• Narodowy Fundusz Rozwoju Czytelnictwa 2.0
   • Serdecznie witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie. Nasza placówka jest szkołą publiczną. Organem prowadzącym jest Gmina Radzymin, a nadzór pedagogiczny sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.
    Z naszej witryny internetowej dowiesz się m. in. o aktualnych wydarzeniach szkolnych, przeczytasz o osiągnięciach i sukcesach uczniów, znajdziesz przeróżne informacje dotyczące naszej placówki.
   • Ślubowanie klas pierwszych 2017
   • Dzień Dziecka 2017
   • Zielona Szkoła w Kotlinie Kłodzkiej 2017
    • Mikołajki w naszej szkole
     • Mikołajki w naszej szkole

      „Kiedy przyjdzie sroga zima, śnieżek świat zasypie
      Wtedy przyjdzie gość wesoły, prezenty przyniesie…”

      Jak co roku 6 grudnia był radosnym i wyczekiwanym dniem w naszej szkole. Na cześć Świętego Mikołaja, biskupa z Miry, który cały swój majątek rozdał ubogim i potrzebującym, każdy kto mógł założył na głowę mikołajkową czapkę. W taki sposób nasza społeczność świętowała nadejście wyczekiwanego gościa. Święty Mikołaj wraz ze swymi śnieżynkami, zawitał w szkolne progi, zajrzał do każdej sali i wręczył wszystkim dzieciom podarunki. Organizatorem tego dnia byli uczniowie zaangażowani w prace Samorządu Uczniowskiego oraz wolontariatu, którzy pod kierunkiem opiekuna p. Zbigniewa Więcha i dzięki Radzie Rodziców (głównym sponsorom mikołajkowych prezentów) zatroszczyli się, aby wszyscy byli uśmiechnięci i mieli dobry humor.
      Klasy: 3a, 3c, 3e pod kierunkiem swych wychowawczyń p. Agaty Szczepanik, p

    • "Paczka na Kresy"
     • "Paczka na Kresy"

      W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, jak co roku Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w dniach od 11.2022 do 01.12.2022 uczestniczyła w akcji charytatywnej „Paczka na Kresy”.

      Akcja organizowana i przeprowadzana jest przez Fundację „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”. Polegała ona na zbiórce darów i funduszy przeznaczonych na świąteczne paczki dla rodaków, którzy w sercu nadal noszą miłość do Rzeczpospolitej, ale także dla tych , którym chcemy o tej miłości przypomnieć.

    • Mikołajki w Twierdzy Modlin
     • Mikołajki w Twierdzy Modlin

      Dnia 06.12.2022r. uczniowie klasy 8a i 8d z opiekunami: p. Emilią Żmijewską- Łapińską , p. Dorotą Chacińską oraz p. Agatą Drzewek wybrali się na wycieczkę szkolną do Twierdzy w Modlinie.

      Modlin – twierdza położona u zbiegu Wisły i Narwi, jest jednym z największych i najistotniejszych pomników inżynierii wojskowej w Polsce. Na terenie Twierdzy znajduje się najdłuższy budynek w Europie o długości prawie 2,5 kilometra – są to koszary.

    • Rady Pomocy Żydom "Żegota"
     • Rady Pomocy Żydom "Żegota"

      W niedzielę 4 grudnia br. minęła 80 rocznica powołania Rady Pomocy Żydom „Żegota”. Konspiracyjna Rada Pomocy Żydom, działająca pod kryptonimem "Żegota" przy Delegaturze Rządu RP na Kraj, powstała 4 grudnia 1942 r. w wyniku przekształcenia Tymczasowego Komitetu Pomocy Żydom, założonego kilka miesięcy wcześniej z inicjatywy Zofii Kossak–Szczuckiej i Wandy Krahelskiej–Filipowiczowej. Rada Pomocy Żydom ,,Żegota" była jedyną w okupowanej przez Niemców Europie instytucja państwowa ratująca ludność żydowską od zagłady.

    • Andrzejkowych zabaw CZAR
     • Andrzejkowych zabaw CZAR

      Andrzejki to, zgodnie z wiekową tradycją, czas wróżenia. Potwierdza to przysłowie: „Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze”. Pierwotnie wróżby te dotyczyły tylko spraw matrymonialnych, dziś jednak to przede wszystkim zabawa w odgadywanie, co przyniesie nam przyszłość. Jak wywróżyć szczęśliwy, pełen spełniających się marzeń los, wiedzieli, podczas tegorocznych Andrzejek, uczniowie klas ósmych, którzy pod kierunkiem Samorządu Uczniowskiego przygotowali zabawy. Wszystkie cieszyły się wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów klas III-V, uczestniczących w andrzejkowej zabawie. Zestaw wróżb był bardzo różnorodny: tradycyjne andrzejkowe serca, kwiatowa wróżba, karciane pytania, zodiak. Ale też można było sobie powróżyć z magicznej kostki, koła fortuny, kartek na wodzie, kubeczków przyszłości.

    • Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole
     • Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole

      Dnia 29 listopada 2022 r. w ramach akcji "Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole" odwiedzili naszą szkołę zasłużeni sportowcy: p. Katarzyna Marszał - medalistka paraolimpiady w Rio, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, p. Filip Szymański - reprezentant Polski, medalista Mistrzostw Polski, zawodnik polskiej SuperLigi oraz Dyrektor Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu p. Damian Mogielnicki, trener tenisa stołowego p. Krystian Marek i p. Marek Zalewski, który poprowadził całe spotkanie.

    • W KRAINIE DREWNA
     • W KRAINIE DREWNA

      W ramach rozszerzenia podstawy programowej, uczniowie klasy 2B i 2G pojechali do Ośrodka Edukacji Technicznej „PINOKIO” w Słomczynie, aby poznać jakie tajemnice kryje drewno. Na początek dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących warstw lasu, rodzajów drzew, zwierząt i roślin zamieszkujących to środowisko. Poznały również budowę drzewa, usłyszały wiele ciekawostek dotyczących lasu, dowiedziały się, co oznacza liczba słoi w pniu oraz jakie zastosowanie ma drewno. Po prezentacji odbyły się gry i zabawy edukacyjne utrwalające i sprawdzające zdobytą przez dzieci wiedzę. Kolejnym punktem programu była wizyta w nowoczesnej stolarni, gdzie odbył się pokaz maszyn i urządzeń służących do prac stolarskich i obróbki drewna tj. frezarka, szlifierka, pilarka, wiertarka. Wszyscy z zainteresowaniem patrzyli, jak tworzy się z drewna różne przedmioty np. ramy okienne, meble, figurki. Nastę

    • 192. rocznica wybuchu Powstania Listopadowego
     • 192. rocznica wybuchu Powstania Listopadowego

      We wtorek 29 listopada 2022 roku minie 192. rocznica wybuchu powstania listopadowego będącego zrywem niepodległościowym skierowanym przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Głównymi przyczynami wybuchu powstania były rządy cara Mikołaja I, łamanie przez niego konstytucji z 1815 roku, wprowadzenie cenzury, prześladowania organizacji patriotycznych. W walkach powstańczych 56 tysięcy polskich żołnierzy dysponujących 140 armatami bohatersko powstrzymywało ponad 115 tysięczną carską armię wyposażoną w 350 dział idącą na Warszawę. Przez prawie 10 miesięcy naród polski prowadził walkę z największą potęgą militarną Europy odnosząc w niej poważne, lecz przejściowe sukcesy. Rozpoczęte w listopadową noc powstanie narodowe było największym wysiłkiem zbrojnym w polskich walkach wyzwoleńczych XIX wieku. Po klęsce powstania zlikwidowano polskie wojsko, ograniczono drastycznie autonomię Królestwa Polskiego a jego

    • Powstanie Zamojskie
     • Powstanie Zamojskie

      W nocy z 27 na 28 listopada br. minie 80. rocznica rozpoczęcia przez Niemców wielkiej akcji pacyfikacyjno-wysiedleńczej na Zamojszczyźnie oraz wybuchu Powstania Zamojskiegodrugiego co do wielkości po Powstaniu Warszawskim oraz największego pod względem czasowym i terytorialnym aktu zorganizowanego oporu Polaków przeciw zbrodniczej polityce III Rzeszy. W wyniku niemieckiego planu Zamojszczyzna miała stać się pierwszym obszarem osadniczym dla III Rzeszy Niemieckiej. Na terenie powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego planowano utworzyć tzw. Niemiecki Okręg Osiedleńczy. Na terenie Zamojszczyzny Niemcy spacyfikowali 297 wsi , usuwając z nich około 110 tysięcy mieszkańców , w tym 30 tysięcy dzieci. Wysiedlaną ludność, po pobycie w obozach przejściowych w Zamościu i Zwierzyńcu, wywożono na przymusowe roboty do Niemiec i do obozów koncentracyjnych. Szcze

    • Wycieczka do teatru Capitol
     • Wycieczka do teatru Capitol

      25 listopada Uczniowie klas Ie i If wraz z wychowawczyniami p. Jolantą Łuczyk oraz p. Kamilą Tyburską udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w teatrze Capitol, gdzie obejrzeliśmy sceniczną adaptację dzieła literackiego „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” autorstwa Hugha Loftinga. Doktor Dolittle wraz ze swoimi podopiecznymi: Świnką Geb-Geb, małpką Czi-Czi i Papugą Polinezją zabrał Nas w niezwykły świat pełnej przygód przyjaźni przy specjalnie skomponowanych do spektaklu piosenkach, przybliżających młodemu widzowi cechy naszych bohaterów. Przedstawienie rozwija wyobraźnię dziecka i jest idealne na wprowadzenie oraz zapoznanie dziecka z kulturą teatralną. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Następnie pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski. Podziwialiśmy ni

    • „…KINDERSZTUBA DOBRA RZECZ, KAŻDY TO POWINIEN MIEĆ…” 
     • „…KINDERSZTUBA DOBRA RZECZ, KAŻDY TO POWINIEN MIEĆ…” 

      W dniu 25. Listopada 2022 r. uczniowie klas 5A oraz 5C pod opieką nauczycielek: Joanny Czestkowskiej, Moniki Czajkowskiej oraz Iwony Jaworskiej wzięli udział w niezwykle ciekawej lekcji „Gawęda o zachowaniu się przy stole” w Domu Polonii w Pułtusku. Z uwagi na to, że kuchnia i kultura jedzenia stanowią ważny element naszej kultury, nasi uczniowie mieli możliwość pod kierunkiem zamkowego Mistrza Kelnerstwa dowiedzieć się jak zachowywać się przy stole, jak spożywać posiłki, korzystać z zastawy stołowej. Następnie podczas obiadu mieli możliwość wykorzystać swoje umiejętności w praktyce. Uczniowie zgłębiali umiejętność nakrywania, podawania do stołu, a także jedzenia trudnych potraw.

    • Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów
     • Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów

      W poniedziałek 21 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów. Organizatorem konkursu jest Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

      I część I etapu polegała na rozwiązaniu testu pisemnego składającego się z 60 pytań. Test był jednakowy dla wszystkich uczestników w całej Polsce z podziałem na grupy A i B oraz został przeprowadzony o tej samej porze o godz. 15:00. Na rozwiązanie testu przeznaczono 45 minut. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Spośród 42 uczniów klas VI, VII i VIII, do II części II etapu zakwalifikowało się aż 15 osób. Są to: Gutowska Aniela, Łapiński Piotr, Sawicka Aneta, Kryszkiewicz Aleksandra, Skórka Szymon, Kelman Weronika, Pieńczuk Igor, Woźniak Alicja, Korczak Igor, Wojtowicz Aneta, Czajkowska Wiktoria, Rozbicka Gabriela, Klimek Zuzanna, Sochacki

    • "Jestem bohaterem"
     • "Jestem bohaterem"

      W piątek 18 listopada 2022r. w klasie IIe odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Jestem bohaterem”. Lenka wraz z mamą wprowadziły do naszej grupy nutkę naukową i artystyczną. Zajęcia rozpoczęła Lena, która z fascynacją opowiadała o swojej hodowli mrówek żniwiarek (Messor barbarus), które występują na południu Europy i są zdecydowanie sucholubne. Ciekawostką jest to, że w warunkach hodowlanych dobrze jest je poddać hibernacji na jakieś dwa miesiące. Lena wykazała się niezwykłą znajomością tematu. Wszyscy byli zachwyceni !!!

    • Warszaty profilaktyczne
     • Warszaty profilaktyczne

      Dnia 17 listopada 2022 r. dla uczniów klas IV - VIII zostały zorganizowane warszaty profilaktyczne dotyczące szkodliwości palenia papierosów. Prelekcja była prowadzona przez przewdstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wołominie. Na koniec warsztatów dla wybranych klas przeprowadzony był test wiedzy na podany temat. Zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody.

    • Gościmy Zespól Ludowy „Zbrucz” z Tarnopola
     • Gościmy Zespól Ludowy „Zbrucz” z Tarnopola

      ,,Łączy nas umiłowanie wolności…”

      W środę 16 listopada br. gościliśmy w naszej szkole Zespól Ludowy „Zbrucz” z Tarnopola. Nazwa zespołu pochodzi od nazwy rzeki Zbrucz, która jest dopływem Dniestru w zachodniej Ukrainie. Już od pierwszych taktów muzyki soliści zespołu podbili serca naszych uczniów i nawiązali z nimi świetny kontakt. Zaprezentowali piosenki ukraińskie a także polskie. Z zachwytem i wielką radością nasi widzowie, wspólnie z artystami, zaśpiewali pieśń „Hej, sokoły” i inne polskie przeboje. Nie zabrakło też spontanicznej zabawy tancerzy z najmłodszymi uczniami naszej szkolnej publiczności. Ogromne wzruszenie wywołał nagrodzony gorącymi oklaskami wspólny występ artystów i uczniów szkoły , których ojczyzną jest Ukraina. Oprócz występów solistów podziwialiśmy również grę na ukraińskich instrumentach ludowych. Występ stał na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Profesjona

    • Szkolny konkurs wiedzy o historii i działalności OSP Radzymin
     • Szkolny konkurs wiedzy o historii i działalności OSP Radzymin

      "Bogu na Chwałę ,ludziom na Pożytek"

      W dniach 7 – 10 listopada br. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy o historii i działalności OSP Radzymin. Głównym celem konkursu – „Radzymińska Straż Pożarna od 120 lat ratuje, pomaga, uczy, wychowuje”, którego organizatorem było Koło Historyczne Wiarus” było: upamiętnienie 120 lat działalności straży pożarnej na ziemi radzymińskiej, zainteresowanie uczniów ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnej , tradycją radzymińskiej jednostki oraz propagowanie wzorca nowoczesnego wizerunku OSP. W konkursie udział wzięło 63 uczniów klas VI – VIII, którzy mieli do rozwiązania test składający się z 25 szczegółowych pytań dotyczących historii i współczesnych działań OSP Radzymin.

    • Wycieczka kl. 6b i 6e na Stadion Narodowy PGE
     • Wycieczka kl. 6b i 6e na Stadion Narodowy PGE

      Dnia 10 listopada 2022 r. podczas wycieczki szkolnej klasy 6b oraz 6e do Warszawy został wykorzystany aparat fotograficzny firmy SONY A7, który szkoła otrzymała w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dzięki sprzętowi mogliśmy udokumentować wizytę na Stadionie Narodowym i w Muzeum Ziemi oraz najciekawsze momenty z wycieczki, do których w każdej chwili możemy wrócić wspomnieniami dzięki zrobionym fotografiom.

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF 2022
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF 2022

      20 listopada obchodzić będziemy rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka w związku z tym nasza szkoła przystąpiła do kolejnej akcji edukacyjnej organizowanej przez UNICEF.

      Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypada w niedzielę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby świętować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w poniedziałek - 21 listopada. Zachęcamy całą społeczność szkolną, wszystkich przyjaciół naszej placówki oraz osoby, którym prawa dziecka nie są obojętne do włączenia się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W tym dniu niech króluje kolor niebieski jako symbol solidarności z dziećmi z całego świata.
      Ubierzmy się na niebiesko, mile widziane niebieskie dodatki.

    • Za wolność Naszą i Waszą
     • Za wolność Naszą i Waszą

      W ramach szkolnych obchodów 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie, uczniowie kl. VII a pod kierunkiem p. Weroniki Lewandowskiej i p. Grzegorza Jelenia przygotowali okolicznościową akademię, która stała się okazją do zamanifestowania polsko-ukraińskiej solidarności w obliczu trwającej wojny w obronie niepodległości Ukrainy...

    • "Szkoła do hymnu"
     • "Szkoła do hymnu"

      10 listopada 2022 r. cała społeczność szkoły wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami uroczyście odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się w uczczenie 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

    • 104. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości
     • 104. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

      „Nie pragniemy takiej Polski, która by nas nic nie kosztowała…”

      /Jan Paweł II/

      W piątek 11 listopada 2021 roku będziemy uroczyście obchodzić 104. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odbudowa państwa po 123 latach niewoli była w naszej historii wydarzeniem przełomowym. Wysiłek wielu pokoleń Polaków, trud i ofiara poniesiona w powstaniach narodowych, na frontach I wojny światowej i w krwawych walkach o niepodległość i granice oraz aktywne działania dyplomatyczne doprowadziły do odrodzenia się Ojczyzny. Wybitnymi postaciami tego procesu są Twórcy Niepodległej: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Jan Ignacy Paderewski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński, Wojciech Korfanty i Józef Haller. Różnili się oni przynależnością społeczną, wyznawaną religią, reprezentowali różne poglądy polityczne, urodzili się i wychowali pod różnymi zaborami. Są wśród nich żołnierze, dyplomaci, politycy i

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Piątek 09.12.2022
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 702095
   • Projekty, programy edukacyjne...

   •  

      

     

     

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
   • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79 Sekretariat (stary budynek szkoły) czynny w godz. 08.00-16.00 tel. (+48) 22 786-50-31 fax. 22 7865031
   • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych