• Serdecznie witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie. Nasza placówka jest szkołą publiczną. Organem prowadzącym jest Gmina Radzymin, a nadzór pedagogiczny sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.
    Z naszej witryny internetowej dowiesz się m. in. o aktualnych wydarzeniach szkolnych, przeczytasz o osiągnięciach i sukcesach uczniów, znajdziesz przeróżne informacje dotyczące naszej placówki.
   • Ślubowanie klas pierwszych 2017
   • Dzień Dziecka 2017
   • Zielona Szkoła w Kotlinie Kłodzkiej 2017
     • Kartka dla lotnika

      Drodzy Uczniowie,

      W środę 3 listopada 102 urodziny będzie obchodził Pan Mieczysław Frąckiewicz, lotnik Polskich Sił Powietrznych. W czasie II wojny światowej został zesłany na Sybir. Z Armią Andersa dotarł do Europy. Zgłosił się do służby w lotnictwie i w kwietniu 1943 r. przybył do Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu szkolenia na radiooperatora otrzymał przydział do 304 Dywizjonu Bombowego „Ziemi Śląskiej im. ks. Józefa Poniatowskiego”. Po zakończeniu II wojny światowej nie wrócił do Polski.

    • Wycieczka do Żelazowej Woli
     • Wycieczka do Żelazowej Woli

      Dnia 13 października br. uczniowie z klasy 3a oraz 3g wraz z p. Barbarą Gierą oraz p. Justyną Zborowską wybrali się na wycieczkę do Żelazowej Woli, gdzie w 1810 r. urodził się Fryderyk Chopin.
      Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzenia dworku, w którym przyszedł na świat największy polski kompozytor. Historyczna oficyna jest jedynym obiektem pamiętającym czasy, gdy w jej wnętrzach mieszkała rodzina Chopinów. Z dużym zainteresowaniem przekraczaliśmy progi domu oglądając kolejne pomieszczenia, ich wystrój, fotografie rodzinne, jednocześnie wsłuchiwaliśmy się w bogate, historyczne informacje, które przekazywał nam pan przewodnik. Potem długo spacerowaliśmy
      po parku w Żelazowej Woli. Był to niepowtarzalny spacer przy dźwiękach polonezów, mazurków i etiud naszego kompozytora. Podziwialiśmy pomnik Fryderyka Chopina oraz rzekę Utratę, na której zbudowany jest fantazyjny most, po którym przeszliś

    • Akcja edukacyjna „Poznaj dzieje Radzymina – małego miasteczka z wielką historią”
     • Akcja edukacyjna „Poznaj dzieje Radzymina – małego miasteczka z wielką historią”

      W poniedziałek 11 października br. uczniowie należący do Koła Historycznego „Wiarus” uczestniczyli w wycieczce w ramach szkolnej akcji edukacyjnej „Poznaj dzieje Radzymina – małego miasteczka z wielką historią”. Celem naszej wycieczki było poznanie dziejów radzymińskich Żydów, które stanowią część historii naszego miasta. Żydzi uciekający przed carskimi prześladowaniami chętnie zasiedlali polskie ziemie znajdując tu sprzyjające warunki do rozwoju, spokojnej pracy i kultywowania własnej tradycji. Nasze miasto przez trzy stulecia był miejscem wspólnego funkcjonowania dwu społeczności – polskiej i żydowskiej. Zamieszkujący od XVII wieku w Radzyminie Żydzi zajmowali się handlem, rzemiosłem, a także dzierżawą ogrodów oraz udzielaniem miejscowym kupcom i rzemieślnikom pożyczek pod zastaw. Swoje warsztaty mieli żydowscy krawcy, szewcy, kuśnierze, rymarze i farbiarze tkanin. Na począ

    • PIERWSZOKLASIŚCI W AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA
     • PIERWSZOKLASIŚCI W AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA

      W bieżącym roku szkolnym 2021/2022 kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do XIII edycji Akademii Bezpiecznego Puchatka – ogólnopolskiego programu edukacyjnego, którego celem jest edukacja uczniów klas I w zakresie bezpieczeństwa, uczenia dzieci bezpiecznych zachowań na drodze, w domu, w szkole i podczas korzystania z Internetu. Dzięki projektowi dzieci poznają również podstawowe zasady radzenia sobie z emocjami, szacunku do swoich rówieśników i empatii.

    • Wycieczka do Warszawy
     • Wycieczka do Warszawy

      8 października 2021r. klasy 4a i 4c pod opieką wychowawców p. J. Czestkowskiej i I. Jaworskiej udały się na wycieczkę do Warszawy. Mieliśmy okazję podziwiać uliczki warszawskiej Starówki, a także zgłębiać tajemnice kryjących się tu opowieści i legend. Na chwilę zatrzymaliśmy się przy śmiesznym kataryniarzu, który specjalnie dla naszej grupy zaśpiewał piosenkę O Warszawie. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Zamek Królewski, który wywarł na nas ogromne wrażenie, tym bardziej, że niektórzy z nas byli tu pierwszy raz. W komnatach króla Stasia podziwialiśmy piękne eksponaty, a wśród nich meble, obrazy, rzeźby, zbroje rycerskie i wiele innych. Ta wycieczka wszystkim bardzo się podobała i na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

    • Klub Twórczego Konstruktora Lego – „Ładne masz kły” – o sztuce mówienia komplementów
     • Klub Twórczego Konstruktora Lego – „Ładne masz kły” – o sztuce mówienia komplementów

      Klub Twórczego Konstruktora Lego żwawo wystartował od początku września. Uczniowie z radością rozpoczęli działania twórcze. Na ostatnich zajęciach uczniowie z klas V a, VI c i VII c tworzyli ludziki według własnych pomysłów. Następnie ludziki zapoznawały się i miały za zadanie mówić sobie nawzajem komplementy. Pojawiły się wypowiedzi w stylu: „Ładne masz kły” 😊 „Interesujące oczy”, „Ciekawie kręci się panu głowa”. W ramach zajęć ćwiczymy twórcze myślenie, ale przede wszystkim dzięki zabawie uczymy się współpracy, konstruktywnej komunikacji w czasie wymieniania się klockami czy zaplanowanych kompetencji społecznych – w tym wypadku sensu mówienia szczerych komplementów. W galerii zdjęć można obejrzeć niesamowite pomysły uczniów. Bardzo dziękuję uczniom za zaangażowanie, uśmiech i radość tworzenia.

    • Dzień Drzewa - konkurs plastyczny
     • Dzień Drzewa - konkurs plastyczny

      Zapraszamy uczniów klas IV - VIII do Konkursu plastycznego, który polega na przygotowaniu pracy plastycznej w formie kartki pocztowej (A4) nawiązującej do hasła "ŁĄCZĄ NAS DRZEWA."

      Za przeprowadzenie konkursu w klasach IV-VI odpowiedzialna jest p. Maria Klimkiewicz, a za klasy VII-VIII, p. Agata Drzewek. Prace w podpisanej kopercie zbieramy do 28 października 2021 r. Rozstrzygnięcie konkursu 10 listopada 2021.

    • Bieg im. o. Józefa Jońca
     • Bieg im. o. Józefa Jońca

      W czwartek 7 października 2021 uczniowie klas czwartych wzięli udział w XII corocznym Jesiennym Biegu Przełajowym im. o. Józefa Jońca.

      Klasyfikacja pierwsza dziesiątka biegu:

      Dziewczęta

      1. Jaszkowska Nina IV a
      2. Brzezińska Lena IV b
      3. Kubik Alicja IV a
      4. Gałucha Wiktoria IV b
      5. Tarap
    • 101. rocznica śmierci majora Stefana Waltera
     • 101. rocznica śmierci majora Stefana Waltera

      W poniedziałek 4 października br. w 101. rocznicę śmierci majora Stefana Waltera – bohatera wal z bolszewikami w 1920 roku w miejscu jego śmiertelnego zranienia zapłonęły znicze – ognie naszej pamięci .Zgodnie z wieloletnią tradycja uczniowie, nauczyciele i rodzice oddali hołd bohaterskiemu dowódcy 29 pułku Strzelców Kaniowskich, który z żołnierzami Wojska Polskiego bronił naszego prawa do posiadania własnej ojczyzny.

    • Wirtualny Teatr Historii
     • Wirtualny Teatr Historii

      W poniedziałek 4 października br. uczniowie klasy VIII b pod opieką wychowawcy odwiedzili niezwykłe mobilne centrum edukacyjne – Wirtualny Teatr Historii "Niepodległa”, który na dwa dni zawitał w Radzyminie. Mobilne centrum edukacyjne, które zwiedzaliśmy umieszczone jest w specjalnym, rozsuwanym samochodzie ciężarowym podzielonym na kilka stref. Mieliśmy okazję poznać najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia Polaków z lat 1918–1921, zobaczyć artefakty ojców niepodległości i pamiątki po Legionach Polskich zeskanowane w 3D i prezentowane jako hologramy. Nasze zainteresowanie wzbudziła makieta polskiego pawilonu, który eksponowano na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku. Wtedy nasi przodkowie pokazali całemu światu, że z wraz niepodległą Polską odrodziła się kultura i sztuka, czego dowodem było aż 205 nagród przyznanych polskiej sekcji. Poznali

    • Uroczysta gala rozdania nagród
     • Uroczysta gala rozdania nagród

      We wtorek, 28 września br. odbyła się uroczysta gala rozdania nagród VI Międzynarodowego Konkursu Historycznego „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”. Organizatorem konkursu był Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Wydarzenie uzyskało Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Jednym ze współorganizatorów konkursu, co warte podkreślenia od kilu lat jest nasza szkoła. Głównym celem konkursu było: budzenie i utrwalanie dumy z dziedzictwa narodowego., pogłębienie wiedzy historycznej. doskonalenie umiejętności samodzielnego poszukiwania, gromadzenia i selekcjonowania informacji z różnych źródeł, kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1920, oraz promowanie młodych twórców i zachęcanie ich do doskonalenia

    • Wystawa fotografii w Bibliotece Publicznej Radzymin
     • Wystawa fotografii w Bibliotece Publicznej Radzymin

      W poniedziałek 27 września 2021 r. uczniowie klasy VIII b pod opieka wychowawcy odwiedzili gościnne progi Biblioteki Publicznej w Radzyminie. Powodem wizyty była wystawa fotografii naszego miasta z pierwszych miesięcy niemieckiej okupacji. Zasadniczą część wystawy stanowi 27 fotografii z września i października 1939 roku, które pochodzą z oryginalnych negatywów (format 24x36 mm) odnalezionych w Niemczech. Ich wykonawcą był żołnierz z 217. Dywizji Piechoty, która jako rezerwa 3. Armii Wehrmachtu brała udział w ataku na Polskę, m.in. w działaniach bojowych pod Mławą, Serockiem oraz w rejonie Ryni. Po zdobyciu Warszawy we wrześniu 1939 roku, część oddziałów ze wspomnianej dywizji pełniło funkcję sił okupacyjnych w północnej i środkowej Polsce. W Radzyminie żołnierze niemieccy z 217. Dywizji Piechoty przebywali do kwietnia 1940 roku, a następnie wzięli udział w ataku na Francję. Druga cz

    • 82. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
     • 82. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

      W sobotę 25 września 2021 r. delegacja szkoły w asyście Pocztu Sztandarowego uczestniczyła na Cmentarzu Poległych w Radzyminie w uroczystości z okazji 82. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. 27 września 1939 roku w oblężonej przez Niemców Warszawie gen. Michał Tokarzewski-Karaszewicz utworzył wraz z grupą oficerów WP Służbę Zwycięstwu Polski – konspiracyjną organizację wojskową, mającą kontynuować walkę przeciwko obu okupantom. 13 listopada 1939 roku premier rządu RP na uchodźstwie gen. Władysław Sikorski powołał Związek Walki Zbrojnej. 14 lutego 1942 roku gen. Sikorski przekształcił ZWZ w Armię Krajową. Najważniejszym celem AK było prowadzenie walki z Niemcami oraz przygotowywanie kadr i sformowanie jednostek wojskowych w celu wywołania powstania przeciw okupantowi. W ramach pionu cywilnego podziemnego państwa zajmowano się m.in. stanowieniem i egzekucją prawa oraz edukac

    • Sprzątanie Świata 2021
     • Sprzątanie Świata 2021

      Jak co roku, Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie, przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczne hasło "Myślę, więc nie śmiecę" - nie tylko jest promocją ograniczenia wytwarzania odpadów, ale także lekcją poszanowania miejsc pamięci wolnych od śmieci. Uczniowie naszej szkoły porządkowali Skwer pamięci przy ul. Polnej w Radzyminie. Jest to miejsce szczególne, bo od niedawna łączy pamięć o historii z funkcją wypoczynkową.

    • JESIENNY KĄCIK KLASY 1a i 3e
     • JESIENNY KĄCIK KLASY 1a i 3e

      Jesień jest piękną porą roku, która obfituje w rozmaite barwy: żółcienie, czerwienie, brązy oraz zielenie. Nasze dzieci podczas jesiennych spacerów z rodzicami oraz spacerów organizowanych w szkole zbierają żołędzie, kasztany, jarzębinę, kolorowe liście, szyszki, a także nasiona klonu i z wielką radością przynoszą je do sali. To wszystko przydało się uczniom do zrobienia jesiennych ludzików. Uroda jesieni oraz jej skarby stały się dla nas inspiracją podczas wykonywania prac plastycznych..

    • Kartka dla Blanki
     • Kartka dla Blanki

      Szkolne Koło Caritas spełniło prośbę Zuzi Kowalskiej i wzięło udział w przygotowaniu urodzinowych kartek dla Blanki. Blanka 20.IX.2021 r. obchodziła 4 urodziny. Dziewczynka podobnie jak nasza Zuzia choruje na nowotwór. Nasi młodsi uczniowie przygotowali kolorowe kartki, laurki i rysunki z ciepłymi, serdecznymi życzeniami dla Solenizantki. Mamy nadzieję, że w tym szczególnym dniu choć na chwilę udało nam się sprawić radość i oderwać myśli od tej strasznej choroby.

    • Akcja "Góra Grosza"
     • Akcja "Góra Grosza"

      Nasza szkoła dołącza do akcji „Góra Grosza”. W tym roku akcja jest przeprowadzana już po raz dwudziesty drugi.

      Najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie i realizować marzenia. Tysiące dzieci przebywających w opiece zastępczej” czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

    • WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE klas I
     • WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE klas I

      W ramach omawianej tematyki dotyczącej bezpieczeństwa na drogach, wszystkie klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę na najbliższe skrzyżowanie. Celem naszej wyprawy była obserwacja ruchu ulicznego, znaków drogowych, rowerzystów, ale przede wszystkim praktyczne ćwiczenia w prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię z sygnalizacją świetlną oraz w oznakowanych miejscach bez sygnalizacji. Dzieci poradziły sobie świetnie stosując 5 zasad: zatrzymaj się przed przejściem, spójrz w lewo, spójrz w prawo, spójrz w lewo, jeśli nic nie jedzie, przejdź spokojnie na drugą stronę.

    • Światowy Dzień Sybiraka
     • Światowy Dzień Sybiraka

      „Bronią, kosami, widłami i siekierami bij swoich odwiecznych wrogów – polskich panów”.

      /fragment odezwy jednego z dowódców Armii Czerwonej z września 1939 roku/

      W piątek 17 września minęła 82. rocznica agresji Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę. Tego dnia obchodzony jest też Światowy Dzień Sybiraka, który od 2013 r. jest świętem państwowym. 17 września 1939 roku Armia Czerwona realizując postanowienia zawartego 23.08.1939 r. z paktu Ribbentrop - Mołotow wkroczyła na wschodnie ziemie II Rzeczpospolitej. Dla broniącej się przed najazdem niemieckim Polski był to cios w plecy. Państwo polskie zaatakowane z dwóch stron nie było w stanie obronić swojego terytorium. Najeźdźcy podzielili między siebie strefy okupacyjne. Polacy zamieszkujący wschodnie województwa Rzeczpospolitej znaleźli się pod okupacją sowiecką i bardzo szybko stali się ofiarami terroru. Sowieci dokony

    • Lekcja historii w terenie
     • Lekcja historii w terenie

      Dnia 16 września 2021r. kl. VB wraz z wychowawczynią p. Marią Klimkiewicz oraz panią Agnieszka Milewską i panem Grzegorzem Jeleń nauczycielem historii wybraliśmy się na lekcje historii w terenie, do miasta Radzymin. Celem wycieczki było poznanie ważnych miejsc pamięci dla historii Radzymina i integracja klasy. Pierwszym punktem, przy którym się zatrzymaliśmy był pomnik przyrody, DĄB WOLNOŚCI posadzony w listopadzie 1918 roku na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości. Następny punktem był pomnik WINCENTEGO WITOSA, który został postawiony na pamiątkę 76 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Postawiony on został w Radzyminie dla upamiętnienia pobytu wśród żołnierzy polskich w okopach pod Radzyminem Premiera Rządu Obrony Narodowej Wincentego Witosa. Kolejnym miejscem przy, którym się zatrzymaliśmy był DĄB PAMIĘCI posadzony w ramach programu „Katyń… ocalić od zapomnienia”. Dla uhon

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 25.10.2021
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 509288
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • (+48) 22 786-72-79 fax. 22 7865031
   • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN
 • Galeria zdjęć

   brak danych