Strona główna
„PRZYJAZNA SZKOŁA”
Rządowy program wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży „Przyjazna szkoła” w latach 2025-2027
Grupa docelowa:
Program jest skierowany do szkół, w których pobierają naukę uczniowie i uczennice z Ukrainy, którzy
spełniają warunki określone w Programie.
Realizacja Programu wspiera funkcjonowanie całej społeczności szkolnej, w tym dzieci i młodzieży
z doświadczeniem migracji lub uchodźstwa z krajów innych niż Ukraina, które pobierają naukę w
polskich szkołach, ich polskich rówieśników, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli.
50. rocznica wybuchu strajków robotniczych w Polsce
"Trzeba załodze tych czterdziestu paru zakładów, które strajkowały, powiedzieć, jak my ich nienawidzimy, jacy to są łajdacy, jak oni swoim postępowaniem szkodzą krajowi. Uważam, że im więcej będzie słów bluźnierstwa pod ich adresem (…) – tym lepiej dla sprawy. (…) To musi być atmosfera pokazywania na nich jak czarne owce, jak na ludzi, którzy powinni się wstydzić, że w ogóle są Polakami, że w ogóle na świecie chodzą..."
1054. rocznica Bitwy pod Cedynią
W środę 24 czerwca 2026 roku minęła 1054 rocznica zwycięskiej bitwy wojsk księcia Mieszka I z wojskami margrabiego Marchii Łużyckiej Hodona. Bitwa o Cedynię odbyła się 24 czerwca 972 roku między wojskami księcia Polskiego Mieszka I a margrabiego Marchii Łużyckiej Hodona, wspomaganego przez możnowładcę Zygfryda von Walbeck. Wyprawa była prywatnym przedsięwzięciem możnowładców niemieckich, niezgodnym z wcześniejszymi traktatami Mieszka I z Ottonem I. Bitwa stanowiła jedyny większy epizod najazdu Hodona na Pomorze Zachodnie opanowane kilka lat wcześniej przez władcę Polan. Bitwa pod Cedynią położyła kres planom margrabiego Marchii Łużyckiej na opanowanie Pomorza Zachodniego.
Ósmoklasiści podzielili się doświadczeniami z udziału w grupowej mobilności uczniów
23 czerwca 2026 r. uczniowie klas VIII, którzy uczestniczyli w grupowej mobilności uczniów w Havirovie w Czechach w ramach programu Erasmus+, zaprezentowali społeczności szkolnej efekty swojego udziału w projekcie. Spotkanie zostało zorganizowane dla uczniów klas IV–VII Stalowej Jedynki, którzy w kolejnych latach również będą mogli ubiegać się o udział w podobnych przedsięwzięciach edukacyjnych.
Relacja z realizacji programu MAŁY MISTRZ
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas 2a, 2c, 2g, 3d, 3g wraz z wychowawcami uczestniczyli w ogólnopolskim programie Mały Mistrz, którego celem jest promowanie aktywności fizycznej, rozwijanie sprawności ruchowej oraz kształtowanie zdrowych nawyków wśród dzieci. W trakcie realizacji programu uczniowie brali udział w różnorodnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych, grach i zabawach ruchowych oraz zadaniach rozwijających umiejętności motoryczne. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w proponowanych aktywnościach, zdobywając kolejne sprawności i doskonaląc swoje umiejętności. Program przyczynił się do wzrostu zainteresowania uczniów aktywnym stylem życia, rozwijania współpracy w grupie, zasad fair play oraz odpowiedzialności za własne zdrowie. Realizacja założonych celów przebiegała zgodnie z harmonogramem, a uczniowie chętnie podejmowali nowe wyzwania sportowe. Udział w programie Ma
Eko-Detektywi w akcji! Cyfrowa ekologia na lekcjach informatyki
Czy wysyłanie memów i trzymanie tysięcy starych zdjęć w telefonie może szkodzić środowisku? Uczniowie klas 5 naszej szkoły już znają odpowiedź na to pytanie!
W ostatnich dniach na lekcjach informatyki realizowaliśmy wyjątkowy projekt pt. „Eko-Detektywi na tropie Cyfrowego Śladu”, który był realizowany w ramach uczestnictwa trojga nauczycieli (Iwona Banaszkiewicz, Iwona Jaworska, Dorota Poznańska) w kursie ekologicznym programu ERASMUS+ "Edukacja ekologiczna: nauka i działanie na rzecz lepszej przyszłości" w dniach 7-14.06.2026r. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest "cyfrowy ślad węglowy" i dlaczego wielkie serwerownie obsługujące Internet zużywają tak ogromne ilości energii.
WF od kuchni – zdrowo, smacznie i z mocą
W Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie odbyła się wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego pod hasłem „WF od kuchni”, w której udział wzięły dziewczęta z klas 5f i 6b.
Tym razem WF wyszedł trochę poza salę gimnastyczną i pokazał, że zdrowie można budować także… od kuchni! Uczennice przygotowywały zdrowe przekąski, rozmawiały o aktywności fizycznej, odżywianiu oraz o tym, jak codzienne wybory wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne.
Konkurs Interdyscyplinarny „Makieta – Najciekawsza Budowla Świata”
W ramach projektu Erasmus+ CLIL został przeprowadzony interdyscyplinarny konkurs „Makieta – Najciekawsza Budowla Świata”. Jego celem było rozwijanie kreatywności uczniów, umiejętności pracy zespołowej, kompetencji językowych oraz zainteresowań architekturą i kulturą różnych krajów świata.
Zadaniem uczestników było wykonanie makiety wybranej budowli, przygotowanie prezentacji przedstawiającej etapy jej powstawania oraz opracowanie opisu obiektu w języku angielskim. Uczniowie pracowali w zespołach, wykazując się pomysłowością, zaangażowaniem i starannością wykonania.
Zumba w ramach programu "Trzymaj Formę"
W piątek odbyły się zajęcia zumby realizowane w ramach programu Trzymaj Formę, objęte patronatem Urzędu Miasta i Gminy Radzymin. Zajęcia zostały przeprowadzone dla dwóch grup wiekowych. W pierwszej uczestniczyli uczniowie świetlicy oraz wybrane klasy II-III, natomiast druga grupa obejmowała uczniów klas IV-VIII.Podczas spotkania uczniowie mieli okazję aktywnie spędzić czas przy muzyce, rozwijać koordynację ruchową oraz przekonać się, że ruch może być doskonałą formą zabawy. Wspólne ćwiczenia dostarczyły uczestnikom wielu pozytywnych emocji, a także zachęciły do podejmowania codziennej aktywności fizycznej i dbania o zdrowy styl życia.Dziękujemy instruktorce za przeprowadzenie pełnych energii zajęć oraz wszystkim uczniom za aktywny udział i zaangażowanie.
Historia, współpraca i wspomnienia – wycieczka klas 8a i 8b
19 czerwca 2026 roku uczniowie klas 8a i 8b wybrali się na wycieczkę do Twierdzy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. W towarzystwie przewodnika odbyli spacer po zabytkowym cmentarzu oraz dziedzińcu twierdzy. Pan przewodnik w ciekawy sposób przybliżył historię Twierdzy Modlin oraz opowiedział o jej funkcjonowaniu na przestrzeni lat.
"Potyczki matematyczne" rozstrzygnięte
Szkolny konkurs „Potyczki Matematyczne” został rozstrzygnięty. W Konkursie wzięli udział uczniowie klas 7 w kategorii: test wiedzy matematycznej. Do rywalizacji zgłosiło się 22 uczniów.
1 miejsce Michalina Żak VII B
2 miejsce Julia Suchta VII F
3 miejsce Karolina Rybicka VII A oraz Beata Kwaśnik VII G
Wielki sukces naszych trzecioklasistów! Dwujęzyczne przedstawienie w ramach projektu Erasmus+
W czerwcu dla uczniów klasy III d nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą angielsko- polską scenę teatralną! Uczniowie pod opieką p. Anety Jusińskiej i Natalii Skorupki przygotowali wyjątkowe, dwujęzyczne przedstawienie kukiełkowe pt. „Little Red Riding Hood and the Forest Guardians” /„Czerwony Kapturek i Strażnicy Lasu”. Spektakl powstał w ramach realizowanego w naszej szkole projektu Erasmus+.
Wycieczka wielodniowa w Gwarku
Miejsce wyjazdu: Gwarek - Centrum Aktywnego Wypoczynku(Piękna Góra -Mazury),
Termin: 15-17 czerwca 2026r,
Uczestnicy: uczniowie klasy 8e i 6e wraz z opiekunami panią Agatą Drzewek, panem Zbigniewem Więchem, panią Wiolettą Wielgat,
Cel wyjazdu: integracja zespołu klasowego, rozwijanie samodzielności oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.
Odwiedziny Przedszkolaków
W ostatnich dniach klasę 2D odwiedzili przyszli uczniowie naszej szkoły. Była to doskonała okazja, aby poznać szkolne życie i oswoić się z nowym miejscem przed rozpoczęciem nauki w pierwszej klasie. Podczas wizyty zwiedzili szkołę, obejrzeli sale lekcyjne oraz inne ważne miejsca. Następnie odwiedzili klasę 2D, gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Z zainteresowaniem zajęli miejsca w szkolnych ławkach i chętnie wykonywali przygotowane dla nich zadania. Nie zabrakło uśmiechów, ciekawych pytań i wspólnej zabawy. Do zobaczenia we wrześniu!
Sukces naszej uczennicy w ogólnopolskim konkursie historyczno-plastycznym
Z ogromną radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Oliwia Malczewska z klasy 7g została laureatką ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez IPN: „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”.
Zadaniem uczestników było przygotowanie komiksu w języku polskim, przedstawiającego historię osadzoną w realiach ważnych wydarzeń z najnowszych dziejów Polski. Tegoroczna edycja konkursu nawiązywała do rocznic protestów społecznych – Poznańskiego Czerwca 1956 oraz wydarzeń radomskich z czerwca 1976 roku.
"Moja rodzina - największy skarb"
Uczniowie klasy 2D przygotowali wyjątkowy występ artystyczny pt. "Moja rodzina - największy skarb". Dzieci zaprezentowały wzruszający program słowno-muzyczny, podczas którego recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz prezentowały układy taneczne. W ten sposób wyraziły swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla rodziców oraz najbliższych.Występ dostarczył wielu pięknych emocji i wywołał uśmiechy na twarzach zgromadzonych gości. Na zakończenie uczniowie wręczyli swoim bliskim własnoręcznie przygotowane upominki, które były wyrazem ich serdeczności i podziękowaniem za codzienną troskę oraz wsparcie.
Spotkanie z Przedstawicielami Fundacji „Długosiodło dla Zwierząt”
W dniu 15 czerwca 2026 roku odwiedziła nas Fundacja „Długosiodło dla Zwierząt”. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo opiekać się zwierzętami domowymi. Zaproszeni Pracownicy Fundacji opowiedzieli o realiach swojej pracy i potrzebach czworonogów będących pod ich opieką. Przeprowadziliśmy również udaną zbiórkę karmy oraz najpotrzebniejszych akcesoriów. Spotkanie uwrażliwiło młodzież na los skrzywdzonych i porzuconych zwierząt.
Warsztaty promujące zdrowy styl życia
W ramach działań profilaktycznych realizowanych w klasach II-V w miesiącach maju i czerwcu br. uczniowie brali udział w zajęciach promujących zdrowy styl życia i prawidłowe nawyki żywieniowe. Podczas zajęć rozmawialiśmy o znaczeniu warzyw i owoców w codziennej diecie oraz o witaminach i składnikach odżywczych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Następnie dzieci uczestniczyły w części praktycznej. Po umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk pracy samodzielnie wykonały surówkę z marchewki i jabłka. Uczniowie starannie obierali i tarli składniki, a następnie mieszali je w miseczkach. W trakcie pracy wykazali się dużym zaangażowaniem, samodzielnością oraz dbałością o bezpieczeństwo i higienę. Po przygotowaniu surówki odbyła się wspólna degustacja. Dzieci chętnie próbowały własnoręcznie wykonanej przekąski i dzieliły się swoimi opiniami na temat jej smaku. Zajęcia były doskonał
Wycieczka do Argo City w Głęboczycy klasy 1a oraz 2a
Dnia 15 czerwca br. uczniowie klas 1a i 2a uczestniczyli w wycieczce do Argo City w Głęboczycy. Choć pogoda nie była dla nas łaskawa i przez większą część dnia towarzyszył nam deszcz, wszyscy uczniowie dzielnie i z ogromnym zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania, aby zdobyć skarb Argo City i poczuć się jak prawdziwi odkrywcy na wzór Indiany Jonesa.
Ekologiczna mobilność nauczycieli – Radzymin w europejskim projekcie Erasmus+
W dobie rosnących wyzwań klimatycznych edukacja ekologiczna staje się kluczowym elementem kształcenia młodego pokolenia. Jej treści można z powodzeniem włączać do różnych przedmiotów, dlatego tak ważny jest rozwój kompetencji nauczycieli w tym zakresie.
Nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk. pil. Mariana Pisarka w Radzyminie po raz kolejny uczestniczyły w mobilności zagranicznej w ramach programu Erasmus+, który odbył się w dniach 7-14 czerwca 2026r. Tym razem wzięły udział w kursie szkoleniowym w Walencji (Hiszpania), zorganizowanym przez Europass Teacher Academy. Uczestniczkami były: Iwona Banaszkiewicz, Dorota Poznańska oraz Iwona Jaworska.
XXVII rocznica nawiedzenia radzymińskiej ziemi przez świętego Jana Pawła II
"Zawsze myślę, co by było, gdyby nie było tego Radzymina, tego Cudu nad Wisłą..."
Jan Paweł II
W sobotę 13 czerwca 2025 r. minie XXVII rocznica nawiedzenia radzymińskiej ziemi przez świętego Jana Pawła II - papieża Polska. O godzinie 18.13 dwadzieścia sześć lat temu następca świętego Piotra przybył z odległego Watykanu by oddać hołd żołnierzom polskim . którzy w pamiętnych dniach sierpnia 1920 roku przelewali krew w obronie Ojczyzny i wiary. To na ulicach i przedpolach naszego miasta rozegrała się 18 decydująca w dziejach świata bitwa, która dała Polsce i Europie niemal dwadzieścia lat pokoju. To na naszej ziemi obrócone w perzynę zostały marzenia Bolszewików o wszechświatowej komunistycznej rewolucji. Święty Jan Paweł II przybył na Cmentarz Poległych by przy bratnich mogiłach polskich bohaterów wyrazić swą "wdzięczność za to co od nich otrzymał" i zostawić nam swoje słowo.
Lądowanie wojsk alianckich w Normandii
,,Lądowanie wojsk alianckich w Normandii to kolosalny i imponujący
wysiłek zbiorowy i militarny, który został podjęty dla przywrócenia wolności…"
W sobotę 6 czerwca br. minie 82. rocznica jednego z przełomowych wydarzeń II wojny światowej - lądowania wojsk alianckich w Normandii. Rankiem 6 czerwca 1944 roku siły zbrojne alianckich państw zachodnich rozpoczęły największą w czasie II wojny światowej operację desantową – lądowanie w Normandii. Była to część operacji ”Overlord” otwierającej drugi front walki z III Rzeszą w Europie. Na plażach Normandii wylądowały wojska amerykańskie, brytyjskie i kanadyjskie pod dowództwem gen. Dwighta Eisenhowera. Od 6 czerwca do 30 czerwca 1944 roku aliantom udało się przerzucić do Francji 850 tysięcy żołnierzy, prawie 150 tysięcy pojazdów i ponad pół miliona ton zaopatrzenia. Polacy nie brali bezpośredniego udziału w lądowaniu na plażach w Nor
Wolne (prawie) wybory w Polsce
„Było to symboliczne zwycięstwo pokoleń Polaków, którzy nigdy nie pogodzili się ze zniewoleniem. Było to zwycięstwo "Solidarności", przeciwko której w grudniu 1981 r. władza wysłała czołgi, chcąc siłą złamać narodowego ducha wolności…”
W sobotę 4 czerwca 2026 roku minie 37. rocznica pierwszych od zakończenia II wojny światowej częściowo wolnych do Sejmu i całkowicie wolnych do Senatu wyborów w Polsce. Zakończyły się one spektakularnym zwycięstwem obozu "Solidarności", który zdobył 260 na 261 możliwych mandatów. Z list Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" wybrani do polskiego parlamentu zostali: m.in. Tadeusz Mazowiecki, Lech Kaczyński, Jacek Kuroń, Jarosław Kaczyński, Gustaw Holoubek, Hanna Suchocka, Henryk Wujec, Andrzej Wajda, Jan Maria Rokita i wielu innych. Wybory czerwcowe miały kluczowe znaczenie dla upadku reżimu komunistycznego i narodzin III Rzeczypospolitej. Były tez pier
66. rocznica śmierci generała broni Józefa Hallera
"Być mężnym, a żołnierzem polskim to jedno. Waleczność naszego żołnierza jest odwiecznie polska."
/gen. Józef Haller, Radzymin, 19 sierpnia 1920 r./
W czwartek, 4 czerwca 2026 r. minie 66. rocznica śmierci generała broni Józefa Hallera, polityka, działacza społecznego, dowódcy Legionach Polskich (m. in. II Brygady), II Korpusu Polskiego i „Błękitnej” Armii, Ministra bez teki w drugim rządzie Władysława Sikorskiego (X.1939) harcmistrza, przewodniczącego ZHP, prezesa Komitetu PCK, kawalera Orderów: Orła Białego i Virtuti Militari, który do historii przeszedł jako ten, który przywrócił Bałtyk Polsce. W kluczowych dla wojny z Rosją Sowiecką miesiącach gen. Haller pełnił funkcję Generalnego Inspektora Armii Ochotniczej, był członkiem Rady Obrony Państwa i dowódcą Frontu Północnego. W pamiętnych dla naszego miasta dniach "Cudu nad Wisłą" dowodził Frontem broniącym bolszewikom dostępu do War
Mistrzostwa Powiatu w minisiatkówce 2x2
W dniu 3 czerwca chłopcy z 4 klasy sportowej rywalizowali w Mistrzostwach Powiatu w minisiatkówce 2x2. Po bardzo wyrównanej walce z rywalami, nasi reprezentanci zajęli trzecie miejsce.
Szkołę reprezentowali:
Mikołaj Zachuta
Filip Masłowski
Kacper Masłowski
Mikołaj Sowiński
Piotr Getka
Oliwier Kamiński
Święto Szkoły
3 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie odbyły się obchody Święta Szkoły. Głównym punktem uroczystości było przedstawienie o nowatorskiej formule zatytułowane „Operacja Niebo – Misja Szkoła”. Spektakl miał formę wyjątkowej misji, podczas której uczniowie wspólnie odkrywali wartości bliskie patronowi szkoły – odwagę, odpowiedzialność, wytrwałość oraz patriotyzm. Dzięki połączeniu gry aktorskiej, elementów multimedialnych i dynamicznej narracji widowisko w atrakcyjny sposób przybliżyło społeczności szkolnej postać ppłka pil. Mariana Pisarka oraz znaczenie jego dziedzictwa dla współczesnych młodych ludzi.
Sportowe emocje i świetna zabawa – tak świętowaliśmy Dzień Dziecka!
W poniedziałek, w ramach obchodów Dnia Dziecka, w parku Księżnej Eleonory Czartoryskiej odbyły się widowiskowe zawody sztafetowe. Wydarzenie zgromadziło wielu młodych entuzjastów sportu, którzy mieli okazję sprawdzić swoje siły, zwinność i szybkość w duchu zdrowej rywalizacji.
- Główna konkurencja:
Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej
Z okazji Dnia Dziecka w świetlicy szkolnej odbył się Świetlicowy Festiwal Radości, podczas którego na uczniów czekało wiele atrakcji, zabaw i wyzwań. Dzieci uczestniczyły w konkurencjach sportowych, zadaniach sprawnościowych oraz aktywnościach rozwijających kreatywność i współpracę w grupie.
Każdy uczestnik otrzymał kartę, na której zaznaczane były wykonane zadania. Uczniowie z dużym zaangażowaniem pokonywali kolejne stacje, wykazując się pomysłowością, zręcznością i wytrwałością. Uczestnicy mogli skorzystać z takich stanowisk jak: warkoczyki, malowanie buzi, brokatowe tatuaże, tworzenie bransoletek, szydełkowanie, foto budka oraz puszczanie baniek mydlanych.
Z wizytą u Przyjaciół ze Szkoły Podstawowej Specjalnej w Radzyminie
Z okazji Dnia Dziecka delegacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie miała przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Specjalną im. Marii Konopnickiej w Radzyminie.
Na zaproszenie gospodarzy nasi uczniowie, wraz z Panią Dyrektor oraz opiekunami ……wzięli udział w pięknym, radosnym i pełnym serdeczności spotkaniu integracyjnym.
Święto Radości i Uśmiechu – Dzień Dziecka w Klasach 1-3!
1 czerwca to bez wątpienia jeden z najwspanialszych dni w roku. Uczniowie w klasach 1 - 3 świętowali go radośnie, a program pełen był niespodzianek, emocji i świetnej zabawy!
Oto jak spędziliśmy ten wyjątkowy czas:
- Taneczne szaleństwo z Just Dance: wspólne układy taneczne i zabawy muzyczno-ruch
Wycieczka wędrowna klas VI a i VI b z okazji Dnia Dziecka
Dzień Dziecka uczniowie klas VI a i VI b spędzili aktywnie podczas wspólnej wycieczki wędrownej po Radzyminie i jego okolicach. Była to doskonała okazja do integracji, rozmów oraz wspólnego odkrywania ciekawych miejsc w najbliższym otoczeniu. W trakcie spaceru zatrzymaliśmy się na leśnej polanie, gdzie odbyły się zabawy integracyjne i piknik. Nie zabrakło radosnej atmosfery, śmiechu oraz czasu na odpoczynek na świeżym powietrzu. Podczas wyprawy odwiedziliśmy również ukryte w lesie miejsce pamięci poświęcone ofiarom zamordowanym przez Niemców w czasie II wojny światowej. Był to ważny moment refleksji i pamięci o tragicznych wydarzeniach z historii naszego regionu. Na zakończenie wycieczki wszyscy uczestnicy udali się do lodziarni, gdzie przy smacznym poczęstunku mogli podsumować wspólnie spędzony dzień. Wycieczka dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń, a Dzień Dziecka upłynął w atmosferze a
Dzień Dziecka w kl. 2d
Uczniowie klasy 2D wspólnie świętowali ten wyjątkowy Dzień Dziecka. Obejrzeli film o przygodach Paddingtona, który dostarczył im wielu powodów do uśmiechu. Następnie dzieci aktywnie spędziły czas, tańcząc do utworów z programu Just Dance. Był to radosny dzień pełen zabawy, ruchu i wspólnej integracji.
Mobilność uczniów Erasmus+ w Czechach – nauka, współpraca i nowe doświadczenia
W dniach 17.05.26r. – 30.05.2026r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w grupowej mobilności edukacyjnej programu Erasmus+ do Havirov/Czechy, która była wyjątkową okazją do rozwijania kompetencji językowych, społecznych, obywatelskich, cyfrowych oraz ekologicznych.
Podczas pobytu w Havířovie młodzież współpracowała z uczniami szkoły partnerskiej, uczestnicząc we wspólnych lekcjach, warsztatach, zajęciach sportowych i projektowych. Komunikacja w języku angielskim podczas codziennych aktywności pozwoliła uczestnikom przełamać bariery językowe, zwiększyć pewność siebie oraz doskonalić umiejętności komunikacyjne w praktyce.
Głosy, które podbiły scenę – wielki sukces naszych uczennic w wojewódzkim konkursie!
Muzyka ma niezwykłą moc – potrafi łączyć ludzi, przekraczać granice językowe i wzbudzać emocje, które pozostają w pamięci na długo. Właśnie tak było podczas II edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej Music Summer Time, gdzie nasze uczennice pod opieką szkolnego koordynatora, Pani Iwony Banaszkiewicz, zachwyciły publiczność i jury swoim talentem, pasją oraz profesjonalnym przygotowaniem.
Sukces naszych uczniów w konkursie „Festwial Piosenki o Zdrowiu”
Z ogromną radością informujemy, że uczennice naszej szkoły odniosły sukces w konkursie organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wołominie pt. „Festwial Piosenki o Zdrowiu”.
I miejsce w kategorii klas VI-VIII: Sara Zawadziło
Wyróżnienie w kategorii klas I-V Pola Ajdys
Nasze uczennice wykazał się dużą kreatywnością, talentem muzycznym oraz świadomością znaczenia zdrowego stylu życia. Przygotowany występ został wysoko oceniony przez jury konkursowe i spotkał się z uznaniem organizatorów.
Mistrzostwa rejony w dwa ognie usportowione
W dniu 26.05.2026r. reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Jan Borowy 4 sMikołaj Zachuta 4 sMikołaj Sowiński 4 sFilip Masłowski 4 sMaciek Kozłowski 4 sTobiasz Soonnenberg 4 sKacper Masłowski 4 sOliwier Kamiński 4 sErnest Lepa 4 sTomasz Skłudzki 4 s,
wygrała zawody Rejonowe rozgrywane w Markach, awansując tym samym do Mistrzostw Powiatu.
Wycieczka do Ośrodka Wypoczynkowego Kozioł
W dniach 20-22 maja 2026 r. uczniowie klas 6a i 6d uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Ośrodka Wypoczynkowego Kozioł w miejscowości Kozioł, gmina Kolno. Podczas pobytu uczniowie aktywnie spędzali czas na zabawach sportowych i integracyjnych w otoczeniu pięknej przyrody, lasów oraz rzeki Pisy. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję wziąć udział w kursie szkoleniowym dotyczącym podstaw zasad pływania kajakiem, a następnie ćwiczyli zdobyte umiejętności podczas pływania po starorzeczu rzeki Pisy. Dużą atrakcją była również nocna wyprawa do niemieckiego bunkru, która dostarczyła wszystkim wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Uczniowie chętnie korzystali także z różnych form aktywności sportowej, grając w tenisa, piłkę siatkową, piłkę nożną oraz szachy. Zdaniem większości uczniów największą atrakcją wyjazdu był zjazd tyrolką, który wzbudził wiele radości i emocji. Ostatni wieczór spędziliśmy w
Szkolny apel „Święty Jan Paweł II – droga do świętości”
Dnia 22.05.2026 r. w naszej Szkole odbył się uroczysty apel poświęcony osobie św. Jana Pawła II – wielkiego Polaka, papieża i autorytetu moralnego dla wielu pokoleń. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas 5a, 5b, 5c i 5d, którzy przygotowali montaż słowno-muzyczny pod opieką katechetki, p. Magdaleny Baranowskiej.
Godziny dzwonków
Czwartek 25.06.2026Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 1715554










