• Nasi chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 czwartą siłą w Powiecie Wołomińskim w koszykówce

• W dniu 12 grudnia 2018 r. odbyły się Finały Powiatu w mini koszykówce chłopców klas  IV-VI,  w których to nasi  uczniowie zajęli czwarte miejsce. W drodze do finałów wygraliśmy wszystkie mecze zdobywając I miejsce w mistrzostwach gminy, oraz mistrzostwach rejonowych.

Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali:

Damian Myśliwiec, Grygiel Czarek, Sosnowski Bartek, Sonnenberg Mateusz, Gałązka Patryk, Bożyk Mateusz, Wójcik Kamil, Mazurkiewicz Bartek, Wójcik Jakub, Kowalski Dominik, Stachyra Oskar, Michalski Jakub.

Opracowanie: Arkadiusz Kostrzębski

• Akcja "Kresy w potrzebie - Polacy Polakom"

• " Wszystko co wielkie, jest wielkie przez serce..."

Kolejny raz Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie chętnie przyłączyła się do akcji: ,,Kresy w potrzebie - Polacy Polakom.''

Serdecznie dziękujemy w imieniu Polaków mieszkających na Kresach za przekazane przez Państwa podarunki. Liczba ofiarowanych produktów jest naprawdę duża, a wiem, że jeszcze większa będzie radość naszych Rodaków.

Podarki otrzymane od Ojczyzny to nie tylko prezenty, ale przede wszystkim okazanie z naszej strony szczerej pamięci oraz solidarności. To niezwykle ważny moment łączący Nas - wszystkich Polaków rozdzielonych historią.

Dzięki wspaniałemu sercu wszystkich Darczyńców na twarzach Rodaków ze Wschodu pojawi się uśmiech oraz łzy wzuszenia.

Dziękujemy za Wasze Wielkie Serca!

Koordynator szkolny: Agata Szymborska

• ANDRZEJKI 2018

• Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
            W naszej szkole dn. 29 i 30 listopada 2018 r. samorząd szkolny przy współpracy z uczniami z klasy 8 d dla klas I – IV przygotowali zabawy, gry i konkursy andrzejkowe. Uczniowie mieli szansę sprawdzić co przyniesie im przyszłość. Dla klas starszych odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską. Najważniejszym punktem były wybory króla i królowej balu. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal.

Opracowanie: Katarzyna Milewska