• 102. rocznica śmierci mjr. Stefana Waltera
     • 102. rocznica śmierci mjr. Stefana Waltera

     • We wtorek, 4 października przy obelisku mjr. Stefana Waltera w Mokrem odbyła się uroczystość patriotyczna poświęcona dowódcy 29. Pułku Strzelców Kaniowskich, który zapłacił najwyższą cenę walcząc o Wolną Ojczyznę. Uczniowie klas: 4d i 6f, wspólnie z Dyrekcją Szkoły – Paniami: Elżbietą Jeleń i Katarzyną Marzec, wychowawcami wymienionych klas, a także z Panią Marleną Kolatorską-Pośnik, sołtys wsi Mokre, uczcili pamięć Bohatera bitwy z bolszewikami w sierpniu 1920 roku. Należy dodać, że wspólnie z nami na uroczystości w Mokrem była również Pani Agata Krasuska, przedstawicielka Rodziny Walterów.

       Odświętny charakter wydarzenia podkreślały Poczty Sztandarowe reprezentowane przez uczniów naszej szkoły. Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”, modlitwę w intencji mjr. Stefana Waltera poprowadził ksiądz Łukasz Sikorski. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Jeleń, która podkreśliła potrzebę kultywowania tradycji związanej z najnowszą historią Polski. Słowa podziękowania dla naszej społeczności szkolnej przekazała,            w imieniu całej Rodziny Walterów, Pani Agata Krasuska.  

      Na zakończenie uroczystości złożyliśmy wiązankę kwiatów oraz zapaliliśmy znicze w miejscu upamiętniającym bohaterskiego dowódcę strzelców kaniowskich, nazywanego często „Bohaterem Mokrego”. Dla uczniów była to wspaniała, żywa lekcja historii odwołująca się do jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski.

      Po części oficjalnej związanej z rocznicą śmierci mjr. Stefana Waltera odbył się konkurs historyczny poświęcony Bitwie Warszawskiej w 1920 roku pt. „Zdobywamy obóz bolszewików” oraz wspólne ognisko,  które przygotowali dla nas Państwo Krystyna, Andrzej i Radosław Budkowie. Dziękujemy Rodzicom oraz Panu Krzysztofowi Czubie, kierownikowi Biura Oświata Urzędu Miejskiego w Radzyminie za życzliwość i pomoc w  zorganizowaniu wycieczki do Mokrego.

      Więcej w artykule tygodnia regionalnego KURIER W z dnia 18.10.2022 r. >>>>> Scan3.pdf

      Opracowanie: Władysław Kolatorski

    • Akcja "Sprzątamy dla Polski"
     • Akcja "Sprzątamy dla Polski"

     • W dniu 04.10.2022 nasi wolontariusze  wzięli udział w  Ogólnopolskiej akcja sprzątania terenów zielonych organizowana przez Stowarzyszenie Dla Polski #SprzątamyDlaPolski. Kolejne edycja już w kwietniu 2023 roku.

      Opiekunowie: Aneta Żołądek, Klaudia Gostkowska, Iwona  Smoczyńska, Katarzyna Brzozowska

    • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
     • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

     • W dniu 04.10.2022 klasy 6c i 6d wraz z opiekunami miały okazję podziwiać przepiękne krajobrazy oraz atrakcje kulturowe Gór Świętokrzyskich. Wiele ciekawych informacji można było dowiedzieć się od przewodnika. Poznaliśmy powstanie Gołoborza jako symbolu Gór Świętokrzyskich, ciekawą historię zespołu klasztornego założonego przez benedyktynów, położonego na Świętym Krzyżu, w Nowej Słupi. Na koniec byliśmy świadkami wytworów natury, czyli Jaskini Raj – wapiennej jaskini krasowej położonej w Chęcinach w województwie świętokrzyskim na terenie rezerwatu przyrody Jaskinia Raj.

        Opracowanie: Aneta Żołądek

    • Światowy Dzień Zwierząt
     • Światowy Dzień Zwierząt

     • Światowy Dzień Zwierząt, to święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku, w Polsce obchodzony od 1993 roku. Kochamy zwierzęta i jak się okazuje nie tylko psy i koty. Naszym pupilem jest wąż, żółw, ślimak, papuga itp...Dzięki temu kontynuowana jest idea troski o zwierzęta, szczególnie te najbardziej wrażliwe i zagrożone wyginięciem. Nasi uczniowie również pokazali jak bardzo kochają swoich pupili.

      Opracowanie: Aneta Żołądek

    • V Bieg Rotmistrza Witolda Pileckiego
     • V Bieg Rotmistrza Witolda Pileckiego

     • W sobotę 1 października  2022 roku   licząca 25 osób reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w V Biegu Rotmistrza Witolda Pileckiego w Markach. Głównym celem  imprezy sportowej, którego organizatorem było Stowarzyszenie Strzelcy Rzeczypospolitej, Miasto Marki i Powiat Wołomiński było: uczczenie Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego, popularyzacja biegania, jako zdrowego sposobu na życie, wśród mieszkańców powiatu wołomińskiego,   promocja gminy Miasto Marki,  promocja Powiatu Wołomińskiego oraz budzenie postaw, więzi patriotycznych wśród mieszkańców naszego kraju. Biegacze tradycyjnie mieli do pokonania dystans : przedszkolaki 70 m, uczniowie klas I - IV – 480 metrów , uczniowie klas  V – VIII – 1050 metrów zaś uczniowie szkól średnich – 3450 metrów. Dorośli  mieli do pokonania dystans 6900 metrów. Trasa biegu wiodła  ścieżkami leśnymi wokół zbiornika wodnego Meksyk.  Piękna słoneczna pogoda, uśmiechnięte twarze zawodników i połyskujące na ich  piersiach medale  świadczą , że nie był to stracony czas. Biegnąc po zdrowie oddaliśmy hołd jednemu z najodważniejszych żołnierzy II wojny światowej. Serdecznie dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły i Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej. Gorące słowa podziękowań kierujemy również do rodziców. Dziękujemy za wasze zaangażowanie i pomoc. Bieg odbył się pod honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL oraz Instytutu Pamięci Narodowej.

      Więcej w artykule tygodnia regionalnego KURIER W z dnia 25.10.2022 r. >>>> gazeta1(2).pdf

      Cześć i Chwała Bohaterowi.

      Koło Historyczne ,,Wiarus”

    • FESTIWAL PRZYGODY
     • FESTIWAL PRZYGODY

     • W sobotę 01.10.2022  wraz grupą moich dzielnych uczniów uczestniczyliśmy w wydarzeniu Festiwal Przygody,  który odbył się  w Warszawie w Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy”, gdzie zabrano nas w podróż "Dookoła Świata”. Cały festiwal oraz BLOK pierwszy rozpoczęli zawodowi podróżnicy, youtuberzy, blogerzy i autorzy 9 bestsellerowych książek podróżniczych, a przede wszystkim prekursorzy vanlife’u w Polsce. Zespół Busem przez Świat, czyli Ola, Karol i ich mała córeczka Gaja zdradzili tajniki swojej trzymiesięcznej podróży starym busem, którym pokonali ponad 10 tysięcy kilometrów przez drogi i bezdroża dawnego Imperium Osmańskiego.

      Po busowych opowieściach z kolorowej Turcji zabrano nas w świat afrykańskiej przygody. Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus opowiedzieli o gorącej podróży do Namibii, gdzie słonie goszczą na campingach, a lwy przejmują turystyczny szlak. Podczas prelekcji nie zabrakło zdjęć i filmów oddających piękno naszej planety.

      Oj było ciekawie!

      Opracowanie: Aneta Żołądek

    • Europejski Dzień Sportu Szkolnego
     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

     • 30 września nasza szkoła po raz pierwszy obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Połzudniowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD wzięły udział blisko 2 mln uczniów z blisko 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie!

      ESSD zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. Nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach lekcyjnych.

      Więcej w artykule tygodnika regionalnego KURIER W >>>>> KW_nr_36_str.14_1_1.pdf

      CERTYFIKAT >>>>> Certyfikat_4.pdf

      Koordynator: Marzena Marchel

    • Zajęcia z laminatorem - Laboratoria Przyszłości
     • Zajęcia z laminatorem - Laboratoria Przyszłości

     • We wrześniu uczniowie klas: 1e, 3a, 3b, 3c, 3d, 3e i 3f projektując zakładki do książek oraz znaki drogowe zapoznali się działaniem i przeznaczeniem laminatora VL-630 VEROTECH, który szkoła otrzymała w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

      Uczniowie tworzyli zakładki do książek z graficznym elementem przypominającym radosne chwile wakacji, które będą przydatnym elementem podczas pracy z podręcznikiem. Wykończenie prac poprzez zalaminowanie pozwoliło na dłużej zachować efekt pracy uczniów. Podczas laminowania omówiono zasady bezpiecznej pracy z urządzeniami elektrycznymi, bezpieczeństwo włączania i wyłączania urządzenia. Dzieci zastanawiały się w jakich sytuacjach można wykorzystać laminator, co można zalaminować.

      Dzięki wykorzystaniu laminatora i folii do laminowania prace uczniów będą o wiele bardziej trwałe, bardziej estetyczne i na dłużej będą służyły do zaznaczania danego miejsca w podręczniku.

      Wychowawcy klas

    • Zajęcia z klockami magnetycznymi Goemag - Laboratoria Przyszłości
     • Zajęcia z klockami magnetycznymi Goemag - Laboratoria Przyszłości

     • Uczniowie klasy 2a korzystali z zestawów klocków magnetycznych Geomag pro-L, które szkoła otrzymała w  ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

      Uczniowie pracowali w 4 grupach potem w 2 grupach. Musieli współpracować ze sobą, by ustalić, co konstruują, jak ta rzecz ma wyglądać i kto będzie wykonywał poszczególne elementy. Wpływa to na polepszenie komunikacji pomiędzy uczniami, wymusza planowanie pracy oraz uczy współodpowiedzialności za przydzielone zadanie.

      Zajęcia z klockami magnetycznymi wpłynęły na rozwój wyobraźni przestrzennej, kreatywności oraz integrację dzieci na zajęciach. Uczniowie budowali: bryły geometryczne, różnego rodzaju budowle, a nawet koło widokowe.

      Wychowawca: Marzena Marchel

    • III miejsce w finałach powiatu w piłce nożnej chłopców
     • III miejsce w finałach powiatu w piłce nożnej chłopców

     • Sukces uczniów SP1 w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja chłopców naszej szkoły w czwartek 29 września wywalczyła III miejsce w finałach powiatowych w piłce nożnej.

      Szkołę reprezentowali: Norbert Gzowski, Damian Myśliwiec, Szymon Makowski, Adam Szczypiń, Kaczmarski Hubert, Patryk Kulesza, Szymon Kuczyński, Dominik Kita, Ruszkowski Mateusz,  Perepecha Hlib, Savchenko Ilia.

      Reprezentacja Stalowej Jedynki Mistrzami Powiatu w minie piłce nożnej  chłopców.

      W środę 27 kwietnia na obiektach Huraganu Wołomin odbyły się finały powiatu w piłce nożnej chłopców, w których wzięły udział cztery najlepsze szkoły wyłonione w rozgrywkach rejonowych.

      Reprezentacja naszej szkoły okazała się bezkonkurencyjna wygrywając wszystkie swoje spotkania.          Zdobywając  I miejsce uzyskaliśmy awans na kolejny między powiatowy etap rozgrywek,  który odbędzie się 13 maja w Piasecznie.

      Szkołę reprezentowali: Norbert Gzowski, Damian Myśliwiec, Szymon Makowski, Adam Szczypiń, Kaczmarski Hubert, Patryk Kulesza, Jurek Starszak, Kacper Górnicki, Michał Roman, Adrian Cubrzyńśki, Szymon Kuczyński.

      Opracowanie: Arkadiusz Kostrzębski

    • 29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
     • 29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • Kropla historii

      Ta data odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży, np. „Pamiętnika Czarnego Noska” i „Szewczyka Dratewki”. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Jego głównym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz bibliotek.

      Dnia 29 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły (klasy: 1b, 2c, 3d, 4f, 4g) wysłuchali książki Rocio Bonilla „Najwyższa na świecie wieża z książek”, którą czytały panie: wicedyrektor Katarzyna Marzec, wicedyrektor Dorota Poznańska, pedagog Katarzyna Brzozowska, nauczyciel matematyki Anna Ciborowska. W klasach z uczniami ukraińskimi czytały  uczennice z Ukrainy Daria i Diana. Była to książka w języku ukraińskim Anny Taraski „Kropka i Kleks”.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w akcji i zapraszamy do szkolnej biblioteki. Zachęcamy do korzystania z naszego księgozbioru oraz do uczestnictwa w konkursach organizowanych przez bibliotekę.

      Opracowanie: Agnieszka Cichy, Agnieszka Dudek

    • IV Bieg Patrolowy Pamięci Halinki Brzuszczyńskiej ps. "Mała"
     • IV Bieg Patrolowy Pamięci Halinki Brzuszczyńskiej ps. "Mała"

     • W dniu 29.09.2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli IV Biegu Patrolowym Pamięci Halinki Brzuszczyńskiej ps. "Mała" organizowanym w Ossowie.

      Reprezentacja w składzie:

      1. Michelle Kotłubaj

      2. Oskar Pikuliński

      3. Łukasz Kołodziejski

      4. Mateusz Bylak

      pokonała 7 - kilometrową leśną trasę w 1 godzinę 7 minut. Wykonując po drodze między innymi takie zadania jak: strzelanie laserowe, strzelanie biathlonowe, czołganie, przeprawa przez rzekę, przetaczanie opon, rzut granatem, przenoszenie rannego, przepychanie auta, przenoszenie worków z piaskiem,  wszyscy zmęczeni i mokrzy dotarli do mety.

      Wszystkim uczestnikom Gratulujemy.

      Opracowanie: Mariusz Sikorski

    • Akcja edukacyjna „Poznaj dzieje Radzymina – małego miasteczka z wielką historią”
     • Akcja edukacyjna „Poznaj dzieje Radzymina – małego miasteczka z wielką historią”

     • We wtorek 27 września br. uczniowie  klasy IV g pod opieką wychowawcy p. Grzegorz Jelenia  uczestniczyli w wycieczce  w ramach szkolnej akcji edukacyjnej  „Poznaj dzieje Radzymina – małego miasteczka z wielką historią”. Celem naszej wycieczki było poznanie dziejów Polskiego Państwa Podziemnego i historii radzymińskich Żydów, które stanowią część historii naszego miasta. W środę 27 września 1939 roku w oblężonej przez Niemców Warszawie gen. Michał Tokarzewski-Karaszewicz utworzył wraz z grupą oficerów WP Służbę Zwycięstwu Polski – konspiracyjną organizację wojskową, mającą kontynuować walkę przeciwko obu okupantom. 13 listopada 1939 roku premier rządu RP na uchodźstwie gen. Władysław Sikorski powołał Związek Walki Zbrojnej. 14 lutego 1942 roku gen. Sikorski przekształcił ZWZ w Armię Krajową. Najważniejszym celem AK było prowadzenie walki z Niemcami oraz przygotowywanie kadr i sformowanie jednostek wojskowych w celu wywołania powstania przeciw okupantowi. W ramach pionu cywilnego podziemnego państwa zajmowano się m.in. stanowieniem i egzekucją prawa oraz edukacją obywateli.  Tajne struktury podporządkowane rządowi emigracyjnemu nazywano po wojnie Polskim Państwem Podziemnym. Jednym z elementów podziemnego państwa było powołanie  Rady Pomocy Żydom "Żegota", która  udzielała pomocy obywatelom polskim narodowości żydowskiej. Co warte podkreślenia była to jedyna państwowa organizacja niosąca pomoc Żydom w czasie II wojny światowej w okupowanej Europie. Drugiego takiego państwa nie było w całej Europie. Polskie Państwo Podziemne było wspólnym dziełem setek tysięcy ryzykujących życiem Polaków.  Wędrując uliczkami miasta poznaliśmy historię naszych sąsiadów. Żydzi  uciekający przed carskimi prześladowaniami  chętnie zasiedlali polskie ziemie znajdując  tu sprzyjające warunki do rozwoju,  spokojnej pracy i kultywowania własnej tradycji. Nasze miasto przez trzy stulecia był miejscem wspólnego funkcjonowania dwu społeczności – polskiej i żydowskiej. Zamieszkujący od XVII wieku w  Radzyminie Żydzi zajmowali się handlem, rzemiosłem, a także dzierżawą ogrodów oraz udzielaniem miejscowym kupcom i rzemieślnikom pożyczek pod zastaw. Swoje warsztaty mieli  żydowscy krawcy, szewcy, kuśnierze, rymarze i farbiarze tkanin. Na początku drugiej połowy XIX wieku Radzymin stał się silnym ośrodkiem chasydyzmu (chasyd po hebrajsku znaczy – “pobożny”) za sprawą cadyka Jakowa Arie Gutermana, który nosił przydomek – “cudotwórca” W latach 1907–1908 , co warte podkreślenia w Radzyminie mieszkał późniejszy laureat Nagrody Nobla pisarz Isaac Bashevis Singer. Po wysłuchaniu w ciszy i skupieniu krótkiej historycznej prelekcji naszego opiekuna p. Grzegorza Jelenia udaliśmy się  na  kierkut – cmentarz żydowski mieszczący się przy ulicy Adama Mickiewicza. Po uporządkowaniu sarkofagu  zawierającego doczesne szczątki pochowanych na radzymińskim kierkucie  obywateli polskich narodowości żydowskiej z zainteresowaniem wsłuchiwaliśmy się w opowieść nauczyciela o wojennych losach radzymińsk9ich Żydów. Dowiedzieliśmy się , że jesienią 1940 r. u zbiegu ulic Reymonta i Weteranów  naszego miasta Niemcy utworzyli getto, w którym zgromadzili około 2,5 tys. Żydów. Dowiedzieliśmy się, że ponad 700  żydów zostało w brutalny sposób zamordowanych i pochowanych na terenie żydowskiego cmentarza, a  lasy otaczające Radzymin skrywają  doczesne szczątki pomordowanych w latach niemieckiej okupacji Polaków i Żydów. W październiku 1942 r. stłoczeni w nieludzkich warunkach obywatele polscy narodowości żydowskiej zostali  wywiezieni do obozu zagłady w Treblince gdzie zostali przez niemieckiego okupanta pozbawieni życia. Słuchając wartkiej opowieści naszego nauczyciela postawą na baczność i zapalonym zniczem – ogniem pamięci uczciliśmy pamięć naszych sąsiadów, którzy zginęli  w imię rasistowskiej ideologii, że naród niemiecki ma prawo panować nad innymi. W naszej narodowej pamięci zawsze wspominać będziemy naszych  żydowskich sąsiadów, którzy  według niemieckiej ideologii nie mieli prawa do życia...

      Wycieczkę zorganizowano w ramach szkolnych obchodów 83 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego i 80 rocznicy  Aktion ,, Reinhardt” niemieckiej operacji wymordowania Żydów na terenie Generalnego Gubernatorstwa i Okręgu Białostockiego w latach 1942 – 1943.

      Więcej w artykule tygodnia regionalnego KURIER W z dnia 11.10.2022 r. >>>>> Scan2.pdf

      Cześć i Chwała Bohaterom.

      Klasa IV g  z wychowawcą

    • Europejski Dzień Języków Obcych
     • Europejski Dzień Języków Obcych

     • Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest co roku 26 września już od ponad 20 lat. Jest to świetna okazji by uświadomić dzieciom jak ważne w dzisiejszym Świecie jest posługiwanie się językami obcymi. W naszej szkole dzień ten poświęciliśmy na wykonanie prac projektowych oraz ich prezentowanie. Uczniowie tworzyli plakaty, kolaże oraz reklamy państw europejskich. W ten wyjątkowy dzień uczyliśmy się współpracy, integracji oraz cieszyliśmy się z dobrej zabawy, a także „luźnych lekcji” 😊.

      Organizatorzy: Joanna Czestkowska i Dorota Chacińska

    • I miejsce w rejonowych zawodach sportowych w piłce nożnej
     • I miejsce w rejonowych zawodach sportowych w piłce nożnej

     • Reprezentacja chłopców wywalczyła I miejsce w rejonowych zawodach sportowych w piłce nożnej, uzyskując tym samym awans do finałów powiatowych.

      We wtorek  27 września w Markach odbyły się finały rejonowe w piłce nożnej chłopców, w których wzięły udział trzy najlepsze szkoły rejonu Marki-Radzymin-Dąbrówka  wyłonione w rozgrywkach gminnych. Nasza szkoła wygrała oba spotkania zajmując tym samym pierwsze miejsce.

      W drodze eliminacji w rozgrywkach gminnych, nasi uczniowie zajęli również I miejsce, wygrywając wszystkie swoje spotkania.

      Szkołę reprezentowali: Norbert Gzowski, Damian Myśliwiec, Szymon Makowski, Adam Szczypiń, Kaczmarski Hubert, Patryk Kulesza, Szymon Kuczyński, Dominik Kita, Ruszkowski Mateusz,  Perepecha Hlib, Savchenko IlI a.

      Opiekun: Arkadiusz Kostrzębski

    • Konkurs wiedzy o historii i działalności OSP Radzymin
     • Konkurs wiedzy o historii i działalności OSP Radzymin

     • Drodzy Uczniowie klas VI – VIII z okazji jubileuszu 120 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie serdecznie zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie wiedzy o historii i działalności  OSP Radzymin "Radzymińska Straż Pożarna Od 120 lat uczy, bawi, wychowuje.” Konkurs odbędzie się w pierwszych dniach listopada 2022 roku. Zapraszamy, nagrody czekają…

      Koło Historyczne ,,Wiarus”

      Koordynatorzy konkursu: Weronika Lewandowska i Grzegorz Jelen

      Materiały:  Kalendarium OSP Radzymin >>>> KALENDARIUM_OSP_RADZYMIN_1902-2022.pdf

    • Doradztwo zawodowe w ramach wycieczki do Lublina
     • Doradztwo zawodowe w ramach wycieczki do Lublina

     • W ramach prowadzonego doradztwa zawodowego uczniowie klas VIIb i VIId udali się na wycieczkę zawodoznawczą do Lublina. Zwiedzili Regionalne Muzeum Cebularza gdzie  z dużym zainteresowaniem przyglądali się pracy kucharza. Uczniowie przez chwilę sami mogli poczuć się częścią zespołu gastronomicznego przygotowując wyśmienite bułki tzw. „cebularze”.  Podczas spaceru po mieście poznawali jego historię słuchając pani przewodnik, dzięki czemu mogli poznać tajniki kolejnego zawodu. Ciekawy dla uczniów okazał się również zawód kierowcy. Młodzież z zainteresowaniem słuchała ciekawostek opowiadanych przez panią pilot, która szczegółowo opowiedziała im o umiejętnościach i kwalifikacjach niezbędnych do wykonywania tego zawodu. Podczas rozmowy uczniowie wskazywali jakie zawody są dla nich interesujące, a  jakie są mniej ciekawe. W trakcie podróży  rozmawiali na temat wyboru zawodu przyszłości, wsłuchiwali się uważnie w słowa doradcy zawodowego. Uczniowie w trakcie  wycieczki klasowej do Lublina korzystali z aparatu fotograficznego SONY A7 zakupionego w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Poznając kolejne zawody tworzyli ciekawe zdjęcia.

      Opracowanie: Katarzyna Brzozowska

    • Wycieczka do Lublina
     • Wycieczka do Lublina

     • W poniedziałkowy wrześniowy poranek 26 dnia miesiąca klasy VII b i VII d wraz w z wychowawczyniami udały się na szkolną całodniową wycieczkę do Lublina. Podczas podróży uczniowie mieli elementy doradztwa zawodowego. W ramach tematu „Zawody wokół nas” dowiedzieli się na czym polega praca w Biurze Podróży oraz praca pilota wycieczek. Po dotarciu do miasta udali się do Muzeum Cebularza, gdzie po zapoznaniu się z historią powstania wypieku regionalnego sami doświadczyli etapów jego powstawania. Finałem pobytu w muzeum była konsumpcja własnego dzieła kulinarnego. Następnie zwiedzali Lublin z przewodnikiem. Podczas spaceru po mieście poznawali jego historię poprzez ciekawe legendy i podania. Zobaczyli: Wzgórze Zamkowe, Bramę Rybną, Rynek z pięknymi renesansowymi kamienicami, Bramę Grodzką, Bramę Krakowską, Katedrę, Basztę Gotycką, Plac po Farze. Podczas krótkiego czasu wolnego przed wspólnym obiadem w restauracji można było nabyć pamiątki. 

      Wychowawcy dziękują rodzicom uczniów za umożliwienie dzieciom przeżycia pięknych niezapomnianych chwil spędzonych w rodzinnym klasowym gronie.

      Uczniowie klasy 7b i 7d podczas wycieczki klasowej do Lublina korzystali z aparatu fotograficznego SONY A7. Poznając historię i zabytki miasta dokumentowali kolejne etapy wycieczki tworząc ciekawe zdjęcia, które zostały zamieszczone wraz ze sprawozdaniem z wycieczki na szkolnej stronie internetowej.

      Opracowanie: Iwona Kalicka

    • Wycieczka do Wilanowa
     • Wycieczka do Wilanowa

     • Dnia 26 września 2022 roku klasy 2a i 3d wzięły udział w wycieczce do Pałacu w Wilanowie. Dzieci uczestniczyły w plenerowych warsztatach przyrodniczych pt. „Tajemniczy ogród” oraz w warsztatach historycznych „Z wizytą u króla”. Dzieci podczas warsztatów przyrodniczych, w trakcie których uczestniczyły w grze terenowej dowiedziały się, jakie tajemnice skrywa  ogród. Wyposażeni w mapy uczniowie  poszukiwali przyrodniczych skarbów pochodzących z  ogrodu Jana III Sobieskiego i jego żony. W czasie warsztatów historycznych dzieci dowiedziały się  kim był Jan III Sobieski, w co się ubierał, jak żył. Przewodnik zademonstrował z pomocą jednego z naszych uczniów jak ubierano króla. Uczniowie zwiedzali komnaty. Poznali wiele ciekawostek na temat pałacu m.in. dowiedzieli się dlaczego król i królowa przyjmowali gości w swoich własnych sypialniach.  Dla dzieci była to fascynująca przygoda.

      Opracowanie: Marzena Marchel

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
   • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79 Sekretariat (stary budynek szkoły) czynny w godz. 08.00-16.00 tel. (+48) 22 786-50-31 fax. 22 7865031
   • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych