• Wycieczka do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie
          • Wycieczka do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie

          • 22 listopada 2022r. klasy II E i II F wyruszyła na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie.

            Obejrzeliśmy interaktywną wystawę na której znajduje się kilkaset eksponatów w kilku galeriach tematycznych.

            Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk.

             W trakcie zwiedzania poszliśmy na spektakl o wyładowaniach elektrycznych. Jednak najbardziej wszystkim spodobała się wizyta w Planetarium.  Podróż w przestworza skradła serca drugoklasistów.

            Opracowanie: Agata Piwowarska

        • Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów
          • Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów

          • W poniedziałek 21 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów. Organizatorem konkursu jest Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

            I część I etapu polegała na rozwiązaniu testu pisemnego składającego się z 60 pytań. Test był jednakowy dla wszystkich uczestników w całej Polsce z podziałem na grupy A i B oraz został przeprowadzony o tej samej porze o godz. 15:00. Na rozwiązanie testu przeznaczono 45 minut. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Spośród 42 uczniów klas VI, VII i VIII, do II części II etapu zakwalifikowało się aż 15 osób. Są to: Gutowska Aniela, Łapiński Piotr, Sawicka Aneta, Kryszkiewicz Aleksandra, Skórka Szymon, Kelman Weronika, Pieńczuk Igor, Woźniak Alicja, Korczak Igor, Wojtowicz Aneta, Czajkowska Wiktoria, Rozbicka Gabriela, Klimek Zuzanna, Sochacki Błażej i Chmielarek Amelia. Zawody są trzystopniowe, a każdy etap zawiera zadania dla poszczególnych uczestników. II część I etapu odbędzie się online na początku grudnia.Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy uczniom, którzy wezmą udział w kolejnych zmaganiach.

            Opracowała: Emilia Żmijewka-Łapińska (koordynator konkursu)

        • „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2022”   w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka  w Radzyminie
          • „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2022” w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie

          • 20 listopada to szczególna data w kalendarzu, o której należy pamiętać. Tego dnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku obchodziliśmy 33. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Z tej okazji nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do wspólnego świętowania z UNICEF Polska.
            Dnia 21 listopada kolorem przewodnim odzieży uczniów i całej społeczności szkolnej stał się kolor niebieski. Co roku bowiem, UNICEF zaprasza do wykorzystania tej barwy, we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych na rzecz dzieci, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. W szkole z tej  okazji przygotowano  tablice informacyjne,  niebieską dekorację oraz hasztagi #WorldChildrenWord oraz #unicefpoland.

            Jednym z punktów obchodów tego dnia w naszej szkole były spotkania klas oraz nauczycieli w sali gimnastycznej, gdzie dzieciom złożono życzenia i przybliżono ideę świętowania daty 20 listopada. Na spotkaniach wykonano pamiątkowe zdjęcia z hasłami przewodnimi, niebieskimi gadżetami oraz żółtymi piłkami w nawiązaniu do rozpoczętych Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Kolor żółty i niebieski to także barwy narodowe naszych kolegów i koleżanek  z Ukrainy, którzy dołączyli do naszej szkoły. 

            W klasach przeprowadzone zostały zajęcia, pogadanki, zabawy, gry dydaktyczne związane z  prawami dziecka w oparciu m. in. o udostępnione przez UNICEF materiały dydaktyczne: scenariusze, prezentację multimedialną, quizy Kahoot, plakaty o prawach dziecka.

            Uczniowie poszczególnych klas wykonali  piękne, tematyczne prace plastyczne, z których w salach lekcyjnych przygotowano wystawy.  Dzieci nauczyły się piosenki o prawach dziecka. 

            Do wspólnego świętowania zaproszono także  rodziców, którzy pomogli przygotować swym pociechom niebieskie dodatki specjalnie na ten dzień.

            Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w  obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 2022 r.!

            Pamiętajmy jedna drużyna to „DRUŻYNA PRAW DZIECKA”!

            Zapraszamy do obejrzenia prezentacji >>>>> PREZENTACJA.pdf

            DYPLOM >>>>> dyplom-unicef-1.pdf

            Opiekunowie akcji: Aneta Jusińska, Jolanta Łuczyk, Kamila Tyburska, Justyna Zborowska

        • "Jestem bohaterem"
          • "Jestem bohaterem"

          • W piątek 18 listopada 2022r. w klasie IIe odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Jestem bohaterem”. Lenka wraz z mamą wprowadziły do naszej grupy nutkę naukową i artystyczną. Zajęcia rozpoczęła Lena, która z fascynacją opowiadała o swojej hodowli mrówek żniwiarek (Messor barbarus), które występują na południu Europy i są zdecydowanie sucholubne. Ciekawostką jest to, że w warunkach hodowlanych dobrze jest je poddać hibernacji na jakieś dwa miesiące.  Lena wykazała się niezwykłą znajomością tematu. Wszyscy byli zachwyceni !!!

            Następnie mama Leny  - Pani Katarzyna razem z dziećmi wykonała świąteczne lampioniki.

            To były wspaniałe zajęcia i czekamy na następne…

            Opracowanie: Agata Piwowarska

            Relacja z zajęć w filmie poniżej:

        • Warszaty profilaktyczne
          • Warszaty profilaktyczne

          • Dnia 17 listopada 2022 r. dla uczniów klas IV - VIII zostały zorganizowane warszaty profilaktyczne dotyczące szkodliwości palenia papierosów. Prelekcja była prowadzona przez przewdstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wołominie. Na koniec warsztatów dla wybranych klas przeprowadzony był test wiedzy na podany temat. Zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody.

        • Gościmy Zespól Ludowy „Zbrucz” z Tarnopola
          • Gościmy Zespól Ludowy „Zbrucz” z Tarnopola

          • ,,Łączy nas umiłowanie wolności…”

            W środę 16 listopada br. gościliśmy w naszej szkole Zespól Ludowy „Zbrucz” z Tarnopola. Nazwa zespołu pochodzi od nazwy rzeki Zbrucz, która jest dopływem Dniestru w zachodniej Ukrainie. Już od pierwszych taktów muzyki soliści zespołu podbili serca naszych uczniów i nawiązali z nimi świetny kontakt. Zaprezentowali piosenki ukraińskie a także polskie. Z zachwytem i  wielką radością nasi widzowie, wspólnie z artystami, zaśpiewali pieśń „Hej, sokoły” i inne polskie przeboje. Nie zabrakło też spontanicznej zabawy tancerzy z najmłodszymi uczniami naszej szkolnej publiczności. Ogromne wzruszenie wywołał nagrodzony gorącymi oklaskami  wspólny występ artystów i uczniów  szkoły , których ojczyzną jest Ukraina. Oprócz występów solistów podziwialiśmy  również grę na ukraińskich instrumentach  ludowych. Występ stał na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Profesjonalizm, piękna choreografia i energetyczny przekaz sprawiły, iż koncert został przyjęty przez  licznie zgromadzona widownię w entuzjastyczny sposób.  i na długo zostanie w jej pamięci. Serdecznie dziękujemy   i ponownie zapraszamy Zespól Ludowy „Zbrucz’ do  naszej szkoły.                                      

            Do zobaczenia wkrótce….

            Koło Historyczne „Wiarus”

        • REALIZUJEMY OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY "Z KULTURĄ MI DO TWARZY"
          • REALIZUJEMY OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY "Z KULTURĄ MI DO TWARZY"

          • Klasy I-III  biorą aktywny udział w realizacji projektu "Z KULTURĄ MI DO TWARZY".

            Na początek klasa 2a zrealizowała zadania z modułu I - „W magicznym świecie dźwięków” oraz „Cztery pory roku w piosence”. Uczniowie mieli okazję poznać instrumenty muzyczne, ich wygląd oraz brzmienie. Kolejnym zadaniem była  nauka i nagranie dowolnego
            utworu związanego z wybraną porą roku. Uczniowie zaśpiewali piosenkę pt. ,,Tańcowała Jesień". Dzieci aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, które dostarczyły im wiele radości , uśmiechu i satysfakcji.

            Opracowanie: Marzena Marchel

        • Szkolny konkurs wiedzy o historii i działalności OSP Radzymin
          • Szkolny konkurs wiedzy o historii i działalności OSP Radzymin

          • "Bogu na Chwałę ,ludziom na Pożytek"

            W dniach 7 – 10 listopada br. w naszej szkole odbył się  szkolny konkurs wiedzy o historii i działalności OSP Radzymin. Głównym celem konkursu – „Radzymińska Straż Pożarna od 120 lat ratuje, pomaga, uczy, wychowuje”, którego organizatorem było Koło Historyczne  Wiarus” było: upamiętnienie 120 lat działalności straży pożarnej na ziemi radzymińskiej, zainteresowanie uczniów  ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnej , tradycją  radzymińskiej jednostki oraz  propagowanie  wzorca nowoczesnego wizerunku OSP. W konkursie udział wzięło 63 uczniów klas VI – VIII, którzy mieli do rozwiązania test składający się z 25 szczegółowych pytań dotyczących historii i  współczesnych działań OSP Radzymin.

            Laureatami konkursu zostali: 

            I miejsce –   Piotr Łapiński   --    kl. VIII c

            II miejsce  - Emilia Rembelska – kl. VI d

            III miejsce - Antoni Weroński –   kl. VI e

            Wyróżnienia wywalczyli:

            Edyta Mikołajewska kl. VI e i Kornelia Czajkowska kl. VI a

            Serdecznie gratulujemy laureatom i gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkurs to nasze podziękowanie dla strażackiej braci, którzy od 120 lat służą ,,Bogu na Chwałę, ludziom na Pożytek”. Wręczenie nagród i dyplomów nastąpi podczas najbliższej szkolnej uroczystości

            Koło Historyczne ,,Wiarus”

        • Wycieczka kl. 6b i 6e na Stadion Narodowy PGE
          • Wycieczka kl. 6b i 6e na Stadion Narodowy PGE

          • Dnia 10 listopada 2022 r. podczas wycieczki szkolnej klasy 6b oraz 6e do Warszawy został wykorzystany  aparat fotograficzny firmy SONY A7, który szkoła otrzymała w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dzięki sprzętowi mogliśmy udokumentować wizytę na Stadionie Narodowym i w Muzeum Ziemi oraz najciekawsze momenty z wycieczki, do których w każdej chwili możemy wrócić wspomnieniami dzięki zrobionym fotografiom.

            Opiekunowie: Marlena Fedorczyk, Maria Klimkiewicz

        • MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ  PRAW  DZIECKA Z UNICEF 2022
          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF 2022

          • 20 listopada obchodzić będziemy rocznicę uchwalenia  Konwencji o prawach dziecka w związku z tym nasza szkoła przystąpiła do kolejnej akcji edukacyjnej organizowanej przez UNICEF.

            Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypada w niedzielę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby świętować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w poniedziałek - 21 listopada. Zachęcamy całą społeczność szkolną, wszystkich przyjaciół naszej placówki  oraz  osoby, którym prawa dziecka nie są obojętne  do włączenia się  w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W tym dniu niech króluje kolor niebieski jako symbol solidarności z dziećmi z całego świata.
            Ubierzmy się na niebiesko, mile widziane niebieskie dodatki.

            W tym roku obchody mają szczególny przekaz. Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! Przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji! Integrujemy się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do szkół oraz przedszkoli i razem z nami tworzą społeczność. Uczymy się o tym co nas różni, a co łączy. Różnorodność jest wspaniała! 

            Dodatkowo tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zbiegają się terminem z wielkim świętem sportu – Mistrzostwami Świata w piłce nożnej.  Sport wspaniale łączy ludzi, a w walce o dobro dzieci na świecie jest tylko jedna drużyna – „drużyna praw dziecka”!

            Zapraszamy serdecznie do wspólnego obchodzenia rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

            Opiekunowie akcji na terenie szkoły: Aneta Jusińska, Jolanta Łuczyk, Kamila Tyburska, Justyna Zborowska

        • Za wolność Naszą i Waszą
          • Za wolność Naszą i Waszą

          • W ramach szkolnych obchodów 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie, uczniowie kl. VII a pod kierunkiem p. Weroniki Lewandowskiej i p. Grzegorza Jelenia przygotowali okolicznościową akademię, która stała się okazją do zamanifestowania polsko-ukraińskiej solidarności w obliczu trwającej wojny w obronie niepodległości Ukrainy...

            Więcej w artykule „Za wolność Naszą i Waszą” w tygodniku regionalnym Kurier W nr 42  z dnia 22.11.2022 r.  >>>>>> artykuł.pdf

            Link do filmu >>>>> https://www.youtube.com/watch?v=3pVh1BKZshAhttps://www.youtube.com/watch?v=3pVh1BKZshA

            Organizatorzy: Weronika Lewandowska, Grzegorz Jeleń

        • "Szkoła do hymnu"
          • "Szkoła do hymnu"

          • 10 listopada 2022 r. cała społeczność szkoły wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami uroczyście odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się w uczczenie 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Podziękowania od MEiN >>>>> szkoladohymnudyplom2022.pdf

        • 104. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości
          • 104. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

          • „Nie pragniemy takiej Polski, która by nas nic nie kosztowała…”

            /Jan Paweł II/

            W piątek 11 listopada 2021 roku będziemy uroczyście obchodzić 104. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odbudowa państwa po 123 latach niewoli była w naszej historii wydarzeniem przełomowym. Wysiłek wielu pokoleń Polaków, trud i ofiara poniesiona w powstaniach narodowych, na frontach I wojny światowej i w krwawych walkach o niepodległość i granice oraz aktywne działania dyplomatyczne doprowadziły do odrodzenia się Ojczyzny.  Wybitnymi postaciami tego procesu są Twórcy Niepodległej: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Jan Ignacy Paderewski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński, Wojciech Korfanty i Józef Haller. Różnili się oni przynależnością społeczną, wyznawaną religią, reprezentowali  różne poglądy polityczne, urodzili się i wychowali pod różnymi zaborami. Są wśród nich żołnierze, dyplomaci, politycy i działacze społeczni. Jest również sławny artysta. Pozostali oni wierni swoim poglądom, ale dla dobra wspólnego potrafili wznieść się ponad partyjne podziały wykorzystując sprzyjającą sytuację międzynarodową doprowadzili naszych przodków do Wolności. Niepodległość miała nie tylko zasłużonych Ojców, ale też wybitne Matki. Chociaż ze względu na realia epoki kobiety nie stały na czele wojsk czy ruchów politycznych, ich praca dla Polski miała nie mniejsze znaczenie. Dziękując za ich poświęcenie, trud i wytrwałość w dążeniu do celu, jakim była wolna, niepodległa i suwerenna Polska nie możemy zapomnieć o szerokich masach rodaków, którzy  na przestrzeni 123 lat niewoli przelewali krew, cierpieli, ale nigdy nie zwątpili w sens walki na różnych frontach ludzkiego życia o Niepodległą. Tym wszystkim, którzy swoją codzienną pracą u podstaw stworzyli podwaliny gospodarki odrodzonego państwa. Ludziom nauki, kultury i sztuki, którzy przez lata niewoli nie zapomnieli o Polsce, ale wręcz przeciwnie, krzewili narodową kulturę i nie pozwolili polskości przeminąć w pomroce dziejów pragniemy podziękować. Kiedy 117 lat temu Henryk Sienkiewicz odbierał nagrodę Nobla za całokształt twórczości, do zgromadzonych w sali słuchaczy tak powiedział o naszej Ojczyźnie: „Głoszono ją umarłą – a oto jeden z tysięcznych dowodów, że ona żyje, głoszono ją podbitą, a oto nowy dowód, że do podbojów jest zdolna?. Niech słowa naszego wybitnego pisarza będą inspiracją także dla dzisiejszego pokolenia Polaków. Niech Polska żyje, a jej obywatele każdego dnia dowodzą światu, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i nie ma takiej siły, która złamałaby ich ducha. Dokładnie tak, jak 104 lata temu dowiedli tego nasi pradziadkowie. Niech w te trudne dla nas wszystkich dni, kiedy wojna puka do drzwi dumnie powiewające na naszych domach, balkonach i w oknach biało-czerwone flagi będą  naszym hołdem  dla bohaterów , którzy na przestrzeni wieków  walczyli i ginęli  o dobro nas wszystkich  najważniejsze - wolną i suwerenna Polskę. .

            Cześć i chwała Bohaterom.

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • Koncert pieśni patriotycznych
          • Koncert pieśni patriotycznych

          • Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się dnia 09 listopada. W godzinach popołudniowych na sali gimnastycznej odbyły się dwa koncerty Pieśni Patriotycznych. Chór szkolny wykonał sześć pieśni skomponowanych w latach 1905 – 2005. Kolejność  utworów: Rota, Płonie ognisko, Marsz Pierwszej Brygady, Modlitwa obozowa, Biały krzyż, Niechaj Polska żyje w nas. Każdy utwór poprzedzony był komentarzem nawiązującym do okoliczności powstania dzieła oraz autora tekstu i muzyki. Konferansjerami koncertu byli uczniowie klasy VII b: Zuzanna Wasylczuk i Dawid Zawadziło. Młodzież w tej roli spisała się wyśmienicie.

            Gorące podziękowania kierujemy do wszystkich artystów naszej szkolnej estrady. Ukłony dla nauczycieli wychowania fizycznego, którzy użyczyli miejsca swojej pracy.

            Organizator: Iwona Kalicka

        • 11 XI 1673 r. - Bitwa pod Chocimiem
          • 11 XI 1673 r. - Bitwa pod Chocimiem

          • Dokładnie 349 lat temu 11 listopada wojska Rzeczypospolitej Obojga Narodów pod wodzą hetmana Jana Sobieskiego pod Chocimiem stoczyły zwycięską bitwę z armią turecką. Uczestniczące w działaniach wojennych wojsko Rzeczypospolitej liczące ok. 30 tysięcy żołnierzy (22 tysiące z Korony i 8 tysięcy z Litwy) starło się z 30 tysięczną armią turecką, (z czego 11 tysięcy stanowiła piechota (janczarowie), a drugie tyle jazda (spahisi). Pierwsze ataki na pozycje tureckie hetman wielki koronny Jan Sobieski przeprowadził  10 listopada. Miały one na celu rozpoznanie pola walki i rozmieszczenia sił przeciwnika. Właściwa bitwa została rozegrana następnego dnia o świcie , gdy Jan Sobieski poprowadził osobiście swe wojska do szturmu na turecki obóz.  W krwawej  bitwie poległo lub zostało rannych ponad 20 tysięcy tureckich żołnierzy. Było to pod względem skali zniszczenia armii przeciwnika największe zwycięstwo w historii naszej ojczyzny. Co warte podkreślenia  odniesione własnymi siłami. Była to też pierwsza poważna klęska Turków w Europie i choć zwycięstwo nie przyniosło przełomu w toczonej z Imperium Osmańskim wojnie i nie doprowadziło do odzyskania Kamieńca Podolskiego wzrósł mocno prestiż Rzeczypospolitej w Europie .Hetman Jan Sobieski po śmierci  Michała Korybut Wiśniowieckiego został wybrany przez szlachtę  królem, a Turcy okrzyknęli go "Lwem Chocimskim" Zwycięstwo chocimskie było ostatnim tak znaczącym sukcesem odniesionym samodzielnie przez wojska Rzeczypospolitej w XVII wieku.

            Cześć i Chwała Bohaterom

            Koło Historyczne "Wiarus"

        • Wycieczka klasy 1c i 1d
          • Wycieczka klasy 1c i 1d

          • Dnia 9 listopada uczniowie klasy 1c i 1d przenieśli się do niezwykłej krainy. W krainie tej kot chodzi w butach, a królową jest magia. To wszystko za sprawą wycieczki do Mareckiego Centrum Edukacyjno- Rekreacyjnego na przedstawienie pt. ,,Kot w butach'' w wykonaniu Teatru Muzycznego Syrena. 

            Scenografia, kostiumy, śpiew i taniec wzbudzały zachwyt oraz chęć poznawania dalszych losów bohaterów. Z pewnością każdy z nas zapamięta historię dzielnego kota, który walczył o spełnienie marzeń swojego przyjaciela Jaśka.

            Opiekunowie: Natalia Szczepanik, Katarzyna Kwiatkowska

        • Wybory do Samorządu Uczniowskiego
          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          • Dnia 9 listopada 2022 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie.

            Uprawnionych do głosowania było 649 uczniów z klas IV – VIII.

            Po obliczeniu głosów podaje się do wiadomości wyniki:

            oddano głosów - 568, w tym:

            głosy ważne -  554

            głosy nieważne - 14

            Wyniki wyborów:

            Przewodniczący:

            Berska Aleksandra - klasa 8d

            Zastępcy przewodniczącego:

            Iwanowski Michał – klasa 7a

            Drejewicz Franciszek – klasa 8a

            Członkowie Samorządu  Uczniowskiego

            Bączek Aleksandra – klasa 5c

            Szlufarska Maja – klasa 8a

            Tarapata Helena – klasa 5e

            Głosy liczyli przedstawiciele klas czwartych.

        • Sukcesy reprezentacji chłopców naszej szkoły  w Mistrzostwach Gminy Radzymin
          • Sukcesy reprezentacji chłopców naszej szkoły w Mistrzostwach Gminy Radzymin

          • W dniach 7-8 listopada br. odbyły się Mistrzostwa Gminy Radzymin w piłce koszykowej chłopców w dwóch kategoriach wiekowych. Nasza szkoła wywalczyła awans do finałów rejonowych zajmując I miejsce w kategorii młodzież, klasy VIII-VII.  W zawodach klas VI-V zajęliśmy II miejsce.

            I miejsce w zawodach klas VIII-VII zajęli:

            Norbert Gzowski, Dawid Myśliwiec, Szymon Makowski, Adam Szczypiń, Patryk Kulesza, Szymon Kuczyński, Dominik Kita, Ruszkowski Mateusz,  Jusiński Gabriel, Skórka Szymon Gajewczyk Ignacy, Gniadek Bartek, Zawadzki Szymon, Gałązka Eryk, Pikuliński Oskar

            II miejsca w zawodach klas VI-V zajęli :
            Wojtek Czarnowski, Hubert Kaczmarski, Jakub Żmijewski, Kamil Grzesiak, Adrian Cubrzyński, Michał Roman, Stankiewicz Piotr, Barankiewicz Dawid, Płachecki Borys, Antoni Goska, Machalski Bartek, Roguski Filip

            Opiekun: Arkadiusz Kostrzębski

        • Mein Hobby ist Sport oder…/ Moim hobby jest sport albo…
          • Mein Hobby ist Sport oder…/ Moim hobby jest sport albo…

          • W dniach 3-4.11.2022r. uczniowie na lekcji języka niemieckiego wzięli udział w wyjątkowym projekcie. W sali 2.05 powstał barwny kolaż łączący zamiłowania oraz pasje uczniów z wszystkich klas ósmych. 

            Podczas lekcji uczniowie wykorzystali pomoce dydaktyczne w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI (laminator oraz folia do laminowania). Uczniowie mieli za zadanie napisać krótki opis swojego hobby oraz stworzyć jego wizualizację w formie plakatu. Technika była dowolna. Liczył się pomysł, kreatywność i inwencja twórcza.

            W trakcie prezentacji swoich prac dowiedzieliśmy się, że są wśród nas miłośnicy jazdy konnej, sportów wodnych, piłki nożnej, ale również pasjonaci numizmatyki oraz elektrotechniki.

            Lekcja bez wątpienie była inna, niestandardowa, a przez to i ciekawa. Warto jednak było się troszeczkę zaangażować, bo efekt końcowy przerósł oczekiwania wszystkich, dlatego też serdecznie zapraszamy do jego podziwiania w sali 2.05..

            Opracowała: Joanna Czestkowska

        • Jesteśmy Ekocyrkularni
          • Jesteśmy Ekocyrkularni

          • Czym jest gospodarka ekocyrkularna (gospodarka o obiegu zamkniętym) w skrócie GOZ? Gospodarka cyrkularna to model gospodarczy, w którym produkty i usługi są przedmiotem obrotu w zamkniętych pętlach lub cyklach. Zastosowanie zasad gospodarki obiegu zamkniętego w życiu codziennym przyczynia się do ochrony naszej Planety i ograniczenia jej nadmiernej eksploatacji. Model cyrkularny znany m.in. z lekcji przyrody pokazuje, że w środowisku naturalnym nie ma pojęcia odpadu, produkty dla jednych organizmów zbędne dla innych są potrzebne do życia. My również możemy stosować podobne zasady w życiu przez co zaoszczędzimy surowce naturalne oraz skorzystamy na tym finansowo. W jaki sposób?  

            − ograniczać wytwarzanie odpadów w swoim otoczeniu przedszkolu, szkole, domu,

            − robić przemyślane zakupy,

            − ograniczać kupowanie zbędnych rzeczy lub produktów

            − kupować rzeczy trwalsze, lepszej jakości, unikać kupowania podróbek i nietrwałych produktów,

            − odnawiać, naprawiać, ponownie wykorzystywać produkty, które utraciły swoje pierwotne walory,

            − wymieniać się rzeczami

             − nie drukować papieru, korzystać z płatności online, e-faktur, korespondencji elektronicznej,

             − wykorzystywać zeszyty do końca, kupować książki od kolegów ze starszych klas,

            − ograniczać zużycie wody, energii, korzystać z urządzeń energooszczędnych

            − kierować do naprawy zepsuty sprzęt segregować odpady, przekazywać

             − unikać używania produktów chemicznych,

             Starajmy się przed wrzuceniem odpadów do kosza zastanowić się czy nie mogą one jeszcze stanowić materiału dla innych zastosowań. Zastanówmy się nad swoimi przyzwyczajeniami i zastanówmy się jakie ww. rozwiązania możemy prowadzić w swoim otoczeniu.

            Nasza szkoła również podejmuje szereg działań sprzyjających ochronie Naszej Planety.

            1. Zbieramy nakrętki.
            2. Uczestniczymy w akcjach ekologicznych.
            3. Prowadzimy zajęcia warsztatowe.
            4. Prowadzimy segregację odpadów.
            5. Przystąpiliśmy   udziału w I edycji „Konkursu popularyzującego wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym Ekocyrkularni”.

             >>>>> Dyplom-uznania.pdf

                                        PAMIĘTAJMY KAŻDY Z NAS MOŻE BYĆ EKOCYRKULARNY

            Koordynator: Aneta Żołądek

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
      • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
      • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79
      • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych