• Ogólnopolski program edukacyjny „Działaj z impetem!”

• W dniach 18.12.2023 r.- 22.12.2023 r. uczniowie klas czwartych na lekcjach przyrody wzięli udział w Ogólnopolskim programie edukacyjnym „Działaj z impetem!”, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej w zakresie segregacji odpadów i pomoc w rozumieniu recyklingu. Dzięki temu dzieci zrozumiały, że mają realny wpływ na zwiększanie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi odpadów z frakcji żółtego pojemnika: opakowań z tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych. Uczniowie poznali, jak należy segregować odpady i dlaczego powinni to robić. „Działaj z imPETem!” jest programem, który w łatwy i ciekawy sposób ma przekazywać wiedzę, pomóc przyswajać nowe informacje, zrozumieć je i zapamiętać.

Pierwszym zadaniem jakie było do wykonania w grudniu to stworzenie własnej gry „KÓŁKO I KRZYŻYK” oraz „WARCABY”, w których użyte  zostały materiały wtórne, nakrętki od butelek PET. Wystarczyło przynieść kilka artykułów papierniczych, żeby stworzyć własną grę. Uczniowie po wykonaniu zadania mogli zorganizować rozgrywki i wyłonić klasowego mistrza. Była to trochę inna lekcja przyrody, przy której wszyscy świetnie się bawili.

Koordynator programu: Maria Klimkiewicz

• Jarmark Bożonarodzeniowy

• Dnia 17 grudnia 2023 r. nasi uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z opiekunami uczestniczyli w Radzymińskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. W klimacie Świąt Bożego Narodzenia wolontariusze ochotniczo włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla chorej dziewczynki. Poprzez sprzedaż własnoręcznie przygotowanych przez uczniów naszej szkoły ozdób świątecznych oraz pierniczków zbiórka powiodła się, a zebrana kwota została przekazana na leczenie dla chorej Poli. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się do akcji.

Link do strony ze zrzutką dla chorej Poli >>>> https://zrzutka.pl/rs8zf6

Potwierdzenie dokonania wpłaty >>>> Potwierdzenie_wplaty_13887222.pdf

Opracowanie: Aneta Żołądek

• KONKURS LITEROWANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM "Spelling is easy" - wyniki

• W dniach 12-13 grudnia br. został przeprowadzony w naszej szkole konkurs języka angielskiego 'Spelling is easy'. W konkursie wzięło udział 44 uczniów: 16 z klas czwartych i 28 z klas trzecich. Konkurs składał się z czterech konkurencji i polegał na literowaniu wylosowanych słów, literowaniu usłyszanych słów oraz zapisywaniu usłyszanych liter i słów w języku angielskim.
            Wyniki dla poszczególnych kategorii wiekowych przedstawiają się następująco:
            w kategorii klas III:
            I miejsce: ex aequo Czuba Tomasz (kl. III a), Dyniewicz Wiktoria (kl. III e), Lesicka Gabriela (kl. III c), Wójcik Hanna (kl. III e),
            II miejsce: Świętochowska Lena (kl. III e),
            III miejsce: ex aequo Wilczyński Kazimierz (kl. III d), Lewaszkiewicz Szymon (kl. III d),
            wyróżnienia: Salwa Wojciech (kl. III g), Adamus Cyprian (kl. III c), Kyryliuk Zlata (kl. III b);

w kategorii klas czwartych:
            I miejsce: Pachulski Tomasz (kl. IV c),
            II miejsce: Nagel Natalia (kl. IV b),
            III miejsce: Kosim Julia (kl. IV c),
            wyróżnienia: Dziewulska Emilia (kl. IV f), Małecki Leon (kl. IV b), Zych Jan (kl. IV d).

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!
            Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Opracowanie: Emilia Żmijewska-Łapińska, Iwona Banaszkiewicz, Magdalena Kaim-Korzeniowska

• Kampania z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS i HIV

• Corocznie 1 grudnia poświęcony jest edukacji społeczeństwa w zakresie zapobiegania zakażeniom wirusem HIV oraz tolerancji wobec osób żyjących z wirusem HIV i chorych na AIDS. Podczas 38 Sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, w dniu 27 października 1988 roku, ustanowiono, że co roku 1 grudnia będzie obchodzony Światowy Dzień AIDS. Jest jedną z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego prowadzonych przez tę organizację. Liczne kampanie i akcje odbywające się w tym czasie mają upowszechniać wiedzę o wirusie i chorobie. Symbolem tego dnia jest czerwona wstążka.

Nasza szkoła pamięta o obchodach Światowego Dnia Walki z AIDS. Kampania z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS i wirusem HIV miała na celu zachęcenie uczniów naszej szkoły do wyrażenia sprzeciwu wobec panującej nienawiści i wykluczenia ze społeczeństwa dzieci zakażonych wirusem HIV, bądź już chorych na AIDS. Uczniowie  stworzyli plakaty, w których zwrócili uwagę na powagę problemu oraz przyjrzeli się sytuacji swoich rówieśników, rozwiewając przy tym swoje wątpliwości na temat wciąż istniejących, błędnych przekonań na temat HIV i AIDS. Plakaty, które z tej okazji wykonali można było obejrzeć w głównym holu naszej szkoły.

Organizatorzy: Agnieszka Milewska, Agata Drzewek