• I Dzień Wiosny z Samorządem Uczniowskim
          • I Dzień Wiosny z Samorządem Uczniowskim

          • Pierwszy dzień wiosny części uczniów kojarzy się tylko z wagarami. Samorząd Uczniowski zadbał o to, żeby od tej pory łączył się głównie z dobrą zabawą w szkole. Uczniowie tego dnia mogli uczestniczyć w wielu ciekawych inicjatywach. Pierwszą z nich był konkurs na najbardziej zieloną klasę. Zabawę wygrała klasa 6a (79% osób ubranych na zielono), drugie miejsce zajęła 4c (75%) a trzecie klasa 4e (73%). Kolejną atrakcją była możliwość skorzystania z wiosennej fotobudki. Uczniowie mogli zrobić sobie śmieszne zdjęcia z różnymi gadżetami związanymi tą porą roku (motylek, jaskółka, biedronka, żabka, pszczółka, kwiatek). Najwięcej emocji wzbudziło jednak poszukiwanie ukrytego w budynku szkoły wiosennego skrzata. Zabawa tak przypadła uczniom do gustu, że przez cztery kolejne przerwy dzieci przeczesywały szkołą szukając ukrytego stworka (niektórzy szukali go nawet w gabinecie Pani Dyrektor).

            Dziękujemy wszystkim uczniom za wspólną zabawę i Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

            Samorząd Uczniowski 

        • PARADA WIOSENNA - 21 marca
          • PARADA WIOSENNA - 21 marca

          • Choć wtorkowy poranek przywitał nas wszystkich drobnym deszczem, to nic nie stanęło na przeszkodzie by w kolorowym stylu przywitać nową porę roku.

            Przed południem wszystkie klasy I-III wyruszyły na wiosenną paradę, zabierając ze sobą przygotowany transparent z hasłem Witaj Wiosno, opaski oraz  Marzannę, symbolizującą nadejście wiosny. Pogoda dopisywała, a słońce swoimi promykami przyjemnie malowało uśmiechy na naszych twarzach. Kiedy dotarliśmy pod Urząd Miasta serdecznie przywitała nas Pani dyrektor Elżbieta Jeleń z Zastępcą Burmistrza, Sekretarzem Gminy i innymi urzędnikami. Dzieciaki w podziękowaniu za odwiedziny otrzymały słodkości. Uczniowie sprawili radość nie tylko pracownikom Urzędu, ale i mieszkańcom Radzymina. Po paradzie na uczniów czekały zajęcia sportowe przygotowane przez zaproszonych trenerów piłki nożnej. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały co mieli im do powiedzenia trenerzy.

            Serdecznie dziękujemy trenerom za przeprowadzenie profesjonalnych zajęć dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i za przyjęcie zaproszenia.

            Pamiętajmy  SPORT TO ZDROWIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        • Rozstrzygnięcie Konkursu „PANI WIOSNA”
          • Rozstrzygnięcie Konkursu „PANI WIOSNA”

          • Miło nam poinformować, że 21 marca br. ogłoszono wyniki konkursu plastycznego dla klas I - III „PANI WIOSNA”. Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac, które zostały wykonane wieloma technikami. Prace konkursowe można obejrzeć na dwóch wystawach w starym i nowym budynku szkoły.

            Laureatami konkursu zostali uczniowie:

            KLASY PIERWSZE

            I miejsce: Emilia Jabłońska kl. 1e

            II miejsce:  Oliwia Milewska kl. 1c

            III miejsce: Roxana Sobótko kl. Ic

            Wyróżnienie: Oliwia Kępisty kl. 1c

            KLASY DRUGIE

            I miejsce: Zofia Pańczuk kl. 2a

            II miejsce : Wiktor Zakrzewski kl. 2f

            III miejsce: Szymon Januszewski kl. 2e

            Wyróżnienie: Helena Krzysztofik kl. 2g

            KLASY TRZECIE

            I miejsce: Oliwia Chlebowska kl. 3c

            II miejsce : Marika Kruszewska kl. 3b

            III miejsce: Mariana Fedorenko kl. 3e

            Wyróżnienie: Zofia Więch kl. 3f

            GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

            Organizatorzy:  Magdalena Kanar, Anna Mazur        

             

        • Biblioteka szkolna ma swoje logo!
          • Biblioteka szkolna ma swoje logo!

          • W pierwszym półroczu tego roku szkolnego biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na logo biblioteki. Zadanie okazało się trudne, gdyż niewiele prac wpłynęło na konkurs. Niemniej udało nam się wyłonić zwycięzcę, a co za tym idzie - wybrać logo naszej biblioteki! Nagrodzona została praca Krystiana Urbanka ucznia kl. 5 d. Gratulujemy raz jeszcze uczniowi i mamy nadzieję, że nadal będzie rozwijał swój talent plastyczny.

            Poniżej prezentujemy oficjalne logo biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej nr1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie.

        • Finał Międzyszkolnego Konkursu Historycznego  z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego
          • Finał Międzyszkolnego Konkursu Historycznego z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

          • W piątek, 17 marca odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Historycznego z okazji przypadającej w tym roku 160. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy o zrywie niepodległościowym Polaków w latach 1863-1864, tradycji powstańczej walki i jej znaczeniu  na drodze do Niepodległej Polski oraz dla dalszych losów naszego narodu. Należy dodać, że miejscem walk z zaborcą była również Ziemia Radzymińska, a nazwisko Romana Żulińskiego stało się symbolem  patriotycznej postawy naszych Przodków, którzy nigdy nie pogodzili się z utratą niepodległości.

               Do finałowej rozgrywki, przystąpiły trzyosobowe drużyny reprezentujące wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Radzymin. Uczniowie przygotowywali się w oparciu o przesłane wcześniej do szkół opracowane materiały historyczne i prezentację multimedialną. Konkurs obejmował wiele zagadnień, m.in.: geneza Powstania Styczniowego, przebieg działań zbrojnych oraz dowódcy powstania, oddziały powstańcze i miejsca pamięci w naszym regionie, a także tradycja powstańczej walki w malarstwie, muzyce oraz literaturze. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka objął Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński.

               Wszystkich uczestników konkursu i zaproszonych gości  powitała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie Pani Elżbieta Jeleń. Wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, byli: Łukasz Kudlicki - Szef Gabinetu Politycznego Ministra Obrony Narodowej, Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński, Elżbieta Darka - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Radzyminie, wiceburmistrz Krzysztof Dobrzyniecki, Wiesław Solarz – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Radzyminie, Mirosław Widlicki – prezes Okręgu Warszawa-Wschód ŚZŻAK, Jerzy Berta – prezes Koła AK „Rajski Ptak” w Radzyminie, Bogdan Grzenkowicz – przewodniczący Komitetu Pamięci im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, dyrektorzy szkół podstawowych z Gminy Radzymin: Hanna Baryłka, Barbara Moczulska, Magdalena Sycik, Marta Bajor, Wiesława Świeczak, Beata Nadratowska-Grala, Anna Woźniak i Katarzyna Szewczyk oraz Panie zasiadające w jury konkursu: Katarzyna Pazio - Kierownik Referatu Promocji i Informacji UMiG Radzymin i Jolanta Boguszewska – wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzyminie.

               Następnie głos zabrał Pan Łukasz Kudlicki, który w swoim wystąpieniu odwołał się do przebiegu oraz tradycji związanej z Powstaniem Styczniowym. Pan Kudlicki podkreślił, że wszystkim, którzy polegli w walce o wolną Polskę należy się nasz szacunek i pamięć. Jednocześnie, zwracając się do uczniów, zaznaczył, że ważny jest udział w konkursie i życzył wszystkim uczestnikom finału samych poprawnych odpowiedzi.   

               Później wspólnie odśpiewano pieśń patriotyczną pt. „Marsz Polonia”, która nawiązując do wydarzeń z 1863 roku, wprowadziła wszystkich zgromadzonych w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyminie w klimat i tematykę konkursu.

               Finał składał się z kilkunastu zadań, które pozwoliły uczestniczącym drużynom wykazać się ogromną wiedzą. Oprócz pytań ustnych o różnej skali trudności, były również zadania pisemne z chronologii, praca z mapą, a także pokaz obrazów odwołujących się do tematyki Powstania Styczniowego. W trakcie jednej z konkurencji finałowych odbyła się prezentacja fragmentu filmu pt. „Szwadron”, gdzie wszyscy zaproszeni goście i uczniowie mogli obejrzeć przebieg bitwy z czasów Powstania Styczniowego. Odbył się również quiz dla kibiców, czyli uczniów obserwujących finał konkursu. Uwzględniając wymogi edukacyjne,umożliwiono wszystkim obserwatorom aktywny udział w konkursie, gdyż wszystkie zadania finałowe były wyświetlane na ekranie.  

              Ponadto można było wysłuchać krótkiego koncertu utworów patriotycznych i poezji powstańczej w wykonaniu uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie: Leny Brzezińskiej, Wiktorii W olańskiej, Amelii Niegowskiej i Aleksandry Kryszkiewicz. Opiekunem grupy artystycznej była Pani Iwona Jaworska.

               Należy podkreślić, że finał konkursu stał na bardzo wysokim poziomie i do końca trzymał w napięciu. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i znakomitą znajomością zagadnień dotyczących Powstania Styczniowego. To niezwykle budujące, że uczniowie ze szkół w Gminie Radzymin uczą się historii i kultywują tradycję narodową. Ponadto wspólne przedsięwzięcie historyczno – edukacyjne pozwoliło na integrację społeczności uczniowskich ze wszystkich szkół w naszej gminie. 

               Po ponad dwóch godzinach pasjonującego finału, gdy prowadzenie ulegało ciągłym zmianom,  jury ogłosiło ostateczne wyniki konkursu:

            I miejsce – zdobywając 50 punktów - zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie w składzie: Izabella Dzierżak, Aniela Gutowska i Gabriel Jusiński.

            II miejsce (46 punktów) - Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Starych Załubicach.

            III miejsce (45 punktów) - Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie.

               Przed przystąpieniem do wręczenia nagród Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński złożył wszystkim finalistom gratulacje oraz wyraził swoje uznanie dla ogromnej wiedzy i trud włożony w przygotowanie się do konkursu. Nagrody rzeczowe i dyplomy uczestnikom konkursu wręczył Burmistrz Radzymina z Panią dyr. Elżbietą Jeleń, w towarzystwie zaproszonych gości. 

               Następnie wręczono podziękowania nauczycielom opiekującym się  drużynami szkolnymi: Małgorzacie Milewskiej, Edycie Baranowskiej, Agacie Smykiewicz, Justynie Zielskiej, Grażynie Wardak-Dymek, Remigiuszowi Praczowi, Markowi Kulaszy i Grzegorzowi Jeleniowi.

               Na zakończenie dyrektorzy szkół otrzymali okolicznościowe statuetki nawiązujące do 160. rocznicy Powstania Styczniowego oraz podziękowania za wspólną realizację przedsięwzięcia edukacyjnego mającego na celu upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy o historii Polski i dziejach naszego regionu.

               Podsumowując finał konkursu Pani Dyrektor Elżbieta Jeleń złożyła podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu, władzom samorządowym, dyrektorom szkół, sponsorom i osobom zaangażowanym w organizację całego przedsięwzięcia. Następnie Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyminie.

            PODZIĘKOWANIA dla sponsorów i organizatorów konkursu >>>>> Podziękowania.pdf

            Artykuł: „Finał Międzyszkolnego Konkursu Historycznego z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego” w tygodniku regionalnym Kurier W nr 12 z dnia 28.03.2023 r. >>> http://www.kurier-w.pl/final-miedzyszkolnego-konkursu-historycznego-z-okazji-160-rocznicy-wybuchu-powstania-styczniowego/

            Opracowanie: Władysław Kolatorski

        • Konkurs literacko- plastyczny „Żyj zdrowo i kolorowo!” według Jana Brzechwy
          • Konkurs literacko- plastyczny „Żyj zdrowo i kolorowo!” według Jana Brzechwy

          • Z przyjemnością informujemy, że konkurs literacko- plastyczny o tematyce zdrowotnej pt. „Żyj zdrowo i kolorowo” według J. Brzechwy został rozstrzygnięty! Razem otrzymaliśmy od Was 132 prace konkursowe. Tematyka zdrowotna konkursu propaguje wśród uczestników zdrowy styl życia, a także rozwija wyobraźnię i zdolności plastyczne, jak również rozbudza zainteresowania czytelnicze najmłodszych.

            Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

            klasa pierwsza  - wiersz „Marchewka”

            1 miejsce- Julia Rosłon I B
            1 miejsce- Nikola Zaleska 1F
            2 miejsce- Mikołaj Zachuta 1A
            3 miejsce- Jakub Rosiński 1E
            Wyróżnienie:
            Amelia Budziszewska 1G
            Tomasz Skłudzki 1E 

            klasy drugie – wiersz „Pomidor”

            1 miejsce- Hanna Wójcik II A
            1 miejsce- Szymon Januszewski II E
            2 miejsce -Gabriel Latopolski II A
            3 miejsce- Zofia Pańczuk II A
            Wyróżnienie:
            Oliwia Rybka II D

            klasy trzecie – wiersz „Natka – Szczerbatka”

            1 miejsce- Marika Nowak III A
            2 miejsce- Liwia Kryszkiewicz III B
            3 miejsce- Mariana Fedorenko III E
            Wyróżnienie:
            Julia Kosim III C
            Sandra Giera III A

            Laureaci konkursu oraz wyróżnione dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w naszych przyszłych konkursach.

            Organizatorzy konkursu: Marzena Marchel, Dorota Milewska, Agata Szczepanik

        • KTO  ZASIĄDZIE  NA  OLIMPIE?  Wielki test wiedzy z Mitologii Greków
          • KTO ZASIĄDZIE NA OLIMPIE? Wielki test wiedzy z Mitologii Greków

          • Pierwszy dzień wiosny zaowocował nie tylko wszechobecną zielenią w naszej szkole, ale również emocjami związanymi z drugim etapem konkursu na temat mitologii, którego inicjatorką była pani Iwona Jaworska wraz z nauczycielami j. polskiego i historii.

            Do rywalizacji przystąpiły klasy V i VI, które przeszły etap pierwszy.

            Celem konkursu było:

            -  rozwijanie wśród uczniów zainteresowania mitologią i kulturą Starożytnej Grecji;

            -  popularyzacja wiedzy o mitach;

            -  wdrażanie uczniów do samokształcenia;

            - stwarzanie sytuacji pozytywnej i twórczej rywalizacji;

            - rozwijanie zainteresowania dziedzictwem kultury duchowej ludzkości oraz kształcenia szacunku dla tych wartości.

            Uczniowie, w trzyosobowych zespołach, odpowiadali na pytania (za 1, 2 lub 3 punkty) dotyczące: narodzin świata, bogów olimpijskich, bogów ziemskich, królestwa piekieł,  Heraklesa, legend korynckich, legend kreteńskich oraz wojny trojańskiej.  Ponadto uczestnicy rozwiązywali krzyżówkę oraz zgadywali, na podstawie cech charakterystycznych, która to postać mitologiczna.

            Dodatkową atrakcją, dla towarzyszącej publiczności, był konkurs ,,kółko- krzyżyk” oraz występ artystyczny Wiktorii Wolańskiej i Leny Brzezińskiej  Całość współprowadziły uczennice klasy VII d: Amelia Niegowska, Aleksandra Kryszkiewicz i Justyna Kwaśnik. Nad Prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: p. Anna Czajkowska, p. Anna Kostrzębska oraz p. I. Jaworska Rywalizacja była zacięta i różnica punktów między zespołami niewielka, wszyscy uczestnicy włożyli wiele wysiłku w przygotowania do konkursu, wykazali się dużą wiedzą z zakresu mitologii, za co otrzymali dyplomy i słodkie drobiazgi. Pani dyrektor Dorota Poznańska, która przez cały czas towarzyszyła uczniom w ich zmaganiach, na zakończenie pogratulowała wszystkim imponującej wiedzy z zakresu mitologii oraz wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody.

            Najlepsze okazały się zespoły klas:

            6F w składzie: Hanna Skłodowska, Franciszek Bulik, Stanisław Rybicki;

            6A w składzie: Hanna Załęska ,Wiktor Walas, Tymofii Bondarenko;

            5C w składzie: Oliwia Wyszkowska, Zuzanna Pawłowska,  Konstantyn Kuszpita.

            Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!

            Serdecznie dziękujemy księdzu Łukaszowi Sikorskiemu za pomysł na projekt dyplomów. Dziękujemy także  Radzie Rodziców za ufundowanie wspaniałych nagród.

            Opracowanie: Anna Czajkowska

        • Akcja "Razem możemy więcej"
          • Akcja "Razem możemy więcej"

          • W dniach od 16 do 31 marca 2023 r. Szkolne Koło PCK oraz Wolontariat Szkolny zapraszają do udziału w akcji na rzecz Fundacji Bracia – "Razem Możemy Więcej". Zbierać będziemy odzież używaną dla osób potrzebujących (dzieci oraz dorosłych): bluzy, bluzki, koszulki, spodnie, sukienki, kurtki, buty. Prosimy o przekazanie czystych i w dobrym stanie rzeczy do wychowawców klas. Wychowawców prosimy o przynoszenie darów do pokoju nauczycielskiego w nowym lub starym budynku szkoły.

            Z góry dziękujemy.

            Koordynatorzy akcji na terenie szkoły: Aneta Jusińska, Kamila Tyburska

        • Konkurs matematyczny PUCHACZ PIOTR
          • Konkurs matematyczny PUCHACZ PIOTR

          •       W tym roku nasza szkoła bierze udział w VII edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr  organizowanego przez Sieci MathRiders. Zgodnie z założeniem Organizatora, „Puchacz Piotr" to konkurs matematyczny dla wszystkich uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jest to  konkurs bez eliminacji wewnątrzszkolnych, który umożliwia sprawdzenie wiedzy każdego chętnego ucznia, bez względu na jego dotychczasowe wyniki w nauce.
            I Etap szkolny odbędzie się 28 marca 2023 roku.
            II Etap międzyszkolny- 16 maja 2023 r.
            III Etap finał- 12 czerwca 2023 r.

            Wszystkim Uczestnikom konkursu życzymy sukcesów i  trzymamy mocno kciuki!
            Koordynatorzy konkursu na terenie szkoły: Katarzyna Rabajczyk, Kamila Tyburska, Aneta Jusińska

        • Rekolekcje wielkopostne
          • Rekolekcje wielkopostne

          • W dniach 15 i 16 marca br. w naszej szkole odbyły sie szkolne rekolekcje wielkopostne dla uczniów klas I - VIII. Słowo Boże przekazał ks. Adam Klonowski - kapłan z diecezji Włocławskiej, doktorant teologii pastoralnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

        • Misja – WIOSNA
          • Misja – WIOSNA

          • Wiosna to niezwykła pora roku. Podczas niej przyroda zaczyna żyć na nowo. Trawa staje się zielona i pachnąca. Ziemia także zmienia swój zapach. Na łąkach oraz polanach kwitną pierwsze kwiaty. Stopniowo pojawiają się białe przebiśniegi, fioletowe przylaszczki czy jeszcze zielone, kiełkujące kwiaty. To dzięki nim wiosna to czas kolorów. Jasnoniebieskie niebo pełne jest ptaków wracających do domu po srogiej zimie.  Pojawiają się także pierwsze owady. Ziemie pełne są dżdżownic, ale i pracowite mrówki stają się widoczne. Słychać pierwszy brzęk much, a wraz z pierwszymi, oświetlającymi ziemię promieniami słońca, pojawiają się i pracowite pszczoły, jak i znane ze swojej złości osy.

            Klasa 1f wiedząc jak ważny jest świat przyrody przystąpiła do klasowego projektu, który polegał na zbudowaniu domków lęgowych dla owadów i ptaków.      

            Powodów dla których warto umieścić domki dla owadów i ptaków jest wiele. W naturze owady najczęściej gnieżdżą się w szczelinach, pod kamieniami, w stosach gałęzi czy liści. We współczesnych ogrodach, tak poukładanych, posprzątanych, często brakuje dla nich miejsca. Nierzadko rezygnujemy z kwiatów, bo przecież o kwiaty trzeba dbać. Coraz częściej ogrody przypominają sterylną przestrzeń mieszkań. Niestety, nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele ogród i my na tym tracimy. Brak bezpiecznego miejsca do bytowania i rozmnażania sprawia, że coraz mniej pożytecznych owadów odwiedza ogrody. Natomiast ptaki potrzebują bezpiecznych miejsc do składania jaj i opieki nad pisklętami.

            Mamy nadzieję, że będzie to dobry impuls dla tych, którym nie jest obojętny świat przyrody. Razem możemy więcej!!!

            Opracowanie:  Kamila Tyburska

        • Finały powiatowe piłki siatkowej chłopców
          • Finały powiatowe piłki siatkowej chłopców

          • W dniu 14.03.2023 reprezentacja Szkoły w składzie: Arsen Vasylevycz, Kaczmarski Hubert, Cubrzyński Adrian, Michalski Bartek, Michał Roman, Antoni Goska, Filip Roguski, Perepecha Hlip, Filip Lesik, Filip Kozakiewicz zajęła trzecie miejsce w finale powiatu piłki siatkowej -  kategoria dzieci.

            W rozgrywkach gminnych, regionalnych uczestniczyły 24 szkoły. Następnie tylko cztery zespoły awansowały do finału gdzie grając każdy z każdym Szkoła Podstawowa nr 1 zajęła finalnie trzecie miejsce.

            Opiekun: Mariusz Sikorski

        • Podsumowanie konkursu Recyklingowa Reprodukcja „Słoneczniki Vincenta Van Gogha”
          • Podsumowanie konkursu Recyklingowa Reprodukcja „Słoneczniki Vincenta Van Gogha”

          •    Dnia 6 marca 2023r. w ramach Szkolnego Koła Ligii Ochrony Przyrody zorganizowaliśmy konkurs  z okazji Światowego Dnia Recyklingu. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VII i VIII i ich Rodziców. Polegał na stworzeniu kopii znanego obrazu SŁONECZNIKI autorstwa Vincenta Van Gogha z dostępnych materiałów wtórnych (plastik, papier, szkło, metal). Format pracy A2.  Konkurs odbył się  przy współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Radzyminie, Referatem Gospodarki Odpadami.

            Dnia 22 marca 2023r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Referatu Gospodarki Odpadami w Radzyminie. Rozmawialiśmy z uczniami klas 8 o recyklingu i segregacji odpadów  na terenie naszej gminy. Każdy uczestnik  spotkania otrzymał bawełnianą torbę na zakupy oraz magnes o segregacji odpadów. Było nam niezmiernie miło spotkać się z fachowcami, którzy na co dzień zajmują się  odpadami  i  wspólnie wręczyć nagrody dla finalistów konkursu "Recyklingowa Reprodukcja". Nagrody ufundował Zakład Gospodarki Odpadami oraz Rada Rodziców. Zwycięzcom  gratulujemy! Sponsorom serdecznie dziękujemy za piękne nagrody i super atmosferę w trakcie spotkania.

            Na podstawie regulaminu Recyklingowa reprodukcja komisja konkursowa przyjęła prace konkursowe od następujących uczniów:

            1. Michał Paluch, klasa 7b

            2. Maja Skibowska, klasa 8e

            3. Piotr Łapiński, klasa 8c

            4. Zuzanna  Konkel, klasa 8e

            5. Gabriel Jusiński, klasa 8e

            6. Lea Lamcha, klasa 8c

            7. Małgorzata Frankiewicz, klasa 8d

            Po dokonaniu oceny prac plastycznych, wyłoniono laureatów konkursu:

            1. Małgorzata Frankiewicz - miejsce I (nagrody książkowe, voucher 100zł)
            2. Zuzanna Konkel - miejsce II (nagrody książkowe, voucher 75zł)
            3. Maja Skibowska - miejsce III (nagrody książkowe, voucher 50zł)

            Pozostali uczestnicy konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom za udział oraz drobne upominki od sponsorów konkursu.                                          

             Organizator i koordynator akcji recyklingowej: Agata Drzewek

        • "Sport i zabawa to świetna sprawa"
          • "Sport i zabawa to świetna sprawa"

          •  Program "Sport i zabawa to świetna sprawa" skierowany jest do dzieci uczęszczających na świetlicę szkolną.

            Ruch jest jedną z najważniejszych potrzeb rozwojowych dziecka. To ważny elementem poprawiania zdrowia, rozwijania sprawności, postaw i umiejętności, a także kształtowania nawyków w przyszłości. Obecnie dzieci są bardzo mało aktywne ruchowo. Długie siedzenie przed telewizorem, komputerem czy w telefonie, wpływa bardzo niekorzystanie na ich rozwój. Prowadzi to do obniżenia sprawności fizycznej, powstawania wielu wad postawy oraz  do przestymulowania dziecka.

            Cele programu:

            -urozmaicenie czasu wolnego świetliczakom

            - promocja zdrowego stylu życia

            - zachęcenie dzieci do różnych form aktywności fizycznej

            - podniesienie ogólnej sprawności ruchowej

            - stymulacja koordynacji wzrokowo-ruchowej

            - kształtowanie postaw fair play

            - wyzwalanie emocji

            Zajęcia będą przeprowadzone w dniu 13.03.2023r. na dwóch godzinach lekcyjnych. Na zajęcia będą losowo wybrane dzieci ze świetlicy (w dwóch turach). 

            Koordynatorzy programu: Sylwia Sikorska i Magdalena Ślifirczyk

        • Wycieczka do Urzędu Miasta i Gminy w Radzyminie
          • Wycieczka do Urzędu Miasta i Gminy w Radzyminie

          • Dnia 9 marca 2023 roku uczniowie z klasy 2a, Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk. pil. Mariana Pisarka w Radzyminie wraz z wychowawcą odwiedzili zabytkowy budynek Urzędu Miasta i Gminy Radzymin, mieszczący się przy ul. Konstytucji 3 Maja 19.

            Przewodnikiem po urzędzie był pan Krzysztof Dobrzyniecki - Zastępca Burmistrza Radzymina, który z zaangażowaniem  oprowadzał uczniów po różnych wydziałach znajdujących się w urzędzie i udzielał wyczerpujących informacji. We wszystkich gabinetach witano nas z radością, a dzieci mogły zadać pracownikom  urzędu różne, nieraz niełatwe pytania. Dzieci dowiedziały się, iż pani Ania, zajmuje się sprawami obywatelskimi i kiedy dorosną uzyskają u niej dowód osobisty, pani Agnieszka oraz pan Burmistrz – mogą udzielić im ślubu, pani Ania i Ewelina – wiedzą, co można zrobić z daną działka, czy można na działce postawić wymarzony dom, a u pani Magdy można założyć firmę. Można też było się poczuć jak prawdziwy Burmistrz i zasiąść w jego fotelu. Dzieci wraz z wychowawcą serdecznie dziękują władzom i pracownikom Urzędu Miasta i Gminy w  Radzyminie  za cierpliwość i poświęcony czas.

            Artykuł w tygodniku regionalnym KURIER W nr 10/2023 >>>> gazeta10.pdf

            Opracowanie: Marzena Marchel

        • Sukcesy sportowe naszych uczniów
          • Sukcesy sportowe naszych uczniów

          • W środę 8 marca br. w Markach odbyły się Mistrzostwa Rejonu Radzymin-Marki-Dąbrówka w mini piłce siatkowej chłopców z klas V-VI, oraz w piłce siatkowej chłopców klas VII-VIII

            Reprezentacje naszej szkoły zajęły I miejsca, awansując do kolejnego etapu rozgrywek.

            Już w przyszłym tygodniu zagramy w Fianale Powiatu w obu kategoriach wiekowych.

            SP 1 Radzymin klasy VII-VIII reprezentowali: Norbert Gzowski, Adam Szczypiń, Gabriel Jusiński, Patryk Kulesza, Daniel Dąbrowski, Bartosz Gniadek, Maciej Jasiński, opiekun Arkadiusz Kostrzębski.

            SP1 Radzymin klasy V-VI reprezentowali: Kaczmarski Hubert, Cubrzyński Adrian, Michalski Bartek, Michał Roman, Antoni Goska, Filip Roguski, Perepecha Hlip, Arsen Vasylewic, Filip Lesiak, Danill Saleznov, Kozakiewicz Filip, opiekun Mariusz Sikorski.

        • Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn
          • Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

          • Z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn uczniowie z klasy 5f wraz z p. Anną Wilkowską i p. Agnieszką Milewską wybrali się na wycieczkę do kina Helios w Wołominie. Uczniowie obejrzeli film o prawdziwej przyjaźni i dążeniu do uprawnionego celu - Pimi z Krainy Tygrysów. Historia osieroconego chłopca ratującego małego tygrysa bardzo wzruszyła uczniów, a także pozwoliła zrozumieć jaką rolę odgrywa przyjaźń w naszym życiu. Po filmie pełnym wzruszeń i radości dzieci wybrały się do Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie. Zwiedzanie owego muzeum okazało się dla uczniów bardzo ciekawym doświadczeniem. Uczniowie mieli okazję do zagłębienia się w opowieściach przewodnika, a także wysłuchania fragmentów dzieł Zofii Nałkowskiej. Podczas wizyty w muzeum przybliżone zostało życie oraz twórczość Państwa Nałkowskich. Wśród uczniów pojawiły się również pytania, na które oczywiście uzyskali odpowiedzi.

            Opracowała: p. Agnieszka Milewska i p. Anna Wilkowska

        • "Paczka na Kresy"
          • "Paczka na Kresy"

          • Jak co roku nasza szkoła wzięła czynny udział w akcji "Paczka na Kresy”. Tegoroczna edycja akcji "Paczka na Kresy” Wielkanoc 2023 była skierowana do osób mieszkających w Litwie i Łotwie. Rozpoczęcie akcji miało miejsce 2 marca 2023 r. podczas konferencji podsumowującej dotychczasową działalność Fundacji „Kresy w potrzebie”. Podczas konferencji wystąpili między inny:

            - Pani Agnieszka Skowrońska, Prezes Fundacji Kresy w potrzebie,

            - Pan Tomasza Łysiak, polski pisarz, dziennikarz, publicysta, historyk (Powstanie Styczniowe, uaktualnienie kwestii Kresów i Ukrainy),

            - Pani Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty,

            - Pana Marcin Zarzecki, Prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

            Spotkanie to nie tylko dotyczyło podsumowania dotychczasowych działań ale również była to okazja  okazja do uczczenia 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, które pomimo porażki militarnej stało się symbolem zwycięstwa wartości moralnych przyświecających Powstańcom.

            Dziękujemy całej społeczności szkolnej za udział w akcji.

            Koordynatorzy akcji: Barbara Giera - PCK i Aneta Żołądek Szkolny – Szkolny Klub Wolontariusza

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
      • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
      • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79
      • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych