• Serdecznie witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie. Nasza placówka jest szkołą publiczną. Organem prowadzącym jest Gmina Radzymin, a nadzór pedagogiczny sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.
    Z naszej witryny internetowej dowiesz się m. in. o aktualnych wydarzeniach szkolnych, przeczytasz o osiągnięciach i sukcesach uczniów, znajdziesz przeróżne informacje dotyczące naszej placówki.
   • Ślubowanie klas pierwszych 2017
   • Dzień Dziecka 2017
   • Zielona Szkoła w Kotlinie Kłodzkiej 2017
    • Światowy Dzień Sybiraka
     • Światowy Dzień Sybiraka

      „Bronią, kosami, widłami i siekierami bij swoich odwiecznych wrogów – polskich panów”.

      /fragment odezwy jednego z dowódców Armii Czerwonej z września 1939 roku/

      W piątek 17 września minęła 82. rocznica agresji Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę. Tego dnia obchodzony jest też Światowy Dzień Sybiraka, który od 2013 r. jest świętem państwowym. 17 września 1939 roku Armia Czerwona realizując postanowienia zawartego 23.08.1939 r. z paktu Ribbentrop - Mołotow wkroczyła na wschodnie ziemie II Rzeczpospolitej. Dla broniącej się przed najazdem niemieckim Polski był to cios w plecy. Państwo polskie zaatakowane z dwóch stron nie było w stanie obronić swojego terytorium. Najeźdźcy podzielili między siebie strefy okupacyjne. Polacy zamieszkujący wschodnie województwa Rzeczpospolitej znaleźli się pod okupacją sowiecką i bardzo szybko stali się ofiarami terroru. Sowieci dokony

    • 15 września 2021 klasy Ie i If odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne „PASJA” w Skuszewie
     • 15 września 2021 klasy Ie i If odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne „PASJA” w Skuszewie

      Nasz pobyt w PASJI pod hasłem – „Historia pieczonego ziemniaka” rozpoczął się od wizyty w stajni. Tu pierwszaki poznały zasady hodowli koni, ich żywienia i pielęgnacji. Ze stajni przeszliśmy na pogadankę o historii ziemniaka. Po krótkiej prelekcji dzieci udały się na plac zabaw gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Szaleństwo w pełni… Następnie zostaliśmy zaproszeni na warsztaty o darach jesieni gdzie zastaliśmy stół pełen jesiennych warzyw, owoców. Dzieci miały okazję rozpoznawać je poprzez dotyk i szło całkiem nieźle. W końcu to przyszli ogrodnicy. Chyba wszyscy zgłodnieli i przyszedł czas na kiełbaski z grilla i pieczone ziemniaki. Ostatnim punktem naszego pobytu w PASJI była emocjonująca przejażdżka ciuchcią po dolinie rzeki Bug. No cóż wszystko co dobre szybko się kończy. Czas się zbierać. Gospodarze PASJI przygotowali dla każdego dziecka upominek w postaci magnesu z wizerunkiem konia

    • Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Międzynarodowy Dzień Kropki

      Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku obchodzone jest 15 września, obecnie już w ponad 108 krajach. Inspiracją powstania tego dnia stało się opowiadanie Petera H. Reynolds-a „The Dot”, czyli „Kropka”. Bohaterką historii jest Vashti, mała dziewczynka, która dzięki malutkiej kropce i swojej wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie i swoje możliwości.
      W tym roku szkolnym uczniowie klas I- III obchodzili Dzień Kropki uczestnicząc w zaproponowanych grach, zabawach oraz ćwiczeniach rozwijających kreatywność. Poznali historię małej Vashti i jej kropki J. Wyczarowali piękne kropkowe prace oraz pamiętali, aby w tym dniu na ich ubraniach znalazły się kropki. Jest to szczególny dzień na dzielenie się przez uczniów swoimi talentami, dlatego warto o tym święcie pamiętać.

    • Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Międzynarodowy Dzień Kropki

      15 września w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia o Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca dzieci z klas I-III. Książka „The Dot” opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce, uwierzyła w siebie. Uczniowie naszej szkoły postanowili, tak jak Vashti, poszukać swoich talentów. Tego dnia lekcje zamieniły się w pracownie, rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł. Uczniowie oglądali filmik poświęcony bohaterce książki. Następnie wykonaliśmy przepiękne stonogę, z samych kropek. Wszystkim dzieciom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę. Nie ma rzeczy niemożliwych…Wystarczy uwierzyć w siebie i swoje możliwości.

    • Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Międzynarodowy Dzień Kropki

      15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole uczniowie klas 1-3 od samego rana cieszyli się tym dniem! Uczniowie klasy III e wraz z wychowawczynią Kamilą Tyburską obejrzeli krótkometrażowy film na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie odbyła się pogadanka na temat obejrzanego filmu i odpowiedzi na pytania. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część lekcji- prace plastyczne wykonane wyobraźnią uczniów.
      To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!

    • 82. rocznica bitwy powietrznej
     • 82. rocznica bitwy powietrznej

      Musicie ducha hartować, aby móc jak orły przelatywać w przyszłość Ojczyzny!

      /Kardynał Stefan Wyszyński/

      W słoneczny wtorkowy ranek, zgodnie z wieloletnią już tradycją Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka uczniowie klasy VIII b pod opieka wychowawcy udali się na Cmentarz Poległych, aby wspólnie z przedstawicielami Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa oddać hołd lotnikom poległym pod Radzyminem 7 września 1939 roku. Naszą uroczystość rozpoczął wspólny przemarsz w asyście Pocztów Sztandarowych na plac przed zabytkową cmentarną kaplicą. Tu po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego w kilku ciepłych słowach zebranych przywitała pani Elżbieta Jeleń dyrektor szkoły. Przypomniała o naszym honorowym obowiązku zachowania pamięci o żołnierzach, którzy walczyli i ginęli w obronie Ojczyzny. Od dziesiątków lat szczególną troską i pamięcią kolejne pokolenia uczniów „Sta

    • Konkurs o S. Wyszyńskim
     • Konkurs o S. Wyszyńskim

      Drodzy uczniowie

      Klas V – VIII

      Koło Polonistyczne „Pisarek” i Koło Historyczne „Wiarus”

      serdecznie zapraszają do udziału w szkolnym konkursie wiedzy

      ”Kardynał Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia”

      Regulamin i zapisy u p. Grzegorza Jelenia.

      Konkurs odbędzie się w drugiej połowie października 2021 roku.

    • Prymas Tysiąclecia
     • Prymas Tysiąclecia

      "Największą mądrością jest umieć jednoczyć, nie rozbijać...”

      /kardynał Stefan Wyszyński/

      W niedzielę, 12 września w Warszawie odbyła się uroczystość wyniesienia na ołtarze (beatyfikacji) Prymasa Tysiąclecia. kardynała Stefan Wyszyńskiego, kapelana Powstania Warszawskiego, męża stanu, obrońcy praw człowieka, narodu i Kościoła. Kardynał Stefan Wyszyński był autorytetem moralnym, duchowym współtwórcą przemian społecznych, które doprowadziły do upadku komunizmu w Polsce Człowiekiem bez reszty służącym Bogu i ludziom, który uznawany jest za jednego z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Uchwałą obu izb parlamentu kardynał ks. Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia został jednym z patronów 2021 roku. W ustawie sejmowej czytamy o,, szczególnym znaczeniu kardynała Stefana Wyszyńskiego dla poszanowania godności człowieka i wolności, szacunku dla Ojczyzny i budowania wolnej i niep

    • Międzynarodowy projekt edukacyjny "Emocja"
     • Międzynarodowy projekt edukacyjny "Emocja"

      Wszystkim rodzicom i wychowawcom zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych ludzi, samodzielnych i twórczych. Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, jest niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia. Podejmując wyzwanie i wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom w naszej szkole będzie realizowany Międzynarodowy projekt edukacyjny Emocja, który będzie miał na celu:

    • Bitwa pod Wiedniem
     • Bitwa pod Wiedniem

      „Venimus, Vidimus, Deus vicit”.

      Przybyliśmy, zobaczyliśmy, Bóg zwyciężył.

      /z listu Jana III Sobieskiego wysłanego

      15.09.1683r. do papieża Innocentego XI/

      W niedzielę 12 września 2021 roku minęła 338. rocznica Bitwy pod Wiedniem, jednej z najważniejszych bitew w historii Europy zwanej „odsieczą wiedeńską”. .Wojska polsko – austriacko – niemieckie (liczące około 75 tysięcy) dowodzone przez Jana III Sobieskiego pokonały potężną armię Imperium Osmańskiego (liczącą około 140 tysięcy), którą dowodził wielki wezyr Kara Mustafa. O losach bitwy, która rozpoczęła się wczesnym rankiem 12 września 1683 roku, przesądziła szarża polskiej ponad 20 tysięcznej kawalerii (w tym chorągwi husarskich) ze wzgórza Kahlenberg nieopodal murów Wiednia.

    • Wycieczka klasy 3a i 3g
     • Wycieczka klasy 3a i 3g

      Dnia 7 września 2021r. uczniowie klasy 3a i 3g pod opieką p. Barbary Giery oraz p. Justyny Zborowskiej wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od odwiedzenia najnowocześniejszej i największej fontanny w Warszawie. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem p. Przemysławem. Po powitaniu, powędrowaliśmy Kamiennymi Schodkami na Rynek Starego Miasta, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji „Szlakiem legend warszawskich”. Odwiedziliśmy wiele ciekawych zakątków Starówki owianych legendami. Usłyszeliśmy historię o warszawskiej Syrence, Warsie i Sawie oraz Bazyliszku. Dodatkową atrakcją było spotkanie kataryniarza, który wygrywał piękne melodie na katarynce. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć instrument, który wzbudził w nich ogromną ciekawość. Kolejnym ważnym etapem wycieczki było odwiedzenie Murów obronnych Warszawy i poznanie kilku ciekawostek na temat tego pięknego miejsca. Nasz

    • Obiady szkolne
     • Obiady szkolne

      Szanowni Rodzice i uczniowie!

      1 Września 2021 roku od godziny 9.00 w stołówce szkolnej odbędą się zapisy na obiady szkolne.
      Pierwszeństwo przy zapisie na obiady mają uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej.

      Osoby, które mają jakiekolwiek niedopłaty w obiadach, nie będą zapisane na obiady szkolne. Osoby, które notorycznie nie przestrzegały terminów płatności, będą wpisane na listę rezerwową.

      Zapisów dokonujemy poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dostarczenie go do Intendentki szkolnej. Druk do pobrania u intendentki lub do pobrania >>>>>> Formularz_-_Druk_4parents(1).docx
      Stawka żywieniowa za obiad to 5 zł, a dla posiadaczy ważnej Powiatowej Karty Rodziny – TAK RODZINA 2.5 zł.
      Przed zapisaniem dziecka na obiad proszę zapoznać się z regulaminem płatności za obiady szkolne, gdyż wypełnienie formularza oznacza jego akceptację.

    • 82. rocznica wybuchu II wojny światowej
     • 82. rocznica wybuchu II wojny światowej

      ,,BO WOLNOŚĆ TO JEST TYLE ILU NAS POLEGŁO I WOLNOŚĆ TO JEST TYLE ILU NAS DZIŚ ŻYJE.”

      Józefa Radzymińska „Jest jeden czas miłości”

      W środę 1 września 2021 r. minęła 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. To największa i najkrwawsza wojna w dziejach ludzkości. Objęła prawie całą Europę, część Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. We wrześniu Polskę zaatakowano dwukrotnie. 1 września napadu dokonały faszystowskie Niemcy, natomiast 17 września od wschodu wkroczyła Armia Czerwona. Nastał czas grozy, terroru i walki ludzi o przetrwanie. Napaść na Polskę była wynikiem tajnego porozumienia między III Rzeszą Adolfa Hitlera a ZSSR Józefa Stalina. „Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem. (...) Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni” - powiedział Adolf Hitler. Słowa te dotyczyły również ludności cywilnej. Wojna totalna zakładała użycie lotnictwa, czołgów i artylerii w niespotykanej wcześn

    • „Aktywnie, wesoło i bezpiecznie” – półkolonie w „Stalowej Jedynce”
     • „Aktywnie, wesoło i bezpiecznie” – półkolonie w „Stalowej Jedynce”

      W dniach 16 -20 sierpnia 2021 r. w naszej szkole pod hasłem „Aktywnie, wesoło i bezpiecznie” odbył się VII turnus półkolonii organizowany w szkołach Gminy Radzymin. Pierwszy dzień grupy kolonijne spędziły na zabawach i grach integracyjnych . W tym dniu odwiedziła nas panie z Sanepidu, które w niezwykle interesujący sposób przybliżyły nam zagrożenia, które możemy spotkać podczas letniego wypoczynku. We wtorek 17 sierpnia udaliśmy się na wspaniałą pełną niezwykłych przygód wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Cuda, wianki” w Kicinach. Środa 18 sierpnia była dniem naszych wędrówek uliczkami i zaułkami naszego miasta. W Domku Ogrodnika poznaliśmy legendy, bohaterów i historię naszego małego miasteczka oraz wydarzenia z Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą. Środa była również dniem naszych spotkań z dyscyplinami sportowymi. Na hali sportowej obejrzeliśmy fantastyczny pokaz u

     • Ogłoszenie

      Studentów pedagogiki, którzy chcą odbyć praktyki pedagogiczne, zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka, ul. 11 Listopada 2, 05-250 Radzymin. Praktyki będzie można realizować w dniach 16.08. – 20.08.2021r. Prosimy o kontakt telefoniczny: 22 786 72 79 lub 604 552 131.

     • Oferta pracy

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie zatrudni w roku szkolnym 2021/2022 następujących nauczycieli:

      - matematyka – cały etat,

      - język polski - cały etat,

      - oligofrenopedagogika – nauczyciel wspomagający – cały etat.

      Zainteresowanych prosimy o składanie ofert pod nr tel. 22 7867279 lub poprzez kontakt e-mail: sp1radzymin@radzymin.pl

     • Oferta pracy

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie poszukuje sprzątaczki w pełnym wymiarze czasu pracy w godzinach od 07.00-15.00 lub 09.00-17.00. Zatrudnienie od 1 września 2021/2022.

      Zainteresowanych prosimy o składanie ofert osobiście w sekretariacie szkoły lub listownie na adres: ul. 11 Listopada 2, 05-250 Radzymin w godz. 09.00 – 13.00.

    • „Dzień Solidarności i Wolności”
     • „Dzień Solidarności i Wolności”

      „Było to przełomowe wydarzenie w historii naszego narodu, ale także w dziejach Europy, „Solidarność” otworzyła bramy wolności…”

      Jan Paweł II

      31 sierpnia 2021 roku już po raz szesnasty obchodzić będziemy „Dzień Solidarności i Wolności”. Dzień ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2005 roku ma upamiętniać „historyczny zryw Polaków do wolności”. W pamiętne dni sierpnia 1980 roku po fali robotniczych strajków, jakie objęły cały kraj i podpisaniu przez komunistyczne władze PRL –u porozumień z komitetami strajkowymi w Gdańsku , Szczecinie i Jastrzębiu po raz pierwszy od zakończenia II wojny światowej powstał w Polsce niezależny od komunistów legalnie działający związek zawodowy NSZZ „Solidarność”. Solidarność, która zadziwiła świat…

    • „Pamiętaj 23 sierpnia”
     • „Pamiętaj 23 sierpnia”

      W poniedziałek 23 sierpnia 2021 roku już po raz dwunasty będziemy obchodzić Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych nazizmu i stalinizmu. 82 lat temu 23 sierpnia 1939 roku minister spraw zagranicznych III Rzeszy Joachim von Ribbentrop i Wiaczesław Mołotow, ludowy komisarz spraw zagranicznych ZSRR będący jednocześnie przewodniczącym Rady Komisarzy Ludowych podpisali w Moskwie pakt o nieagresji wraz z tajnym protokołem, którego następstwem był podział Europy Środkowej i IV rozbiór Polski. Zawarty między ZSRR a hitlerowskimi Niemcami pakt otworzył drogę do tragedii II wojny światowej z jej konsekwencjami – deportacjami, obozami koncentracyjnym, gułagami, Holokaustem, krematoriami i obozami pracy przymusowej. Po zakończeniu wojny dla wielu społeczeństw Europy Środkowo – Wschodniej oznaczał długi okres dalszego komunistycznego zniewolenia. W tą tragiczną dla losów milionów Eur

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Środa 22.09.2021
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 495445
   •  

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • (+48) 22 786-72-79 fax. 22 7865031
   • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN
 • Galeria zdjęć

   brak danych