• Mikołajki w bibliotece
     • Mikołajki w bibliotece

     • Wraz z  grudniem przychodzi   pora na Mikołajki! Jak co roku biblioteka szkolna zaprosiła uczniów w swoje progi, aby przypomnieć im sylwetkę biskupa Miry -  Mikołaja, który zasłynął swoją działalnością na rzecz ubogich i potrzebujących.

      Żyjący ponad 1700 lat temu święty przerodził się z czasem  w mieszkającego w Laponii sympatycznego  grubaska z białą brodą, który  ubrany w czerwony strój  rozwozi saniami zaprzężonymi w renifery mnóstwo prezentów wszystkim dzieciom.

      W tym dniu szkolny Mikołaj miał swoją bazę w bibliotece, wystrojonej w symbole zimy i świąt. Na uczniów czekały  też zagadki i pytania quizowe. Poprawne odpowiedzi nagradzane były drobnymi upominkami: słodyczami i gipsowymi maskotkami  - Mikołajami.

      Dziękujemy uczniom za tak liczne przybycie i udział w konkursach.

    • Mikołajki w naszej szkole
     • Mikołajki w naszej szkole

     • 6 grudnia był radosnym dniem w naszej szkole. Tego dnia w mikołajki, każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja, biskupa z Miry, który cały swój majątek rozdał ubogim i potrzebującym.

      W taki sposób nasza społeczność szkolna świętowała nadejście wyczekiwanego gościa. Święty Mikołaj, zawitał w szkolne progi, zajrzał do każdej sali  i wręczył wszystkim dzieciom słodki podarunek. Organizatorem tego dnia byli uczniowie zaangażowani w prace Samorządu Uczniowskiego i wolontariatu, którzy pod kierunkiem  opiekunów oraz wychowawców i dzięki rodzicom (głównym sponsorom prezentów) zatroszczyli się, aby wszyscy tego dnia byli uśmiechnięci i mieli dobry humor. W klasach młodszych dzieci wraz z wychowawcami oczekując na Mikołaja ubierały choinki, wykonywały tematyczne prace plastyczne, pisały listy, dekorowały pierniki śpiewały mikołajkowe piosenki. Wybrane klasy wybrały się na wycieczkę. W tym dniu, każdy mógł doświadczyć magii zbliżających się świąt. 

      Dziękujemy bardzo Radzie Rodziców za zaangażowanie w akcję oraz ufundowanie wspomnianych upominków. :)

      PREZENTACJA >>>>>> MIKOLAJKI-_prezentacja.pdf

      Wychowawcy klas

    • „MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK”
     • „MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK”

     • Dnia 1 i 2 grudnia 2021 r.  w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” klasy pierwsze uczestniczyły w uroczystym przekazaniu Wyprawki Czytelniczej. Kampania jest przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

      Książka „Pierwsze abecadło” jest częścią Wyprawki Czytelniczej dla uczniów klas pierwszych, która została przygotowana przez Instytut Książki. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

      W skład wyprawki wchodzą:

      - książka „Pierwsze abecadło” antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych,

      - „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów,

      - Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania.

      Kampania ma zachęcić uczniów klas pierwszych do czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.

      Mamy wielką nadzieję, że dzięki książce nauka alfabetu i czytanie będzie dla Was także wspaniałą szkołą wyobraźni, kreatywności, ciekawości świata i wrażliwości oraz początkiem wielkiej przygody z książką i biblioteką.

      Organizatorzy: Agnieszka Cichy, Agnieszka Dudek

    • Warsztaty ozdób bożonarodzeniowych
     • Warsztaty ozdób bożonarodzeniowych

     • Jak zrobić efektowny lampion ze szklanego słoika i garści soli? Jak wykonać uroczą choinkę, która może ozdobić wigilijny stół, mając pod ręką zwykłą szyszkę? Takich cudów dokonywali uczniowie klas 1-3 na warsztatach zorganizowanych w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie. Zajęcia odbywały się w dwóch turach, żeby jak najwięcej chętnych uczniów mogło przyłączyć się do zabawy. Jedni przyszli przed lekcjami, drudzy po lekcjach. W ruch poszły brokaty, kolorowe wstążki, pomponiki i cekiny. Posmarowane klejem słoiki uczniowie obsypywali solą i dekorowali, żeby powstały lampiony. Malowali też, przygotowane wcześniej przez nauczycieli, ozdoby choinkowe z masy sodowej. Efekty pracy dzieci są widoczne na zdjęciach.

      Warsztaty ozdób świątecznych odbyły się 8 grudnia 2021 r. Ich inicjatorką i organizatorką była nauczycielka świetlicy Anna Kostrzębska.

      Opracowanie: Małgorzata Kurek

    • Akcja "Paczka na Kresy" tylko do 2.XII.21
     • Akcja "Paczka na Kresy" tylko do 2.XII.21

     • MIŁO JEST NAM POINFORMOWAĆ, ŻE NASZA SZKOŁA PO RAZ KOLEJNY BIERZE UDZIAŁ W AKCJI, "PACZKA NA KRESY." Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Fundacja Kresy w potrzebie - Polacy Polakom, Mazowiecki Kurator Oświaty, Polska Fundacja Narodowa, Poczta Polska, Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP, harcerze ze Szczepu 147 Błękitni.

      AKCJA POLEGA NA ZBIÓRCE DARÓW PRZEZNACZONYCH DLA NASZYCH RODAKÓW ZZA WSCHODNIEJ GRANICY!

      Zbieramy:

      PRODUKTY SPOŻYWCZE: kawy, herbaty, kakao, słodycze, suszone owoce, konserwy, makarony, kasze, cukier, mąka,

      ŚRODKI CHEMICZNE: proszki do prania, pasty do zębów, mydła, żele, płyny do kąpieli, medykamenty, kremy, środki opatrunkowe.

      Miłym załącznikiem do paczek będą:

      - kalendarze na rok 2022 o tematyce związanej z Polską,

      - kartki świąteczne z życzeniami.Liczymy na Wasze wsparcie i wierzymy, że uczniowie naszej szkoły wraz z rodzinami, jak zawsze chętnie włączą się w tę akcję.

      Będąc dwukrotnie na ziemiach białoruskich doświadczyłam jak wielką rzecz robimy dla naszych Rodaków, ile ciepła i wzruszeń dostarczamy wraz z tymi paczkami.Jest to gest naszej pamięci o Rodakach, którzy zmuszeni są przez historię, do życia poza granicami swojego kraju, cierpiących z powodu tęsknoty za Ojczyzną i bardzo często z powodu niedostatku.

      PRODUKTY PROSIMY PRZYNOSIĆ DO WYCHOWAWCÓW LUB DO SALI NR 34 TYLKO DO CZWARTKU, (02.12.), DO GODZINY 10.00.

      Pamiętajmy! "WSZYSTKO CO WIELKIE, JEST WIELKIE PRZEZ SERCE."

    • Akcja SK Caritas - "Torba pełna miłości"
     • Akcja SK Caritas - "Torba pełna miłości"

     • Jesienią 2021 roku Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej ogłosiło kolejną zbiórkę artykułów higieniczych i środków czystości, jak i artykułów spożywczych z długim terminem przydatności. Akcja nosiła nazwę „Torba pełna miłości”. Projekt ten był uzupełnieniem dotychczasowego wsparcia w produkty na jakie mogli liczyć najbardziej potrzebujący. Ze względu na pandemię nie organizowane były zbiórki żywności.

      SZKOLNE KOŁO CARITAS  przyłączyło się do zbiórki organizowanej przez Caritas Diecezji Warszawsko - Praskiej i dzięki zaangażowaniu uczniów udało się nam zrealizować akcję na 5 z plusem.
       

      Bardzo serdecznie dziękujemy za Wasze ogromne serca. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć.

      Podziękowania kierujemy również do przedszkolaków z Przedszkola Piotruś Pan - Nibylandia, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki.

