• Uroczysta gala rozdania nagród

• We wtorek, 28 września br. odbyła się uroczysta gala rozdania nagród VI Międzynarodowego Konkursu Historycznego „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”. Organizatorem konkursu był Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Wydarzenie uzyskało Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Jednym ze współorganizatorów konkursu, co warte podkreślenia od kilu lat jest nasza szkoła. Głównym celem konkursu było: budzenie i utrwalanie dumy z dziedzictwa narodowego., pogłębienie wiedzy historycznej. doskonalenie umiejętności samodzielnego poszukiwania, gromadzenia i selekcjonowania  informacji z różnych źródeł, kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1920, oraz promowanie młodych twórców i zachęcanie ich do doskonalenia umiejętności plastycznych. Z radością pragniemy poinformować, że  w kategorii klas  0 – III, praca plastyczna  Liwia Kryszkiewicz uczennica kl. 2b  zajęła zaszczytne III miejsce, a Daria Woźniak uczennica kl. 2b zdobyła wyróżnienie. W tej samej kategorii wiekowej  laurka Emilii Federczyk z klasy 3g została nagrodzona wyróżnieniem. Gratulujemy. Uroczystą galę uświetnił występ  szkolnego chóru w składzie Zuzanna Jabłecka (kl. VIII  c), Lena Wardakowska (kl. VIII g),  Wiktoria Czajkowska (kl. VI c) oraz uczennice klasy V e – Urszula Dziewulska, Kinga Gajewczyk, Zuzanna Jasińska,  Edyta Mikołajewska, Maja Pieńczuk, Joanna Romaszko, i Maria Staszak  pod batutą p. Iwony Kalickiej. Dziewczęta perfekcyjnie  wykonały mini koncert składający się z pieśni patriotycznych, który został nagrodzony burzliwymi oklaskami zgromadzonej na sali widowni. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatkom konkursu i szkolnemu chórowi za godne reprezentowanie naszej szkoły.  Brawo.

Artykuł w tygodniku regionalnym KURIER W >>>>>>>>>>>> KW_nr_33_str._14_sp(1).pdf

Koło Historyczne „Wiarus”

• II miejsce w Mistrzostwach Gminy Radzymin w mini piłce nożnej chłopców z klas VII-VIII

• W dniu 27 września 2021 r. odbyły się Mistrzostwa Gminy Radzymin w piłce nożnej chłopców klas  VII-VIII. Reprezentacja naszej szkoły w końcowej klasyfikacji końcowej zajęła II miejsce.

SP 1 Radzymin reprezentowali:

Maciej Wroniuk, Oskar Kowalski, Kacper Słoński, Norbert Gzowski, Dawid Myśliwiec, Alan Łyżkowski, Kacper Wujakowski, Dominik Kowalski, Wojciech Rasiński, Hubert Kamiński, Bartek Szkodziński, Jaszkowski Mikołaj, Filip Pobudkiewicz

Opiekun Arkadiusz Kostrzębski