Strona główna

    • Serdecznie witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie. Nasza placówka jest szkołą publiczną. Organem prowadzącym jest Gmina Radzymin, a nadzór pedagogiczny sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.
      Z naszej witryny internetowej dowiesz się m. in. o aktualnych wydarzeniach szkolnych, przeczytasz o osiągnięciach i sukcesach uczniów, znajdziesz przeróżne informacje dotyczące naszej placówki.
    • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
    • Dzień Dziecka - korowód historyczny
    • Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości
    • Kapsuła Czasu - 90-lecie SP1 Radzymin
    • Dzień Ziemi
    • Ślubowanie Klas Pierwszych 2024
    • Powitanie Wiosny
          • „PRZYJAZNA SZKOŁA”

            Rządowy program wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży „Przyjazna szkoła” w latach 2025-2027

            Grupa docelowa:
            Program jest skierowany do szkół, w których pobierają naukę uczniowie i uczennice z Ukrainy, którzy
            spełniają warunki określone w Programie.
            Realizacja Programu wspiera funkcjonowanie całej społeczności szkolnej, w tym dzieci i młodzieży
            z doświadczeniem migracji lub uchodźstwa z krajów innych niż Ukraina, które pobierają naukę w
            polskich szkołach, ich polskich rówieśników, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli.

        • 1054. rocznica Bitwy pod Cedynią
          • 1054. rocznica Bitwy pod Cedynią

            W środę 24 czerwca 2026 roku minęła 1054 rocznica zwycięskiej bitwy wojsk księcia Mieszka I  z wojskami margrabiego Marchii Łużyckiej Hodona. Bitwa o Cedynię odbyła się 24 czerwca 972 roku między wojskami księcia Polskiego Mieszka I a margrabiego Marchii Łużyckiej Hodona, wspomaganego przez możnowładcę Zygfryda von Walbeck. Wyprawa była prywatnym przedsięwzięciem możnowładców niemieckich, niezgodnym z wcześniejszymi traktatami Mieszka I z Ottonem I. Bitwa stanowiła jedyny większy epizod najazdu Hodona na Pomorze Zachodnie opanowane kilka lat wcześniej przez władcę Polan. Bitwa pod Cedynią położyła kres planom margrabiego Marchii Łużyckiej na opanowanie Pomorza Zachodniego.

        • Relacja z  realizacji programu  MAŁY MISTRZ
          • Relacja z realizacji programu MAŁY MISTRZ

            W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas 2a, 2c, 2g, 3d, 3g wraz z wychowawcami uczestniczyli w ogólnopolskim programie Mały Mistrz, którego celem jest promowanie aktywności fizycznej, rozwijanie sprawności ruchowej oraz kształtowanie zdrowych nawyków wśród dzieci. W trakcie realizacji programu uczniowie brali udział w różnorodnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych, grach i zabawach ruchowych oraz zadaniach rozwijających umiejętności motoryczne. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w proponowanych aktywnościach, zdobywając kolejne sprawności i doskonaląc swoje umiejętności. Program przyczynił się do wzrostu zainteresowania uczniów aktywnym stylem życia, rozwijania współpracy w grupie, zasad fair play oraz odpowiedzialności za własne zdrowie. Realizacja założonych celów przebiegała zgodnie z harmonogramem, a uczniowie chętnie podejmowali nowe wyzwania sportowe. Udział w programie Ma

        • Eko-Detektywi w akcji! Cyfrowa ekologia na lekcjach informatyki
          • Eko-Detektywi w akcji! Cyfrowa ekologia na lekcjach informatyki

            Czy wysyłanie memów i trzymanie tysięcy starych zdjęć w telefonie może szkodzić środowisku? Uczniowie klas 5 naszej szkoły już znają odpowiedź na to pytanie!

            W ostatnich dniach na lekcjach informatyki realizowaliśmy wyjątkowy projekt pt. „Eko-Detektywi na tropie Cyfrowego Śladu”, który był realizowany w ramach uczestnictwa trojga nauczycieli (Iwona Banaszkiewicz, Iwona Jaworska, Dorota Poznańska) w kursie ekologicznym programu ERASMUS+ "Edukacja ekologiczna: nauka i działanie na rzecz lepszej przyszłości" w dniach 7-14.06.2026r. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest "cyfrowy ślad węglowy" i dlaczego wielkie serwerownie obsługujące Internet zużywają tak ogromne ilości energii.

        • WF od kuchni – zdrowo, smacznie i z mocą
          • WF od kuchni – zdrowo, smacznie i z mocą

            W Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie odbyła się wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego pod hasłem „WF od kuchni”, w której udział wzięły dziewczęta z klas 5f i 6b.

            Tym razem WF wyszedł trochę poza salę gimnastyczną i pokazał, że zdrowie można budować także… od kuchni! Uczennice przygotowywały zdrowe przekąski, rozmawiały o aktywności fizycznej, odżywianiu oraz o tym, jak codzienne wybory wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne.

        • Zumba w ramach programu "Trzymaj Formę"
          • Zumba w ramach programu "Trzymaj Formę"

            W piątek odbyły się zajęcia zumby realizowane w ramach programu Trzymaj Formę, objęte patronatem Urzędu Miasta i Gminy Radzymin. Zajęcia zostały przeprowadzone dla dwóch grup wiekowych. W pierwszej uczestniczyli uczniowie świetlicy oraz wybrane klasy II-III, natomiast druga grupa obejmowała uczniów klas IV-VIII.Podczas spotkania uczniowie mieli okazję aktywnie spędzić czas przy muzyce, rozwijać koordynację ruchową oraz przekonać się, że ruch może być doskonałą formą zabawy. Wspólne ćwiczenia dostarczyły uczestnikom wielu pozytywnych emocji, a także zachęciły do podejmowania codziennej aktywności fizycznej i dbania o zdrowy styl życia.Dziękujemy instruktorce za przeprowadzenie pełnych energii zajęć oraz wszystkim uczniom za aktywny udział i zaangażowanie.

        • Wycieczka wielodniowa w Gwarku
          • Wycieczka wielodniowa w Gwarku

            Miejsce wyjazdu: Gwarek - Centrum Aktywnego Wypoczynku(Piękna Góra -Mazury),

            Termin: 15-17 czerwca 2026r,

            Uczestnicy: uczniowie klasy 8e i 6e wraz z opiekunami panią Agatą Drzewek, panem Zbigniewem Więchem, panią Wiolettą Wielgat,

            Cel wyjazdu: integracja zespołu klasowego, rozwijanie samodzielności oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

        • Odwiedziny Przedszkolaków
          • Odwiedziny Przedszkolaków

            W ostatnich dniach klasę 2D odwiedzili przyszli uczniowie naszej szkoły. Była to doskonała okazja, aby poznać szkolne życie i oswoić się z nowym miejscem przed rozpoczęciem nauki w pierwszej klasie. Podczas wizyty zwiedzili szkołę, obejrzeli sale lekcyjne oraz inne ważne miejsca. Następnie odwiedzili klasę 2D, gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Z zainteresowaniem zajęli miejsca w szkolnych ławkach i chętnie wykonywali przygotowane dla nich zadania. Nie zabrakło uśmiechów, ciekawych pytań i wspólnej zabawy. Do zobaczenia we wrześniu!

        • "Moja rodzina - największy skarb"
          • "Moja rodzina - największy skarb"

            Uczniowie klasy 2D przygotowali wyjątkowy występ artystyczny pt. "Moja rodzina - największy skarb". Dzieci zaprezentowały wzruszający program słowno-muzyczny, podczas którego recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz prezentowały układy taneczne. W ten sposób wyraziły swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla rodziców oraz najbliższych.Występ dostarczył wielu pięknych emocji i wywołał uśmiechy na twarzach zgromadzonych gości. Na zakończenie uczniowie wręczyli swoim bliskim własnoręcznie przygotowane upominki, które były wyrazem ich serdeczności i podziękowaniem za codzienną troskę oraz wsparcie.

        • Warsztaty promujące zdrowy styl życia
          • Warsztaty promujące zdrowy styl życia

            W ramach działań profilaktycznych realizowanych w klasach II-V w miesiącach maju i czerwcu br. uczniowie brali udział w zajęciach promujących zdrowy styl życia i prawidłowe nawyki żywieniowe. Podczas zajęć rozmawialiśmy o znaczeniu warzyw i owoców w codziennej diecie oraz o witaminach i składnikach odżywczych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Następnie dzieci uczestniczyły w części praktycznej. Po umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk pracy samodzielnie wykonały surówkę z marchewki i jabłka. Uczniowie starannie obierali i tarli składniki, a następnie mieszali je w miseczkach. W trakcie pracy wykazali się dużym zaangażowaniem, samodzielnością oraz dbałością o bezpieczeństwo i higienę. Po przygotowaniu surówki odbyła się wspólna degustacja. Dzieci chętnie próbowały własnoręcznie wykonanej przekąski i dzieliły się swoimi opiniami na temat jej smaku. Zajęcia były doskonał

        • XXVII rocznica nawiedzenia radzymińskiej ziemi przez świętego Jana Pawła II
          • XXVII rocznica nawiedzenia radzymińskiej ziemi przez świętego Jana Pawła II

            "Zawsze myślę, co by było, gdyby nie było tego Radzymina, tego Cudu nad Wisłą..."

            Jan Paweł II

            W sobotę 13 czerwca 2025 r. minie XXVII rocznica nawiedzenia radzymińskiej ziemi przez świętego Jana Pawła II - papieża Polska. O godzinie 18.13 dwadzieścia sześć lat temu następca świętego Piotra przybył z odległego Watykanu by oddać hołd żołnierzom polskim . którzy w pamiętnych dniach sierpnia 1920 roku przelewali krew w obronie Ojczyzny i wiary. To na ulicach i przedpolach naszego miasta rozegrała się 18 decydująca w dziejach świata bitwa, która dała Polsce i Europie niemal dwadzieścia lat pokoju. To na naszej ziemi obrócone w perzynę zostały marzenia Bolszewików o wszechświatowej komunistycznej rewolucji. Święty Jan Paweł II przybył na Cmentarz Poległych by przy bratnich mogiłach polskich bohaterów wyrazić swą "wdzięczność za to co od nich otrzymał" i zostawić nam swoje słowo.

        • Lądowanie wojsk alianckich w Normandii
          • Lądowanie wojsk alianckich w Normandii

            ,,Lądowanie wojsk alianckich w Normandii to kolosalny i imponujący

            wysiłek zbiorowy i militarny, który został podjęty dla przywrócenia wolności…"

            W sobotę 6  czerwca br. minie 82. rocznica jednego z przełomowych wydarzeń II wojny światowej - lądowania wojsk alianckich w Normandii. Rankiem 6 czerwca 1944 roku siły zbrojne alianckich państw zachodnich rozpoczęły największą w czasie II wojny światowej operację desantową – lądowanie w Normandii. Była to część operacji ”Overlord” otwierającej drugi front walki z III Rzeszą w Europie. Na plażach Normandii wylądowały wojska amerykańskie, brytyjskie i kanadyjskie pod dowództwem gen. Dwighta Eisenhowera. Od 6 czerwca do 30 czerwca 1944 roku aliantom udało się przerzucić do Francji 850 tysięcy żołnierzy, prawie 150 tysięcy pojazdów i  ponad pół miliona ton zaopatrzenia. Polacy nie brali bezpośredniego udziału w lądowaniu na plażach w Nor

        • Wolne (prawie) wybory w Polsce
          • Wolne (prawie) wybory w Polsce

            „Było to symboliczne zwycięstwo pokoleń Polaków, którzy nigdy nie pogodzili się ze zniewoleniem. Było to zwycięstwo "Solidarności", przeciwko której w grudniu 1981 r. władza wysłała czołgi, chcąc siłą złamać narodowego ducha wolności…”

            W sobotę 4 czerwca 2026 roku minie 37. rocznica pierwszych od zakończenia II wojny światowej częściowo wolnych do Sejmu i całkowicie wolnych do Senatu wyborów w Polsce. Zakończyły się one spektakularnym zwycięstwem obozu "Solidarności", który zdobył 260 na 261 możliwych mandatów. Z list Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" wybrani do polskiego parlamentu zostali: m.in. Tadeusz Mazowiecki, Lech Kaczyński, Jacek Kuroń, Jarosław Kaczyński, Gustaw Holoubek, Hanna Suchocka, Henryk Wujec, Andrzej Wajda, Jan Maria Rokita i wielu innych. Wybory czerwcowe miały kluczowe znaczenie dla upadku reżimu komunistycznego i narodzin III Rzeczypospolitej. Były tez pier

        • 66. rocznica śmierci generała broni Józefa Hallera
          • 66. rocznica śmierci generała broni Józefa Hallera

            "Być mężnym, a żołnierzem polskim to jedno. Waleczność naszego żołnierza jest odwiecznie polska."

            /gen. Józef Haller, Radzymin, 19 sierpnia 1920 r./

            W czwartek, 4 czerwca 2026 r. minie 66. rocznica śmierci generała broni Józefa Hallera, polityka, działacza społecznego, dowódcy Legionach Polskich (m. in. II Brygady), II Korpusu Polskiego i „Błękitnej” Armii, Ministra bez teki w drugim rządzie Władysława Sikorskiego (X.1939) harcmistrza, przewodniczącego ZHP, prezesa Komitetu PCK, kawalera Orderów: Orła Białego i Virtuti Militari, który do historii przeszedł jako ten, który przywrócił Bałtyk Polsce. W kluczowych dla wojny z Rosją Sowiecką miesiącach gen. Haller pełnił funkcję Generalnego Inspektora Armii Ochotniczej, był członkiem Rady Obrony Państwa i dowódcą Frontu Północnego. W pamiętnych dla naszego miasta dniach "Cudu nad Wisłą" dowodził Frontem broniącym bolszewikom dostępu do War

        • Święto Szkoły
          • Święto Szkoły

            3 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie odbyły się obchody Święta Szkoły. Głównym punktem uroczystości było przedstawienie o nowatorskiej formule zatytułowane „Operacja Niebo – Misja Szkoła”. Spektakl miał formę wyjątkowej misji, podczas której uczniowie wspólnie odkrywali wartości bliskie patronowi szkoły – odwagę, odpowiedzialność, wytrwałość oraz patriotyzm. Dzięki połączeniu gry aktorskiej, elementów multimedialnych i dynamicznej narracji widowisko w atrakcyjny sposób przybliżyło społeczności szkolnej postać ppłka pil. Mariana Pisarka oraz znaczenie jego dziedzictwa dla współczesnych młodych ludzi.

        • Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej
          • Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej

            Z okazji Dnia Dziecka w świetlicy szkolnej odbył się Świetlicowy Festiwal Radości, podczas którego na uczniów czekało wiele atrakcji, zabaw i wyzwań. Dzieci uczestniczyły w konkurencjach sportowych, zadaniach sprawnościowych oraz aktywnościach rozwijających kreatywność i współpracę w grupie.

            Każdy uczestnik otrzymał kartę, na której zaznaczane były wykonane zadania. Uczniowie z dużym zaangażowaniem pokonywali kolejne stacje, wykazując się pomysłowością, zręcznością i wytrwałością. Uczestnicy mogli skorzystać z takich stanowisk jak: warkoczyki, malowanie buzi, brokatowe tatuaże, tworzenie bransoletek, szydełkowanie, foto budka oraz puszczanie baniek mydlanych.

        • Wycieczka wędrowna klas VI a i VI b z okazji Dnia Dziecka
          • Wycieczka wędrowna klas VI a i VI b z okazji Dnia Dziecka

            Dzień Dziecka uczniowie klas VI a i VI b spędzili aktywnie podczas wspólnej wycieczki wędrownej po Radzyminie i jego okolicach. Była to doskonała okazja do integracji, rozmów oraz wspólnego odkrywania ciekawych miejsc w najbliższym otoczeniu. W trakcie spaceru zatrzymaliśmy się na leśnej polanie, gdzie odbyły się zabawy integracyjne i piknik. Nie zabrakło radosnej atmosfery, śmiechu oraz czasu na odpoczynek na świeżym powietrzu. Podczas wyprawy odwiedziliśmy również ukryte w lesie miejsce pamięci poświęcone ofiarom zamordowanym przez Niemców w czasie II wojny światowej. Był to ważny moment refleksji i pamięci o tragicznych wydarzeniach z historii naszego regionu. Na zakończenie wycieczki wszyscy uczestnicy udali się do lodziarni, gdzie przy smacznym poczęstunku mogli podsumować wspólnie spędzony dzień. Wycieczka dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń, a Dzień Dziecka upłynął w atmosferze a

        • Dzień Dziecka w kl. 2d
          • Dzień Dziecka w kl. 2d

            Uczniowie klasy 2D wspólnie świętowali ten wyjątkowy Dzień Dziecka. Obejrzeli film o przygodach Paddingtona, który dostarczył im wielu powodów do uśmiechu. Następnie dzieci aktywnie spędziły czas, tańcząc do utworów z programu Just Dance. Był to radosny dzień pełen zabawy, ruchu i wspólnej integracji.

        • Wycieczka do Ośrodka Wypoczynkowego Kozioł
          • Wycieczka do Ośrodka Wypoczynkowego Kozioł

            W dniach 20-22 maja 2026 r. uczniowie klas 6a i 6d uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Ośrodka Wypoczynkowego Kozioł w miejscowości Kozioł, gmina Kolno. Podczas pobytu uczniowie aktywnie spędzali czas na zabawach sportowych i integracyjnych w otoczeniu pięknej przyrody, lasów oraz rzeki Pisy. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję wziąć udział w kursie szkoleniowym dotyczącym podstaw zasad pływania kajakiem, a następnie ćwiczyli zdobyte umiejętności podczas pływania po starorzeczu rzeki Pisy. Dużą atrakcją była również nocna wyprawa do niemieckiego bunkru, która dostarczyła wszystkim wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Uczniowie chętnie korzystali także z różnych form aktywności sportowej, grając w tenisa, piłkę siatkową, piłkę nożną oraz szachy. Zdaniem większości uczniów największą atrakcją wyjazdu był zjazd tyrolką, który wzbudził wiele radości i emocji. Ostatni wieczór spędziliśmy w

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 25.06.2026
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 1715554
      • Projekty, programy edukacyjne...

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
      • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
      • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-16.00
        tel. (+48) 22 786-72-79
      • ul. 11 Listopada 2
        05-250 RADZYMIN
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych