• Zebrania klasowe

• Dnia 28 stycznia 2020 r. zapraszamy Rodziców na zebrania klasowe, podsumowujące I półrocze.

Klasy I - III o godz. 16.00.

Klasy IV - VIII  o godz. 17.00.

Tego dnia zapraszamy Rodziców na seminarium:

• Konkurs memów pt. „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni”

• Zimą zakwitł w naszej szkole konkurs memów pt. „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni”. Polegał na tworzeniu zabawnych grafik mówiących o konstruktywnych zachowaniach w przestrzeni Internetu.

Celem konkursu było:
            Promowanie bezpiecznego korzystania z technologii informatycznych.
            Przywrócenie uczniom wiary we własne możliwości.
            Wdrażanie do aktywności i samodzielności w realizowaniu zadań w szkole i domu.
            Wzmacnianie mocnych stron dziecka.
            Zachęcenie dzieci i młodzieży do twórczej aktywności.
            Wykorzystanie w praktyce umiejętności pracy z nowymi technologiami.
            Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 15.01.2020 r. Komisja w składzie: Katarzyna Brzozowska (główna organizatorka), Anna Borowska, Jolanta Rosińska-Włodarczyk, Katarzyna Staniszewska, wyłoniła laureatów konkursu:

I miejsce - Mateusz Portacha, uczeń klasy VIII e
            II miejsce - Maciej Drejewicz, uczeń klasy VIII e
            III miejsce Łukasz Osytek, uczeń klasy VIII a

Wyróżnienia otrzymali: Emilia Róg z klasy VI d, Mikołaj Rozbicki z klasy VII d, Tomasz Sieroszewski z klasy VII c i Krystian Zarzecki z klasy VIII c.

Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe zakupione przez Radę Rodziców. Bardzo dziękujemy. Prace można podziwiać na parterze w nowym budynku.

Katarzyna Brzozowska i Jolanta Rosińska-Włodarczyk

• Konkurs plastyczno- techniczny pt. „Ramka na portret mojej babci i mojego dziadka”

• Na początku stycznia 2020 r. świetlica szkolna pod opieką p. Natalii Galickiej i Karoliny Chaczko zaprosiły uczniów klas I-III szkoły podstawowej do szkolnego konkursu pt. „Ramka na portret mojej babci i mojego dziadka”. Wszyscy chętni uczniowie do 17 stycznia przynosili podpisaną przestrzenną pracę- ramkę wykonaną samodzielnie w domu. Komisja konkursowa w składzie: Natalia Galicka, Karolina Chaczko, Jagoda Turowska, Weronika Szymankiewicz i Agnieszka Cichy wybrały najciekawsze prace.

I miejsce otrzymali: Oliwia Malczewska kl. Ig, Antoni Paczuski  kl. IIe, Piotr Stankiewicz kl. IIIb.

II miejsce przyznano: Wiktorii Fluks kl. Ig, Dominikowi Lasota IIa, Weronice Kelman IIIa.

III miejsce otrzymali: Zuzanna Kuc Id, Krystian Urbanek IId, Jan Stefański IIIb

Wyróżnienia: Maja  Mierzejewska Ia, Maja Kazimierczuk Ib, Tomasz Powierża Id, Bartosz Ryszard Ig, Agata Ragus IId, Hanna Masłowska IIIb. Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie mogli liczyć na nagrodę w postaci batonika.

Dyplomy i nagrody zostały zakupione  przez szkolną Radę Rodziców.

Natalia Galicka

• Ogólnopolski Program Edukacyjny: „Zbieraj Baterie i Telefony”

• Na początku roku szkolnego 2019/20 nasza szkoła przystąpiła do programu „Zbieraj Baterie i Telefony". Akcja potrwa  do maja 2020 r. Celem programu jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży oraz zbiórka zużytych baterii  i telefonów komórkowych.

W ramach działań edukacyjnych wykonano następujące zadania:

• wykonano plakaty edukacyjne zachęcające do zbiórki zużytych baterii i telefonów komórkowych;  zostały one zawieszone w szatni w starej i nowej części szkoły,  na drzwiach niektórych sal lekcyjnych oraz  w świetlicy szkolnej /dawny budynek stołówki szkolnej/
            • przekazano do świetlicy szkolnej foldery informacyjne „Bateryjne ABC” oraz grę edukacyjną,
            • wykonano plakaty edukacyjne zawierające informacje dotyczące szkodliwego wpływu zużytych  baterii i telefonów na środowisko  w przypadku niewłaściwego ich składowania,
            • wykonano 3 pudełka, w których należy umieszczać w/w odpady,
            • udostępniono link do programu, by każdy wychowawca mógł przeprowadzić zajęcia edukacyjne wśród uczniów,  a także na zebraniach z rodzicami,
            • uczniowie kl. 7 d  rozpropagowali akcję wśród wszystkich uczniów /wchodzili do każdej klasy i przekazywali informacje o programie/.

Ponadto przygotowano do odbioru jedną partię zużytych baterii. Zgodnie  z uwagami organizatorów akcji należało je spakować do zbiorczych opakowań po min. 25 kg w jednym opakowaniu.

W dniu 6 listopada 2019 r. przekazano kurierowi 50 kg zużytych baterii /2 opakowania po 25 kg każde/.

Osoby odpowiedzialne za realizację programu w szkole:

Ewa Wnuk – lider programu

Barbara Chełchowska

Anna Bareja

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole odbył się konkurs dla klas

I – III „Laurka dla biblioteki”. Wpłynęło 67 laurek. Wszystkie piękne, estetycznie wykonane. Komisja konkursowa nagrodziła 15 uczniów, oceniała zgodność z tematem, pomysłowość i estetykę wykonania.  Osoby nagrodzone:

Z klas 1: Wiktor Nowak, Małgorzata Bratowska, Piotr Lewandowski, Julia Gawędzka, Zuzanna Kuc, Anna Krasnikova.

Z klas 2: Maja Zych, Zofia Święs, Alan Gzowski, Klaudia Augustyniak , Małgorzata Goszczycka.

Z klas 3: Jakub Niegowski, Antoni Weroński, Lena Ćwiklińska, Edyta Mikołajewska.

Rada Rodziców ufundowała dla zwycięzców nagrody książkowe a dla wszystkich uczestników długopisy i  lizaki.

Wszystkim , którzy wykonali laurki dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Opracowanie: Agnieszka Cichy