 Pruszków

      6. SP 1 Radzymin

      7. SP 3 Ciechanów

      8. SP 1 Ostrołęka

      Opiekun: Arkadiusz Kostrzębski

    • Kampania na rzecz nie palenia papierosów - 31 maja 2022 – Papieros a zdrowie
     • Kampania na rzecz nie palenia papierosów - 31 maja 2022 – Papieros a zdrowie

     • 31 maja obchodzimy święto, które jest okazją do zwrócenia uwagi na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne.
      Światowy Dzień Bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów – głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki. 
      Ma być zachętą, by nałogowcy, przynajmniej na 24 godziny powstrzymali się od wszystkich form konsumpcji tytoniu. Z tej okazji powstał kolaż z ilustracji wyciętych z paczek po papierosach w dużym formacie (przedstawiające drastyczne skutki palenia papierosów).

      Do kampanii włączyli się uczniowie z klas 8, którzy przygotowali plakaty okazji obchodzonego 31 maja Dnia Bez Papierosa.

      Organizator: Agata Drzewek

    • 41. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego
     • 41. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego

     •  "Największą mądrością jest umieć jednoczyć, nie rozbijać”....”

      /kardynał Stefan Wyszyński/

      W sobotę 28 maja  2022 r. minęła 41. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego, kapelana Powstania Warszawskiego,  męża stanu, obrońcę praw człowieka, narodu i Kościoła. Kardynał Stefan Wyszyński był autorytetem moralnym, duchowym współtwórcą przemian społecznych, które doprowadziły do upadku komunizmu w Polsce  Człowiekiem bez reszty służącym Bogu i ludziom, który uznawany jest za jednego z najwybitniejszych Polaków XX wieku.. W tym miejscu warto dodać ,że kardynał ks. Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia był częstym gościem radzymińskiej parafii.

      CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI.

      Koło Historyczne "Wiarus"

    • Kampania z okazji Światowego Dnia Zdrowia 7 kwietnia 2022r – konkurs plastyczny „O zdrowych płucach”, skierowana do uczniów klas 7
     • Kampania z okazji Światowego Dnia Zdrowia 7 kwietnia 2022r – konkurs plastyczny „O zdrowych płucach”, skierowana do uczniów klas 7

     • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „O zdrowych płucach”:

      Łącznie wpłynęło 67 prac od uczniów z klas 7. Tylko 54 z nich spełniało kryteria zamieszczone w regulaminie konkursu. Komisją w tym konkursie byli  uczniowie z różnych klas. Każda praca miała numer, na który można było głosować. Uczeń, którego praca uzbierała największą liczbę głosów, wygrał konkurs.

      Finaliści konkursu:

      I miejsce – Daria Knecht, 7e, 26 głosów

      II miejsce – Lea Lamcha, 7c, 11 głosów

      III miejsce – Aniela Gutowska, 7d, 8 głosów.

      Wyróżnienia:

      Katarzyna Kulesza, 7c

      Szymon Dąbkowski, 7a

      Julia Czechowska , 7d

      Osobą odpowiedzialną  za przebieg konkursu w szkole była p. Agata Drzewek (nauczyciel biologii).

      Finaliści i uczniowie wyróżnieni, otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Szkolną Radę Rodziców.

      Organizator: Agata Drzewek

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
   • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79 Sekretariat (stary budynek szkoły) czynny w godz. 08.00-16.00 tel. (+48) 22 786-50-31 fax. 22 7865031
   • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych