• WARSZTATY  PEN 3D
          • WARSZTATY PEN 3D

          • Uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć terapeutycznych i zajęć Integracji Sensorycznej wzięli udział w warsztatach manualnych  z wykorzystaniem długopisów 3D, które otrzymaliśmy w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Celem zajęć było usprawnianie motoryki małej, pobudzanie kreatywności oraz ćwiczenie koncentracji uwagi. Zajęcia miały charakter integracyjny oraz uczący współpracy i działania w grupie. Uczniowie otrzymali do wyboru gotowe szablony, z których mogli skorzystać lub samodzielnie tworzyli swoje wzory  szkicując je na arkuszu papieru. Następnie po instruktażu i przedstawieniu zasad korzystania z długopisu 3D uczniowie przystąpili do tworzenia wybranego przez siebie rysunku. Praca z długopisem 3D była okazją do treningu prawidłowego chwytu pisarskiego. Dzieci ze skupieniem i entuzjazmem tworzyły swoje dzieła. Dodatkowo, podczas lekcji pojawił się element zaskoczenia, gdyż uczniowie nie spodziewali się, że efekty ich pracy będą widoczne niemalże od razu. Zajęcia z wykorzystaniem długopisów 3D były ciekawą alternatywą dla uczniów, a zarazem propozycją doskonalenia motoryki małej w inny, kreatywny sposób. Po zakończonych zajęciach uczniowie z uśmiechem na twarzy oraz pełni pozytywnych emocji opuszczali salę lekcyjną.

            Koordynatorzy: Olszewska Ewelina, Sikorska Sylwia, Wawryszuk Kinga

        • Lubimy eksperymentować
          • Lubimy eksperymentować

          • W ramach Klubu Chemika uczniowie rozwijają swoje zainteresowania przedmiotem chemia i umiejętności prawidłowego przeprowadzania doświadczeń chemicznych i biologicznych. Doskonale wyposażona pracownia chemiczna oraz zestawy doświadczalne z programu "Laboratoria Przyszłości" Moduł Energia, Woda zachęcają do pogłębiania wiedzy przyrodniczej. Najlepsi biorą udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Uczniowie przygotowują potrzebny sprzęt, odczynniki, prezentują doświadczenia, formułują spostrzeżenia i wnioski. Doskonała forma nauki! Przedstawiamy próbki możliwości uczniów na zdjęciach i filmach.

            Opiekun: Iwona Waliszkiewicz

            Maja Skibowska kl. 8c

            Piotr Łapiński kl. 8c

            Zuzanna Koźlik kl. 8e

            Zuzanna Konkel kl. 8e

            Szymon Dąbkowski kl. 8a

        • "Honorowy Strażnik Pamięci" dla p. Grzegorza Jelenia
          • "Honorowy Strażnik Pamięci" dla p. Grzegorza Jelenia

          • Dnia 22 kwietnia 2023 r. w Sali Kolumnowej Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego, odbyła się konferencja edukacyjna z okazji 15-lecia programu edukacyjnego "Katyń... ocalić od zapomnienia", podczas której wręczono medale "Honorowy Strażnik Pamięci".

            Jako pierwszy, honorowe odznaczenie otrzymał pomysłodawca akcji p. GRZEGORZ JELEŃ - wieloletni nauczyciel historii w naszej Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie... Jak podkreślano, Pan Grzegorz Jeleń był "pierwszym kamieniem, który spowodował lawinę"...

            Cała społeczność szkolna składa Panu Grzegorzowi serdeczne gratulacje i podziękowania za krzewienie patriotyzmu i pielęgnowanie prawdy historycznej. Życzymy wielu sukcesów zawodowych oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

            Artykuł w Tygodniku Regionalnym KURIER W nr 15/2023 >>>>> Kurier-W.jpg

        • Pasowanie na czytelnika
          • Pasowanie na czytelnika

          • W kwietniu  uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Podczas  uroczystości uczniowie zapoznali się z regulaminem obowiązującym w bibliotece. Odgadywali bajkowe zagadki (czekały ciekawe nagrody), zapoznali się z księgozbiorem biblioteki i sposobem wypożyczania książek. Dowiedzieli się także jak należy dbać o książki. Poznali również krótką historię powstania alfabetu i jego różnych odmian,  w tym alfabetu dla niewidomych. Na koniec złożyli przyrzeczenie czytelnika, że zawsze będą szanować książki, co potwierdził klasowy dyplom.

            Wszyscy uczniowie otrzymali zakładkę oraz figurkę „Duszka Książkouszka”. Po raz pierwszy wypożyczyli w szkolnej bibliotece książkę. Podczas kolejnego spotkania  każdy z uczniów samodzielnie wykonał swoją pierwszą zakładkę do książki - wszystkie były pięknie i estetycznie wykonane.

            Szkoła uczestniczy w programie „Czytające Szkoły” z Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom. W związku z tym  wychowawcy klas I–III czytają codziennie dzieciom wybrane fragmenty książek. W tym roku biblioteka szczególnie poleca książkę Adama Bahdaja „Pilot i ja”. Ogłasza więc konkurs plastyczny  dla klas pierwszych „Moja podróż z Pilotem Marianem Pisarkiem”. Jednocześnie  uczniowie poznają sylwetkę patrona naszej szkoły.

            Jesteśmy  przekonani, że uczniowie będą często odwiedzać bibliotekę i czytać wypożyczone książki.

            Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek!

            Organizator: Agnieszka Cichy, Agnieszka Dudek

        • Nasz patron - ppłk pil. Marian Pisarek
          • Nasz patron - ppłk pil. Marian Pisarek

          • "Bądź jak Patron mojej szkoły w  nauce biegły, w wysiłku wytrwały.
            Bądź jak On ojczyźnie wierny.
            (…)To dzięki Niemu i poległym tysiącom
            żyjesz, pracujesz i uczysz się w wolnym kraju.”

            /Joanna, lat 13/

             W  piątek  29 kwietnia 2023  roku minie 81. rocznica chwalebnej śmierci podpułkownika pilota Mariana Pisarka - dowódcy 141 Eskadry Myśliwskiej w wojnie obronnej Polski we wrześniu 1939 roku, pilota słynnego Dywizjonu 303 „kościuszkowskiego” w Bitwie o Anglię, dowódcy Dywizjonu 308 „krakowskiego", dowódcy I Skrzydła Myśliwskiego, patrona Szkoły Podstawowej nr 1, syna radzymińskiej ziemi. Człowieka prawego, który oddał życie za wartość najcenniejszą dla każdego narodu, jaka jest wolność. Walcząc z dala od  ojczystej ziemi, jak setki tysięcy polskich żołnierzy dawał świadectwo światu, że Polska nie zginęła, Na wolność bowiem tylko te narody zasługują, które o nią walczą.  W tym roku 3 maja minie 32 rocznica nadania naszej szkole jego imienia. Jesteśmy dumni z naszego patrona i przyrzekamy  przez następne lata przypominać  i rozsławiać jego imię i dokonania polskich pilotów walczących o "wolność waszą i naszą w czasie II wojny światowej."

            KALENDARIUM >>>>>>  Kalendarium-MPisarek.pdf

            Cześć i Chwała Bohaterowi, który może być dla nas wzorem do naśladowania.

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • Szkolenie z Pierwszej pomocy
          • Szkolenie z Pierwszej pomocy

          • Dnia 28.04.2023 roku dzieci z klasy IV a miały szkolenie z Pierwszej pomocy. Szkolenie zostało przeprowadzone przez ratowników medycznych z Medicover. Dzieci na fantomach ćwiczyły jak należy udzielić pierwszą pomoc dziecku oraz osobie dorosłej. Przećwiczyły na sobie jak należy poszkodowanego ułożyć w pozycji bocznej ustalonej. Na koniec uczniowie zapoznali się z wyposażeniem karetki.

            Serdecznie dziękujemy rodzicom, Pani Sylwii Michalskiej oraz Pani Anecie Tymczyszyn za zorganizowanie całego przedsięwzięcia.

            Opracowanie: Laura Waśniewska

        • Zapomniana bitwa – Bój o Radzymin 1809 roku
          • Zapomniana bitwa – Bój o Radzymin 1809 roku

          • W środę  26 kwietnia 2023 r. minie 214. rocznica  zwycięskiej, choć mało znanej bitwy o Radzymin wojsk Księstwa Warszawskiego z wojskami Cesarstwa Austrii podczas wojny 1809 roku. Po nierozstrzygniętej kilkanaście dni wcześniej bitwie  pod Raszynem  oraz opuszczeniem przez wojska polskie pod dowództwem księcia Józefa Poniatowskiego Warszawy nastąpiły polskie działania na prawym brzegu Wisły, w tym na kierunku radzymińskim. Szwadron kawalerii z 3 pułku ułanów pod dowództwem ppłk P. Strzyżewskiego oraz batalion piechoty z 6 pułku piechoty pod komendą J. Sierwskiego wsparty baterią artylerii  konnej w sile dwu armat na rozkaz generała Jana Henryka Dąbrowskiego wczesnym rankiem 26 kwietnia 1809 roku z dwu stron uderzyły na stacjonujące w Radzyminie oddziały austriackie składające się z 3 batalionów piechoty i dwu szwadronów huzarów (kawalerii). Po kilkugodzinnym krwawym boju na ulicach miasta nieprzyjaciel został pokonany. Do polskiej niewoli wzięci zostali min. żołnierze z 2 batalionu Baiallet wraz z 37 oficerami Straty nieprzyjaciela to ponad 200 żołnierzy poległych, rannych i wziętych do niewoli przy stratach polskich – 19 poległych i 27 rannych żołnierzach. Zwycięska bitwa o Radzymin była początkiem pomyślnej dla wojsk polskich ofensywy na prawym brzegu Wisły i zwycięstwa w całej wojnie, co doprowadziło do przyłączenia do Księstwa Warszawskiego ziem utraconych na rzecz Austrii po III rozbiorze Polski.

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • Wyniki szkolnego konkursu matematycznego  „Wzorowy Matematyk”
          • Wyniki szkolnego konkursu matematycznego „Wzorowy Matematyk”

          • Dnia 25 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka odbył się konkurs matematyczny „Wzorowy Matematyk” dla klas trzecich. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności oraz odkrywania ukrytych talentów, rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Zmagania z matematyką odbywają się w naszej szkole corocznie i zawsze cieszą się wśród uczniów ogromnym zainteresowaniem. W tym roku zadaniem młodych matematyków było rozwiązywanie dziesięciu zadań o różnym stopniu trudności. Obejmowały one obliczenia w zakresie czterech działań, odczytywanie danych z wykresów, mierzenie odcinków oraz zadania tekstowe. W rezultacie matematycznych zmagań zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy zdobyli w tym roku szkolnym tytuł „Wzorowego Matematyka” .

            Laureaci to:

            1. Natlia Nagel klasa 3 b

            2. Leon Małecki klasa 3 b

            3. Damian Chomka klasa 3 f

            Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów matematycznych!

            Opiekunowie konkursu: Kamila Tyburska, Justyna Zborowska

             

        • FORMA PRZESTRZENNA
          • FORMA PRZESTRZENNA

          • Uczniowie z klasy Vb wykazali się przeogromną kreatywnością przy tworzeniu własnej formy przestrzennej z dostępnych materiałów. Prace uczniów były interesujące, inspirujące oraz niepowtarzalne. Uczniowie na lekcji plastyki mieli możliwość zaprezentowania swojego dzieła, a także opowiedzenia jak wyglądał proces tworzenia.  prezentacja własnego wytworu sprawiła uczniom niemałą radość i powód do dumy. Wszystkie prace zostały pozytywnie ocenione w dzienniku Librus, a uśmiechy pozostały na twarzach uczniów.

            Opracowała: p. Agnieszka Milewska

        • Wizyta Przedszkolaków
          • Wizyta Przedszkolaków

          • Dnia 25.04.2023r. naszą szkołę odwiedziła grupa przedszkolna "Smerfy" 6 latki wraz z paniami z Przedszkola nr 2 im. Czerwonego Kapturka w Radzyminie. Celem wizyty przedszkolaków było zapoznanie dzieci jako przyszłych pierwszoklasistów z terenem i pomieszczeniami naszej szkoły a następnie udział w zajęciach integracyjnych z klasą 2f. Uczniowie klasy 2f opowiadali gościom swoje spostrzeżenia na temat funkcjonowania w naszej szkole. Podczas wspólnego wykonywania upominków starali się odpowiadać na wszystkie pytania naszych gości. Na koniec zajęć dzieci z grupy ,,Smerfy wręczyły wychowawczyni i uczniom klasy 2f piękne upominki.

            PODZIĘKOWANIE >>>>  podziekowanie.pdf

            Opracowanie: Izabela Szczurowska

        • „Dzień Ziemi” – konkurs Samorządu Uczniowskiego
          • „Dzień Ziemi” – konkurs Samorządu Uczniowskiego

          • W tegoroczne obchody „Dnia Ziemi” w naszej szkole włączył się także Samorząd Uczniowski. SU ogłosił  konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VIII. Zadaniem było wykonanie plakatu związanego ze świętem naszej planety.

            Jury złożone z członków SU oceniło prace następująco:
            I miejsce - Martyna Mościcka - 5d
            II miejsce - Nikola Goryszewska - 6f
            III miejsce - Justyna Kwaśnik - 7d
            wyróżnienia:
            Aleksandra Kryszkiewicz - 7d
            Julia Gawędzka i Klaudia Dulińska - 4c
            Nikola Młynarska - 7d
            Sandra Jankowska – 7b

            Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a nagrodzonym autorom prac gratulujemy talentu.

            Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

        • DZIEŃ ZIEMI
          • DZIEŃ ZIEMI

          • Dnia 21 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji światowego Dnia Ziemi. Akademię przygotowali uczniowie klasy 6B i 6E wraz z wychowawcami p. Marią Klimkiewicz i p. Marleną Fedorczyk.Tego dnia cała społeczność szkolna czyli przyjaciele Ziemi przyszli ubrani w kolorowe ubrania i zrobili coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich. Tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku, aby ulżyć Ziemi zaprzyjaźnić się z nią. Z tej okazji zorganizowany został również konkurs pt. Eco Fashion. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie stroju ekologicznego z surowców wtórnych lub materiałów ekologicznych oraz zaprezentowanie się w nim przed publicznością szkolną. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Uczniowie biorący udział w tym konkursie włożyli w wykonanie stroju bardzo dużo pracy i wysiłku ale było warto, o czym świadczy fakt, gdyż bardzo trudno było wyłonić zwycięzców konkursu.

            Opracowanie: Marlena Fedorczyk

        • Nasza planeta Ziemia
          • Nasza planeta Ziemia

          • Nasza planeta Ziemia – obchodziła swoje święto 22 kwietnia - Dzień Ziemi. 

            Tego dnia, ludzie na całym świecie jednoczą się w swoich działaniach i staraniach, aby poprawić stan czystości naszej błękitnej  planety i minimalizować skutki bardzo szkodliwych działań, które codziennie  na całym świecie  mają miejsce. Nasza szkoła również corocznie włącza się do takich działań, aby uświadomić wszystkim, że tak naprawdę, każdy może przyczynić się do poprawy jakości życia na naszym globie. Wystarczy się dobrze rozejrzeć, zastanowić, co możemy zrobić, aby poprawić stan przyrody. Tego dnia Wychowawcy klas I - III akcentowali w  swoich działaniach wychowawczych rangę tego święta i aktywnie włączyli się w jego przesłanie: Ważne aby o naszej Planecie pamiętać nie tylko od święta.

            Uczniowie obejrzeli filmiki i prezentacje związane z tematyką tego dnia, dzielili się wrażeniami jak dbać o Ziemię, na koniec wykonali wspólne plakaty promujące ten dzień.  

            Opracowanie: Katarzyna Kwiatkowska

        • Udział w akcji "Sprzątamy dla Polski"
          • Udział w akcji "Sprzątamy dla Polski"

          • W piątek, 21 kwietnia 2023 roku odbyła się V edycja ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy Dla Polski" (#SprzatamyDlaPolski), w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły z poszczególnych klas oaz Klubu Wolontariusza. Akcja w założeniu nawiązuje również do Dnia Ziemi, który odbędzie się w dniu 22.04.2023. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów, uwrażliwienie na zaśmiecanie naszego najbliższego otoczenia oraz kształtowanie odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. Uczniowie kl. 5d, 7b, 8c, 8a, 6c sprzątali teren wokół szkoły, oraz okoliczne tereny zielone. Akcja przebiegła sprawnie i szybko. Zebrane śmieci zostały odebrane przez Urząd Gminy.Serdeczne dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w Akcji Sprzątamy Dla Polski.

            Koordynator Szkolnego Klubu Wolontariusza: Aneta Żołądek

        • Lekcja o Stanisławie Józefie Borzęckim
          • Lekcja o Stanisławie Józefie Borzęckim

          • W dniu 20 kwietnia 2023 r. trzy uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie przeprowadziły w kl. 7d, 8b, 8a lekcje o Stanisławie Józefie Borzęckim, jednym z pilotów Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii w latach 1940-47. Na zakończenie prezentacji przeprowadzono wśród uczniów multimedialny quiz o tak mało znanym bohaterze. Uczniowie z najwyższym wynikiem otrzymali drobne upominki. Na zdjęciu uczennice w mundurach oraz nagrodzeni uczniowie z kl. 8b: I miejsce - Paweł Ochlik, II miejsce- Zuzanna Buta, III miejsce -Maja Marcinkiewicz.

            Opracowanie: Ewa Wnuk

        •  Sprawozdanie z wycieczki szkolnej – Łódź dawniej i dziś
          • Sprawozdanie z wycieczki szkolnej – Łódź dawniej i dziś

          • W środę 19.04.2023 roku uczniowie klasy 5d oraz 5e wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy z zakresu geografii, biologii, przybliżenie tradycji oraz historii łódzkiego regionu, jaki i zacieśnienie więzi społecznych.  Wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzenia zespołu urabistycznego „Księży Młyn”. To największy zabytkowy kompleks fabryczny Łodzi, powstały w drugiej połowie XIX wieku na miejscu dawnej osady młyńskiej, należącej do miejscowego plebana; stąd też wywodzi się jego nazwa.  Uczniowie z zachwytem przyglądali się budynkom wchodzącym w skład kompleksu, poznali wiele ciekawych nazw związanych ze zwiedzanym rejonem. Dzieci brały udział w warsztatach, na których wykonały skarpeciaki (zabawki ze skarpet), bawiły się przy tym świetnie, a wytwory swojej wyobraźni zabrały ze sobą w dalszą podróż. Przewodnik miejski przeporowdził nas przez ulicę Piotrkowską, gdzie zobaczyliśmy zabytkowe kamienice, Promenadę Gwiazd, czy też Ławeczkę Tuwima, krótką przerwę zrobiliśmy przy najlepszej pączkarni w Łodzi.

            Kolejnym bardzo ważnym punktem wycieczki było Orientarium ZOO Łódź, mieliśmy okazję zaobserwować mieszkańców Orientarium z trzech perspektyw: podwódnej, lądowej oraz z góry.  Z entuzjazjem przemieżaliśmy to miejsce, po raz pierwszy spotakaliśmy niektóre gatunki zwierząt, uczniowie resztki swojej energii spożytkowali na zabawach na placu zabaw.

            Szczęśliwi, usatysfakcjonowani i zmęczeni wróciliśmy do autokaru.

            Opracowanie: Dominika Paprocka

        • 80. rocznica wybuchu powstania w Warszawskim Getcie
          • 80. rocznica wybuchu powstania w Warszawskim Getcie

          • "Wygrać nie mogliśmy, ale chcieliśmy iść po słonecznej stronie.

            Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy”.
                                                                  /Marek Edelman/

            W środę, 19 kwietnia 2023 roku minęła 80. rocznica wybuchu powstania w Warszawskim Getcie. Przez blisko miesiąc kilkuset słabo uzbrojonych powstańców z Bojowej Organizacji Żydowskiej i Żydowskiej Organizacji Wojskowej stawiało opór ponad 2 tys. niemieckich żołnierzy wspieranych przez artylerię i pojazdy opancerzone, których celem była całkowita likwidacja getta i eksterminacja 70 tysięcy pozostających w nim Żydów.  Niemcy odparci 19 kwietnia przez powstańców powrócili i systematycznie dom po domu niszczyli i palili kamienice zmuszając ludność do ucieczki. Punkty oporu nielicznych powstańców likwidowano z niezwykłym okrucieństwem. W dniu 8 maja został zdekonspirowany bunkier przy ulicy Miłej 18, w którym schroniło się dowództwo Żydowskiej Organizacji Bojowej i kilkuset mieszkańców. Po opuszczeniu bunkra przez ludność cywilną pozostający w nim bojownicy z dowódcą powstania Mordechajem Anielewiczem, popełnili samobójstwo Powstanie upadło 16 maja po 27 dniach nierównej walki. Tego dnia generał SS Jurgen Strop, który dowodził akcją likwidacji getta wydał rozkaz wysadzenia Wielkiej Synagogi oraz rozkaz całkowitego zniszczenia zabudowy Warszawy wchodzącej w skład getta.  Pozostałych przy życiu Żydów wysłano do obozów zagłady w Treblince, Majdanku i KL Auschwitz. Wojnę przeżyło zaledwie kilku bojowników z Żydowskiej Organizacji Bojowej, w tym dwaj członkowie dowództwa: Icchak Cukierman i Marek Edelman. Temu ostatniemu zawdzięczamy, że żonkil stał się symbolem powstania, symbolem pamięci, hołdu i nadziei. Po wojnie uczestniczący w uroczystościach upamiętniających powstanie Marek Edelman  skromnymi żonkilami czcił pamięć Tych, którzy bronili godności i człowieczeństwa. Zapalonym zniczem – ogniem pamięci i minutą ciszy na radzymińskim kirkucie uczniowie klasy IV g oddali hołd żydowskim powstańcom.

            Koło Historyczne „Wiarus”

        • Warsztaty historyczne "Bohaterki w gorsetach, czyli kobiety w Powstaniu Styczniowym"
          • Warsztaty historyczne "Bohaterki w gorsetach, czyli kobiety w Powstaniu Styczniowym"

          • Dnia 18 kwietnia uczniowie z klas: IVc i VIb uczestniczyli w warsztacie historycznym "Bohaterki w gorsetach, czyli kobiety w Powstaniu Styczniowym", które odbyły się w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie. Uczniowie słuchali prelekcji na temat bohaterskich kobiet walczących o wolną Ojczyznę w powstaniach narodowych w XIX wieku, a następnie przygotowali własnoręcznie biżuterię patriotyczną. Warsztat przygotowany przez Muzeum Niepodległości w Warszawie poprowadziła Pani Magda Bilińska. Dziękujemy Pani Jolancie Boguszewskiej za zaproszenie na tak ciekawe zajęcia historyczne.18 kwietnia uczniowie z klas: IVc i VIb uczestniczyli w warsztacie historycznym "Bohaterki w gorsetach, czyli kobiety w Powstaniu Styczniowym", które odbyły się w Miejskiej Sali Koncertowej w Radzyminie . Uczniowie słuchali prelekcji na temat bohaterskich kobiet walczących o wolną Ojczyznę w powstaniach narodowych w XIX wieku, a następnie przygotowali własnoręcznie biżuterię patriotyczną. Warsztat przygotowany przez Muzeum Niepodległości w Warszawie poprowadziła Pani Magda Bilińska. Dziękujemy Pani Jolancie Boguszewskiej za zaproszenie na tak ciekawe zajęcia historyczne.

            Opracowanie: Władysław Kolatorski

        •  IV edycja The Voice of Powiat - finalistki z naszej szkoły
          • IV edycja The Voice of Powiat - finalistki z naszej szkoły

          • Miło nam poinformować społeczność szkolną, że dwie nasze uczennice zostały finalistkami IV edycji The Voice of Powiat: Lena Brzezińska uczennica kl. 5b zajęła I miejsce, a Klara Pachulska uczennica kl. 7c zajęła II miejsce.

            Tegoroczny konkurs odznaczał się bardzo wysokim poziomem. Dziewczynki przeszły najpierw etap eliminacji - do finałowej 15 dostały się spośród kilkudziesięciu kandydatów. Jury przyznało im najwyższe miejsca doceniając dojrzałość i wrażliwość artystyczną oraz rewelacyjne wykonanie piosenek.

            Więcej zdjęć i szczegółów konkursu https://www.facebook.com/fabryczka.wolomin

            GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów :)

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
      • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
      • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79
      • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych