• Szkolenia nt. przyczyn i skutków zmian klimatu

          • Szanowni Państwo,

            Organizowany przez Starostwo Powiatowe w Wołominie cykl 5 szkoleń nt. przyczyn i skutków zmian klimatu ma na celu podniesienie wiedzy lokalnej społeczności w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych oraz przedstawienie innowacyjnych rozwiązań przyczyniających się do adaptacji do skutków zmian klimatu, możliwych do realizacji przez uczestników szkolenia.

            Serdecznie zachęcamy Państwa, nauczycieli oraz uczniów do wzięcia udziału w szkoleniach.

            Uczestnictwo w szkoleniach jest możliwe po uprzednim zarejestrowaniu się pod numerem telefonu (22) 346-11-58.

            Przesyłamy Państwu informacje oraz plakaty dotyczące szkoleń, które odbędą się w najbliższym czasie. Dane o pozostałych szkoleniach, które odbędą się za kilka tygodni, przekażemy w późniejszym terminie.

            W razie wątpliwości lub dodatkowych pytań, prosimy o kontakt z  Dorotą Górską, tel. (22) 346-11-58, e-mail: d.gorska@powiat-wolominski.pl

            Załączniki:

            >>>>>> eduresized_Plakat_Jak_zmiany_klimatu_wplywaja_na_zdrowie.jpg

            >>>>>> eduresized_plakat_Ogrod_deszczowy.jpg

            >>>>>> eduresized_Plakat_Laka_kwietna.jpg

            >>>>>> Dane_o_szkoleniach-2.pdf

            Wydział Ochrony Środowiska,

            Starostwo Powiatowe w Wołominie :)

        • Konkurs o S. Wyszyńskim
          • Konkurs o S. Wyszyńskim

          • Drodzy uczniowie

            Klas V – VIII

            Koło Polonistyczne „Pisarek” i  Koło Historyczne „Wiarus”

            serdecznie zapraszają do udziału w szkolnym konkursie wiedzy

            ”Kardynał Stefan Wyszyński  - Prymas Tysiąclecia”

            Regulamin i zapisy  u    p. Grzegorza Jelenia.

            Konkurs odbędzie się w  drugiej połowie października 2021 roku.

            Nagrody czekają….

            Organizatorzy

            Notka biograficzna >>>> Zyciorys_Slugi_Bozego_Stefana_Kardynala_Wyszynskiego(1).pdf

        • Prymas Tysiąclecia
          • Prymas Tysiąclecia

          •                                               "Największą mądrością jest umieć jednoczyć, nie rozbijać...” 

             /kardynał Stefan Wyszyński/

            W niedzielę, 12 września w Warszawie odbyła się uroczystość wyniesienia na ołtarze (beatyfikacji)  Prymasa Tysiąclecia. kardynała Stefan Wyszyńskiegokapelana Powstania Warszawskiego,  męża stanu, obrońcy praw człowieka, narodu i Kościoła. Kardynał Stefan Wyszyński był autorytetem moralnym, duchowym współtwórcą przemian społecznych, które doprowadziły do upadku komunizmu w Polsce  Człowiekiem bez reszty służącym Bogu i ludziom, który uznawany jest za jednego z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Uchwałą  obu izb  parlamentu kardynał ks. Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia został jednym z patronów 2021 roku. W ustawie sejmowej czytamy o,, szczególnym znaczeniu kardynała Stefana Wyszyńskiego dla poszanowania godności człowieka i wolności, szacunku dla Ojczyzny i budowania wolnej i niepodległej Polski". Senatorowie w swojej ustawie wyrazili zaś uznanie dla,, Jego całego życia, które było wielkim świadectwem umiłowania Ojczyzny i Rodaków".. W tym miejscu warto dodać ,że kardynał ks. Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia był częstym gościem radzymińskiej parafii.

            CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI.

            Koło Historyczne "Wiarus"

            Zapraszamy do obejrzenia filmu >>>> https://www.youtube.com/watch?v=p2JzM_ob5uw

        • Międzynarodowy projekt edukacyjny "Emocja"
          • Międzynarodowy projekt edukacyjny "Emocja"

          • Wszystkim rodzicom i wychowawcom zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych ludzi, samodzielnych i twórczych. Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, jest niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia. Podejmując wyzwanie i wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom w naszej szkole będzie realizowany Międzynarodowy projekt edukacyjny Emocja, który będzie miał na celu:

            • wprowadzanie uczniów w świat wartości, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia.
            • formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.
            • Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.
            • Integracja, adaptacja, poprawa atmosfery po powrocie dzieci do szkoły (po okresie pandemii COVID-19)
            • Kształtowanie inteligencji emocjonalnej u dzieci, rozpoznawania swoich uczuć i innych.

            >>>>>>>>>>>  Plakat_Emocja_2021-2022.png

            Projekt będzie realizowany od września do czerwca.

            Koordynator: Kamila Tyburska


        • Bitwa pod Wiedniem
          • Bitwa pod Wiedniem

          • „Venimus, Vidimus, Deus vicit”.

            Przybyliśmy, zobaczyliśmy, Bóg zwyciężył.

                                                                                                         /z listu Jana III Sobieskiego wysłanego

             15.09.1683r. do papieża Innocentego XI/

            W niedzielę 12 września 2021 roku minęła 338. rocznica Bitwy pod Wiedniem, jednej z najważniejszych bitew w historii Europy zwanej „odsieczą wiedeńską”. .Wojska polsko – austriacko – niemieckie (liczące około 75 tysięcy) dowodzone przez Jana III Sobieskiego pokonały potężną armię Imperium Osmańskiego (liczącą około 140 tysięcy), którą dowodził wielki wezyr Kara Mustafa. O losach bitwy, która rozpoczęła się wczesnym rankiem 12 września 1683 roku, przesądziła szarża polskiej ponad 20 tysięcznej kawalerii (w tym chorągwi husarskich) ze wzgórza Kahlenberg nieopodal murów Wiednia.

             O godzinie 17, 00 wojska polskie do kolejnego ataku osobiście poprowadził Jan III Sobieski doszczętnie rozbijając obronę turecką, zmuszając samego wezyra Karę Mustafę do panicznej ucieczki na czele ocalałych od pogromu oddziałów. Bitwa pod Wiedniem uznawana jest przez historyków za jedną z dwudziestu najważniejszych bitew w historii świata. Zakończyła ona definitywnie turecką ekspansję na Europę. Rzeczpospolita zyskała sławę „obrońcy Europy i „przedmurza chrześcijaństwa” Było to też ostatnie wielkie zwycięstwo odniesione przez wojsko polskie w czasach I Rzeczypospolitej.

            Chwała bohaterom.

            Koło Historyczne Wiarus

        • Wycieczka klasy 3a i 3g
          • Wycieczka klasy 3a i 3g

          •  

            Dnia 7 września 2021r. uczniowie klasy 3a i 3g pod opieką p. Barbary Giery oraz p. Justyny Zborowskiej wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od odwiedzenia najnowocześniejszej i największej fontanny w Warszawie. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem p. Przemysławem. Po powitaniu, powędrowaliśmy Kamiennymi Schodkami na Rynek Starego Miasta, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji „Szlakiem legend warszawskich”. Odwiedziliśmy wiele ciekawych zakątków Starówki owianych legendami. Usłyszeliśmy historię o warszawskiej Syrence, Warsie i Sawie oraz Bazyliszku. Dodatkową atrakcją było spotkanie kataryniarza, który wygrywał piękne melodie na katarynce. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć instrument, który wzbudził w nich ogromną ciekawość. Kolejnym ważnym etapem wycieczki było odwiedzenie Murów obronnych Warszawy i poznanie kilku ciekawostek na temat tego pięknego miejsca. Nasz spacer zakończyliśmy konkursem, który polegał na znalezieniu na Rynku Nowego Miasta jak największej ilości syrenek. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Ostatni punkt wyjazdu to udział w lekcji muzealnej na Zamku Królewskim. Wędrując po pięknych komnatach oglądaliśmy ciekawe przedmioty codziennego użytku króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Największe wrażenie zrobiła na uczniach Sala Tronowa ze względu na ilość złoceń oraz sypialnia króla. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji. Tuż po wyjściu z Zamku Królewskiego przyszedł czas na wykonanie pamiątkowych fotografii. Pomimo zmęczenia wróciliśmy do szkoły zadowoleni i szczęśliwi. To był bardzo udany dzień, pełen wrażeń i pozytywnych emocji.
            Z niecierpliwością czekamy na kolejne wycieczki i niesamowite przygody.

            Organizatorzy: Justyna Zborowska i Barbara Giera

        • „Aktywnie, wesoło i bezpiecznie” – półkolonie  w „Stalowej Jedynce”
          • „Aktywnie, wesoło i bezpiecznie” – półkolonie w „Stalowej Jedynce”

          • W dniach 16 -20 sierpnia 2021 r. w naszej szkole  pod hasłem „Aktywnie, wesoło i bezpiecznie” odbył się VII turnus półkolonii organizowany w szkołach Gminy Radzymin. Pierwszy dzień grupy kolonijne spędziły na zabawach i grach integracyjnych . W tym dniu odwiedziła nas panie z Sanepidu, które w  niezwykle interesujący sposób przybliżyły nam zagrożenia, które możemy spotkać podczas letniego wypoczynku. We wtorek 17 sierpnia udaliśmy się na wspaniałą pełną niezwykłych przygód wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego  „Cuda, wianki” w Kicinach. Środa 18 sierpnia była dniem naszych wędrówek uliczkami i zaułkami naszego miasta. W Domku Ogrodnika poznaliśmy legendy, bohaterów  i historię naszego małego miasteczka oraz wydarzenia z  Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą. Środa była również dniem naszych spotkań z dyscyplinami sportowymi. Na hali sportowej obejrzeliśmy fantastyczny pokaz umiejętności kolegów trenujący sporty walki w szkółce „Samo Judo" oraz uczestniczyliśmy w profesjonalnym treningu koszykówki przeprowadzonej przez trenerów z klubu KK Radzymin. Czwartek 19 sierpnia był dniem wodnych uciech i szaleństw na basenie w Mareckim Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym oraz dniem sportowych zajęć z p. Arkadiuszem Kostrzębskim, który przybliżył nam tajniki treningu piłkarzy  RKS „Mazur”. Ostatni dzień naszych półkolonii to wizyta w Kinie Helios gdzie obejrzeliśmy przepiękną i wzruszającą opowieść o Kubusiu Puchatku w filmie "Krzysiu, gdzie jesteś?" Wspólnie spędzany czas zajęć przeplatany był świetną zabawą, śpiewem kolorowymi rysunkami i słodka watą cukrową. Te półkolonie na długo zostaną w pamięci uczestników i  opiekunów. W półkoloniach uczestniczyło 75 uczniów radzymińskich szkól. Do zobaczenia za rok…    

            Opiekunowie :)                                                        

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
      • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
      • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79
      • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych