• KONKURS "RECYKLINGOWA REPRODUKCJA"
          • KONKURS "RECYKLINGOWA REPRODUKCJA"

          • Zachęcamy do udziału w ekologicznym konkursie zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Recyklingu. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VII i VIII i ich Rodziców. Polega na stworzeniu kopii znanego obrazu SŁONECZNIKI autorstwa Vincenta Van Gogha z dostępnych materiałów wtórnych (plastik, papier, szkło, metal). Format pracy A2. Konkurs startuje 6 marca 2023r.

            REGULAMIN >>>>>>> REGULAMIN_KONKURSU.pdf

            Organizator konkursu: Agata Drzewek

        • Europejski Dzień Logopedy
          • Europejski Dzień Logopedy

          • Dnia 6 marca br. obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Z okazji tego wydarzenia w naszej Szkole w klasach I-III zostały przeprowadzone warsztaty logopedyczne pt. „Słodka gimnastyka buzi i języka”. Podczas warsztatów uczniowie mogli sprawdzić, sprawność swojego aparatu artykulacyjnego oraz przekonać się, że ćwiczenia logopedyczne mogą być przyjemne.Dowiedziały się również, że usprawnianie aparatu artykulacyjnego wpływa korzystnie na prawidłową wymowę.

             Dziękujemy Wychowawcom i Uczniom klas I-III za wspólne świętowanie, które sprawiło wszystkim dużo „słodkiej radości „ co doskonale widać na poniższych zdjęciach.

            Zespół logopedyczny: Iwona Szymańska, Katarzyna Staniszewska

        • Wyniki Gminnego Konkursu "Wolni od cyberuzależnień"
          • Wyniki Gminnego Konkursu "Wolni od cyberuzależnień"

          • Miło nam poinformować, że 3 marca 2023 r. ogłoszono wyniki Gminnego Konkursu "Wolni od cyberuzależnień", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie. Z naszej szkoły wpłynęło 16 prac (spośród 45). Laureatami gminnego konkursu zostało dwoje naszych uczniów:

            I miejsce zdobyła Natalia Kozlowska z kl. 6f, zaś III miejsce zajął Michał Roman z kl. 6d.

            Gratulujemy i życzymy dalszych wyzwań i sukcesów.

            Nauczyciele informatyki

        • "Katyń... pamiętamy"
          • "Katyń... pamiętamy"

          • "Prawda Katynia jest stale obecna w naszej świadomości nie może być wymazana z pamięci Europy..."

                                                                                                                                                                  /Jan Paweł II/

             W niedzielę 5 marca br. minie 83. rocznica podpisania przez Józefa Stalina i członków Biura Politycznego Komunistycznej Partii ZSRS dyrektywy nakazującej rozstrzelanie 14700 polskich oficerów  wziętych do niewoli przez Armię Czerwoną we wrześniu 1939 roku. Podpisanie   tej dyrektywy przez Józefa Stalina i najwyższych urzędników ZSRS pozostawało w jawnej sprzeczności z międzynarodowym Prawem Konfliktów Zbrojnych. Konwencja Haska z 18 października 1907 roku, dotycząca praw i zwyczajów wojny lądowej zapewniała wszystkim jeńcom wojennym całkowitą ochronę ze strony państwa, które wzięło ich do niewoli. Józef Stalin obawiał się, że oficerowie Wojska Polskiego, urzędnicy państwowi oraz przedstawiciele inteligencji przetrzymywani w obozach i więzieniach będą stanowić istotną siłę, która w przyszłości mogłaby przyczynić się do wskrzeszenia Rzeczypospolitej, niepodległej i niezależnej od Związku Sowieckiego. Zapalone pod symbolicznym katyńskim pomnikiem na Cmentarzu Poległych znicze - ognie pamięci to znak, że będziemy pamiętać o naszych rodakach skrytobójczo zamordowanych strzałem w tył głowy wiosną 1940 roku. Jedyną ich winą było to, że byli Polakami...

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • Program "Jestem Bohaterem"
          • Program "Jestem Bohaterem"

          • W czwartek 02.03.2023r. w klasie II e odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu „Jestem Bohaterem”. Tym razem gościliśmy mamę Liliany, która oprócz pracy zawodowej pasjonuje się fotografią. Pani Iwonka opowiedziała i pokazała różne modele aparatów począwszy od analogowych po najnowsze cyfrowe oraz zapoznała z ich budową. Dzieci mogły same wykonać próbne zdjęcia profesjonalnym aparatem. Wszyscy słuchali z zapartym tchem.

            Następnie o swoich zainteresowaniach opowiedziała Lila, która jest miłośniczką zwierząt.

            No i na koniec była wspaniała niespodzianka – profesjonalna sesja zdjęciowa dla uczniów naszej klasy.

            To był dzień pełen wrażeń – Dziękujemy.

            Agata Piwowarska, Katarzyna Rabajczyk

        • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych"
          • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych"

          • Dnia 2 marca 2023 roku w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uczniowie i rodzice klasy II e uporządkowali mogiłę, złożyli kwiaty i zapalili znicze na Cmentarzu Poległych 1920 roku w Radzyminie.

            Cześć i chwała Bohaterom

            Agata Piwowarska, Katarzyna Rabajczyk

        • 103. rocznica bojowego chrztu amerykańskich pilotów z 7 Eskadry im. Tadeusza Kościuszki w walkach z bolszewikami
          • 103. rocznica bojowego chrztu amerykańskich pilotów z 7 Eskadry im. Tadeusza Kościuszki w walkach z bolszewikami

          • Więc przed Wami Polacy-Amerykanie. którzyście nigdy nie zapomnieli kraju swoich przodków, gdy przechodzili ciężkie chwilę, i przed Wami Polacy z Polski, którzyście walczyli nieugięcie za wolność tak dzielnie i tak długu, staję, salutuję i do Was odzywam się "Dumny jestem, że służyłem z Wami"

            Merian C. Cooper

            W  niedzielę 5 marca br. minęła 103. rocznica bojowego chrztu amerykańskich pilotów z 7 Eskadry im. Tadeusza Kościuszki w walkach z bolszewikami. W piątek 5 marca 1920 roku  porucznik Harmon C. Rorison lecąc  z Tarnopola  dostrzegł  koncentrację silnych oddziałów Armii Czerwonej i trzy pociągi pancerne w okolicach miejscowości  Bar. Z dwóch karabinów maszynowych swojego Albatrosa  i bombą zruconą ręcznie "sprawił bolszewikom piekło". Była to pierwsza akcja bojowa służących ochotniczo w 7 Eskadrze im. Tadeusza Kościuszki amerykańskich pilotów, którzy przybyli do Polki by "walczyć w siłach zbrojnych siostrzanej republiki Stanów Zjednoczonych  przeciwko wszystkim wrogom Polski " i tym samym spłacić dług wdzięczności za udział Tadeusza Kościuszki i Kazimierza Pułaskiego w wojnie o niepodległość ich kraju w XVIII wieku.  W czasie prawie rocznej walki  przeciwko Rosji Sowieckiej w składzie 7 Eskadry Myśliwskiej im. Tadeusza Kościuszki u boku polskich pilotów  służyło 21  Amerykanów. Trzech z nich straciło życie, pełniąc służbę dla Polski. Każdy z nich miał istotny wpływ na przebieg działań wojennych Wszystkim należy się własne miejsce w  polskiej historii. Krzyżem  Orderu VM zostało  odznaczono siedmiu  amerykańskich lotników, zaś czterech Krzyżem Walecznych. Dziękujemy Wam Amerykanie. W  przełomowym dla naszej ojczyzny czasie , walczyliście o wartość najcenniejszą dla każdego narodu, jaką jest wolność. To w  bitewnym zgiełku wykuwaliście  podwaliny pod przyjaźń i braterstwo broni między naszymi narodami. My  uczniowie "Stalowej Jedynki" chcemy i będziemy pamiętać o  tamtych dniach chwały.  Warto przypomnieć, że dwadzieścia lat po wojnie polsko-bolszewickiej chwalebne tradycje  i  godło 7. Eskadry im Tadeusza Kościuszki przyjął i  godnie reprezentował 303. Dywizjon Myśliwski  w niedocenionej Bitwie o Anglię. Pod niebem Brytanii w szeregach 303 Dywizjonu, co chcemy z dumą  podkreślić,  walczył i zwyciężał  przynosząc sławę Polskim Skrzydłom podpułkownik  pilot Marian Pisarek – patron  naszej szkoły , syn radzymińskiej ziemi.

            Cześć i Chwała Bohaterom

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • XIII Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych
          • XIII Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

          •   „Bo kto w imię Boga walczy o swój kraj nie zginie,

            a wiecznie w pamięci narodu będzie trwać.”

            W środę 1 marca 2023 r. będziemy obchodzić XIII Narodowy Dzień Żołnierzy WyklętychŻołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy podjęli próbę zbrojnego przeciwstawienia się sowietyzacji Polski i podporządkowania jej Związkowi Socjalistycznych Republik Radzieckich. Za swoją wierną służbę Ojczyźnie określani byli  przez władze  komunistyczne mianem faszystów  i  "zaplutych karłów reakcji". W walce w obronie wartości jaką była Niepodległa, suwerenna Polska wielu poległo z bronią w ręku, tysiące zamęczono w UB-owskich  katowniach, setki skazano w pokazowych procesach będących kpina z wymiaru sprawiedliwości na kary śmierci lub długoletnie więzienie.Zaś ci nieliczni, którzy ocaleli w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej żyli z piętnem reakcyjnych bandytów. Tylko przez  upamiętnienie  postaci  żołnierzy, którzy doświadczyli komunistycznych represji możemy przekazywać kolejnym pokoleniom, czym był  system totalitarny. Tylko poprzez pamięć o latach najtrudniejszych i najbardziej bolesnych wydarzeniach, możemy budować szacunek dla współczesnej Polski - wolnej i niepodległej.

            Cześć i Chwała Bohaterom.

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • Historia "Mazurka Dąbrowskiego"
          • Historia "Mazurka Dąbrowskiego"

          • W niedzielę 26 lutego br. minie  96. rocznica ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego polskim hymnem narodowym. Hymn Polski w obecnym brzmieniu został ustanowiony 26 lutego 1927 roku w okólniku wydanym przez ówczesnego Ministra Spraw Wewnętrznych Sławoja Składkowskiego. Mazurek Dąbrowskiego w roli hymnu narodowego przetrwał różne zawirowania polskiej historii. Obecnie nikt nie ma wątpliwości co do jego statusu. Ważne jest, by pamiętać, że hymn Rzeczypospolitej Polskiej powinien być wykonywany lub odtwarzany w sposób zapewniający mu należną część i szacunek. Podczas wykonywania obowiązuje zachowanie powagi i spokoju. Osoby obecne podczas publicznego wykonywania lub odtwarzania hymnu powinny stać w postawie wyrażającej szacunek, a mężczyźni zdjąć nakrycia głowy. Dodatkowe przepisy obowiązują wojskowych - osoby w umundurowaniu obejmującym nakrycie głowy oddają honory przez salutowanie, a poczty sztandarowe oddają honory przez pochylenie sztandaru. Hymn Polski towarzyszy nam w podniosłych i radosnych chwilach, dlatego warto pamiętać o jego historii.

            HISTORIA MAZURKA DĄBROWSKIEGO >>>> Historia_Mazurka.pdf

            Koło Historyczne ,,Wiarus”

        • Bitwa pod Olszynką Grochowską
          • Bitwa pod Olszynką Grochowską

          • Oto dziś dzień krwi i chwały, Oby dniem wskrzeszenia był!
            W tęczę Franków Orzeł Biały Patrząc, lot swój w niebo wzbił.
            Słońcem lipca podniecany, Woła do nas z górnych stron:
            „Powstań, Polsko, skrusz kajdany, Dziś twój tryumf albo zgon!”...

            /fragment "Warszawianki"/

            W sobotę 25 lutego br. minie 192. rocznica  bitwy pod Olszynką Grochowską, jednej z największych i najkrwawszych bitw Powstania Listopadowego. Choć nie rozstrzygnęła losów niepodległościowego zrywu, zapisała się w naszych dziejach jako szczególnie ważna, zasłynęła bowiem bohaterską i uporczywą obroną pomimo przeważających sił wroga. Oddziały powstańcze pod wodzą gen. Józefa Chłopickiego  przez cały dzień odpierały rosyjskie ataki armii feldmarszałka Iwana Dybicza, Polskim żołnierzom udało się złamać ofensywę rosyjską, czym rozwiali nadzieję cara na szybkie zdławienie Powstania Listopadowego. W krwawej  bitwie  liczące około 40 tysięcy oddziały powstańcze dysponujące 120 działami starły się z liczącymi ponad 60 tysięcy żołnierzy wojskami rosyjskim  posiadającymi 178 armat. W ciężkich walkach zginął gen. Franciszek Żymirski i 7350  polskich żołnierzy (w tym 1054 wziętych do niewoli). Straty wojsk rosyjskich wyniosły  ponad  9300 zabitych i kilkanaście tysięcy rannych, Męstwo bohaterów  spod Olszynki Grochowskiej stało się dla kolejnych pokoleń symbolem walki  o wolność ojczyzny. Droga do naszej wolności naznaczona jest bowiem daniną życia i  cierpieniem tych, którzy dla Polski poświęcili wszystko. Naszym honorowym obowiązkiem, a zarazem zaszczytem jest pamięć o tamtych wydarzeniach..

            Cześć i chwała bohaterom.

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • Rok Mikołaja Kopernika
          • Rok Mikołaja Kopernika

          • „Wstrzymał słońce , ruszył ziemię….”

            W niedzielę 19 lutego br. minęła 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika wielkiego astronoma, twórcy teorii heliocentrycznej i jednego z najważniejszych badaczy w dziejach nauki polskiej i światowej. Rok 2023 jednogłośnie przyjętą uchwała przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiono Rokiem Mikołaja Kopernika „Senat Rzeczypospolitej Polskiej podejmując uchwałę w 550. rocznicę urodzin tego Wielkiego Polaka, chce po raz kolejny przypomnieć jego postać i zasługi, na stałe obecne w naszej społecznej świadomości…” – czytamy w uchwale. Niech rocznica urodzin  jednego z najsłynniejszych Polaków, człowieka, który zrewolucjonizował naukę i powszechne myślenie o wszechświecie, będzie dla nas nie tylko powodem do dumy z życia i dokonań Kopernika, ale także inspiracją dla naszych działań …

            Koło Historyczne „Wiarus”

            Biografia Mikołaja Kopernika >>>>> Biografia_i_życiorys.pdf

        • Akcja "Góra Grosza"
          • Akcja "Góra Grosza"

          • W pierwszym semestrze roku szkolnego 2022/2023 większość klas z naszej szkoły włączyła się w zbiórkę monet w ramach akcji ogólnopolskiej „Góry Grosza”. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci, które jej potrzebują i tych, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

            Krótkie podsumowanie akcji w liczbach wygląda następująco: zebrane przez dzieci monety miały wartość około 5050 zł, ważyły ponad 250 kg i zostały spakowane w 33 pudełka. Najwięcej pieniędzy uzbierały klasy: 1g, 1a, 1e, 2c.  

            Dziękuję wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i innym osobom, które pomogły w organizacji i włączyły się w zbiórkę. Dzięki Wam kilkoro dzieci otrzyma pomoc i będzie miało szanse na lepsze jutro.

            Koordynator zbiórki: Zbigniew Więch

        • 82. rocznica pierwszego zrzutu Cichociemnych
          • 82. rocznica pierwszego zrzutu Cichociemnych

          • „W obliczu Boga Wszechmocnego i Najświętszej Marii Panny,

            jako żołnierz powołany do służby specjalnej przysięgam…”

            /fragment przysięgi "Cichociemnych"/

            W nocy z 15 na 16 lutego br. minie 82. rocznica pierwszego zrzutu cichociemnych nad okupowaną przez Niemców Polskę. Pierwszymi cichociemnymi zrzuconymi w  ramach operacji "Adolphus'  byli; rotmistrz Józef Zabielski ps "Żbik", major Stanisław Krzymowski ps "Kostka" i kurier Rządu na uchodźctwie Czesław Raczkowski ps "Orkan'. Cichociemni to specjalnie szkoleni , legendarni  żołnierze polskich sił zbrojnych walczących na Zachodzie, którzy w czasie II wojny światowej zrzucani byli na spadochronach na terytorium okupowanej Polski. Ich głównym zadaniem była walka o wolną i suwerenną ojczyznę. W czasie wojny dokonano zrzutu 316 „Cichociemnych”. Jeden z takich zrzutów miał miejsce w nocy z 9 na 10 kwietnia 1944 roku w Kołakowie w dawnym powiecie radzymińskim. Operacja nosiła kryptonim „Weller 2”. Pełniąc służbę w Związku Walki Zbrojnej - Armii Krajowej cichociemni stali się elitą Polskiego Państwa Podziemnego.

            Cześć i chwała bohaterom.

            Koło Historyczne „Wiarus”

        • 81. rocznica powstania Armii Krajowej
          • 81. rocznica powstania Armii Krajowej

          • "W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Marii Panny Królowej Korony Polskiej, kładę swe ręce na ten święty Krzyż, znak męki i Zbawienia. Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży Jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił, aż do ofiary mego życia.  Prezydentowi Rzeczypospolitej i rozkazom Naczelnego Wodza oraz wyznaczonemu przezeń dowódcy Armii Krajowej będę bezwzględnie posłuszny, a tajemnicy dochowam niezłomnie cokolwiek by mnie spotkać miało."

            Rota przysięgi żołnierzy „Kedywu" Armii Krajowej wprowadzona rozkazem z dnia 12.XII.1942 r. przez Komendanta Głównego A. K. generała „Grota"

            We wtorek 14 lutego 2023 r. minie 81. rocznica powstania Armii Krajowej największej konspiracyjnej organizacji wojskowej w okupowanej przez Niemców Europie. Stanowiła ona integralną część Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie  podległych Naczelnemu Wodzowi i  Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźctwie. 81 lat temu 14 lutego 1942 roku, rozkazem Naczelnego Wodza, Związek Walki Zbrojnej (ZWZ) został przekształcony w Armię Krajową (AK).Jej komendantem został gen. Stefan Rowecki „Grot”  Decyzja gen. Sikorskiego z 14 lutego 1942 r. podnosiła rangę Armii Krajowej  do krajowych sił zbrojnych, w której skład weszli wszyscy żołnierze będący w czynnej służbie wojskowej. Liczyła ona  w 1944 roku ponad 380 tysięcy zaprzysiężonych żołnierzy. Armia Krajowa  działała na terenach II Rzeczpospolitej, okupowanych przez III Rzeszę i Związek Sowiecki. Celem dalekosiężnym AK było przygotowanie ogólnopolskiego powstania zbrojnego, a w ramach walki bieżącej prowadziła zakrojoną na szeroką skalę akcję propagandowo- informacyjną, działania sabotażowo-dywersyjne i odwetowe oraz walkę partyzancką, która w bezpośrednim sąsiedztwie frontu przekształcała się w walkę otwartą, prowadzoną w ramach akcji „Burza”. W kwietniu 1942 roku podczas narady przywódców organizacji niepodległościowych  zapadła decyzja o powstaniu struktur Armii Krajowej  na terenie dawnego Powiatu Radzymińskiego. Narada odbyła się w mieszkaniu ppor. Henryka Kutznera  ps "Doliwa" przy ul. 11 Listopada w Radzyminie. Pierwszym komendantem Obwodu Armii Krajowej został mjr Witold Kitkiewicz ps. "Marian".

            Cześć i Chwała Bohaterom.

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • Konkurs "Moja ścieżka sensoryczna"
          • Konkurs "Moja ścieżka sensoryczna"

          • Przed feriami uczniowie klas 4-6 przystąpili do konkursu  „Moja ścieżka sensoryczna”.  Zadaniem uczestników było wykonanie ścieżki sensorycznej dla rąk lub nóg. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Do własnoręcznie przygotowanych ścieżek użyli ciekawych materiałów i faktur, które znaleźli w swoich domach. Każdy element był przemyślany, a dodatkowo uczestnicy zadbali także o estetykę swoich prac. Efekty możemy podziwiać na załączonych zdjęciach.

            Wyłonieni zwycięzcy:

            I miejsce Wiktoria Wardakowska  5D

            II miejsce Helena Tarapata 5E

            III miejsce Ignacy Siemiątkowski 5A

            Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

            Gratulujemy!

            Koordynatorzy konkursu: Sylwia Sikorska, Ewelina Olszewska, Kinga Wawryszuk

        • 81. rocznica śmierci ppor. Leona Witkowskiego
          • 81. rocznica śmierci ppor. Leona Witkowskiego

          • „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych"

            /ks. Jan Twardowski/

            W niedzielę 12 lutego br. delegacja naszej szkoły złożyła wiązankę kwiatów na grobie  ppor. Leona  Witkowskiego – powstańca styczniowego, który znajduje się na Cmentarzu Bohaterów Bitwy Warszawskie 1920 roku. Z okazji 81. rocznicy śmierci ppor. Leona Witkowskiego i 160. rocznicy wybuch Powstania Styczniowego zapalone znicze – ognie pamięci i wiązanka biało – czerwonych kwiatów to nasz hołd dla człowieka, który mając zaledwie 14 lat wstąpił do powstańczej partii, by walczyć  z rosyjskim zaborcą o wolną i suwerenną Polskę.  12 lutego 1864 roku, co warte przypomnienia, na stokach warszawskiej Cytadeli oddał  życie za marzenia o wolnej ojczyźnie  ppłk. Józef Jankowski pseudonim Szydłowski jeden z najwybitniejszych powstańczych dowódców. Walczył w okolicach naszego miasta, Marek i Strugi. Powstanie Styczniowe to największy  w naszych dziejach zryw wyzwoleńczy, który zjednoczył pod wspólnymi sztandarami  wszystkie warstwy ówczesnego społeczeństwa. Polacy uświadomili sobie, a także całemu światu, iż mimo pozbawienia własnej państwowości, narodzili się pod zaborami jako nowoczesny naród. Umęczony, ale dumny. Podzielony granicami, ale jednorodny. Silny wiarą i tradycją; zdolny dzięki nim do największych poświęceń.” My chcemy i będziemy pamiętać o bohaterach tamtych tragicznych wydarzeń. Powstańcy styczniowi ginęli, trafiali do carskich katowni, byli zsyłani na Sybir i choć wolnej Polski nie wywalczyli dali  następnym pokoleniom  przykład postaw patriotycznych i wiary w  ostateczne zwycięstwo dobra nad złem. Dla nas, uczniów „Stalowej Jedynki”, pamięć o nich to nie tylko nasz obowiązek. To także wielki zaszczyt.

            Cześć i Chwała Bohaterom

            Koło Historyczne „Wiarus”

        • Gminny Konkurs Historyczny „Pamiętamy o Armii Krajowej”
          • Gminny Konkurs Historyczny „Pamiętamy o Armii Krajowej”

          •    Dnia 10 lutego 2023 r. uczniowie z naszej szkoły: Zuzanna Koźlik, Norbert Gzowski i Adam Szczypiń uczestniczyli w Gminnym Konkursie Historycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Armii Krajowej w Starych Załubicach. Honorowy Patronat nad konkursem objął Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński.

               Celem konkursu było  rozbudzanie zainteresowania uczniów historią najnowszą naszego kraju oraz kultywowanie tradycji i wartości związanych z etosem Armii Krajowej. Ważna była również znajomość dziejów Żołnierzy AK radzymińskiego Obwodu „Rajski Ptak”.

            W konkursie reprezentanci szkół podstawowych z Gminy Radzymin pracowali w trzyosobowych zespołach, na wzór konspiracyjnych „trójek”. W ciągu 60 minut drużyny musiały pokonać kolejne stacje konkursowe, które prowadziły przez następujące zadania, m.in.: rozszyfrowanie hasła, wykreślanka akowska, zabawa z osią czasu, krzyżówka oraz rzut do celu.

               Wykonanie poszczególnych zadań  oceniała powołana przez organizatora komisja konkursowa. Po podliczeniu punktów za wszystkie zadania okazało się, że I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Słupnie, a III miejsce Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Starych Załubicach.

               Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczono podczas uroczystości patriotycznej z okazji 81. rocznicy utworzenia Armii Krajowej.

            DYPLOM >>>>>>  dyplom.pdf

            Opiekun: Władysław Kolatorski

        • Bal karnawałowy klas IV - VIII
          • Bal karnawałowy klas IV - VIII

          • Dnia 9 lutego 2023 r. uczniowie klas 4 – 8 naszej szkoły wzięli udział w balu karnawałowym. Ze względu na dużą liczbę uczestników impreza została podzielona na trzy części trwające po 2,5 godziny. W pięknie przystrojonej białymi i niebieskimi pomponami i balonami sali zabawa była przednia.  Duża zasługa w tym pana Pawła Cybulskiego odpowiedzialnego za oprawę muzyczną (nasz DJ). Różnorodność utworów sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie (Belgijkę tańczyli wszyscy!). Ciekawym przerywnikiem były gry prowadzone przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Niesamowite emocje wśród uczniów wzbudziła zabawa w krzesełka, tańce na gazecie i wybory króla i królowej balu. Do każdej z konkurencji chętnych było znacznie więcej niż miejsc a rywalizacja była naprawdę zacięta. Na zmęczonych zabawą uczniów czekał słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców, której bardzo dziękujemy. Na koniec dzieci narzekały tylko na jedną rzecz: „Było za krótko”.

            Bal karnawałowy nie był jedyną atrakcją ostatniego tygodnia przed feriami. Samorząd Uczniowski zorganizował również pocztę walentynkową. 9 i 10 lutego dziewczynki z klasy 8 i 5 rozdawały uczniom Walentynki. Sprawiły one dużo radości adresatom, gdyż na kartkach były tylko sympatyczne życzenia.  

            Link do filmu z tańcem "Belgijka" >>>>>>>>>>>  https://www.youtube.com/watch?v=ZEyiSR_xLd0 

            Samorząd Uczniowski

        • Bal karnawałowy klas 1 - 3
          • Bal karnawałowy klas 1 - 3

          • Dnia 8 lutego 2023 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla młodszych klas 1 - 3. Był to wyjątkowy dzień, na który uczniowie czekali z niecierpliwością. Podczas tego wydarzenia dzieci wcieliły się w różne postacie. Gościliśmy na balu m.in. policjantów, żołnierzy, rycerzy, strażaków, księżniczki, czarownice oraz wiele innych znanych, bajkowych postaci.  W tym wyjątkowym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w „krainę lodu”, którą zdobiły (własnoręcznie zrobione przez uczniów) pompony oraz balony. Wszystko to, tworzyło piękną, zimową aurę.  Zimowy klimat rozgrzewała  ekipa nauczycieli, która zadbała o świetną zabawę i dobrą muzykę J

            Podczas balu odbywały się różnorodne zabawy taneczne, które dostarczały uczniom wiele pozytywnych emocji i radości. Każda klasa miała okazję zaprezentować swoje stroje przed społecznością szkolną. Wszystkie dzieci w tym dniu czuły się wyjątkowe!

            Na naszych uczniów czekała również niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku, który zorganizowali Rodzice z Rady Rodziców, którym bardzo dziekujemy.

            Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę! 

            Organizatorzy balu: Sylwia Sikorska, Katarzyna Kwiatkowska, Paweł Cybulski

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
      • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
      • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79
      • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych