• "Szkoła z TVP” – nowy projekt TVP i MEN
     • "Szkoła z TVP” – nowy projekt TVP i MEN

     • Nowa propozycja TVP i MEN „Szkoła z TVP” to wzbogacenie oferty edukacyjnej Telewizji Polskiej, skierowanej do nauczycieli, dyrektorów, uczniów i rodziców. W ramach akcji na antenach TVP będą emitowane materiały dostosowane do podstawy programowej szkół podstawowych.

      Od 30 marca br. ruszyły pierwsze lekcje z TVP. Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku w dwóch blokach programowych:

      porannym - rozpoczynającym się zawsze od godz. 8:00

      i powtórzeniowym – od godz. 12:30 na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL. Pasmo to skierowane jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Sponsorem projektu „Szkoła z TVP” jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

      Tabela z harmonogramem lekcji dla poszczególnych klas na stronie poniżej:

       

           >>>   https://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/14639,Szkola-z-TVP-nowy-projekt-Telewizji-Polskiej-i-Ministerstwa-Edukacji-Narodowej.html

       

                                               Zapraszamy do oglądania!

     • Ogłoszenie

     • Informujemy, że uczniowie, którzy nie posiadają sprzętu komputerowego potrzebnego do nauczania zdalnego, prosimy aby zgłosili to najpierw wychowawcy klasy, a potem przyszli do szkoły po odbiór komputera stacjonarnego (jednostka centralna, monitor, mysz, klawiatura) na czas trwania nauczania na odległość.

    • Kontakt z nauczycielami
     • Kontakt z nauczycielami

     • Informacja dla Rodziców, którzy mają problem z komunikacją z danym nauczycielem, np. odnośnie przesyłania plików, itp. 

      W Menu nawigacyjnym pojawiła się nowa zakładka: Kontakt z nauczycielami, gdzie podane są szkolne adresy e-mail Grona pedagogicznego.

    • Zapisy do klas I
     • Zapisy do klas I

     • Drodzy Rodzice,

      w związku z ogłoszeniem zagrożenia epidemicznego przez Premiera Rządu RP i zawieszeniem zajęć w szkole na czas zamknięcia placówki zapisu można dokonać poprzez drogę mailową sp1radzymin@radzymin.pl, odsyłając wydrukowane, wypełnione, podpisane i zeskanowane dokumenty lub zrobione zdjęcie do dnia 10 kwietnia 2020 r.

      Interesantów prosimy o kontakt mailowy ze szkołą:  sp1radzymin@radzymin.pl.

      Więcej w Zakładce - Uczniowie i rodzice / Zapisy do klasy I.

       

      Link do informacji na stronie Gminy Radzymin -  https://www.radzymin.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=3&schemat=0&dzialy=3&akcja=artykul&artykul=5006

       

       

                                                                        Dyrekcja szkoły

     • Materiały edukacyjne na czas zawieszenia zajęć

     • Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez uczniów i nauczycieli:

      Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe

      1. epodreczniki.pl

      2. Portal wiedzy dla nauczycieli

      3. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych

      4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”

      5. Portal lektury.gov.pl

      6. Strona Centrum Nauki Kopernik

      7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia

      8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning

      9. Serwis Ninateka

      10. Serwis Muzykoteka Szkolna

      11. Biblioteka Cyfrowa Polona

      12. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji

      13. Serwis Telewizji Polskiej

      14. Serwis Polskie Radio Dzieciom

      -----------------------------------------------------------------------------------------------

      Zdalne lekcje

      Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu.

      Epodreczniki.pl

      https://epodreczniki.pl/

      To bezpłatne, stworzone i administrowane przez Ministra Edukacji Narodowej narzędzie edukacyjne, które oferuje nauczycielom i uczniom gotowe materiały dydaktyczne. Platforma umożliwia także tworzenie, współtworzenie nowych treści i dzielenie się nimi z uczniami, tworzenie testów sprawdzających. Daje również możliwość śledzenia postępów uczniów, a nawet indywidualizację pracy z uczniem.

      Materiały dostępne na platformie są:

      - bezpłatne,

      - zgodne z podstawą programową dla szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych,

      - udostępniane na otwartej licencji Creative Commons zapewniającej korzystanie z e-materiałów przez nauczycieli – oznacza to, że można je dowolnie wykorzystywać, przerabiać, drukować, kopiować itd.,

      - dostępne z różnych urządzeń (komputer, laptop, tablet, smartfon),

      - dostosowane do potrzeb uczniów z różnymi dysfunkcjami.

      Na platformie nauczyciele i uczniowie mają do dyspozycji:-

      - e-podręczniki i e-materiały do większości przedmiotów ogólnokształcących na wszystkich etapach kształcenia,

      - dodatkowe zasoby dydaktyczne do poszczególnych przedmiotów, w tym filmy edukacyjne, audiobooki,

      - przykładowe programy nauczania i scenariusze zajęć.

      Zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą korzystać z edytora treści, który daje możliwość tworzenia treści edukacyjnych dostosowanych do urządzeń mobilnych. Warto podkreślić, że nauczyciel może udostępniać materiały nawet tym uczniom, którzy nie są zarejestrowani.

      Na platformie można znaleźć także linki do materiałów edukacyjnych partnerów serwisu.

      Zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmami instruktażowymi, które pokazują, w jaki sposób korzystać z platformy e-podręczniki.

      Portal Scholaris

      http://www.scholaris.pl

      To portal wiedzy dla nauczycieli, który zawiera bezpłatne materiały edukacyjne dostosowane do wszystkich etapów kształcenia. Zasoby portalu są kompatybilne z tablicami interaktywnymi i innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami.

      Portal zawiera ok. 28 tys. pojedynczych, interaktywnych materiałów, które mogą być pomocne w realizacji treści ze wszystkich przedmiotów, na różnych poziomach edukacyjnych. Są to m.in.: scenariusze lekcji, ćwiczenia, teksty, animacje, slajdy, symulacje, gry dydaktyczne, filmy. Wszystkie materiały Scholarisa, bez względu na przyporządkowanie do poprzedniej lub aktualnej podstawy programowej, mogą być pomocne w pracy ucznia i nauczyciela.

      Wyszukiwanie na portalu jest możliwe zarówno dla poprzedniej, jak i obecnie obowiązującej podstawy programowej kształcenia ogólnego (po wybraniu zakładki „Nowa podstawa programowa” użytkownik zostanie przeniesiony na portal.scholaris.pl). Korzystając z wyszukiwarki, można filtrować zasoby według: etapów edukacyjnych, przedmiotów, typów zasobu, słów i wyrażeń kluczowych.

      --------------------------------------------------------------------------------------------------

      Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych –

      www.cke.gov.pl  

      zakładka:  Zestawy zadań powtórkowych (codzinnie o godz. 09.00 jeden arkusz, o godz. 15.00 rozwiązania zadań)

      Uczniowie i nauczyciele znajdą tutaj materiały przydatne i pomocne w systematyzowaniu, utrwalaniu wiedzy, a także wspierające ich w przygotowaniach do egzaminów.

      Linki do materiałów egzaminu ósmoklasisty:

      -  informatory zawierające przykładowe zadania z rozwiązaniami

      przykładowe arkusze egzaminacyjne, próbne arkusze egzaminacyjne, filmy informacyjne o egzaminie ósmoklasisty

      -  dodatkowe zestawy zadań (na stronach OKE): np. link 1, link 2, link 3

      -  arkusze egzaminacyjne z 2019 r.

      -------------------------------------------------------------------------------------------------

      Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”

      http://wlaczpolske.pl

      Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą udostępnia materiały edukacyjne dla dzieci polskich uczących się za granicą w formie podręcznika internetowego „Włącz Polskę!”. Jest to zbiór zasobów edukacyjnych wykorzystywanych do tworzenia podręczników dla uczniów szkół polskich na całym świecie.

      Strona internetowa www.wlaczpolske.pl, na której znajduje się podręcznik, pozwala łączyć różnorodne materiały edukacyjne, dostosowując je do wieku, poziomu znajomości języka polskiego, potrzeb czy zainteresowań. Dostępne materiały obejmują nauczanie wczesnoszkolne, język polski, wiedzę o Polsce oraz historię i geografię Polski.

      Dostęp do zasobów jest otwarty (nie wymaga logowania) i nieodpłatny. Każdy użytkownik ma prawo je powielać, kopiować, dystrybuować i zapisywać w formie pliku PDF na własnym komputerze, tablecie czy smartfonie. Po zapisaniu własnej wersji podręcznika otworzenie materiałów nie wymaga dostępu do internetu. Pliki PDF można także wydrukować na dowolnej drukarce.

      Portal lektury.gov.pl

      https://lektury.gov.pl/

      To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.

      Strona internetowa Centrum Nauki Kopernik

       https://esero.kopernik.org.pl/

      Strona oferuje publikacje popularno-naukowe i materiały edukacyjne o tematyce kosmicznej. Są to m.in. scenariusze lekcji, broszury informacyjne i filmy edukacyjne.

      Portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej

      https://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1

      Na portalu IPN w zakładce Edukacja znajdują się specjalne podstrony dla uczniów i nauczycieli, na których są udostępniane bezpłatne materiały edukacyjne. W serwisie można znaleźć m.in. teki edukacyjne, filmy dokumentalne, spoty historyczne i inne materiały audiowizualne przedstawiające np. serie komiksów o II wojnie śwtatowej czy symbole narodowe.

      Serwis IPN Przystanek historia

      https://przystanekhistoria.pl

      Przystanekhistoria.pl to popularnonaukowy serwis internetowy. W przystępny i atrakcyjny sposób prezentuje on ustalenia historyków współpracujących z Instytutem Pamięci Narodowej. Obecnie na portalu przystanekhistoria.pl znajduje się kilkaset artykułów popularnonaukowych poświęconych historii Polski XX wieku. Odbiorcy serwisu mogą również bezpłatnie korzystać z ponad 800 publikacji cyfrowych, w tym książek, czasopism wydawanych przez IPN, katalogów wystaw, dodatków do prasy oraz broszur okolicznościowych.

      Dodatkowo na podstronach Biblioteka Cyfrowa oraz Audio/Video twórcy portalu udostępnili blisko 1000 materiałów multimedialnych. Są to m.in.: filmy dokumentalne, relacje z konferencji, spotkań autorskich oraz addycje radiowe.

      Strona Krajowego Biura programu eTwinning

       https://etwinning.pl/inspiracje-2/inspiracje

      Zachęcamy również do odwiedzenia europejskiej strony internetowej programu eTwinning – zakładka „Zainspiruj się”. Na tych stronach nauczyciele znajdą gotowe zestawy projektowe przetłumaczone na język polski, jak również pojedyncze zadania dla nauczycieli niemal każdej specjalności. Materiały można wykorzystać przede wszystkim do realizacji projektów eTwinning, jak również innych działań edukacyjnych. Strony to nieoceniona baza inspiracji.

      Serwis Ninateka

      https://ninateka.pl/edu

      To serwis, na którym znajdują się filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.

      Łącznie w serwisie dostępnych jest ponad 7 tysięcy plików audio i video. Wszystkie są bezpłatne i dostępne bez logowania. Można z nich korzystać na wszelkich urządzeniach cyfrowych: komputerach stacjonarnych i przenośnych, tabletach, smartfonach.

      Dodatkowo serwis udostępnia konto EDU, które jest skierowane do nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Posiadacze takiego konta mogą bezpłatnie korzystać z materiałów audiowizualnych o charakterze edukacyjnym, w tym scenariuszy lekcji. Z konta EDU skorzystają przede wszystkim nauczyciele języka polskiego, wiedzy o kulturze, wiedzy o społeczeństwie, historii, muzyki oraz prowadzący zajęcia dodatkowe np. z zakresu wiedzy o filmie lub teatrze.

      Serwis Muzykoteka Szkolna

      http://www.muzykotekaszkolna.pl/

      Muzykoteka Szkolna to nowoczesne narzędzie wspomagające tradycyjną edukację muzyczną, które aktywizuje i stymuluje zainteresowanie muzyką. Serwis powstał na zlecenie MKiDN, a jego wydawcą jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.

      W serwisie jest dostępnych blisko pół tysiąca utworów muzycznych, od barokowych oper, przez wielkie dzieła symfoniczne, aż po muzykę wokalną i eksperymentalną. Z zasobów serwisu można korzystać bez logowania lub – po zarejestrowaniu – w ramach konta nauczycielskiego lub uczniowskiego.

      Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji

      www.bc.ore.edu.pl 

      Biblioteka Cyfrowa ORE gromadzi i udostępnia materiały oraz publikacje opracowane w ramach działalności Ośrodka. Obecnie oferuje 960 tytułów książek i czasopism dla nauczycieli i wszystkich zainteresowanych problematyką oświatową.

      Biblioteka Cyfrowa Polona

       www.polona.pl

      Polona to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji.

      W Polonie można znaleźć: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie czy dawne poradniki. Większość udostępnionych zbiorów należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.

      Serwis Telewizji Polskiej

      https://rozrywka.tvp.pl/47090255/telewizja-polska-blizej-dzieci-i-mlodziezy%20-

      Telewizja Polska przygotowała dla dzieci i młodzieży produkcje o charakterze edukacyjnym, popularnonaukowym i kulturalnym. Na kanale dziecięcym TVP ABC w godz. 8:00-13:00 młodzi widzowie będą mogli codziennie obejrzeć różne programy edukacyjne.

      Wśród nich są m.in.: „Al-chemik” – program, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne, a także „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza również najmłodszych do oglądania programów takich jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, „Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.”

      Także TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo dla dzieci i młodzieży. Codziennie w godz.13:00-17:00 widzowie będą mogli zobaczyć koncerty, wartościowe produkcje filmowe, spektakle Teatru Telewizji, seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur. Wśród najważniejszych produkcji wyemitowanych w najbliższych tygodniach znajdą się: „Twój Vincent”, „Tango” (Teatr Telewizji), „Wesele”, „Herbert – mosty” – cykl programów publicystycznych, „Śladami wielkich kompozytorów” – cykl dokumentalny, „Hamlet”, „Mały książę”, „Ogniem i mieczem”, „Dzieje mistrza Twardowskiego”, „Awantura o Basię” oraz koncert Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik „Lustosławki/Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci”.

      W popołudniowym paśmie nie zabraknie również programów naukowych i przyrodniczych.

      Serwis Polskie Radio Dzieciom

      www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom

      To całodobowa stacja radiowa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ramówce znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne, kierowane do osób dorosłych, to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.

      Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. W swoich programach realizują misję edukacyjną i dbają o poprawność językową. Programy emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom wspierają rozwój wyobraźni i kreatywności. Wspomagają także proces edukacji, odnosząc się pośrednio i bezpośrednio do programu nauczania.

       

      Zachęcamy uczniów do skorzystania z powyższych materiałów w celu utrwalania i powtarzania zdobytej wiedzy.

       

     • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

     • Informacja Gminy Radzymin z dn. 11.03.2020
      o zamknięciu szkół i innych placówek w gminie w okresie 12-25.03.2020

      - zapobiegawczo przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa


      Zgodnie z dzisiejszym zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów wszystkie publiczne
      i niepubliczne: szkoły, przedszkola i żłobki, będą zamknięte w okresie od 12 do 25 marca br.,
      przy czym w dniach 12-13 marca będzie zapewniona opieka interwencyjna dla dzieci.

      W kolejnych dniach placówki będą całkowicie zamknięte.

      Gmina podjęła też decyzję o zamknięciu na ten okres instytucji kultury i sportu. Prosimy o śledzenie na bieżąco informacje nt. rozwoju sytuacji.
      Jednocześnie informujemy, że do dziś na terenie gminy Radzymin nie odnotowano przypadków
      zachorowań na COVID-19 ani kwarantanny. Przedsięwzięte środki mają charakter
      prewencyjny.
      Jest to okres profilaktyki przeciw rozprzestrzeniającej się epidemii. Prosimy, aby pozostawać w
      domach i powstrzymywać się od spotkań w miejscach publicznych. Celem zamknięcia szkół
      i innych placówek jest IZOLACJA w sytuacji, gdy potencjalne kontakty międzyludzkie mogą
      skutkować zarażeniem.


      Sytuacja w szkołach i przedszkolach


      Od jutra, tj. od 12.03.2020, szkoły i przedszkola nie prowadzą zajęć dydaktycznych. W dniach
      12 i 13 marca ma miejsce wyłącznie opieka interwencyjna, nie będą zapewnione posiłki -
      prosimy aby przyprowadzać dzieci tylko w wyjątkowych sytuacjach.
      Zgodnie z wytycznymi Premiera RP w dn. 16-25 marca placówki edukacyjne będą całkowicie
      zamknięte, pozostanie w nich jedynie personel administracyjny niezbędny do pracy w tym
      okresie. Zamknięte będą także przyszkolne boiska, place zabaw itp., a także obiekt przy
      Wołomińskiej 3 (stadion RKS Mazur) i boisko w Starych Załubicach.


      Odwołane zostają również dowozy zbiorowe dzieci do szkół w gminie Radzymin oraz do szkół
      specjalnych w Wołominie i Warszawie w dniach 12-25 marca br.


      Dla wybranych grup uczniów, np. dla ósmoklasistów, szkoły mogą organizować we własnym
      zakresie formy nauki zdalnej. Decyzje na ten temat podejmą dyrektorzy szkół i nauczyciele
      poszczególnych klas, jak również poinformują oni uczniów i rodziców o formie kontaktu.
      Prosimy rodziców, aby na bieżąco sprawdzać komunikaty: w dzienniku elektronicznym -
      Librusie, aplikacji 4parents oraz stronach internetowych placówek lub profilach
      społecznościowych - szkolnym Facebooku.


      Więcej informacji nt. zawieszenia zajęć:

      https://www.gov.pl/web/koronawirus/zawieszeniezajec


      Wydłużenie rekrutacji do przedszkoli, zapisy do klas pierwszych


      W związku z trwającą rekrutacją do przedszkoli, termin składania wniosków w wersji
      papierowej o przyjęcie dziecka do przedszkola zostaje wydłużony o tydzień, tj. do 1 kwietnia
      2020 r.
      Prosimy o składanie wniosków w formie elektronicznej przez platformę https://radzymin.rekrutacje.edu.pl/ (termin bez zmian!) oraz ograniczenie przychodzenia w tym celu do placówek.


      Rodziców przyszłych pierwszoklasistów prosimy, aby poczekać z zapisywaniem dzieci do szkół,
      do czasu otwarcia placówek i ich powrotu do normalnego funkcjonowania.


      Zamknięcie placówek kulturalnych, odwołanie zajęć sportowych


      Oprócz placówek edukacyjnych gmina Radzymin zamyka również w powyższym okresie
      działalność instytucji kultury i sportu – odwołane zostają zajęcia i wydarzenia w ROKiS (hala
      sportowa ROKiS, hale sportowe przy SP1 i SP2 w Radzyminie oraz stadion piłkarski przy
      ul. Wołomińskiej 3), w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Radzymin (w tym Miejska Sala
      Koncertowa), w filii Biblioteki w Załubicach i Domku Ogrodnika.


      ROKiS odwołuje planowany na 22.03.2020 r. IV Bieg Młodzika oraz wszystkie regularne zajęcia
      sportowe. Mecze II ligi piłki ręcznej kobiet i mężczyzn zostaną przeprowadzone bez udziału
      publiczności, zgodnie z zaleceniami ZPRwP. Przebieg innych rozgrywek sportowych będzie
      dostosowany do zaleceń odpowiednich związków sportowych.


      W okresie zapobiegania koronawirusowi nie będzie możliwości wynajęcia gminnych obiektów
      sportowych – szkoły, ROKiS i boiska będą zamknięte.


      Nie odbędą się planowane w Miejskiej Sali Koncertowej przedstawienia i koncerty, odwołane
      są wszystkie zajęcia plastyczne, edukacyjne i artystyczne. Zamknięta będzie również
      wypożyczalnia książek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Radzymin i w filii w Załubicach
      oraz Galeria Piwniczka w Domku Ogrodnika.

      Uprzejmie prosimy, aby śledzić informacje na gminnej stronie www, na stronach szkół
      i pozostałych instytucji, gdyż sytuacja może dynamicznie się zmieniać.


      Aby zapoznać się z podstawowym zasadami postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia
      koronawirusem, prosimy zapoznać się z komunikatem z dn. 10.03.2020 oraz z informacjami na:
      www.gov.pl/koronawirus lub www.nfz.gov.pl.

       

    • Szkolny Konkurs Historyczny "Braterstwo Dwóch Orłów - Zapomniani bohaterowie"
     • Szkolny Konkurs Historyczny "Braterstwo Dwóch Orłów - Zapomniani bohaterowie"

     •  

      "Więc przed Wami Polacy-Amerykanie. którzyście nigdy nie zapomnieli kraju swoich przodków, gdy przechodzili ciężkie chwilę, i przed Wami Polacy z Polski, którzyście walczyli nieugięcie za wolność tak dzielnie i tak długu, staję, salutuję i do Was odzywam się "Dumny jestem, że służyłem z Wami"

      Merian C. Cooper

       W piątek 5 marca 1920 roku  porucznik Harmon C. Rorison lecąc  z Tarnopola  dostrzegł  koncentrację silnych oddziałów Armii Czerwonej i trzy pociągi pancerne w okolicach miejscowości  Bar. Z dwóch karabinów maszynowych swojego Albatrosa  i bombą zruconą ręcznie "sprawił bolszewikom piekło". Była to pierwsza akcja bojowa służących ochotniczo w 7 Eskadrze im. Tadeusza Kościuszki amerykańskich pilotów, którzy przybyli do Polki by "walczyć w siłach zbrojnych siostrzanej republiki Stanów Zjednoczonych  przeciwko wszystkim wrogom Polski " i tym samym spłacić dług wdzięczności za udział Tadeusza Kościuszki i Kazimierza Pułaskiego w wojnie o niepodległość ich kraju w XVIII wieku.       W czasie prawie rocznej walki  przeciwko Rosji Sowieckiej w składzie 7 Eskadry Myśliwskiej im. Tadeusza Kościuszki u boku polskich pilotów  służyło 21  Amerykanów. Trzech z nich straciło życie, pełniąc służbę dla Polski. Każdy z nich miał istotny wpływ na przebieg działań wojennych Wszystkim należy się własne miejsce w  polskiej historii. Krzyżem  Orderu VM zostało  odznaczono siedmiu  amerykańskich lotników, zaś czterech Krzyżem Walecznych. Dziękujemy Wam Amerykanie. W  przełomowym dla naszej ojczyzny czasie , walczyliście o wartość najcenniejszą dla każdego narodu, jaką jest wolność. To w  bitewnym zgiełku wykuwaliście  podwaliny pod przyjaźń i braterstwo broni między naszymi narodami. My  uczniowie "Stalowej Jedynki" chcemy i będziemy pamiętać o  tamtych dniach chwały.   Dokładnie 100 lat później 5 marca 2020 roku  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka przystąpili do  Szkolnego Konkursu Historycznego "Braterstwo Dwóch Orłów - Zapomniani bohaterowie". Głównym celem konkursu zorganizowanego przez  Koło Historyczne „Wiarus”    było:  przypomnienie i utrwalenie wiedzy o  bohaterskich walkach amerykańskich pilotów – ochotników w 7. Eskadrze Myśliwskiej im. Tadeusza Kościuszki, przeciwko nawale bolszewickiej w 1920 roku, przypomnienie 100-letniej historii Odznaki Kościuszkowskiej, oraz udziału Polaków w walkach o wolność Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w XVIII wieku. W konkursie, który polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 31 szczegółowych pytań  wzięło udział  57  uczniów siódmych  i ósmych  klas

      Laureatami konkursu zostali:                                                                

       I miejsce    - Maja Jakubiak  klasa VII e 

      II miejsce  -  Zuzanna Dziewulska  klasa VII a  

      III miejsce  - Magdalena Szymankiewicz  klasa VIII b

      Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy wykazali się znakomitą wiedzą o mało znanych większości rodaków faktach z historii naszego narodu. Tymczasem warto o tym chwalebnym epizodzie historii pamiętać. Tym bardziej, że dwadzieścia lat po wojnie polsko-bolszewickiej chwalebne tradycje  i godło 7. eskadry im Tadeusza Kościuszki przyjął i  godnie reprezentował 303. Dywizjon Myśliwski  w niedocenionej Bitwie o Anglię. Pod niebem Brytanii w szeregach 303 Dywizjonu, co chcemy z dumą  podkreślić,  walczył i zwyciężał  przynosząc sławę Polskim Skrzydłom podpułkownik  pilot Marian Pisarek – patron  naszej szkoły , syn radzymińskiej ziemi. Uroczyste gala  wręczenia dyplomów i nagród  laureatom konkursu " Braterstwo Dwóch Orłów - Zapomniani Bohaterowie"  odbędzie się podczas najbliższej szkolnej  akademii.

      Koło Historyczne "Wiarus"

    • XVI Szkolny Konkurs Historyczny "Drogi do Niepodległej"
     • XVI Szkolny Konkurs Historyczny "Drogi do Niepodległej"

     • Pod patronatem Kuriera W

                                                      „Naród, który nie sza­nuje swej przeszłości 

           nie zasługu­je na sza­cunek te­raźniej­szości 

       i nie ma pra­wa do przyszłości.”

      /Józef Piłsudski/

      XVI Szkolny Konkurs Historyczny

       "Drogi do Niepodległej"

      - został rozstrzygnięty

       11 Listopada 1918 roku po 123 latach  niewoli  nasza ukochana Ojczyzna - Polska odzyskała niepodległość. Ziścił się sen Polaków o wolności. Po rozbiorach, rusyfikacji,  germanizacji, wielu zrywach narodowowyzwoleńczych, wolna Polska wróciła na mapę świata

       Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie od wielu lat czczą to  narodowe święto uczestnicząc nie tylko w uroczystościach organizowanych przez szkołę i władze miasta, ale również poprzez uczestnictwo w  kolejnych edycjach szkolnego konkursu historycznego " Drogi do Niepodległej". "Niepodległość , jak mawiał Marszałek Józef Piłsudski, nie jest Polakom dana raz na zawsze... niepodległość jest dobrem nie tylko cennym ale i kosztownym" aby ją  zachować należy pamiętać o przodkach , którzy o nią walczyli i którzy za nią ginęli. Podwaliną nowoczesnego patriotyzmu , o czym doskonale wiedzą uczniowie 'Stalowej Jedynki" jest solidna wiedza  , bo to  przez nieznajomość historii nie rozumiemy współczesnych czasów.  XVI edycja Konkursu odbyła się w piątek 7 lutego 2020 roku Głównym celem konkursu, którego organizatorem było Koło Historyczne „Wiarus  było: - kształtowanie świadomości, postaw patriotycznych i obywatelskich młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o dziejach państwa i historii „małej ojczyzny”, zainspirowanie młodzieży do odkrywania historii, tradycji i kultury regionu, popularyzowanie wśród uczniów tematyki związanej z niepodległością, budzenie zainteresowań i rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów, kształtowanie umiejętności kreatywnego i krytycznego myślenia o dziejach minionych, rozwijanie umiejętności poszukiwania i korzystania z informacji , uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.  W konkursie uczestniczyło 67 uczniów klas VII i VIII  Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania w ciągu 45 minut test składający się z 45 szczegółowych pytań dotyczących dziejów Polski w latach 1764 – 1923 oraz historii odzyskania niepodległości na radzymińskiej ziemi. Młodzi pasjonaci historii , co warte podkreślenia wykazali się doskonałą znajomością wydarzeń historycznych co po sprawdzaniu prac przyznali członkowie Komisji Konkursowej.

        Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce -   Wiktoria Korytkowska  klasa VII e  

                            Adrian Konat                 klasa VII e  

      II miejsce  -   Wiktoria Łukasiewicz   klasa VIII b

                          Maksymilian Staszak     klasa VII e

      III miejsce – Aleksandra Reterska     klasa VIII b   

      Wyróżnienie:  Amelia Sobieszczuk   klasa VII b

      Gratulujemy.

      Dyplomy  i nagrody książkowe  laureatom zostaną wręczone  podczas najbliższej uroczystości szkolnej Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom i gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu. Jesteśmy z Was dumni.

                                                                    Koło Historyczne „Wiarus”

    • Koło Historyczne „Wiarus”
     • Koło Historyczne „Wiarus”

     • Koło Historyczne „ Wiarus” i opiekunowie szkolnej gazetki „Skrzydła Jedynki” serdecznie zapraszają Uczniów klas VII i VIII do wzięcia udziału w szkolnym konkursie historycznym z okazji 80 rocznicy Bitwy o Anglię „Zapomniani Bohaterowie”.

      Regulamin konkursu i materiały dydaktyczne u p. Grzegorza Jelenia  nauczyciela historii.

      Konkurs odbędzie się 1 - 3 kwietnia 2020 r.

      Serdecznie zapraszamy

                              Organizatorzy

       

    • Nie dajmy się koronawirusowi!
     • Nie dajmy się koronawirusowi!

     • Komunikat gminy Radzymin z dn. 10.03.2020 nt. zapobiegania obecności koronawirusa na terenie naszej gminy:

       

      Szanowni Mieszkańcy!

      Prosimy o zapoznanie się z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie zapobiegania zarażeniom koronawirusem SARS-Cov-2, który wywołuje chorobę o nazwie COVID-19, oraz o stosowanie się do poniższych sposobów postępowania. 

      Gdzie dzwonić w razie podejrzenia zakażenia?

      Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś/aś w miejscu, gdzie występuje koronawirus i masz objawy takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, bezzwłocznie powiadom TELEFONICZNIE stację sanitarno epidemiologiczną pod nr. tel.:

      SANEPID WOŁOMIN (numer całodobowy): 510 146 258 

      W przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub zgłoś się telefonicznie bezpośrednio do oddziału zakaźnego: 

      ODDZIAŁ ZAKAŹNY: 22 33 55 261

      Jeśli masz wątpliwości i pytania, zadzwoń na infolinię NFZ:

      INFOLINIA NFZ: 800 190 590

       

      Więcej na stronie Gminy Radzymin:

      https://www.radzymin.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=3&schemat=0&dzialy=3&akcja=artykul&artykul=4989 

       

       

    • Zapisy do 1 klasy- rok szkolny 2020/2021
     • Zapisy do 1 klasy- rok szkolny 2020/2021

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie  informuje, że od 9 marca do 31 marca 2020r. odbywają się zapisy uczniów do klasy pierwszej:

      DZIECI SIEDMIOLETNICH ur.  w 2013 r.:

      • zamieszkujących w obwodzie naszej szkoły,

      DZIECI SZEŚCIOLETNICH ur.  w 2014 r:

      • zamieszkujących w obwodzie naszej szkoły na indywidualny wniosek rodzica.

      Zapisy i przyjmowanie kart zgłoszeń prowadzi sekretariat szkoły od poniedziałku do piątku:


      Sekretariat w starej części  budynku w godzinach od 8.00 do 16.00                    

      Sekretariat w nowej części budynku w godzinach od 7.30 do 15.30

       

      W trakcie zapisów niezbędne będą następujące dokumenty:

      1. dowód osobisty rodzica,
      2. dokument zawierający PESEL dziecka,
      3. wypełniona karta zgłoszenia (do pobrania na stronie lub w sekretariacie szkoły).
      4. oświadczenie o miejscu zamieszkania (do pobrania na stronie lub w sekretariacie szkoły).

      Obwód szkoły:

      Radzymin – ulice:

      Adama Mickiewicza, Aleja Jana Pawła II – numery parzyste do 20 i numery nieparzyste, Aleja Armii Krajowej numery parzyste do numeru 18, Bartosza Głowackiego od ul. P.O.W. do ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (numery parzyste od 2 do 20), Bohaterów Radzymina  1920 r., Cicha, Cypriana Kamila Norwida, Czapury, Czereśniowa, Dolna, Dr mjr Tadeusza Koliski, Dzielna, Gabriela Narutowicza, Generała Lucjana Żeligowskiego, Generała Jana Henryka Dąbrowskiego, Glinkowska, Gródki, Henryka Sienkiewicza, Husarska, Ignacego Daszyńskiego, Ignacego Paderewskiego, Jana Kilińskiego, Jana Matejki, Jana III Sobieskiego, Janusza Korczaka, 11 Listopada, Juliana Tuwima, Juliusza Kossaka, Juliusza Słowackiego, Jutrzenki, kpt. Ryszarda Downara Zapolskiego, kpt. Stefana Pogonowskiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Konstytucji 3 Maja, Kolejowa numery nieparzyste od 45, Stanisława Kotkowskiego, Kredytowa, Księcia Edwarda Lubomirskiego, ks. Ignacego Skorupki, ks. Kazimierza Narbutta, Księżnej Eleonory Czartoryskiej, Kwitnąca, Lecha Falandysza, Leśna, Letnia, Łodygowa, 1 Maja, Mjr. Stefana Waltera, Malownicza, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Mieszka I, Miłosna, Mistrza i Małgorzaty, Modra, Mokra, Ogrodowa, Orła Białego, Plac Tadeusza Kościuszki, Plac Wolności, Pionierska, Piotra Skargi, Podmiejska, P.O.W. (Polskiej Organizacji Wojskowej), Romantyczna, Romualda Traugutta, Rycerska, Stanisława Marszała, Stary Rynek, Stefana Batorego, Stefana Żeromskiego, Strzelców Grodzieńskich, Strzelców Kaniowskich, Strzelców Wileńskich, Wąska, Wczasowa, Weteranów numery parzyste do 10 i numery nieparzyste do 25, Wiejska, Wierzbowa, Wiśniowa, Władysława Reymonta numery parzyste do 10 i numery nieparzyste, Włodzimierza Tetmajera, Wołomińska, Wspólna, Wyszkowska, Zamkowa, Zduńska, Zielona, Zwycięska;

      Ciemne – ulica: Wczasowa;

      miejscowości: Dybów Kolonia, Emilianów, Łosie, Mokre, Stary Dybów, Wiktorów, Zawady, Zwierzyniec. 

       

      Załączniki do pobrania:          

       

       

    • 6 marca - Europejski Dzień Logopedy
     • 6 marca - Europejski Dzień Logopedy

     • „Otwarty gabinet logopedyczny – słodka gimnastyka buzi i języka”

      Tego dnia wszystkich chętnych uczniów zapraszamy na przerwach do gabinetów logopedycznych, aby w przyjemny sposób sprawdzić swoje umiejętności w zakresie sprawności buzi i języka.

      Konkurs logopedyczny dla klas I - III i IV - VI.

      REGULAMIN  >>>>>>>>   konkurs_logopedyczny.pdf


                                                                                              Zespół logopedyczny

                                                                         Katarzyna Staniszewska i Iwona Szymańska

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
    • sp1radzymin@radzymin.pl
    • sp1radzymin@radzymin.pl
    • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
    • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79 Sekretariat (stary budynek szkoły) czynny w godz. 08.00-16.00 tel. (+48) 22 786-50-31 fax. 22 7865031
    • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych