• Narodowy Fundusz Rozwoju Czytelnictwa 2.0
  • Serdecznie witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie. Nasza placówka jest szkołą publiczną. Organem prowadzącym jest Gmina Radzymin, a nadzór pedagogiczny sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.
   Z naszej witryny internetowej dowiesz się m. in. o aktualnych wydarzeniach szkolnych, przeczytasz o osiągnięciach i sukcesach uczniów, znajdziesz przeróżne informacje dotyczące naszej placówki.
  • Ślubowanie klas pierwszych 2017
  • Dzień Dziecka 2017
  • Zielona Szkoła w Kotlinie Kłodzkiej 2017
    • 81. rocznica wybuchu powstania w Warszawskim Getcie
     • 81. rocznica wybuchu powstania w Warszawskim Getcie

      "Wygrać nie mogliśmy, ale chcieliśmy iść po słonecznej stronie.

      Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy”.
      /Marek Edelman/

      W piątek 19 kwietnia 2024 roku minie 81. rocznica wybuchu powstania w Warszawskim Getcie. Przez blisko miesiąc kilkuset słabo uzbrojonych powstańców z Bojowej Organizacji Żydowskiej i Żydowskiej Organizacji Wojskowej stawiało opór ponad 2 tys. niemieckich żołnierzy wspieranych przez artylerię i pojazdy opancerzone, których celem była całkowita likwidacja getta i eksterminacja 70 tysięcy pozostających w nim Żydów. Niemcy odparci 19 kwietnia przez powstańców powrócili i systematycznie dom po domu niszczyli i palili kamienice zmuszając ludność do ucieczki. Punkty oporu nielicznych powstańców likwidowano z niezwykłym okrucieństwem. W dniu 8 maja został zdekonspirowany bunkier przy ulicy Miłej 18, w którym schroniło się dowództw

    • Lekcja w ruchu "Z krzesła wstań"
     • Lekcja w ruchu "Z krzesła wstań"

      Nasz mózg w procesie uczenia się lubi ruch. Na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych została zorganizowana lekcja w ruchu "Z krzesła wstań". Uczniowie zapoznawali się z wyrazami z trudnością ortograficzną z najbliższego im otoczenia - z murów szkoły! Mózg uczy się przez ruch. Tworzy nowe połączenia, usprawnia funkcje poznawcze, koncentracje, pobudza hormon szczęścia i motywacji, rozwija kreatywność, logiczne myślenie. Przyczynia się do braku monotonii i znużenia na lekcjach. Nasi uczniowie byli szczęśliwi, że mogli wstać z krzeseł!

    • XV Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
     • XV Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

      "Tragiczne wydarzenia, które miały miejsce na wiosnę 1940 roku w Katyniu, Charkowie i Miednoje, są rozdziałem w martyrologium polskim, który nie może być zapomniany. Ta żywa pamięć powinna być zachowana jako przestroga dla przyszłych pokoleń”.

      Jan Paweł II

      W piątek 13 kwietnia 2024 r. będziemy obchodzić XV Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Polscy oficerowie trafili do sowieckiej niewoli po zdradzieckim ataku Armii Czerwonej 17 września 1939 roku. Decyzja o ich wymordowaniu zapadła w marcu 1940 r. Zbrodni dokonali funkcjonariusze NKWD w wielu miejscach – w Katyniu, Charkowie, Twerze, a także Mińsku i Kijowie. Symbolem mordu stał się Las Katyński, gdzie znaleziono pierwsze masowe mogiły. W 84 rocznicę sowieckiej zbrodni znicze znak naszej pamięci zapłoną pod Dębami Pamięci dumnie i rosnącymi przed budynkiem naszej szkoły oraz symbolicznym pomnikiem na Cmentarzy Poległy

    • 14. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem
     • 14. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

      „Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by przekazać następnym wspólne dobro – Ojczyznę.”

      /św. Jan Paweł II/

      W środę 10 kwietnia 2024 roku minie 14. rocznica jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w dziejach naszego narodu. W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło 96 wybitnych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej z jej Prezydentem - Lechem Kaczyńskim, Pierwszą Damą - Marią Kaczyńską i ostatnim prezydentem na uchodźctwie - Ryszardem Kaczorowskim na czele. Polska delegacja miała wziąć udział w obchodach 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. W 1940 roku, zamordowana została na polecenie najwyższych władz Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich, strzałem w tył głowy, świadomie, z zimną krwią - elita polskiego narodu. Prawie 70 lat później, mając w pamięci to straszliwe, tak długo zakłamywane doświadczenie, polska delegacja pragnęła , oddać h

    • „Lektury znane i lubiane”- konkurs wiedzy o lekturze
     • „Lektury znane i lubiane”- konkurs wiedzy o lekturze

      W dniu 10 kwietnia 2024r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w konkursie, sprawdzającym znajomość treści lektur obowiązkowych. W szranki stanęły trzyosobowe drużyny reprezentujące poszczególne klasy. Zmagania turniejowe prowadziły uczennice klasy 8B. Sam przebieg zmagań dostarczył uczestnikom i widzom wielu emocji i był doskonałą powtórką do egzaminu. Zwycięską drużyną okazał się zespół klasy 8A, drugie miejsce zajęła drużyna klasy 8B, a trzecie miejsce zajęła drużyna klasy 8D.

    • Wycieczka klas 1b i 3a
     • Wycieczka klas 1b i 3a

      Dnia 9.04.2024 r. uczniowie klas 1b oraz 3a wybrali się na wycieczkę. Na początku odwiedzili PGE Narodowy gdzie mogli poczuć się jak VIP-y, a to za sprawą zwiedzania najbardziej prestiżowych miejsc stadionu. Mieli okazję zobaczyć sektor V (sektor VIP dla najważniejszych gości areny), Press Room, strefę zawodniczą, szatnię reprezentacji Polski, pomieszczenia odnowy biologicznej, płytę boiska, trybunę dolną. Następnie udali się do Polskiego Radia. Celem wizyty było poznanie historii Polskiego Radia oraz jego pracy, a także popularyzacja Polskiego Radia. Uczniowie mieli okazję obserwować realizację audycji „na żywo” w studiach Czwórki, Polskiego Radia Kierowców i Polskiego Radia Dzieciom, odwiedzili również studio nagraniowe. Wycieczka pozwoliła uczniom na zgromadzenie nowych doświadczeń związanych z ich zainteresowaniami.

    • 80. rocznica zrzutu żołnierzy „Cichociemnych”
     • 80. rocznica zrzutu żołnierzy „Cichociemnych”

      „W obliczu Boga Wszechmocnego i Najświętszej Marii Panny,

      jako żołnierz powołany do służby specjalnej przysięgam…”

      /fragment przysięgi „Cichociemnych”/

      W nocy z 9 na 10 kwietnia 2024 roku minie 80. rocznica zrzutu żołnierzy „Cichociemnych” na placówkę odbiorczą „Imbryk” pod Kołakowem. „Cichociemni” to specjalnie szkoleni, legendarni żołnierze polskich sił zbrojnych walczących na Zachodzie, którzy w czasie II wojny światowej zrzucani byli na spadochronach na terytorium okupowanej Polski. Ich głównym zadaniem była walka o wolną i suwerenną ojczyznę. W czasie wojny dokonano zrzutu 316 „Cichociemnych”. Jeden z takich zrzutów miał miejsce w nocy z 9 na 10 kwietnia 1944 roku w Kołakowie w dawnym powiecie radzymińskim . Operacja nosiła kryptonim „Weller 2” i polegała na dokonaniu zrzutu zasobników ze sprzętem i bronią dla oddziałów Armii Krajowej oraz skoczków tzw. cichociemnych. Droga

    • Projekt "Każdy inny, wszyscy równi"
     • Projekt "Każdy inny, wszyscy równi"

      W ramach projektu „Każdy inny wszyscy równi” uczniowie uczęszczający na terapię pedagogiczną oraz integrację sensoryczną mogli wziąć udział w warsztatach malarskich. Warsztaty te miały na celu uwrażliwienie uczniów na dzieci niepełnosprawne i zrozumienie ich potrzeb. Uczniowie mieli za zdanie wcielić się w osobę z niepełnosprawnością np. dziecko, które jest niewidome , bez rączek lub takie, które utraciło rękę dominującą. Następnie tworzyli piękne obrazy malowane farbami przy użyciu stopy, zmysłu dotyku lub ręki niedominującej. Zadanie nie było łatwe, ale dostarczyło dzieciom wiele radości, jak również było ciekawym doświadczeniem, które pomogło lepiej zrozumieć niepełnosprawność.

    • Gminne Zawody w Dwa Ognie Usportowione chłopców i dziewcząt
     • Gminne Zawody w Dwa Ognie Usportowione chłopców i dziewcząt

      W dniu 5.04.2024 r na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie odbyły się Gminne Zawody w Dwa Ognie Usportowione chłopców i dziewcząt. Zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt nasza szkoła zajęła I miejsce i będą oni reprezentować szkołę w zawodach rejonowych. Zwycięski skład reprezentacji w kategorii chłopców: Jan Zych, Stankiewicz Marcel, Borkowski Oskar, Kosnowski Oskar, Sankowski Aleksander, Zachuta Jakub, Oliwier Król, Pawłowski Krzysztof. Reprezentacja dziewcząt: Agata Kamzelska, Nikola Zakrzewska, Kaja Wąsik, Nadia Górka, Lena Piwko, Eliza Barszczewska, Amelia Antoniewicz ,Julia Degórska, Natalia Pogodzińska.

    • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole
     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

      Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce. Osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu często mają trudności z funkcjonowaniem w codziennym życiu. Drażni ich hałas, cisza, czy nawet materiał ubrania. Nie radzą sobie z odczytywaniem emocji innych osób, nie mówią lub mówią dużo. Sól może mieć dla nich kwaśny smak, a śnieg może parzyć. Mocno uzewnętrzniają swoje emocje lub głęboko je skrywają. Nie jest to złe postrzeganie świata. Jest inne i zasługuje na zrozumienie.2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, stawiając sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa szkolnego na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin nasza szkoła włączyła się w akcję promowania otwartości, empatii i zrozumienia do odmiennych potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu. Aby przybliżyć zachowanie i spo

    • Warsztaty z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu - 03.04.2024 r.
     • Warsztaty z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu - 03.04.2024 r.

      W ramach Ogólnopolskiego Projektu "Każdy inny - wszyscy równi" w młodszych klasach odbyły się warsztaty dotyczące świadomości autyzmu, które przeprowadziły uczennice Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie pod kierunkiem Pani Anny Borowskiej. Głównym celem spotkania było zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii, zrozumienia i akceptacji dla osób z autyzmem.Uczniowie poznawali zagadnienia dotyczące autyzmu, poszerzyli swoją wiedzę za pośrednictwem przekazów medialnych oraz zajęć praktycznych. Młodzież inspirowała młodszych kolegów do budowania bardziej otwartego i wspierającego społeczeństwa, w którym każdy może się rozwijać i odnaleźć swoje miejsce.Naszym Gościom dziękujemy za profesjonalne przygotowanie warsztatów, a uczniom naszej szkoły za aktywny udział i zaangażowanie.

    • Wycieczka do Warszawy
     • Wycieczka do Warszawy

      W 3 dniu kwietnia br. grupa uczniów z klasy V g oraz VI d wraz z nauczycielami udała się na wycieczkę na Cmentarz Wojskowy mieszczący się na Powązkach oraz do Teatru Polskiego. W drodze do Warszawy zatrzymaliśmy się przy Cmentarzu Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Cegielni. Zapaliliśmy znicze w miejscach ważnych dla naszej społeczności szkolnej. Uczniowie wysłuchali wykładu pana Grzegorza Jelenia, który przybliżył uczniom sylwetkę Jana Pawła II oraz bohaterów dzielnie walczących o suwerenność Polski w czasie bitwy warszawskiej, wojny obronnej Polski z 1939 roku i oddziałach Armii krajowej podczas niemieckiej okupacji.

    • XIX rocznica narodzin świętego Jana Pawła II
     • XIX rocznica narodzin świętego Jana Pawła II

      „Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć..."

      Jan Paweł II

      We wtorek 2 kwietnia br. minie 19. rocznica narodzin dla nieba świętego Jana Pawła II papieża Polaka. W tym szczególnie trudnym dla nas wszystkich czasie warto przywołać jego słowa "Musicie być mocni mocą miłości", które padły podczas pierwszej pielgrzymki do ojczyzny w 1979 roku. Kolejny raz będziemy licznie uczestniczyć w uroczystościach na Cmentarzu Poległych. Będziemy składać wiązanki kwiatów i palić znicze ognie naszej pamięci , bo w naszych sercach pozostaje głęboka wdzięczność za jego życie, pontyfikat i pamiętną wizytę na radzymińskiej nekropolii 13 czerwca 1999 roku. Będziemy pamiętać słowa, które nam wtedy pozostawił. „Wiecie, że urodziłem się w 1920 r. w maju, w tym czasie, kiedy bolszewicy szli na Warszawę. I dlatego noszę w sobie od urodzenia wielki dług wdzięczności w stosunku do tych

    • Zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025
     • Zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025

      Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie, ul. 11 Listopada 2 ogłasza zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025 od 1 marca do 31 marca 2024 roku.

      Szanowni Rodzice,

      Od 1 września 2024 roku naukę w klasie pierwszej obowiązkowo rozpoczynają dzieci urodzone w 2017 roku. Dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie z rocznika 2017 będą przyjęte do szkoły na podstawie ZGŁOSZENIA rodziców (prawnych opiekunów), które należy złożyć w terminie od 1 marca do 31 marca 2024 roku w sekretariacie szkoły.

    • Wykorzystanie pomocy w ramach programu „Laboratoria przyszłości”
     • Wykorzystanie pomocy w ramach programu „Laboratoria przyszłości”

      Od września 2023 r. na zajęciach dodatkowych w liczbie 1 godzina tygodniowo przeprowadzone były zajęcia z wykorzystaniem dostępnego sprzętu otrzymanego w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Celem tych zajęć było kształtowanie u uczniów praktycznych umiejętności kulinarnych oraz poznawania zasad prawidłowego odżywiania się, które są bardzo ważne w dorosłym życiu. Udział w tych zajęciach brali uczniowie klasy IV a, którzy mieli niepowtarzalną okazję poczuć się jak prawdziwi kucharze i odkryć różne smaki, poznawać zapachy i eksperymentować z naturalnymi składnikami używanymi na co dzień w kuchni. Uczniowie chętnie odkrywali tajniki kulinarne poznając budowę sprzętu, poznając instrukcję obsługi (BHP) miksera, opiekacza, blendera, kuchenki indukcyjnej, uczyli się je obsługiwać przygotowując przy tym zdrowe posiłki, które potem z przyjemnością spożywali. Podczas przygotowywania posiłk

    • WARSZTATY WIELKANOCNE
     • WARSZTATY WIELKANOCNE

      Święta wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci, jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które warto przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą na zajęciach specjalistycznych odbyły się warsztaty wielkanocne. Program warsztatów obejmował artystyczne wykonanie wielkanocnych prac plastycznych, które stanowić będą ozdobę wielkanocnych stołów. Podczas warsztatów uczniowie poznali wielkanocne tradycje, zwyczaje, a także symbole związane ze zbliżającymi się świętami. Wspólna zabawa i praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Uczestnictwo w warsztatach zintegrowało uczniów, a także stworzyło warunki do rozwijania kreatywności i twórczości.

    • Warsztaty w ramach projektu "Trzymaj formę"
     • Warsztaty w ramach projektu "Trzymaj formę"

      W miesiącu marcu w świetlicy szkolnej w ramach projektu „Trzymaj formę” odbywały się zajęcia o tematyce promującej zdrowy tryb życia. Uczniowie m.in. wykonali talerz zdrowego żywienia, piramidę żywieniową. Podczas zajęć dzieci oglądały filmy edukacyjne dotyczące żywienia dzieci i młodzieży oraz brały czynny udział w pogadankach dotyczących właściwego odżywiania. Na podsumowanie zajęć wykonano gazetkę ścienną w świetlicy z wykonanych prac.

    • Warsztaty robienia palm wielkanocnych
     • Warsztaty robienia palm wielkanocnych

      Dnia 21 marca tuż przed niedzielą palmową uczniowie klasy 3a wzięli udział w warsztatach robienia palm wielkanocnych. Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni. Podczas warsztatów uczniowie poznali tradycje robienia palmy, jej wygląd i symbolikę. Następnie, z wielkim zapałem z pomocą Pani Moniki W. uczniowie wykonali piękne, kolorowe palmy wielkanocne. Do ich wykonania użyli wcześniej przyniesiony materiał taki jak gałązki traw, bukszpan, wierzbowe bazie, kłosy zbóż i ziół, kolorowe wstążki i kwiaty z bibuły. Na warsztatach panowała miła i radosna atmosfera. Wszystkie palmy wyszły cudownie, a nam było bardzo miło patrzeć na tak radosną, zorganizowaną i pracującą grupę.Dziękujemy wszystkim rodzicom, za poświęcony czas na wykonanie pięknych kwiatów oraz dostarczenie bukszpanu i mat

    • Warsztaty MALOWANIA PALCAMI
     • Warsztaty MALOWANIA PALCAMI

      Na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych odbyły się warsztaty MALOWANIA PALCAMI. Dlaczego warto malować palcami? Ponieważ dla dzieci to znacznie ciekawsze zajęcie niż precyzyjne i ostrożne nakładanie farb na papier. Duże ilustracje malowane palcami zapraszają do wspólnej zabawyi zachęcają do kreatywnego myślenia i działania, pozwalają na twórczą ekspresję. Usprawniają koordynacje wzrokowo-ruchową, precyzyjne ruchy palców i nadgarstka. Ćwiczą motorykę małą.Malowanie palcami uwrażliwia na bodźce i dotyk, rozluźnia mięśnie oraz działa uspokajająco i wyciszająco.

    • W poszukiwaniu WIOSNY…
     • W poszukiwaniu WIOSNY…

      Dnia 21 marca klasa Ic oraz Id pod opieką p. Małgorzaty Jankowskiej i p. Anety Jusińskiej udały się na spacer do Parku Księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie. Celem wyprawy było poszukiwanie oznak wiosny. Uczniowie obserwowali rośliny, które wypuściły już pierwsze pączki, ptaki budujące gniazda oraz wiosenną pogodę.
      Punktem ostatnim spaceru były zabawy ruchowe na placu zabaw, które dostarczyły dzieciom wiele radości.

    • Pierwszy Dzień Wiosny
     • Pierwszy Dzień Wiosny

      Wiosna to czas , kiedy

      wszystko budzi się do życia,

      świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

      20 marca uczniowie klas I-III aktywnie pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Tego dnia na sali gimnastycznej w pięknej, wiosennej scenerii uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności sportowe biorąc udział w zabawach wiosennych. Na samym początku uczniów przywitała wyczekiwana przez wszystkich Pani Wiosna, której uczniowie zaprezentowali piosenkę pt. "Idzie do nas wiosna”. Następnie uczniowie przystąpili do wiosennych zabaw.

    • Gminne Mistrzostwa Tabliczki Mnożenia
     • Gminne Mistrzostwa Tabliczki Mnożenia

      20 marca br. w naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Gminy w Tabliczce Mnożenia. Podczas mistrzostw uczniowi rozegrali cztery konkurencje z wykorzystaniem Kart Grabowskiego: Olimpijczyk, Krzyżak, Prymus i Szeryf. W zawodach wzięło udział 64 uczniów z klas 4 i 5, z ośmiu szkół naszej gminy. Zawodnicy rywalizowali w czteroosobowych drużynach z podziałem na klasę i płeć.

    • Warsztaty na wycieczce
     • Warsztaty na wycieczce

      W dniu 19 marca 2024 r. klasy 4B i 4E wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Miało być edukacyjnie i smacznie. Na dobry początek zawitaliśmy w gościnne progi Manufaktury Czekolady, gdzie poznaliśmy historię czekolady od ziarenka do słodkiej tabliczki, za którą przepadają wszystkie dzieci. Mieliśmy tam możliwość wykonania samodzielnie własnej tabliczki uzupełnionej smakowitymi i zdrowymi owocami liofilizowanymi. Miłym akcentem była też degustacja gorącej pitnej czekolady. Z warsztatów wyszliśmy z dyplomem „Młodszego Czekoladnika”.

    • Z wizytą w oczyszczalni ścieków…
     • Z wizytą w oczyszczalni ścieków…

      18 marca 2024r. uczniowie klasy VIIId udali się do biologicznej oczyszczalni ścieków w Radzyminie, aby zgłębić tajniki procesu filtrowania wody. Wycieczka została organizowana przez panią Ewę Wnuk w ramach współpracy ze Szkolnym Kołem Ligi Ochrony Przyrody.

      Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy oczyszczalni oraz procesem oczyszczania ścieków, a także uświadomienie im potrzeby oszczędzania wody i dbania o środowisko.

    • Jak właściwie pokierować swoim życiem i zdobyć wymarzony zawód?
     • Jak właściwie pokierować swoim życiem i zdobyć wymarzony zawód?

      W poniedziałek 18 marca br. uczniowie klas ósmych udali się wraz z opiekunami do Urzędu Miasta i Gminy Radzymin na spotkanie z Panem Wiceburmistrzem Krzysztofem Dobrzynieckim. Głównym celem wizyty było poznanie lokalnego rynku pracy, w tym możliwości zatrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami oraz oferty szkół ponadpodstawowych w naszym rejonie.Nieśmiałe na początku pytania, przerodziły się w miłą rozmowę dotyczącą m.in. codziennych obowiązków wiceburmistrza, planów inwestycyjnych związanych z rozwojem Radzymina, ale też problemów, z jakimi borykają się mieszkańcy naszej gminy.Aktywność uczniów podczas rozmowy świadczy o tym, iż interesują się sprawami swojej małej ojczyzny i nie boją się zadawać trudnych pytań.Spotkanie zakończyliśmy złożeniem życzeń świątecznych i wykonaniem wspólnych zdjęć.Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi Dobrzynieckiemu za ciekawą lekcję i zapraszamy

    • „Wsi spokojna, wsi wesoła…”
     • „Wsi spokojna, wsi wesoła…”

      15 marca 2024r. uczniowie klasy IIIb, IIIe, IIIf i IIIg wyruszyły do Sierpca do Muzeum Wsi Mazowieckiej. Pobyt tam został podzielony na dwa etapy – pierwszy to warsztaty robienia palm, a drugi zwiedzanie skansenu. Najpierw skierowaliśmy się na warsztaty robienia palm, które wykonywaliśmy pod czułym okiem Pań instruktorek. Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawostek o tradycjach i zwyczajach wsi polskiej.

    • Misterium Męki Pańskiej
     • Misterium Męki Pańskiej

      „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje” (Mt 16, 24)

      W czwartkowe popołudnie, 14 marca społeczność „Stalowej Jedynki” wzięła udział w Misterium Męki Pańskiej, które odbyło się w Miejskiej Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina w Radzyminie.

    • Dzień Recyklingu
     • Dzień Recyklingu

      Z okazji Dnia recyklingu uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej, po obejrzeniu krótkiego filmu edukacyjnego, wykonali wspólną pracę plastyczną, przedstawiającą właściwą segregację odpadów. Hasło przewodnie brzmiało Wszystkie dzieci segregują śmieci.

      Organizatorzy: Marija Rusinowicz, Magdalena Ślifirczyk, Katarzyna Sałańska, Izabela Dudek

    • Pasowanie na czytelnika
     • Pasowanie na czytelnika

      W marcu uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Podczas przygotowanej uroczystości uczniowie zapoznali się z zasadami i regulaminami obowiązującymi w bibliotece. Odgadywali bajkowe zagadki, zapoznali się z księgozbiorem biblioteki. Dowiedzieli się także jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Na koniec złożyli przyrzeczenie czytelnika, że zawsze będą szanować książki.
      Na pamiątkę każdy nowy czytelnik biblioteki otrzymał zakładkę oraz drobny upominek.
      Szkoła uczestniczy w programie " Czytające Szkoły" z Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom, wychowawcy klas I -III czytają codziennie dzieciom wybrane fragmenty książek, więc wierzymy, że uczniowie będą często odwiedzać bibliotekę i czytać wypożyczone książki.

      Opracowanie: Agnieszka Dudek, Agnieszka Cichy

    • Gminny Turniej Warcabowy
     • Gminny Turniej Warcabowy

      Dnia 15 marca br. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Warcabowym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Zachuta z 4e, Ksawery Lepa z 5b oraz Ignacy Banasiak z 6b, Klara Pachulska z 8c i Jakub Spors z 8c - uczniowie ci byli najlepsi w eliminacjach szkolnych.

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 15.04.2024
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 1006592
   • Projekty, programy edukacyjne...

   •  

      

     

     

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
   • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
   • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79
   • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych