• Akcja "Paczka na Kresy" tylko do 2.XII.21
     • Akcja "Paczka na Kresy" tylko do 2.XII.21

     • MIŁO JEST NAM POINFORMOWAĆ, ŻE NASZA SZKOŁA PO RAZ KOLEJNY BIERZE UDZIAŁ W AKCJI, "PACZKA NA KRESY." Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Fundacja Kresy w potrzebie - Polacy Polakom, Mazowiecki Kurator Oświaty, Polska Fundacja Narodowa, Poczta Polska, Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP, harcerze ze Szczepu 147 Błękitni.

      AKCJA POLEGA NA ZBIÓRCE DARÓW PRZEZNACZONYCH DLA NASZYCH RODAKÓW ZZA WSCHODNIEJ GRANICY!

      Zbieramy:

      PRODUKTY SPOŻYWCZE: kawy, herbaty, kakao, słodycze, suszone owoce, konserwy, makarony, kasze, cukier, mąka,

      ŚRODKI CHEMICZNE: proszki do prania, pasty do zębów, mydła, żele, płyny do kąpieli, medykamenty, kremy, środki opatrunkowe.

      Miłym załącznikiem do paczek będą:

      - kalendarze na rok 2022 o tematyce związanej z Polską,

      - kartki świąteczne z życzeniami.Liczymy na Wasze wsparcie i wierzymy, że uczniowie naszej szkoły wraz z rodzinami, jak zawsze chętnie włączą się w tę akcję.

      Będąc dwukrotnie na ziemiach białoruskich doświadczyłam jak wielką rzecz robimy dla naszych Rodaków, ile ciepła i wzruszeń dostarczamy wraz z tymi paczkami.Jest to gest naszej pamięci o Rodakach, którzy zmuszeni są przez historię, do życia poza granicami swojego kraju, cierpiących z powodu tęsknoty za Ojczyzną i bardzo często z powodu niedostatku.

      PRODUKTY PROSIMY PRZYNOSIĆ DO WYCHOWAWCÓW LUB DO SALI NR 34 TYLKO DO CZWARTKU, (02.12.), DO GODZINY 10.00.

      Pamiętajmy! "WSZYSTKO CO WIELKIE, JEST WIELKIE PRZEZ SERCE."

    • Akcja SK Caritas - "Torba pełna miłości"
     • Akcja SK Caritas - "Torba pełna miłości"

     • Jesienią 2021 roku Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej ogłosiło kolejną zbiórkę artykułów higieniczych i środków czystości, jak i artykułów spożywczych z długim terminem przydatności. Akcja nosiła nazwę „Torba pełna miłości”. Projekt ten był uzupełnieniem dotychczasowego wsparcia w produkty na jakie mogli liczyć najbardziej potrzebujący. Ze względu na pandemię nie organizowane były zbiórki żywności.

      SZKOLNE KOŁO CARITAS  przyłączyło się do zbiórki organizowanej przez Caritas Diecezji Warszawsko - Praskiej i dzięki zaangażowaniu uczniów udało się nam zrealizować akcję na 5 z plusem.
       

      Bardzo serdecznie dziękujemy za Wasze ogromne serca. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć.

      Podziękowania kierujemy również do przedszkolaków z Przedszkola Piotruś Pan - Nibylandia, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki.

                                                                                                    Szkolne Koło Caritas

    • 191. rocznica wybuchu Powstania Listopadowego
     • 191. rocznica wybuchu Powstania Listopadowego

     • W poniedziałek 29 listopada 2021 roku minie 191. rocznica wybuchu powstania listopadowego będącego zrywem niepodległościowym skierowanym przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Głównymi przyczynami wybuchu powstania były rządy cara Mikołaja I, łamanie przez niego konstytucji z 1815 roku, wprowadzenie cenzury, prześladowania organizacji patriotycznych. W walkach powstańczych 56 tysięcy polskich żołnierzy dysponujących 140 armatami bohatersko powstrzymywało ponad 115 tysięczną carską armię wyposażoną w 350 dział idącą na Warszawę. Przez prawie 10 miesięcy naród polski prowadził walkę z największą potęgą militarną Europy odnosząc w niej poważne, lecz przejściowe sukcesy. Rozpoczęte w listopadową noc powstanie narodowe było największym wysiłkiem zbrojnym w polskich walkach wyzwoleńczych XIX wieku. Po klęsce powstania zlikwidowano polskie wojsko, ograniczono drastycznie autonomię Królestwa Polskiego a jego uczestników poddano represjom.

      Chwała Bohaterom. Niech pamięć o Ich czynach nigdy nie zaginie.

      Koło Historyczne „Wiarus”

    • Wycieczka kl. 1e i 1f do Fabryki bombek
     • Wycieczka kl. 1e i 1f do Fabryki bombek

     • Dnia 25.11.2021r. klasa 1f i klasa 1e wybrały się na wycieczkę do Fabryki bombek "Gepard" w Wołominie. Na miejscu dzieci przywitał Mikołaj, który pokazywał różne miejsca gdzie etapami wykonywana jest szklana bombka. Najpierw uczniowie doświadczali w jaki sposób powstaje okrągła szklana kula, która jest podgrzewana a potem formowana w odpowiedni kształt. Następnie mogli zobaczyć sposób farbowania bombki. A na koniec poznali panią, która ręcznie malowała bombki różnymi wzorami posypując je brokatem. Ponadto, dowiedzieliśmy się, że bombki z Fabryki ,,Gepard” w Wołominie są zamawiane od nabywców nie tylko z Polski ale również z innych krajów. Nasza wycieczka zakończyła się samodzielnym ozdabianiem przez każdego uczestnika szklanej bombki. Z wycieczki wróciliśmy z błyszczącym brokatem na ubraniach!

      Organizatorzy: Izabela Szczurowska, Agata Piwowarska

    • Święto Pluszowego Misia w bibliotece
     • Święto Pluszowego Misia w bibliotece

     • 25 listopada br. biblioteka szkolna obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia była uroczyście udekorowana. Przygotowano wystawkę pluszowych misiów oraz książek, których bohaterem jest miś. Uczniowie zapoznali się z historią powstania, ukochanej przez wszystkie dzieci, zabawki. Wzięli udział w przygotowanych konkursach i zabawach. Wszystkich odwiedzających bibliotekę witał w drzwiach miś. Każdy czytelnik tego dnia otrzymał odznakę „Przyjaciel Pluszowego Misia”.

      Zapraszamy na fotorelację:

    • Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia

     • Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

      Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

      Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

      Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci. Na tej fali powstało wiele kultowych misiowych postaci takich jak m. in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba. W Polsce również narodzili się nowi pluszowi bohaterowie np. Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol. Wszystkie, choć wyglądem różniły się od siebie, były pluszowymi niedźwiadkami. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nic dziwnego, że pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.

      Uczniowie klasy 3e w tym dniu postanowili uruchomić swoją wyobraźnię i różnymi technikami tworzyli wizerunki pluszowych misiów.

      Powstały piękne prace. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.

      Opracowanie: Kamila Tyburska

    • "ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM"
     • "ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM"

     • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Szkolne Koło PCK zaprasza Wszystkich do uczestnictwa w wielkiej zbiórce słodyczy, przyborów toaletowych (bez szczoteczek i past do zębów), chemii dla dzieci z Domu Dziecka w Równem. Zbiórka będzie trwała do piątku 17.12.2021 r.

      Za każdy gest dobrej woli. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

      Opiekunowie akcji: Aneta Jusińska, Kamila Tyburska, Justyna Zborowska

    • Międzynarodowey Projekt Edukacyjny „Emocja”
     • Międzynarodowey Projekt Edukacyjny „Emocja”

     • II  Moduł „Wyobraźnia”

      Klasa 3e wraz z wychowawczynią Kamilą Tyburską przystąpiła do realizacji drugiego modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja”.

      Wyobraźnia to część ludzkiej świadomości, zdolność do tworzenia w myślach wyobrażeń.

      Wyobraźnia pozwala nam poszerzać wiedzę o świecie, otwierać się na kolejne możliwości, interpretować różne zjawiska. Wspiera zadawanie pytań i uzyskiwanie na nie odpowiedzi, pomaga szukać rozwiązań różnych sytuacji. Usprawnia zdolność logicznego myślenia i uczy kreatywności.

      Osoba obdarzona bujną wyobraźnią to w powszechnym mniemaniu fantasta, który nie stąpa mocno po ziemi. Z tego powodu często tępimy w dzieciach zdolność do fantazjowania, ucząc je rozsądku i racjonalności. Nie warto jednak tego robić, wyobraźnia odgrywa ogromną rolę w uczeniu się i poznawaniu świata. To ona odpowiada za kreatywność i twórcze podejście nie tylko do sztuki, ale do życia w ogóle.

      Dzieci rodzą się jako tzw. czyste karty. Mają wolne i bardzo chłonne umysły, które w niesamowicie szybkim tempie przyswajają wiedzę. Ich komórki mózgowe dwukrotnie szybciej przyswajają wiedzę niż dorosłych ludzi! Dzieci posiadają więc naturalną zdolność nauki i kreacji, trzeba jej tylko nie hamować i pozwolić się rozwijać.

      Rozwój wyobraźni u dziecka można wspierać na wiele sposobów. Warto pozwolić mu... na nudę, bo nuda wspiera rozwój kreatywności. Oprócz tego istotne są również swobodna niczym nieskrępowana zabawa i akceptacja zadawania wielu pytań.

      Od lat podkreśla się, że nadmiar zajęć dodatkowych szkodzi dziecku, zamiast je rozwijać. Zajęcia plastyczne, sportowe, nauka języków obcych same w sobie są bardzo stymulujące i rozwijające, ale występujące w nadmiarze i wypełniające grafik dziecka od rana do nocy ograniczają poziom kreacji. Jeśli nie zostawimy dziecku czasu na swobodną zabawę, nie pozwolimy mu się rozwijać.

      Dziecko, angażując się w samodzielną zabawę, aktywizuje wszystkie zmysły.

      Pamiętajmy zatem, aby dbać o rozwój wyobraźni…

      Koordynator: Kamila Tyburska

      >>>>>>>>>  Modul_pdf

    • SZKOLNY KONKURS LITERACKO - PLASTYCZNY
     • SZKOLNY KONKURS LITERACKO - PLASTYCZNY

     • „Bo piękno na to jest, by zachwycało
      Do pracy - praca, by się zmartwychwstało.”

      Cyprian Kamil Norwid

      SZKOLNY KONKURS LITERACKO - PLASTYCZNY

      „Wiersze jak obrazy, obrazy jak wiersze. Interpretujemy twórczość  Cypriana Kamila Norwida”

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym „Wiersze jak obrazy, obrazy jak wiersze.” Został on zorganizowany w ramach obchodów Roku Norwidowskiego. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas IV - VIII. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej, która będzie ilustracją do wybranego przez uczestnika wiersza Cypriana Kamila Norwida. W pracę plastyczną musi być wkomponowany krótki cytat z tego utworu. Praca plastyczna powinna być wykonana na kartce formatu A3 techniką dowolną. Na odwrocie należy umieścić następujące informacje: imię i nazwisko autora, klasa, tytuł wiersza.

      Prace można dostarczyć do nauczycieli j. polskiego lub plastyki do 6 grudnia 2021 roku.

      Regulamin w załączniku >>>>> Regulamin(1).pdf

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF 2021
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF 2021

     • 20 listopada obchodzić będziemy rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, w związku z tym nasza szkoła przystąpiła do kolejnej akcji edukacyjnej organizowanej przez UNICEF.

      Z tej okazji w wielu krajach dzieci będą podejmować mnóstwo wspólnych działań by ich głos był słyszany przez dorosłych, polityków, media. To radosny dzień z poważnym przesłaniem.

      W ramach akcji  19 listopada zachęcamy całą społeczność szkolną, wszystkich przyjaciół naszej placówki  oraz  osoby, którym prawa dziecka nie są obojętne  do włączenia się  w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W tym dniu niech króluje kolor niebieski jako symbol solidarności z dziećmi z całego świata, również z tymi, których prawa są łamane.

      Ubierzmy się na niebiesko, mile widziane niebieskie dodatki.

      Pamiętajmy, że Polska odegrała szczególną rolę w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka- była inicjatorem uchwalenia Konwencji
      o prawach dziecka. To jeden z największych polskich sukcesów na arenie międzynarodowej. 

      Zapraszamy serdecznie do wspólnego obchodzenia rocznicy uchwalenia Konwencji
      o prawach dziecka.

      Opiekunowie akcji na terenie szkoły: Aneta Jusińska, Katarzyna Brzozowska, Magdalena Kanar

    • Spotkanie autorskie z panem Rafałem Witkiem
     • Spotkanie autorskie z panem Rafałem Witkiem

     • W dniu 17 listopada uczniowie klas 1a, 1b, 1e, 1f i 1g wraz z wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Rafałem Witkiem - autorem książek dla dzieci. Spotkanie odbyło się w Sali Koncertowej w Radzyminie.

      Podczas wydarzenia panowała radosna, przyjazna i pełna humoru atmosfera. Dzieci aktywnie brały udział w zaplanowanych przez pisarza działaniach: trafnie odpowiadały na pytania i zagadki, samodzielnie zadawały pytania autorowi, interaktywnie uczestniczyły w czytaniu opowiadań. Autor zachęcał dzieci do samodzielnego podejmowania wyzwań własnych prób pisarskich i zapisywania własnych myśli. Po prezentacji pozycji książkowych była możliwość zakupu książek pana Rafała Witka. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w spotkaniu, które miało na celu rozbudzenie zainteresowań literackich, uwrażliwienie na odbiór sztuki oraz zaciekawienie czytelnictwem.

      Opracowanie: Anna Mazur

    • Wyniki konkursu - "Łaczą nas drzewa"
     • Wyniki konkursu - "Łaczą nas drzewa"

     • Kategoria kl. 4-6

      1 miejsce: Krystian Urbanek kl. 4D

      2 miejsce: Michalina Borowska kl. 6A i Filip Kozakiewicz kl.4D

      3 miejsce: Oliwia Gzowska kl. 4B i Wiktoria Uścińska kl. 4D

      Kategoria kl. 7-8

      Wyróżnienia:

      Arina Fedorenko kl. 7A i Weronika Matuszewska kl. 7C

      Opiekun: Agata Drzewek

    • Laureaci ogólnopolskiego konkursu "Drugie życie śmieci!"
     • Laureaci ogólnopolskiego konkursu "Drugie życie śmieci!"

     • OCZYŚĆ ATMOSFERĘ! DAJ ŚMIECIOM DRUGIE ŻYCIE!

      Uczniowie klasy 1a pod przewodnictwem p. Marzeny Marchel  przystąpili do konkursu „Drugie życie śmieci.” W kreatywny sposób zrobili przedmiot codziennego użytku „Liczydło” stworzony całkowicie z odpadów. Samodzielnie wykonana pomoc dydaktyczna uławia dodawanie i odejmowanie w naszej klasie. W konkursie wzięło udział 150 szkół z całej Polski. Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie została jednym z laureatów Konkursu TPN. Śmieci?! Kto to widział?! Ogólnopolska kampania realizowana przez Tatrzański Park Narodowy.

      >>>>>>> Efekt końcowy pracy liczydlo1a.mp4   (plik mp4 8 MB)

      Opracowanie: Marzena Marchel

    • Bitwa pod Chocimiem
     • Bitwa pod Chocimiem

     • Dokładnie 348 lat temu 11 listopada wojska Rzeczypospolitej Obojga Narodów pod wodzą hetmana Jana Sobieskiego pod Chocimiem stoczyły zwycięską bitwę z armią turecką. Uczestniczące w działaniach wojennych wojsko Rzeczypospolitej liczące ok. 30 tysięcy żołnierzy (22 tysiące z Korony i 8 tysięcy z Litwy) starło się z 30 tysięczną armią turecką, (z czego 11 tysięcy stanowiła piechota (janczarowie), a drugie tyle jazda (spahisi). Pierwsze ataki na pozycje tureckie hetman wielki koronny Jan Sobieski przeprowadził  10 listopada. Miały one na celu rozpoznanie pola walki i rozmieszczenia sił przeciwnika. Właściwa bitwa została rozegrana następnego dnia o świcie , gdy Jan Sobieski poprowadził osobiście swe wojska do szturmu na turecki obóz.  W krwawej  bitwie poległo lub zostało rannych ponad 20 tysięcy tureckich żołnierzy. Było to pod względem skali zniszczenia armii przeciwnika największe zwycięstwo w historii naszej ojczyzny. Co warte podkreślenia  odniesione własnymi siłami. Była to też pierwsza poważna klęska Turków w Europie i choć zwycięstwo nie przyniosło przełomu w toczonej z Imperium Osmańskim wojnie i nie doprowadziło do odzyskania Kamieńca Podolskiego wzrósł mocno prestiż Rzeczypospolitej w Europie .Hetman Jan Sobieski po śmierci  Michała Korybut Wiśniowieckiego został wybrany przez szlachtę  królem, a Turcy okrzyknęli go "Lwem Chocimskim" Zwycięstwo chocimskie było ostatnim tak znaczącym sukcesem odniesionym samodzielnie przez wojska Rzeczypospolitej w XVII wieku.

      Cześć i Chwała Bohaterom 

      Koło Historyczne "Wiarus"

       

    • "Szkoła do Hymnu!"
     • "Szkoła do Hymnu!"

     • "Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem                                                                                                               – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium."

      Józef Piłsudski

       W środę 10 listopada br. w ramach  kolejnej edycji akcji „Szkoła  do Hymnu!” uczniowie i nauczyciel naszej szkoły   o godzinie 11.11 zaśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Ze względów epidemicznych śpiewaliśmy hymn w klasach   łącząc się wirtualnie z naszymi koleżankami i kolegami , którzy w tym czasie uczyli się zdalnie. Byliśmy jedną  z 21 tysięcy szkól, przedszkoli i placówek oświatowych , które uczestniczyły w tegorocznej edycji akcji ,, Szkoła do hymnu’. ,Jesteśmy dumni , że byliśmy cząstką blisko 4 milionów uczniów i prawie 380 tysięcy nauczycieli , którzy w tegorocznej akcji uczestniczyli.  W wigilię święta odzyskania Niepodległości w łączności z uczniami polonijnych szkół na całym świecie oddaliśmy wspólnie hołd naszym rodakom , którzy 103 lata temu wywalczyli wolną i suwerenną II Rzeczpospolitą…

      >>>>>>>>>>>>> Pamiątkowy dyplom szkoladohymnudyplom.jpg

      Cześć Ich Pamięci

      Koło Historyczne ,,Wiarus”

    • 103. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości
     • 103. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

     • „Nie pragniemy takiej Polski, która by nas nic nie kosztowała…”

      /Jan Paweł II/

      W czwartek 11 listopada 2021 roku będziemy uroczyście obchodzić 103. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odbudowa państwa po 123 latach niewoli była w naszej historii wydarzeniem przełomowym. Wysiłek wielu pokoleń Polaków, trud i ofiara poniesiona w powstaniach narodowych, na frontach I wojny światowej i w krwawych walkach o niepodległość i granice oraz aktywne działania dyplomatyczne doprowadziły do odrodzenia się Ojczyzny. Wybitnymi postaciami tego procesu są Twórcy Niepodległej: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Jan Ignacy Paderewski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński, Wojciech Korfanty i Józef Haller. Różnili się oni przynależnością społeczną, wyznawana religią, reprezentowali  różne poglądy polityczne, urodzili się i wychowali pod różnymi zaborami. Są wśród nich żołnierze, dyplomaci, politycy i działacze społeczni. Jest również sławny artysta. Pozostali oni wierni swoim poglądom, ale dla dobra wspólnego potrafili wznieść się ponad partyjne podziały wykorzystując sprzyjającą sytuację międzynarodową doprowadzili naszych przodków do Wolności. Dziękując za ich poświęcenie, trud i wytrwałość w dążeniu do celu, jakim była wolna, niepodległa i suwerenna Polska nie możemy zapomnieć o szerokich masach rodaków, którzy  na przestrzeni 123 lat niewoli przelewali krew, cierpieli, ale nigdy nie zwątpili w sens walki na różnych frontach ludzkiego życia o Niepodległą. Tym wszystkim, którzy swoją codzienną pracą u podstaw stworzyli podwaliny gospodarki odrodzonego państwa. Ludziom nauki, kultury i sztuki, którzy przez lata niewoli nie zapomnieli o Polsce, ale wręcz przeciwnie, krzewili narodową kulturę i nie pozwolili polskości przeminąć w pomroce dziejów pragniemy podziękować. Kiedy 116 lat temu Henryk Sienkiewicz odbierał nagrodę Nobla za całokształt twórczości, do zgromadzonych w sali słuchaczy tak powiedział o naszej Ojczyźnie: „Głoszono ją umarłą – a oto jeden z tysięcznych dowodów, że ona żyje, głoszono ją podbitą, a oto nowy dowód, że do podbojów jest zdolna?. Niech słowa naszego wybitnego pisarza będą inspiracją także dla dzisiejszego pokolenia Polaków. Niech Polska żyje, a jej obywatele każdego dnia dowodzą światu, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i nie ma takiej siły, która złamałaby ich ducha. Dokładnie tak, jak 103 lata temu dowiedli tego nasi pradziadkowie. Niech w te trudne dla nas wszystkich dni walki z pandemią koronawirusa dumnie powiewające na  naszych domach, balkonach o w oknach biało-czerwone flagi będą  naszym hołdem  dla bohaterów , którzy na przestrzeni wieków  walczyli i ginęli  o dobro nas wszystkich  najważniejsze - wolną i suwerenna Polskę.

      Cześć i chwała Bohaterom.

      Koło Historyczne "Wiarus"

    • Konkurs historyczny "Rok Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski”
     • Konkurs historyczny "Rok Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski”

     • "Kocham ojczyznę więcej niż własne serce

      i wszystko co czynię dla Kościoła, czynię dla niej”

      Kardynał Stefan Wyszyński

       W dniach od 8 do 10 listopada br. w naszej szkole odbył się konkurs historyczny "Rok Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski”.  Głównym celem konkursu adresowanego do uczniów klas V – VIII było: poznanie życia i działalności Prymasa Stefana Wyszyńskiego, uświadomienie uczniom wielkości zasług Prymasa dla Kościoła i Ojczyzny,  rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów postaciami, które pozytywnie zapisały się w historii Polski oraz wdrażanie uczniów do samokształcenia. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych ,(klasy V – VI i VII – VIII) i polegał na udzieleniu odpowiedzi na 32 szczegółowe pytania dotyczące życia i działalności kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski. W konkursie udział wzięło 62 uczniów klas V – VIII. Laureatami konkursu zostali:

      w kategorii klas V – VI

      I miejsce –   Michał Roman kl.  Kl. V d – 31/32 pkt.

      II miejsce –  Edyta Mikołajewska kl. V e – 30/32 pkt.

      III miejsce –  Antoni Weroński kl. V e – 29/32 pkt.                                                                                     Wyróżnienie: Agata Kostrzewa kl. V e – 28/32 pkt., Jakub Kostrzewa kl. VI a – 28/32 pkt. 

      W kategorii klas VI-VIII

      I miejsce – Jan Żółkowski kl. VIII b – 32/32 pkt.

      II miejsce – Kinga Bartkiewicz    kl. VIII b -31/32 pkt.

      III miejsce – Zuzanna Skibowska  kl. VIII b – 30/32 pkt.

      Wyróżnienie – Piotr Łapiński kl. VII c – 29/32 pkt.

      Laureatom serdecznie gratulujemy. Wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród rzeczowych  ufundowanych przez Radę Rodziców  odbędzie się na najbliższej szkolnej uroczystości. Organizatorem konkursu było Koło Historyczne ,, Wiarus” i Koło Polonistyczne "Pisarek”. Konkurs to nasz hołd dla człowieka , który przeprowadził Polaków i Kościół przez  trudne lata komunistycznego zniewolenia.

      Cześć Jego pamięci

      Organizatorzy

    • Radzymińska „Stalowa Jedynka” odznaczona Medalem „Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej”
     • Radzymińska „Stalowa Jedynka” odznaczona Medalem „Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej”

     • W uznaniu zasług dla krzewienia idei pamięci narodowej Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie, odznaczona została Medalem „Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej”. W czwartek, 4 listopada uroczystego aktu dekoracji sztandaru „Stalowej Jedynki” dokonał p. Lesław Karst – Prezes Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa…

       Artykuł w tygodniku regionalnym Kurier W nr 38 z dnia  19.11.2021 r. >>>> KW_nr_38_str._16.pdf

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
   • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79 Sekretariat (stary budynek szkoły) czynny w godz. 08.00-16.00 tel. (+48) 22 786-50-31 fax. 22 7865031
   • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych