• Światowy Dzień Sybiraka
     • Światowy Dzień Sybiraka

     • „Bronią, kosami, widłami i siekierami bij swoich odwiecznych wrogów – polskich panów”.

      /fragment odezwy jednego z dowódców Armii Czerwonej z września 1939 roku/

      W piątek 17 września minęła  82. rocznica agresji Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę. Tego dnia obchodzony jest też Światowy Dzień Sybiraka, który od 2013 r. jest świętem państwowym. 17 września 1939 roku Armia Czerwona realizując postanowienia zawartego 23.08.1939 r. z paktu Ribbentrop  - Mołotow  wkroczyła na wschodnie ziemie II Rzeczpospolitej. Dla broniącej się przed najazdem niemieckim Polski był to cios w plecy. Państwo polskie zaatakowane z dwóch stron nie było w stanie obronić swojego terytorium. Najeźdźcy podzielili między siebie strefy okupacyjne. Polacy zamieszkujący wschodnie województwa Rzeczpospolitej znaleźli się pod okupacją sowiecką i bardzo szybko stali się ofiarami terroru. Sowieci dokonywali wielu zbrodni wojennych, mordując jeńców i masakrując ludność cywilną.  Na ponad 21 tysiącach oficerów polskich wziętych do niewoli  dokonano zbrodni wojennej. Egzekucje te noszą wspólną nazwę Zbrodni Katyńskiej. Polska ludność cywilna z kolei w dużej liczbie została zesłana na wschód ZSRR. Wielkie deportacje całych rodzin, a głównie kobiet i dzieci poprzedzone były licznymi aresztowaniami mężczyzn ,ojców rodzin. Deportowanych przewożono w wagonach towarowych z zakratowanymi oknami, . Podróż na miejsce zsyłki trwała niekiedy nawet kilka tygodni. Warunki panujące w czasie transportu były przerażające, ludzie umierali z zimna, głodu i wyczerpania. Ci, którym udało się dotrzeć na miejsce zsyłki zostali poddani niewolniczej pracy, w nędzy, chorobie i głodzie. Masowe zsyłki dotknęły prawie 1.5 miliona Polaków. Ich celem była eksterminacja elit oraz ogółu świadomej narodowo polskiej ludności, miały one rozbić społeczną strukturę, dostarczając jednocześnie totalitarnemu sowieckiemu imperium tanią  siłę roboczą. Tylko niewielu zesłańcom udało się powrócić do kraju, w myśl słów hymnu Sybiraków: „A myśmy szli niepokonani do niepodległej Polski”  Niestety  w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej  pamięć o ich cierpieniach, o wywózkach, o życiu w łagrach, była zakazana. W 82. rocznicę agresji ZSRR na Polskę gromadzi nas pamięć o tamtych wydarzeniach. Wspominamy tych, którzy  pozostali na nieludzkiej ziemi na zawsze. Tych, którym nie dane było wrócić  w ojczyste strony a mimo to  zachowali oni  Polskę i polskość w swoich sercach.

      Cześć i Chwała Bohaterom.

      Pamięć o waszych cierpieniach na zawsze pozostanie w naszych sercach.

      Koło Historyczne „Wiarus”

    • 15 września 2021 klasy Ie i If odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne „PASJA” w Skuszewie
     • 15 września 2021 klasy Ie i If odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne „PASJA” w Skuszewie

     • Nasz pobyt w PASJI pod hasłem – „Historia pieczonego ziemniaka” rozpoczął się od wizyty w stajni. Tu pierwszaki poznały zasady hodowli koni, ich żywienia i pielęgnacji. Ze stajni przeszliśmy na pogadankę o historii ziemniaka. Po krótkiej prelekcji dzieci udały się na plac zabaw gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Szaleństwo w pełni… Następnie zostaliśmy zaproszeni na warsztaty o darach jesieni gdzie zastaliśmy stół pełen jesiennych warzyw, owoców. Dzieci miały okazję rozpoznawać je poprzez dotyk i szło całkiem nieźle. W końcu to przyszli ogrodnicy. Chyba wszyscy zgłodnieli i przyszedł czas na kiełbaski z grilla i pieczone ziemniaki. Ostatnim punktem naszego pobytu w PASJI była emocjonująca przejażdżka ciuchcią po dolinie rzeki Bug. No cóż wszystko co dobre szybko się kończy. Czas się zbierać. Gospodarze PASJI przygotowali dla każdego dziecka upominek w postaci magnesu z wizerunkiem konia. To był wspaniały dzień pełen radości.

      Opracowanie: Agata Piwowarska

    • Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od  2008 roku obchodzone jest  15 września, obecnie już w ponad 108 krajach. Inspiracją powstania tego dnia stało się opowiadanie Petera H. Reynolds-a  „The Dot”, czyli „Kropka”.  Bohaterką historii jest  Vashti, mała dziewczynka, która dzięki malutkiej kropce i swojej wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie i swoje możliwości.
      W tym roku szkolnym uczniowie klas I- III obchodzili  Dzień Kropki uczestnicząc w zaproponowanych grach, zabawach oraz ćwiczeniach rozwijających kreatywność. Poznali historię małej Vashti i jej kropki J.  Wyczarowali piękne kropkowe prace oraz pamiętali, aby w tym dniu na ich ubraniach znalazły się kropki.  Jest to szczególny dzień na dzielenie się przez uczniów swoimi talentami, dlatego warto o tym święcie pamiętać.

       

    • Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • 15 września w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia o Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca dzieci z klas I-III. Książka „The Dot” opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce, uwierzyła w siebie. Uczniowie naszej szkoły postanowili, tak jak Vashti, poszukać swoich talentów. Tego dnia lekcje zamieniły się w pracownie, rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł. Uczniowie oglądali filmik poświęcony bohaterce książki. Następnie wykonaliśmy przepiękne stonogę, z samych kropek. Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę. Nie ma rzeczy niemożliwych…Wystarczy uwierzyć w siebie i swoje możliwości.

      Marzena Marchel

    • Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • 15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.  W naszej szkole uczniowie klas 1-3  od samego rana cieszyli  się tym dniem! Uczniowie klasy III e wraz z wychowawczynią Kamilą Tyburską obejrzeli krótkometrażowy film na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie odbyła się pogadanka na temat obejrzanego filmu i odpowiedzi na pytania. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji- prace plastyczne wykonane wyobraźnią uczniów.
      To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!

      Opracowanie: Kamila Tyburska

    • WYCIECZKA III D I III E DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO „DOLINA BOBRÓW”
     • WYCIECZKA III D I III E DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO „DOLINA BOBRÓW”

     • 14 września (wtorek) klasy III d i III e wraz z wychowawczyniami – p. Jolantą Łuczyk i Kamilą Tyburską wyruszyli w poszukiwaniu przygód do gospodarstwa agroturystycznego „Dolina Bobrów”.

      Wszystkim od rana towarzyszyły dobre humory, które również były związane z możliwością ponownego korzystania z wyjazdów edukacyjnych w szkole.

      „Dolina Bobrów” to cudowne miejsce  położone jest na skraju wioski Wólka Dłużewska w pobliżu lasów w Nadwiślańskim Obszarze Chronionego Krajobrazu. Niedaleko znajdują się stawy rybne oraz rzeka Świder. Była to świetna okazja do obcowania z naturą.

      Tego dnia atrakcji nie było końca. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach wypiekania chleba, gdzie po zdobytej wiedzy na temat pieczenia chleba, samodzielnie mogli przystąpić do wyrabiania ciasta na pyszny i zdrowy chlebek. Następnie w kolejnych warsztatach dowiedzieli się, że siano można również wykorzystać kreatywnie i wypleść z niego różne „cudeńka”. Powstały wspaniałe kaczuszki, łabędzie, a nawet łosie.

      Po zdobytych umiejętnościach uczniowie przystąpili do rekreacji „pełną parą”. Na placu zabaw mogli fizycznie odpocząć i wspólnie pobawić się.

      Na zakończenie miłego dnia przystąpiliśmy do pieczenia kiełbasek i chlebka, oczywiście pod okiem gospodarza, który czuwał nad bezpieczeństwem i dobrym smakiem posiłku.

      Ten dzień pozostanie długo w naszych pamięciach. Był dobrym przykładem na połączenie nauki z zabawą.

      Zapraszamy do galerii:

       

    • 82. rocznica bitwy powietrznej
     • 82. rocznica bitwy powietrznej

     •                             Musicie ducha hartować, aby móc jak orły przelatywać w przyszłość Ojczyzny!

      /Kardynał Stefan Wyszyński/

       W słoneczny wtorkowy ranek, zgodnie z wieloletnią już tradycją Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka uczniowie klasy VIII b pod opieka wychowawcy  udali się na Cmentarz Poległych, aby wspólnie z przedstawicielami Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa oddać hołd lotnikom poległym pod Radzyminem 7 września  1939 roku. Naszą uroczystość rozpoczął wspólny przemarsz w asyście Pocztów Sztandarowych na plac przed zabytkową cmentarną kaplicą. Tu po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego w kilku ciepłych słowach zebranych przywitała pani Elżbieta Jeleń dyrektor szkoły.  Przypomniała o naszym honorowym obowiązku zachowania pamięci o żołnierzach, którzy walczyli i ginęli w obronie Ojczyzny. Od dziesiątków lat szczególną troską i pamięcią kolejne pokolenia uczniów „Stalowej Jedynki” otaczają lotników poległych w bitwie powietrznej nad naszym miastem, która rozegrała się 82 lata temu  w czwartek 7 września 1939 roku. Dla społeczności szkoły noszącej imię sławnego pilota podpułkownika Mariana Pisarka, dowódcy (od 3.09.1939 r.) 141 Eskadry Myśliwskiej w wojnie obronnej , pilota słynnego 303 Dywizjonu Myśliwskiego im. Tadeusza Kościuszki w Bitwie o Anglię, dowódcy 308 Dywizjonu Myśliwskiego „Krakowskiego” i Dowódcy I Polskiego Skrzydła Myśliwskiego sprawą honorową jest kultywowanie pamięci o Obrońcach nieba nad Polską. Postawą na baczność, pochylonymi sztandarami , modlitwą i minutą ciszy uczciliśmy Tych , którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny  W klimat tamtych tragicznych wydarzeń z początków września 1939 roku wprowadził zebranych  pan Lesław Karst – prezes WKSL.  W ciszy panującej na cmentarzu szczególnie mocno zabrzmiały słowa o  nierównej walce pod niebem Radzymina załóg trzech samolotów bombowych PZL –P37 „Łoś” z 216 Eskadry Bombowej z 12 myśliwcami  niemieckimi ME – 110. Z dwunastu członków załóg samolotów ośmiu poległo Ich ciała podniesione z pola walki przez miejscową ludności zostały przeniesione na Cmentarz Poległych w Radzyminie i spoczęły obok bohaterów 1920 roku.  Pięćdziesiąt lat od wrześniowych wydarzeń staraniem pracowników Polskich Zakładów Lotniczych i Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa ufundowana została pamiątkowa tablica, która zawisła na ścianie cmentarnej kaplicy. Od tamtej chwili opiekują się nią kolejne roczniki uczniów „Stalowej Jedynki”.   Pan Lesław  w bardzo barwny sposób przybliżył młodzieży sylwetki polskich lotników, następnie uczniowie pojedynczo odczytali z pamiątkowej tablicy nazwiska poległych i w miejscu spoczynku ich doczesnych szczątków  umieścili biało – czerwone chorągiewki, jako znak, że o ich ofierze pamięć nigdy nie zaginie . Słowo do młodzieży skierował również  pan Krzysztof Dobrzyniecki – zastępca burmistrza, (który co warte podkreślenia jest absolwentem naszej szkoły), podkreślił , jak ważne dla naszej narodowej pamięci jest przekazywanie prawdy o tamtych trudnych wojennych czasach kolejnym pokoleniom Polaków . Na zakończenie delegacja szkoły i WKSL złożyła pod pamiątkową tablicą wiązanki kwiatów a uczniowie zapalili znicze ognie pamięci .W tym podniosłym momencie spoglądając na poczty sztandarowe zgromadzonych gości, wśród których byli min. p. Jerzy Madler, Andrzej Szymczak (WKSL) ks. Grzegorz Harasim oraz nauczycieli i uczniów śmiało można powiedzieć, że płomień pamięci w sercach młodego pokolenia nigdy nie zaginie. Dziękujemy za wspaniałą lekcję historii, za waszą obecność i za to, że od kilkunastu lat razem możemy czcić pamięć o naszych bohaterach.

      Cześć i Chwała Bohaterom

      Koło Historyczne „Wiarus”

     • Szkolenia nt. przyczyn i skutków zmian klimatu

     • Szanowni Państwo,

      Organizowany przez Starostwo Powiatowe w Wołominie cykl 5 szkoleń nt. przyczyn i skutków zmian klimatu ma na celu podniesienie wiedzy lokalnej społeczności w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych oraz przedstawienie innowacyjnych rozwiązań przyczyniających się do adaptacji do skutków zmian klimatu, możliwych do realizacji przez uczestników szkolenia.

      Serdecznie zachęcamy Państwa, nauczycieli oraz uczniów do wzięcia udziału w szkoleniach.

      Uczestnictwo w szkoleniach jest możliwe po uprzednim zarejestrowaniu się pod numerem telefonu (22) 346-11-58.

      Przesyłamy Państwu informacje oraz plakaty dotyczące szkoleń, które odbędą się w najbliższym czasie. Dane o pozostałych szkoleniach, które odbędą się za kilka tygodni, przekażemy w późniejszym terminie.

      W razie wątpliwości lub dodatkowych pytań, prosimy o kontakt z  Dorotą Górską, tel. (22) 346-11-58, e-mail: d.gorska@powiat-wolominski.pl

      Załączniki:

      >>>>>> eduresized_Plakat_Jak_zmiany_klimatu_wplywaja_na_zdrowie.jpg

      >>>>>> eduresized_plakat_Ogrod_deszczowy.jpg

      >>>>>> eduresized_Plakat_Laka_kwietna.jpg

      >>>>>> Dane_o_szkoleniach-2.pdf

      Wydział Ochrony Środowiska,

      Starostwo Powiatowe w Wołominie :)

    • Konkurs o S. Wyszyńskim
     • Konkurs o S. Wyszyńskim

     • Drodzy uczniowie

      Klas V – VIII

      Koło Polonistyczne „Pisarek” i  Koło Historyczne „Wiarus”

      serdecznie zapraszają do udziału w szkolnym konkursie wiedzy

      ”Kardynał Stefan Wyszyński  - Prymas Tysiąclecia”

      Regulamin i zapisy  u    p. Grzegorza Jelenia.

      Konkurs odbędzie się w  drugiej połowie października 2021 roku.

      Nagrody czekają….

      Organizatorzy

      Notka biograficzna >>>> Zyciorys_Slugi_Bozego_Stefana_Kardynala_Wyszynskiego(1).pdf

    • Prymas Tysiąclecia
     • Prymas Tysiąclecia

     •                                               "Największą mądrością jest umieć jednoczyć, nie rozbijać...” 

       /kardynał Stefan Wyszyński/

      W niedzielę, 12 września w Warszawie odbyła się uroczystość wyniesienia na ołtarze (beatyfikacji)  Prymasa Tysiąclecia. kardynała Stefan Wyszyńskiegokapelana Powstania Warszawskiego,  męża stanu, obrońcy praw człowieka, narodu i Kościoła. Kardynał Stefan Wyszyński był autorytetem moralnym, duchowym współtwórcą przemian społecznych, które doprowadziły do upadku komunizmu w Polsce  Człowiekiem bez reszty służącym Bogu i ludziom, który uznawany jest za jednego z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Uchwałą  obu izb  parlamentu kardynał ks. Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia został jednym z patronów 2021 roku. W ustawie sejmowej czytamy o,, szczególnym znaczeniu kardynała Stefana Wyszyńskiego dla poszanowania godności człowieka i wolności, szacunku dla Ojczyzny i budowania wolnej i niepodległej Polski". Senatorowie w swojej ustawie wyrazili zaś uznanie dla,, Jego całego życia, które było wielkim świadectwem umiłowania Ojczyzny i Rodaków".. W tym miejscu warto dodać ,że kardynał ks. Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia był częstym gościem radzymińskiej parafii.

      CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI.

      Koło Historyczne "Wiarus"

      Zapraszamy do obejrzenia filmu >>>> https://www.youtube.com/watch?v=p2JzM_ob5uw

    • Międzynarodowy projekt edukacyjny "Emocja"
     • Międzynarodowy projekt edukacyjny "Emocja"

     • Wszystkim rodzicom i wychowawcom zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych ludzi, samodzielnych i twórczych. Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, jest niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia. Podejmując wyzwanie i wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom w naszej szkole będzie realizowany Międzynarodowy projekt edukacyjny Emocja, który będzie miał na celu:

      • wprowadzanie uczniów w świat wartości, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia.
      • formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.
      • Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.
      • Integracja, adaptacja, poprawa atmosfery po powrocie dzieci do szkoły (po okresie pandemii COVID-19)
      • Kształtowanie inteligencji emocjonalnej u dzieci, rozpoznawania swoich uczuć i innych.

      >>>>>>>>>>>  Plakat_Emocja_2021-2022.png

      Projekt będzie realizowany od września do czerwca.

      Koordynator: Kamila Tyburska


    • Bitwa pod Wiedniem
     • Bitwa pod Wiedniem

     • „Venimus, Vidimus, Deus vicit”.

      Przybyliśmy, zobaczyliśmy, Bóg zwyciężył.

                                                                                                   /z listu Jana III Sobieskiego wysłanego

       15.09.1683r. do papieża Innocentego XI/

      W niedzielę 12 września 2021 roku minęła 338. rocznica Bitwy pod Wiedniem, jednej z najważniejszych bitew w historii Europy zwanej „odsieczą wiedeńską”. .Wojska polsko – austriacko – niemieckie (liczące około 75 tysięcy) dowodzone przez Jana III Sobieskiego pokonały potężną armię Imperium Osmańskiego (liczącą około 140 tysięcy), którą dowodził wielki wezyr Kara Mustafa. O losach bitwy, która rozpoczęła się wczesnym rankiem 12 września 1683 roku, przesądziła szarża polskiej ponad 20 tysięcznej kawalerii (w tym chorągwi husarskich) ze wzgórza Kahlenberg nieopodal murów Wiednia.

       O godzinie 17, 00 wojska polskie do kolejnego ataku osobiście poprowadził Jan III Sobieski doszczętnie rozbijając obronę turecką, zmuszając samego wezyra Karę Mustafę do panicznej ucieczki na czele ocalałych od pogromu oddziałów. Bitwa pod Wiedniem uznawana jest przez historyków za jedną z dwudziestu najważniejszych bitew w historii świata. Zakończyła ona definitywnie turecką ekspansję na Europę. Rzeczpospolita zyskała sławę „obrońcy Europy i „przedmurza chrześcijaństwa” Było to też ostatnie wielkie zwycięstwo odniesione przez wojsko polskie w czasach I Rzeczypospolitej.

      Chwała bohaterom.

      Koło Historyczne Wiarus

    • Wycieczka klasy 3a i 3g
     • Wycieczka klasy 3a i 3g

     •  

      Dnia 7 września 2021r. uczniowie klasy 3a i 3g pod opieką p. Barbary Giery oraz p. Justyny Zborowskiej wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od odwiedzenia najnowocześniejszej i największej fontanny w Warszawie. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem p. Przemysławem. Po powitaniu, powędrowaliśmy Kamiennymi Schodkami na Rynek Starego Miasta, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji „Szlakiem legend warszawskich”. Odwiedziliśmy wiele ciekawych zakątków Starówki owianych legendami. Usłyszeliśmy historię o warszawskiej Syrence, Warsie i Sawie oraz Bazyliszku. Dodatkową atrakcją było spotkanie kataryniarza, który wygrywał piękne melodie na katarynce. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć instrument, który wzbudził w nich ogromną ciekawość. Kolejnym ważnym etapem wycieczki było odwiedzenie Murów obronnych Warszawy i poznanie kilku ciekawostek na temat tego pięknego miejsca. Nasz spacer zakończyliśmy konkursem, który polegał na znalezieniu na Rynku Nowego Miasta jak największej ilości syrenek. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Ostatni punkt wyjazdu to udział w lekcji muzealnej na Zamku Królewskim. Wędrując po pięknych komnatach oglądaliśmy ciekawe przedmioty codziennego użytku króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Największe wrażenie zrobiła na uczniach Sala Tronowa ze względu na ilość złoceń oraz sypialnia króla. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji. Tuż po wyjściu z Zamku Królewskiego przyszedł czas na wykonanie pamiątkowych fotografii. Pomimo zmęczenia wróciliśmy do szkoły zadowoleni i szczęśliwi. To był bardzo udany dzień, pełen wrażeń i pozytywnych emocji.
      Z niecierpliwością czekamy na kolejne wycieczki i niesamowite przygody.

      Organizatorzy: Justyna Zborowska i Barbara Giera

    • Obiady szkolne
     • Obiady szkolne

     • Szanowni Rodzice i uczniowie!

      1 Września 2021 roku od godziny 9.00 w stołówce szkolnej odbędą się zapisy na obiady szkolne.
      Pierwszeństwo przy zapisie na obiady mają uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej.

      Osoby, które mają jakiekolwiek niedopłaty w obiadach, nie będą zapisane na obiady szkolne. Osoby, które notorycznie nie przestrzegały terminów płatności, będą wpisane na listę rezerwową.

      Zapisów dokonujemy poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dostarczenie go do Intendentki szkolnej. Druk do pobrania u intendentki lub do pobrania >>>>>>  Formularz_-_Druk_4parents(1).docx
      Stawka żywieniowa za obiad to 5 zł, a dla posiadaczy ważnej Powiatowej Karty Rodziny – TAK RODZINA 2.5 zł.
      Przed zapisaniem dziecka na obiad proszę zapoznać się z regulaminem płatności za obiady szkolne, gdyż wypełnienie formularza oznacza jego akceptację.

      Regulamin do pobrania >>>>> Regulamin_platnosci_za_obiady_dzieci_szkolnych(3).pdf
      Nieobecność dziecka na obiedzie:
      zgłaszamy  za pośrednictwem systemu 4parents najpóźniej tego samego dnia do godz. 8.30 (przy czym odliczeniu podlegają opłaty wynikające z nieobecności dziecka minimum dwa dni pod rząd).
      W przypadku,  gdy nie zgłosimy nieobecności dziecka,  nie będą zwracane poniesione przez Państwa koszty za obiady.
       Informacje dotyczące miesięcznej wysokości opłaty za obiady będą przekazywane rodzicom/opiekunom za pośrednictwem aplikacji 4Parents do
      5 dnia danego miesiąca.
      Płatności za obiady dokonujemy z góry, do 10-tego dnia danego  miesiąca. 
      Wyjątek stanowi miesiąc wrzesień 2021r w którym to naliczenie płatności będzie do 10-tego września a płatności będzie trzeba dokonać do 17 września.  (Proszę pamiętać o tym, że termin płatności do dnia 17 września oznacza, że do tego dnia płatność powinna być już zaksięgowana na koncie a nie dopiero wpłacona).

      W przypadku braku wpłaty obiady nie będą wydawane, od dnia kolejnego po upływie terminu płatności.

      Prosimy o przestrzeganie terminów wpłat za obiady.

      >>>>>>  4parents_instrukcja_logowania(1).pdf
      >>>>>>  Regulamin_platnosci_za_obiady_dzieci_szkolnych.pdf

      >>>>>>  HARMONOGRAM_OBIADOW(3).pdf

                                                                          Intendentka szkolna

    • 82. rocznica wybuchu II wojny światowej
     • 82. rocznica wybuchu II wojny światowej

     • ,,BO WOLNOŚĆ TO JEST TYLE ILU NAS POLEGŁO I WOLNOŚĆ TO JEST TYLE ILU NAS DZIŚ ŻYJE.” 

      Józefa Radzymińska „Jest jeden czas miłości”

      W środę 1 września 2021 r. minęła 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. To największa i najkrwawsza wojna w dziejach ludzkości. Objęła prawie całą Europę, część Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. We wrześniu Polskę zaatakowano dwukrotnie. 1 września napadu dokonały faszystowskie Niemcy, natomiast 17 września od wschodu wkroczyła Armia Czerwona. Nastał czas grozy, terroru i walki ludzi o przetrwanie. Napaść na Polskę była wynikiem tajnego porozumienia między III Rzeszą Adolfa Hitlera a ZSSR Józefa Stalina. „Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem. (...) Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni” - powiedział Adolf Hitler. Słowa te dotyczyły również ludności cywilnej. Wojna totalna zakładała użycie lotnictwa, czołgów i artylerii w niespotykanej wcześniej skali. Niemcy wystawili 1 mln 850 tys. żołnierzy, 11 tys. dział, 2 800 czołgów i 2000 samolotów. Wojsko Polskie dysponowało armią 950 tys. żołnierzy, 4,8 tys. dział, czołgami w liczbie 700 i 400 samolotami. O losach kampanii wrześniowej zdecydowało uderzenie 17 września Armii Czerwonej, która miała 1,5 miliona żołnierzy. I choć żołnierz polski z honorem bronił naszej wolności bohaterstwem niwelując niemiecka i sowiecką przewagę walcząc w osamotnieni, bez realnej pomocy sojuszników ( Francji i Wielkiej Brytanii) był bez szans. Sześcioletnia II wojna światowa pochłonęła 60 mln ofiar. Zginęło 6 mln polskich obywateli. W ,,Stalowej Jedynce” w te wrześniowe dni będziemy wspominać Tych , którzy mieli odwagę przeciwstawić się dwóm brutalnym totalitaryzmom. Wszyscy zdajemy sobie bowiem sprawę, że świadome społeczeństwo nie powinno zapomnieć o ofiarach wojny. Oby pamięć o II wojnie światowej była przestrogą dla współczesnego świata, żeby nie zmieniać granic siłą, nie paktować nad głowami i kosztem innych państw, nie ulegać agresywnym działaniom.

      Cześć i Chwała Bohaterom

      Koło Historyczne „Wiarus”

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • (+48) 22 786-72-79 fax. 22 7865031
   • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN
 • Galeria zdjęć

   brak danych