• Rekolekcje wielkopostne
          • Rekolekcje wielkopostne

          • W dniach 15 i 16 marca br. w naszej szkole odbyły sie szkolne rekolekcje wielkopostne dla uczniów klas I - VIII. Słowo Boże przekazał ks. Adam Klonowski - kapłan z diecezji Włocławskiej, doktorant teologii pastoralnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

        • Misja – WIOSNA
          • Misja – WIOSNA

          • Wiosna to niezwykła pora roku. Podczas niej przyroda zaczyna żyć na nowo. Trawa staje się zielona i pachnąca. Ziemia także zmienia swój zapach. Na łąkach oraz polanach kwitną pierwsze kwiaty. Stopniowo pojawiają się białe przebiśniegi, fioletowe przylaszczki czy jeszcze zielone, kiełkujące kwiaty. To dzięki nim wiosna to czas kolorów. Jasnoniebieskie niebo pełne jest ptaków wracających do domu po srogiej zimie.  Pojawiają się także pierwsze owady. Ziemie pełne są dżdżownic, ale i pracowite mrówki stają się widoczne. Słychać pierwszy brzęk much, a wraz z pierwszymi, oświetlającymi ziemię promieniami słońca, pojawiają się i pracowite pszczoły, jak i znane ze swojej złości osy.

            Klasa 1f wiedząc jak ważny jest świat przyrody przystąpiła do klasowego projektu, który polegał na zbudowaniu domków lęgowych dla owadów i ptaków.      

            Powodów dla których warto umieścić domki dla owadów i ptaków jest wiele. W naturze owady najczęściej gnieżdżą się w szczelinach, pod kamieniami, w stosach gałęzi czy liści. We współczesnych ogrodach, tak poukładanych, posprzątanych, często brakuje dla nich miejsca. Nierzadko rezygnujemy z kwiatów, bo przecież o kwiaty trzeba dbać. Coraz częściej ogrody przypominają sterylną przestrzeń mieszkań. Niestety, nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele ogród i my na tym tracimy. Brak bezpiecznego miejsca do bytowania i rozmnażania sprawia, że coraz mniej pożytecznych owadów odwiedza ogrody. Natomiast ptaki potrzebują bezpiecznych miejsc do składania jaj i opieki nad pisklętami.

            Mamy nadzieję, że będzie to dobry impuls dla tych, którym nie jest obojętny świat przyrody. Razem możemy więcej!!!

            Opracowanie:  Kamila Tyburska

        • Finały powiatowe piłki siatkowej chłopców
          • Finały powiatowe piłki siatkowej chłopców

          • W dniu 14.03.2023 reprezentacja Szkoły w składzie: Arsen Vasylevycz, Kaczmarski Hubert, Cubrzyński Adrian, Michalski Bartek, Michał Roman, Antoni Goska, Filip Roguski, Perepecha Hlip, Filip Lesik, Filip Kozakiewicz zajęła trzecie miejsce w finale powiatu piłki siatkowej -  kategoria dzieci.

            W rozgrywkach gminnych, regionalnych uczestniczyły 24 szkoły. Następnie tylko cztery zespoły awansowały do finału gdzie grając każdy z każdym Szkoła Podstawowa nr 1 zajęła finalnie trzecie miejsce.

            Opiekun: Mariusz Sikorski

        • Podsumowanie konkursu Recyklingowa Reprodukcja „Słoneczniki Vincenta Van Gogha”
          • Podsumowanie konkursu Recyklingowa Reprodukcja „Słoneczniki Vincenta Van Gogha”

          •    Dnia 6 marca 2023r. w ramach Szkolnego Koła Ligii Ochrony Przyrody zorganizowaliśmy konkurs  z okazji Światowego Dnia Recyklingu. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VII i VIII i ich Rodziców. Polegał na stworzeniu kopii znanego obrazu SŁONECZNIKI autorstwa Vincenta Van Gogha z dostępnych materiałów wtórnych (plastik, papier, szkło, metal). Format pracy A2.  Konkurs odbył się  przy współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Radzyminie, Referatem Gospodarki Odpadami.

            Dnia 22 marca 2023r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Referatu Gospodarki Odpadami w Radzyminie. Rozmawialiśmy z uczniami klas 8 o recyklingu i segregacji odpadów  na terenie naszej gminy. Każdy uczestnik  spotkania otrzymał bawełnianą torbę na zakupy oraz magnes o segregacji odpadów. Było nam niezmiernie miło spotkać się z fachowcami, którzy na co dzień zajmują się  odpadami  i  wspólnie wręczyć nagrody dla finalistów konkursu "Recyklingowa Reprodukcja". Nagrody ufundował Zakład Gospodarki Odpadami oraz Rada Rodziców. Zwycięzcom  gratulujemy! Sponsorom serdecznie dziękujemy za piękne nagrody i super atmosferę w trakcie spotkania.

            Na podstawie regulaminu Recyklingowa reprodukcja komisja konkursowa przyjęła prace konkursowe od następujących uczniów:

            1. Michał Paluch, klasa 7b

            2. Maja Skibowska, klasa 8e

            3. Piotr Łapiński, klasa 8c

            4. Zuzanna  Konkel, klasa 8e

            5. Gabriel Jusiński, klasa 8e

            6. Lea Lamcha, klasa 8c

            7. Małgorzata Frankiewicz, klasa 8d

            Po dokonaniu oceny prac plastycznych, wyłoniono laureatów konkursu:

            1. Małgorzata Frankiewicz - miejsce I (nagrody książkowe, voucher 100zł)
            2. Zuzanna Konkel - miejsce II (nagrody książkowe, voucher 75zł)
            3. Maja Skibowska - miejsce III (nagrody książkowe, voucher 50zł)

            Pozostali uczestnicy konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom za udział oraz drobne upominki od sponsorów konkursu.                                          

             Organizator i koordynator akcji recyklingowej: Agata Drzewek

        • "Sport i zabawa to świetna sprawa"
          • "Sport i zabawa to świetna sprawa"

          •  Program "Sport i zabawa to świetna sprawa" skierowany jest do dzieci uczęszczających na świetlicę szkolną.

            Ruch jest jedną z najważniejszych potrzeb rozwojowych dziecka. To ważny elementem poprawiania zdrowia, rozwijania sprawności, postaw i umiejętności, a także kształtowania nawyków w przyszłości. Obecnie dzieci są bardzo mało aktywne ruchowo. Długie siedzenie przed telewizorem, komputerem czy w telefonie, wpływa bardzo niekorzystanie na ich rozwój. Prowadzi to do obniżenia sprawności fizycznej, powstawania wielu wad postawy oraz  do przestymulowania dziecka.

            Cele programu:

            -urozmaicenie czasu wolnego świetliczakom

            - promocja zdrowego stylu życia

            - zachęcenie dzieci do różnych form aktywności fizycznej

            - podniesienie ogólnej sprawności ruchowej

            - stymulacja koordynacji wzrokowo-ruchowej

            - kształtowanie postaw fair play

            - wyzwalanie emocji

            Zajęcia będą przeprowadzone w dniu 13.03.2023r. na dwóch godzinach lekcyjnych. Na zajęcia będą losowo wybrane dzieci ze świetlicy (w dwóch turach). 

            Koordynatorzy programu: Sylwia Sikorska i Magdalena Ślifirczyk

        • Wycieczka do Urzędu Miasta i Gminy w Radzyminie
          • Wycieczka do Urzędu Miasta i Gminy w Radzyminie

          • Dnia 9 marca 2023 roku uczniowie z klasy 2a, Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk. pil. Mariana Pisarka w Radzyminie wraz z wychowawcą odwiedzili zabytkowy budynek Urzędu Miasta i Gminy Radzymin, mieszczący się przy ul. Konstytucji 3 Maja 19.

            Przewodnikiem po urzędzie był pan Krzysztof Dobrzyniecki - Zastępca Burmistrza Radzymina, który z zaangażowaniem  oprowadzał uczniów po różnych wydziałach znajdujących się w urzędzie i udzielał wyczerpujących informacji. We wszystkich gabinetach witano nas z radością, a dzieci mogły zadać pracownikom  urzędu różne, nieraz niełatwe pytania. Dzieci dowiedziały się, iż pani Ania, zajmuje się sprawami obywatelskimi i kiedy dorosną uzyskają u niej dowód osobisty, pani Agnieszka oraz pan Burmistrz – mogą udzielić im ślubu, pani Ania i Ewelina – wiedzą, co można zrobić z daną działka, czy można na działce postawić wymarzony dom, a u pani Magdy można założyć firmę. Można też było się poczuć jak prawdziwy Burmistrz i zasiąść w jego fotelu. Dzieci wraz z wychowawcą serdecznie dziękują władzom i pracownikom Urzędu Miasta i Gminy w  Radzyminie  za cierpliwość i poświęcony czas.

            Artykuł w tygodniku regionalnym KURIER W nr 10/2023 >>>> gazeta10.pdf

            Opracowanie: Marzena Marchel

        • Sukcesy sportowe naszych uczniów
          • Sukcesy sportowe naszych uczniów

          • W środę 8 marca br. w Markach odbyły się Mistrzostwa Rejonu Radzymin-Marki-Dąbrówka w mini piłce siatkowej chłopców z klas V-VI, oraz w piłce siatkowej chłopców klas VII-VIII

            Reprezentacje naszej szkoły zajęły I miejsca, awansując do kolejnego etapu rozgrywek.

            Już w przyszłym tygodniu zagramy w Fianale Powiatu w obu kategoriach wiekowych.

            SP 1 Radzymin klasy VII-VIII reprezentowali: Norbert Gzowski, Adam Szczypiń, Gabriel Jusiński, Patryk Kulesza, Daniel Dąbrowski, Bartosz Gniadek, Maciej Jasiński, opiekun Arkadiusz Kostrzębski.

            SP1 Radzymin klasy V-VI reprezentowali: Kaczmarski Hubert, Cubrzyński Adrian, Michalski Bartek, Michał Roman, Antoni Goska, Filip Roguski, Perepecha Hlip, Arsen Vasylewic, Filip Lesiak, Danill Saleznov, Kozakiewicz Filip, opiekun Mariusz Sikorski.

        • Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn
          • Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

          • Z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn uczniowie z klasy 5f wraz z p. Anną Wilkowską i p. Agnieszką Milewską wybrali się na wycieczkę do kina Helios w Wołominie. Uczniowie obejrzeli film o prawdziwej przyjaźni i dążeniu do uprawnionego celu - Pimi z Krainy Tygrysów. Historia osieroconego chłopca ratującego małego tygrysa bardzo wzruszyła uczniów, a także pozwoliła zrozumieć jaką rolę odgrywa przyjaźń w naszym życiu. Po filmie pełnym wzruszeń i radości dzieci wybrały się do Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie. Zwiedzanie owego muzeum okazało się dla uczniów bardzo ciekawym doświadczeniem. Uczniowie mieli okazję do zagłębienia się w opowieściach przewodnika, a także wysłuchania fragmentów dzieł Zofii Nałkowskiej. Podczas wizyty w muzeum przybliżone zostało życie oraz twórczość Państwa Nałkowskich. Wśród uczniów pojawiły się również pytania, na które oczywiście uzyskali odpowiedzi.

            Opracowała: p. Agnieszka Milewska i p. Anna Wilkowska

        • "Paczka na Kresy"
          • "Paczka na Kresy"

          • Jak co roku nasza szkoła wzięła czynny udział w akcji "Paczka na Kresy”. Tegoroczna edycja akcji "Paczka na Kresy” Wielkanoc 2023 była skierowana do osób mieszkających w Litwie i Łotwie. Rozpoczęcie akcji miało miejsce 2 marca 2023 r. podczas konferencji podsumowującej dotychczasową działalność Fundacji „Kresy w potrzebie”. Podczas konferencji wystąpili między inny:

            - Pani Agnieszka Skowrońska, Prezes Fundacji Kresy w potrzebie,

            - Pan Tomasza Łysiak, polski pisarz, dziennikarz, publicysta, historyk (Powstanie Styczniowe, uaktualnienie kwestii Kresów i Ukrainy),

            - Pani Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty,

            - Pana Marcin Zarzecki, Prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

            Spotkanie to nie tylko dotyczyło podsumowania dotychczasowych działań ale również była to okazja  okazja do uczczenia 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, które pomimo porażki militarnej stało się symbolem zwycięstwa wartości moralnych przyświecających Powstańcom.

            Dziękujemy całej społeczności szkolnej za udział w akcji.

            Koordynatorzy akcji: Barbara Giera - PCK i Aneta Żołądek Szkolny – Szkolny Klub Wolontariusza

        • KONKURS "RECYKLINGOWA REPRODUKCJA"
          • KONKURS "RECYKLINGOWA REPRODUKCJA"

          • Zachęcamy do udziału w ekologicznym konkursie zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Recyklingu. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VII i VIII i ich Rodziców. Polega na stworzeniu kopii znanego obrazu SŁONECZNIKI autorstwa Vincenta Van Gogha z dostępnych materiałów wtórnych (plastik, papier, szkło, metal). Format pracy A2. Konkurs startuje 6 marca 2023r.

            REGULAMIN >>>>>>> REGULAMIN_KONKURSU.pdf

            Organizator konkursu: Agata Drzewek

        • Europejski Dzień Logopedy
          • Europejski Dzień Logopedy

          • Dnia 6 marca br. obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Z okazji tego wydarzenia w naszej Szkole w klasach I-III zostały przeprowadzone warsztaty logopedyczne pt. „Słodka gimnastyka buzi i języka”. Podczas warsztatów uczniowie mogli sprawdzić, sprawność swojego aparatu artykulacyjnego oraz przekonać się, że ćwiczenia logopedyczne mogą być przyjemne.Dowiedziały się również, że usprawnianie aparatu artykulacyjnego wpływa korzystnie na prawidłową wymowę.

             Dziękujemy Wychowawcom i Uczniom klas I-III za wspólne świętowanie, które sprawiło wszystkim dużo „słodkiej radości „ co doskonale widać na poniższych zdjęciach.

            Zespół logopedyczny: Iwona Szymańska, Katarzyna Staniszewska

        • Wyniki Gminnego Konkursu "Wolni od cyberuzależnień"
          • Wyniki Gminnego Konkursu "Wolni od cyberuzależnień"

          • Miło nam poinformować, że 3 marca 2023 r. ogłoszono wyniki Gminnego Konkursu "Wolni od cyberuzależnień", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie. Z naszej szkoły wpłynęło 16 prac (spośród 45). Laureatami gminnego konkursu zostało dwoje naszych uczniów:

            I miejsce zdobyła Natalia Kozlowska z kl. 6f, zaś III miejsce zajął Michał Roman z kl. 6d.

            Gratulujemy i życzymy dalszych wyzwań i sukcesów.

            Nauczyciele informatyki

        • "Katyń... pamiętamy"
          • "Katyń... pamiętamy"

          • "Prawda Katynia jest stale obecna w naszej świadomości nie może być wymazana z pamięci Europy..."

                                                                                                                                                                  /Jan Paweł II/

             W niedzielę 5 marca br. minie 83. rocznica podpisania przez Józefa Stalina i członków Biura Politycznego Komunistycznej Partii ZSRS dyrektywy nakazującej rozstrzelanie 14700 polskich oficerów  wziętych do niewoli przez Armię Czerwoną we wrześniu 1939 roku. Podpisanie   tej dyrektywy przez Józefa Stalina i najwyższych urzędników ZSRS pozostawało w jawnej sprzeczności z międzynarodowym Prawem Konfliktów Zbrojnych. Konwencja Haska z 18 października 1907 roku, dotycząca praw i zwyczajów wojny lądowej zapewniała wszystkim jeńcom wojennym całkowitą ochronę ze strony państwa, które wzięło ich do niewoli. Józef Stalin obawiał się, że oficerowie Wojska Polskiego, urzędnicy państwowi oraz przedstawiciele inteligencji przetrzymywani w obozach i więzieniach będą stanowić istotną siłę, która w przyszłości mogłaby przyczynić się do wskrzeszenia Rzeczypospolitej, niepodległej i niezależnej od Związku Sowieckiego. Zapalone pod symbolicznym katyńskim pomnikiem na Cmentarzu Poległych znicze - ognie pamięci to znak, że będziemy pamiętać o naszych rodakach skrytobójczo zamordowanych strzałem w tył głowy wiosną 1940 roku. Jedyną ich winą było to, że byli Polakami...

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • Program "Jestem Bohaterem"
          • Program "Jestem Bohaterem"

          • W czwartek 02.03.2023r. w klasie II e odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu „Jestem Bohaterem”. Tym razem gościliśmy mamę Liliany, która oprócz pracy zawodowej pasjonuje się fotografią. Pani Iwonka opowiedziała i pokazała różne modele aparatów począwszy od analogowych po najnowsze cyfrowe oraz zapoznała z ich budową. Dzieci mogły same wykonać próbne zdjęcia profesjonalnym aparatem. Wszyscy słuchali z zapartym tchem.

            Następnie o swoich zainteresowaniach opowiedziała Lila, która jest miłośniczką zwierząt.

            No i na koniec była wspaniała niespodzianka – profesjonalna sesja zdjęciowa dla uczniów naszej klasy.

            To był dzień pełen wrażeń – Dziękujemy.

            Agata Piwowarska, Katarzyna Rabajczyk

        • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych"
          • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych"

          • Dnia 2 marca 2023 roku w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uczniowie i rodzice klasy II e uporządkowali mogiłę, złożyli kwiaty i zapalili znicze na Cmentarzu Poległych 1920 roku w Radzyminie.

            Cześć i chwała Bohaterom

            Agata Piwowarska, Katarzyna Rabajczyk

        • 103. rocznica bojowego chrztu amerykańskich pilotów z 7 Eskadry im. Tadeusza Kościuszki w walkach z bolszewikami
          • 103. rocznica bojowego chrztu amerykańskich pilotów z 7 Eskadry im. Tadeusza Kościuszki w walkach z bolszewikami

          • Więc przed Wami Polacy-Amerykanie. którzyście nigdy nie zapomnieli kraju swoich przodków, gdy przechodzili ciężkie chwilę, i przed Wami Polacy z Polski, którzyście walczyli nieugięcie za wolność tak dzielnie i tak długu, staję, salutuję i do Was odzywam się "Dumny jestem, że służyłem z Wami"

            Merian C. Cooper

            W  niedzielę 5 marca br. minęła 103. rocznica bojowego chrztu amerykańskich pilotów z 7 Eskadry im. Tadeusza Kościuszki w walkach z bolszewikami. W piątek 5 marca 1920 roku  porucznik Harmon C. Rorison lecąc  z Tarnopola  dostrzegł  koncentrację silnych oddziałów Armii Czerwonej i trzy pociągi pancerne w okolicach miejscowości  Bar. Z dwóch karabinów maszynowych swojego Albatrosa  i bombą zruconą ręcznie "sprawił bolszewikom piekło". Była to pierwsza akcja bojowa służących ochotniczo w 7 Eskadrze im. Tadeusza Kościuszki amerykańskich pilotów, którzy przybyli do Polki by "walczyć w siłach zbrojnych siostrzanej republiki Stanów Zjednoczonych  przeciwko wszystkim wrogom Polski " i tym samym spłacić dług wdzięczności za udział Tadeusza Kościuszki i Kazimierza Pułaskiego w wojnie o niepodległość ich kraju w XVIII wieku.  W czasie prawie rocznej walki  przeciwko Rosji Sowieckiej w składzie 7 Eskadry Myśliwskiej im. Tadeusza Kościuszki u boku polskich pilotów  służyło 21  Amerykanów. Trzech z nich straciło życie, pełniąc służbę dla Polski. Każdy z nich miał istotny wpływ na przebieg działań wojennych Wszystkim należy się własne miejsce w  polskiej historii. Krzyżem  Orderu VM zostało  odznaczono siedmiu  amerykańskich lotników, zaś czterech Krzyżem Walecznych. Dziękujemy Wam Amerykanie. W  przełomowym dla naszej ojczyzny czasie , walczyliście o wartość najcenniejszą dla każdego narodu, jaką jest wolność. To w  bitewnym zgiełku wykuwaliście  podwaliny pod przyjaźń i braterstwo broni między naszymi narodami. My  uczniowie "Stalowej Jedynki" chcemy i będziemy pamiętać o  tamtych dniach chwały.  Warto przypomnieć, że dwadzieścia lat po wojnie polsko-bolszewickiej chwalebne tradycje  i  godło 7. Eskadry im Tadeusza Kościuszki przyjął i  godnie reprezentował 303. Dywizjon Myśliwski  w niedocenionej Bitwie o Anglię. Pod niebem Brytanii w szeregach 303 Dywizjonu, co chcemy z dumą  podkreślić,  walczył i zwyciężał  przynosząc sławę Polskim Skrzydłom podpułkownik  pilot Marian Pisarek – patron  naszej szkoły , syn radzymińskiej ziemi.

            Cześć i Chwała Bohaterom

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • XIII Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych
          • XIII Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

          •   „Bo kto w imię Boga walczy o swój kraj nie zginie,

            a wiecznie w pamięci narodu będzie trwać.”

            W środę 1 marca 2023 r. będziemy obchodzić XIII Narodowy Dzień Żołnierzy WyklętychŻołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy podjęli próbę zbrojnego przeciwstawienia się sowietyzacji Polski i podporządkowania jej Związkowi Socjalistycznych Republik Radzieckich. Za swoją wierną służbę Ojczyźnie określani byli  przez władze  komunistyczne mianem faszystów  i  "zaplutych karłów reakcji". W walce w obronie wartości jaką była Niepodległa, suwerenna Polska wielu poległo z bronią w ręku, tysiące zamęczono w UB-owskich  katowniach, setki skazano w pokazowych procesach będących kpina z wymiaru sprawiedliwości na kary śmierci lub długoletnie więzienie.Zaś ci nieliczni, którzy ocaleli w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej żyli z piętnem reakcyjnych bandytów. Tylko przez  upamiętnienie  postaci  żołnierzy, którzy doświadczyli komunistycznych represji możemy przekazywać kolejnym pokoleniom, czym był  system totalitarny. Tylko poprzez pamięć o latach najtrudniejszych i najbardziej bolesnych wydarzeniach, możemy budować szacunek dla współczesnej Polski - wolnej i niepodległej.

            Cześć i Chwała Bohaterom.

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • Historia "Mazurka Dąbrowskiego"
          • Historia "Mazurka Dąbrowskiego"

          • W niedzielę 26 lutego br. minie  96. rocznica ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego polskim hymnem narodowym. Hymn Polski w obecnym brzmieniu został ustanowiony 26 lutego 1927 roku w okólniku wydanym przez ówczesnego Ministra Spraw Wewnętrznych Sławoja Składkowskiego. Mazurek Dąbrowskiego w roli hymnu narodowego przetrwał różne zawirowania polskiej historii. Obecnie nikt nie ma wątpliwości co do jego statusu. Ważne jest, by pamiętać, że hymn Rzeczypospolitej Polskiej powinien być wykonywany lub odtwarzany w sposób zapewniający mu należną część i szacunek. Podczas wykonywania obowiązuje zachowanie powagi i spokoju. Osoby obecne podczas publicznego wykonywania lub odtwarzania hymnu powinny stać w postawie wyrażającej szacunek, a mężczyźni zdjąć nakrycia głowy. Dodatkowe przepisy obowiązują wojskowych - osoby w umundurowaniu obejmującym nakrycie głowy oddają honory przez salutowanie, a poczty sztandarowe oddają honory przez pochylenie sztandaru. Hymn Polski towarzyszy nam w podniosłych i radosnych chwilach, dlatego warto pamiętać o jego historii.

            HISTORIA MAZURKA DĄBROWSKIEGO >>>> Historia_Mazurka.pdf

            Koło Historyczne ,,Wiarus”

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
      • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
      • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79
      • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych