• Akcja Fundacji Bracia - Razem Możemy Więcej...
     • Akcja Fundacji Bracia - Razem Możemy Więcej...

     • O prawdziwym bogactwie świadczy to,
       ile ktoś może dać innym”

      W dniach od 8 do 12  grudnia 2022 r. na terenie naszej szkoły została przeprowadzona akcja Fundacji Bracia – Razem Możemy Więcej, zbiórki odzieży na rzecz pomocy osób potrzebujących. Zebrano dla dzieci i osób dorosłych: kurtki, czapki, szaliki, spodnie, bluzki, bluzy, buty. 

      Za każdy gest dobrej woli składamy serdeczne podziękowania Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom!

      Bardzo dziękujemy za pomoc paniom:  Katarzynie Loba- Sokołowskiej, Łucji Wiśniewskiej, Annie Czajkowskiej.

      Koordynatorzy akcji na terenie szkoły: Aneta Jusińska i Kamila Tyburska

    • Uczniowie klasy 2B uczestniczyli w zajęciach rysowania długopisami Pen 3D w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”
     • Uczniowie klasy 2B uczestniczyli w zajęciach rysowania długopisami Pen 3D w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”

     • 15 grudnia br. uczniowie klasy 2B brali udział w zajęciach rysowania długopisami PEN 3D w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

      Zajęcia rysowania długopisami 3D to połączenie technologii 3D z nieograniczoną wyobraźnią dziecka, które zmienia się w twórczego kreatora. Zadaniem dzieci było własnoręczne tworzenie ozdób choinkowych za pomocą specjalnych długopisów 3D. Takie zajęcia pobudzają kreatywność, wyobraźnię oraz uczą dokładności, staranności i cierpliwości. Uczniowie korzystali z gotowych szablonów przedstawiających ozdoby choinkowe: gwiazda, anioł, choinka, bombka.

      Zajęcia z użyciem długopisów 3D były ciekawą alternatywą w doskonaleniu wielu umiejętności. Własnoręczne tworzenie świątecznych ozdób w nowej technologii 3D dało dzieciom chwile wytchnienia od codziennych zajęć, natomiast pozytywna energia i emocje wprowadziły dzieciw dobry nastrój.

      Opracowała: Anna Mazur

    • Lidl – SZKOŁY pełne TALENTÓW
     • Lidl – SZKOŁY pełne TALENTÓW

     • Nasza szkoła wzięła  udział w ogólnokrajowej akcji „Szkoły pełne talentów” grupy przedsiębiorstw sieci LIDL. Dzięki zaangażowaniu uczniów, ich rodziców oraz pracowników szkoły udało się nam zebrać aż 8 639 Talenciaków.

      Za zebrane punkty zamówiliśmy dla szkoły :

      • 2 głośniki multimedialne
      • magnetyczna pięciolinia
      • zestaw nut samoprzylepnych
      • torbę z instrumentami muzycznymi
      • zestaw zegarów do nauki odczytywania godzin ( 25 szt.)
      • zestaw szachów (10 sztuk)
      • 1 hałasomierz
      • pakiet gier planszowych dla nieco starszych (5 szt.)
      • zestaw gwizdków i stoperów (po 5 szt.)
      • zestaw krosien do tkania (10 szt.).

      Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom za pomoc w naszej zbiórce tak dużej liczby Talenciaków.

      Opiekunowie akcji: Biblioteka

    • Apel z okazji 41. rocznicy stanu wojennego
     • Apel z okazji 41. rocznicy stanu wojennego

     • 13 grudnia, z okazji 41. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony temu niezwykle tragicznemu wydarzeniu w historii najnowszej Polski. W ten sposób społeczność szkolna oddała hołd wszystkim, którzy walczyli z systemem komunistycznym o Wolną Polskę.

      Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego i odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, w nastrój grudnia 1981 roku wprowadził wszystkich wiersz pt. „Stan wojenny”, który przedstawiły Alicja Potera i Oliwia Wyszkowska oraz film dokumentalny zatytułowany „Stan wojenny w Polsce – co musisz o nim wiedzieć”? W części artystycznej przygotowanej przez Panią Iwonę Jaworską, uczeń kl. Vc Wojciech Jabłecki wykonał utwór Jacka Kaczmarskiego pt. „Mury”. Pieśń ponad 40 lat temu zdobyła wielką popularność w naszym kraju i stała się hymnem polskiego podziemia antykomunistycznego. Później wszyscy zgromadzenie w szkolnej sali gimnastycznej wysłuchali kolejnego przykładu poezji stanu wojennego. Uczennice Hanna Pomorska i Agata Jóśk zaprezentowały wiersz pt. „Barykada”. W roli prowadzącej uroczystość wystąpiła Zuzanna Koźlik, natomiast sprawną obsługę techniczną zapewnił Gabriel Jusiński – uczniowie z kl. VIIIe. Należy dodać, że scenografię do uroczystości przygotowała Pani Emilia Kosakowska.

      Na zakończenie odbyła się prezentacja multimedialna zdjęć z okresu stanu wojennego oraz wspólne odśpiewanie utworu Jana Pietrzaka pt. „Żeby Polska była Polską”. Trzeba podkreślić, że pieśń ta uznawana jest za hymn „Solidarności”.

         Podsumowując szkolne obchody 41. rocznicy stanu wojennego wicedyrektor Szkoły Pani Katarzyna Marzec podkreśliła potrzebę kultywowania pamięci o ofiarach stanu wojennego, których postawa przyczyniła się do obalenia systemu komunistycznego w Polsce, a także całej Europie. Pani dyrektor podziękowała również uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

      Opracowanie: Władysław Kolatorski

      Zdjęcia: Agata Drzewek

    • 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego
     • 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

     • Drodzy uczniowie, rodzice, mieszkańcy Radzymina

      We wtorek, 13 grudnia 2022 roku przypada 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, który na długie lata pozbawił nas marzeń o wolnej, sprawiedliwej i suwerennej Polsce. W tę mroźną, grudniową noc aresztowano i wtrącono do więzień tysiące naszych rodaków, a na ulice miast i wsi wyjechały czołgi. Brutalną przemocą ówcześni przywódcy partyjni za wszelką cenę, nawet ludzkiego życia starali się utrzymać władzę. Żyjąc w wolnej Ojczyźnie, patrząc z nadzieją w przyszłość nie możemy zapominać o Tych, którzy walczyli o najświętszą dla nas wartość, jaką jest wolność. Zachęcamy Was do udziału w organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej, VIII edycji kampanii akcji społecznej „Ofiarom Stanu Wojennego – Zapal Światło Wolności”. Niech zapalona o godzinie 19.30 w niedzielę 13 grudnia symboliczna świeca, umieszczona w oknie domu, będzie hołdem złożonym wszystkim Ofiarom stanu wojennego. Tym poległym w starciach z milicją, śmiertelnie pobitym na komisariatach, internowanym a także zwykle zapomnianym, zmarłym z powodu braku opieki medycznej, osieroconym, zwolnionym z pracy lub zmuszonym do emigracji z powodów politycznych.(Świecę można też zapalić wirtualnie na stronie: https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/).
      Kampanię akcji społecznej „Ofiarom Stanu Wojennego – Zapal Światło Wolności” honorowym patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda. W 40. rocznicę tamtych tak odległych dla młodego pokolenia Polaków wydarzeń, uczcijmy pamięć Ofiar stanu wojennego Światłem Wolności. Nie byłoby wolnej i suwerennej Polski bez Ich walki i poświęcenia.

                                                         Koło Historyczne „Wiarus”

      Ulotka – otwórz, przeczytaj, wydrukuj, przekaż dalej >>>> ulotka_13_GRUDNIA.pdf

      Wystawa IPN >>>>>>  wystawa-stan-wojenny.pdf

    • „Wyspy Leonarda”– wycieczka klas 2e i 2f
     • „Wyspy Leonarda”– wycieczka klas 2e i 2f

     • 13 grudnia br. uczniowie klas 2e i 2f wyruszyli  na wycieczkę do Kobyłki. Miejscem docelowym naszej podróży była Sala Zabaw – Wyspy Leonarda.

      Uczniowie w części warsztatowej  wykonali „skarpetkowe” bałwanki, a potem świetnie się bawili,  korzystając z różnych atrakcji jakie oferuje bawialnia.  „Nurkowali”  w basenie z kuleczkami, zjeżdżali po kolorowych zjeżdżalniach, wspinali się na różne  konstrukcje, budowali z mega dużych klocków konstrukcyjnych.

      W atmosferę świąt wprowadziła nas piękna dekoracja Sali Zabaw, na tle której uczniowie chętnie pozowali do zdjęć.

      Zmęczone, ale szczęśliwe dzieci  wróciły do szkoły z mnóstwem wrażeń.

      Opracowanie: Katarzyna Rabajczyk

    • Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego
     • Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

     • Dnia 12 grudnia br. uczniowie klas VII b i VII d wraz z wychowawczyniami udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzanie rozpoczęło się z małym opóźnieniem z uwagi na utrudniony przez śnieżycę dojazd do stolicy. Każda z grup klasowych pod dowództwem swojego przewodnika udała się śladami historii rozpoczynając od godziny „W”. Multimedialna ekspozycja oddająca atmosferę powstańczej Warszawy, pokazała uczniom nie tylko militarne dzieje 63 dni walk i życie codzienne ludności cywilnej, ale także powojenny terror komunistyczny. Spacerując po granitowym bruku wśród gruzów zniszczonej stolicy można była posłuchać opowieści powstańców i zobaczyć powstańcze pamiątki. Zrozumieć jak się czuli przemieszczający się  kanałami żołnierze i zobaczyć z lotu ptaka zrównaną z ziemią stolicę na filmie „Miasto Ruin”. Zobaczyć wierną replikę Liberatora B-24J z którego  dokonywano zrzutów z pomocą dla walczącej Warszawy.
      Stalowy monument przechodzący przez wszystkie kondygnacje budynku, pokryty datami kolejnych dni powstania i śladami po pociskach, dał odczuć brzmienie bijącego serca, które symbolizuje życie Warszawy w 1944 roku.

      Opracowanie: Iwona Kalicka

    • „Zaczarowana zagroda”- zajęcia w klasie 2e
     • „Zaczarowana zagroda”- zajęcia w klasie 2e

     • Praca z tekstem wcale nie musi być nudna, jeśli połączy się ją z aktywnością twórczą, o czym przekonali się uczniowie klasy 2e. Podczas omawiania ponadczasowej lektury autorstwa  A. i Cz. Centkiewiczów „Zaczarowana zagroda", poznali nie tylko opowieść o pingwinach Adeli, ich życiu na Antarktydzie, ale także stworzyli piękne prace plastyczno - techniczne. W czasie zajęć dzieci wykazały się umiejętnością współpracy, pomagały sobie, dzieliły się materiałami, a przy tym dobrze się bawiły.

      Postacie pingwinków Elegancików w wykonaniu dzieci  można podziwiać na załączonych zdjęciach.


      Opracowanie: Katarzyna Rabajczyk

    • Wycieczka do Wysp Leonarda
     • Wycieczka do Wysp Leonarda

     • W środę 7 grudnia w ramach prezentu mikołajkowego klasy 1b, 1f oraz 3e wyruszyły na wycieczkę do Wysp Leonarda. Uczniowie wzięli udział w warsztatach malowania i dekorowania szopek bożonarodzeniowych oraz skorzystali z licznych atrakcji na sali zabaw m.in.  basenu z kulkami, tuneli, zjeżdżalni. Wyjazd przebiegł w radosnej i zgodnej atmosferze. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, pełni wrażeń i pozytywnych emocji.

      Opracowanie: Justyna Zborowska

    • Mikołajki w naszej szkole
     • Mikołajki w naszej szkole

     • „Kiedy przyjdzie sroga zima, śnieżek świat zasypie
      Wtedy przyjdzie gość wesoły, prezenty przyniesie…”

      Jak co roku 6 grudnia był radosnym i wyczekiwanym dniem w naszej szkole. Na cześć Świętego Mikołaja, biskupa z Miry, który cały swój majątek rozdał ubogim i potrzebującym, każdy kto mógł założył na głowę mikołajkową czapkę. W taki sposób nasza społeczność świętowała nadejście wyczekiwanego gościa.  Święty Mikołaj wraz ze swymi śnieżynkami, zawitał w szkolne progi, zajrzał do każdej sali i wręczył wszystkim dzieciom podarunki. Organizatorem tego dnia byli uczniowie zaangażowani w prace Samorządu Uczniowskiego oraz wolontariatu, którzy pod kierunkiem  opiekuna p. Zbigniewa Więcha i dzięki Radzie Rodziców (głównym sponsorom mikołajkowych prezentów) zatroszczyli się, aby wszyscy byli uśmiechnięci i mieli dobry humor.
      Klasy: 3a, 3c, 3e pod kierunkiem swych wychowawczyń p. Agaty Szczepanik, p. Anety Jusińskiej i p. Bożeny Rolki zaprosiły uczniów z klas młodszych na przedstawienie pt. „Spotkanie z Mikołajem”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały występy swych koleżanek i kolegów. Radość była ogromna, gdy Mikołaj wyjął z worka słodkie niespodzianki i obdarował nimi wszystkich zgromadzonych.
      Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami ubierali choinki, wykonywali tematyczne prace plastyczne, pisali listy, dekorowali pierniki, śpiewali mikołajkowe piosenki. Wybrane klasy wybrały się na wycieczkę. To był bardzo miły dzień, a panująca w szkole atmosfera przybliżyła wszystkim magię zbliżających się świąt…

      Organizatorzy

    • "Paczka na Kresy"
     • "Paczka na Kresy"

     • W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, jak co roku Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w dniach od 11.2022 do  01.12.2022 uczestniczyła w akcji charytatywnej  „Paczka na Kresy”.

      Akcja organizowana i przeprowadzana jest przez Fundację „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”. Polegała ona na zbiórce darów i funduszy przeznaczonych na świąteczne paczki dla rodaków, którzy w sercu nadal noszą miłość do Rzeczpospolitej, ale także dla tych , którym chcemy o tej miłości przypomnieć.

      Inicjatorami przeprowadzenia akcji w naszej szkole było Szkolne Koło PCK oraz Szkolny Klub Wolontariusza z koordynatorami Barbarą Giera, oraz Anetą Żołądek.

      W wyniku akcji przeprowadzono zbiórkę trwałej żywności, środków higienicznych, artykułów chemicznych, słodyczy itp.

      Tworzenie niepowtarzalnej atmosfery świątecznej podczas wspólnej akcji jest wyjątkową kartką bożonarodzeniową w naszych sercach i  tworzy najpiękniejsze obrazy zjednoczenia ludzi.

      Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie oraz podjęcie działań i otwarcie się na drugiego człowieka. Działalność charytatywna to poświęcenie swojego cennego czasu, dzielenie się swoją radością oraz ofiarowanie drugiemu człowiekowi dobra i piękna.

                PCK i Szkolny Klub Wolontariusza

    • Wycieczka na musical "Kopciuszek"
     • Wycieczka na musical "Kopciuszek"

     • W ramach Mikołajek 7 grudnia klasa 6b i 6e wraz z wychowawcami p. Marią Klimkiewicz i p. Marleną Fedorczyk wybrały się do teatru Capitol na musical pt. "Kopciuszek".

      Uczniowie mieli okazję obejrzeć współczesną interpretację klasycznej baśni Braci Grimm. Musical dla młodzieży o nastolatkach zatopionych w świecie internetu, smartfonów i wirtualnej rzeczywistości. Po spektaklu odbyło się spotkanie z Mikołajem podczas którego klasy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

      Opracowanie: Marlena Fedorczyk

    • KIBICOWALIŚMY REPREZENTACJI POLSKI
     • KIBICOWALIŚMY REPREZENTACJI POLSKI

     • Piłka nożna cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem.Mistrzostwa Świata rozgrywane w Katarze, a zwłaszcza mecze reprezentacji Polski, są tematem wielu rozmów i dyskusji. Wszyscy oczywiście kibicujemy naszym zawodnikom! Samorząd Uczniowski, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczności szkolnej, zorganizował zabawę polegającą na typowaniu wyników meczów polskiej drużyny.  Gra miała cztery tury, choć wszyscy liczyli na znacznie więcej.  W sumie oddano 1110 głosów i 27 osób poprawnie przewidziało rezultat któregoś ze spotkań. Oprócz dumy z trafienia we właściwy wynik, zwycięzcy mogli również cieszyć się z drobnych upominków ufundowanych przez Radę Rodziców.

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i kibicowanie reprezentacji Polski.

       Samorząd Uczniowski

    • Mikołajki w Twierdzy Modlin
     • Mikołajki w Twierdzy Modlin

     •  Dnia 06.12.2022r. uczniowie klasy 8a i 8d z opiekunami: p. Emilią Żmijewską- Łapińską , p. Dorotą Chacińską oraz  p. Agatą Drzewek wybrali się na wycieczkę szkolną do Twierdzy w Modlinie.

      Modlin – twierdza położona u zbiegu Wisły i Narwi, jest jednym z największych  i najistotniejszych pomników inżynierii wojskowej w Polsce.  Na terenie Twierdzy znajduje się najdłuższy budynek w Europie o długości prawie 2,5 kilometra – są to koszary.

      Plan zwiedzania:

      1. Zwiedzanie Twierdzy Modlin z przewodnikiem obejmowało następujące obiekty:
      • Działobitnia Gen. Dehna,
      • Schron Pułkownika Piętki (zwiedzanie budowli podziemnej – zamieszkałego przez nietoperze – uczestnicy posiadali latarki do oświetlania ciemnych i niskich korytarzy),
      • Korona Utracka,
      • Reduta Napoleona,
      • Stara Prochownia,
      •  Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin

      W czasie pobytu odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

      Opracowanie: Agata Drzewek

    • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami
     • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

     • Spotykamy ich na ulicy, w sąsiedztwie, w szkole, nie zawsze wiemy, jak się wobec nich zachować; o nich samych, niewiele też wiemy. Osoby z niepełnosprawnościami, bo o nich mowa, swoje święto obchodziły 3 grudnia. Nasza szkoła również przyłączyła się do upamiętnienia tego ważnego Dnia.

      W klasach młodszych wychowawcy przeprowadzili zajęcia  przybliżające dzieciom problemy osób z różnymi niepełnosprawnościami, omówili zasady pomocy, zachowania się wobec tej grupy osób. Uczniowie wykonali też bardzo interesujące, wartościowe prace plastyczne - plakaty, które można było podziwiać w holu przy stołówce szkolnej.

      Nauczyciele współorganizujący kształcenie przygotowali też gazetki tematyczne, dostosowując treści dla  uczniów młodszych i starszych.

      Obchody Dnia Osób z  Niepełnosprawnościami przypomniały nam, że niepełnosprawni są wśród nas, że mają takie same potrzeby jak my, że chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami.

      Opracowanie: Maria Bal – Stach, Katarzyna Rabajczyk

    • Ekodetektywi na tropie...
     • Ekodetektywi na tropie...

     • Dnia 2 grudnia 2022r. uczniowie klasy 5d z ogromnym entuzjazmem przygotowali plakaty związane z tematyką ekologiczną. Zamienili sie w Ekodetektywów poszukujących rozwiązań,jak dbać o środowisko, jak pomóc naszej planecie aby żyło nam się lepiej?

      Opracowanie: Dominika Paprocka

    • Zajęcia z klockami magnetycznymi - Laboratoria Przyszłości
     • Zajęcia z klockami magnetycznymi - Laboratoria Przyszłości

     • W minionym miesiącu dzieci uczęszczające na zajęcia Integracji Sensorycznej miały możliwość doświadczenia zjawiska magnetyzmu połączonego z kreatywną zabawą klockami magnetycznymi w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Głównym  jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

      Celem naszych zajęć było  rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, manualnej,  poznanie i tworzenie figur geometrycznych, brył oraz zasad magnetyzmu w połączeniu ze świetną zabawą klockami.

      Klocki magnetyczne pozwoliły rozbudzić w dzieciach zmysły logicznego, kreatywnego myślenia oraz widzenia przestrzennego. Tym samym ćwiczyliśmy również  koordynację manualną oraz zręczność.

      Tworzenie budowli wymagało od dzieci skupienia uwagi na danym obiekcie, cierpliwości oraz  dokładności. Momentami bywało z tym ciężko, ale finalnie wszystkie budowle zostały ukończone J Dzieci  chętnie budowały i poddawały się manipulowaniu klockami, pomimo napotkanych trudności.

      Efekty ich pracy przedstawiamy poniżej w fotorelacji z zajęć.

      Organizator: Sylwia Sikorska

    • Konkurs z okazji z Dnia Drzewa
     • Konkurs z okazji z Dnia Drzewa

     • W naszej szkole odbył się konkurs z okazji z Dnia Drzewa na najciekawszy Lapbook o tematyce ekologicznej w języku angielskim. Organizatorami konkursu była p.Agnieszka Baraniok, p.Marlena Fedorczyk oraz p. Maria Klimkiewicz. Konkurs skierowany był do uczniów klas 4-6. Gratulujemy laureatom oraz serdecznie dziękujemy za nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. 

      Klasy IV

      I miejsce - Arkadiusz Mróz kl.IVd

      II miejsce - Anna Krasnikowa kl.IVb

      III miejsce - Oliwia Malczewska kl.IVg

      Klasy V

      I miejsce - Julia Lenarczuk kl.Vd

      II miejsce - Ignacy Siemiątkowski kl.Va

      III miejsce - Hanna Pomorska kl.Vc

      Klasy VI 

      I miejsce - Bartłomiej Michalski kl.VIf

      II miejsce - Jakub Odzeniak kl.VIf

      III miejsce - Agata Kostrzewa kl.VIe

      Opracowała Marlena Fedorczyk

    • Rady Pomocy Żydom "Żegota"
     • Rady Pomocy Żydom "Żegota"

     • W niedzielę 4 grudnia br. minęła 80 rocznica powołania Rady Pomocy Żydom „Żegota”. Konspiracyjna Rada Pomocy Żydom, działająca pod kryptonimem "Żegota" przy Delegaturze Rządu RP na Kraj, powstała 4 grudnia 1942 r. w wyniku przekształcenia Tymczasowego Komitetu Pomocy Żydom, założonego kilka miesięcy wcześniej z inicjatywy Zofii Kossak–Szczuckiej i Wandy Krahelskiej–Filipowiczowej. Rada Pomocy Żydom ,,Żegota" była jedyną w okupowanej przez Niemców Europie instytucja państwowa ratująca ludność żydowską od zagłady.

      Rada Pomocy Żydom „Żegota” >>>>>> Notatka.pdf

              Koło Historyczne „Wiarus”

    • Andrzejkowych zabaw CZAR
     • Andrzejkowych zabaw CZAR

     • Andrzejki to, zgodnie z wiekową tradycją, czas wróżenia. Potwierdza to przysłowie: „Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze”. Pierwotnie wróżby te dotyczyły tylko spraw matrymonialnych, dziś jednak to przede wszystkim zabawa w odgadywanie, co przyniesie nam przyszłość. Jak wywróżyć szczęśliwy, pełen spełniających się marzeń los, wiedzieli, podczas tegorocznych Andrzejek, uczniowie klas ósmych, którzy pod kierunkiem Samorządu Uczniowskiego przygotowali zabawy. Wszystkie cieszyły się wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów klas III-V, uczestniczących w andrzejkowej zabawie. Zestaw wróżb był bardzo różnorodny: tradycyjne andrzejkowe serca, kwiatowa wróżba, karciane pytania, zodiak. Ale też można było sobie powróżyć z magicznej kostki, koła fortuny, kartek na wodzie, kubeczków przyszłości.

      Zabawa była przednia!

      SAMORZĄD UCZNIOWSKI

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
   • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79 Sekretariat (stary budynek szkoły) czynny w godz. 08.00-16.00 tel. (+48) 22 786-50-31 fax. 22 7865031
   • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych