• Mistrzostwa Gminy Radzymin w Mini Koszykówce dziewcząt

• W dniu 25.10.2023 r. na Hali Sportowej SP 1 w Radzyminie odbyły się zawody w mini koszykówkę dziewcząt. Do udziału zgłosiło się 5 drużyn reprezentujących szkoły: SP2 Radzymin, SP Stare Załubice,SP Ciemne i SP2 Słupno. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Gzowska Oliwa, Zając Wiktoria, Gałucha Wiktoria, Gawrońska Oliwia, Brzezińska Lena , Jaszkowska Nina, Kozicka Julia, Łobodzińska Helena, Wroniuk Gabriela, Dąbrowska Magda, Wardakowska Wiktoria zajmując III miejsce w Mistrzostwach Gminy. Dobra atmosfera i sportowa rywalizacja towarzyszyła uczestnikom od samego początku do końca rozgrywek.

Opiekun: Justyna Jończyk

• Dzień Papieski

• Dnia 19 października br. uczciliśmy uroczystym Apelem XXIII Dzień Papieski, który w tym roku przebiegał pod hasłem "Jan Paweł II. Cywilizacja życia". Św. Jan Paweł II przestrzegał, że losy naszej cywilizacji zależeć będą od wyniku trwającej konfrontacji między kulturą życia a kulturą śmierci. Przy czym ta druga „kultura” zasługuje na ujęcie w cudzysłów, gdyż jest dokładnym przeciwieństwem tego co to słowo oznacza.” - możemy przeczytać w interpretacji tegorocznego hasła Dnia Papieskiego zamieszczonej na stronie Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wychodząc naprzeciw tym wartościom uczniowie klas IV c i IV d pod opieką katechetów przygotowali Apel, który przybliżał sylwetkę św. Jana Pawła II jako obrońcę i głosiciela “kultury życia” we wszystkich, nawet najdalszych, zakątach świata. Społeczność naszej szkoły oraz zaproszeni goście mieli okazję udać się w niezwykłą podróż szlakiem papieskich pielgrzymek po całym globie (św. Jan Paweł II w czasie swoich podróży apostolskich odwiedził wszystkie kontynenty – nie był tylko na Antarktydzie!). Informacje dotyczące papieskiego orędzia przeplatane były piosenkami i utworami związanymi z sylwetką naszego wielkiego świętego, które porywały tłumy, a w każdym razie porwały do śpiewu niemal wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy przysłuchiwali się przedstawieniu. Występ uświetniły swoim śpiewem uczennice klas VII - Julia Niegowska i Alicja Dąbkowska.

Apel stał się również okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego dotyczącego postaci Jana Pawła II. Nagrody wraz z organizatorami wręczał ks. Proboszcz Krzysztof Ziółkowski, który jak zawsze wygłosił kilka krótkich, ale inspirujących zdań dotyczących życia w oparciu o nauczanie św. Jana Pawła II – Wielkiego.

Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach wiekowych:

Klasy I – III: miejsce pierwsze - Julia Rosłon kl. Ib, miejsce drugie - Franciszek Pawłowski kl. Ic, miejsce trzecie - Adrian Skłudzki kl. Id;

Klasy IV – VI: miejsce pierwsze - Zofia Święs kl. VI e, miejsce drugie - Zofia Więch kl. IV f, miejsce trzecie - Arkadiusz Mróz kl. Vd;

Oraz klasy VII – VIII: miejsce pierwsze - Marcin Dąbrowski kl. VIII b, miejsce drugie - Aleksandra Kryszkiewicz kl. VIII d, miejsce trzecie - Natalia Kozłowska kl. VII f. Laureatom oraz pozostałym uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

Swoistą puentą obchodów Dnia Papieskiego niech będą słowa Papieża wzywające młodych do bycia “prorokami życia”: „Bądźcie prorokami słowem i czynem, buntując się przeciw cywilizacji egoizmu, która często traktuje człowieka jako narzędzie zamiast jako cel, depcząc jego godność i uczucia w imię korzyści materialnej”. (Orędzie na XI Światowy Dzień Młodzieży, Rzym, 31.03.1996). Ojciec Święty powtórzył to wezwanie 5 lat później. Docenił typowe dla młodego wieku pragnienia życia czystego, pięknego, spełnionego: „Drodzy młodzi, niech was nie zadowala nic co jest poniżej najwyższych ideałów! Nie dajcie się zniechęcić tym, którzy rozczarowani życiem nie słyszą głębszych i bardziej autentycznych pragnień ich serca. Macie rację, gdy nie godzicie się na nijakie rozrywki, przelotne mody i propozycje, które was umniejszają. Jeśli zachowacie wielkie pragnienie Boga, zdołacie uniknąć przeciętności i konformizmu, tak rozpowszechnionych w naszym społeczeństwie”.

Opracowała: Magdalena Baranowska