                                                                                                    Szkolne Koło Caritas

    • 191. rocznica wybuchu Powstania Listopadowego
     • 191. rocznica wybuchu Powstania Listopadowego

     • W poniedziałek 29 listopada 2021 roku minie 191. rocznica wybuchu powstania listopadowego będącego zrywem niepodległościowym skierowanym przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Głównymi przyczynami wybuchu powstania były rządy cara Mikołaja I, łamanie przez niego konstytucji z 1815 roku, wprowadzenie cenzury, prześladowania organizacji patriotycznych. W walkach powstańczych 56 tysięcy polskich żołnierzy dysponujących 140 armatami bohatersko powstrzymywało ponad 115 tysięczną carską armię wyposażoną w 350 dział idącą na Warszawę. Przez prawie 10 miesięcy naród polski prowadził walkę z największą potęgą militarną Europy odnosząc w niej poważne, lecz przejściowe sukcesy. Rozpoczęte w listopadową noc powstanie narodowe było największym wysiłkiem zbrojnym w polskich walkach wyzwoleńczych XIX wieku. Po klęsce powstania zlikwidowano polskie wojsko, ograniczono drastycznie autonomię Królestwa Polskiego a jego uczestników poddano represjom.

      Chwała Bohaterom. Niech pamięć o Ich czynach nigdy nie zaginie.

      Koło Historyczne „Wiarus”

    • Wycieczka „Szlakiem bohaterów Kamieni na Szaniec”
     • Wycieczka „Szlakiem bohaterów Kamieni na Szaniec”

     • 26 listopada 2021 r. uczniowie klasy 8C i 8D pod opieką nauczycieli: p. Katarzyny Loby, p. Iwony Jaworskiej i p. Władysława Kolatorskiego udali się na wycieczkę „Szlakiem bohaterów Kamieni na Szaniec”. Jej celem było odwiedzenie miejsc związanych z lekturą, by w ten sposób oddać hołd wyjątkowym ludziom, którzy „ potrafili pięknie żyć i pięknie umierać” za swą ukochaną Ojczyznę – Polskę.

           Naszą  podróż wraz z Alkiem, Rudym i Zośką rozpoczęliśmy od Pawiaka- więzienia, które powstało jeszcze w czasach caratu, a w którym był przetrzymywany od 23 marca 1943 roku Rudy- Jan Bytnar. Niezwykłe wrażenie zrobiły na nas czytane w jednej z cel grypsy, które świadczyły o straszliwym bestialstwie niemieckich oprawców. Potem udaliśmy się autokarem do Muzeum Niepodległości i Męczeństwa przy Alei Szucha, gdzie Gestapo - policja niemiecka, katowała więźniów. Tu codziennie przywożono Janka Bytnara na przesłuchania. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Arsenał, miejsce gdzie 26 marca 1943 roku przyjaciele dokonali brawurowej akcji odbicia Rudego. Przejechaliśmy też obok Zachęty i pomnika Kopernika, to tu bohaterowie „ Kamieni na szaniec” w ramach działalności Małego Sabotażu dokonali jednych z najsłynniejszych akcji- zerwania flagi hitlerowskiej, a zawieszenia barw biało- czerwonych oraz usunięcia tablicy niemieckiej z pomnika słynnego astronoma, przysłaniającej polski napis „Mikołajowi Kopernikowi - Rodacy.

          Ostatnim punktem naszej wycieczki były Wojskowe Powązki, miejsce wiecznego spoczynku bohaterów książki pt. „Kamienie na szaniec”. To tutaj w słynnej kwaterze „Białych Brzozowych Krzyży” pochowani zostali: Zośka, Alek i Rudy - odbity 26 marca 1943 roku w akcji pod Arsenałem. Na czele harcerzy-żołnierzy pochowano również autora książki „Kamyka” Aleksander Kamiński oraz „Orszę” ppor. Stanisława Broniewskiego – Naczelnika Szarych Szeregów.

           Prostopadle do linii grobów znajduje się mogiła symboliczna w formie muru obłożonego czarnym sjenitem. Wyryto na nim dziesiątki nazwisk poległych żołnierzy związanych z Grupami Szturmowymi i Batalionem „Zośka”, którzy nie mają swoich grobów na Powązkach, gdyż w większości przypadków ich ciał nie odnaleziono. Zapaleniem zniczy i chwilą zadumy uczniowie oddali hołd młodym ludziom, którzy z narażeniem życia walczyli o wolną Ojczyznę. Wycieczka, którą mieliśmy okazję przeżywać była niezapomnianą lekcją historii i wzbudzenia poczucia tożsamości narodowej.

           Bardzo dziękujemy Usługom Turystycznym Wiktoria, a w szczególności Pani Ilonie Wojno za zorganizowanie wycieczki i wyjątkową, bardzo serdeczną atmosferę, której doświadczyliśmy.

      Opracowanie: Iwona Jaworska

    • Wycieczka kl. 1e i 1f do Fabryki bombek
     • Wycieczka kl. 1e i 1f do Fabryki bombek

     • Dnia 25.11.2021r. klasa 1f i klasa 1e wybrały się na wycieczkę do Fabryki bombek "Gepard" w Wołominie. Na miejscu dzieci przywitał Mikołaj, który pokazywał różne miejsca gdzie etapami wykonywana jest szklana bombka. Najpierw uczniowie doświadczali w jaki sposób powstaje okrągła szklana kula, która jest podgrzewana a potem formowana w odpowiedni kształt. Następnie mogli zobaczyć sposób farbowania bombki. A na koniec poznali panią, która ręcznie malowała bombki różnymi wzorami posypując je brokatem. Ponadto, dowiedzieliśmy się, że bombki z Fabryki ,,Gepard” w Wołominie są zamawiane od nabywców nie tylko z Polski ale również z innych krajów. Nasza wycieczka zakończyła się samodzielnym ozdabianiem przez każdego uczestnika szklanej bombki. Z wycieczki wróciliśmy z błyszczącym brokatem na ubraniach!

      Organizatorzy: Izabela Szczurowska, Agata Piwowarska

    • Święto Pluszowego Misia w bibliotece
     • Święto Pluszowego Misia w bibliotece

     • 25 listopada br. biblioteka szkolna obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia była uroczyście udekorowana. Przygotowano wystawkę pluszowych misiów oraz książek, których bohaterem jest miś. Uczniowie zapoznali się z historią powstania, ukochanej przez wszystkie dzieci, zabawki. Wzięli udział w przygotowanych konkursach i zabawach. Wszystkich odwiedzających bibliotekę witał w drzwiach miś. Każdy czytelnik tego dnia otrzymał odznakę „Przyjaciel Pluszowego Misia”.

      Zapraszamy na fotorelację:

    • Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia

     • Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

      Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

      Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

      Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci. Na tej fali powstało wiele kultowych misiowych postaci takich jak m. in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba. W Polsce również narodzili się nowi pluszowi bohaterowie np. Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol. Wszystkie, choć wyglądem różniły się od siebie, były pluszowymi niedźwiadkami. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.

      Uczniowie klasy 3e w tym dniu postanowili uruchomić swoją wyobraźnię i różnymi technikami tworzyli wizerunki pluszowych misiów.

      Powstały piękne prace. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.

      Opracowanie: Kamila Tyburska

    • "ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM"
     • "ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM"

     • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Szkolne Koło PCK zaprasza Wszystkich do uczestnictwa w wielkiej zbiórce słodyczy, przyborów toaletowych (bez szczoteczek i past do zębów), chemii dla dzieci z Domu Dziecka w Równem. Zbiórka będzie trwała do piątku 17.12.2021 r.

      Za każdy gest dobrej woli. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

      Opiekunowie akcji: Aneta Jusińska, Kamila Tyburska, Justyna Zborowska

    • "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2021"
     • "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2021"

     • 20 listopada to szczególna data w kalendarzu, o której należy pamiętać. Tego dnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.  Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku obchodziliśmy 32 rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Z tej okazji nasza szkoła włączyła się do wspólnego świętowania z  UNICEF.
      Dnia 19 listopada  kolorem przewodnim odzieży uczniów i całej społeczności szkolnej stał się kolor niebieski. Co roku bowiem, UNICEF zaprasza do wykorzystania tej barwy, we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych na rzecz dzieci, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.
      W szkole z tej  okazji przygotowano tablicę informacyjną, niebieską dekorację oraz napis #DLA KAŻDEGO DZIECKA, przy którym społeczność szkolna mogła wykonać pamiątkowe zdjęcia.

      W klasach przeprowadzone zostały zajęcia, pogadanki, zabawy, gry dydaktyczne związane z  prawami dziecka w oparciu m. in. o udostępnione przez UNICEF materiały dydaktyczne: scenariusze, prezentację multimedialną, quizy Kahoot, plakaty o prawach dziecka. Uczniowie poszczególnych klas wykonali  piękne, tematyczne prace plastyczne, z których w salach lekcyjnych i na szkolnym korytarzu przygotowano wystawy.  Dzieci nauczyły się piosenki o prawach dziecka. Do wspólnego świętowania zaproszono także  rodziców, którzy pomogli przygotować swym pociechom niebieskie dodatki specjalnie na ten dzień.

      Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w  obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2021 r.

      Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ >>>>> PREZENTACJA.pdf

      >>>>>>> dyplom.pdf

      Organizatorzy: Aneta Jusińska, Katarzyna Brzozowska, Magdalena Kanar

    • Międzynarodowey Projekt Edukacyjny „Emocja”
     • Międzynarodowey Projekt Edukacyjny „Emocja”

     • II  Moduł „Wyobraźnia”

      Klasa 3e wraz z wychowawczynią Kamilą Tyburską przystąpiła do realizacji drugiego modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja”.

      Wyobraźnia to część ludzkiej świadomości, zdolność do tworzenia w myślach wyobrażeń.

      Wyobraźnia pozwala nam poszerzać wiedzę o świecie, otwierać się na kolejne możliwości, interpretować różne zjawiska. Wspiera zadawanie pytań i uzyskiwanie na nie odpowiedzi, pomaga szukać rozwiązań różnych sytuacji. Usprawnia zdolność logicznego myślenia i uczy kreatywności.

      Osoba obdarzona bujną wyobraźnią to w powszechnym mniemaniu fantasta, który nie stąpa mocno po ziemi. Z tego powodu często tępimy w dzieciach zdolność do fantazjowania, ucząc je rozsądku i racjonalności. Nie warto jednak tego robić, wyobraźnia odgrywa ogromną rolę w uczeniu się i poznawaniu świata. To ona odpowiada za kreatywność i twórcze podejście nie tylko do sztuki, ale do życia w ogóle.

      Dzieci rodzą się jako tzw. czyste karty. Mają wolne i bardzo chłonne umysły, które w niesamowicie szybkim tempie przyswajają wiedzę. Ich komórki mózgowe dwukrotnie szybciej przyswajają wiedzę niż dorosłych ludzi! Dzieci posiadają więc naturalną zdolność nauki i kreacji, trzeba jej tylko nie hamować i pozwolić się rozwijać.

      Rozwój wyobraźni u dziecka można wspierać na wiele sposobów. Warto pozwolić mu... na nudę, bo nuda wspiera rozwój kreatywności. Oprócz tego istotne są również swobodna niczym nieskrępowana zabawa i akceptacja zadawania wielu pytań.

      Od lat podkreśla się, że nadmiar zajęć dodatkowych szkodzi dziecku, zamiast je rozwijać. Zajęcia plastyczne, sportowe, nauka języków obcych same w sobie są bardzo stymulujące i rozwijające, ale występujące w nadmiarze i wypełniające grafik dziecka od rana do nocy ograniczają poziom kreacji. Jeśli nie zostawimy dziecku czasu na swobodną zabawę, nie pozwolimy mu się rozwijać.

      Dziecko, angażując się w samodzielną zabawę, aktywizuje wszystkie zmysły.

      Pamiętajmy zatem, aby dbać o rozwój wyobraźni…

      Koordynator: Kamila Tyburska

      >>>>>>>>>  Modul_pdf

    • SZKOLNY KONKURS LITERACKO - PLASTYCZNY
     • SZKOLNY KONKURS LITERACKO - PLASTYCZNY

     • „Bo piękno na to jest, by zachwycało
      Do pracy - praca, by się zmartwychwstało.”

      Cyprian Kamil Norwid

      SZKOLNY KONKURS LITERACKO - PLASTYCZNY

      „Wiersze jak obrazy, obrazy jak wiersze. Interpretujemy twórczość  Cypriana Kamila Norwida”

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym „Wiersze jak obrazy, obrazy jak wiersze.” Został on zorganizowany w ramach obchodów Roku Norwidowskiego. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas IV - VIII. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej, która będzie ilustracją do wybranego przez uczestnika wiersza Cypriana Kamila Norwida. W pracę plastyczną musi być wkomponowany krótki cytat z tego utworu. Praca plastyczna powinna być wykonana na kartce formatu A3 techniką dowolną. Na odwrocie należy umieścić następujące informacje: imię i nazwisko autora, klasa, tytuł wiersza.

      Prace można dostarczyć do nauczycieli j. polskiego lub plastyki do 6 grudnia 2021 roku.

      Regulamin w załączniku >>>>> Regulamin(1).pdf

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF 2021
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF 2021

     • 20 listopada obchodzić będziemy rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, w związku z tym nasza szkoła przystąpiła do kolejnej akcji edukacyjnej organizowanej przez UNICEF.

      Z tej okazji w wielu krajach dzieci będą podejmować mnóstwo wspólnych działań by ich głos był słyszany przez dorosłych, polityków, media. To radosny dzień z poważnym przesłaniem.

      W ramach akcji  19 listopada zachęcamy całą społeczność szkolną, wszystkich przyjaciół naszej placówki  oraz  osoby, którym prawa dziecka nie są obojętne  do włączenia się  w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W tym dniu niech króluje kolor niebieski jako symbol solidarności z dziećmi z całego świata, również z tymi, których prawa są łamane.

      Ubierzmy się na niebiesko, mile widziane niebieskie dodatki.

      Pamiętajmy, że Polska odegrała szczególną rolę w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka- była inicjatorem uchwalenia Konwencji
      o prawach dziecka. To jeden z największych polskich sukcesów na arenie międzynarodowej. 

      Zapraszamy serdecznie do wspólnego obchodzenia rocznicy uchwalenia Konwencji
      o prawach dziecka.

      Opiekunowie akcji na terenie szkoły: Aneta Jusińska, Katarzyna Brzozowska, Magdalena Kanar

    • Spotkanie autorskie z panem Rafałem Witkiem
     • Spotkanie autorskie z panem Rafałem Witkiem

     • W dniu 17 listopada uczniowie klas 1a, 1b, 1e, 1f i 1g wraz z wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Rafałem Witkiem - autorem książek dla dzieci. Spotkanie odbyło się w Sali Koncertowej w Radzyminie.

      Podczas wydarzenia panowała radosna, przyjazna i pełna humoru atmosfera. Dzieci aktywnie brały udział w zaplanowanych przez pisarza działaniach: trafnie odpowiadały na pytania i zagadki, samodzielnie zadawały pytania autorowi, interaktywnie uczestniczyły w czytaniu opowiadań. Autor zachęcał dzieci do samodzielnego podejmowania wyzwań własnych prób pisarskich i zapisywania własnych myśli. Po prezentacji pozycji książkowych była możliwość zakupu książek pana Rafała Witka. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w spotkaniu, które miało na celu rozbudzenie zainteresowań literackich, uwrażliwienie na odbiór sztuki oraz zaciekawienie czytelnictwem.

      Opracowanie: Anna Mazur

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
   • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79 Sekretariat (stary budynek szkoły) czynny w godz. 08.00-16.00 tel. (+48) 22 786-50-31 fax. 22 7865031
   • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych