• Obiady szkolne

• Szanowni Rodzice i uczniowie!

1 Września 2021 roku od godziny 9.00 w stołówce szkolnej odbędą się zapisy na obiady szkolne.
            Pierwszeństwo przy zapisie na obiady mają uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej.

Osoby, które mają jakiekolwiek niedopłaty w obiadach, nie będą zapisane na obiady szkolne. Osoby, które notorycznie nie przestrzegały terminów płatności, będą wpisane na listę rezerwową.

Zapisów dokonujemy poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dostarczenie go do Intendentki szkolnej. Druk do pobrania u intendentki lub do pobrania >>>>>>  Formularz_-_Druk_4parents(1).docx
            Stawka żywieniowa za obiad to 5 zł, a dla posiadaczy ważnej Powiatowej Karty Rodziny – TAK RODZINA 2.5 zł.
            Przed zapisaniem dziecka na obiad proszę zapoznać się z regulaminem płatności za obiady szkolne, gdyż wypełnienie formularza oznacza jego akceptację.

Regulamin do pobrania >>>>> Regulamin_platnosci_za_obiady_dzieci_szkolnych(3).pdf
            Nieobecność dziecka na obiedzie:
            zgłaszamy  za pośrednictwem systemu 4parents najpóźniej tego samego dnia do godz. 8.30 (przy czym odliczeniu podlegają opłaty wynikające z nieobecności dziecka minimum dwa dni pod rząd).
            W przypadku,  gdy nie zgłosimy nieobecności dziecka,  nie będą zwracane poniesione przez Państwa koszty za obiady.
             Informacje dotyczące miesięcznej wysokości opłaty za obiady będą przekazywane rodzicom/opiekunom za pośrednictwem aplikacji 4Parents do
            5 dnia danego miesiąca.
            Płatności za obiady dokonujemy z góry, do 10-tego dnia danego  miesiąca.
            Wyjątek stanowi miesiąc wrzesień 2021r w którym to naliczenie płatności będzie do 10-tego września a płatności będzie trzeba dokonać do 17 września.  (Proszę pamiętać o tym, że termin płatności do dnia 17 września oznacza, że do tego dnia płatność powinna być już zaksięgowana na koncie a nie dopiero wpłacona).

W przypadku braku wpłaty obiady nie będą wydawane, od dnia kolejnego po upływie terminu płatności.

Prosimy o przestrzeganie terminów wpłat za obiady.

>>>>>>  4parents_instrukcja_logowania(1).pdf
            >>>>>>  Regulamin_platnosci_za_obiady_dzieci_szkolnych.pdf

>>>>>>  HARMONOGRAM_OBIADOW(3).pdf

Intendentka szkolna

• 82. rocznica wybuchu II wojny światowej

• ,,BO WOLNOŚĆ TO JEST TYLE ILU NAS POLEGŁO I WOLNOŚĆ TO JEST TYLE ILU NAS DZIŚ ŻYJE.”

Józefa Radzymińska „Jest jeden czas miłości”

W środę 1 września 2021 r. minęła 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. To największa i najkrwawsza wojna w dziejach ludzkości. Objęła prawie całą Europę, część Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. We wrześniu Polskę zaatakowano dwukrotnie. 1 września napadu dokonały faszystowskie Niemcy, natomiast 17 września od wschodu wkroczyła Armia Czerwona. Nastał czas grozy, terroru i walki ludzi o przetrwanie. Napaść na Polskę była wynikiem tajnego porozumienia między III Rzeszą Adolfa Hitlera a ZSSR Józefa Stalina. „Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem. (...) Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni” - powiedział Adolf Hitler. Słowa te dotyczyły również ludności cywilnej. Wojna totalna zakładała użycie lotnictwa, czołgów i artylerii w niespotykanej wcześniej skali. Niemcy wystawili 1 mln 850 tys. żołnierzy, 11 tys. dział, 2 800 czołgów i 2000 samolotów. Wojsko Polskie dysponowało armią 950 tys. żołnierzy, 4,8 tys. dział, czołgami w liczbie 700 i 400 samolotami. O losach kampanii wrześniowej zdecydowało uderzenie 17 września Armii Czerwonej, która miała 1,5 miliona żołnierzy. I choć żołnierz polski z honorem bronił naszej wolności bohaterstwem niwelując niemiecka i sowiecką przewagę walcząc w osamotnieni, bez realnej pomocy sojuszników ( Francji i Wielkiej Brytanii) był bez szans. Sześcioletnia II wojna światowa pochłonęła 60 mln ofiar. Zginęło 6 mln polskich obywateli. W ,,Stalowej Jedynce” w te wrześniowe dni będziemy wspominać Tych , którzy mieli odwagę przeciwstawić się dwóm brutalnym totalitaryzmom. Wszyscy zdajemy sobie bowiem sprawę, że świadome społeczeństwo nie powinno zapomnieć o ofiarach wojny. Oby pamięć o II wojnie światowej była przestrogą dla współczesnego świata, żeby nie zmieniać granic siłą, nie paktować nad głowami i kosztem innych państw, nie ulegać agresywnym działaniom.

Cześć i Chwała Bohaterom

Koło Historyczne „Wiarus”

• Półkolonie w SP1 Radzymin

• Ramowy program wypoczynku w ramach półkolonii letnich organizowany w dniach 16 - 20.08.2021 r.

>>>>>>>>>>>>>>>>>> program_polkolonii.pdf

Zajęcia trwają w godzinach od 7.30 do 16.30. Zbiórka pierwszego dnia półkolonii od godz. 7.30 w nowej świetlicy starego budynku  szkoły (wejście od ul. Batorego).

Każdego dnia zapewniony jest posiłek - śniadanie, obiad, podwieczorek.

Uczestnicy zostali podzieleni na 5 grup liczących po 15 osób.

Serdecznie zapraszamy, zapewniamy wiele radości, zabawy i uśmiechu :))))))))

• Wyprawka ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej

• Wyprawka ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2021/2022:

- blok rysunkowy biały A4

- blok rysunkowy kolorowy A4

- blok techniczny biały A4

- blok techniczny kolorowy A4

- farby plakatowe + pędzelki i pojemnik na wodę

- plastelina

- papier kolorowy

- 2 teczki na gumkę

- 2 zeszyty w trzy linie 16k

- 2 zeszyty w kratkę 16k

- zeszyt 32k w kratkę do korespondencji

- ryza papieru ksero

- kredki bambino

- piórnik z pełnym wyposażeniem (długopis z wkładem niebieskim, ołówek, gumka, kredki ołówkowe, klej, nożyczki, linijka - 15 cm, temperówka)

- worek z kapciami (na białej podeszwie)

- worek ze strojem gimnastycznym (biała koszulka, granatowe lub czarne spodenki).

Wszystkie rzeczy prosimy podpisać w widocznym miejscu.