Strona główna
Start Rakiety Falcon 9 z Polakiem na pokładzie 🧑🚀
25 czerwca br., byliśmy świadkami wyjątkowego wydarzenia — startu rakiety Falcon 9, na pokładzie której znalazł się Sławosz Uznański – Wiśniewski, drugi Polak w historii lecący w kosmos.
Uczniowie klasy 4e oraz wielu innych klas z ogromnym zaciekawieniem śledzili transmisję na żywo z tego historycznego momentu. Pojawiło się dużo emocji i pytań, na które wspólnie szukaliśmy odpowiedzi przeszukując zasoby Internetu.
Stacja - Koronacja
24 czerwca w naszej szkole, w ramach kontynuacji obchodów Dnia Dziecka oraz świętowania 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego na króla Polski, odbyła się zabawa interdyscyplinarna dla klas 4-7 pod nazwą Stacja - Koronacja.
Każda z klas wybrała pięcioosobową drużynę, która rozwiązywała zadania z różnych dziedzin i jednocześnie rywalizowała z innymi uczestnikami. To interdyscyplinarne połączenie nauki i zabawy przyniosło wiele satysfakcji uczniom. Podczas rywalizacji liczył się przede wszystkim spryt, refleks i najważniejsze - współpraca. Dla każdego oddziału zostały przygotowane inne zadania o różnym stopniu trudności. Uczniowie mierzyli się z wyzwaniami stworzenia żywych obrazów, kodowania obrazków, średniowiecznych zadań matematycznych, odnalezieniu w słownikach różnych języków słów wywodzących się z dawnych czasów, czy poprawiania tekstów, niczym kronikarze.
Wirtualna galeria sztuki - Sztukoteka
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Serdecznie zapraszam Was do zwiedzenia wirtualnej galerii sztuki - Sztukoteka, w której prezentujemy wybrane prace plastyczne uczniów naszej szkoły, tworzone z pasją i zaangażowaniem przez cały rok szkolny. W galerii znajdziecie różnorodne dzieła - rysunki, malarstwo, kolaże i prace przestrzenne - odzwierciedlające wyobraźnię naszych młodych twórców, wrażliwość artystyczną i twórcze podejście do świata.
„RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ” – program edukacyjny
W ramach programu edukacyjnego „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ” w naszej społeczności szkolnej odbyły się zajęcia praktyczne z pierwszej pomocy przedmedycznej skierowane do uczniów klas I -III. Zajęcia miały na celu zapoznanie uczniów z podstawowymi zasadami udzielania pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się: jak zadbać o swoje bezpieczeństwo, jak prawidłowo ocenić stan poszkodowanego, wezwać pomoc i przekazać najważniejsze informacje dyspozytorowi, w jaki sposób wykonać resustytację krążeniowo- oddechową.
Szkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”
Zorganizowanie Szkolnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” miało na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności: popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru , praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz ratownictwa.
Franciszek Bulik, uczeń klasy 8f został Laureatem IV Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego pt. ’’Reading brings us unknown friends’’
Konkurs czytelniczy został przygotowany w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni. Jego głównym założeniem było promowanie nauki języka angielskiego, zachęcenie uczniów, do czytania książek w języku obcym, rozwijanie i doskonalenie kompetencji językowych, informatycznych, rozbudzanie ciekawości poznawczej oraz kreatywności. Rywalizacja uczniów rozpoczęła się w pierwszej połowie listopada 2024 r. i trwała do maja 2025 r. Konkurs składał się z trzech etapów: etapu szkolnego, międzyszkolnego (będącego jednocześnie etapem wojewódzkim) i ogólnopolskiego.
Mistrzowie Roku Języka Polskiego (kategoria klasa IV) wyłonieni!
W tym roku walka o tytuł Mistrza Roku Języka Polskiego była niezwykle zacięta i wyrównana. Pytania konkursowe miały przekrojowy charakter – obejmowały zagadnienia związane z ortografią, znajomością treści lektur, gramatyką oraz terminami literackimi. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą i dużym zaangażowaniem.
Dzień Profilaktyki w szkole
Dnia 13.06.2025 r. odbył się DZIEŃ PROFILAKTYKI w szkole oraz miała miejsce ewaluacja innowacji pedagogicznej trwającej w roku szkolnym 2024/2025 ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO. Tego dnia towarzyszyły nam hasła NIE PIJĘ - WYBIERAM MARZENIA, NIE UZALEŻNIENIA! oraz OWOWCE MAJĄ SUPERMOCE!
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w quizach, konkursach, licznych grach i zabawach, które miały na celu:
Rodzinny Piknik Charytatywny
W dniu 15 czerwca 2025 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Małgorzaty Dzierżanowskiej, wzięli udział w Rodzinnym Pikniku Charytatywnym, który odbył się w Szkole Podstawowej Specjalnej im. Marii Konopnickiej w Radzyminie.
Naszą placówkę godnie reprezentowali: – Wojciech Jabłecki (akordeon), – Oliwia Rybka, Wiktoria Rybka oraz Alicja Kowalska (śpiew i taniec), – Emilia Lis i Gabrysia Kostrzewa (śpiew), – Julia Dzierżanowska (śpiew), – Natalia Nagel (taniec – disco dance), – Aleksandra Gruchot (taniec – disco dance).
Uczniowie wykazali się nie tylko wyjątkową odwagą, występując publicznie, ale także ogromnym zaangażowaniem i radością z możliwości wspólnego działania na rzecz innych. Ich występy były pełne energii, pasji i szczerego entuzjazmu, co spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem przez zgromadzoną publiczność. Dzięki ich aktywnej postawie nasza szkoła miała okazję wnieść cenny wkła
TERENOWA GRA ORTOGRAFICZNA
W czerwcu uczniowie na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych uczestniczyli w terenowej grze ortograficznej. Zadaniem dzieci było rozwiązanie czterech ćwiczeń, które znajdowały się na oddalonych od siebie stacjach zadaniowych, m.in. rebusy ortograficzne, krzyżówki ortograficzne, kodowanie itp.Wzbogaceniem zajęć były skrzyneczki z kodem do rozszyfrowania na każdej ze stracji. Uczniowie, za każde poprawnie rozwiązane zadanie otrzymywali szyfr, który umożliwił im przejście do kolejnego zadania.
Konkurs plastyczny "Moja przygoda z wędką w zgodzie z naturą"
Uczeń klasy 6e, Sebastian Chołko, zajął II miejsce w konkursie plastycznym pt: "Moja przygoda z wędką w zgodzie z naturą", zorganizowanym w ramach Tygodnia Czystości Wód przez Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Radzyminie. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych artystycznych osiągnięć.
Opiekun: Anna Wilkowska
Półkolonie letnie "Lato w mieście"
Wyczekiwany przez dzieci okres wakacji zbliża się wielkimi krokami. Czas relaksu dla dzieci staje się wyzwaniem dla rodziców, którzy starają się jak najlepiej wypełnić czas wolny swoim pociechom. Gmina Radzymin wraz z gminnymi szkołami podstawowymi zapraszają dzieci klas I-VI szkoły podstawowej, mieszkające w gminie Radzymin do uczestniczenia w półkoloniach letnich "LATO W MIEŚCIE" pod hasłem "Aktywnie, wesoło i bezpiecznie".
Warsztaty z pielęgniarką – higiena rąk to podstawa!
W naszej szkole w klasie 7a i 7f odbyły się warsztaty edukacyjne prowadzone przez pielęgniarkę poświęcone higienie rąk jako podstawowemu sposobowi zapobiegania zakażeniom. Uczniowie dowiedzieli się, jak skutecznie myć i dezynfekować ręce oraz jak dbać o higienę w różnych sytuacjach.
Podczas zajęć zaprezentowano praktyczne gadżety ułatwiające utrzymanie czystości, m.in. chusteczki, które aktywują się pod wpływem wody, mini żele i płyny do dezynfekcji, jednorazowe nakładki na sedes do użytku w toaletach publicznych, a także sprytne sposoby przechowywania ręczników i rękawiczek jednorazowych np. w opakowaniach po Kinder jajkach.
Wizyta Ratownika Medycznego w szkole
Dnia 13 czerwca 2025 roku naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość- ratownik medyczny. Spotkanie to zorganizowała jedna z mam naszej uczennicy - Pani Ewelina Wardakowska, która również zawodowo pracuje w służbie zdrowia. Uczniowie klas 3e i 3f tego dnia miały okazję uczestniczyć w pouczającym i ciekawym spotkaniu, które wprowadziło ich w niezwykle ważny świat ratownictwa i zasad udzielania pierwszej pomocy.
XXVI rocznica nawiedzenia radzymińskiej ziemi przez świętego Jana Pawła II
"Zawsze myślę, co by było, gdyby nie było tego Radzymina,
tego Cudu nad Wisłą..."
Jan Paweł II
W piątek 13 czerwca 2025 r. minie XXVI rocznica nawiedzenia radzymińskiej ziemi przez świętego Jana Pawła II - papieża Polska. O godzinie 18.13 dwadzieścia sześć lat temu następca świętego Piotra przybył z odległego Watykanu by oddać hołd żołnierzom polskim . którzy w pamiętnych dniach sierpnia 1920 roku przelewali krew w obronie Ojczyzny i wiary. To na ulicach i przedpolach naszego miasta rozegrała się 18 decydująca w dziejach świata bitwa, która dała Polsce i Europie niemal dwadzieścia lat pokoju. To na naszej ziemi obrócone w perzynę zostały marzenia Bolszewików o wszechświatowej komunistycznej rewolucji. Święty Jan Paweł II przybył na Cmentarz Poległych by przy bratnich mogiłach polskich bohaterów wyrazić swą "wdzięczność za to co od nich otrzymał" i zostawić nam sw
Zielona szkoła kl. 6a i 6e
W dniach 9.06-11.06.2025 roku uczniowie klasy VI a i VI e wybrali się na swoją pierwszą Zieloną Szkołę do ośrodka Kozioł w Kolnie. Była to wycieczka integracyjna oraz sportowa.
Pierwszego dnia po zakwaterowaniu na dzieci czekała moc atrakcji: strzelanie z wiatrówki oraz warsztaty kulinarne z lepienie pierogów i zagniatanie rogalików z ciasta drożdżowego. Po kolacji razem z przewodnikiem grupa wybrała się na nocną wyprawę do lasu oraz zwiedzanie niemieckiego bunkru. Drugiego dnia po śniadaniu jedna grupa rozpoczęła zjazdy na tyrolce przy asekuracji instruktorów. Natomiast druga grupa zaczęła grę w siatkę oraz przerzucanie piłek tenisowych. Po obiedzie czekał na uczniów turniej mini-golfa oraz pływanie kajakami na starorzeczu Pisy.
„Bezpieczne wakacje” z Ochotniczą Strażą Pożarną w Radzyminie
11 czerwca 2025 roku naszą szkołę odwiedzili Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie, którzy przeprowadzili zajęcia profilaktyczne mające na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie z wychowawcami.
Lądowanie wojsk alianckich w Normandii
,,Lądowanie wojsk alianckich w Normandii to kolosalny i imponujący
wysiłek zbiorowy i militarny, który został podjęty dla przywrócenia wolności…"
W piątek 6 czerwca br. minie 81. rocznica jednego z przełomowych wydarzeń II wojny światowej - lądowania wojsk alianckich w Normandii. Rankiem 6 czerwca 1944 roku siły zbrojne alianckich państw zachodnich rozpoczęły największą w czasie II wojny światowej operację desantową – lądowanie w Normandii. Była to część operacji ”Overlord” otwierającej drugi front walki z III Rzeszą w Europie. Na plażach Normandii wylądowały wojska amerykańskie, brytyjskie i kanadyjskie pod dowództwem gen. Dwighta Eisenhowera. Od 6 czerwca do 30 czerwca 1944 roku aliantom udało się przerzucić do Francji 850 tysięcy żołnierzy, prawie 150 tysięcy pojazdów i ponad pół miliona ton zaopatrzenia. Polacy nie brali bezpośredniego udziału w lądowaniu na plażach w Norm
Spotkanie z autorem książek dla dzieci Panem Grzegorzem Kasdepke
"Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji."
6 czerwca uczniowie klas: 1a, 2d, 3e, 3f pod opieką pań: Izabeli Dudek, Anety Jusińskiej, Jolanty Łuczyk, Kamili Tyburskiej oraz Bożeny Rolki na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin udali się do Miejskiej Sali Koncertowej, aby wziąć udział w niezwykłym spotkaniu z autorem ponad 70 książek dla dzieci panem Grzegorzem Kasdepke. Ten polski Pisarz specjalizuje się przede wszystkim w literaturze dziecięcej
i młodzieżowej. To Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Wielokrotnie nominowany do prestiżowych nagród literackich. Książki Autora cieszą się dużą popularnością, a szeroki wachlarz tytułów ułatwia wybór ciekawej lektury, odpowiadającej zainteresowaniom młodszych czytelników. Od początku uczestnikom wydarzenia towarzyszyła niezwykle miła atmosfera. Podczas spotkania Pan Kasdepke w s
Projekt edukacyjny "Mistrzowie Sportu"
Od października do maja br. grupa uczniów klas trzecich brała udział w projekcie „Mistrzowie Sportu”. Uczniowie spotykali się raz w miesiącu, aby poznawać różne dyscypliny sportowe i wspólnie pracować. Realizowali tematy związane m.in. z piłką nożną, siatkówką, łyżwiarstwem figurowym, skokami narciarskimi, tenisem i lekkoatletyką. Pracowali metodą projektu – samodzielnie szukali informacji w encyklopediach, książkach, czasopismach oraz internecie. Do każdej dyscypliny przygotowywali notatki, mapy myśli. Sami proponowali aktywności i dzielili się swoją wiedzą o sporcie. Koledzy i koleżanki ze świetlicy szkolnej, wsparli projekt wykonując rysunki . Z materiałów stworzonych podczas zajęć powstały plakaty podsumowujące projekt. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, ucząc się przez działanie i ruch. Projekt był ciekawą i angażującą formą poznawania sportu i zdrowego stylu życia.
Wolne (prawie) wybory w Polsce
„Było to symboliczne zwycięstwo pokoleń Polaków, którzy nigdy nie pogodzili się ze zniewoleniem. Było to zwycięstwo "Solidarności", przeciwko której w grudniu 1981 r. władza wysłała czołgi, chcąc siłą złamać narodowego ducha wolności…”
W środę 4 czerwca 2025 roku minęła 36. rocznica pierwszych od zakończenia II wojny światowej częściowo wolnych do Sejmu i całkowicie wolnych do Senatu wyborów w Polsce. Zakończyły się one spektakularnym zwycięstwem obozu "Solidarności", który zdobył 260 na 261 możliwych mandatów. Z list Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" wybrani do polskiego parlamentu zostali: m.in. Tadeusz Mazowiecki, Lech Kaczyński, Jacek Kuroń, Jarosław Kaczyński, Gustaw Holoubek, Hanna Suchocka, Henryk Wujec, Andrzej Wajda, Jan Maria Rokita i wielu innych. Wybory czerwcowe miały kluczowe znaczenie dla upadku reżimu komunistycznego i narodzin III Rzeczypospolitej. Były tez pierws
65. rocznica śmierci generała broni Józefa Hallera
"Być mężnym, a żołnierzem polskim to jedno.
Waleczność naszego żołnierza jest odwiecznie polska."
/gen. Józef Haller, Radzymin, 19 sierpnia 1920 r./
W środę 4 czerwca 2025 r. minęła 65. rocznica śmierci generała broni Józefa Hallera, polityka, działacza społecznego, dowódcy Legionach Polskich (m. in. II Brygady), II Korpusu Polskiego i „Błękitnej” Armii, Ministra bez teki w drugim rządzie Władysława Sikorskiego (X.1939) harcmistrza, przewodniczącego ZHP, prezesa Komitetu PCK, kawalera Orderów: Orła Białego i Virtuti Militari, który do historii przeszedł jako ten, który przywrócił Bałtyk Polsce. W kluczowych dla wojny z Rosją Sowiecką miesiącach gen. Haller pełnił funkcję Generalnego Inspektora Armii Ochotniczej, był członkiem Rady Obrony Państwa i dowódcą Frontu Północnego. W pamiętnych dla naszego miasta dniach "Cudu nad Wisłą" dowodził Frontem broniącym bolszewikom dostępu do Wa
Spotkanie z dietetykiem
Dnia 03.06.2025 kolejny raz w naszej szkole odbyły się warsztaty z dietetykiem - Panią Kamilą Kielak-Biskupską. Warsztaty były zorganizowane w ramach projektu Trzymaj Formę. Podczas spotkania uczniowie klas 7c, 7d oraz 7e dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowego odżywiania i tego, jak ważne jest dbanie o właściwą dietę na co dzień.Pani dietetyk opowiadała o tym, jak komponować zbilansowane posiłki, aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Podkreśliła, że warto unikać przetworzonych produktów i słodyczy, a zamiast tego sięgać po warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty i zdrowe tłuszcze.Uczniowie mieli okazję zadawać pytania i dowiedzieć się, jak czytać etykiety na produktach spożywczych oraz jak unikać pułapek marketingowych. Na koniec warsztatów wszyscy otrzymali broszury z przepisem na zdrowy, pożywny koktajl.To spotkanie było świetną okaz
Pięć dni pełnych przygód! – Niezapomniana wycieczka klasy 8a i 8f w Pieniny
W dniach 02-06 czerwca 2025 r. uczniowie klasy 8a i 8f wzięli udział w wyjątkowej pięciodniowej wycieczce, której program obfitował w atrakcje turystyczne, aktywny wypoczynek i niezapomniane przeżycia.
Celem wycieczki było:
- propagowanie zdrowego stylu życia i czynnego wypoczynku;
- poznanie piękna krajobrazu Pienin poprzez udział np. w pieszej wycieczce na Trzy Korony oraz kształcenie umiejętności orientowania się w terenie oraz dostrzegania zjawisk przyczynowo – skutkowych;
Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. M.Pisarka – dumna reprezentacja Radzymina w korowodzie jubileuszowym!
Z okazji 550-lecia nadania praw miejskich Radzyminowi, nasza szkoła z dumą i rozmachem wzięła udział w barwnym korowodzie historycznym, który odbył się 1 czerwca. Mieliśmy zaszczyt otwierać pochód, prezentując epokę średniowiecza – czas, w którym książę Bolesław IV warszawski nadał Radzyminowi prawa miejskie.
Kwiatowa lekcja przyrody – uczniowie klas czwartych sadzą rośliny w szkolnym ogrodzie
W ostatnich dniach uczniowie klasy czwartej A, B, C, D, E, F, G wzięli udział w wyjątkowej lekcji przyrody prowadzonej przez panią Marię Klimkiewicz, podczas której samodzielnie zasiali rośliny w szkolnym ogrodzie.
Na grządkach pojawiły się nasiona aksamitek, astrów, cynii i smagliczki – pięknych, kolorowych kwiatów, które już wkrótce zakwitną i urozmaicą szkolne otoczenie. Czwartoklasiści z dużym zaangażowaniem przygotowywali podłoże, wysiewali nasiona i podlewali młode rośliny. Uczniowie nie tylko dowiedzieli się, jak wygląda proces wzrostu roślin od nasionka aż po dorosłą roślinę, ale także nauczyli się odpowiedzialności za pielęgnację zieleni.
Stalowa Jedynka… z Radzymina… pod Pomnik Lotników Polskich w Northolt!
Stowarzyszenie Lotników Polskich jest organizacją składającą się z weteranów lotnictwa wojskowego i cywilnego. Jego głównym credo jest kultywowanie pamięci o historii i symbolach lotnictwa polskiego oraz miejscach walk lotników polskich i sił sprzymierzonych. Z inicjatywy SLP zorganizowano rajd samolotowy pt. "Śladami miejsc bazowania polskich dywizjonów lotniczych biorących udział w bitwie o Wielką Brytanię oraz w innych kampaniach w Europie Zachodniej podczas II wojny Światowej”. Rajd samolotowy odbył się w dn. 19-31 maja 2025r. Głównym jego celem było upamiętnienie 80. rocznicy zakończenia II wojny światowej oraz 85. rocznicy bitwy o Anglię. W samolotach, zwanych awionetkami (PIPER 34, RV-10, Cessna 182-2 samoloty, Cessna 172-trzy samoloty), poleciało łącznie 24 pilotów z SLP oraz z Aeroklubu Warszawskiego. Odbyły one długą podróż do Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Francji i
Wycieczka do Torunia
30 maja b.r. uczniowie klas 3e i 3f wraz z opiekunami: Panią Jolantą Łuczyk, Panią Kamilą Tyburską oraz Panią Magdaleną Ślifirczyk wybrały się na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną do Torunia.
Pomimo wczesnej pory uczestnicy przybyli na miejsce zbiórki z dobrymi humorami. Podróż była długa, ale przyjemna. W Toruniu przywitał nas Pan Przewodnik, który przekazał nam wspaniałą lekcję historii na temat tego miasta. Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć zabytkowe kamienice, Ratusz, pomnik Mikołaja Kopernika, symbolicznego osiołka, Dwór Artusa, Dom Mikołaja Kopernika, kamienicę pod Gwiazdą. Przy zabytkowej fontannie posłuchaliśmy Legendy o flisaku i żabach, a przy Krzywej Wieży Legendy o powstaniu Torunia.
Mistrzostwa Powiatu w dwa ognie usportowione
W dniu 27.05. 2025 na boiskach Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Wołominie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w dwa ognie usportowione. Do rywalizacji stanęły najlepsze szkoły które uzyskały awans w zawodach rejonowych. SP Tłuszcz, SP Zielonka, SSP 5 Wołomin i SP 1 Radzymin.Nasze dziewczęta pokazały ducha walki i dały z siebie wszystko na boisku. Po zaciętej i bardzo wyrównanej walce ukończyły zawody na najniższym stopniu podium zajmując zaszczytne 3 miejsce. Skład reprezentacji dziewcząt: Kowalczyk Amelia, Rybka Wiktoria, Saleznova Diana, Adamkiewicz Wiktoria, Poda Sofia, Mrozińska Pola, Sadoch Jagoda, Siadaczko Blanka, Stańczak Magdalena i Rudnik Lena. Gratulujemy!
Korowód średniowieczny 1 czerwca
Drodzy Uczestnicy korowodu średniowiecznego!
Parada i obchody 550-lecia miasta Radzymina już w najbliższą niedzielę. Bardzo dziękujemy wszystkim za zgłoszenia i za zaangażowanie w przygotowania naszego średniowiecznego korowodu. W naszej średniowiecznej kolumnie idzie 200 osób!
Poniżej podajemy szczegóły dotyczące dnia parady: 1 czerwca 2025 r.
Zajęcia zumby
Dnia 26.05.2025 w naszej szkole odbyły się zajęcia zumby dla dzieci, zorganizowane w ramach programu Trzymaj Formę. W zajęciach wzięły udział uczennice z klas 5b i 5f, które z dużym entuzjazmem uczestniczyły w tanecznej zabawie. Pod okiem zaproszonej instruktorki Pani Karoliny Wasiak, uczennice uczyły się prostych kroków tanecznych do energicznej i wesołej muzyki. Zumba została przedstawiona w formie zabawy, dzięki czemu każda dziewczynka mogła się zaangażować i poruszać w swoim tempie. Zajęcia miały na celu promowanie aktywności fizycznej, poprawę koordynacji i kondycji, a także wywołanie uśmiechu na twarzach uczestniczek.
Pierwszoklasista – Jakub Januszewski w finale Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „PUCHACZ PIOTR”
Z wielką radością dzielimy się sukcesem naszego ucznia. Jakub Januszewski, uczeń klasy 1e zakwalifikowali się do finału IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”!
Kuba wykazał się nie tylko talentem matematycznym, ale też opanowaniem. Mimo emocji, jakie towarzyszą tego typu wydarzeniom, chłopiec znakomicie poradził sobie z zadaniami II etapu Konkursu i 8 czerwca w Warszawie zawalczy o najwyższą nagrodę finałową.
Spotkanie z przeszłością Radzymina
W tym roku miasto Radzymin obchodzi 550-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji uczniowie klasy 5B wybrali się do Domku Ogrodnika, w którego murach mieści się Galeria Piwniczka.
Tam uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej opartej na wystawie „Od Radzimińskich do Czartoryskich. Właściciele Radzymina od XIV do XVIII wieku”. Dowiedzieli się wielu ciekawostek o mieście i jego dawnych mieszkańcach oraz wyjątkowych cechach jego właścicieli. Mieli okazję pracować z tekstami z epoki, porównując sposoby zapisu informacji w XVI w. i dzisiaj. Wystawa pozwoliła zrozumieć czasy przeszłe, tak różne od współczesności.
Sesja zdjęciowa kl. 4d w Parku E. Czartoryskiej
W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka, które w tym roku wypada w niedzielę, w piątek 30 maja uczniowie klasy 4 d w ramach lekcji z wychowawcą udali się do parku im. Księżnej E. Czartoryskiej. Odbyła się tam ufundowana przez rodziców sesja zdjęciowa. W Domku Ogrodnika dzieci doświadczały wyjątkowych doznań podniebienia kosztując lody. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zabawom i konwersacjom na wolnym powietrzu.
Niecodzienna lekcja historii w klasie 4c
Dnia 30 maja nasza klasa 4c wybrała się na historyczny spacer po Radzyminie. Przewodnikiem była pani Agnieszka Dudek, nasza nauczycielka historii. Byliśmy też z naszą wychowawczynią, panią Anną Piechucką. Na początku zobaczyliśmy Dąb Wolności, który został posadzony w 1918 roku, kiedy Polska odzyskała niepodległość. To bardzo ważny symbol dla mieszkańców Radzymina, przypominający o wolności i historii naszego kraju. Potem oglądaliśmy kamienice w centrum miasta. Pani Agnieszka opowiadała nam, że wiele z tych budynków pamięta czasy Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, która była bardzo ważna dla Polski. Walki toczyły się właśnie tutaj, w Radzyminie, i dzięki zwycięstwu udało się powstrzymać bolszewików przed zdobyciem Warszawy. Zatrzymaliśmy się też przy pomniku Tadeusza Kościuszki, bohatera narodowego. Walczył on o wolność Polski i innych narodów. Pomnik stoi w centrum miasta i przypomina o je
Święto Strażników Lasów - 29 maja
„Dzień Strażnika Lasów” to ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu uhonorowanie Strażaków, Leśników oraz wszystkich osób zaangażowanych w ochronę lasów przed pożarami. To oni – często w trudnych warunkach i z narażeniem zdrowia – dbają o bezpieczeństwo naszych zielonych przestrzeni.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły udali się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie i wręczyli własnoręcznie wykonane prace plastyczne, stworzone w ramach akcji „Giga Laurka dla Strażników Lasu”. Nasza wizyta sprawiła strażakom wiele radości i była wyrazem wdzięczności za ich codzienną troskę o przyrodę oraz ciężką pracę.
Godziny dzwonków
Wtorek 01.07.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1351472