• Konkurs historyczny „Daty z życia ppłka pil. Mariana Pisarka – patrona naszej szkoły”- został rozstrzygnięty
     • Konkurs historyczny „Daty z życia ppłka pil. Mariana Pisarka – patrona naszej szkoły”- został rozstrzygnięty

     • „Miłość wymaga ofiary”

      W piątek 11 czerwca 2021 roku  w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie odbyła się XIV edycja szkolnego konkursu historycznego poświęconego patronowi naszej szkoły podpułkownikowi pilotowi Marianowi Pisarkowi. Głównym celem konkursu, przygotowanego przez Koło Historyczne „Wiarus” i Koło Polonistyczne "Pisarek" było:- propagowanie wśród młodzieży współczesnych postaw patriotycznych na przykładzie życia i walki Mariana Pisarka, podnoszenie poziomu wiedzy historycznej, popularyzacja tematyki lotniczej wśród uczniów oraz kształtowanie umiejętności współpracy w grupie. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV - VIII i polegał na rozwiązanie testu składającego się z 41 szczegółowych pytań dotyczących faktów z życia naszego patrona.  Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych i był jednym z elementów obchodów 30 rocznicy nadania  szkole imienia podpułkownika pilota Mariana Pisarka. W konkursowej rywalizacji udział wzięło 74 uczniów naszej szkoły.

      Laureatami konkursu zostali:

       w kategorii klas IV - V

      I miejsce –Aleksander Kępiński  kl. V b

      II miejsce – Michał Roman     kl. IV d

      III miejsce – Antoni Weroński   kl. IV e

      Wyróżnienia wywalczyli: Oliwia Rasińska i Jakub Kostrzewa  z klasy V a

      w kategorii klas VI - VIII

      I miejsce - Jan Żółkowski - kl. VII b

      II miejsce -- Piotr Łapiński - kl. VI c

      III miejsce - Paweł Lewandowski - kl. VII b

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, jednocześnie gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu o człowieku, który dla ojczyzny poświęcił swoje młode życie i jest dla nas wzorem do naśladowania. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród książkowy ufundowanych przez Radę rodziców odbyło się podczas ceremonii zakończenia roku szkolnego.

      Koło Historyczne „Wiarus” i  Koło Polonistyczne "Pisarek"

    • Wycieczka klasy 7b
     • Wycieczka klasy 7b

     • W czwartek 10 czerwca br. uczniowie klasy VII b pod opieką wychowawcy udali się na wycieczkę do  niedawno otwartego przy Sanktuarium Jana Pawła II w Radzyminie muzeum. Muzeum poświecone jest pamięci  bohaterów Bitwy Warszawskiej - Cudu nad Wisłą i świętego Jana Pawła II - papieża Polaka. Celem naszej wizyty było uczczenie zbliżającej się 22 rocznicy wizyty sławnego rodaka na naszej radzymińskiej ziemi  oraz zwiedzenie okolicznościowej wystawy. W progach muzeum przywitał nas ks. Krzysztof Ziółkowski  - proboszcz parafii i kustosz muzeum, który w interesujący sposób przybliżył nam kulisy papieskiej wizyty  13.czerwca 1999 roku i opowiedział o najcenniejszych muzealnych artefaktach. Są wśród nich  min. oryginalne łuski  z czasów walk z bolszewikami z okolic Wólki Radzymińskiej,  ułańska szabla podniesiona z pola bitwy z okolic Cegielni , biało- czerwona kokarda  żołnierzy ochotników z roku 1920  i  pamiątki związane z pontyfikatem  Jana Pawła II. Uczniów szczególnie zainteresował  holoboox, który pozwala na wyświetlanie hologramów  przedstawiających bohaterów 18 decydującej o losach Europa i świata bitwy. Co warte podkreślenia jest to  jeden z trzech holobox-ów  w placówkach muzealnych na terenie naszego  kraju. Po zapoznaniu się z muzealną ekspozycją skierowaliśmy swe kroki pod  Statułę  Matki Bożej Łaskawej , gdzie  poznaliśmy historię objawień oraz  niezwykłe okoliczności umieszczenia  u jej stóp fragmentów  zburzonego na terenie byłej republiki radzieckiej pomnika Lenina. Ostatnim akordem naszej wycieczki było wspólne zdjęcie i skosztowanie przepysznych lodów, którymi poczęstował  nas  ksiądz Krzysztof. Serdecznie dziękujemy .  to były dla nas szczególna wycieczka , którą zapadnie na długo w naszej pamięci.

      Opracowanie: Grzegorz Jeleń

    • Wizyta PUL
     • Wizyta PUL

     • We wtorek 9 czerwca  br. przedstawiciele z PUL Wołomin  zachęcali  uczniów  klas VIII naszej szkoły  do udziału w rekrutacji do klas mundurowych. Uczniowie  PUL nie tylko  popisali się doskonałą sprawnością fizyczną , znajomością technik obronnych , ale również w ciekawy sposób przedstawili gamę zawodów  i umiejętności,  które można zdobyć podczas nauki w ich placówce.  Występ uczniów z PUL Wołomin wśród, których byli absolwenci naszej szkoły, co podkreślamy z radością nagrodzony został gromkimi brawami.

      Koło Historyczne "Wiarus"

    • Światowy Dzień Oceanów
     • Światowy Dzień Oceanów

     • Z okazji Światowego Dnia Oceanów, który obchodziliśmy8 czerwca uczniowie kl. 4a, 4b, 4c, 4d i 4e wzięli udział w jego obchodach.Organizatorami tej akcji są Klub Gaja i MSC Polska (Marine Stewardship Council), którzy zaprosili szkoły do wspólnej nauki o ochronie mórz i oceanów oraz włączenia się w obchody Światowego Dnia Oceanów - 8 czerwca. Aby skupić uwagę społeczną na kondycji mórz i oceanów oraz skłonić państwa świata do odpowiedzialnego zarządzania naszym wspólnym dobrem, ONZ ustanowiło lata 2021-2030 Dekadą Nauk o Morzach i Oceanach. Dlatego korzystając z obchodów Światowego Dnia Oceanów nasi uczniowie wzięli udział w tej akcji poprzez aktywną edukację na ten temat.Nasi uczniowie na lekcjach przyrody w dniach od 21.06.2021 r. do 24.06.2021 r. włączyli się w obchody tej akcji poprzez obejrzenie filmu pt. Mój tata jest rybakiem. Następnie rozwiązywaliśmy zadania, testy, quizy, rebusy oraz karty pracy przygotowane przez MSC Polska.Materiały edukacyjne, które wykonywali uczniowie zawierały bardzo dużo informacji o tym w jak ogromnym stopniu nasze życie zależy od mórz i oceanów, podkreślając wpływ naszych codziennych wyborów na ich dobrostan. Poprzez udział w tym programie uczniowie mogli zobaczyć, że ekosystemy morskie to nie tylko wakacyjny kurort, ale jeden z kluczowych elementów sterujących życiem na Ziemi. Poprzez propagowanie wiedzy na temat zrównoważonych połowów, chciałam zachęcić wszystkich uczniów do podejmowania świadomych i odpowiedzialnych decyzji. Chciałam zwrócić uwagę na konieczność ochrony dzikiej natury mórz i oceanów dla nas i dla przyszłych pokoleń.

      Koordynator: Maria Klimkiewicz

    • Program edukacyjny "Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!"
     • Program edukacyjny "Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!"

     • Zakończyliśmy realizację programu "Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!". Uczniowie zapoznali się z zasadami profilaktyki chorób odkleszczowych, zdobyli wiedzę na temat miejsc występowania kleszcz i zagrożeń związanych z ugryzieniem przez te pajęczaki. Zapoznali się również ze sposobami zapobiegania i ochrony przed ukąszeniem kleszczy oraz przenoszonymi przez nie chorobami. Uczniowie oglądali filmy profilaktyczne, brali udział w pogadankach, prowadzili obserwacje przyrodnicze oraz wykonali prace plastyczne i plakaty informacyjne pt."Wiem jak chronić się przed kleszczami”.

      Poniżej prezentujemy wystawę prac:

      >>>>>>>>>>>>>>  Chron_sie_przed_kleszczami.pdf

      Koordynator programu: Jolanta Łuczyk

    • DZIEŃ KIBICA
     • DZIEŃ KIBICA

     • W związku z trwającymi Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej wychowawcy i uczniowie klas: Id i If postanowili, że 14 czerwca będzie to: ,,Dzień Kibica w Naszej Klasie’’.

      Uczniowie klasy If i Id rozpoczęli dzień od zaśpiewania hymnu, ,,Mazurka Dąbrowskiego’" w strojach kibicowskich. Dzieci zapoznały się z tradycją powstania największego Turnieju Piłki nożnej w Europie. Wskazywaliśmy na mapie Europy kraje, w których będą rozgrywały się mistrzostwa Europy 2020. Wykonaliśmy serca w barwach narodowych oraz wspólnie wymyśliliśmy okrzyk:,,Piłka jest jedna, bramki są dwie, Polacy są najlepsi, każdy to wie’’ , który miał dopingować biało czerwonych w poniedziałkowym meczu z reprezentacją Słowacji. Obejrzeliśmy filmiki tematyczne, nawiązujące do kulturalnego kibicowania oraz najlepszych bramek strzelonych przez reprezentację Polski w ostatnich latach.  Podsumowaniem dnia było wspólne zagranie mini meczu piłki nożnej na boisku szkolnym.

      Uczniowie tego dnia bawili się wyśmienicie, a przy okazji zdobyli nową wiedzę na tematy związane z piłką nożną oraz uczyli się szacunku dla barw narodowych i hymnu.

      Organizatorzy: Agata Szymborska, Marta Gładysz

    • Wycieczka klasy 1c i 1a do Dworu Strzyżew
     • Wycieczka klasy 1c i 1a do Dworu Strzyżew

     • W piękny, słoneczny poranek 9 czerwca 2021 roku uczniowie klasy I a i I c pod opieką p. Agaty Szczepanik, p. Anety Jusińskiej i p. Marzeny Mazur udali się na swoją pierwszą, szkolną wycieczkę do malowniczego miejsca położonego nad rzeką Utratą – Dworu Strzyżew. Na miejscu na uczniów czekało wiele atrakcji. Były to m.in. warsztaty poświęcone wiosennym pracom w ogrodzie, podczas których dzieci poznawały różne nasiona ziół
      i samodzielnie miały okazję  je zasiać, zakładając własne mini ogródki. Kolejnym wyzwaniem były zajęcia w kuchni i wyrabianie drożdżowego ciasta oraz pieczenie pysznych bułeczek. Po kuchennych doświadczeniach uczniowie z uwagą i zainteresowaniem obejrzeli piękny, stary Dwór  i wysłuchali na jego temat ciekawych informacji. Przy okazji mogli także obejrzeć zaplatane, barwne gobeliny, a niektórzy mieli szansę spróbować własnych sił w tworzeniu tych pięknych dzieł kultury regionalnej. Mimo ciepłego dnia, dużą przyjemność sprawiło uczniom pieczenie i konsumowanie pysznych kiełbasek. Wielką radością dla wszystkich uczestników wycieczki okazały się  przygotowane przez Panią animatorkę zabawy na świeżym powietrzu. Należały do nich m.in.: zabawy z chustą animacyjną, pląsy przy muzyce, konkurencje w przeciąganiu liny, chodzenie po linie, skoki w workach, chodzenie na szczudłach, rzucanie do celu, puszczanie pięknych baniek mydlanych, zabawy kreatywne na kocykach w cieniu drzew. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Chłopcy bardzo chętnie rozegrali mecz piłki nożnej.
      W trakcie zabawy, w każdej chwili można było odpocząć sobie na kocu i zjeść swój pyszny prowiant.

      Wszyscy zadowoleni, choć może troszkę zmęczeni wracali do szkoły. To był ciekawie i miło spędzony czas.

                     Opracowanie: Aneta Jusińska i Agata Szczepanik

    • "Dobrze, że Jesteś!"
     • "Dobrze, że Jesteś!"

     • Pani Katarzyna Brzozowska, pani Dorota Kołaczyńska oraz pani Anna Borowska przeprowadziły w naszej szkole akcję, która miała na celu przypomnienie nam wszystkim nieocenionej ważności obecności drugiego człowieka. Tworzenie prac odbywało się w radosnej atmosferze przy rozmowach o bliskich, przyjaciołach, braku ważnych relacji podczas nauczania zdalnego. Dlatego cieszmy się swoją obecnością, wspierajmy i doceńmy drugiego człowieka! Mówmy sobie często dobre rzeczy! Posyłajmy nawzajem ciepłe i serdeczne myśli! Dobrze, że Jesteś!

      Szczególne podziękowania za włączenie się w akcję dla Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz klasy 4a, 5a i 6c. Dobrze, że Jesteście! 

      Koordynatorzy akcji: Katarzyna Brzozowska, Dorota Kołaczyńska, Anna Borowska

    • Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami
     • Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami

     • Dziękujemy klasie 2 g za nominację do udziału w akcji. Zespół ds. pomocy psychologiczno pedagogicznej oraz Szkolny Klub Wolontariusza melduje wykonanie zadania! Z racji zbliżającego się końca roku szkolnego miło nam ogłosić, że naszym udziałem kończymy akcję na terenie naszej szkoły :) 

    • JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!
     • JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!

     • Dziękujemy klasie 1c ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka  w Radzyminie  za nominację! Klasa 1f melduje wykonanie zadania! Z przyjemnością i zaangażowaniem przystąpiła do akcji na rzecz osób z autyzmem w ramach #challengeniebieskiemotyle2021. Do wykonania zadania nominujemy: Klasę Id naszej Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka  w Radzyminie. Zapraszamy wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

      Opracowanie: Agata Szymborska

    • JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!
     • JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!

     • Dziękujemy klasie 2c  ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka  w Radzyminie  za nominację! Klasa 1c melduje wykonanie zadania! Z przyjemnością i zaangażowaniem przystąpiła do akcji na  rzecz osób z autyzmem w ramach #challengeniebieskiemotyle2021. Do wykonania zadania nominujemy: Klasę 1f, Klasę 7f  naszej Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka  w Radzyminie. Zapraszamy wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

      CELEM AKCJI JEST POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.

      Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia!

      Opracowanie: Aneta Jusińska

    • Współpraca ze szkołą mundurową PUL w Wołominie
     • Współpraca ze szkołą mundurową PUL w Wołominie

     • W ramach wieloletniej współpracy ze szkołą mundurową PUL Wołomin im. 111 Eskadry Myśliwskiej w maju 2021 roku została zrealizowany krótki film "Żołnierze w służbie historii - podpułkownik pilot Marian Pisarek" Absolwentki naszej szkoły Zuzanna Ciuraj , i Julia Skibowska wsparte przez Sebastiana Lao uczęszczające do klasy mundurowej PUL przygotowały film o naszym patronie  jako pracę konkursowa w III edycji konkursu ,,Żołnierze w służbie historii" zorganizowaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Celem konkursu było: zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii oręża polskiego w XX wieku oraz jego wkładu w budowę niepodległego i niezależnego Państwa Polskiego. W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywali miejsca pamięci związane z historią oręża polskiego, sylwetki żołnierzy, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom oraz przekazywali  zdobytą wiedzę innym. Dziewczęta przeprowadziły  w naszej szkole dwie lekcje  poświecone ppłka pil. Marianowi  i zrealizowały film, który został laureatem tegorocznej edycji konkursu "Żołnierze w służbie historii" Serdecznie gratulujemy. Miło nam ,że nasi absolwenci wybierają  tak jak nasz patron, jako cel swojego życia służbę  ojczyźnie. Jesteśmy z Was dumni.

       Koło Historyczne "Wiarus"

      Link do filmu >>>>>>>  http://https://www.youtube.com/watch?v=BbKoeHXMXcA

    • "Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami"
     • "Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami"

     • "Jak niebieskie motyle fruwające do gwiazd,

      Zabierz nas choć na chwile odczarować Twój świat.

      O czym myślisz, co czujesz, kiedy jesteś wśród nas.

      Pozwól nam… malować Twój świat”

                   Klasa 1 a została nominowana przez kolegów i koleżanki z klasy klasę 2 f  do wzięcia udziału w akcji ,,Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami w ramach #challengeniebieskiemotyle2021. W ostatnich dniach w naszej szkole wszyscy jesteśmy z Niebieskimi Motylami - my również!

      Celem tej akcji jest poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Podczas zajęć omówiliśmy czym charakteryzuje się autyzm, obejrzeliśmy on-line przedstawienie teatralne p.t. ,,Inny ,lecz taki sam jak my” w wykonaniu dzieci i młodzieży Domu Kultury w Rozborzu. Jesteśmy solidarni z osobami z autyzmem i przekazaliśmy niebieską iskierkę wykonując trzy symboliczne zadania:
       
      1) ubraliśmy się na niebiesko

      2) wykonaliśmy motyle

      3) napisaliśmy o akcji na  stronie naszej szkoły.

      Niech iskierka nie gaśnie w naszych sercach!

      Bardzo dziękujemy za nominację i my również nominujemy kolejne klasy 2A i 3 C

      Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w wykonaniu zadania!

      Opracowanie: Agata Szczepanik

    • JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!
     • JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!

     • Dziękujemy klasie 2F ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka  w Radzyminie

       za nominację! Klasa 4E melduje wykonanie zadania! Z przyjemnością i zaangażowaniem przystąpiła do akcji na  rzecz osób z autyzmem w ramach #challengeniebieskiemotyle2021. Do wykonania zadania nominujemy:  Klasę 3A  naszej Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka  

      w Radzyminie. Zapraszamy wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

      CELEM AKCJI JEST POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU

      I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.

       Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia!

      Opracowanie: Marlena Fedorczyk

    • OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY "PUCHACZ PIOTR"
     • OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY "PUCHACZ PIOTR"

     • W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły z klas I- III przystąpili do kolejnej już V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego PUCHACZ PIOTR.
      Inicjatorem i organizatorem tego konkursu jest ogólnopolska sieci szkół nauczania matematyki MathRiders Polska. Celem tego matematycznego przedsięwzięcia jest m. in. rozwijanie zainteresowań uczniów i motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym, popularyzacja matematyki,  stworzenie możliwości uczniom wykazania się uzdolnieniami matematycznymi oraz logicznego myślenia.  I i II etap Konkursu ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną
      z COVID- 19,  przeprowadzony został zgodnie z zachowaniem reżimu sanitarnego
      w naszej szkole.  W pierwszym etapie wzięło udział  35 uczniów  z naszej szkoły
      (12 z klas pierwszych, 14 z klas drugich i 9 z klas trzecich).
      Do drugiego etapu zakwalifikowało się  łącznie ze wszystkich klas 12 uczniów, którzy
      7 czerwca 2021 r. stanęli po raz kolejny przed matematycznym wyzwaniem.
      Są to:
      -  Adam Teklak kl. Ia
      - Jan Godlewski kl. I b
      - Natalia Nagel kl. I b
      - Gerard Nowak kl. I c
      - Tomasz Pachulski kl. I c
      - Jan Zych kl. I d
      - Piotr Jusiński kl. I e
      - Daniel Słyk kl. II a
      - Ignacy Banasiak kl. III b
      - Piotr Dąbkowski kl. III b
      - Wojciech Jabłecki kl. III c
      - Antyoni Jachacy kl. III f

      III etap Konkursu Puchacz Piotr odbył się 21 czerwca 2021t w Centrum Nauczania MathRiders. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 2a - Daniel Słyk i ostatecznie zajął 16 miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej. Gratulujemy Wszystkim Uczniom, który wzięli udział w konkursie i życzymy dalszych matematycznych sukcesów.Szczególnie gratulujemy Danielowi bardzo dobrego wyniku.Koordynatorzy konkursu w szkole:Aneta Jusińska, Magdalena Kanar, Kamila Tyburska.

      Gratulujemy wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, a szczególnie tym, którzy przeszli do drugiego etapu. Życzymy dalszych sukcesów.

      Koordynatorzy konkursu w szkole:
      Aneta Jusińska, Magdalena Kanar, Kamila Tyburska

     • ŚWIĘTE SŁOWA KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

     • Uczniowie naszej szkoły włączyli się w przeżywanie 40. rocznicy narodzin dla Nieba Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego uczestnicząc w projekcie Święte Słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego zorganizowanym przez Fundację BO WARTO.

      Zadanie polegało na wykonaniu plakatu w formacie A3 do wybranego cytatu zaczerpniętego z myśli i dzieła Prymasa Tysiąclecia. W konkursie udział wzięli uczniowie z kl. IV-VI: Bartłomiej Michalski, Kuba Jaczewski, Nikola Lewandowska, Antoni Jaczewski, Nikola Młynarska oraz z kl. VII-VIII: Aleksandra Mianowska, Nina Budek, Aleksander Mikulski, Marika Święcka, Laura Laskowska.

      Jesteśmy dumni z naszych uczniów, a prace konkursowe prezentujemy poniżej.

      Opracowanie: Katecheci

    • 22. rocznica nawiedzenia radzymińskiej ziemi przez świętego Jana Pawła II
     • 22. rocznica nawiedzenia radzymińskiej ziemi przez świętego Jana Pawła II

     • "Zawsze myślę, co by było, 

      gdyby nie było tego Radzymina,

      tego Cudu nad Wisłą..."

                                             Jan Paweł II

      W niedzielę  13 czerwca 2021 r. minie 22. rocznica nawiedzenia radzymińskiej ziemi przez świętego Jana Pawła II - papieża Polska. O godzinie 18.13 dwadzieścia jeden lat temu następca świętego Piotra przybył z odległego Watykanu by oddać hołd żołnierzom polskim . którzy w pamiętnych dniach sierpnia 1920 roku  przelewali krew w obronie Ojczyzny i wiary. To na ulicach i przedpolach naszego miasta rozegrała się 18 decydująca w dziejach świata bitwa, która dała Polsce i Europie  niemal dwadzieścia  lat pokoju.  To na naszej ziemi  obrócone w perzynę zostały marzenia Bolszewików o wszechświatowej  komunistycznej rewolucji. Święty Jan Paweł  II przybył  na Cmentarz Poległych by przy bratnich mogiłach polskich bohaterów wyrazić swą "wdzięczność za to co od nich otrzymał" i zostawić nam  swoje słowo. - Prosimy o słowo - słusznie. Chociaż na tym miejscu najbardziej wymowne jest milczenie, to przecież czasem potrzebne jest także słowo. I to słowo chcę tu pozostawić. Wiecie, że urodziłem się w roku 1920, w maju, w tym czasie, kiedy bolszewicy szli na Warszawę. I dlatego noszę w sobie od urodzenia wielki dług w stosunku do tych, którzy wówczas podjęli walkę z najeźdźcą i zwyciężyli, płacąc za to swoim życiem.
      Tutaj, na tym cmentarzu, spoczywają ich doczesne szczątki. Przybywam tu z wielką wdzięcznością, jak gdyby spłacając dług za to, co od nich otrzymałem. Pragnę wszystkich uczestniczących w tym spotkaniu pobłogosławić  w Imię Trójcy Przenajświętszej. Niech was błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn, i Duch Święty.

                 Koło Historyczne "Wiarus"

    • JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!
     • JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!

     • Dziękujemy klasie 2g ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka  w Radzyminie

       za nominację! Klasa 2f melduje wykonanie zadania! Z przyjemnością i zaangażowaniem przystąpiła do akcji na  rzecz osób z autyzmem w ramach #challengeniebieskiemotyle2021. Do wykonania zadania nominujemy: Klasę 1a, Klasę 4e  naszej Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka  

      w Radzyminie. Zapraszamy wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

      CELEM AKCJI JEST POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU

      I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.

      Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste.

      Wystarczy: 1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).

      2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. taniec motyla.

      3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na profil na Facebooku oraz przesłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com. Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

      4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

      5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

      6. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin. Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia!

      Opracowanie: Maria Bal-Stach, Beata Wojciechowska

    • JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!
     • JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!

     • Dziękujemy klasie 2e ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka  w Radzyminie za nominację! Klasa 2c melduje wykonanie zadania! Z przyjemnością i zaangażowaniem przystąpiła do akcji na  rzecz osób z autyzmem w ramach #challengeniebieskiemotyle2021. Do wykonania zadania nominujemy: Klasę 1c i Klasę 2b, z naszej Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka  w Radzyminie. Zapraszamy wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

      CELEM AKCJI JEST POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM. Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste.

      Wystarczy: 1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).

      2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. taniec motyla.

      3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na profil na Facebooku oraz przesłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com. Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

      4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

      5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

      6. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin. Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia!

      Opracowanie: Katarzyna Kwiatkowska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • (+48) 22 786-72-79 fax. 22 7865031
   • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN
 • Galeria zdjęć

   brak danych