• Światowy Dzień Oceanów

• Z okazji Światowego Dnia Oceanów, który obchodziliśmy8 czerwca uczniowie kl. 4a, 4b, 4c, 4d i 4e wzięli udział w jego obchodach.Organizatorami tej akcji są Klub Gaja i MSC Polska (Marine Stewardship Council), którzy zaprosili szkoły do wspólnej nauki o ochronie mórz i oceanów oraz włączenia się w obchody Światowego Dnia Oceanów - 8 czerwca. Aby skupić uwagę społeczną na kondycji mórz i oceanów oraz skłonić państwa świata do odpowiedzialnego zarządzania naszym wspólnym dobrem, ONZ ustanowiło lata 2021-2030 Dekadą Nauk o Morzach i Oceanach. Dlatego korzystając z obchodów Światowego Dnia Oceanów nasi uczniowie wzięli udział w tej akcji poprzez aktywną edukację na ten temat.Nasi uczniowie na lekcjach przyrody w dniach od 21.06.2021 r. do 24.06.2021 r. włączyli się w obchody tej akcji poprzez obejrzenie filmu pt. Mój tata jest rybakiem. Następnie rozwiązywaliśmy zadania, testy, quizy, rebusy oraz karty pracy przygotowane przez MSC Polska.Materiały edukacyjne, które wykonywali uczniowie zawierały bardzo dużo informacji o tym w jak ogromnym stopniu nasze życie zależy od mórz i oceanów, podkreślając wpływ naszych codziennych wyborów na ich dobrostan. Poprzez udział w tym programie uczniowie mogli zobaczyć, że ekosystemy morskie to nie tylko wakacyjny kurort, ale jeden z kluczowych elementów sterujących życiem na Ziemi. Poprzez propagowanie wiedzy na temat zrównoważonych połowów, chciałam zachęcić wszystkich uczniów do podejmowania świadomych i odpowiedzialnych decyzji. Chciałam zwrócić uwagę na konieczność ochrony dzikiej natury mórz i oceanów dla nas i dla przyszłych pokoleń.

Koordynator: Maria Klimkiewicz