13 grudnia 2024 r. uczniowie klas 3c i 3d na deskach Miejskiej Sali Koncertowej im. F. Chopina w Radzyminie przedstawili Jasełka pt. Przylecieli aniołkowie... Przedstawienie wprowadziło widzów w stan autentycznego przeżywania zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ciepłe, prosto z serc płynące teksty z dziecięcą wrażliwością składały hołd Małemu Jezusowi. Szkolni aktorzy zaprezentowali tradycyjną historię narodzin Jezusa Chrystusa. Uczniowie przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem, pamiętając o powadze wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela. Ich wrażliwość, poczucie humoru wspaniale objawiły się w przedstawieniu. Stroje, muzyka, a przede wszystkim gra aktorska sprawiły, że nasze serca wypełniła radość i wprowadziła w świąteczny klimat. Ukazane zostały odwieczne wartości takie jak miłość, życzliwość, nadzieja. Zawarte w programie treści religijne przeplatane kolędami oraz pastorałkami wytworzyły niepowtarzalny nastrój. Wszyscy występujący uczniowie wykazali się dużym kunsztem aktorskim i muzycznym. Ich gra była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Wzruszeni rodzice mogli zachwycić się publicznym występem swoich pociech. Swoim przedstawieniem szkolni aktorzy wprowadzili w cudowną atmosferę świąt Bożego Narodzenia lokalną społeczność, rodziców i zaproszonych gości.
Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, księża, rodzice naszych małych aktorów oraz mieszkańcy Radzymina. Przedstawienie z tego wyjątkowego wieczoru możemy obejrzeć po linkiem:
Nasze jasełkowe tournée miało też miejsce w szkole 17 grudnia, gdzie dobrą nowinę o narodzeniu Pana Jezusa przekazaliśmy uczniom naszej szkoły, kadrze pedagogicznej oraz rodzicom.Kolejne przedstawienie jasełkowe odbędzie się 26 stycznia 2025 r. w Parafii Jana Pawła II w Radzyminie o godz. 18, na które jeszcze raz serdecznie zapraszamy.Klasa 3c i 3d wraz z wychowawcami.
P.S. Bardzo dziękujemy Panu Michałowi Kamińskiemu i Pany Pawłowi Cybulskiemu za zapisanie tych wyjątkowych chwil na nagraniu i na zdjęciach.
Organizatorki przedstawienia: Magdalena Jabłecka, Ktarayzna Kwiatkowska