Podziękowania
Dzień Dziecka dla klas I-III
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Janusz Korczak
Tegoroczny Dzień Dziecka dla klas I-III w naszej szkole obchodziliśmy 29 maja. Uśmiechu w tym dniu było bez liku, a to dlatego, że organizatorzy zapewnili moc atrakcji dla dzieci. Były m.in. zabawy, konkurencje sportowe, malowanie twarzy, tworzenie balonowych cudaków i klasowe wyjścia na lody.
Głównym punktem obchodów dla klas 1-3 było obejrzenie teatrzyku pt. "Tadek niejadek" w wykonaniu Studia Artystycznego "Pasja". Dzieci na przykładzie głównego bohatera zobaczyły, że zdrowe odżywianie jest bardzo istotne w dorastaniu. Oczywiście było mnóstwo okazji do śmiechu.
Chętni uczniowie mogli również skorzystać z usług wirtualnej fotobudki i w przebraniu poruszać się do skocznej muzyki.
Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, która ufundowała każdemu dziecku słodki upominek w postaci batonika i lizaka.
Ten piękny, beztroski czas zabawy zapadnie na długo w naszej pamięci.
Wychowawcy klas I-III
25
Dzień Dziecka w naszej szkole
Dnia 29.05 2024 r. w naszej szkole odbyły się zawody z okazji Dnia Dziecka. Uroczystość rozpoczął na szkolnym boisku pokaz umiejętności sprawnościowej w wykonaniu I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej z Wołomina. Nastepnie na hali sportowej uczniowie klas VII-VIII brali udział w Turnieju 1 z 10 zorganizowanego przez Panią Annę Ciborowska. Zwycięzcą został uczeń klasy 8b Igor Pieńczuk II miejsce zajął Antonii Weroński z klasy 7e i III miejsce zajął Franciszek Sadoch uczeń klasy 7b.
Po zakończeniu turnieju nauczyciele wychowania fizycznego przystąpili do organizacji zawodów w Piłkę Siatkową. Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn, w którego skład wchodziła 6 osobowa reprezentacja klasy. Zawody odbyły się systemem pucharowym najlepszą klasą okazała się klasa 7a, II miejsce zajęła klasa 8a, III miejsce po zaciętej walce wywalczyła klasa 7d. Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, natomiast pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Dalsza część zawodów sportowych miała miejsce na Stadionie Mazur w Radzyminie. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV-VI.
Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w biegu sztafetowym 4x200 w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców. Następnie został przeprowadzony bieg Patrona w konkurencji indywidualnej. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy, a każdy uczestnik biegu otrzymał mały upominek.
Lista zwycięzców >>>>> Bieg_sztafetowy_Bieg_Patrona.pdf
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
LINK do zdjęć z FOTOBUDKI (możliwość pobrania filmu) >>> https://fotoshare.co/i/3x3gx57
Opracowanie: Nauczyciele Wychowania Fizycznego
73Pokaz umiejętności sprawnościowej w wykonaniu I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej z Wołomina
77
DZIEŃ DZIECKA
ZBIÓRKA DLA ZWIERZĄT W NASZEJ SZKOLE - PODZIĘKOWANIA
Od 1 lutego do końca maja w naszej szkole została zorganizowana zbiórka na rzecz zwierząt z Fundacji "Pso-TY i Koty" w Tłuszczu. Wraz z rozpoczęciem nowego semestru uczniowie wykonali plakaty informujące o zbliżającej się akcji, które zawisły na korytarzach szkoły. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Zbiórka miała również uświadomić uczniów, jak ważna jest bezinteresowna pomoc, i zwrócić uwagę na potrzeby schronisk. Jak zawsze wszyscy pragnęli pomóc i stanęli na wysokości zadania, w wyniku czego udało nam się zebrać pokaźną ilość karmy dla zwierząt, a także ciepłe koce, zabawki, akcesoria i legowiska dla potrzebujących zwierzaków. Zebrane dary zostały przekazane do schroniska w dniu 04.06.2024r.Wszystkim dobroczyńcom - uczniom oraz rodzicom, którzy przyczynili się do polepszenia bytu zwierząt, bardzo serdecznie dziękujemy.Dziękujemy również p. Annie Słomczyńskiej - Wycech i grupie SMERFY z Publicznego Przedszkola Kraina Przedszkolaka w Radzyminie. Pracownicy i opiekunowie zwierząt serdecznie podziękowali nam za okazane serce i wsparcie. Życzymy zwierzakom, aby szybko znalazły własnych kochających właścicieli.
Podziękowanie >>>>> podziękowanie.jpeg
Organizatorzy: Agnieszka Świtoń (Milewska), Katarzyna Brzozowska, Agata Drzewek, Sylwia Sikorska, Kinga Wawryszuk, Ewelina Olszewska, Magdalena Kaim-Korzeniowska, Sylwia Bogucka
9
ŚWIĘTO SZKOŁY
Opracowanie filmu: Katarzyna Kwiatkowska
Wycieczka do Lublina
Jaką moc skrywa „kamień nieszczęścia”, komu przyśnił się anioł wręczający miecz i czym właściwie jest donżon? Odpowiedzi na te pytania poszukiwali w malowniczym Lublinie wspólnie z wychowawcami uczniowie klas: V d i V g ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie.
Więcej >>>> https://www.kurier-w.pl/z-radzymina-do-lublina-szlakiem-tajemnic-historii/
„Sadzimy kwiaty”
28 maja br. w klasie II f odbyły się zajęcia „Sadzimy kwiaty”, na których uczniowie poszerzali wiadomości na temat wiosennych kwiatów i warunków niezbędnych do ich rozwoju. Podczas zajęć zastanowiliśmy się co potrzebujemy do sadzenia kwiatów? Po wspólnych ustaleniach przeszliśmy do działania. Każdy wykonał własnoręcznie pomalowaną doniczkę z puszki. Rozpoczęliśmy sadzenie kwiatów. Zwróciliśmy uwagę na odpowiednie przygotowanie do sadzenia – wsypanie ziemi do doniczki, wsadzenie sadzonek, podlanie kwiatów. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia, a najważniejsze, że każdy mógł zabrać swój kwiat do domu.
Dziękujemy Rodzicom, że umożliwili nam praktyczną lekcję, która zapadnie w naszej pamięci na długo.
Opiekun: Kamila Tyburska
"Potyczki matematyczne" rozstrzygnięte
Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas 6,7 „Potyczki Matematyczne” został rozstrzygnięty. W Konkursach wzięło udział łącznie 28 uczniów – w 2 kategoriach.
Klasa 6 – Rebus matematyczny
- Filip Kozakiewicz
- Oliwia Gawrońska
- Alan Gzowski oraz Wojciech Warpas
Klasa 7 – Konkurs wiedzy z matematyki
1. Szymon Żebrowski
2. Radek Kosowski
3. Edyta Mikołajewska oraz Kamil El-Mokdad
Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom.
Wszyscy laureaci otrzymają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Nauczyciele matematyki
Muzyczna przygoda w Warszawskiej Operze Kameralnej
28 maja 2024 roku uczniowie klas: 1h, 2b, 2c i 2d naszej szkoły w ramach programu „Kulturalna Szkoła na Mazowszu” wybrali się w muzyczną podróż do Warszawskiej Opery Kameralnej. Uczniowie wraz z wychowawcami skorzystali z zaproszenia Warszawskiej Opery Kameralnej do przeżycia mozartowskiej przygody miłośników muzyki. Z myślą o młodych widzach stworzony został już po raz piąty Mozart Junior Festival. To za sprawą przedstawienia „Czarodziejski flet piccolo” widzowie zobaczyli Królową Nocy, która powierzyła Taminowi misję – uwolnienia księżniczki Paminy porwanej przez złego Sarastra. W podróży wspierały go magiczne instrumenty oraz Papageno, który wciąż szukał swojej Papageny. Jednak szybko okazało się, że nic nie jest takie, jakie się wydawało. Przepiękne arie w wykonaniu Królowej Nocy zachwyciły młodych słuchaczy, oklaskami podziękowali śpiewakom za wspaniały występ. To było niesamowite przeżycie dla duszy, które na długo pozostanie w pamięci młodych melomanów muzyki.
Opracowanie: Katarzyna Kwiatkowska
Spotkanie z żubrem – królem puszczy
Uczniowie klas 4b i 4e wybrali się 28 maja 2024 r. na wyprawę do Puszczy Białowieskiej – ostoi polskiego żubra. Pierwsze kroki uczniowie skierowali w podwoje Muzeum Przyrodniczo-Leśnego, gdzie poznali życie lasu – faunę i florę w jego wszystkich warstwach. Szczególne wrażenie zrobiły na wszystkich owady zaprezentowane w jurajskich rozmiarach. Dopełnieniem był rzut oka na korony drzew i podziwianie rozległej puszczy z wieży widokowej.
Uczniowie odwiedzili też Rezerwat Pokazowy Żubrów, gdzie podziwiali maleńkie trzydniowe żubrzątko wraz z rodziną i resztę mieszkańców tego wyjątkowego zoo, wraz z hybrydą świata zwierząt – żubroniem.
Będąc na wschodnich rubieżach naszego państwa, nie można było nie odwiedzić świątyni prawosławnej. Spotkanie z kapłanem przybliżyło uczniom specyfikę tego odłamu chrześcijaństwa. Wszystkim bardzo podobały się też ceramiczne ołtarze w cerkwi. Po lekcjach krajoznawczo – przyrodniczych oraz sytym obiedzie uczniowie powrócili szczęśliwie do domu.
Opracowanie: Agnieszka Dudek
Realizacja projektu edukacyjnego "Zabawa ze sztuką"
Projekt „Zabawa sztuką”, który realizowany był w tym roku szkolnym w naszej szkole, dobiegł końca. Na zakończenie klasa 5g wykonała ostatnie zadanie i zapoznała się z książką „Piękno i sztuka, co to takiego?”, która w zabawny sposób odpowiada na pytania nurtujące młodych artystów. Wszystkie realizacje ujęte w projekcie dawały młodym ludziom dużo pozytywnych emocji i uczyły, że sztukę można odnaleźć nie tylko w tradycyjnym malarstwie czy rzeźbie, ale też w aktywnościach, które „na pierwszy rzut oka” zupełnie się ze sztuką nie kojarzą. Klasa 5g wykazała się niezwykłą wrażliwością i wyjątkowym zaangażowaniem, dzięki czemu każde zajęcia były również dobrą zabawą.
CERTYFIKAT >>>>> Certyfikat.pdf
Koordynator: Marta Karłowicz
Wyniki szkolnego konkursu „Eko-zabawka”
CELE KONKURSU:
- Rozwijanie kreatywności i wyobraźni artystycznej dzieci.
- Rozwijanie zdolności manualnych.
- Rozwijanie wrażliwości ekologicznej.
- Wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastyczno-technicznych.
- Pogłębienie wiedzy dzieci na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska.
Konkurs został ogłoszony i przeprowadzony wśród uczniów klas I -III i IV-VIII w kwietniu 2024 r.
Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac uczniów klas I -III i tylko 2 prace uczniów klas IV-VIII.
Komisja konkursowa wyłoniła laureatów szkolnego etapu konkursu.
klasy I-III:
I miejsce
Wojciech Gawroński 2e
II miejsce
Antonina Sochacka 2g
III miejsce
Oskar Adamus 1f
Wyróżnienie: Julia Roszkowska 1h, Piotr Kostrzewa 2e, Stanisław Staszewski 1f
Klasy IV-VIII
I miejsce
Julia Gawędzka 5c
II miejsce
Piotr Jachacy 4e
Atrakcyjne nagrody rzeczowe zostaną wręczone laureatom w dniu 20.05.2024 roku.
Organizatorami konkursu były: Natalia Pomaska, Anita Sobótko, Barbara Pakieła
Bitwa o wzgórze Monte Cassino
„(…) Oddali życie dla świętej sprawy Ojczyzny.”
W sobotę 18 maja 2024 roku minie 80. rocznica zwycięskiej bitwy o wzgórze Monte Cassino II Korpusu Armii Polskiej pod dowództwem generała Władysława Andersa a oddziałami niemieckimi broniącymi drogi na Rzym na tzw. Linii Gustawa. Trwająca od 11 maja 1944 roku bitwa rozsławiła w świecie imię polskiego żołnierza, który zdobył, wydawałoby się nie do zdobycia fortecę niemiecką. Przed Polakami niemieckie pozycje pod Monte Cassino próbowali zdobyć Amerykanie, Kanadyjczycy i Brytyjczycy, lecz ich natarcia zakończyły się klęską. Polskie zwycięstwo było również odpowiedzią na sowieckie oskarżenia o tchórzostwo wysuwane po ewakuacji Armii Polskiej z Związku Radzieckiego w 1942 roku Równocześnie była to próba pokazaniu światu, że zdobywcy Monte Cassino mają ojczyznę, która powinna być niepodległa i mieć prawo do godnego miejsca w rodzinie narodów Europy i świata po zakończeniu wojny . W tym miejscu warto przypomnieć, że założony w 529 roku przez św. Benedykta na stromym wzgórzu klasztor był miejscem gdzie zaczęła się odradzać kultura Europy po upadku starożytnego Rzymu. Naszym rodakom przyszło, więc odebrać z rąk hitlerowskich barbarzyńców miejsce będące jednym z symboli Europy. Las krzyży i białych tablic nagrobnych na stoku wzgórza w pobliżu klasztoru z wyrytymi na nich polskimi nazwiskami bohaterów najdobitniej świadczy o zasługach naszego narodu dla Europy.
Chwała Bohaterom.
Niech pamięć o Ich czynach nigdy nie zagaśnie.
Koło Historyczne „Wiarus”
Cezary Świerczewski - " O Wojtku niedźwiedziu polskim żołnierzu"
Link: https://view.genial.ly/6097ddcf7e668d0d2514417e/presentation-z-kart-historii-ii-korpusu
Życzenia dla ósmoklasistów
Egzamin ósmoklasisty 14-16 maja 2024 roku
W dniach 14, 15 i 16 maja 2024 r. przeprowadzony będzie egzamin ósmoklasisty, który obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w klasach I–VIII.
W dniach 13 - 17 maja uczniowie klas I - VII nie mają zajęć dydaktycznych.
Uczniowie klas ósmych każdego dnia egzaminu przychodzą do szkoły na godz. 08.00 i w przydzielonych salach oczekują na egzamin.
Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.:
- 14 maja - język polski godz. 09.00 który trwa 120 minut
- 15 maja - matematyka godz. 09.00, który trwa 100 minut
- 16 maja - język obcy nowożytny, godz. 09.00, który trwa 90 minut
Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu z matematyki również linijkę.
Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora, nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
W 2024 roku uczniowie poznają swoje wyniki 3 lipca, każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.
Drodzy Uczniowie, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia :)
XI WARSZAWSKI FESTIWAL PIOSENKI FRANCUSKOJĘZYCZNEJ „FRANKOFONIA ’2024”
W piątek 10 maja 2024 roku od godz. 9:00 w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie odbyły się przesłuchania w ramach jedenastej edycji Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej „Frankofonia’2024”.
Konkurs objęty był Honorowym Patronatem Urszuli Kierzkowskiej, Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy i miał zasięg ogólnopolski. Uczestnikami Konkursu były dzieci w wieku przedszkolnym z oddziałów „zerowych”, uczniowie szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. W konkursie wzięli udział soliści lub duety. Tylko w samej kategorii szkół podstawowych wzięło udział około 90 uczniów. Każdy wykonawca prezentował jeden utwór w języku francuskim lub piosenkę francuskojęzyczną w polskiej wersji językowej.
Naszą Szkołę reprezentowały uczennice 7f - Amelia Ledzion, Hanna Masłowska i Hanna Nowatkowska. Uczennice bardzo solidnie przygotowywały się do występu, a na miejscu dały z siebie wszystko, aby zawalczyć o nagrodę. Po występie każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w wydarzeniu. Ostateczne wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Koncertu Galowego, który odbędzie się w sobotę 8 czerwca 2024 roku w Amfiteatrze Bemowo w Warszawie. Tam też wystąpią wszyscy nagrodzeni uczestnicy.
Trzymamy kciuki za nasze solistki i życzymy powodzenia!!!
Opiekun: Dorota Chacińska
12
Igrzyska Mazowieckie w piłce nożnej
Reprezentacja dziewcząt młodszych w dniu 13.05.2024 roku wzięła udział w 26 półfinałach Igrzysk Mazowieckich w piłce nożnej zajmując trzecie miejsce. Szkole reprezentowały: Wiktoria Gałucha, Wiktoria Zając, Wiktoria Wolańska, Gabriela Wroniuk, Oliwia Gawrońska, Zuzanna Pstrzoch, Agata Jośk, Magda Dąbrowska,Lena Brzezińska. Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców, a w szczególności pani Agnieszce Wardakowskiej za zorganizowanie nam wyjazdu na te zawody.
Opiekun: Jadwiga Małyszko-Kisielewska
43. rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II
„Jedna ręka strzelała, a inna kierowała kulę..."
Jan Paweł II
W poniedziałek 13 maja br. minie 43. rocznica zamachu na Ojca świętego Jana Pawła II i 105. rocznica objawień w Fatimie. Miejsce dokonanego 43 lata temu zamachu na papieża upamiętnia płyta w bruku po prawej stronie części Placu świętego Piotra w Rzymie. W czasie środowej audiencji ogólnej 13 maja 1981 o godz. 17.00 Ojciec Święty rozpoczął objeżdżanie odkrytym samochodem terenowym Placu św. Piotra, błogosławiąc przybyłych pielgrzymów. Dziewiętnaście minut później turecki płatny morderca Mehmet Ali Agca z terrorystycznej organizacji "Szare wilki" dwukrotnie wystrzelił do papieża, ciężko go raniąc. Zamachowca ujęto w pobliżu miejsca zbrodni, Jana Pawła II przewieziono zaś natychmiast do rzymskiej kliniki im. Agostino Gemellego. Tam podczas sześciogodzinnej operacji lekarzom udało się powstrzymać upływ krwi i uratować mu życie. Papież przeżył zamach, ale już nigdy nie odzyskał pełni sił. Ten pamiętny dzień wstrząsnął całym światem. Czy Jan Paweł II - papież Polak przeżyje? To dramatyczne pytanie kołatało w sercach milionów wiernych pod każdą szerokością geograficzną. Przez cały świat przeszła fala modlitwy, zjednoczenia i solidarności. Papież mocno wierzył, że swoje ocalenie zawdzięcza Matce Bożej Fatimskiej, która 13 maja 1917 roku objawiła się w Fatimie. Wyraził to słowami: „Jedna ręka strzelała, a inna kierowała kulę”. Mimo iż od zamachu minęło już tyle lat, te tragiczne wydarzenia ciągle pozostają żywe w pamięci wszystkich. i ciągle pozostają bez wyjaśnienia. Pytanie - Kto i dlaczego w papieżu Polaku widział zagrożenie dla komunistycznej ideologii, czy fundamentalizmu? - nadal zostaje bez odpowiedzi.
Koło Historyczne "Wiarus"
II etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „PUCHACZ PIOTR”
W czwartek 9 maja w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ciemnem odbył się II etap Konkursu Matematycznego „PUCHACZ PIOTR”. Przystąpiło do niego prawie 90 dzieci z 15 szkół podstawowych z Radzymina i okolic. Naszą szkołę reprezentowało 19 uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z zadaniami konkursowymi na etapie szkolnym. A byli to:
- Rosa Michalina - kl. 1e
- Morawski Michał – kl. 1a
- Karpińska Urszula – kl. 1d
- Klukowska Helena – kl. 1d
- Chodkowski Antoni – kl. 1e
- Kiełczewski Oskar – kl. 1d
- Nowakowska Wioletta – kl. 2f
- Falba Szymon – kl. 2g
- Borowy Jan – kl. 2a
- Getka Piotr – 2d
- Niegowski – Sosiński Michał kl. 2d
- Starukh Vladyslav – kl. 2e
- Wójcik Hanna – kl. 3a
- Wyszkowski Aleksander – kl. 3e
- Szymankiewicz Antonina – kl. 3b
- Lewandowski Mateusz – kl. 3f
- Januszewski Szymon – kl. 3e
- Samuła Antoni – kl. 3g
- Wilczyński Kazimierz – kl. 3d
Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy matematycznej, za wszystkich naszych uczniów trzymamy kciuki i czekamy na finał!
Szkolni koordynatorzy: Katarzyna Rabajczyk, Kamila Tyburska, Aneta Jusińska
2
Archiwum Aktualności