• Matematyczny Pokój Zagadek

• W dniach 7-8 marca br. Centrum Nauczania Mathriders zaprasza już po raz drugi do Matematycznego Pokoju Zagadek. Na uczestników czekają różnorodne łamigłówki, zagadki, kody, których rozwiązanie krok po kroku  doprowadza do odkrycia tajemniczego szyfru w przygotowanej przez organizatorów Twierdzy.

Nasze wydarzenie jest BEZPŁATNE dla wszystkich chętnych, ale OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.

ZAPRASZAMY w sobotę 7 marca w godzinach:

✅ 14:00 -14:45– klasy I-II
            ✅ 15:00 -15:45– klasy I-II
            ✅ 16:00 -16:45– klasy III-IV
            ✅ 17:00 -17:45– klasy IV-V
            ✅ 18:00 -18:45– klasy V-VI

ZAPRASZAMY w niedzielę 8 marca w godzinach:

✅ 11:00 -11:45– klasy I-II
            ✅ 12:00 -12:45– klasy I-II
            ✅ 13:00 -13:45– klasy III-IV
            ✅ 14:00 -14:45– klasy IV-V
            ✅ 15:00 -15:45– klasy V- VI

ZAPISY I INFORMACJE
            ☎️ 603 375 217

• Bezpieczne ferie zimowe

• Ferie zimowe w dniach od 10 lutego do 23 lutego 2020 roku.

Życzymy wszystkim uczniom pełnych przygód ale bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas będzie dla Was okazją do poznawania nowych miejsc i zawierania przyjaźni. Mamy nadzieję, że wrócicie do szkoły zadowoleni oraz wypoczęci, aby z energią i zapałem rozpocząć drugie półrocze.

• Konkurs plastyczny "Bezpiecznie na wsi"

• Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Bezpiecznie na wsi -  nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Konkurs orgaizowany jest przez Oddział Regionalny KRUS Warszawa.

Termin upływa dnia 28 lutego 2020 roku.

Szczegóły w załączniku:

>>>>>>>>>> Regulamin_Wojewodzki_2020.pdf

Uczniowie wraz z pracą plastyczną przynoszą podpisane załączniki nr 2, 3 i 4 z Reguaminu Konkursu str. 7, 8 i 9.

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• Dzień Bezpiecznego Internetu odbędzie się 11 lutego 2020 r. (wtorek). Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Podczas najbliższych obchodów chcemy zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. W nadchodzącym roku zwrócimy szczególną uwagę na istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

W związku z tym, w naszej szkole odbędzie się wiele inicjatyw:

1. Zgłoszenie inicjatywy na portalu www.dbi.pl.

2. Umieszczenie banneru DBI 2020 na szkolnej stronie internetowej.

3. Rozwieszenie w szkole plakatów i informacji, promujących bezpieczeństwo w sieci.

4. Przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dla uczniów klas I-VIII z wykorzystaniem scenariuszy organizatorów akcji, na podstawie dostępnych filmów w ramach informatyki (z wykorzystaniem tablic interaktywnych).

5. Wykonanie gazetki na szkolnym korytarzu o tematyce związanej z bezpieczeństwem w Internecie oraz urządzeniach mobilnych.

6. Konkursy informatyczne dla klas IV-VIII:

•  kl. IV - V  - Należy opracować kalendarz na rok 2020 Temat: „Netykieta, czyli o kulturze w Internecie”. TERMIN - 28 lutego 2020 r.

>>>>>>>> REGULAMIN -  konkurs45.pdf

• kl. VI - "Test wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie". TERMIN - 28 lutego 2020 r.

>>>>>>>> REGULAMIN - konkurs6.pdf

• kl. VII - VIII - Należy opracować ulotkę lub folder Temat: „Netykieta, czyli o kulturze w Internecie”,

uczące zachowań zgodnych z netykietą i uczących bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. TERMIN - 27 lutego 2020 r.

>>>>>>>> REGULAMIN - konkurs78.pdf

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

• kl. VIII - Ogólnopolski Konkurs informatyczny "Działajmy Razem". Uczniowie przygotowują plakat wykonany w dowolnym programie graficznym z rozszerzeniem jpg na temat zawarty w tytule konkursu.

TERMIN - 26 lutego 2020 r.

>>>>>>>> REGULAMIN - Bezpieczny_Internet_8.pdf

>>>>>>>> ZGODA RODZICA - ZGODA.pdf

7. Opracowanie wkładki informacyjnej do gazetki szkolnej - "Lustro" zawierającej porady dla rodziców związane z zagrożeniami w Sieci.

Organizatorzy: Irena Jankowska, Paweł Cybulski