• Obiady

     • Zachowując reżim sanitarny dotyczący funkcjonowania stołówki szkolnej informujemy, że jednorazowo w pomieszczeniu może przebywać 53 uczniów.

      Planujemy wydawanie obiadów w następujący sposób:

      godzina 11.15 - klasy I, II, III (pierwsza zmiana),

      godzina 11.40 - uczniowie korzystający ze świetlicy szkolnej,

      godzina 12.05 - uczniowie klas IV-VIII  po zakończeniu zajęć lekcyjnych wg planu,

      godzina 13.15 - uczniowie klas IV-VIII  po zakończeniu zajęć lekcyjnych wg planu,

      godzina 14.10 - klasy I, II, III  (druga zmiana).

      Pomiędzy poszczególnymi przerwami obiadowymi będzie prowadzona przerwa techniczna przeznaczona na dezynfekcję pomieszczenia.

      Informacje o szczegółowym harmonogramie na każdy dzień tygodnia, dzienny koszt obiadu oraz forma płatności (elektroniczna platforma 4Parents) będzie przekazana uczniom i udostępniona na  stronie internetowej szkoły sp1radzymin.radzymin.pl w zakładce Uczniowie i rodzice/Stołówka.

      Pierwszeństwo przy zapisie na obiady mają uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej.

      Zgłoszenie dziecka na obiady szkolne prosimy kierować wyłącznie do wychowawcy klasy.

     • Oferta pracy

     • Dyrektor szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie zatrudni w roku szkolnym 2020/2021 następujących nauczycieli:

      - psychologa - 1 etat (22 godziny),

      - nauczyciela wspomagającego - 1 etat (20 godzin).

      - nauczyciela świetlicy - 1 etat (26 godzin),

      - nauczyciela języka angielskiego - 1 etat (18 godzin).

      Osoby zainteresowane prosimy o bezpośredni kontakt ze szkołą poprzez e-mail sp1radzymin@radzymin.pl lub tel. 22 7867279.

    • Wyprawka ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej
     • Wyprawka ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej

     • Wyprawka ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2020/2021:

      - blok rysunkowy biały A4

      - blok rysunkowy kolorowy A4

      - blok techniczny biały A4

      - blok techniczny kolorowy A4

      - farby plakatowe + pędzelki i pojemnik na wodę

      - plastelina

      - papier kolorowy

      - 2 teczki na gumkę

      - 2 zeszyty w trzy linie 16k

      - 2 zeszyty w kratkę 16k

      - zeszyt 32k w kratkę do korespondencji

      - ryza papieru ksero

      - kredki bambino

      - piórnik z pełnym wyposażeniem (długopis z wkładem niebieskim, ołówek, gumka, kredki ołówkowe, klej, nożyczki, linijka - 15 cm, temperówka)

      - worek z kapciami (na białej podeszwie)

      - worek ze strojem gimnastycznym (biała koszulka, granatowe lub czarne spodenki).

      Wszystkie rzeczy prosimy podpisać w widocznym miejscu.

     • Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

     • Prosimy uczniów klas ósmych o odbieranie zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty w sekretariacie szkoły dnia 3 sierpnia (poniedziałek) według podanego harmonogramu (istnieje też możliwość odbioru zaświadczenia w dniu 31 lipca (piątek) w godzinach od 12.30 do 14.30):

      klasa 8a godz. 8.30 - 9.00

      klasa 8b godz.  9.00 - 9.30

      klasa 8c godz. 9.30 - 10.00

      klasa 8d godz. 10.00 - 10.30

      klasa 8e godz. 10.30 - 11.00

      Przypominamy o zachowaniu bezpieczeństwa w związku z ograniczeniami wywołanymi pandemią koronawirusa, aby zachować bezpieczną odległość między sobą, przynieść własną maseczkę chroniącą usta i nos oraz własny długopis.

    • Pracownik do przeprowadzania dzieci przez przejście dla pieszych w drodze do i ze szkoły (tzw. „Stopek”)
     • Pracownik do przeprowadzania dzieci przez przejście dla pieszych w drodze do i ze szkoły (tzw. „Stopek”)

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie poszukuje pracownika do przeprowadzania dzieci przez przejście dla pieszych w drodze do i ze szkoły (tzw. „Stopek”) w Radzyminie  przy ul. Jana Pawła II.

      Przewidywany czas pracy – codziennie w dni robocze od godz. 07.30 do 15.30. 

      Wymagania: wykształcenie średnie, sprawność fizyczna umożliwiająca wykonywanie zadań, w tym brak przeciwwskazań do pracy, odpowiedzialność i rzetelność, staż pracy nie jest wymagany. 

      Do wykonywania zadania niezbędne jest również zaświadczenie o niekaralności oraz o uprawnieniach do kierowania ruchem drogowym dla osób nadzorujących bezpieczne przejście dzieci przez jezdnię w wyznaczonym miejscu, zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym. Przy braku takich uprawnień kandydat zostanie skierowany na szkolenie.


      Zainteresowanych prosimy o składanie ofert pod nr tel. 22 7867279 lub poprzez kontakt e-mail: sp1radzymin@radzymin.pl

    • 100. rocznica Bitwy Warszawskiej zwanej "Cudem nad Wisłą"
     • 100. rocznica Bitwy Warszawskiej zwanej "Cudem nad Wisłą"

     • „Współczesna historia cywilizacji zna mało wydarzeń posiadających znaczenie większe od bitwy pod Warszawą w roku 1920.

      Nie zna zaś ani jednego, które byłoby mniej docenione.”

                                                                / Lord Edgar Vincent D’Abernon/

      W sobotę 15 sierpnia 2020 roku przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej zwanej "Cudem nad Wisłą", Jak co roku oddamy hołd bohaterskim żołnierzom Wojska Polskiego broniących ostatniej rubieży przed – Warszawą. Będziemy wspominać Tych, którzy obficie zrosili własną krwią nasza radzymińską ziemię w obronie najświętszej z wartości, jaką jest wolność. W dniach 13 – 15 sierpnia 1920 roku na przedpolach stolicy w Radzyminie i jego okolicach zatrzymano, a potem 16 sierpnia i w następnych dniach, po śmiałym ataku z nad Wieprza rozbito sowieckie armie sunące na Zachód, by wzniecić płomień bolszewickiej rewolucji w Europie.  Dzięki tej bitwie zwanej "Cudem nad Wisłą‘’ Rzeczpospolita Polska obroniła ledwie, co odzyskaną po 123 latach niewoli niepodległość. Po raz kolejny w dziejach europejskiej cywilizacji Polska tak jak 337 lat wcześniej pod murami Wiednia ocaliła chrześcijaństwo od tureckiego niebezpieczeństwa, tak nad Wisłą i Niemnem polski żołnierz w 1920 roku zgasił płomień komunistycznej pożogi dając Ojczyźnie i Europie Środkowej prawie 20 lat wolności. W upalne sierpniowe dni pamiętnego dwudziestego roku, dni najcięższej próby mogliśmy liczyć tylko na siebie i Węgrów Pomoc wojskowa, jaką chciały udzielić nam sojusznicze kraje w tym Francja była skutecznie zatrzymywana. Czesi, Niemcy i Austryjacy nie przepuszczali transportów z bronią i amunicją przez swoje terytoria. (Czesi, którzy uznali latem 1920 roku los naszej ojczyzny za przesądzony zajęli nawet terytorium Śląska Cieszyńskiego-28.07.1920 Zaolzie) Do bojkotu wszelkich transportów z zaopatrzeniem dla polskiej armii zachęcała, także II Międzynarodówka Socjalistyczna wspierająca bolszewików, która podburzała dokerów i marynarzy do blokowania przeładunków w portach min. w Gdańsku Jedyna droga, którą mgła docierać pomoc wiodła przez terytorium Rumuni i Węgier. Polska w tym czasie najbardziej potrzebowała broni i amunicji "Nie wiemy, co uczyni Koalicja, my musimy być gotowi, aby stanąć po stronie Polski. Los Polski jest naszym losem", donosiły węgierskie gazety. W przeddzień ostatecznych zmagań 12 sierpnia 1920 roku na skierniewicki dworzec dotarł transport z 22 milionami naboi karabinowych z fabryki Manfreda Weissa z Csepel (Budapeszt). To tymi kulami powstrzymano a następnie rozbito oddziały Czerwonej Armii.Co godne podkreślenia uzbrojenie i amunicje Królestwo Węgier przekazało nam nieodpłatnie?. Dla Węgrów, którzy poznali smak bolszewizmu (133 krwawe dni Węgierskie Republiki Rad Beli Kuna) pomoc dla Polski była sprawą honoru nie handlu. Ta pomoc tak potrzebna nie ustała po zwycięstwie nad Wisłą, czy Niemnem. Węgrzy dostarczali nam ją nadal. Łącznie w latach 1919 – 1921 dostarczyli nam prawie 100 milionów pocisków karabinowych, ogromne ilości amunicji artyleryjskiej, sprzętu i materiałów wojennych.

      Ważniejsza od pomników i marmurowych tablic jest pamięć.

      My chcemy i będziemy pamiętać o bratnim węgierskim narodzie, który szczerze i z serca udzielił nam pomocy w pamiętnych dniach wojny o wszystko z bolszewicką nawałą.

       „Nigdy nie zapomnimy Węgrom ich szlachetnego stanowiska, że w najcięższych dla nas chwilach szczerze zamierzali udzielić nam poparcia” (gen, Tadeusz Rozwadowski 16.09.1920 r.)                                                                                                                                                

      I choć od tych wydarzeń upłynęło już 100 lata dziękujemy wam Węgrzy z całego serca...

      Koło Historyczne „Wiarus”

    • 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
     • 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

     •                              „Umarłych  wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci."

                                                                                                                 /Wisława Szymborska/                                

         W sobotę 1 sierpnia 2020 roku przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, będącego zbrojnym wystąpieniem przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowane przez Armię Krajową w ramach operacji „Burza”, połączone z wyjściem z podziemia i oficjalna działalnością struktur utworzonego jesienią 1939 roku Polskiego Państwa Podziemnego. Jak co roku dokładnie o godzinie 17, 00, godzinie „W” stanie cała Warszawa, zawyją syreny, zabiją dzwony kościołów w całej Polsce.  Zatrzymamy się na chwilę, aby wspomnieć Tych, którzy „sami sobie pragnęli zawdzięczać wolność”. Tych, którzy walczyli i ginęli w imię najświętszych dla Polaków wartości. Tych, dla których wolna, suwerenna, niepodległa Rzeczypospolita była dobrem najwyższym. W Powstaniu Warszawskim trwającym długie 63 dni poległo ponad 18 tysięcy powstańców, 25 tysięcy zostało rannych, a prawie 200 tysięcy mieszkańców „ niezłomnego miasta” zginęło pod jego gruzami lub zostało bestialsko wymordowanych przez niemieckiego okupanta Ponad 500 tysięcy warszawiaków wypędzono ze stolicy, a miasto przez następne trzy miesiące z niemiecką skrupulatnością burzono kwartał po kwartale…

      Wspominać będziemy Żołnierzy Polski Niepodległej, na których po zakończeniu wojny nie czekały zaszczyty i ordery, a poniżanie, UB- owskie kaźnie i wyroki śmierci. Pełni podziwu i wdzięczności spoglądać będziemy na Tych nielicznych, którzy do dziś z dumą noszą na ramieniu biało – czerwona opaskę i dla Ojczyzny poświęcili wszystko. Tych nielicznych, których szeregi, co roku opuszczają towarzysze broni odchodzący na wieczna służbę.

      Im wszystkim składamy w zadumie i milczeniu hołd wdzięczności. I choć spór o sens polityczny powstania nadal trwa dziękujemy Powstańcom za ich marzenia, walkę i poświęcenie Bez tej ofiary nie żylibyśmy w wolnym kraju.

      Chwała Bohaterom – niech pamięć o ich czynach nigdy nie zaginie.

      Koło Historyczne „Wiarus”

    • Kalendarium Bitwy Warszawskiej - kartki z kalendarza
     • Kalendarium Bitwy Warszawskiej - kartki z kalendarza

     •  

      ,,Co by były, gdyby nie było tego Radzymina ,tego cudu nad Wisłą"

      św. Jan Paweł II

      Z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej, określanej jako 18. decydująca bitwa w dziejach świata. zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów z serii Kalendarium Bitwy Warszawskiej - kartki z kalendarza. To nasz szkolny wkład w upamiętnienie wydarzeń, które dla odradzającej się po latach niewoli – Polski były momentem szczególny. W godzinie próby cały naród stanął do walki, by bronić z trudem wywalczonej wolności. Zwycięstwo, nazywane Cudem nad Wisłą, stało się spoiwem dla kolejnych pokoleń Polaków.. My chcemy i będziemy pamiętać o tych , którzy  sto lat temu walczyli i ginęli na ulicach naszego miasta  zatrzymując pochód Armii Czerwonej na Zachód obronili ledwie co odzyskana przez Polskę niepodległość

      Koło Historyczne "Wiarus"

    • VIII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie"
     • VIII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie"

     • Pod patronatem Kuriera W

       

      Oskar Sochacki, uczeń klasy VIII e wśród laureatów VIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie ".  Z radością pragniemy poinformować ,że  Oskar Sochacki uczeń  klasy VIII e Szkoły Podstawowej nr 1 im ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie został laureatem VIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie". Celem konkursu , którego organizatorem było Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej  było: zainteresowanie uczniów historią Polski z lat: 1917-1990, utrwalenie w pamięci postaw i czynów Polaków zasługujących na uznanie, kształtowanie umiejętności opowiadania o dziejach historycznych poprzez współczesne środki artystycznego wyrazu, do których należy komiks oraz kształtowanie umiejętności wykorzystania narzędzi TIK.  Na konkurs wpłynęło 161 prac  uczniów z terenu całej Polski/ Komiksy oceniane były w trzech kategoriach wiekowych przez Komisję Konkursowa w składzie: przewodniczący: Sławomir Zajączkowski (scenarzysta i współautor komiksów), członkowie komisji: Gabriela Sierocińska-Dec (historyk, Muzeum Historii Polski), Katarzyna Jasińska (plastyk, organizatorka kursów szkoleniowych i doskonalących przeznaczonych dla nauczycieli plastyki), Katarzyna Miśkiewicz (historyk, Biuro Edukacji Narodowej IPN) oraz  Edyta Gula (edukator, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie),  Przedmiotem konkursu było wykonanie komiksu przedstawiającego epizod, rozgrywający się na tle rzeczywistych wydarzeń historycznych ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa, w którym bierze udział realny lub  fikcyjny bohater.  Oskar Sochacki swój komiks poświęcił postaci zmarłego w marcu tego roku ppłka Mieczysława Chojnackiego "Młodzika" żołnierza Armii Krajowej  i antykomunistycznego podziemia do końca wiernego wojskowej przysiędze. Za umiłowanie ojczyzny i walkę  z wprowadzanym na bagnetach Armii Czerwonej komunistycznym rządem "Młodzik" został skazany na karę śmierci zamieniona na długoletnie ciężkie więzienie. To swoiste podziękowanie dla człowieka , który powinien być wzorem do naśladowania  dla młodego pokolenia radzyminiaków.  Warto w tym miejscu dodać ,że  to piąte z rzędu zaszczytne wyróżnienie dla Oskara. (Uczniowie "Stalowej Jedynki"  pod opieką p. Grzegorza Jelenia od siedmiu lat zdobywają laury w tym wyjątkowym konkursie) W związku z nietypową tegoroczną sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa  organizator zdecydował o odwołaniu uroczystego finału,  przesłaniu nagród rzeczowych i dyplomów laureatom pocztą oraz przygotowaniu wystawy z nagrodzonymi  pracami, którą będzie można oglądać w październiku br. w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia”. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Oskarowi zdobycia zaszczytnego tytułu laureata VIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie" i śmiało możemy powiedzieć ,że  uczniowie największej radzymińskiej szkoły chcą i będą pamiętać o  naszych bohaterach . Jesteśmy Im to winni.

      Koło Historyczne "Wiarus"

       

    • 545-lecie Radzymina i 100. rocznica Bitwy Warszawskiej - "Cudu nad Wisłą"
     • 545-lecie Radzymina i 100. rocznica Bitwy Warszawskiej - "Cudu nad Wisłą"

     •  W środę 24 czerwca odbył się konkurs wiedzy zorganizowany przez Koło Historyczne "Wiarus" i Koło Polonistyczne "Pisarek" z okazji 545 lecia Radzymina i 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej - "Cudu nad Wisłą". Głównym celem konkursu było kształtowanie świadomości, postaw patriotycznych i obywatelskich młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o dziejach państwa i historii „małej ojczyzny”, zainspirowanie młodzieży do odkrywania historii, tradycji i kultury regionu, popularyzowanie wśród uczniów tematyki związanej z  Bitwą Warszawską, budzenie zainteresowań i rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów, kształtowanie umiejętności kreatywnego i krytycznego myślenia o dziejach minionych, rozwijanie umiejętności poszukiwania i korzystania z informacji .Dwuetapowy  Konkurs adresowany był do uczniów klas V - VIII.  W eliminacjach udział wzięło 21 uczniów klas V - VIII. Do finału awansowało 5 uczniów , którzy poprawnie odpowiedzieli na wszystkie pytania . W finale najlepszy wynik uzyskał Piotr Łapiński  uczeń klasy V c, który odpowiedział prawidłowo na 39 z 40 pytań i on został zwycięzcą  konkursu.

     • Życzenia dla ósmoklasistów

     • W dniach 16, 17, 18 czerwca 2020 r. uczniowie klas ósmych mają egzamin ósmoklasisty z j. polskiego, matematyki i języka angielskiego. Uczniowie klas I - VII nie mają wtedy zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

    • 80. rocznica przybycia do niemieckiego obozu zagłady KL Auschwitz pierwszego transportu więźniów
     • 80. rocznica przybycia do niemieckiego obozu zagłady KL Auschwitz pierwszego transportu więźniów

     • W niedzielę 14 czerwca 2020 r. minęła 80. rocznica przybycia do niemieckiego obozu zagłady KL Auschwitz pierwszego transportu więźniów. Datę 14 czerwca 1940 roku  uważa się za dzień uruchomienia obozu i obchodzona jest ona  jako Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Tego dnia  osiemdziesiąt lat temu z Tarnowa przywieziono 728 mężczyzn, głównie polskich więźniów politycznych. Byli wśród nich żołnierze Kampanii Wrześniowej, gimnazjaliści, członkowie tajnych organizacji patriotycznych. (W transporcie znalazł się m.in. Bronisław Czech, narciarz i olimpijczyk, aresztowany 14 maja 1940 roku w Zakopanem za działalność konspiracyjną). Historycy oceniają, że w sumie do obozu trafiło co najmniej 1,3 mln osób. Spośród nich Niemcy zamordowali co najmniej 1,1 mln w tym: około 960 tys. Żydów, 70–75 tys. Polaków, 21 tys. Romów, 15 tys. jeńców sowieckich i 10–15 tys. więźniów innych narodowości. Obóz został wyzwolony przez Armię Czerwoną 27 stycznia 1945 roku. Wolności doczekało w nim zaledwie 7,5 tys.  wycieńczonych głodem chorobami i niewolnicza pracą więźniów. W czerwcu 1947 roku w dawnym obozie zostało otwarte muzeum Dziś kompleks figuruje na światowej liście dziedzictwa UNESCO pod nazwą „Auschwitz-Birkenau – niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady ( 1940 - 1945). Warto w tym miejscu dodać, że pierwsze obozy koncentracyjne niemieccy naziści założyli na terenie Niemiec przed wybuchem II wojny światowej

      Koło Historyczne "Wiarus"

    • 21. rocznica nawiedzenia radzymińskiej ziemi przez świętego Jana Pawła II
     • 21. rocznica nawiedzenia radzymińskiej ziemi przez świętego Jana Pawła II

     •  

      "Zawsze myślę, co by było,

      gdyby nie było tego Radzymina,

      tego Cudu nad Wisłą. ..."

                                             Jan Paweł II

      W sobotę 13 czerwca 2020 r. minęła 21. rocznica nawiedzenia radzymińskiej ziemi przez świętego Jana Pawła II - papieża Polska. O godzinie 18.13 dwadzieścia jeden lat temu następca świętego Piotra przybył z odległego Watykanu by oddać hołd żołnierzom polskim . którzy w pamiętnych dniach sierpnia 1920 roku  przelewali krew w obronie Ojczyzny i wiary. To na ulicach i przedpolach naszego miasta rozegrała się 18 decydująca w dziejach świata bitwa, która dała Polsce i Europie  niemal dwadzieścia  lat pokoju.  To na naszej ziemi  obrócone w perzynę zostały marzenia Bolszewików o wszechświatowej  komunistycznej rewolucji. Święty Jan Paweł  II przybył  na Cmentarz Poległych by przy bratnich mogiłach polskich bohaterów wyrazić swą "wdzięczność za to co od nich otrzymał" i zostawić nam  swoje słowo. - Prosimy o słowo - słusznie. Chociaż na tym miejscu najbardziej wymowne jest milczenie, to przecież czasem potrzebne jest także słowo. I to słowo chcę tu pozostawić. Wiecie, że urodziłem się w roku 1920, w maju, w tym czasie, kiedy bolszewicy szli na Warszawę. I dlatego noszę w sobie od urodzenia wielki dług w stosunku do tych, którzy wówczas podjęli walkę z najeźdźcą i zwyciężyli, płacąc za to swoim życiem.
      Tutaj, na tym cmentarzu, spoczywają ich doczesne szczątki. Przybywam tu z wielką wdzięcznością, jak gdyby spłacając dług za to, co od nich otrzymałem. Pragnę wszystkich uczestniczących w tym spotkaniu pobłogosławić  w Imię Trójcy Przenajświętszej. Niech was błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn, i Duch Święty.

      Koło Historyczne "Wiarus"

    • Konkurs historyczny „Daty z życia ppłk pil. Mariana Pisarka – patrona naszej szkoły”
     • Konkurs historyczny „Daty z życia ppłk pil. Mariana Pisarka – patrona naszej szkoły”

     • Pod patronatem: Kuriera W

      „Miłość wymaga ofiary”

      Konkurs historyczny „Daty z życia ppłk pil. Mariana Pisarka – patrona naszej szkoły”

      - został rozstrzygnięty              

      W piątek 5 czerwca 2020 roku  w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie odbyła się XIII edycja szkolnego konkursu historycznego poświęconego patronowi naszej szkoły podpułkownikowi pilotowi Marianowi Pisarkowi. Głównym celem konkursu, przygotowanego przez Koło Historyczne „Wiarus” i Koło Polonistyczne "Pisarek" było:- propagowanie wśród młodzieży współczesnych postaw patriotycznych na przykładzie życia i walki Mariana Pisarka, podnoszenie poziomu wiedzy historycznej, popularyzacja tematyki lotniczej wśród uczniów oraz kształtowanie umiejętności współpracy w grupie. Konkurs adresowany był do uczniów klas VII i VIII i polegał na rozwiązanie testu składającego się z 41 szczegółowych pytań dotyczących faktów z życia naszego patrona. Z powodu pandemii koronawirusa konkurs odbył się zdalnie, co było niewątpliwie dodatkowym utrudnieniem dla uczestników.

      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce – Julia Ratuszna        kl. VII Id

      II miejsce – Zuzanna Ciuraj       kl. VIII c

      III miejsce – Olga Ruszkowska    kl. VIII a

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, jednocześnie gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu o człowieku, który dla ojczyzny poświęcił swoje młode życie i jest dla nas wzorem do naśladowania. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród książkowy odbędzie sie podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

      Koło Historyczne „Wiarus” i  Koło Polonistyczne "Pisarek"

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • (+48) 22 786-72-79 fax. 22 7865031
   • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN
 • Galeria zdjęć

   brak danych