• Szkoła pamięta
     • Szkoła pamięta

     • Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

      W roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – chcemy uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

      Dlatego nasza szkoła włącza się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” i zorganizuje szereg działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Kulminacja tych aktywności przypadła na 25 października 2019 r.– ostatni piątek przed 1 listopada. Wtedy też wychowawcy klas I-III zorganizują wyjścia na pobliski Cmentarz Poległych, aby uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności, zapalić znicze oraz odwiedzić groby zmarłych nauczycieli z naszej placówki.

       

    • Wycieczka do Kłodawy
     • Wycieczka do Kłodawy

     • W piątek 18 października 2019 r., wczesnym rankiem uczniowie klasy III b i III e pod opieką p. Anety Jusińskiej, p. Agaty Szczepanik i p. Eweliny Oparzela udali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Kłodawie.

      Pierwszą atrakcją w kopalni był zjazd windą 600 metrów pod ziemię z prędkością 6m/s. Następnie panowie górnicy zabrali uczestników wycieczki na niesamowitą wędrówkę labiryntem korytarzy i komór solnych. Uczniowie mieli okazję obcowania z solnymi cudami natury sprzed 250 milionów lat. Wsłuchując się w niezwykłe opowieści i legendy pana przewodnika zobaczyli m. in. przepiękną Kaplicę św. Kingi i jej postać wykutą z soli, wózki z solą, maszyny wiertnicze, a także budzącą grozę grotę Draculi.

       Dużą atrakcją dla zwiedzających, był korytarz zwany „strefą wolnego lizania”, gdzie każdy mógł polizać ściany i przekonać się, że to naprawdę jest sól. Ciekawym miejscem okazała się także wykuta z soli komora z ogromną sceną,  na której pobito rekord Guinessa w koncercie zagranym najniżej pod ziemią.

      Na koniec wizyty w kopalni, uczniowie za zgodą panów górników zebrali bryłki odłamków solnych i zabrali je ze sobą na pamiątkę. Kolejnym punktem wycieczki była nazywana królewskim miastem i położona nad rzeką Bzurą Łęczyca. Duże wrażenie na zwiedzających wywarł skansen w Tumie. Tu uczniowie poznali bliżej pracę kowala w kuźni i młynarza w młynie.  Zaznajomili się z warunkami w jakich dawniej mieszkali i pracowali ludzie. Wsłuchując się w legendę o łęczyckim diable Boruta, dzieci postanowiły odnaleźć jego ślady na murach tamtejszej Kolegiaty . Pan przewodnik, zapoznał wszystkich z historią tego kościoła, który jest jednym  z najstarszych w Polsce. Wracając do domu uczestnicy wycieczki przejechali koło geometrycznego punktu, wyznaczającego środek Polski i znajdującego się w miejscowości Piątek.   

      Zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni uczniowie obu klas dotarli wieczorem na miejsce zbiórki. Ta ciekawa wyprawa, na długo pozostanie w ich pamięci.                  

       

      Opracowanie: Aneta Jusińska i Agata Szczepanik

    • DZIEŃ MISYJNY
     • DZIEŃ MISYJNY

     • Dnia 17 października  2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Misyjny. Gościliśmy w naszej szkole panią Paulinę, która była jako wolontariuszka na misjach w Kolumbii i na Kubie. Przybliżyła ona uczniom pracę wolontariusza i misjonarzy opowiadając o potrzebach i życiu mieszkańców tych krajów. Uczniowie mogli zobaczyć zdjęcia i filmy przywiezione przez panią Paulinę. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące wyjazdów i pracy wolontariuszy i misjonarzy.

       

                                                  Jolanta Pergoł

    • Nasza Szkoła pamięta o Bohaterach bitwy pod Radzyminem w sierpniu 1920 roku
     • Nasza Szkoła pamięta o Bohaterach bitwy pod Radzyminem w sierpniu 1920 roku

     • 4 października 2019 r. przypada 99. rocznica śmierci mjr. Stefana Waltera, dowódcy 29. Pułku Strzelców Kaniowskich, bohatera bitwy z bolszewikami pod Radzyminem latem 1920 roku.

      Z tej okazji uczniowie klas VId i VIfudali się do Mokrego, gdzie przy obelisku upamiętniającym dzielnego dowódcę strzelców kaniowskich odbyła się uroczystość patriotyczna, w której uczestniczyli: dyrektor szkoły Pani Elżbieta Jeleń, wicedyrektor Katarzyna Marzec i ks. Stanisław Popis,proboszcz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Radzyminie.

      Należy podkreślić, że społeczność szkolna popularnej „Stalowej Jedynki” przejęła i kultywuje tradycję związaną z mjr. Stefanem Walterem, Patronem dawnego Gimnazjum nr 1 w Radzyminie. To niezwykle ważne, że mieszkańcy Radzymina pamiętają o Bohaterach 1920 roku, dzięki którym mamy dziś Wolną Ojczyznę.

      Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy, udaliśmy się na wspólne ognisko. W tym miejscu chcemy podziękować Państwu Justynie i Andrzejowi Budkom za przygotowanie dla nas ogniska, a Panu Leszkowi Zychowi za pomoc w przewiezieniu uczniów do Mokrego, a następnie odwiezienie do szkoły. 

                               Joanna Karłowicz-Budzik, Władysław Kolatorski

       

    • 29 września - Dzień Głośnego Czytania
     • 29 września - Dzień Głośnego Czytania

     • Czytanie na głos najmłodszym, stymuluje ich rozwój i wzbogaca słownictwo, dlatego też 30 września 2019 r. świetlica szkolna  zaprosiła uczniów klas 2 i 3 do świata książki pt. „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”.

      Z książką zapoznała uczniów Pani dyrektor Elżbieta Jeleń oraz Pani Weronika Szymankiewicz. W kolejnych dniach uczniowie poznają dalsze losy przyjaciół z leśnej polany, a  następnie wspólnie stworzą dekorację magicznego lasu, uczestnicząc tym samym w II Edycji Konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

       

      N. Galicka, K. Chaczko

    • Konkursy czytelnicze
     • Konkursy czytelnicze

     • Cytat nr  2

      Dla klas II – IV

      (15.10.2019-18.10.2019)

      „Gdy wakacje trwają już dość długo, wówczas – przynajmniej ja tak uważam- przyjemnie jest, gdy szkoła znów się zaczyna. Bosse mówił, że napisze do króla i poprosi go, żeby zamknął wszystkie szkoły, lecz ja mam nadzieję, że król tego nie zrobi. Bo ja lubię szkołę […] i moje książki szkolne. Książki okładam w piękny nowy papier i nalepiam na nie naklejki ze swoim nazwiskiem”.

      Cytat nr  2

      Dla klas V-VIII

      (15.10.2019-18.10.2019)

      „Znienacka wielka fabryka czekolady ucichła i opustoszała. Kominy przestały dymić, maszyny przestały warczeć, nie robiono już żadnej czekolady i żadnych cukierków, nikt nie wchodził do środka ani nie wychodził. Nawet sam pan Willy Wonka zniknął bez śladu. Mijały miesiące – ciągnął dziadek Joe-ale fabryka była zamknięta”.

      -------------------------------------------------------------------

      Bądź „okrągłym” czytelnikiem!

      Co trzeba zrobić?

      Wypożycz książkę, która została zakupiona w ramach

      Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

      Co dziesiąty czytelnik zostanie nagrodzony drobnym upominkiem.

      Zapraszamy!

      Książki czekają na swoich czytelników!

    • Dzień Głośnego Czytania
     • Dzień Głośnego Czytania

     •     29 września 2019 r. obchodzony jest ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten przypada na rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

          W naszej szkole dzień ten obchodziliśmy 30 września. Z tej okazji szkoła zaprosiła uczniów klasy pierwszej do zapoznania się z przygodami niezwykłego misia. Tego dnia Pani Wicedyrektor Katarzyna Marzec czytała dzieciom książkę autorstwa Janiny Porazińskiej pt. "Pamiętnik Czarnego Noska". Podczas zajęć szkolnych razem z wychowawcą dzieci będą poznawały dalsze przygody Misia.

          Kornel Makuszyński powiedział że:

      "Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca"

      Czytanie rozwija zainteresowania a przede wszystkim wyobraźnię. Wspólne odkrywanie fantastycznych krain, pozwala razem z dziećmi przeżywać emocje, a co za tym idzie budować relacje. Czytanie to dobry pretekst do zatrzymania się i wspólnego kreowania chwil, które nie raz wywołają uśmiech na twarzy dziecka.

                                                       Nauczyciele biblioteki szkolnej

    • Konkursy czytelnicze
     • Konkursy czytelnicze

     • „Skąd  znam ten  cytat?”

      Regulamin konkursu czytelniczego:

      1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy II – IV, V – VIII.
      2. Trwa od 07.10.2019 r. do 05.06.2020r.
      3. Obejmuje swym zakresem utwory literatury dla dzieci i młodzieży.
      4. Co tydzień w poniedziałek cytat tygodnia (osobny dla uczniów klas II – IV i V – VIII ) wywieszony będzie     w bibliotece oraz udostępniony na stronie internetowej szkoły www.sp1radzymin.radzymin.pl .
      5. Należy wskazać autora i tytuł książki, z której pochodzi cytat.
      6. Podpisane kartki z odpowiedzią (imię, nazwisko, klasa), należy wrzucać do pudełka z napisem CYTATY, znajdującego się w bibliotece szkolnej, do piątku każdego tygodnia.
      7. W każdy następny poniedziałek, podczas dużej przerwy odbędzie się losowanie jednego zwycięzcy tygodnia w dwóch kategoriach wiekowych.

                                                      Wylosowane osoby otrzymają niespodziankę.

                                                                         Zapraszamy do udziału.

                                                                                            Nauczyciele biblioteki

     • Oferta pracy

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie zatrudni w roku szkolnym 2019/2020 nauczyciela fizyki - wakat.

      Zainteresowanych prosimy o kontakt bezpośredni ze szkołą pod nr. tel. 22 786 72 79 lub wysłanie CV na e-maila szkoły sp1radzymin@radzymin.pl.

       

    • Zawody sportowe piłki nożnej
     • Zawody sportowe piłki nożnej

     • W dniu 10.03.2019 reprezentacja piłkarska naszej szkoły  w składzie Kuba Gibadło, Radek Tomczyk, Kuba Górecki, Dawid Niedzieski, Maciek Dąbrowski, Damian Myśliwiec, Bartek Sosnowski, Kacper Grygiel, Tobiasz Gosk, zajęła IV miejsce w powiecie. Zawody odbywały się na obiektach Huraganu Wołomin.

       

               Opiekun: M. Sikorski, M. Fabisiak

    • EU Code Week - programujemy
     • EU Code Week - programujemy

     • EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

      W dniach 5 - 25 października 2019 r. uczniowie klas IV - VIII będą programować w Scratchu, tworzyć strony internetowe w HTML, programować korzystając m. in. ze strony Godzina Kodowania oraz blockly games, programować na klockach Lego WeDo, tworzyć i drukować projekty w 3D...

      Nauka kodowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, który ulega ciągłym zmianom, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym.

      Tydzień Kodowania oferuje wszystkim uczniom możliwość podjęcia pierwszych kroków w kierunku tworzenia treści cyfrowych poprzez zapewnienie szkołom i nauczycielom bezpłatnych możliwości rozwoju zawodowego, materiałów dydaktycznych, wyzwań międzynarodowych i programów wymiany.

                                                                                    

    • Sprzątanie świata 2019
     • Sprzątanie świata 2019

     • Dnia 20 września 2019r. nasza szkoła, jak zawsze, przystąpiła do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska w akcji ,,Sprzątanie Świta - Polska".

      Oddelegowani uczniowie sprzątali teren przyszkolny, a uczennice z klasy VIIIe pod kierunkiem pani Anety Żołądek poprowadziły prelekcję dotyczącą  zmian klimatycznych oraz postaw i zachowań proekologicznych. Uwagę w szczególności skierowały na działania zapobiegające degradacji środowiska poprzez zmianę naszych indywidualnych nawyków w życiu codziennym np. używaniu wody, wybieraniu produktów BIO, itp. Uczniowie poprzez projekcję krótkiego filmu oraz prezentacji ukazującej współczesne problemy środowiska przyrodniczego, dowiedzieli się w jaki sposób nie tworzyć niepotrzebnych odpadów, oraz jak stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami.                                                                                

                                           Opracowanie: Aneta Żołądek

     • Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej dziewcząt

     • Dnia 26 września 2019r. zostały rozegrane mistrzostwa gminy w piłce nożnej dziewcząt - kategoria Młodzież. Tytuł mistrza gminy zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie w składzie: Kiędzińska Sandra, Gałucha Julia, Sulejewska Gabriela, Rembelska Agnieszka, Minota Wiktoria, Szymankiewicz Magdalena, Dąbkowska Julia, Kozakiewicz Julia.

                                           Opiekun - trener: Jadwiga Małyszko - Kisielewska

    • Biegi przełajowe rejonu Radzymin - Marki - Dąbrówka
     • Biegi przełajowe rejonu Radzymin - Marki - Dąbrówka

     • W dniach 19-20 września 2019 roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w biegach przełajowych rejonu  Radzymin - Marki-Dąbrówka.

      Awans do finałów powiatowych w kategorii

      klas VII -VIII uzyskali:

      Klasy VIII

      Gosk Tobiasz – I miejsce

      Michalak Maciej – XII miejsce

      Szymankiewicz Magdalena – VIII miejsce

      Klasy VII

      Rembelska Agnieszka  - III miejsce

      Konarska Julia  - VI miejsce

      Szuszczyńska Aleksandra – VII miejsce

      Kalinowska Patrycja – IX miejsce

      Dąbkowska Julia – XI miejsce

      Awans do finałów powiatowych w kategorii

      klas IV-VI uzyskali:

      Klasy VI

      Kowalski Dominik – II miejsce

      Jaszkowski Mikołaj – X miejsce

      Pawłowicz Mateusz – XIII miejsce

      Zalewska Michalina – III miejsce

      Ziółkowska Daria – IV miejsce

      Klasy V

      Myśliwiec Dawid – VI miejsce

      Klasy IV

      Sokołowska Anna – II miejsce

      Zalewski Szymon – V miejsce

      Kuc Jakub – VI miejsce

      Makowski Szymon – VII miejsce

      Gniadek Bartek – VIII miejsce

      W finałach powiatowych które odbyły się 25 września w Wołominie najlepsze miejsca zajęli:

      Tobiasz Gosk – VII miejsce  (awans do finałów między powiatowych)

      Dawid Myśliwiec – IX miejsce (awans do finałów między powiatowych)

      Magdalena Szymankiewicz – XIII miejsce

      Dominik Kowalski – XVI miejsce

      Michalina Zalewska – XVI miejsce

      Ziółkowska Daria – XVII miejsce

       

      Opiekunowie : Arkadiusz Kostrzębski,  Mirosław Fabisiak,  Mariusz Sikorski

       

    • V Międzynarodowy Konkurs Historyczny ”Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”
     • V Międzynarodowy Konkurs Historyczny ”Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”

     • Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kobyłce zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie historycznym.

      Przedsięwzięcie będzie odbywało się w terminie od 9 września do 9 grudnia 2019 r.

      Przedmiotem Konkursu jest przygotowanie pracy artystycznej (poezja, plastyka, znaczek, film) na temat wojny polsko-bolszewickiej 1919-1920.

      Celem inicjatywy jest m.in.: kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1920.

      Konkurs objęty jest Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

      Więcej informacji, w tym regulamin konkursu dostępny jest na stronie Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • (+48) 22 786-72-79 fax. 22 7865031
   • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN
 • Galeria zdjęć

   brak danych