Aktualności

          • „PRZYJAZNA SZKOŁA”

          • Rządowy program wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży „Przyjazna szkoła” w latach 2025-2027

            Grupa docelowa:
            Program jest skierowany do szkół, w których pobierają naukę uczniowie i uczennice z Ukrainy, którzy
            spełniają warunki określone w Programie.
            Realizacja Programu wspiera funkcjonowanie całej społeczności szkolnej, w tym dzieci i młodzieży
            z doświadczeniem migracji lub uchodźstwa z krajów innych niż Ukraina, które pobierają naukę w
            polskich szkołach, ich polskich rówieśników, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli.


            Cel Programu:
            Głównym celem Programu jest wsparcie szkół, w których pobierają naukę uczniowie i uczennice z
            Ukrainy, poprzez stworzenie warunków, w których całe społeczności szkolne czują się bezpiecznie,
            a dzieci i młodzież mogą budować przyjazne relacje rówieśnicze oraz rozwijać swoją wiedzę,
            umiejętności i kompetencje.


            Zakres wsparcia:
            „Pomoc asystenta” – dofinansowanie zatrudnienia asystentów, o których mowa w art. 165 ust. 8a
            ustawy Prawo oświatowe. Asystent m.in. diagnozuje etapy szoku kulturowego i bariery adaptacji i
            integracji oraz podejmuje działania mające na celu przystosowanie się ucznia do nowych realiów,
            funkcjonujących w polskich szkołach oraz umożliwienie mu w dalszej kolejności wyrównanie szans
            edukacyjnych na tle całej społeczności szkolnej.


            „Dobrostan społeczności szkolnej”, którego celem jest realizacja różnorodnych form wsparcia na
            rzecz dobrostanu społeczności szkolnej, w tym:
             • wsparcie dla uczniów - konsultacje specjalistyczne, specjalistyczna pomoc psychologiczna,
            doradztwo zawodowe,
             • wsparcie rodziców lub opiekunów uczniów i uczennic z doświadczeniem migracji lub
            uchodźstwa w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i dydaktycznych oraz rozwijaniu
            ich umiejętności wychowawczych,
             • wsparcie kadr systemu oświaty w rozwiązywaniu problemów wychowawczych,
            dydaktycznych i opiekuńczych.


            „Doskonalenie kadr systemu oświaty”, którego celem jest doskonalenie i podniesienie kompetencji
            zawodowych kadr systemu oświaty, m.in. poprzez szkolenia kadry systemu oświaty w zakresie:
             • wsparcia edukacyjnego wynikającego z doświadczenia migracji lub uchodźstwa,
             • pracy z oddziałem i w zespołach klasowych, do których uczęszczają uczniowie
            z doświadczeniem migracji lub uchodźstwa,
             • wspierania włączenia uczniów i uczennic,
             • wsparcia indywidualnego uczniów i uczennic.


            Wartość wsparcia: 499 903 491,80 zł
            Wysokość wkładu funduszy europejskich: 412 513 516,80 zł

            >>>>>>> Plakat_A3_programu_Przyjazna_szkola.pdf
             

        • 50. rocznica wybuchu strajków robotniczych w Polsce
          • 50. rocznica wybuchu strajków robotniczych w Polsce

          • "Trzeba załodze tych czterdziestu paru zakładów, które strajkowały, powiedzieć, jak my ich nienawidzimy, jacy to są łajdacy, jak oni swoim postępowaniem szkodzą krajowi. Uważam, że im więcej będzie słów bluźnierstwa pod ich adresem (…) – tym lepiej dla sprawy. (…) To musi być atmosfera pokazywania na nich jak czarne owce, jak na ludzi, którzy powinni się wstydzić, że w ogóle są Polakami, że w ogóle na świecie chodzą..."

                                                                                                                                                              /Edward Gierek/

            W czwartek 25 czerwca 2026 roku minie 50. rocznica wybuchu strajków robotniczych w Polsce. 25 czerwca 1976 r. w 112 zakładach pracy na terenie 24 województw przeszło 80 tys. osób rozpoczęło strajk i demonstracje uliczne. Bezpośrednią przyczyną protestu była zapowiedziana 24 czerwca w Sejmie PRL przez premiera Piotra Jaroszewicza drastyczna podwyżka cen artykułów żywnościowych (m.in.: mięso i ryby – 69%, nabiał – 64%, ryż – 150%, cukier – 90%). Największe manifestacje odbył się w Radomiu i Ursusie. W trakcie radomskich wydarzeń spalono gmach Komitetu Wojewódzkiego PZPR. Natomiast w Ursusie robotnicy zatamowali ruch pociągów rozkręcając szyny na magistrali kolejowej pod Warszawą. Fala strajków była porównywalna ze strajkami z grudnia 1970 r. i stycznia-lutego 1971 r., a „przerwy w pracy” nie ograniczyły się do jednego regionu kraju i groziły szybkim rozszerzeniem. Władze PRL - u, obawiając się powtórzenia scenariusza z grudnia 1970 r., jeszcze 25 VI 1976 r. zdecydowały o wstrzymaniu podwyżki. Protesty zostały brutalnie stłumione przez oddziały Milicji Obywatelskiej, ZOMO i SB.. Zatrzymanych przewożono do komend MO i aresztów, gdzie przechodzili przez tzw. ścieżki zdrowia (szpaler milicjantów bijących pałkami). Bito także przypadkowe osoby: jedną z nich był Jan Brożyna, śmiertelnie pobity przez patrol MO, o którego zabójstwo oskarżono świadków tego wydarzenia. Drugą śmiertelną ofiarą represji był ks. Roman Kotlarz, który w czasie mszy św. modlił się w intencji robotników, a którego później nachodzili i bili funkcjonariusze SB.

            Cześć i Chwała Bohaterom.

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • 1054. rocznica Bitwy pod Cedynią
          • 1054. rocznica Bitwy pod Cedynią

          • W środę 24 czerwca  2026 roku minęła 1054 rocznica  zwycięskiej bitwy wojsk księcia Mieszka I  z wojskami margrabiego Marchii Łużyckiej Hodona. Bitwa o Cedynię odbyła się 24 czerwca 972 roku między wojskami księcia Polskiego Mieszka I a margrabiego Marchii Łużyckiej Hodona, wspomaganego przez możnowładcę Zygfryda von Walbeck. Wyprawa była prywatnym przedsięwzięciem możnowładców niemieckich, niezgodnym z wcześniejszymi traktatami Mieszka I z Ottonem I. Bitwa stanowiła jedyny większy epizod najazdu Hodona na Pomorze Zachodnie opanowane kilka lat wcześniej przez władcę  Polan. Bitwa pod Cedynią położyła kres planom margrabiego Marchii Łużyckiej na opanowanie Pomorza Zachodniego.

            Cześć i Chwała Bohaterom.

            Niech pamięć o Ich czynach trwa na wieki.

            Koło Historyczne "Wiarus”

        • Ósmoklasiści podzielili się doświadczeniami z udziału w grupowej mobilności uczniów
          • Ósmoklasiści podzielili się doświadczeniami z udziału w grupowej mobilności uczniów

          • 23 czerwca 2026 r. uczniowie klas VIII, którzy uczestniczyli w grupowej mobilności uczniów w Havirovie w Czechach w ramach programu Erasmus+, zaprezentowali społeczności szkolnej efekty swojego udziału w projekcie. Spotkanie zostało zorganizowane dla uczniów klas IV–VII Stalowej Jedynki, którzy w kolejnych latach również będą mogli ubiegać się o udział w podobnych przedsięwzięciach edukacyjnych.

            Podczas prezentacji ósmoklasiści przedstawili przygotowane materiały multimedialne, dzięki którym młodsi uczniowie mogli bliżej poznać przebieg mobilności oraz działania realizowane podczas wyjazdu. Uczestnicy programu opowiedzieli o zdobytych doświadczeniach, nowych znajomościach oraz możliwościach rozwoju, jakie daje udział w międzynarodowych programach edukacyjnych.

            Szczególną uwagę poświęcono sposobom nauki i zdobywania wiedzy stosowanym podczas mobilności. Uczniowie podkreślali, że udział w projekcie pozwolił im rozwijać kompetencje językowe, cyfrowe i społeczne, a także uczył samodzielności, odpowiedzialności i współpracy w grupie. Opowiadali również o pracy metodą projektu, zajęciach prowadzonych w międzynarodowych zespołach oraz możliwościach uczenia się poprzez praktyczne działania i wymianę doświadczeń z rówieśnikami.

            Nie zabrakło także relacji z wydarzeń kulturalnych i integracyjnych. Ósmoklasiści dzielili się swoimi wrażeniami związanymi z poznawaniem nowych miejsc, tradycji i zwyczajów, podkreślając, że mobilność była nie tylko cennym doświadczeniem edukacyjnym, ale również okazją do poszerzenia horyzontów i lepszego poznania innych kultur.

            Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Młodsi uczniowie z zainteresowaniem słuchali prezentacji, oglądali zdjęcia oraz zadawali pytania dotyczące udziału w tym międzynarodowym programie. Dzięki bezpośrednim relacjom uczestników mogli dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja, jakie korzyści niesie udział w mobilności oraz jakie umiejętności można rozwijać podczas takich wyjazdów.

            Prezentacja była doskonałą okazją do promocji międzynarodowych działań realizowanych w naszej szkole oraz zachęcenia uczniów klas IV–VII do aktywnego angażowania się w programy edukacyjne. Mamy nadzieję, że doświadczenia i sukcesy naszych ósmoklasistów staną się inspiracją dla kolejnych uczestników, którzy w przyszłości będą reprezentować Stalową Jedynkę podczas międzynarodowych mobilności.

            Na zakończenie spotkania koordynatorzy programu Erasmus+ w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka pt. "Klucz do Europy: współpraca, innowacja i równość" podziękowali uczniom klas VIII za zaangażowanie, profesjonalne przygotowanie prezentacji oraz godne reprezentowanie szkoły podczas realizacji mobilności. Wyrazili uznanie dla ich otwartości, aktywności i chęci dzielenia się zdobytymi doświadczeniami z młodszymi kolegami i koleżankami. Życząc ósmoklasistom dalszych sukcesów, podkreślili, że udział w programie Erasmus+ był ważnym krokiem w ich rozwoju osobistym i edukacyjnym, a zdobyte umiejętności i doświadczenia z pewnością będą procentować w kolejnych etapach nauki i przyszłym życiu zawodowym.

            Koordynatorzy programu Erasmus + Iwona Banaszkiewicz, Iwona Jaworska, Dorota Poznańska

        • Relacja z  realizacji programu  MAŁY MISTRZ
          • Relacja z realizacji programu MAŁY MISTRZ

          • W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas 2a, 2c, 2g, 3d, 3g wraz z wychowawcami uczestniczyli w ogólnopolskim programie Mały Mistrz, którego celem jest promowanie aktywności fizycznej, rozwijanie sprawności ruchowej oraz kształtowanie zdrowych nawyków wśród dzieciW trakcie realizacji programu uczniowie brali udział w różnorodnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych, grach i zabawach ruchowych oraz zadaniach rozwijających umiejętności motoryczne. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w proponowanych aktywnościach, zdobywając kolejne sprawności i doskonaląc swoje umiejętności. Program przyczynił się do wzrostu zainteresowania uczniów aktywnym stylem życia, rozwijania współpracy w grupie, zasad fair play oraz odpowiedzialności za własne zdrowie. Realizacja założonych celów przebiegała zgodnie z harmonogramem, a uczniowie chętnie podejmowali nowe wyzwania sportowe. Udział w programie Mały Mistrz był cennym doświadczeniem, które pozytywnie wpłynęło na rozwój fizyczny i społeczny dzieci, natomiast dla nauczycieli był to czas wymiany doświadczeń oraz doskonalenia kompetencji zawodowych.Na zakończenie realizacji programu Mały Mistrz każdy uczeń biorący udział w zajęciach otrzymał pamiątkowy dyplom potwierdzający aktywne uczestnictwo oraz zaangażowanie w realizację programu.

            Realizatorzy programu: Justyna Jończyk, Izabela Dudek, Marzena Marchel, Katarzyna Sałańska, Aneta Jusińska i Agata Szymborska

        • Eko-Detektywi w akcji! Cyfrowa ekologia na lekcjach informatyki
          • Eko-Detektywi w akcji! Cyfrowa ekologia na lekcjach informatyki

          • Czy wysyłanie memów i trzymanie tysięcy starych zdjęć w telefonie może szkodzić środowisku? Uczniowie klas 5 naszej szkoły już znają odpowiedź na to pytanie!

            W ostatnich dniach na lekcjach informatyki realizowaliśmy wyjątkowy projekt pt. „Eko-Detektywi na tropie Cyfrowego Śladu”, który był realizowany w ramach uczestnictwa trojga nauczycieli (Iwona Banaszkiewicz, Iwona Jaworska, Dorota Poznańska) w kursie ekologicznym programu ERASMUS+ "Edukacja ekologiczna: nauka i działanie na rzecz lepszej przyszłości" w dniach 7-14.06.2026r. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest "cyfrowy ślad węglowy" i dlaczego wielkie serwerownie obsługujące Internet zużywają tak ogromne ilości energii.

            Młodzi programiści i graficy ruszyli na wirtualną misję badawczą, a zdobytą wiedzę przekuli w praktykę. Wykorzystując swoje umiejętności informatyczne, uczniowie stworzyli fantastyczne, cyfrowe prezentacje multimedialne w programie MS PowerPoint oraz memy.

            Czego nauczyli się nasi Eko-Bohaterowie? Oto ich najważniejsze wskazówki dla każdego z nas:

            • Czyść skrzynkę mailową – usuwanie starych wiadomości to realna ulga dla serwerów!

            • Słuchasz? Nie oglądaj! – jeśli puszczasz muzykę z sieci, zmniejsz jakość wideo, by zużywać mniej danych.

            • Wyłączaj na noc – tryb uśpienia komputera też pobiera prąd. Wyłączaj sprzęt całkowicie!

            Jesteśmy dumni z kreatywności i ekologicznej świadomości naszych piątoklasistów. Pokazali, że o naszą planetę można (i trzeba!) dbać także w świecie cyfrowym.

            Opracowanie: Dorota Poznańska

        • WF od kuchni – zdrowo, smacznie i z mocą
          • WF od kuchni – zdrowo, smacznie i z mocą

          • W Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie odbyła się wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego pod hasłem „WF od kuchni”, w której udział wzięły dziewczęta z klas 5f i 6b.

            Tym razem WF wyszedł trochę poza salę gimnastyczną i pokazał, że zdrowie można budować także… od kuchni! Uczennice przygotowywały zdrowe przekąski, rozmawiały o aktywności fizycznej, odżywianiu oraz o tym, jak codzienne wybory wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne.

            Było kolorowo, smacznie, twórczo i bardzo pozytywnie. Dziewczęta pracowały z dużym zaangażowaniem, pokazując, że WF to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także współpraca, dobra zabawa, zdrowe wybory i radość z działania.

            Na zakończenie uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy „Młodej dietetyczki”, które z uśmiechem przypominały, że każdy może mieć swoją moc w sporcie, zdrowiu i dobrych codziennych nawykach.

            Bo WF to nie tylko lekcja — to energia, uśmiech, świadomość i ważny krok w stronę zdrowia! 

            Lekcję przygotowała i przeprowadziła: Edyta Demidowicz, nauczyciel wychowania fizycznego

        • Konkurs Interdyscyplinarny „Makieta – Najciekawsza Budowla Świata”
          • Konkurs Interdyscyplinarny „Makieta – Najciekawsza Budowla Świata”

          • W ramach projektu Erasmus+ CLIL został przeprowadzony interdyscyplinarny konkurs „Makieta – Najciekawsza Budowla Świata”. Jego celem było rozwijanie kreatywności uczniów, umiejętności pracy zespołowej, kompetencji językowych oraz zainteresowań architekturą i kulturą różnych krajów świata.

            Zadaniem uczestników było wykonanie makiety wybranej budowli, przygotowanie prezentacji przedstawiającej etapy jej powstawania oraz opracowanie opisu obiektu w języku angielskim. Uczniowie pracowali w zespołach, wykazując się pomysłowością, zaangażowaniem i starannością wykonania.

            Podczas finału konkursu każda drużyna zaprezentowała swoją pracę przed komisją konkursową i zgromadzoną publicznością. Uczniowie omówili historię oraz charakterystyczne cechy wybranych budowli, a także przedstawili przebieg prac nad makietą. Prezentacje odbywały się z wykorzystaniem przygotowanych materiałów multimedialnych i elementów języka angielskiego.

            Konkurs dostarczył wielu pozytywnych emocji. Wykonane makiety wyróżniały się wysokim poziomem estetycznym i pomysłowością. Uczestnicy mieli okazję rozwijać swoje umiejętności językowe, techniczne i prezentacyjne, a także poszerzyć wiedzę na temat najbardziej znanych budowli świata.

            Konkurs stworzył uczniom możliwość nawiązania bliższych relacji oraz zdobycia cennych doświadczeń związanych z pracą zespołową. Pracując nad wspólnym projektem, uczestnicy mogli wymieniać się pomysłami, wspólnie rozwiązywać problemy oraz rozwijać umiejętność współpracy w grupie. Takie doświadczenie wzbogaciło ich kompetencje społeczne, nauczyło odpowiedzialności za wspólne zadanie oraz pokazało, jak ważna jest efektywna komunikacja i wzajemne wsparcie w osiąganiu wyznaczonych celów.

            Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i kreatywność.

            Wyniki Konkursu

            I miejsce - Lena Gmurczyk 6c, Marcel Kornacki 6c, Denys Prykolota 6c

            II miejsce - Łucja Sakowska 6f, Zofia Więch 6f, Kinga Ziółek 6f

            III miejsce - Daniel Adamkiewicz 6c, Lena Adamkiewicz 6c, Julia Kosim 6c

            Wyróżnienie

            Maria Piwowarska 6e, Lena Piwko 6e, Zuzanna Pietrucha 6e

             Gratuluję 😊

            Opracowanie: Katarzyna Loba-Sokołowska

        • Zumba w ramach programu "Trzymaj Formę"
          • Zumba w ramach programu "Trzymaj Formę"

          • W piątek odbyły się zajęcia zumby realizowane w ramach programu Trzymaj Formę, objęte patronatem Urzędu Miasta i Gminy Radzymin. Zajęcia zostały przeprowadzone dla dwóch grup wiekowych. W pierwszej uczestniczyli uczniowie świetlicy oraz wybrane klasy II-III, natomiast druga grupa obejmowała uczniów klas IV-VIII.Podczas spotkania uczniowie mieli okazję aktywnie spędzić czas przy muzyce, rozwijać koordynację ruchową oraz przekonać się, że ruch może być doskonałą formą zabawy. Wspólne ćwiczenia dostarczyły uczestnikom wielu pozytywnych emocji, a także zachęciły do podejmowania codziennej aktywności fizycznej i dbania o zdrowy styl życia.Dziękujemy instruktorce za przeprowadzenie pełnych energii zajęć oraz wszystkim uczniom za aktywny udział i zaangażowanie.

            Opracowanie: Anna Wilkowska

        • Historia, współpraca i wspomnienia – wycieczka klas 8a i 8b
          • Historia, współpraca i wspomnienia – wycieczka klas 8a i 8b

          • 19 czerwca 2026 roku uczniowie klas 8a i 8b wybrali się na wycieczkę do Twierdzy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. W towarzystwie przewodnika odbyli spacer po zabytkowym cmentarzu oraz dziedzińcu twierdzy. Pan przewodnik w ciekawy sposób przybliżył historię Twierdzy Modlin oraz opowiedział o jej funkcjonowaniu na przestrzeni lat.

            Wiele emocji wzbudziło wejście na Wieżę Czerwoną, do której prowadzi aż 150 schodów. Po historycznym wprowadzeniu uczniowie wzięli udział w grze terenowej, która pobudzała logiczne myślenie, rozwijała spostrzegawczość oraz uczyła współpracy i skutecznej pracy zespołowej.

            Na zakończenie wycieczki odbyło się wspólne ognisko, które stało się doskonałą okazją do integracji uczniów, odpoczynku oraz spędzenia czasu w miłej i przyjaznej atmosferze.

            Wyjazd do Twierdzy Modlin był nie tylko interesującą lekcją historii, ale również wyjątkowym wydarzeniem dla uczniów klas ósmych. Była to bowiem ostatnia wspólna wycieczka w murach szkoły podstawowej, symboliczne zwieńczenie ośmiu lat nauki, pełnych wyzwań, sukcesów i niezapomnianych chwil. Z pewnością pozostanie ona w pamięci uczniów jako piękne pożegnanie z tym ważnym etapem życia.

            Opiekunowie: Magdalena Kaim-Korzeniowska, Tomasz Łopatowski, Joanna Czestkowska

        • "Potyczki matematyczne" rozstrzygnięte
          • "Potyczki matematyczne" rozstrzygnięte

          • Szkolny konkurs „Potyczki Matematyczne” został rozstrzygnięty. W Konkursie wzięli udział uczniowie klas 7 w kategorii: test wiedzy matematycznej. Do rywalizacji zgłosiło się 22 uczniów.

            1 miejsce Michalina Żak VII B

            2 miejsce Julia Suchta VII F

            3 miejsce Karolina Rybicka VII A oraz Beata Kwaśnik VII G

            Serdecznie gratulujemy laureatom za zaangażowanie i wykazaną wiedzę.

            Wręczenie nagród odbyło się 1 czerwca. Nagrody zostały zakupione z pieniędzy ze sprzedaży gazetki "Lustro Jedynki"

            Organizator: Laura Waśniewska

        • Wielki sukces naszych trzecioklasistów! Dwujęzyczne przedstawienie w ramach projektu Erasmus+
          • Wielki sukces naszych trzecioklasistów! Dwujęzyczne przedstawienie w ramach projektu Erasmus+

          • W czerwcu dla uczniów klasy III d nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą angielsko- polską scenę teatralną! Uczniowie pod opieką p. Anety Jusińskiej i Natalii Skorupki przygotowali wyjątkowe, dwujęzyczne przedstawienie kukiełkowe pt. „Little Red Riding Hood and the Forest Guardians” /„Czerwony Kapturek i Strażnicy Lasu”. Spektakl powstał w ramach realizowanego w naszej szkole projektu Erasmus+.

            Młodzi aktorzy  mieli okazję zaprezentować swoje talenty oraz umiejętności językowe przed dwiema wyjątkowymi grupami widzów:

            • 10 czerwca – odbyła się uroczysta premiera dla uczniów klas: 1a, 1b oraz 3e, którzy przybyli na spektakl pod opieką swych wychowawczyń. Obecna była również pani wicedyrektor Katarzyna Marzec. Publiczność z wielkim zainteresowaniem śledziła przygody Czerwonego Kapturka  i uczyła się, jak ważna jest ochrona przyrody.
            • 16 czerwca – nasi trzecioklasiści zagrali ponownie, tym razem dla wyjątkowych gości – przedszkolaków z grupy „Rybki” z Przedszkola nr 2 im. Czerwonego Kapturka w Radzyminie. Maluchy odwiedziły naszą szkołę w ramach zajęć adaptacyjnych,
              a baśniowe przedstawienie było dla nich wspaniałym, radosnym powitaniem
              w szkolnych progach.

            Nowoczesna baśń z ważnym przesłaniem o ekologii

            W tej wyjątkowej wersji baśni, klasyczny „czarny charakter”, czyli Wilk, wcale nie miał złych zamiarów – sam stał się ofiarą zanieczyszczenia środowiska. Przez bałagan w lesie Wilk zjadł porzuconą plastikową torebkę i bardzo rozbolał go brzuch.

            Na ratunek ruszyli jednak Czerwony Kapturek oraz dzieci! Nie tylko pomogli choremu zwierzęciu, ale postanowili działać u źródła problemu i wspólnie posprzątali las, aby nikomu więcej nie stała się krzywda. Przy okazji widzowie otrzymali praktyczną lekcję ekologii, obserwując, jak bohaterowie poprawnie segregują śmieci do właściwych koszy.

            Głośne brawa i uśmiechy na twarzach publiczności były najlepszym dowodem na to, że spektakl okazał się ogromnym sukcesem. Gratulujemy aktorom wspaniałego występu, odwagi w posługiwaniu się językiem angielskim oraz pięknego promowania postaw proekologicznych!

            Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną zabawę!

            Zapraszamy do naszej galerii.

            Opracowanie: Aneta Jusińska

        • Wycieczka wielodniowa w Gwarku
          • Wycieczka wielodniowa w Gwarku

          • Miejsce wyjazdu: Gwarek - Centrum Aktywnego Wypoczynku(Piękna Góra -Mazury),

            Termin: 15-17 czerwca 2026r,

            Uczestnicy: uczniowie klasy 8e i 6e wraz z opiekunami panią Agatą Drzewek, panem Zbigniewem Więchem, panią Wiolettą Wielgat,

            Cel wyjazdu: integracja zespołu klasowego, rozwijanie samodzielności oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

            Wyjazd na zieloną szkołę do ośrodka Gwarek okazał się fantastyczną przygodą. Wszystkie cele wyjazdu zostały zrealizowane. W strugach deszczu budowaliśmy szałasy. Odbyliśmy szkolenie survivalowe i byliśmy z naturą na Ty. Badaliśmy czystość wody, zbierając próbki do analizy pod mikroskopem. Uczyliśmy się w prosty sposób filtrować wodę. Rozkoszowaliśmy się widokami na jezioro Tajty siedząc wygodnie w kajakach.

            Nauczyliśmy się lepszej komunikacji bez rozpraszających telefonów, wzajemnej pomocy przy realizacji zadań, przełamywaliśmy własne słabości (głównie w robieniu karnych pompek) na torach przeszkód. Ośrodek zapewnił nam świetne warunki, pyszne jedzenie oraz niezapomniane animacje. Wróciliśmy do domów zmęczeni (trochę niewyspani), ale bogatsi o piękne wspomnienia.

            Opracowała: Agata Drzewek

        • Odwiedziny Przedszkolaków
          • Odwiedziny Przedszkolaków

          •  

            W ostatnich dniach klasę 2D odwiedzili przyszli uczniowie naszej szkoły. Była to doskonała okazja, aby poznać szkolne życie i oswoić się z nowym miejscem przed rozpoczęciem nauki w pierwszej klasie. Podczas wizyty zwiedzili szkołę, obejrzeli sale lekcyjne oraz inne ważne miejsca. Następnie odwiedzili klasę 2D, gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Z zainteresowaniem zajęli miejsca w szkolnych ławkach i chętnie wykonywali przygotowane dla nich zadania. Nie zabrakło uśmiechów, ciekawych pytań i wspólnej zabawy. Do zobaczenia we wrześniu!

            Opracowała: Anna Musiał

        • Sukces naszej uczennicy w ogólnopolskim konkursie historyczno-plastycznym
          • Sukces naszej uczennicy w ogólnopolskim konkursie historyczno-plastycznym

          • Z ogromną radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Oliwia Malczewska z klasy 7g została laureatką ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez IPN: „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”.

            Zadaniem uczestników było przygotowanie komiksu w języku polskim, przedstawiającego historię osadzoną w realiach ważnych wydarzeń z najnowszych dziejów Polski. Tegoroczna edycja konkursu nawiązywała do rocznic protestów społecznych – Poznańskiego Czerwca 1956 oraz wydarzeń radomskich z czerwca 1976 roku.

            W ramach nagrody laureaci uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Poznania. Podczas pobytu poznawali historię miasta oraz najważniejsze miejsca związane z pamięcią o wydarzeniach Czerwca 1956 roku. Program obejmował zwiedzanie miasta, Centrum Szyfrów Enigma, Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918–1919 oraz Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956.

            Serdecznie gratulujemy Oliwii tego wyjątkowego osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów w rozwijaniu historycznych pasji oraz talentu artystycznego!

            Zdjęcia pobrane ze strony Instytutu Pamięci Narodowej https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/243082,Wyjazd-edukacyjny-laureatow-konkursu-Epizody-z-najnowszej-historii-Polski-w-komi.html 

            Autor zdjęć: Karol Litwin

            Opracowanie: Marta Karłowicz

        • "Moja rodzina - największy skarb"
          • "Moja rodzina - największy skarb"

          • Uczniowie klasy 2D przygotowali wyjątkowy występ artystyczny pt. "Moja rodzina - największy skarb". Dzieci zaprezentowały wzruszający program słowno-muzyczny, podczas którego recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz prezentowały układy taneczne. W ten sposób wyraziły swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla rodziców oraz najbliższych.Występ dostarczył wielu pięknych emocji i wywołał uśmiechy na twarzach zgromadzonych gości. Na zakończenie uczniowie wręczyli swoim bliskim własnoręcznie przygotowane upominki, które były wyrazem ich serdeczności i podziękowaniem za codzienną troskę oraz wsparcie.

            Opracowanie: Anna Musiał

        • Spotkanie z Przedstawicielami Fundacji „Długosiodło dla Zwierząt”
          • Spotkanie z Przedstawicielami Fundacji „Długosiodło dla Zwierząt”

          • W dniu 15 czerwca 2026 roku odwiedziła nas Fundacja „Długosiodło dla Zwierząt”. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo opiekać się zwierzętami domowymi. Zaproszeni Pracownicy Fundacji opowiedzieli o realiach swojej pracy i potrzebach czworonogów będących pod ich opieką. Przeprowadziliśmy również udaną zbiórkę karmy oraz najpotrzebniejszych akcesoriów. Spotkanie uwrażliwiło młodzież na los skrzywdzonych i porzuconych zwierząt.

            Opracowanie: Agata Chmielecka

        • Warsztaty promujące zdrowy styl życia
          • Warsztaty promujące zdrowy styl życia

          • W ramach działań profilaktycznych realizowanych w klasach II-V w miesiącach maju i czerwcu br. uczniowie brali udział w zajęciach promujących zdrowy styl życia i prawidłowe nawyki żywieniowe. Podczas zajęć rozmawialiśmy o znaczeniu warzyw i owoców w codziennej diecie oraz o witaminach i składnikach odżywczych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Następnie dzieci uczestniczyły w części praktycznej. Po umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk pracy samodzielnie wykonały surówkę z marchewki i jabłka. Uczniowie starannie obierali i tarli składniki, a następnie mieszali je w miseczkach. W trakcie pracy wykazali się dużym zaangażowaniem, samodzielnością oraz dbałością o bezpieczeństwo i higienę. Po przygotowaniu surówki odbyła się wspólna degustacja. Dzieci chętnie próbowały własnoręcznie wykonanej przekąski i dzieliły się swoimi opiniami na temat jej smaku. Zajęcia były doskonałą okazją do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych oraz rozwijania umiejętności praktycznych. Zrobiłam notatkę zdjęcia też mam tylko nie wiem czy to też przyda się na stronę szkoły.

            Opracowanie: Marzena Marchel

        • Wycieczka do Argo City w Głęboczycy klasy 1a oraz 2a
          • Wycieczka do Argo City w Głęboczycy klasy 1a oraz 2a

          • Dnia 15 czerwca br. uczniowie klas 1a i 2a uczestniczyli w wycieczce do Argo City w Głęboczycy. Choć pogoda nie była dla nas łaskawa i przez większą część dnia towarzyszył nam deszcz, wszyscy uczniowie dzielnie i z ogromnym zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania, aby zdobyć skarb Argo City i poczuć się jak prawdziwi odkrywcy na wzór Indiany Jonesa.

            Podczas wyprawy młodzi poszukiwacze przygód pokonali leśny labirynt, wykazali się celnością oraz udowodnili, że potrafią skutecznie współpracować. Dzięki zaangażowaniu, spostrzegawczości i pracy zespołowej odnaleźli wszystkie wskazówki prowadzące do ukrytego skarbu.

            Po pomyślnym ukończeniu misji uczniowie oficjalnie dołączyli do grona Odkrywców Przygody. Złożyli obietnicę, że będą odkrywać świat z odwagą, działać jak prawdziwa drużyna oraz podejmować nowe wyzwania każdego dnia.

            Na zakończenie pełnego emocji dnia pogoda sprawiła nam miłą niespodziankę – zza chmur wyszło słońce. Dzięki temu uczniowie mogli spędzić czas na wspólnej zabawie na placu zabaw, ciesząc się ostatnimi chwilami wycieczki.

            Był to dzień pełen radości, współpracy, niezapomnianych przeżyć i przygód, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.

            Opracowanie: Justyna Zborowska

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
      • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
      • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-16.00
        tel. (+48) 22 786-72-79
      • ul. 11 Listopada 2
        05-250 RADZYMIN
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych