• IV miejsce reprezentacji chłopców w Finałowym Turnieju Mistrzostw Powiatu w Piłkę Siatkową
          • IV miejsce reprezentacji chłopców w Finałowym Turnieju Mistrzostw Powiatu w Piłkę Siatkową

          • Przed Świętami Wielkanocnymi w Kobyłce odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Powiatu w Piłkę Siatkową chłopców. W zawodach udział wzięli zwycięzcy finałów rejonowych. Reprezentacja naszej szkoły  w tym wymagającym turnieju zajęła IV miejsce.

            Naszą szkołę reprezentowali: Gzowski Norbert, Myśliwiec Dawid, Szczypiń Adam, Jusiński Gabriel, Kulesza Patryk, Kita Aleksander, Jasiński Maciej, Gniadek Bartek, Dąbrowski Daniel, Ruszkowski Mateusz, Pikuliński Oskar, Skórka Bartek  Wszystkim zawodnikom gratulujemy.

            Opiekun Arkadiusz Kostrzębski

        • Międzyszkolna wymiana kartek świątecznych
          • Międzyszkolna wymiana kartek świątecznych

          • Z okazji zbilżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klas ósmych, w ramach lekcji języka niemieckiego, przygotowali własnoręcznie robione kartki. Najstaranniej wykonane prace zostały wysłane do szkół biorących udział w projekcie „Wymiana życzeń”. Nasze kartki trafią m.in. do Nowej Sarzyny, Międzyborza, Płośnicy, Radomia, Częstochowy czy Szczecina. 

            Opracowała: Joanna Czestkowska

        • 13. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem
          • 13. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

          •  „Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by przekazać następnym wspólne dobro – Ojczyznę.” 

            /św. Jan Paweł II/

            W poniedziałek 10 kwietnia 2023 roku minie 13. rocznica jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w dziejach naszego narodu. W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło 96 wybitnych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej z jej Prezydentem - Lechem Kaczyńskim, Pierwszą Damą - Marią Kaczyńską i ostatnim prezydentem na uchodźctwie - Ryszardem Kaczorowskim na czele. Polska delegacja miała wziąć udział w obchodach 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W 1940 roku, zamordowana została  na polecenie najwyższych władz Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich, strzałem w tył głowy, świadomie, z zimną krwią - elita polskiego narodu. Prawie 70 lat później, mając w pamięci to straszliwe, tak długo zakłamywane doświadczenie, polska delegacja pragnęła , oddać hołd ofiarom tej zbrodni, powiedzieć głośno o tym, jaki był  jej cel. Przypomnieć, że nam  nie wolno o niej zapomnieć. I ci, którzy z tą misją polecieli, zginęli. Był wśród nich przyjaciel naszej szkoły ojciec Józef Joniec prezes Stowarzyszenia Parafiada, z którą realizowaliśmy ogólnopolski  program edukacyjny "Katyń - ocalić od zapomnienia". Warto w tym miejscu dodać ,że idea programu narodziła się w naszej szkole podczas zajęć koła historycznego "Wiarus" w 2007 roku. Katyńskie Dęby Pamięci przywołują pamięć o polskich oficerach - ofiarach tej zbrodni.

            Cześć i Chwała Bohaterom.

            Stalowa Jedynka chce i będzie o Was pamiętać.

            Koło Historyczne "Wiarus”

        • 79. rocznica zrzutu żołnierzy „Cichociemnych”
          • 79. rocznica zrzutu żołnierzy „Cichociemnych”

          •  „W obliczu Boga Wszechmocnego i Najświętszej Marii Panny,

            jako żołnierz powołany do służby specjalnej przysięgam…”

            /fragment przysięgi „Cichociemnych”/

            W  nocy z 9 na 10 kwietnia 2023 roku minie 79 rocznica zrzutu żołnierzy „Cichociemnych” na placówkę odbiorczą „Imbryk” pod Kołakowem. „Cichociemni” to specjalnie szkoleni, legendarni  żołnierze polskich sił zbrojnych walczących na Zachodzie, którzy w czasie II wojny światowej zrzucani byli na spadochronach na terytorium okupowanej Polski. Ich głównym zadaniem była walka  o wolną i suwerenną ojczyznę. W czasie wojny dokonano  zrzutu 316 „Cichociemnych”. Jeden z takich zrzutów miał miejsce w nocy z 9 na 10 kwietnia 1944 roku w Kołakowie  w dawnym powiecie radzymińskim . Operacja nosiła kryptonim „Weller 2”  i polegała na dokonaniu zrzutu zasobników ze sprzętem i bronią dla oddziałów Armii Krajowej oraz skoczków tzw. cichociemnych. Droga powietrzną do okupowanej Polski zrzuceni zostali: ppor. Stefan Bałuk ps. "Starba", kpt. Benon Łastowski ps. "Łobuz", mjr Tadeusz Runge ps. "Osa" i kpr. Henryk Wańka ps. "Pływak".

            Pierwsze uroczystości  upamiętniające to wydarzenie odbyły się w listopadzie 2004 roku . Wziął w nich udział  gen. Stefan Bałuk ps. "Starba' - jeden z tych którzy w nocy z 9 na 10 kwietnia zostali zrzuceni na spadochronach w okolicach Kołakowa. Generał , co warto podkreślić, brał udział w uroczystościach w kolejnych latach, dopóki pozwalało mu na to zdrowie. Nasza szkoła udział  w uroczystościach upamiętniających  operację "Weller 2" rozpoczęła od zwycięstwa w grze terenowej w kategorii szkoły podstawowe w 2014 roku. W następnych latach liczna reprezentacja "Stalowej Jedynki" uczestniczyła w organizowanych przez Gminę Dąbrówka Nocnych Biegach Przełajowych "Weller 2 - Kołaków 1944". . Z radością wrócimy na leśne ścieżki biegu  z wielką historią w tle już w sobotę 22 kwietnia  2023 roku..

            Chwała Bohaterom i wielki szacunek dla Tych, którzy o nich pamiętają, mimo wszystko pamiętają…

            Koło Historyczne „Wiarus”

        • 229. rocznica  bitwy pod Racławicami
          • 229. rocznica bitwy pod Racławicami

          • We wtorek 4 kwietnia 2023 roku minie 229. rocznica bitwy pod Racławicami, pierwszego sukcesu wojsk polskich nad rosyjskimi dowodzonymi przez generała Tormasowa w Powstaniu Kościuszkowskim, które było pierwszym z wielkich polskich powstań narodowych,. O naszym zwycięstwie przesądził śmiały atak oddziału kosynierów na rosyjskie armaty. Za oficjalną datę wybuchu powstania przyjmuje się 24.III.1794 Roku, kiedy to na krakowskim ryku Tadeusz Kościuszko złożył uroczystą przysięgę. Powstanie rozpoczęło się jednak dwanaście dni wcześniej, kiedy brygadier Antoni Madaliński nie chcąc dopuścić do redukcji dowodzonej przez siebie I Wielkopolskiej Brygady Kawalerii Narodowej wyruszył z Ostrołęki do Krakowa. Po wygranej bitwie pod Racławicami powstanie wybucha 17 kwietnia 1794 roku w Warszawie a sześć dni później w Wilnie. Mimo początkowych sukcesów po przystąpieniu do walk po stronie rosyjskiej Prusaków, przegranych bitwach pod Szczekocinami, Maciejowicami i rzezi Pragi (4.XI.1794 r.) dokonanej przez oddziały Suworowa powstanie upadło, grzebiąc na wiele lat polskie marzenia o niepodległości. 

            Cześć i Chwała Bohaterom

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Ponieważ w tym roku 2 kwietnia przypadał w niedzielę, to nauczyciele i uczniowie okazali solidarność z osobami ze spektrum autyzmu ubierając się na niebiesko w poniedziałek - 3 kwietnia.W naszej szkole, z tej okazji, przygotowano wystawę z najważniejszymi informacjami przedstawiającymi czym jest autyzm oraz trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. Wychowawcy i specjaliści przeprowadzili zajęcia, które pomogły zrozumieć uczniom czym jest autyzm, a także wykonali wspólnie plakaty, które zostały zaprezentowane na szkolnych korytarzach.Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

            Opracowanie: p. Agnieszka Milewska, p. Katarzyna Rabajczyk, p. Maria Bal-Stach

        • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
          • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

          • Zaświećmy się wszyscy na niebiesko! Drodzy Nauczyciele i Uczniowie! 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU.Charakterystycznym motywem tego dnia jest kolor niebieski.Ponieważ w tym roku 2 kwietnia przypada w niedzielę, to okażmy solidarność z osobami ze spektrum autyzmu ubierając się na niebiesko w poniedziałek - 3 kwietnia. Niebieskie skarpety, buty, spodnie, koszulka, szalik - pełna dowolność.Wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat  autyzmu, zachęcamy do zapoznania się z informacjami umieszczonymi na gazetkach przy sali nr 21 (stary budynek) i w holu przy stołówce.Prosimy nauczycieli, aby tego dnia nie brali do odpowiedzi uczniów ubranych na niebiesko.Bądźmy razem!

            Organizatorzy: Agnieszka Milewska, Maria Bal - Stach, Katarzyna Rabajczyk

        • Zapisy do klas I
          • Zapisy do klas I

          • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie, ul. 11 Listopada 2 ogłasza zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024 od 1 marca do 31 marca 2023 roku.

            Szanowni Rodzice,

            Od 1 września 2023 roku naukę w klasie pierwszej obowiązkowo rozpoczynają dzieci urodzone w 2016 roku. Dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie z rocznika 2016 będą przyjęte do szkoły na podstawie ZGŁOSZENIA rodziców (prawnych opiekunów), które należy złożyć  w terminie od 1 marca do 31 marca 2023 roku w sekretariacie szkoły.

            Wszystkie dzieci urodzone w 2016 roku, zamieszkałe w  obwodzie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka, których rodzice (opiekunowie prawni) złożą ZGŁOSZENIA w określonym terminie, zostaną przyjęte do klasy pierwszej.

            Rodzice 6-latków (czyli dzieci urodzonych w 2017 roku) mogą podjąć decyzję o rozpoczęciu przez dziecko nauki w szkole podstawowej.

             Musi być jednak spełniony jeden z warunków:

            • dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzedzającym roku szkolnym (rodzic zobowiązany jest dołączyć do zgłoszenia zaświadczenie o realizacji przygotowania wydane przez dyrektora przedszkola) albo;
            • poradnia psychologiczno – pedagogiczna wydała opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

            Dokumenty do pobrania:

            1. Obwód szkoły >>>>>> obwod_szkoly.pdf
            2. Wniosek zgłoszenia >>>>>> wniosek_obwod.docx (wersja w Wordzie) lub wniosek_obwod.pdf (wersja pdf)
            3. Informacje dodatkowe do zgłoszenia >>>> informacja.docx (wersja w Wordzie) lub informacja.pdf (wersja pdf)
        • XVIII rocznica narodzin świętego Jana Pawła II
          • XVIII rocznica narodzin świętego Jana Pawła II

          • „Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć..." 

            Jan Paweł II

            W niedzielę 2 kwietnia  minie 18. rocznica narodzin dla nieba świętego Jana Pawła II papieża Polaka. W tym szczególnie trudnym dla nas wszystkich czasie warto przywołać jego słowa "Musicie być mocni mocą miłości", które padły podczas pierwszej pielgrzymki do ojczyzny w 1979 roku. Pierwszy raz  od 2005 roku nie mogliśmy licznie uczestniczyć w uroczystościach na Cmentarzu Poległych. Nie mogliśmy składać wiązanek kwiatów i palić zniczy ogni naszej pamięci ale w naszych sercach pozostaje głęboka wdzięczność za jego życie, pontyfikat i pamiętną wizytę na radzymińskiej nekropolii 13 czerwca 1999 roku. Będziemy pamiętać słowa, które nam wtedy pozostawił. „Wiecie, że urodziłem się w 1920 r. w maju, w tym czasie, kiedy bolszewicy szli na Warszawę. I dlatego noszę w sobie od urodzenia wielki dług wdzięczności w stosunku do tych, którzy podjęli walkę z najeźdźcą i zwyciężyli." Niech ta moc miłości sprawi, że Jan Paweł II będzie  obecny wśród nas poprzez nasze codzienne działania. Nasza modlitwę i naszą odpowiedzialność i solidarność w ramach różnych inicjatyw związanych z niesieniem pomocy ofiarom okrutnej napaści Rosji na Ukrainę.

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Leszczynowe Zacisze”
          • Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Leszczynowe Zacisze”

          • 31 marca uczniowie klasy 1e i 1f wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „ Leszczynowe Zacisze”.

            Uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych, gdzie samodzielnie każdy wykonał pizzę, którą potem mógł skosztować  oraz w warsztatach robienia palmy wielkanocnej. Oczywiście był również czas na zabawy na świeżym powietrzu oraz na spotkania ze zwierzątkami  takimi jak alpaki, kozy, króliki, konik, kaczki. Bardzo aktywny i mile upływający czas w gospodarstwie zwieńczyła przejażdżka wozem oraz wspólne pieczenie kiełbasek i pieczywa przy ognisku. Każdy tego dnia znalazł coś dla siebie. Nawet zaciekawiony bocian krążył nad głowami zerkając na świetną zabawę dzieci.

            Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

            Opracowanie: Kamila Tyburska

        • LESZCZYNOWE ZACISZE
          • LESZCZYNOWE ZACISZE

          • Dnia 29 marca 2023 roku uczniowie klasy 1c i 1d wybrali się do Leszczynowego Zacisza.

            Wzięły udział w warsztatach kulinarnych. Dzieci przygotowały własnoręczne pizze, które po wypieczeniu w piecu zjadły z dużym apetytem. Spotkanie ze zwierzętami: milusińskimi alpakami, kucykiem i kozami sprawiało dzieciom dużo radości. Dużą dawkę endorfin dostarczyły dzieciom zabawy na belach siana, skoki na trampolinach, jazda tyrolką. Wycieczka wozem drabiniastym i obserwacja budzącej się do życia przyrody były kolejnym punktem wycieczki.

            Dzieci poznały jedną z tradycji wielkanocnych układania palem. Samodzielnie wykonały piękne palmy, które poświęcą w Niedzielą Palmową. Zwieńczeniem wyjazdu było samodzielne pieczenie kiełbasek na ognisku. W radosnych nastrojach uczniowie powrócili do domu.

            Opracowanie: Katarzyna Kwiatkowska, Natalia Szczepanik

        • Finał Gminnych Mistrzostw w Tabliczce Mnożenia
          • Finał Gminnych Mistrzostw w Tabliczce Mnożenia

          • We wtorek 28 marca 2023 odbył się finał Gminnych Mistrzostw w Tabliczce Mnożenia. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów i kształtowanie umiejętności wykorzystywania rachunków pamięciowych a sam konkurs dał możliwość sprawdzenia się uczestników konkursu podczas rywalizacji z rówieśnikami. W Mistrzostwach wzięli udział uczniowie z 6 szkół z gminy Radzymin: Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyminie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie, Szkoła Podstawowa w Nadmie, Szkoła Podstawowa w Ciemnem, Szkoła Podstawowa w Załubicach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie.

            Każda placówka wydelegowała po dwie dziewczynki i dwóch chłopców z klas 4 i 5. A uczniowie klas 6a
            i 6c sędziowali w poszczególnych konkurencjach.

            Wszystkich uczestników konkursu i zaproszonych gości powitała Pani Dyrektor Elżbieta Jeleń. Wśród zaproszonych gości był Pan Krzysztof Czuba – kierownik Biura Oświaty i nauczyciele z radzymińskich szkół: Andrzej Chruścicki (SP 2 Słupno i SP 2 Radzymin), Katarzyna Tymczyszyn (SP Ciemne), Patrycja Matwiejko (SP Załubice), Katarzyna Koluch (SP Nadma).

            Po ponad czterech godzinach rywalizacji wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii oraz najlepszych zawodników w klasyfikacji ogólnej.

            Wszystkim Laureatom GRATULUJEMY.

            Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród i poczęstunku.

            Ponadto dziękujemy również Pani Ani Kostrzębskiej za pomoc w dekoracji sali.

            Poniżej prezentujemy laureatów w poszczególnych kategoriach:

            W generalnej klasyfikacji szkół:

            1. Szkoła Podstawowa Nadma

            2. Szkoła Podstawowa nr 1 Radzymin

            3. Szkoła Podstawowa nr 2 Słupno

            Organizatorzy: Anna Ciborowska, Katarzyna Loba-Sokołowska

        • Warsztaty z druku 3D
          • Warsztaty z druku 3D

          • W dniach 23 i 30 marca br. uczniowie klas czwartych i piątych brali udział w warsztatach z projektowania i druku 3D, podczas, których poznali i obserwowali cały proces drukowania przestrzennego 3D, czym jest wytwarzanie trójwymiarowe. Podziwiali też wydrukowane modele 3D powstałe z kolorowych filamentów PLA. Warsztaty prowadziła firma Edu3Dkacja.

        • Akcja - "Kwiatki na Dzień Matki"
          • Akcja - "Kwiatki na Dzień Matki"

          • Wykonane kwiatki składamy do wychowawcy klasy lub bezpośrednio do p. Katarzyny Brzozowskiej w sali 2.08 w nowym budynku szkoły. Termin przekazywania kwiatów w szkole  - 10 maja 2023 r.

        • XVIII rocznica narodzin świętego Jana Pawła II
          • XVIII rocznica narodzin świętego Jana Pawła II

          • „Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć..."   Jan Paweł II

            W niedzielę  2 kwietnia  minie 18. rocznica narodzin dla nieba świętego Jana Pawła II papieża Polaka. W tym szczególnie trudnym dla nas wszystkich czasie warto przywołać jego słowa "Musicie być mocni mocą miłości", które padły podczas pierwszej pielgrzymki do ojczyzny w 1979 roku. Pierwszy raz  od 2005 roku nie mogliśmy licznie uczestniczyć w uroczystościach na Cmentarzu Poległych. Nie mogliśmy składać wiązanek kwiatów i palić zniczy ogni naszej pamięci ale w naszych sercach pozostaje głęboka wdzięczność za jego życie, pontyfikat i pamiętną wizytę na radzymińskiej nekropolii 13 czerwca 1999 roku. Będziemy pamiętać słowa, które nam wtedy pozostawił. „Wiecie, że urodziłem się w 1920 r. w maju, w tym czasie, kiedy bolszewicy szli na Warszawę. I dlatego noszę w sobie od urodzenia wielki dług wdzięczności w stosunku do tych, którzy podjęli walkę z najeźdźcą i zwyciężyli." Niech ta moc miłości sprawi, że Jan Paweł II będzie  obecny wśród nas poprzez nasze codzienne działania. Nasza modlitwę i naszą odpowiedzialność i solidarność w ramach różnych inicjatyw związanych z niesieniem pomocy ofiarom okrutnej napaści Rosji na Ukrainę.

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • V Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką
          • V Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

          • "W hołdzie Obywatelom Polskim – bohaterom, którzy w akcie heroicznej odwagi, niebywałego męstwa, współczucia i solidarności międzyludzkiej, wierni najwyższym wartościom etycznym, nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia oraz etosowi suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej, ratowali swoich żydowskich bliźnich od Zagłady zaplanowanej i realizowanej przez niemieckich okupantów".

            /20.03.2018 r. - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda/

            W piątek 24 marca br. minie V Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Dzień ten związany jest z tragicznym losem rodziny Ulmów oraz ukrywanych przez nich Żydów we wsi Markowa na Rzeszowszczyźnie, którzy 24 marca 1944 roku, w wyniku donosu, zostali zamordowani przez Niemców. W tym roku mija 77 lat od tych wydarzeń. Święto to jest wyrazem czci dla wszystkich Polaków, którzy okazując miłosierdzie i współczucie pomagali Żydom skazanym przez Niemców na całkowita eksterminację podczas II wojny światowej. Każdy przejaw pomocy  okazany ukrywającym się Żydom był wyrazem największego heroizmu, zważywszy  na grożącą za to karę śmierci ustanowioną przez niemieckiego okupanta na terenie Polski.

            Cześć i chwała Bohaterom

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
          • MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

          • „A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: «Wykonało się!».

             I skłoniwszy głowę wyzionął ducha” (J 19, 30)

                      W czwartkowe popołudnie, 23 marca społeczność „Stalowej Jedynki” wzięła udział w Misterium Męki Pańskiej, które odbyło się w Miejskiej Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina w Radzyminie. Tytuł spektaklu – „Wykonało się” nawiązuje do ostatnich słów Jezusa wypowiedzianych na krzyżu. Na pytanie o to, co tak naprawdę dokonało się na Krzyżu ponad 2000 lat temu próbowali odpowiedzieć uczniowie klasy VIIb, którzy przygotowali to niezwykle przejmujące widowisko pasyjne pod kierunkiem p. Agnieszki Sieradzkiej. Spotkanie rozpoczęła p. Elżbieta Jeleń – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka, która przywitała gości życząc wszystkim wielu duchowych refleksji i przeżyć.

            Swoją obecnością to wzniosłe wydarzenie uświetnili: Wiceburmistrz Radzymina Krzysztof Dobrzyniecki, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Radzyminie Elżbieta Darka, Sekretarz Gminy Anna Gzowska, Kierownik Biura Oświaty Krzysztof Czuba, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Katarzyna Konopko-Walkowiak, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Jolanta Chałupka, Dyrektorzy szkół podstawowych, Dyrektor Branżowej Szkoły I Stopnia im. kpt. Stefana Pogonowskiego Bernadetta Stwora, Proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie Ks. Prał. Stanisław Popis oraz ks. Wikariusze, Proboszcz Parafii Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Radzyminie Ksiądz Krzysztof Ziółkowski, ks. Michał Stachera, Wielebne Siostry Elżbietanki ze Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety w Radzyminie, Dziennikarz Tygodnika Regionalnego Kurier W Rafał Lewandowski, Przewodnicząca Prezydium Rady Rodziców SP1 Agnieszka Wardakowska, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Radzymina Jan Wnuk, Prezes Koła Emerytowanych Nauczycieli Hanna Grzegorek, Seniorzy radzymińscy, rodzice i nauczyciele.

            Wielu głębokich wzruszeń dostarczyły piękne pieśni pasyjne w wykonaniu szkolnego chóru pod batutą p. Iwony Kalickiej. Szczególnie wymowną sceną była Droga Krzyżowa Jezusa pomiędzy widzami, którzy mieli szansę znaleźć się w roli Szymona z Cyreny, by pomóc nieść krzyż Zbawicielowi.

            Śmiało można powiedzieć, że szkolne widowiska pasyjne na dobre zagościły w sercach społeczności „Stalowej Jedynki”. Stały się corocznym wydarzeniem międzypokoleniowym na które uczniowie wraz z bliskimi czekają z utęsknieniem. Młodzi aktorzy od kilku miesięcy z wielkim zaangażowaniem pracują nad swoją rolą, przygotowują rekwizyty, w co chętnie włączają się rodzice. Chociaż praca nad spektaklem wymaga sporo wysiłku liczba chętnych wciąż rośnie. W tym roku wraz z chórem na scenie wystąpiło ponad 70 osób. Pośród widzów pojawiają się absolwenci szkoły, którzy w poprzednich latach przeżyli Misterium Męki Pańskiej na scenie.  Mimo, iż troska o ostateczny kształt spektaklu spoczywa na katechetach, to wszyscy pracownicy szkoły służą pomocą i dodają otuchy aktorom.

            Obsada >>>>> Obsada.pdf

            W tym roku upominki dla gości przygotowali nauczyciele świetlicy oraz edukacji wczesnoszkolnej.  Foldery i plakaty powstały dzięki  ks. Łukaszowi Sikorskiemu. Zdjęcia oraz nagranie spektaklu  zawdzięczmy p. Grzegorzowi Jeleń i p. Pawłowi Cybulskiemu.

            Link do odtworzenia filmu na youtube >>>>> https://www.youtube.com/watch?v=oTDT6VUNL4Q

            Link do pobrania >> https://drive.google.com/file/d/1e0OWg6UtLCXPgYxqqfXK2LhWoM0NhS5j/view

            Opracowanie: Agnieszka Sieradzka

        • WYCIECZKA KLASY 1 b oraz 3 e DO KINA I MUZEUM
          • WYCIECZKA KLASY 1 b oraz 3 e DO KINA I MUZEUM

          • Dnia 22 marca 2023 r. klasy 1 b oraz 3 e wybrały się na wycieczkę do kina Helios na warsztaty  oraz film pt. „Szczęście Mikołajka”. Po seansie filmowym uczniowie odwiedzili Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie. Podziwiali fortepian na którym grała Zofia Nałkowska, gabinet pana Wacława, rodzinne zdjęcia, księgozbiory, mapy oraz rzeźby Hanny Nałkowskiej. Bardzo interesującym punktem wizyty w muzeum było wysłuchanie opowiadania z tomu „Między zwierzętami” o sowie Wuni, która zamieszkiwała w domu u Państwa Nałkowskich. Uczniowie podczas części warsztatowej wykonali z materiałów papierniczych sowy. Na zakończenie wizyty każdy otrzymał pamiątkową pocztówkę. To był bardzo miły i radosny dzień.

            Opracowanie: Justyna Zborowska

        • I Dzień Wiosny z Samorządem Uczniowskim
          • I Dzień Wiosny z Samorządem Uczniowskim

          • Pierwszy dzień wiosny części uczniów kojarzy się tylko z wagarami. Samorząd Uczniowski zadbał o to, żeby od tej pory łączył się głównie z dobrą zabawą w szkole. Uczniowie tego dnia mogli uczestniczyć w wielu ciekawych inicjatywach. Pierwszą z nich był konkurs na najbardziej zieloną klasę. Zabawę wygrała klasa 6a (79% osób ubranych na zielono), drugie miejsce zajęła 4c (75%) a trzecie klasa 4e (73%). Kolejną atrakcją była możliwość skorzystania z wiosennej fotobudki. Uczniowie mogli zrobić sobie śmieszne zdjęcia z różnymi gadżetami związanymi tą porą roku (motylek, jaskółka, biedronka, żabka, pszczółka, kwiatek). Najwięcej emocji wzbudziło jednak poszukiwanie ukrytego w budynku szkoły wiosennego skrzata. Zabawa tak przypadła uczniom do gustu, że przez cztery kolejne przerwy dzieci przeczesywały szkołą szukając ukrytego stworka (niektórzy szukali go nawet w gabinecie Pani Dyrektor).

            Dziękujemy wszystkim uczniom za wspólną zabawę i Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

            Samorząd Uczniowski 

        • PARADA WIOSENNA - 21 marca
          • PARADA WIOSENNA - 21 marca

          • Choć wtorkowy poranek przywitał nas wszystkich drobnym deszczem, to nic nie stanęło na przeszkodzie by w kolorowym stylu przywitać nową porę roku.

            Przed południem wszystkie klasy I-III wyruszyły na wiosenną paradę, zabierając ze sobą przygotowany transparent z hasłem Witaj Wiosno, opaski oraz  Marzannę, symbolizującą nadejście wiosny. Pogoda dopisywała, a słońce swoimi promykami przyjemnie malowało uśmiechy na naszych twarzach. Kiedy dotarliśmy pod Urząd Miasta serdecznie przywitała nas Pani dyrektor Elżbieta Jeleń z Zastępcą Burmistrza, Sekretarzem Gminy i innymi urzędnikami. Dzieciaki w podziękowaniu za odwiedziny otrzymały słodkości. Uczniowie sprawili radość nie tylko pracownikom Urzędu, ale i mieszkańcom Radzymina. Po paradzie na uczniów czekały zajęcia sportowe przygotowane przez zaproszonych trenerów piłki nożnej. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały co mieli im do powiedzenia trenerzy.

            Serdecznie dziękujemy trenerom za przeprowadzenie profesjonalnych zajęć dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i za przyjęcie zaproszenia.

            Pamiętajmy  SPORT TO ZDROWIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
      • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
      • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79
      • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych