•   Wyprawka ucznia klasy I w roku szkolnym 2023/2024:
          • Wyprawka ucznia klasy I w roku szkolnym 2023/2024:

          •   Wyprawka ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2023/2024:

            - blok rysunkowy biały A4

            - blok rysunkowy kolorowy A4

            - blok techniczny biały A4

            - blok techniczny kolorowy A4

            - farby plakatowe + pędzelki i pojemnik na wodę

            - plastelina

            - papier kolorowy- wycinanki

            - 3 teczki na gumkę

            - 2 zeszyty w trzy linie 16k

            - 2 zeszyty w kratkę 16k

            - zeszyt 32k w kratkę do korespondencji

            - ryza papieru ksero

            - kredki bambino

            - piórnik z pełnym wyposażeniem (2 ołówki, gumka, kredki ołówkowe, klej w sztyfcie, nożyczki,   linijka - 15 cm, temperówka)

            - plastikowa podkładka do prac plastycznych

            - worek z obuwiem  (na białej podeszwie)

            - worek ze strojem gimnastycznym (biała koszulka, granatowe lub czarne spodenki).

            Wszystkie rzeczy prosimy podpisać w widocznym miejscu.

        • 67. rocznica robotniczych strajków w Poznaniu
          • 67. rocznica robotniczych strajków w Poznaniu

          • „Za Prawo, Wolność i Chleb…”

            W środę  28 czerwca 2023 roku minie  67. rocznica robotniczych strajków zwanych w naszej historii „Poznańskim czerwcem”. Dokładnie 67 lat temu 28 czerwca o godzinie 6.00 rano robotnicy Zakładów Cegielskiego, wówczas Zakładów im. Józefa Stalina podjęli strajk generalny i zorganizowali demonstrację uliczną, krwawo stłumioną przez władze komunistyczne. W starciach z milicją i wojskiem na ulicach miasta zginęło, co najmniej 58 osób a kilkaset zostało rannych. Ranek 28 czerwca 1956 roku był początkiem buntu robotników Zakładów Cegielskiego i wielu innych fabryk przeciwko władzy ludowej. Był odpowiedzią na złą politykę społeczną, ignorowanie robotników i butę władzy, paradoksalnie nazywającej się władzą ludową. Ten ranek był „protestem przeciwko nieludzkiemu systemowi zniewalania serc i umysłów człowieczych”.  Ten ranek to moment, w którym cierpliwości i posłuszeństwo Poznaniaków zostało wyczerpane, a tysiące strajkujących postanowiło wykrzyczeć swoją krzywdę, na co odpowiedzią władzy ludowej była pogarda, czołgi na ulicach Poznania i serie z karabinów maszynowych.. Protesty robotników w stolicy Wielkopolski były jednymi z pierwszych w historii powojennej Polski i stanowiły impuls do dalszych działań przeciw władzy komunistycznej w latach następnych. Wydarzenia w Poznaniu mają, więc ogromne znaczenie dla późniejszych losów całego kraju, będąc wielkim moralnym zwycięstwem ciemiężonego narodu. W sześćdziesiątą rocznicę tamtych wydarzeń winniśmy „oddać hołd robotnikom, którzy złożyli swoje życie w obronie prawdy, sprawiedliwości i niepodległości Ojczyzny.”

            Chwała Bohaterom.

            Niech pamięć o Ich czynach nigdy nie zaginie.

            Koło Historyczne „Wiarus”

        • 47. rocznica wybuchu strajków robotniczych w Polsce
          • 47. rocznica wybuchu strajków robotniczych w Polsce

          • "Trzeba załodze tych czterdziestu paru zakładów, które strajkowały, powiedzieć, jak my ich nienawidzimy, jacy to są łajdacy, jak oni swoim postępowaniem szkodzą krajowi. Uważam, że im więcej będzie słów bluźnierstwa pod ich adresem (…) – tym lepiej dla sprawy. (…) To musi być atmosfera pokazywania na nich jak czarne owce, jak na ludzi, którzy powinni się wstydzić, że w ogóle są Polakami, że w ogóle na świecie chodzą..."

                                                                                                                                                               /Edward Gierek/

            W  niedzielę 25 czerwca 2023 roku minęła  47.  rocznica wybuchu strajków robotniczych w Polsce. 25 czerwca 1976 r. w 112 zakładach pracy na terenie 24 województw przeszło 80 tys. osób rozpoczęło strajk i demonstracje uliczne. Bezpośrednią przyczyną protestu była zapowiedziana 24 czerwca w Sejmie PRL przez premiera Piotra Jaroszewicza drastyczna podwyżka cen artykułów żywnościowych (m.in.: mięso i ryby – 69%, nabiał – 64%, ryż – 150%, cukier – 90%). Największe manifestacje odbył się w Radomiu i Ursusie. W trakcie radomskich wydarzeń spalono gmach Komitetu Wojewódzkiego PZPR. Natomiast w Ursusie robotnicy zatamowali ruch pociągów rozkręcając szyny na magistrali kolejowej pod Warszawą. Fala strajków była porównywalna ze strajkami z grudnia 1970 r. i stycznia-lutego 1971 r., a „przerwy w pracy” nie ograniczyły się do jednego regionu kraju i groziły szybkim rozszerzeniem. Władze PRL - u, obawiając się powtórzenia scenariusza z grudnia 1970 r., jeszcze 25 VI 1976 r. zdecydowały o wstrzymaniu podwyżki. Protesty zostały brutalnie stłumione przez oddziały Milicji, ZOMO i SB.. Zatrzymanych przewożono do komend MO i aresztów, gdzie przechodzili przez tzw. ścieżki zdrowia (szpaler milicjantów bijących pałkami). Bito także przypadkowe osoby: jedną z nich był Jan Brożyna, śmiertelnie pobity przez patrol MO, o którego zabójstwo oskarżono świadków tego wydarzenia. Drugą śmiertelną ofiarą represji był ks. Roman Kotlarz, który w czasie mszy św. modlił się w intencji robotników, a którego później nachodzili i bili funkcjonariusze SB.

            Cześć i Chwała Bohaterom

            Koło Historyczne "Wiarus"

        •  Wakacje czas zacząć...
          • Wakacje czas zacząć...

          • W końcu nadeszła chwila, na którą czekali wszyscy uczniowie. W minionym tygodniu, w dniach: 22 – 23 czerwca 2023 roku nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie i tym samym, dla ponad 1100 uczniów rozpoczęły się upragnione wakacje...

            Więcej w artykule : „Wakacje czas zacząć…” w tygodniku regionalnym Kurier W nr 23 z dnia 27.06.2023 roku >>>>>> gazeta.pdf

            Zakończenie roku szkolnego klas I-III - zdjęcia: Grzegorz Jeleń

            Zakończenie roku szkolnego klas VII-VIII - zdjęcia: Paweł Cybulski

        • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
          • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się według następującego harmonogramu:

            dnia 22 czerwca o godz. 17.00 klasy I - III

            dnia 23 czerwca o godz 09.00 - klasy VII - VIII

            dnia 23 czerwca o godz. 11.00 klasy IV - VI

            Przydział sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcą >>> Przydzial_sal_kl.1-8.pdf

            Rozkład jazdy autobusu szkolnego >>> Dnia_23.06.2023_pdf.pdf

            Serdecznie zapraszamy :)

            Zakończenie roku szkolnego klas VII i VIII - zdjęcia Paweł Cybulski

        • 1051. rocznica Bitwy pod Cedynią
          • 1051. rocznica Bitwy pod Cedynią

          • W sobotę 24 czerwca  2023 roku minęła 1051. rocznica  zwycięskiej bitwy wojsk księcia Mieszka I  z wojskami margrabiego Marchii Łużyckiej Hodona. Bitwa o Cedynię odbyła się 24 czerwca 972 roku między wojskami księcia Polskiego Mieszka I a margrabiego Marchii Łużyckiej Hodona, wspomaganego przez możnowładcę Zygfryda von Walbeck. Wyprawa była prywatnym przedsięwzięciem możnowładców niemieckich, niezgodnym z wcześniejszymi traktatami Mieszka I z Ottonem I. Bitwa stanowiła jedyny większy epizod najazdu Hodona na Pomorze Zachodnie opanowane kilka lat wcześniej przez władcę  Polan. Bitwa pod Cedynią położyła kres planom margrabiego Marchii Łużyckiej na opanowanie Pomorza Zachodniego.

            Cześć i Chwała Bohaterom.

            Niech pamięć o Ich czynach trwa na wieki.

            Koło Historyczne "Wiarus”

        • „Zamieszanie w Krainie Bajek”
          • „Zamieszanie w Krainie Bajek”

          • W środę 21 czerwca 2023 r. nasza sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwy teatr. Stało się to za sprawą nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. „Zamieszanie w Krainie Bajek”. Wyśmienita gra aktorska, kolorowe i ciekawe stroje, własnoręcznie wykonane dekoracje oraz świetnie dopasowana oprawa muzyczna zapewniły widzom wspaniałą rozrywkę. Ważnym elementem dekoracji były drzewa i krzewy, które w stu procentach oddały klimat lasu i przeniosły uczniów w zaczarowany świat bajek. O udanym występie świadczyły gromkie brawa i słowa uznania.

            Ogromne podziękowania należą się Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu strojów i słodkiego poczęstunku dla uczniów oraz Centrum Ogrodniczemu Witona w Radzyminie za udekorowanie naszej sceny pięknymi drzewami i krzewami. Wspólnie sprawiliśmy, że ten dzień był kolorowy i magiczny.

            Opracowanie: Justyna Zborowska

        • II Narodowy Dzień Powstań Śląskich
          • II Narodowy Dzień Powstań Śląskich

          • We wtorek  20 czerwca 2023 roku po raz drugi będziemy uroczyście obchodzić II Narodowy Dzień Powstań Śląskich.  Narodowy Dzień Powstań  Śląskich ma upamiętnić trzy powstania śląskie z lat 1919-1921, dzięki którym Górny Śląsk został przyłączony do odradzającej się Rzeczypospolitej.  Data 20 czerwca to  100 rocznica wkroczenia wojsk polskich na Górny Śląsk po ostatecznych rozstrzygnięciach granicznych. 12 maja 2022 roku Sejm  RP uchwalił ustawę dotyczącą nowego święta, a prezydent Andrzej Duda podpisał ją niespełna miesiąc później - 7 czerwca bieżącego roku. Ustawa została ogłoszona w Dzienniku Ustaw dwa dni później - 9 czerwca, a następnego dnia (10 czerwca) oficjalnie weszła w życie.

            Cześć i Chwała Powstańcom Śląskim, którzy w trzech powstaniach  walczyli o powrót do Polski.

            Koło Historyczne „Wiarus”

        • Spotkanie edukacyjno-historyczne w Bibliotece Publicznej w Radzyminie
          • Spotkanie edukacyjno-historyczne w Bibliotece Publicznej w Radzyminie

          • W poniedziałek 19 czerwca br. uczniowie klasy VIII c i VIII d pod opieką nauczycieli uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno- historycznym w ramach  projektu „Przekazywanie pamięci. Prezentacja książki Wandy Kiedrzyńskiej pt. „Ravensbrück – kobiecy obóz koncentracyjny”. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Radzymin. O losach Polek więzionych w KL Ravensbrück opowiadali Hanna Nowakowska, prezes Fundacji Cultura Memoriae, oraz kapelan środowiska byłych więźniarek ks. dr Robert Ogrodnik. Z ramienia Muzeum Więzienia Pawiak – oddziału Muzeum Niepodległości w Warszawie spotkanie prowadził kustosz Robert Hasselbusch. Podczas spotkania opowiedziano między innymi o tajnym nauczaniu, które  stanowiło jedną z form oporu przeciwko terrorowi panującemu za obozowymi drutami. O powołaniu działającej konspiracyjnie drużyny harcerskiej „Mury”, której członkinie starały się nieść pomoc współwięźniarkom. To dzięki inteligencji, wytrwałości, ofiarności i sprycie polskich więźniarek można  było podnosić morale brutalnie przez Niemców traktowanych Polek. Na zakończenie spotkania uczestnicy zostali obdarowani egzemplarzami książki Wandy Kiedrzyńskiej pt. „Ravensbrück – kobiecy obóz koncentracyjny”

            Koło Historyczne „Wiarus”

        • Radzymiński Klub Sportowy "MAZUR"
          • Radzymiński Klub Sportowy "MAZUR"

          • W piątek 16 czerwca 2023 roku minęła 100. rocznica powstania Radzymińskiego Klubu Sportowego „Mazur”. Z okazji jubileuszu zasłużonego Klubu dla rozwoju sportu w naszym mieście  101 uczniów  klas V – VIII  uczestniczyło  w szkolnym konkursie wiedzy „RKS Mazur ma już 100 lat…” Organizatorem konkursu było Koło Historyczne „Wiarus” Cele konkursu :  pogłębianie wiedzy i kształtowanie zainteresowań historią RKS „Mazur”,   kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji  regionalnej,  rozwijanie umiejętności wyszukiwania i korzystania z informacji zawartych w różnych źródłach,  zwrócenie uwagi młodzieży na konieczność zachowania pamięci o przeszłości,  promowanie rozwijania wśród uczniów aktywności sportowej,  oraz  rozwijanie wyobraźni i twórczego działania uczniów.    Uczestnicy konkursu , który odbył się w dniach 12 – 15 czerwca br. mieli za zadanie odpowiedzieć na   32 szczegółowe pytania dotyczące wydarzeń ze 100 letniej działalności Klubu.   Laureatami konkursu zostali: w kategorii klas V – VI                                                                                 

            I miejsce – Michał Roman kl. VI d,

            II miejsce - Oliwia Wyszkowska kl. V c,

            III miejsce - Antoni Weroński kl. VI e, Kinga Bieńkowska kl. VI d                                                                                                                                                                                                                                                                          w kategorii klas VII – VIII

            I miejsce – Piotr Łapiński kl. VIII c,

            II miejsce  - Mariana Zych kl. VII b.

            Serdecznie gratulujemy laureatom oraz gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom  konkursu, który rozpoczyna nasze szkolne inicjatywy związana z jubileuszem 100 - lecia RKS „Mazur”. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022 – 2023. Serdecznie dziękujemy Radzymińskiemu Klubowi Sportowemu  „Mazur” za ufundowanie nagród.

            Koordynatorzy: Weronika Lewandowska i Grzegorz Jeleń   

            Historia RKS Mazur w pigułce: >>>>>>> 100_lat_RKS_Mazur_Radzymin.pdf                                               

        • Spartakiada
          • Spartakiada

          • W dniu 14 czerwca  br. uczniowie klas trzecich brali udział  w Spartakiadzie. Celem zajęć było:

             - zachęcenie dzieci do uprawiania sportu,  

            - propagowanie aktywnego stylu życia poprzez aktywne spędzania wolnego czasu,

            - rozwijanie odporności emocjonalnej w sytuacjach porażki lub zwycięstwa,

            - wdrażanie do przestrzegania reguł obowiązujących na zawodach sportowych,

            - umiejętność rywalizacji w zespołach,

            - poznawanie i stosowanie zasad właściwego dopingu sportowego.

            Reprezentanci klas trzecich  rywalizowali  w pięciu konkurencjach kształtujących: szybkość, zwinność, umiejętność kozłowania, rzucania a także pokonywania przeszkód.  Zawody wygrywały drużyny, które wykonały zadania szybciej, dokładniej oraz jako pierwsze zajęły wyznaczone miejsce na linii startu. Atmosfera w czasie trwania spartakiady była wspaniała. Klasy z wielkim zapałem dopingowały swoich reprezentantów. Zabawa sprawiła dzieciom wielką frajdę, wyzwoliła wiele pozytywnych emocji i radości J Wszystkie klasy po zakończonych zmaganiach otrzymały słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

            Koordynatorzy: Sylwia Sikorska, Mariusz Sikorski, Magdalena Ślifirczyk

        • XXIV rocznica nawiedzenia radzymińskiej ziemi przez świętego Jana Pawła II
          • XXIV rocznica nawiedzenia radzymińskiej ziemi przez świętego Jana Pawła II

          • "Zawsze myślę, co by było, gdyby nie było tego Radzymina,

            tego Cudu nad Wisłą..."

                                                   Jan Paweł II

            We wtorek 13 czerwca 2022 r. minie XXIV rocznica nawiedzenia radzymińskiej ziemi przez świętego Jana Pawła II - papieża Polska. O godzinie 18.13 dwadzieścia jeden lat temu następca świętego Piotra przybył z odległego Watykanu by oddać hołd żołnierzom polskim . którzy w pamiętnych dniach sierpnia 1920 roku  przelewali krew w obronie Ojczyzny i wiary. To na ulicach i przedpolach naszego miasta rozegrała się 18 decydująca w dziejach świata bitwa, która dała Polsce i Europie  niemal dwadzieścia  lat pokoju.  To na naszej ziemi  obrócone w perzynę zostały marzenia Bolszewików o wszechświatowej  komunistycznej rewolucji. Święty Jan Paweł  II przybył  na Cmentarz Poległych by przy bratnich mogiłach polskich bohaterów wyrazić swą "wdzięczność za to co od nich otrzymał" i zostawić nam  swoje słowo. - Prosimy o słowo - słusznie. Chociaż na tym miejscu najbardziej wymowne jest milczenie, to przecież czasem potrzebne jest także słowo. I to słowo chcę tu pozostawić. Wiecie, że urodziłem się w roku 1920, w maju, w tym czasie, kiedy bolszewicy szli na Warszawę. I dlatego noszę w sobie od urodzenia wielki dług w stosunku do tych, którzy wówczas podjęli walkę z najeźdźcą i zwyciężyli, płacąc za to swoim życiem.
            Tutaj, na tym cmentarzu, spoczywają ich doczesne szczątki. Przybywam tu z wielką wdzięcznością, jak gdyby spłacając dług za to, co od nich otrzymałem. Pragnę wszystkich uczestniczących w tym spotkaniu pobłogosławić  w Imię Trójcy Przenajświętszej. Niech was błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn, i Duch Święty.

            Jan Paweł II w Radzyminie – link https://www.youtube.com/watch?v=aDMEoIegxhk

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • Znamy laureatów XIX edycji  konkursu fotograficznego „Bocian biały – symbol Mazowsza”
          • Znamy laureatów XIX edycji konkursu fotograficznego „Bocian biały – symbol Mazowsza”

          • Organizatorem konkursu adresowanego do uczniów klas IV – VIII było Koło Historyczne „Wiarus”. Cele Konkursu to: rozwijanie zdolności fotograficznych, wyobraźni, spostrzegawczości  oraz inwencji twórczej uczniów, zwrócenie uwagi uczestników konkursu na  miejsce bociana w polskiej kulturze, krajobrazie oraz     potrzebę ochrony tego gatunku,  rozwijanie pasji poznawania przyrody, jej różnorodności, bogactwa i piękna \, rozbudzanie zainteresowań problematyką ochrony przyrody oraz kształtowanie kreatywności i wrażliwości artystycznej dzieci. W konkursie  uczestniczyło  31 uczniów klas IV – VII, którzy zgłosili 101 samodzielnie wykonanych  zdjęć konkursowych. Po burzliwych obradach Komisji Konkursowej  laureatami zostali:

            I miejsce – Antoni Stańczak, kl. 5e

            II miejsce – Mikołaj Nacios, kl. 8c

            III miejsce (ex aequo) – Karolina Goryszewska, kl. 6f; Natasza Markuszewska, kl. 4g.

            Serdecznie gratulujemy laureatom i gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom kolejnej edycji naszego szkolnego konkursu. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

            Koordynatorzy: Weronika Lewandowska i Grzegorz Jeleń 

        • Znamy laureatów IX edycji konkursu fotograficznego "Konie, dumne konie..."
          • Znamy laureatów IX edycji konkursu fotograficznego "Konie, dumne konie..."

          • Organizatorem konkursu adresowanego do uczniów klas IV – VIII było Koło Historyczne „Wiarus”. Główne  cele Konkursu to:  rozwijanie zdolności fotograficznych, wyobraźni, spostrzegawczości  oraz inwencji twórczej uczniów;  zwrócenie uwagi uczestników konkursu na  miejsce konia w polskiej kulturze, krajobrazie oraz  potrzebę jego  ochrony,  rozwijanie pasji poznawania przyrody, jej różnorodności, bogactwa i piękna,  rozbudzanie zainteresowań problematyką ochrony przyrody oraz  kształtowanie kreatywności i wrażliwości artystycznej dzieci.  W konkursie udział wzięło 35 uczniów klas IV –VIII, którzy zgłosili 130 samodzielnie wykonanych zdjęć. Po burzliwych obradach Komisji Konkursowej  laureatami zostali:

            I miejsce (ex aequo) – Sebastian Cichowski, kl. 4c; Krystian Kulikowski, kl. 4g

            II miejsce – Michalina Borowska kl. 7a,

            III miejsce – Zuzanna Wielgus, kl. 4g.

            Serdecznie gratulujemy laureatom i gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom kolejnej edycji naszego szkolnego konkursu. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

            Koordynatorzy: Weronika Lewandowska i Grzegorz Jeleń            

        • Wycieczka w Tarnowskie Góry
          • Wycieczka w Tarnowskie Góry

          • W związku ze zbliżającymi się wakacjami klasa 6a i 6f wraz z wychowawcą Iwoną Banaszkiewicz wybrały się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Atrakcji nie było końca. Już w pierwszym etapie Uczniowie mieli przyjemność zwiedzić muzeum Zabytkowej Kopalni Srebra wraz z przewodnikiem. Po poznaniu historii i dziejów owego muzeum, uczestnicy wycieczki zostali przeszkoleni jak zachować szczególną ostrożność podczas zwiedzania podziemia - Kopalni Srebra. Uczniowie wraz z opiekunami wycieczki p. Agnieszką Milewską, p. Eweliną Olszewską oraz wychowawcą obydwu klas p. Iwoną Banaszkiewicz założyli kaski i wybrali się w piękną i intrygującą podróż po podziemnych korytarzach położonych 40 m pod ziemią. Uczniowie poznali wyjątkową w skali świata Kopalnię Srebra, a także odkryli kim byli Tarnowscy gwarkowie. Wycieczkowicze poczuli klimat dawnej górniczej pracy oraz mieli okazję przepłynąć się łodziami po podziemnej rzece. Na wycieczce nie zabrakło również zwiedzania pięknego i zabytkowego miasta wraz z przewodnikiem.Wszyscy wrócili bezpieczni i szczęśliwi.

            Opiekunowie: Iwona Banaszkiewicz, Agnieszka Milewska, Ewelina Olszewska

        • Lato w mieście - „Aktywnie, wesoło i bezpiecznie”
          • Lato w mieście - „Aktywnie, wesoło i bezpiecznie”

          • Wyczekiwany przez dzieci okres wakacji zbliża się wielkimi krokami. Czas relaksu dla dzieci staje się wyzwaniem dla rodziców, którzy starają się jak najlepiej wypełnić czas wolny swoim pociechom. Gmina Radzymin wraz z gminnymi szkołami podstawowymi zapraszają dzieci klas I-VI szkoły podstawowej, mieszkające w gminie Radzymin do uczestniczenia w półkoloniach – „Aktywnie, wesoło i bezpiecznie”. Zapisy trwają od 07.06.2023 do 16.06.2023.

            Proponujemy Państwu siedem turnusów w terminach od 26.06 do 11.08.2023 r. 

            Turnusy trwają od poniedziałku do piątku. Każdy turnus odbywa się w innej szkole. Opieka i atrakcje dla dzieci będą zapewnione w godzinach 08:00 – 16:00.

            W programie m. in.:

            • zajęcia kreatywne i warsztaty plastyczne
            • zajęcia sportowe
            • zabawy drużynowe
            • wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Leszczynowe Zacisze”
            • wyjazd na basen

            oraz wiele innych atrakcji.

            W cenie wyżywienie, bilety wstępu, ubezpieczenie.

            KOSZT za tygodniowy turnus:

            • 650 zł/tydzień 

            Harmonogram turnusów:

            • 25.06.- 30.06.2023 – SP2 w Słupnie
            • 03.07.- 07.07.2023 – ZSP w Ciemnem
            • 10.07.- 14.07.2023 – SP1 w Słupnie
            • 17.07.- 21.07.2023 – SP w Nadmie
            • 24.07. - 28.07.2023 – ZSP w Starych Załubicach
            • 31.07. - 04.08.2023 – SP2 w Radzyminie
            • 07.08. - 11.08.2023 – SP1 w Radzyminie

            Zapisy trwają w terminie: od 07.06.2023 r. do 16.06.2023 r. Karty zgłoszeń składamy w szkołach.

            WAŻNE !

            Po uzyskaniu w placówce informacji o zakwalifikowaniu się dziecka na półkolonie, wpłaty za wybrany turnus należy dokonać najpóźniej do 22 czerwca 2023 r.,w pełniej kwocie:

            • 650 zł/tydzień

            na rachunek bankowy Alior Bank32 2490 0005 0000 4600 5620 1165

            W tytule zapłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, nazwę szkoły (w której organizowane są półkolonie)

            Prosimy o przemyślane zapisy. Organizator nie przewiduje zwrotu uiszczonych wpłat.

            Kontakt w sprawie półkolonii "Lato w Mieście":

            Krzysztof Czuba  e-mail: kczuba@umig.radzymin.pl  tel. 22 667 67 28

            Paulina Maniecka   e-mail: pmaniecka@radzymin.pl  tel. 22 667 67 24

        • Program z Pandą
          • Program z Pandą

          • W tym roku szkolnym klasy 3b, 3c, 3e wzięły udział w programie edukacyjnym o tematyce przyrodniczej przygotowanej przez Fundację WWF PolskaProgramie z Pandą. Program ten zawiera treści związane z ochroną przyrody oraz klimatu dla obecnych i przyszłych pokoleń. W ramach zajęć każda z klas zrealizowała ścieżkę tematyczną  NIEDŹWIEDZIA BRUNATNEGO, dzięki  której uczniowie mogli wzbogacić swą wiedzę na temat różnorodności biologicznej. Materiały edukacyjne, pomysły na działania oraz wydarzenia  udostępnione  przez WWF Polska sprawiły, że zajęcia stały się ciekawsze oraz wzbudziły większą aktywność uczniów  w odkrywaniu nowych informacji o pięknie środowiska naturalnego  i zagrożeniach jakie istnieją dla  wybranych  gatunków zwierząt. Podczas zajęć uczniowie  zrozumieli, jak mocno ludzie są związani ze światem przyrody.  Stworzyli  m.in. makiety lasów ze zwierzętami, poznali gatunki żyjące samotnie, a także te żyjące w stadach. Przygotowali maski zwierząt i odegrali w nich scenki sytuacyjne.  Zapoznali się
            z informacjami dotyczącymi życia drapieżników.  Dowiedzieli się,
            które  gatunki są zagrożone wyginięciem oraz jak można im pomóc.
            Społeczność  szkolna miała okazję podziwiać makietę lasu wyeksponowaną na korytarzu szkolnym.

            Program z Pandą był wspaniałą przyrodniczą przygodą.  Zachęcamy do udziału
            w przyszłych edycjach tego Programu.

            Dyplomy z podziękowaniami >>>> Dyplomy.pdf

            List gratulacyjny dla szkoły >>>> Panda.png

            Realizatorzy programu: Aneta Jusińska, Małgorzata Jankowska, Bożena Rolka

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
      • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
      • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79
      • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych