• Akcja "Paczka na Kresy"
     • Akcja "Paczka na Kresy"

     •  MIŁO JEST NAM POINFORMOWAĆ, ŻE NASZA SZKOŁA JUŻ PO RAZ KOLEJNY BIERZE UDZIAŁ W AKCJI, "PACZKA NA KRESY". Niezmiennie organizatorami tego przedsięwzięcia są: Fundacja Kresy w potrzebie - Polacy Polakom, Mazowiecki Kurator Oświaty, Polska Fundacja Narodowa, Poczta Polska, Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP, harcerze ze Szczepu 147 Błękitni.

      AKCJA WIELKANOCNA TAKŻE POLEGA NA ZBIÓRCE DARÓW PRZEZNACZONYCH DLA NASZYCH RODAKÓW ZZA WSCHODNIEJ GRANICY!

      Zbieramy: PRODUKTY SPOŻYWCZE: kawy, herbaty, kakao, słodycze, suszone owoce, konserwy, makarony, kasze, cukier, mąka. ŚRODKI CHEMICZNE: proszki do prania, pasty do zębów, mydła, żele, płyny do kąpieli,-medykamenty, kremy, środki opatrunkowe. Miłym załącznikiem do paczek będą kartki świąteczne z życzeniami.

      Pięknie dziękujemy za włączenie się do akcji bożonarodzeniowej :). Wszystkie podarunki dotarły do naszych Rodaków, którzy jak zawsze z ogromnym wzruszeniem czekali na tę chwilę ...Mocno liczymy na Wasze wsparcie i wierzymy, że uczniowie naszej szkoły wraz z rodzinami, jak zawsze chętnie włączą się w tę akcję.

      PRODUKTY PROSIMY PRZYNOSIĆ DO SWOICH WYCHOWAWCÓW LUB DO SALI NR 34, DO WTORKU - 15 marca 2022 r.

      Pamiętajmy! "WSZYSTKO CO WIELKIE, JEST WIELKIE PRZEZ SERCE."

      Koordynator akcji w szkole: Agata Szymborska

    • Poznaj dzieje Radzymina - małego miasteczka z wielką historią
     • Poznaj dzieje Radzymina - małego miasteczka z wielką historią

     • Po powrocie z zasłużonego zimowego wypoczynku w holu nowego budynku szkoły  na uczniów  czekała niespodzianka w postaci wystawy fotografii naszego miasta z  pierwszych miesięcy niemieckiej okupacji. Zasadniczą część wystawy stanowi 27 fotografii z września  i października 1939 roku, które pochodzą z oryginalnych negatywów (format 24x36 mm) odnalezionych w Niemczech. Ich wykonawcą był żołnierz z 217. Dywizji Piechoty, która jako rezerwa 3. Armii Wehrmachtu brała udział w ataku na Polskę, m.in. w działaniach bojowych pod Mławą, Serockiem oraz w rejonie Ryni. Po zdobyciu Warszawy we wrześniu 1939 roku, część oddziałów ze wspomnianej dywizji pełniło funkcję sił okupacyjnych w północnej i środkowej Polsce. W Radzyminie żołnierze niemieccy z 217. Dywizji Piechoty przebywali do kwietnia 1940 roku, a następnie wzięli udział w ataku na Francję.Druga część wystawy składa się z ośmiu zdjęć (oryginalnych odbitek), które pochodzą z lat 1939-1941. Przedstawiają one fragmenty miasta (głównie Plac Tadeusza Kościuszki, ulicę Traugutta i zniszczone na początku wojny budynki przy Placu Wolności). Serdecznie dziękujemy panu Arturowi Laskowskiemu – dyrektorowi Biblioteki Publicznej w Radzyminie za udostępnienie zdjęć, które budzą niesamowite zainteresowanie wśród uczniów jak i dorosłych wojennymi losami naszego miasta. Wystawa starych wojennych fotografii  idealnie wpisuje się w omawiane na lekcjach historii wydarzenia z przełomu 1939 i 1940 roku oraz szkolną akcję edukacyjną "Poznaj dzieje Radzymina – małego miasteczka z wielka historią”  Serdecznie  zapraszamy do obejrzenia wystawy oryginalnych fotografii naszego miasta  z przed ponad  osiemdziesięciu dwóch lat i zapraszamy  uczniów do uczestnictwa w edukacyjnej akcji.

      Koło Historyczne „Wiarus”

    • Mali konstruktorzy
     • Mali konstruktorzy

     • W szkole nadarza się wiele okazji, aby rozwinąć skrzydła wyobraźni. Uczniowie klasy 3g doskonale to wiedzą. W piątek 18 lutego trzecioklasiści, przy okazji realizacji tematów dotyczących nowoczesnych technologii zamienili się w małych konstruktorów. Pracując w grupach stworzyli ciekawe i pomysłowe roboty, które otrzymały imiona. Pracy towarzyszyła miła atmosfera, pełna zaangażowania i skupienia. Wszyscy uczniowie świetnie wywiązali się z powierzonych zadań. To były bardzo przyjemne zajęcia, które jeszcze bardziej zintegrowały zespół klasowy.

      Opracowanie: Justyna Zborowska

    • Międzynarodowy Dzień Kota
     • Międzynarodowy Dzień Kota

     • „Niemal założyć się jestem gotów,
      bo wątpliwości moich to nie budzi,
      że gdzie jest dom szczęśliwych kotów,
      tam jest i dom szczęśliwych ludzi.”

      /Franciszek Klimek/

      Międzynarodowy Dzień  Kota (angielskie - Word Cat Day,  National Cat Day, International Cad Day, włoskie – Giornata mondlale def gato) – święto obchodzone corocznie  na świecie  17 lutego. We Włoszech  obchodzone jest  od 1990  roku. Święto to ma podkreślić znaczenie  kotów w życiu człowieka. Powinniśmy również pamiętać o niesieniu pomocy kotom wolno żyjącym  i bezdomnym ., które miały kiedyś dom ale go utraciły. Święto ma również za zadanie uwrażliwienie ludzi na trudny koci los. W Polsce obchodzone  po raz pierwszy  19 lutego 2006 roku z inicjatywy Miesięczników „Kot” i „Cat Club Łódź”. Wojciech Albert Kurkowski pomysłodawca obchodów tego święta propaguję akcję pomocy bezdomnym kotom pod hasłem – „Rasowce – Dachowcom” podczas, której kluby miłośników kotów zrzeszone w Felis  Polonia zbierają dary na rzecz pomocy bezdomnym kotom,  jakże często przebywającym w schroniskach dla zwierząt.  Z okazji przypadającego  we wtorek 17 lutego  2022 roku jubileuszu 17 - lecia obchodów tego święta w naszym kraju  Koło Historyczne ,,Wiarus” zaprosiło uczestników półkolonii  ,,Zima w mieście” odbywających się w czasie ferii w naszej szkole do udziału w konkursie plastycznym ,,Mój kot”. Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do poszukiwanie informacji dotyczących kocich tajemnic, rozmowy z rodzicami, dziadkami o sposobach pomocy, szczególnie w okresie zimy bezdomnym kotom oraz rozwijanie plastycznych talentów.  Do konkursu zgłoszono 31 samodzielnie wykonanych przez uczniów klas I i II  prac. Dodatkowym utrudnieniem dla uczestników  konkursu, co warte podkreślenia, był ograniczony  do 1 godziny czas wykonania  w dowolnej technice artystycznego dzieła.. Po długich i burzliwych obradach Szkolna Komisja Konkursowa  pod kierownictwem p. Anny Grzegorek postanowiła przyznać:

      I miejsce –Zuzannie Dukland – uczennicy klasy I f,

      II miejsce – Janowi Broma – uczniowi klasy II b,

      III miejsce – Danielowi Adamkiewiczowi – uczniowi klasy II c

      Gratulujemy!

      Przy ocenie prac, jak podkreśliła pani Anna Grzegorek wieloletni, emerytowany nauczyciel plastyki wzięto pod uwagę kreatywność, samodzielność i artystyczne ujęcie  przez uczniów tematu konkursu. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu, bo „niemal założyć się jestem gotów, bo wątpliwości moich to nie budzi, że gdzie jest dom szczęśliwych kotów, tam jest i dom szczęśliwych ludzi.”  Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych ufundowanych przez Radę Rodziców odbędzie się na najbliższej szkolnej akademii

      Koło Historyczne "Wiarus”

    • Zapisy do klas pierwszych
     • Zapisy do klas pierwszych

     • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie, ul. 11 Listopada 2

      ogłasza zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023
      od 1 marca do 31 marca 2022r.

      Szanowni Rodzice,

      Od 1 września 2022 roku naukę w klasie pierwszej obowiązkowo rozpoczynają dzieci urodzone w 2015 roku.

      Dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie z rocznika 2015 będą przyjęte do szkoły na podstawie ZGŁOSZENIA rodziców (prawnych opiekunów), które należy złożyć  w terminie od 1 marca do 31 marca 2022 roku w sekretariacie szkoły.

      Wszystkie dzieci urodzone w 2015 roku, zamieszkałe w  obwodzie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka, których rodzice (opiekunowie prawni) złożą ZGŁOSZENIA w określonym terminie, zostaną przyjęte do klasy pierwszej.

      Rodzice 6-latków (czyli dzieci urodzonych w 2016 roku) mogą podjąć decyzję o rozpoczęciu przez dziecko nauki w szkole podstawowej.

       Musi być jednak spełniony jeden z warunków:

      • dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzedzającym roku szkolnym (rodzic zobowiązany jest dołączyć do zgłoszenia zaświadczenie o realizacji przygotowania wydane przez dyrektora przedszkola) albo;
      • poradnia psychologiczno – pedagogiczna wydała opinię
       o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.
      • Dokumenty do pobrania:
       1. Obwód szkoły >>>>>> obwod_szkoly.pdf
       2. Wniosek zgłoszenia >>>>>> wniosek_zgloszenie.pdf
       3. Oświadczenie o miejscu zamieszkania >>>>> oswiadczenie_o_miejscu_zamieszkania.pdf
       4. Informacje dodatkowe >>>> informacje_dodatkowe.docx (wersja w Wordzie) informacje_dodatkowe.pdf (wersja pdf)

      Druki zgłoszeń  są dostępne na stronie internetowej szkoły: www.sp1radzymin.radzymin.pl w zakładce: >>         Zapisy do kl. I    lub w sekretariacie szkoły.

    • Dzień Bezpiecznego Internetu 2022
     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

     • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
      Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).
      Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodziliśmy 8 lutego.

      W związku z trwającą pandemią COVID-19 podczas obchodów DBI 2022 organizatorzy zachęcali do korzystania z zasobów internetowych w celu dokształcania dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa w przestrzeni internetowej.

      15 lutego 2022 roku uczniowie klas I – III uczestniczyli w spektaklu online pt.: „Dzieci sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”. W ten sposób przyłączyliśmy się do międzynarodowych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2022.

      Tematyka widowiska dotyczyła bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu. Po spektaklu odbyła się dyskusja odnosząca się do możliwych zagrożeń płynących z nadmiernego używania Internetu. Ponadto, dzieciom przedstawiono wskazówki w jaki sposób należy bezpiecznie korzystać z urządzeń elektronicznych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu online i chętnie dzieliły się swoją wiedzą oraz odpowiadały na zadawane pytania.

      Jesteśmy dobrej myśli, że dzięki takim spotkaniom i wielu innym działaniom podejmowanym przez naszą szkołę w tym temacie, uczniowie będą odpowiedzialnie i świadomie korzystać z Internetu, co pozwoli uniknąć wielu niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.

      Opracowanie: Anna Mazur

    • Międzynarodowy Projekt „Emocja”
     • Międzynarodowy Projekt „Emocja”

     • Uczniowie klasy 3e po raz kolejny ochoczo przystąpili do realizacji zadań kolejnego modułu Międzynarodowego Projektu „Emocja”, którego myślą przewodnią była Kraina Mocy Słów.

      Uczniowie rozwijali swoje  umiejętności funkcjonowania społecznego poprzez rozwój kompetencji , poszanowanie dla odmienności, otwartość i empatię, życzliwość, wrażliwość na potrzeby innych.

      Po wysłuchaniu „Bajki o ciepłym i puchatym” uczniowie przystąpili do wykonania drzewka i worka dobrych słów.

      W tym dniu uczniowie przekonali się, że zgodna praca w grupie przynosi efekty, a używanie dobrych słów sprawia innym przyjemność i poczucie bycia potrzebnym, co w dzisiejszym świecie jest bardzo ważne.

      Koordynator projektu : Kamila Tyburska

    • 80. rocznica powstania Armii Krajowej
     • 80. rocznica powstania Armii Krajowej

     • "W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Marii Panny Królowej Korony Polskiej, kładę swe ręce na ten święty Krzyż, znak męki i Zbawienia. Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży Jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił, aż do ofiary mego życia.  Prezydentowi Rzeczypospolitej i rozkazom Naczelnego Wodza oraz wyznaczonemu przezeń dowódcy Armii Krajowej będę bezwzględnie posłuszny, a tajemnicy dochowam niezłomnie cokolwiek by mnie spotkać miało."

      Rota przysięgi żołnierzy „Kedywu" Armii Krajowej wprowadzona rozkazem z dnia 12.XII.1942 r. przez Komendanta Głównego A. K. generała „Grota"

      W poniedziałek 14 lutego 2022 r. minie 80. rocznica powstania Armii Krajowej największej konspiracyjnej organizacji wojskowej w okupowanej przez Niemców Europie. Stanowiła ona integralną część Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie  podległych Naczelnemu Wodzowi i  Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźctwie. 80 lat temu 14 lutego 1942 roku, rozkazem Naczelnego Wodza, Związek Walki Zbrojnej (ZWZ) został przekształcony w Armię Krajową (AK).Jej komendantem został gen. Stefan Rowecki „Grot”  Decyzja gen. Sikorskiego z 14 lutego 1942 r. podnosiła rangę Armii Krajowej  do krajowych sił zbrojnych, w której skład weszli wszyscy żołnierze będący w czynnej służbie wojskowej. Liczyła ona  w 1944 roku ponad 380 tysięcy zaprzysiężonych żołnierzy. Armia Krajowa  działała na terenach II Rzeczpospolitej, okupowanych przez III Rzeszę i Związek Sowiecki. Celem dalekosiężnym AK było przygotowanie ogólnopolskiego powstania zbrojnego, a w ramach walki bieżącej prowadziła zakrojoną na szeroką skalę akcję propagandowo- informacyjną, działania sabotażowo-dywersyjne i odwetowe oraz walkę partyzancką, która w bezpośrednim sąsiedztwie frontu przekształcała się w walkę otwartą, prowadzoną w ramach akcji „Burza”. W kwietniu 1942 roku podczas narady przywódców organizacji niepodległościowych  zapadła decyzja o powstaniu struktur Armii Krajowej  na terenie dawnego Powiatu Radzymińskiego. Narada odbyła się w mieszkaniu ppor. Henryka Kutznera ps "Doliwa" przy ul. 11 Listopada w Radzyminie. Pierwszym komendantem Obwodu Armii Krajowej został mjr Witold Kitkiewicz ps. "Marian".

      Cześć i Chwała Bohaterom.

      Koło Historyczne "Wiarus"

    • Półkolonie "Zima w mieście"
     • Półkolonie "Zima w mieście"

     • W pierwszym tygodniu ferii zimowych w naszej szkole odbyły się półkolonie dla uczniów klas I-VI. Był to czas przepełniony ciekawymi  i budzącymi w uczniach zainteresowanie aktywnościami. Szczególnie przypadły im do gustu wycieczki na basen, do kina jak również wyjścia do Publicznej Biblioteki Miasta i Gminy Radzymin na teatrzyk pt. „Wiślana Opowieść”, oraz na poranek filmowy.

      Zajęcia organizowane przez opiekunów na terenie szkoły także przykuwały uwagę uczniów.Eksperymenty, zabawy integracyjne , warsztaty plastyczne czy zajęcia muzyczne to jedne z kilku propozycji, z jakich korzystali uczestnicy półkolonii. Na szkolnej stołówce na głodne brzuchy czekało pyszne jedzonko. Po nim każdy mógł wygodnie odpocząć podczas trwania sjesty, której towarzyszyło m.in. słuchanie ulubionych opowiadań i bajek. Na zakończenie tygodnia zorganizowany został bal karnawałowy z tańcem, konkursami i dobrą zabawą. 

      Opiekunowie

    • Wielkia Orkiestra Świątecznej Pomocy
     • Wielkia Orkiestra Świątecznej Pomocy

     • W dniu 30 stycznia 2022 r. uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze na terenie Radzymina pod opieką p. Marleny Fedorczyk i p. Agnieszki Milewskiej zbierali pieniądze do kolorowych puszek, które w całości zostały przekazane na rzecz WOŚP.

      Opiekunowie: Marlena Fedorczyk, Agnieszka Milewska

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
    • sp1radzymin@radzymin.pl
    • sp1radzymin@radzymin.pl
    • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
    • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79 Sekretariat (stary budynek szkoły) czynny w godz. 08.00-16.00 tel. (+48) 22 786-50-31 fax. 22 7865031
    • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych