• Warsztaty Kreacji Gier Wideo
     • Warsztaty Kreacji Gier Wideo

     •  W  piątek 9 października  2020 r. uczniowie klasy VII b  pod opieką wychowawcy p. Grzegorza Jelenia  uczestniczyli w niezwykłych Warsztatach Kreacji Gier Wideo. Zajęcia odbyły się w gościnnych progach  Biblioteki Publicznej w Radzyminie. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się : jak zostać twórcą gier, jak wygląda proces tworzenia gry oraz jakie umiejętności należy zdobyć , aby grę stworzyć  Prowadzący warsztaty p. Kacper Kwiatkowski, wykładowca Liceum Kreacji Gier Wideo,  w bardzo ciekawy i niezwykle barwny  sposób przedstawił etapy powstawania gier. Okazało się ,że można realizując marzenia, uczestnicząc w różnych grach zdobyć  umiejętności, które przybliżą uczniów do wymarzonego zawodu grafika komputerowego czy testera. Wielkim ułatwieniem jest doskonała znajomość języka angielskiego, matematyki czy tez fizyki. Warto również posiąść wiedzę z języka polskiego oraz rozwijać swoje uzdolnienia w zakresie muzyki  i plastyki.... Podsumowując jednym zdaniem zwyczajnie warto się uczyć. Miłą niespodzianka dla uczestników warsztatów był przygotowane  przekąski i słodycze  serwowane w czasie  przerwy w zajęciach. Uczniowie  wracając do szkoły byli pełni  wrażeń i deklarowali chęć uczestniczenia w następnych warsztatach  o tej tematyce.

      Uczniowie klasy VII b z wychowawcą

    • Uoczystości upamiętnienia ofiar Bitwy Warszawskiej 1920 r.
     • Uoczystości upamiętnienia ofiar Bitwy Warszawskiej 1920 r.

     • We środę 7 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły z Pocztem Sztandarowym i panią dyrektor Elżbieta Jeleń  na czele uczestniczyli w uroczystości upamiętnienia ofiar Bitwy Warszawskiej 1920 roku. w radzymińskiej Kolegiacie. Uroczystość rozpoczęła Msza święta celebrowana przez bpa Marka Solarczyka w  intencji ofiar  Bitwy Warszawskiej 1920, a szczególnie za bohaterów walk pod Radzyminem: mjr Stefana Waltera, kpt. Stefana Pogonowskiego i kpt. Ryszarda Downara - Zapolskiego. Po Mszy świętej  nastąpiło poświęcenie tablicy upamiętniającej zmordowanych przez bolszewików: ks. Andrzeja Rudzkiego - wikariusza z Radzymina i kierownika miejscowej Szkoły Powszechnej Dominika Rusiniaka umieszczonej w kruchcie kościoła. W uroczystości , co warte podkreślenia uczestniczyli przedstawiciele rodziny Dominika Rusiniaka. Uroczystość wpisuję się w obchody 100 rocznicy polskiego zwycięstwa w wojnie z bolszewicka Rosją.

      Cześć i Chwała Bohaterom.

       Koło Historyczne "Wiarus"
       

    • Wzorowy Matematyk dla klas 2
     • Wzorowy Matematyk dla klas 2

     • Drodzy drugoklasiści!

      W tym roku będziecie mieli okazję wykazać się swoją matematyczną wiedzą. Po raz kolejny w naszej szkole rusza konkurs matematyczny „Wzorowy Matematyk”. Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy klasowy i drugi międzyklasowy. Już 30 października 2020 r.  rozpoczną się pierwsze zmagania z wiedzą matematyczną.

      Każdy wychowawca w swojej klasie przeprowadzi test pierwszego etapu, a następnie wyłoni dwóch najlepszych uczniów, którzy będą rywalizować z innymi uczniami w drugim etapie (po feriach). Zwycięzca otrzyma tytuł Wzorowego Matematyka i pamiątkowy medal.

      Życzymy sukcesów matematycznych.

      Kamila Tyburska

      Justyna Zborowska

    • Fundacja Bez Wizy
     • Fundacja Bez Wizy

     • „I śmiech niekiedy może być nauką” - projekt realizowany z dotacji Muzeum Historii Polski w ramach programu: Patriotyzm Jutra.

      Debata oksfordzka posiada w Polsce już ponad 25-letnią tradycję. Pedagodzy są zgodni, że jest doskonałą metodą dydaktyczną. Debaty poszerzają horyzonty, uczą logicznego myślenia, precyzyjnego formułowania myśli oraz słuchania ze zrozumieniem cudzych argumentów.

      Innymi słowy - kształtują umiejętności i postawy, które powinny cechować każdą osobę, biorącą udział w życiu publicznym i biznesowym.

      Projekt „”„I śmiech niekiedy może być nauką” łączy dwie pozornie odległe formy edukacji, którymi są debata oksfordzka i teatr. W 5 mazowieckich szkołach podstawowych przeprowadzamy po 9 warsztatów edukacyjnych, których celem jest nauczenie i przygotowanie grupy młodych ludzi

      do wzięcia udziału w prawdziwej oksfordzkiej debacie.

      Oto tematy zajęć:

      1. Wstęp do debat oksfordzkich i wystąpień publicznych.

      2. Etyka debatancka i zasady debat oksfordzkich.

      3. Merytoryka debaty - argumentacja i kontrargumentacja.

      4. Role mówców i rodzaje tematów w debacie oksfordzkiej.

      5. Pozamerytoryczne oddziaływanie na odbiorcę.

      6. Bajki Ignacego Krasickiego jako materiał do tezy debaty – warsztaty z aktorem.

      7. Wystąpienia publiczne w praktyce - warsztaty z aktorem.

      8. Przygotowanie do debaty oksfordzkiej.

      9. Finałowa debata oksfordzka.

      Przed finalną debatą na forum szkolnym odbędzie się spektakl teatralny, przygotowany specjalnie w celach dydaktycznych przez profesjonalnych realizatorów. Inspiracją będą bajki Krasickiego.

      Krasicki podjął zadanie uczenia mądrości praktycznej, opisywania życia codziennego wśród zmagań, zasadzek, oszustw i ślepych zaułków losu, wykorzystując satyrę, sarkazm, żart i śmiech. Stąd przedstawienie oparte na bajkach staje się świetnym przyczynkiem do debaty: czy krytyka może być formą nauki? czy wskazywanie komuś błędów to obrażanie, czy pomoc? czy osobiste doświadczenia są dobrą metodą nauki? Aby teksty bajek były w pełni zrozumiałe edukator-prelegent wygłosi wstęp, a następnie będzie towarzyszył wydarzeniu, na bieżąco wyjaśniając jego zawiłości lingwistyczne.

      Po spektaklu młodzież przeprowadzi debatę. Decydujący o zwycięstwie głos będzie miała pozostała część widzów uczestniczących w wydarzeniu. Po podliczeniu głosów okaże się, która drużyna przekonała społeczność szkolną do swojej racji.

      Koordynator projektu: Weronika Szymankiewicz i Klaudia Skonieczna

    • PROGRAM EDUKACYJNY „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”
     • PROGRAM EDUKACYJNY „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

     • W tym roku szkolnym wszystkie klasy drugie przystąpiły do udziału w programie edukacyjnym „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa oraz tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci.
      W toku realizacji zadań uczniowie rozwijają swoją samodzielność, kreatywność i innowacyjność. Program wymaga zrealizowania siedmiu modułów, które są zgodne z kierunkami polityki Ministra Edukacji Narodowej na rok szkolny 2020/2021.
      Moduły programu są następujące:
      1.Książki dzieciństwa.
      2.Mały Miś w świecie emocji.
      3.Dbamy o zdrowie z Małym Misiem.
      4.Zmisiowany eko-kalendarz.
      5.Misiowe laboratorium Czterech żywiołów
      6.Mały Miś i supertajny projekt.
      7.Bijemy Rekord Polski z Małym Misiem- 23.04.2021r.
      Po zrealizowaniu wszystkich modułów szkoła otrzyma Certyfikat Wzorowej Placówki.
      Wszystkim drugoklasistom życzymy powodzenia w trakcie realizacji projektu.

      Koordynator projektu Justyna Zborowska

    • Akcja "KOLOROWE KREDKI", czyli wielki recykling kredkowy
     • Akcja "KOLOROWE KREDKI", czyli wielki recykling kredkowy

     • Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-VIII do włączenia się w akcję „Kolorowe Kredki”, której celem jest niesienie pomocy dzieciom przebywającym w szpitalach. Akcja polega na zbieraniu niekompletnych, częściowo zużytych i niepotrzebnych kredek ołówkowych i świecowych.

      Co dzieje się dalej?

      KREDKI OŁÓWKOWE: Przekazywane są grupie wolontariuszy, którzy je segregują i temperują. Zasiadają do maszyn i z pozyskanych materiałów szyją kolorowe piórniki, które zapełnione odrestaurowanymi kredkami, są zawożone do szpitali dla przebywających tam dzieci. Te kredki, które są w gorszym stanie, przerabiane są na kredkową biżuterię, z której dochód przeznaczany jest na akcję „Niewidzialny Mikołaj” i „Dobra Wróżka".

      KREDKI ŚWIECOWE: Wolontariusze przetapiają je tworząc nowe o różnych kształtach! Dzięki temu kredki zyskują nowe życie i mogą znów rysować.

      Kredki przynosimy do swoich sal i wrzucamy do specjalnie przygotowanego kartonu.
      Akcja trwa do końca grudnia. Zachęcamy do uczestnictwa w akcji.

      Szkolny koordynator akcji Justyna Zborowska

    • 100. rocznica śmierci majora Stefana Waltera
     • 100. rocznica śmierci majora Stefana Waltera

     • W niedzielę 4 października 2020 r. delegacja naszej szkoły z p. dyrektor Elżbietą Jeleń i Pocztem Sztandarowym uczestniczyła w podniosłej uroczystości  z okazji 100. rocznicy śmierci majora Stefana Waltera dowódcy 29. Pułku Strzelców Kaniowskich, ,,Bohatera Mokrego" w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Podczas uroczystości nastąpiło odsłonięcie i poświęcenia pamiątkowej tablicy  przekazanej przez p. Andrzeja Dudę prezydenta RP z okazji narodowych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz stulecie wielkiego triumfu naszego narodu w wojnie polsko - bolszewickiej.

      Koło Historyczne ,,Wiarus"

    • ŚWIĘTO DRZEWA DLA ZWIERZĄT!
     • ŚWIĘTO DRZEWA DLA ZWIERZĄT!

     • Klubu Gaja serdecznie zaprasza do udziału w 18. edycji programu Święto Drzewa pod hasłem „Święto Drzewa dla zwierząt!”. Każdy z nas może posadzić, pielęgnować i chronić drzewa oraz krzewy pamiętając o zwierzętach, dla których często to jedyny dom na Ziemi. Zaangażuj się i dołącz do Święta Drzewa.

      Święta Drzewa to dobra okazja by posadzić drzewa i krzewy. Pamiętajmy także, by otoczyć opieką drzewa już rosnące. I nie zapomnijmy o zwierzętach! Aż trudno zgadnąć ile większych i mniejszych zwierząt korzysta z zadrzewień podczas całego swojego życia lub choćby tylko w czasie chwilowego odpoczynku. To tutaj ptaki, owady, wiewiórki, nietoperze czy inne zwierzęta znajdują pokarm, wiją swoje gniazda, wychowują młode, tworzą spiżarnie i szukają kryjówek. To ich dom! W naszych ogrodach i parkach możemy stworzyć dla nich przyjazne zakątki, sadząc gatunki miododajne i owocowe. Pomyślmy też o przygotowaniu dla naszych dzikich przyjaciół odpowiednich schronień, budek lęgowych i poidełek. Niech drzewa będą dla nas źródłem inspiracji jak żyć w zgodzie z przyrodą.

      W tegorocznej edycji Święta Drzewa chcemy podkreślić szczególne znaczenie zadrzewień dla świata zwierząt. Drzewa i krzewy to swoiste oazy bioróżnorodności. Możemy spotkać tu wiele gatunków ptaków – dzięcioły, sowy, kowaliki, sikory, a także ssaków jak popielice czy nietoperze oraz owadów, w tym często chronionych lub niespotykanych w innych siedliskach, np. występującego tylko na starych dębach chrząszcza kozioroga dębosza. Zniszczenie, wycięcie czy choroba nawet jednego drzewa to zarazem zagrożenie życia dla wielu innych gatunków.

      Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany został konkurs ekologiczno - plastyczny.

      Zapraszamy do udziału!

      >>>>>>>>>>>>>>>>> REGULAMIN_KONKURSU.pdf

                                    Koordynator konursu w szkole: p. Maria Klimkiewicz

    • II edycja Konkursu plastyczno-literackiego „Papieskie Oblicze”
     • II edycja Konkursu plastyczno-literackiego „Papieskie Oblicze”

     • Zapraszamy uczniów klas I - VIII do udziału w II edycji Konkursu plastyczno-literackiego "Papieskie Oblicze".

      1. Organizatorem konkursu plastycznego „Papieskie Oblicze” zwanego dalej Konkursem jest Miejski Dom Kultury w Wołominie mający siedzibę przy ul. Mariańskiej 7 w Wołominie.

      2. Cel Konkursu:

      Celem Konkursu jest zainteresowanie młodzieży osobą i nauczaniem Jana Pawła II.

      3. Czas trwania Konkursu:

      Konkurs trwa od 2 października do 14 października 2020 roku.

      4. Uczestnicy:

      Konkurs skierowany jest do uczniów dowolnej klasy wszystkich typów szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

      >>>>>>>>>>>> Regulamin_II_edycji_Konkursu_plastyczno.pdf

    • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

     • 29 września 2020 roku  w naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja głośnego czytania.

      Dzieci w klasach I-III z wielką uwagą wysłuchały znanej baśni  Szewczyk Dratewka Janiny Porazińskiej.

      Dowiedziały się też, że to właśnie data urodzin tej autorki – 29 września ( 1888 roku) – stała się dniem poświęconym głośnemu czytaniu.

    • BIBLIOTEKA ZAPRASZA UCZNIÓW DO UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM
     • BIBLIOTEKA ZAPRASZA UCZNIÓW DO UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

     • „Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret w ramie zamknięty”.

      Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową im. Baśni Polskiej w Niedźwiedzie Dolnej z okazji obchodzonego 5 listopada Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

      Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

      Konkurs odbędzie się w dwóch etapach oraz  oceniany w kategoriach klas I-III i IV-VIII:

      a) 1 etap szkolny – prace składamy (kl. I-III do wychowawców, a kl. IV-VIII do biblioteki szkolnej) do 16 października 2020 r. Wygrane prace będą przekazane do drugiego etapu,

      b) 2 etap – ogólnopolski.

      Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu >>>>> Regulaminkonkursuogolnopolskiego-2020.pdf

    • Ogólnopolski Konkurs Plastyczno - Historyczny "Polscy piloci w Bitwie o Anglię"
     • Ogólnopolski Konkurs Plastyczno - Historyczny "Polscy piloci w Bitwie o Anglię"

     • Drodzy Uczniowie

      serdecznie zapraszamy do udziału

      w

      Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno - Historycznym

      "Polscy piloci w Bitwie o Anglię"

       * Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice (akwarela, kredki, wycinanka, mozaika, szkic etc.) przedstawiającej zmagania pilotów Polskich Sił Powietrznych w Bitwie o Anglię, której 80. rocznica przypada w tym roku (10 lipca – 31 października 1940 r.).

       Format pracy A - 4 i większy,

      * Prace oceniane będą pod kątem artystycznym i merytorycznym, czyli zgodności z faktami historycznymi i realiami epoki, w dwóch kategoriach wiekowych:

      1. klasy 1 – 3,

      2. klasy 4 - 8.                                                                                                                                               

      Termin przekazania prac z podpisanym przez rodziców oświadczeniem - 13.październiaka 2020 r. Prace przekazujemy wychowawcom ( klasy 1 - 3) p. Marcie Karłowicz  (klasy 4 - 7)  i p. Grzegorzowi Jeleń  (klasy 8).

      Zapraszamy. Nagrody czekają.

      Koło Historyczne "Wiarus"

      Regulamin konkursu >>>>>> Regulamin.pdf

      Oświadczenie rodzica >>>>> Oswiadczenie_rodzica.pdf

    • Szkolny konkurs historyczny
     • Szkolny konkurs historyczny

     • To ważne!!! Wiadomość z ostatniej chwili…

      Drodzy uczniowie klas VI - VIII

      Z okazji przypadającej w 2020 roku 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej - cudu nad Wisłą

      Koło Historyczne „Wiarus”  i koło Polonistyczne "Pisarek"

      serdecznie zaprasza Was do udziału

      w Konkursie Historycznym

      „ Bój o Radzymin 1920 - chwała bohaterom”

      Konkurs odbędzie się (on - line)  w połowie października 1920 r.

       Materiały do konkursu znajdują się na stronie internetowej UMiG Radzymin

      Dodatkowych informacji udziela p. Grzegorz Jeleń – nauczyciel historii.

      Zapraszamy, nagrody czekają.

                                Koło Historyczne „Wiarus”

    • Szkolny konkurs historyczny
     • Szkolny konkurs historyczny

     • To ważne!!! Wiadomość z ostatniej chwili…

      Drodzy uczniowie klas IV - V

      z okazji przypadającej w 2020 roku 545 nadania praw miejskich  naszemu miastu

      Koło Historyczne „Wiarus” i Koło Polonistyczne "Pisarek"

      serdecznie zaprasza Was do udziału

      w Konkursie Historycznym

      „ Radzymin - moje małe miasto historią bogate”

      Konkurs odbędzie się (on - line)  w połowie października 2020 r.

       Dodatkowych informacji udziela p. Grzegorz Jeleń – nauczyciel historii.

      Zapraszamy, nagrody czekają.

      Koło Historyczne „Wiarus”, Koło Polonistyczne "Pisarek"

      Materiały dydaktyczne:Radzymin-kalendarium.pdf

       

    • 81. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
     • 81. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

     • W sobotę 26 września 2020 r. delegacja naszej szkoły z p. dyrektor Elżbietą Jeleń i Pocztem Sztandarowym uczestniczyli w uroczystości z okazji  81. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Minutą ciszy, złożeniem wiązanki kwiatów i zapaleniem zniczy - ogni pamięci uczciliśmy pamięć żołnierzy  poległych w czasie wojny obronnej Polski 1939 roku oraz żołnierzy Armii Krajowej walczących z niemieckim i sowieckim okupantem w latach 1939 - 1945. Uroczystość odbyła się na Cmentarzu Poległych w Radzyminie.

      Koło Historyczne ,,Wiarus"


    • Europejski Dzień Języków Obcych
     • Europejski Dzień Języków Obcych

     •  26 września 2020 r. obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych i właśnie z tej okazji uczniowie klas siódmych i ósmych, w ramach lekcji języka niemieckiego, mieli szansę uczestniczyć w wycieczce do Berlina. Tajemnice niemieckiego miasta odkrył przed nami Google Tour Creator, który pozwala na tworzenie wirtualnych wycieczek. W tej nieco innej rzeczywistości obejrzeliśmy m.in. Bramę Brandenburską (niem. Brandenburger Tor), Berlińską Wieże Telewizyjną (niem. Berliner Fernsehturm), Pomnik Pomordowanych Żydów Europy (niem. Denkmal für die ermordeten Juden Europas), Katedrę Berlińską (niem. Berliner Dom), Reichstag oraz fragmenty Muru Berlińskiego (niem. Berliner Mauer).

      Na koniec swoją wiedzę o Berlinie uczniowie sprawdzili na krótkim Quizie, w którym do wygrania były żelki HariboJ.

                                               Opracowała: J. Czestkowska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • (+48) 22 786-72-79 fax. 22 7865031
   • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN
 • Galeria zdjęć

   brak danych