• Szkolny Konkurs Historyczny "Polscy piloci Bitwy o Anglię - Zapomniani Bohaterowie" rozstrzygnięty
     • Szkolny Konkurs Historyczny "Polscy piloci Bitwy o Anglię - Zapomniani Bohaterowie" rozstrzygnięty

     • "Aby człowiek wiedział, dokąd idzie, musi wiedzieć skąd przychodzi.

      Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci."

      Norman Davies

      W poniedziałek 21 grudnia 2020 r. rozstrzygnięty został  Szkolny Konkurs Historyczny "Polscy piloci Bitwy o Anglię - Zapomniani Bohaterowie", który został przeprowadzony z okazji przypadającej w 2020 roku 80 rocznicy bitwy o Anglię. Głównym celem konkursu, którego organizatorem było Koło Historyczne "Wiarus"       i opiekunowie szkolnej gazetki "Skrzydła Jedynki" była: popularyzacja wśród młodzieży wiedzy o polskim lotnictwie, w tym jego znaczącego udziału w zwycięskiej bitwie powietrznej nad Anglią w 1940 roku, kształtowanie postaw patriotycznych, poszerzanie wiedzy historycznej  oraz przybliżanie sylwetek polskich lotników bohaterów  tamtej tak mało znanej i niedocenianej bitwy powietrznej będącej pierwszą militarną porażką wojsk niemieckich   w II wojnie światowej. W konkursie uczestniczyło 39 uczniów klas VI - VIII, którzy mieli za zadanie rozwiązać quiz składający się z 33 szczegółowych pytań dotyczących przebiegu bitwy oraz udziału w niej polskich pilotów. (Niewątpliwie dodatkowym utrudnieniem dla uczestników był ograniczony czas na udzielenie odpowiedzi na postawione pytania.)

      Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce  Jan  Żółkowski  klasa VII b,

      II miejsce  Piotr Łapiński  klasa VI c,

      III miejsce Aleksander Mikulski klasa VI c.

       Gratulujemy zwycięzcom i gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu  Dyplomy i nagrody  książkowe zostaną laureatom wręczone po powrocie do szkoły. lotnictwo w naszym społeczeństwie zajmuje bardzo ważna rolę, cieszy się zasłużonym szacunkiem  i podziwem. Historia naszego lotnictwa, to wspaniałe karty zapisane w dziejach Polski i całego świata. Bitwa o Anglię z 1940 roku jest tego najlepszym przykładem.  W Bitwie o Anglię wzięło udział 147 polskich pilotów. Walczyli zarówno w polskich dywizjonach myśliwskich           i bombowych, jak i w jednostkach brytyjskich, zestrzeliwując ponad 200 samolotów wroga. Szczególną chwałą okrył się dywizjon 303 „Warszawski” im. Tadeusza Kościuszki, którego piloci strącili 126 samolotów niemieckich przy stratach własnych wynoszących 8 pilotów. Łącznie w Bitwie o Anglię poległo 29 polskich pilotów. Bohaterskie działania polskich pilotów docenił ówczesny premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill, który wspominając Bitwę o Anglię, wypowiedział znamienne słowa: „Nigdy w historii ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak dużo tak nielicznym”.  Wśród tych nielicznych, co podkreślamy z dumą był patron naszej szkoły ppłk pil. Marian Pisarek, który walczył  w najlepszym 303 Dywizjonie Myśliwskim im. Tadeusza Kościuszki  tej bitwy.

      Koło Historyczne "Wiarus" i opiekunowie "Skrzydeł Jedynki'

    • Koncert muzyczny Zuzanny Jabłeckiej z klasy 7c
     • Koncert muzyczny Zuzanny Jabłeckiej z klasy 7c

     • Z okazji Mikołajek 🎅 mamy dla Was mały muzyczny prezent. Koncert muzyczny na fortepianie Zuzanny Jabłeckiej z klasy 7c. Duma nas rozpiera, że jest w naszej szkole tak uzdolniona młodzież.

      Prezentujemy teledysk, który powstał z inicjatywy Klub AK Ziemi Radzymińskiej Patronat nad projektem objął Krzysztof Chaciński Burmistrz Radzymina. Zuzanna Jabłecka przepięknie zaśpiewała🎙utwór Andrzeja Rosiewicza pt. „Pytasz mnie...”. Film zrealizował: Michał Kamiński - Sztuka Kreacji.

      GRATULUJEMY :)

      >>>>>>>>>>>>>> https://www.youtube.com/watch?v=z7vKMvqyoI8

    • Konkurs szkolny - świąteczne wypieki
     • Konkurs szkolny - świąteczne wypieki

     • Drodzy koledzy i koleżanki,

      jako, że Święta zbliżają się wielkimi krokami - przygotowaliśmy dla Was kolejny konkurs, tym razem na najlepsze świąteczne wypieki. Każdy uczeń począwszy od klasy 1 do 8 może wziąć w nim udział.

      Co trzeba zrobić?
      Wystarczy, że upieczesz dowolny świąteczny wypiek oraz podasz na niego przepis. Mogą być to np. pierniczki, bezy – choinki, czy nawet makowiec.

      Twoja praca musi zawierać:

      - zdjęcia z czasu przygotowywania oraz efektu końcowego wypieku,

      - przepis na wypiek.


      Gotowe prace przesyłamy na adres azoladek99@gmail.com, lub Teams - czat do Pani Anety Żołądek 

      do dnia 23 grudnia 2020.

       

      Pozdrawiamy Was gorący i czekamy na Wasze prace,

      SAMORZĄD UCZNIOWSKI

       

    • Kartki Świąteczne dla Rodaków mieszkających na Kresach
     • Kartki Świąteczne dla Rodaków mieszkających na Kresach

     • Drodzy Uczniowie!

      Bardzo dziękujemy za wykonanie tak dużej ilości pięknych kartek dla naszych Rodaków zza wschodniej granicy!

      Wspominałam Wam wcześniej z jakim wielkim wzruszeniem i ogromną radością przyjmują Oni podarki od Rodaków z Polski. Szczególnie cieszą się z tych wykonanych własnoręcznie. To piękny wyraz otwartych serc, szacunku i solidarności z naszymi Rodakami. Jednak wcale mnie nie dziwią te dziesiątki kartek… Wcześniejsza akcja, "Kresy w potrzebie – Polacy Polakom’’ również cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że uczniowie naszej szkoły mają  "wielkie serca’’.

                                                            Dziękujemy!

      Zachęcamy więc wszystkich do wzięcia udziału w pozostałych propozycjach akcji:

      "Razem na Święta’’!

       Koordynator akcji: Agata Szymborska

    • 50 lat od krwawej masakry robotników w Gdyni
     • 50 lat od krwawej masakry robotników w Gdyni

     • "Czarny czwartek" 17 grudnia 1970 roku. Minęło 50  lat od masakry robotników w Gdyni

      W czwartek 17 grudnia 2020 roku minęło 50 lat od krwawej masakry robotników w Gdyni. 17 grudnia 1970 roku wojsko i Milicja Obywatelska  otworzyły ogień do robotników idących do pracy na pierwsza zmianę  Była to najbardziej krwawa akcja oddziałów milicyjnych podczas tłumienia robotniczych protestów na Wybrzeżu, które trwały od 14 do 22 grudnia 1970 roku. Robotnicy wyszli na ulice Gdańska, Gdyni, Szczecina i innych miast sprzeciwiając się drastycznym podwyżkom cen żywności wprowadzonym przez komunistyczne władze. Strajkujący robotnicy domagali się też zmiany władz i wolności słowa. Było to największe po roku 1956 wystąpienie przeciwko polityce Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Krwawa pacyfikacja robotniczego protestu na Wybrzeżu w grudniu 1970 r. spowodowała wg oficjalnych danych śmierć 45 osób. 1165 osób odniosło rany, około 3 tys. zostało najpierw bestialsko pobitych, a następnie aresztowanych. Doprowadziła  również do skompromitowania rządzącego PRL-em od czternastu lat Władysława Gomułki, który w jej wyniku stracił władzę.

      Cześć i Chwała Bohaterom

      Koło Historyczne "Wiarus"

    • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     • Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie wzięli udział w bajkowych zajęciach w świetlicy. Ich zadaniem było wykonanie wielu zadań, które dotyczyły treści i bohaterów bajek. Uczniowie mieli okazję do wykazania się znajomością literatury dziecięcej, m. in. mieli za zadanie rozwiązać zagadki, a także rozpoznać bajkę po przeczytanym fragmencie. Ten wyjątkowy dzień wywołuje u nas wszystkich miłe odczucia. Baśniowe postacie występujące w bajkach to bohaterowie, którzy wprowadzają nas w piękny świat dziecięcej literatury i towarzyszą nam przez wiele lat. W tym wyjątkowym dniu uczniowie również zostali bohaterami z Bajek pt.” Czerwony Kapturek”.

      Opiekunowie świetlicy

    • Drodzy uczniowie, rodzice, mieszkańcy Radzymina
     • Drodzy uczniowie, rodzice, mieszkańcy Radzymina

     • W niedzielę, 13 grudnia 2020 roku przypada 39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, który na długie lata pozbawił nas marzeń o wolnej, sprawiedliwej i suwerennej Polsce. W tę mroźną, grudniową noc aresztowano i wtrącono do więzień tysiące naszych rodaków, a na ulice miast i wsi wyjechały czołgi. Brutalną przemocą ówcześni przywódcy partyjni za wszelką cenę, nawet ludzkiego życia starali się utrzymać władzę. Żyjąc w wolnej Ojczyźnie, patrząc z nadzieją w przyszłość nie możemy zapominać o Tych, którzy walczyli o najświętszą dla nas wartość, jaką jest wolność. Zachęcamy Was do udziału w organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej, VIII edycji kampanii akcji społecznej „Ofiarom Stanu Wojennego – Zapal Światło Wolności”. Niech zapalona o godzinie 19.30 w niedzielę 13 grudnia symboliczna świeca, umieszczona w oknie domu, będzie hołdem złożonym wszystkim Ofiarom stanu wojennego. Tym poległym w starciach z milicją, śmiertelnie pobitym na komisariatach, internowanym a także zwykle zapomnianym, zmarłym z powodu braku opieki medycznej, osieroconym, zwolnionym z pracy lub zmuszonym do emigracji z powodów politycznych.(Świecę można też zapalić wirtualnie na stronie: https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/).

      Kampanię akcji społecznej „Ofiarom Stanu Wojennego – Zapal Światło Wolności” honorowym patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda. W 39. rocznicę tamtych tak odległych dla młodego pokolenia Polaków wydarzeń, uczcijmy pamięć Ofiar stanu wojennego Światłem Wolności. Nie byłoby wolnej i suwerennej Polski bez Ich walki i poświęcenia. /-/

      >>>>>>> Ulotka_1.pdf

      >>>>>>> Ulotka_2.pdf

      Wydrukuj, przeczytaj i przekaż dalej!!!!

      Koło Historyczne „Wiarus”

      Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie

    • Akcja MEN "Razem na Święta"
     • Akcja MEN "Razem na Święta"

     • NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI "RAZEM NA ŚWIĘTA".

      CELEM PRZEDSIĘWZIĘCIA JEST ZROBIENIE DOBREGO UCZYNKU względem drugiego człowieka, najlepiej takiego, który według Was szczególnie ucieszy się z ofiarowanej pomocy lub podarunku. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii nie będziemy organizować zbiórek w naszej szkole, (z małym wyjątkiem opisanym poniżej). Jednak każdy z Was z zachowaniem wszelkich form bezpieczeństwa może bezpośrednio ofiarować  kawałek swojego dobrego serca drugiemu człowiekowi.

      PONIŻEJ ZNAJDZIECIE KILKA PROPOZYCJI, W JAKI SPOSÓB ZOSTAĆ TEGOROCZNYM ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM:

      *podarowanie drobnego świątecznego upominku osobie z sąsiedztwa,

      *wykonanie kartki świątecznej i przekazanie jej osobie samotnej,

      *zaoferowanie pomocy osobie chorej lub starszej w przedświątecznych zakupach.

      PONADTO:

      *wykonanie Kartki Świątecznej dla Rodaków mieszkających na Kresach. To piękny wyraz otwartych serc, szacunku i solidarności z naszymi Rodakami. Będąc dwukrotnie na Kresach, mogę potwierdzić z jakim wzruszeniem i wielką radością przyjmują każdy gest pamięci od Rodaków z Polski.

      JEDYNIE KARTKI NALEŻY PRZYNOSIĆ DO SZKOŁY I POZOSTAWIĆ W PUDEŁKU PRZED SEKRETARIATEM SZKOŁY.

      Termin składania tych kartek upływa 11 grudnia 2020 r.

      Jeśli uda Ci się zrealizować jeden z wymienionych uczynków podziel się nim z nami poprzez Librus lub Teams, a Twoje MAŁE-WIELKIE serce z dobrym uczynkiem  umieścimy na naszej szkolnej wystawie, którą będzie można podziwiać po powrocie do szkoły, zaraz po feriach.

      PAMIĘTAJ... I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

      Przesyłamy piosenkę, która mam nadzieję wielu zmotywuje do działania :)

      >>>>>>>  PIOSENKA

      INFORMACJĘ Z KRÓTKIM OPISEM TWOJEGO DOBREGO UCZYNKU PRZEŚLIJ DO:

      p. Agaty Szymborskiej

      p. Marii Klimkiewicz

      p. Katarzyny Staniszewskiej

      p. Władysława Kolatorskiego

                                                                                                                                                                                                                       Koordynator Akcji: Agata Szymborska

       

       

     • Wyniki konkursu mikołajkowego

     • Wyniki konkursu mikołajkowego na ciekawe zdjęcie w czapce Mikołaja. Poniżej kolaż z przesłanych zdjęć. Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli wziąć w nim udział. :)

      >>>>>>>>>>>>>>>  Kolaź Mikolaj.pdf

                                     Opiekun Samorządu Uczniowskiego

    • ”Każdy wie, jak przed koronawirusem ustrzec się" - szkolny konkurs
     • ”Każdy wie, jak przed koronawirusem ustrzec się" - szkolny konkurs

     • Szkolne Koło PCK zaprasza uczniów klas 1 - 3 do szkolnego konkursu plastycznego, którego celem jest:

      -  popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży tematyki dotyczącej bezpieczeństwa w czasie trwającej pandemii koronawirusa SARS- CoV-2,

      - promowanie wiedzy na temat właściwych dla zdrowia człowieka zachowań,

      - rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem i bezpieczeństwem,

      - rozwijanie umiejętności plastycznych.

      Praca może być wykonana dowolną techniką, ale musi nawiązywać do promowania bezpiecznych zachowań w czasie trwającej pandemii.

      Wytwory wykonane powinny być samodzielnie przez uczniów klas I-III, zgodnie z wytycznymi organizatorów konkursu.

      Każdy uczestnik konkursu może złożyć tylko jedną pracę.

      Wykonana praca powinna zawierać z tyłu przymocowaną metryczkę z imieniem, nazwiskiem oraz klasą uczestnika konkursu.

      Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania prac konkursowych.

      Prace należy wysyłać od 4 grudnia do 18 stycznia drogą elektroniczną na adres: anetajusinska047@gmail.com
      tyburska507@gmail.com

      >>>>>>>>>>>>>>>>>>  Regulamin_Szkolnego_Konkursu_Plastycznego.pdf


      Ogłoszenie wyników nastąpi 22 stycznia 2021 r. na stronie internetowej szkoły.
      Zachęcamy do udziału w konkursie.

      Szkolne Koło PCK

    • Konkurs Mikołajkowy 2020
     • Konkurs Mikołajkowy 2020

     • Drodzy koledzy i koleżanki!

      W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne Mikołaj nie będzie mógł spotkać się osobiście z Wami  w naszej szkole. Nie znaczy to jednak, że nie pamiętamy o Was. Przygotowaliśmy konkurs mikołajkowy dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Każdy uczeń począwszy od klasy 1 do 8  może zaprezentować się w czapce Mikołaja.

      Wystarczy włożyć czapkę Mikołaja, przyjąć odpowiednią pozę, uśmiech i robimy zdjęcie.

      Jeżeli chcesz pochwalić się swoimi zdjęciem nawiązującym do tytułu konkursu, a przy okazji wziąć udział w zabawie jaką jest konkurs fotograficzny to zapraszamy! Masz także szansę na zdobycie interesującej nagrody!

      Gotowe zdjęcie przesyłamy na adres azoladek99@gmail.com, lub na Teams na czat do Pani Anety Żołądek  do dnia 1 grudnia 2020.

      Czekamy na zdjęcia :)

      SAMORZĄD UCZNIOWSKI

    • Wyniki szkolnego konkursu z biologii
     • Wyniki szkolnego konkursu z biologii

     • SPRAWOZDANIE Z KONKURSU NA ORYGINALNY PROJEKT OKŁADKI PODRĘCZNIKA DO BIOLOGII Z WYKORZYSTANIEM ODPADÓW DO RECYKLINGU

      Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas V Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie. Organizatorem konkursu była  p. Agata Drzewek, nauczyciel biologii w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. M. Pisarka - w ramach współpracy z LOP.

      Celem konkursu jest stworzenie wymarzonej, najbardziej zwariowanej, idealnej okładki podręcznika do biologii z użyciem materiałów, które niepotrzebne w gospodarstwie domowym można wykorzystać w inny sposób. Materiały nadające się do przetworzenia można podzielić na 4 podstawowe grupy: papierplastikszkłometale.

      Na konkurs wpłynęło 74 prace (w tym 29 prac zostało odrzuconych, z powodu nie spełnionych kryteriów konkursowych).

      Biorąc pod uwagę zawarte w regulaminie kryteria oceniania:

      zgodność z tematem konkursu, kreatywność, oryginalność i pomysłowość oraz formę estetyczną pracy.

      >>>>>>>>>>>>>>> liasta-nagrodzonych.pdf

                                                      Sprawozdanie sporządziła:  Agata Drzewek

    • Konkurs historyczno-marynistyczny ARMADA 2020
     • Konkurs historyczno-marynistyczny ARMADA 2020

     • Celem konkursu jest propagowanie polskich tradycji marynistycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

      Uczniowie biorący udział w konkursie proszeni są o wykonanie pracy plastycznej (wykonanej w dowolnej technice – malarstwo, rysunek, collage w orientacji poziomej) związanej z historią polskiego okrętu wojennego Błyskawica.

      Krótka historia polskiego niszczyciela Błyskawica jest zamieszczona na przygotowanej karcie konkursowej w formacie PDF, dostępna jest również na naszej stronie internetowej www.okretypodwodne.edu.pl zakładka Konkursy.

      Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.okretypodwodne.edu.pl/konkursy/

      Konkurs ARMADA 2020 odbywa się za pośrednictwem Internetu. Wszystkie prace muszą być dostarczone po uprzednim zeskanowaniu i przesłane do 20 grudnia 2020 roku. Zeskanowane prace powinny być zapisane w formacie PDF lub JPG w rozdzielczości 300 DPI. Wielkość pracy to format A4.

      Zgoda rodziców >>>>  zgoda_na_udzial_w_konkursie.pdf

      Historia okrętu ORP Błyskawica >>>> ORP-Blyskawica_-_historia_okretu(1).pdf

      Prace konkursowe prosimy przesłać na adres e-mailowy: okretypodwodne@op.pl 

      Konkurs jest pod honorowym patronem:

      • Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni
      • Stowarzyszenie RdDiM (Razem dla Dzieci i Młodzieży)
    • Szkolny konkurs historyczny - "Polscy piloci Bitwy o Anglię - Zapomniani Bohaterowie"
     • Szkolny konkurs historyczny - "Polscy piloci Bitwy o Anglię - Zapomniani Bohaterowie"

     • "Aby człowiek wiedział, dokąd idzie, musi wiedzieć skąd przychodzi.

      Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci."

                                                                                                                                                      Norman Davies

      Koło Historyczne „ Wiarus” i opiekunowie szkolnej gazetki „Skrzydła Jedynki”

      serdecznie zapraszają  Uczniów klas VI,  VII i VIII    

      do wzięcia udziału

      w szkolnym konkursie historycznym "Polscy piloci Bitwy o Anglię - Zapomniani Bohaterowie"

      zorganizowanym z okazji przypadającej w 2020 roku  80 rocznicy Bitwy o Anglię.

      Konkurs on - line odbędzie się  15  - 17  grudnia 2020 r.

      Serdecznie zapraszamy

       Organizatorzy

      Materiały dydaktyczne: 

      >>>>>> 80_rocznica_Bitwy_o_Anglie.pdf

    • Pluszowy Miś
     • Pluszowy Miś

     • 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci oraz niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś.

      Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

      Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa. Kiedy dokładnie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia?

      Zapraszamy do kliknięcia linku umieszczonego poniżej, a zapoznacie się z krótką historią pluszowego misia oraz rozwiążecie Quiz o misiach. Powodzenia.

      Historia pluszowego misia >>>>>  Jak_to_z_tym_pluszowym_misiem_bylo.docx.pdf

      QUIZ o misiach >>>>>>>>>>>>>  Quiz_o_misiach(1).pdf

                                          Biblioteka szkolna

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • (+48) 22 786-72-79 fax. 22 7865031
   • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN
 • Galeria zdjęć

   brak danych