• POSZUKIWANIE JAJEK WIELKANOCNYCH
          • POSZUKIWANIE JAJEK WIELKANOCNYCH

          • W środę 5 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły w czasie długich przerw poszukiwali ukrytych jajek wielkanocnych. Zabawa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski sprawiła wszystkim uczestnikom mnóstwo radości.  Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki: jajka lub zajączki. Nagrody ufundowała oczywiście Rada Rodziców, której bardzo dziękujemy.

            Samorząd Uczniowski

        • Fundacja Bracia – Razem
          • Fundacja Bracia – Razem

          • „Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”

            W dniach od 16 do 31  marca 2023 r. z okazji Świąt Wielkanocnych na terenie naszej szkoły przeprowadzona została kolejna akcja Fundacji Bracia – Razem  Możemy Więcej, zbiórki odzieży na rzecz pomocy osób potrzebujących. Zebrano dla dzieci i osób dorosłych: letnie kurtki,  spodnie, bluzki, bluzy, koszulki, sukienki, buty. 

            Za każdy gest dobrej woli składamy serdeczne podziękowania Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom!

            Szkolne Koło PCK oraz Wolontariat Szkolny

        • VII  edycjA Ogólnopolskiego Konkursu  Matematycznego "Puchacz Piotr"
          • VII edycjA Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr"

          • W tym roku szkolnym uczniowie z klas I- III przystąpili do kolejnej już VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego PUCHACZ PIOTR. Inicjatorem i organizatorem tego konkursu jest ogólnopolska sieci szkół nauczania matematyki MathRiders Polska. Celem tego matematycznego przedsięwzięcia jest m. in. rozwijanie zdolności oraz zainteresowań uczniów,  popularyzacja  matematyki,  stworzenie możliwości uczniom wykazania się uzdolnieniami matematycznymi i logicznym myśleniem, mobilizowanie oraz  motywowanie dzieci do rozwiązywania matematycznych problemów. 

            I etap Konkursu  przeprowadzony został w naszej szkole.  Wzięło w nim udział  137 chętnych uczniów (57 z klas pierwszych, 37 z klas drugich i 49 z klas trzecich).
            Do  II etapu zakwalifikowało się  łącznie ze wszystkich klas 20 osób, które już 16 maja zmierzą się  po raz kolejny z matematycznym wyzwaniem.

            Są to:
            -  Wioletta Nowakowska kl. I f

            -  Jan Borowy  kl. I a

            -  Szymon Falba kl. I g

            -  Zuzanna Kratyńska  kl. I e
            -  Jakub Damięcki- Żmijewski  kl. II c

            -  Aleksandra Kostrzewa  kl. II a
            -  Aleksander Salwocki  kl. II b
            -  Antoni Nowakowski kl. II c
            -  Antoni Samuła  kl. II g
            -  Wiktoria Adamkiewicz kl. II b
            -  Franciszek Pytel  kl. II b
            -  Kacper Biernacki kl. II a
            - Matsvei Liher kl. III b
            - Leon Maniecki  kl. III b

            - Piotr Jusiński kl. III e

            - Jakub Święs kl. III d

            - Gerard Nowak kl. III c

            - Piotr Jachacy kl. III e

            - Jan Broma kl. III b

            - Jan Godlewski kl. III b

            Gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów!

            Koordynatorzy konkursu w szkole: Katarzyna Rabajczyk, Kamila Tyburska, Aneta Jusińska

        • Idą święta…
          • Idą święta…

          • W klasie II e w ramach projektu „Jestem Bohaterem” gościliśmy mamę Szymona – panią Martę. Jak zawsze Bohater dnia  - Szymon opowiedział nam o swoich pasjach, zainteresowaniach a mama naszego kolegi jest Mistrzynią dekoracji, między innymi świątecznych.

            W związku z tym Pani Marta przygotowała dla naszej klasy zajęcia, na których uczniowie wykonywali wielkanocne wianki. Zaangażowanie dzieci było ogromne, a efekt końcowy przepiękny. Wychodzi na to, że drugoklasiści poradzili sobie z zadaniem wyśmienicie  A wszystko to dzięki instrukcjom i pomocy Pani Marty.

            Serdecznie dziękujemy! Wesołych Świąt!!!

            Opracowanie: Agata Piwowarska, Katarzyna Rabajczyk

        • IV miejsce reprezentacji chłopców w Finałowym Turnieju Mistrzostw Powiatu w Piłkę Siatkową
          • IV miejsce reprezentacji chłopców w Finałowym Turnieju Mistrzostw Powiatu w Piłkę Siatkową

          • Przed Świętami Wielkanocnymi w Kobyłce odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Powiatu w Piłkę Siatkową chłopców. W zawodach udział wzięli zwycięzcy finałów rejonowych. Reprezentacja naszej szkoły  w tym wymagającym turnieju zajęła IV miejsce.

            Naszą szkołę reprezentowali: Gzowski Norbert, Myśliwiec Dawid, Szczypiń Adam, Jusiński Gabriel, Kulesza Patryk, Kita Aleksander, Jasiński Maciej, Gniadek Bartek, Dąbrowski Daniel, Ruszkowski Mateusz, Pikuliński Oskar, Skórka Bartek  Wszystkim zawodnikom gratulujemy.

            Opiekun Arkadiusz Kostrzębski

        • 13. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem
          • 13. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

          •  „Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by przekazać następnym wspólne dobro – Ojczyznę.” 

            /św. Jan Paweł II/

            W poniedziałek 10 kwietnia 2023 roku minie 13. rocznica jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w dziejach naszego narodu. W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło 96 wybitnych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej z jej Prezydentem - Lechem Kaczyńskim, Pierwszą Damą - Marią Kaczyńską i ostatnim prezydentem na uchodźctwie - Ryszardem Kaczorowskim na czele. Polska delegacja miała wziąć udział w obchodach 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W 1940 roku, zamordowana została  na polecenie najwyższych władz Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich, strzałem w tył głowy, świadomie, z zimną krwią - elita polskiego narodu. Prawie 70 lat później, mając w pamięci to straszliwe, tak długo zakłamywane doświadczenie, polska delegacja pragnęła , oddać hołd ofiarom tej zbrodni, powiedzieć głośno o tym, jaki był  jej cel. Przypomnieć, że nam  nie wolno o niej zapomnieć. I ci, którzy z tą misją polecieli, zginęli. Był wśród nich przyjaciel naszej szkoły ojciec Józef Joniec prezes Stowarzyszenia Parafiada, z którą realizowaliśmy ogólnopolski  program edukacyjny "Katyń - ocalić od zapomnienia". Warto w tym miejscu dodać ,że idea programu narodziła się w naszej szkole podczas zajęć koła historycznego "Wiarus" w 2007 roku. Katyńskie Dęby Pamięci przywołują pamięć o polskich oficerach - ofiarach tej zbrodni.

            Cześć i Chwała Bohaterom.

            Stalowa Jedynka chce i będzie o Was pamiętać.

            Koło Historyczne "Wiarus”

        • 79. rocznica zrzutu żołnierzy „Cichociemnych”
          • 79. rocznica zrzutu żołnierzy „Cichociemnych”

          •  „W obliczu Boga Wszechmocnego i Najświętszej Marii Panny,

            jako żołnierz powołany do służby specjalnej przysięgam…”

            /fragment przysięgi „Cichociemnych”/

            W  nocy z 9 na 10 kwietnia 2023 roku minie 79 rocznica zrzutu żołnierzy „Cichociemnych” na placówkę odbiorczą „Imbryk” pod Kołakowem. „Cichociemni” to specjalnie szkoleni, legendarni  żołnierze polskich sił zbrojnych walczących na Zachodzie, którzy w czasie II wojny światowej zrzucani byli na spadochronach na terytorium okupowanej Polski. Ich głównym zadaniem była walka  o wolną i suwerenną ojczyznę. W czasie wojny dokonano  zrzutu 316 „Cichociemnych”. Jeden z takich zrzutów miał miejsce w nocy z 9 na 10 kwietnia 1944 roku w Kołakowie  w dawnym powiecie radzymińskim . Operacja nosiła kryptonim „Weller 2”  i polegała na dokonaniu zrzutu zasobników ze sprzętem i bronią dla oddziałów Armii Krajowej oraz skoczków tzw. cichociemnych. Droga powietrzną do okupowanej Polski zrzuceni zostali: ppor. Stefan Bałuk ps. "Starba", kpt. Benon Łastowski ps. "Łobuz", mjr Tadeusz Runge ps. "Osa" i kpr. Henryk Wańka ps. "Pływak".

            Pierwsze uroczystości  upamiętniające to wydarzenie odbyły się w listopadzie 2004 roku . Wziął w nich udział  gen. Stefan Bałuk ps. "Starba' - jeden z tych którzy w nocy z 9 na 10 kwietnia zostali zrzuceni na spadochronach w okolicach Kołakowa. Generał , co warto podkreślić, brał udział w uroczystościach w kolejnych latach, dopóki pozwalało mu na to zdrowie. Nasza szkoła udział  w uroczystościach upamiętniających  operację "Weller 2" rozpoczęła od zwycięstwa w grze terenowej w kategorii szkoły podstawowe w 2014 roku. W następnych latach liczna reprezentacja "Stalowej Jedynki" uczestniczyła w organizowanych przez Gminę Dąbrówka Nocnych Biegach Przełajowych "Weller 2 - Kołaków 1944". . Z radością wrócimy na leśne ścieżki biegu  z wielką historią w tle już w sobotę 22 kwietnia  2023 roku..

            Chwała Bohaterom i wielki szacunek dla Tych, którzy o nich pamiętają, mimo wszystko pamiętają…

            Koło Historyczne „Wiarus”

        • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Ponieważ w tym roku 2 kwietnia przypadał w niedzielę, to nauczyciele i uczniowie okazali solidarność z osobami ze spektrum autyzmu ubierając się na niebiesko w poniedziałek - 3 kwietnia.W naszej szkole, z tej okazji, przygotowano wystawę z najważniejszymi informacjami przedstawiającymi czym jest autyzm oraz trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. Wychowawcy i specjaliści przeprowadzili zajęcia, które pomogły zrozumieć uczniom czym jest autyzm, a także wykonali wspólnie plakaty, które zostały zaprezentowane na szkolnych korytarzach.Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

            Opracowanie: p. Agnieszka Milewska, p. Katarzyna Rabajczyk, p. Maria Bal-Stach

        • Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Leszczynowe Zacisze”
          • Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Leszczynowe Zacisze”

          • 31 marca uczniowie klasy 1e i 1f wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „ Leszczynowe Zacisze”.

            Uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych, gdzie samodzielnie każdy wykonał pizzę, którą potem mógł skosztować  oraz w warsztatach robienia palmy wielkanocnej. Oczywiście był również czas na zabawy na świeżym powietrzu oraz na spotkania ze zwierzątkami  takimi jak alpaki, kozy, króliki, konik, kaczki. Bardzo aktywny i mile upływający czas w gospodarstwie zwieńczyła przejażdżka wozem oraz wspólne pieczenie kiełbasek i pieczywa przy ognisku. Każdy tego dnia znalazł coś dla siebie. Nawet zaciekawiony bocian krążył nad głowami zerkając na świetną zabawę dzieci.

            Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

            Opracowanie: Kamila Tyburska

        • Finał Gminnych Mistrzostw w Tabliczce Mnożenia
          • Finał Gminnych Mistrzostw w Tabliczce Mnożenia

          • We wtorek 28 marca 2023 odbył się finał Gminnych Mistrzostw w Tabliczce Mnożenia. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów i kształtowanie umiejętności wykorzystywania rachunków pamięciowych a sam konkurs dał możliwość sprawdzenia się uczestników konkursu podczas rywalizacji z rówieśnikami. W Mistrzostwach wzięli udział uczniowie z 6 szkół z gminy Radzymin: Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyminie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupnie, Szkoła Podstawowa w Nadmie, Szkoła Podstawowa w Ciemnem, Szkoła Podstawowa w Załubicach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie.

            Każda placówka wydelegowała po dwie dziewczynki i dwóch chłopców z klas 4 i 5. A uczniowie klas 6a
            i 6c sędziowali w poszczególnych konkurencjach.

            Wszystkich uczestników konkursu i zaproszonych gości powitała Pani Dyrektor Elżbieta Jeleń. Wśród zaproszonych gości był Pan Krzysztof Czuba – kierownik Biura Oświaty i nauczyciele z radzymińskich szkół: Andrzej Chruścicki (SP 2 Słupno i SP 2 Radzymin), Katarzyna Tymczyszyn (SP Ciemne), Patrycja Matwiejko (SP Załubice), Katarzyna Koluch (SP Nadma).

            Po ponad czterech godzinach rywalizacji wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii oraz najlepszych zawodników w klasyfikacji ogólnej.

            Wszystkim Laureatom GRATULUJEMY.

            Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród i poczęstunku.

            Ponadto dziękujemy również Pani Ani Kostrzębskiej za pomoc w dekoracji sali.

            Poniżej prezentujemy laureatów w poszczególnych kategoriach:

            W generalnej klasyfikacji szkół:

            1. Szkoła Podstawowa Nadma

            2. Szkoła Podstawowa nr 1 Radzymin

            3. Szkoła Podstawowa nr 2 Słupno

            Organizatorzy: Anna Ciborowska, Katarzyna Loba-Sokołowska

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
      • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
      • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79
      • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych