• Harmonogram dyżurów telefonicznych pomocy psychologiczno-pedagogicznej

     •  

      Telefon - 22 786 54 28

      PONIEDZIAŁEK

      Dorota Kołaczyńska - pedagog-  godz. 08.00-09.00

      ŚRODA

      Dorota Kołaczyńska - pedagog - godz. 08.00-09.00

      CZWARTEK

      Katarzyna Staniszewska - logopeda - godz. 08.50-09.35

      Jolanta Rosińska-Włodarczyk - psycholog - godz. 10.00-11.00

      PIĄTEK

      Anna Borowska - pedagog - godz. 08.00-09.00

       

    • Klub Twórczego Konstruktora Lego przedstawia…
     • Klub Twórczego Konstruktora Lego przedstawia…

     • Zanim nadeszła nauka zdalna udało nam się wraz z klasą V a, VI e i VII d dokonać w ramach Akademii Przyszłości rzeczy ciekawych. W czasie zajęć uczniowie uczyli się twórczego i elastycznego myślenia. Budowania mostów, zamiast murów w komunikacji międzyludzkiej. Prezentowania swoich pomysłów – w czasie odważnej ekspozycji społecznej. Budowania wieży w parach lub grupach trzyosobowych – miło było patrzeć, jak uczniowie ze sobą współpracują i rozmawiają. Klocki Lego stały się pretekstem do nawiązywania cennych relacji i budowania ich w miłej atmosferze. Bardzo dziękuję uczniom za możność pracy z nimi na tych zajęciach dodatkowych i szansę na podziwianie ich twórczej pracy. Ufam, że będziemy nasze zajęcia z radością kontynuować. Tymczasem trzymam za Was kciuki i Wasze osiągnięcia w czasie nauki zdalnej. Wysilajcie swoje umysły w twórczym myśleniu…twórzcie ciekawe zagadki i śmiało dzielcie się swoimi przemyśleniami – zawsze dbając o formę wypowiedzi…Formułujcie dużo zdań okrągłych, a mniej kanciastych…Powodzenia!

      Przedstawiam galerię zdjęć z dokonaniami uczniów. Od chaosu do koncepcji….

      dr Jolanta Rosińska-Włodarczyk (psycholog szkolny)

    • Ks. Jerzy Popiełuszko - kapelan Solidarności
     • Ks. Jerzy Popiełuszko - kapelan Solidarności

     • "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj"

      W poniedziałek 19 października 2020 roku minęła 36. rocznica  porwania i męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszko - kapelana "Solidarności". Zabójstwa dokonali funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa  z IV Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zajmującego się w Polsce Ludowej zwalczaniem Kościoła Katolickiego.  Ksiądz Jerzy Popiełuszko swoją działalność oparł na sentencji: "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj".  Na Mszach  świętych w intencji ojczyzny gromadził tysiące ludzi dając im ewangeliczną nadzieję na lepsze jutro. Niezłomny kapelan Solidarności stał się na zawsze symbolem walki ze zbrodniczym  komunistycznym systemem o wolność i wiarę. Został uznany błogosławionym i męczennikiem Kościoła Katolickiego oraz odznaczony pośmiertnie Orderem Orła Białego Tego dnia przypadają również, co warte przypomnienia, obchody Święta Duchownych Niezłomnych.

      Koło Historyczne "Wiarus"

    • 42. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża
     • 42. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża

     • 16 października mija 42. już rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

      Wdzięczni naszemu Wielkiemu Rodakowi – św. Janowi Pawłowi II za świadectwo życia przypomnijmy kilka wydarzeń z tamtego okresu. 16 października 1978 r. na zwołanym po śmierci Jana Pawła I drugim konklawe w ósmym głosowaniu kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jana Pawła II. Wynik wyboru ogłoszono o godzinie 18:44. Formalna inauguracja pontyfikatu miała miejsce w trakcie Mszy św. na Placu św. Piotra 22 października 1978.

      Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski, jak również pierwszym po 455 latach biskupem Rzymu niebędącym Włochem. Mając 58 lat, został wybrany najmłodszym papieżem od czasu wyboru Piusa IX w 1846, który w chwili wyboru miał 54 lata.

      Wielokrotnie sam przywoływał słowa wiersza „Słowiański Papież” Juliusza Słowackiego.

      POŚRÓD NIESNASEK PAN BÓG UDERZA

      Pośród niesnasek Pan Bóg uderza
      W ogromny dzwon,
      Dla słowiańskiego oto papieża
      Otworzył tron.
      Ten przed mieczami tak nie uciecze   
      Jako ten Włoch,
      On śmiało, jak Bóg, pójdzie na miecze;
      Świat mu — to proch!

      Twarz jego słowem rozpromieniona,
       Lampa dla sług,    
      Za nim rosnące pójdą plemiona
      W światło, gdzie Bóg.
      Na jego pacierz i rozkazanie
      Nie tylko lud —
      Jeśli rozkaże, to słońce stanie,       
      Bo moc — to cud! (...)


      Opracowała: Agnieszka Sieradzka

       

    • Warsztaty Kreacji Gier Wideo
     • Warsztaty Kreacji Gier Wideo

     •  W  piątek 9 października  2020 r. uczniowie klasy VII b  pod opieką wychowawcy p. Grzegorza Jelenia  uczestniczyli w niezwykłych Warsztatach Kreacji Gier Wideo. Zajęcia odbyły się w gościnnych progach  Biblioteki Publicznej w Radzyminie. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się : jak zostać twórcą gier, jak wygląda proces tworzenia gry oraz jakie umiejętności należy zdobyć , aby grę stworzyć  Prowadzący warsztaty p. Kacper Kwiatkowski, wykładowca Liceum Kreacji Gier Wideo,  w bardzo ciekawy i niezwykle barwny  sposób przedstawił etapy powstawania gier. Okazało się ,że można realizując marzenia, uczestnicząc w różnych grach zdobyć  umiejętności, które przybliżą uczniów do wymarzonego zawodu grafika komputerowego czy testera. Wielkim ułatwieniem jest doskonała znajomość języka angielskiego, matematyki czy tez fizyki. Warto również posiąść wiedzę z języka polskiego oraz rozwijać swoje uzdolnienia w zakresie muzyki  i plastyki.... Podsumowując jednym zdaniem zwyczajnie warto się uczyć. Miłą niespodzianka dla uczestników warsztatów był przygotowane  przekąski i słodycze  serwowane w czasie  przerwy w zajęciach. Uczniowie  wracając do szkoły byli pełni  wrażeń i deklarowali chęć uczestniczenia w następnych warsztatach  o tej tematyce.

      Uczniowie klasy VII b z wychowawcą

    • Uoczystości upamiętnienia ofiar Bitwy Warszawskiej 1920 r.
     • Uoczystości upamiętnienia ofiar Bitwy Warszawskiej 1920 r.

     • We środę 7 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły z Pocztem Sztandarowym i panią dyrektor Elżbieta Jeleń  na czele uczestniczyli w uroczystości upamiętnienia ofiar Bitwy Warszawskiej 1920 roku. w radzymińskiej Kolegiacie. Uroczystość rozpoczęła Msza święta celebrowana przez bpa Marka Solarczyka w  intencji ofiar  Bitwy Warszawskiej 1920, a szczególnie za bohaterów walk pod Radzyminem: mjr Stefana Waltera, kpt. Stefana Pogonowskiego i kpt. Ryszarda Downara - Zapolskiego. Po Mszy świętej  nastąpiło poświęcenie tablicy upamiętniającej zmordowanych przez bolszewików: ks. Andrzeja Rudzkiego - wikariusza z Radzymina i kierownika miejscowej Szkoły Powszechnej Dominika Rusiniaka umieszczonej w kruchcie kościoła. W uroczystości , co warte podkreślenia uczestniczyli przedstawiciele rodziny Dominika Rusiniaka. Uroczystość wpisuję się w obchody 100 rocznicy polskiego zwycięstwa w wojnie z bolszewicka Rosją.

      Cześć i Chwała Bohaterom.

       Koło Historyczne "Wiarus"
       

    • Wzorowy Matematyk dla klas 2
     • Wzorowy Matematyk dla klas 2

     • Drodzy drugoklasiści!

      W tym roku będziecie mieli okazję wykazać się swoją matematyczną wiedzą. Po raz kolejny w naszej szkole rusza konkurs matematyczny „Wzorowy Matematyk”. Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy klasowy i drugi międzyklasowy. Już 30 października 2020 r.  rozpoczną się pierwsze zmagania z wiedzą matematyczną.

      Każdy wychowawca w swojej klasie przeprowadzi test pierwszego etapu, a następnie wyłoni dwóch najlepszych uczniów, którzy będą rywalizować z innymi uczniami w drugim etapie (po feriach). Zwycięzca otrzyma tytuł Wzorowego Matematyka i pamiątkowy medal.

      Życzymy sukcesów matematycznych.

      Kamila Tyburska

      Justyna Zborowska

    • Fundacja Bez Wizy
     • Fundacja Bez Wizy

     • „I śmiech niekiedy może być nauką” - projekt realizowany z dotacji Muzeum Historii Polski w ramach programu: Patriotyzm Jutra.

      Debata oksfordzka posiada w Polsce już ponad 25-letnią tradycję. Pedagodzy są zgodni, że jest doskonałą metodą dydaktyczną. Debaty poszerzają horyzonty, uczą logicznego myślenia, precyzyjnego formułowania myśli oraz słuchania ze zrozumieniem cudzych argumentów.

      Innymi słowy - kształtują umiejętności i postawy, które powinny cechować każdą osobę, biorącą udział w życiu publicznym i biznesowym.

      Projekt „”„I śmiech niekiedy może być nauką” łączy dwie pozornie odległe formy edukacji, którymi są debata oksfordzka i teatr. W 5 mazowieckich szkołach podstawowych przeprowadzamy po 9 warsztatów edukacyjnych, których celem jest nauczenie i przygotowanie grupy młodych ludzi

      do wzięcia udziału w prawdziwej oksfordzkiej debacie.

      Oto tematy zajęć:

      1. Wstęp do debat oksfordzkich i wystąpień publicznych.

      2. Etyka debatancka i zasady debat oksfordzkich.

      3. Merytoryka debaty - argumentacja i kontrargumentacja.

      4. Role mówców i rodzaje tematów w debacie oksfordzkiej.

      5. Pozamerytoryczne oddziaływanie na odbiorcę.

      6. Bajki Ignacego Krasickiego jako materiał do tezy debaty – warsztaty z aktorem.

      7. Wystąpienia publiczne w praktyce - warsztaty z aktorem.

      8. Przygotowanie do debaty oksfordzkiej.

      9. Finałowa debata oksfordzka.

      Przed finalną debatą na forum szkolnym odbędzie się spektakl teatralny, przygotowany specjalnie w celach dydaktycznych przez profesjonalnych realizatorów. Inspiracją będą bajki Krasickiego.

      Krasicki podjął zadanie uczenia mądrości praktycznej, opisywania życia codziennego wśród zmagań, zasadzek, oszustw i ślepych zaułków losu, wykorzystując satyrę, sarkazm, żart i śmiech. Stąd przedstawienie oparte na bajkach staje się świetnym przyczynkiem do debaty: czy krytyka może być formą nauki? czy wskazywanie komuś błędów to obrażanie, czy pomoc? czy osobiste doświadczenia są dobrą metodą nauki? Aby teksty bajek były w pełni zrozumiałe edukator-prelegent wygłosi wstęp, a następnie będzie towarzyszył wydarzeniu, na bieżąco wyjaśniając jego zawiłości lingwistyczne.

      Po spektaklu młodzież przeprowadzi debatę. Decydujący o zwycięstwie głos będzie miała pozostała część widzów uczestniczących w wydarzeniu. Po podliczeniu głosów okaże się, która drużyna przekonała społeczność szkolną do swojej racji.

      Koordynator projektu: Weronika Szymankiewicz i Klaudia Skonieczna

    • PROGRAM EDUKACYJNY „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”
     • PROGRAM EDUKACYJNY „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

     • W tym roku szkolnym wszystkie klasy drugie przystąpiły do udziału w programie edukacyjnym „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa oraz tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci.
      W toku realizacji zadań uczniowie rozwijają swoją samodzielność, kreatywność i innowacyjność. Program wymaga zrealizowania siedmiu modułów, które są zgodne z kierunkami polityki Ministra Edukacji Narodowej na rok szkolny 2020/2021.
      Moduły programu są następujące:
      1.Książki dzieciństwa.
      2.Mały Miś w świecie emocji.
      3.Dbamy o zdrowie z Małym Misiem.
      4.Zmisiowany eko-kalendarz.
      5.Misiowe laboratorium Czterech żywiołów
      6.Mały Miś i supertajny projekt.
      7.Bijemy Rekord Polski z Małym Misiem- 23.04.2021r.
      Po zrealizowaniu wszystkich modułów szkoła otrzyma Certyfikat Wzorowej Placówki.
      Wszystkim drugoklasistom życzymy powodzenia w trakcie realizacji projektu.

      Koordynator projektu Justyna Zborowska

    • Akcja "KOLOROWE KREDKI", czyli wielki recykling kredkowy
     • Akcja "KOLOROWE KREDKI", czyli wielki recykling kredkowy

     • Zapraszamy wszystkich uczniów klas I-VIII do włączenia się w akcję „Kolorowe Kredki”, której celem jest niesienie pomocy dzieciom przebywającym w szpitalach. Akcja polega na zbieraniu niekompletnych, częściowo zużytych i niepotrzebnych kredek ołówkowych i świecowych.

      Co dzieje się dalej?

      KREDKI OŁÓWKOWE: Przekazywane są grupie wolontariuszy, którzy je segregują i temperują. Zasiadają do maszyn i z pozyskanych materiałów szyją kolorowe piórniki, które zapełnione odrestaurowanymi kredkami, są zawożone do szpitali dla przebywających tam dzieci. Te kredki, które są w gorszym stanie, przerabiane są na kredkową biżuterię, z której dochód przeznaczany jest na akcję „Niewidzialny Mikołaj” i „Dobra Wróżka".

      KREDKI ŚWIECOWE: Wolontariusze przetapiają je tworząc nowe o różnych kształtach! Dzięki temu kredki zyskują nowe życie i mogą znów rysować.

      Kredki przynosimy do swoich sal i wrzucamy do specjalnie przygotowanego kartonu.
      Akcja trwa do końca grudnia. Zachęcamy do uczestnictwa w akcji.

      Szkolny koordynator akcji Justyna Zborowska

    • 100. rocznica śmierci majora Stefana Waltera
     • 100. rocznica śmierci majora Stefana Waltera

     • W niedzielę 4 października 2020 r. delegacja naszej szkoły z p. dyrektor Elżbietą Jeleń i Pocztem Sztandarowym uczestniczyła w podniosłej uroczystości  z okazji 100. rocznicy śmierci majora Stefana Waltera dowódcy 29. Pułku Strzelców Kaniowskich, ,,Bohatera Mokrego" w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Podczas uroczystości nastąpiło odsłonięcie i poświęcenia pamiątkowej tablicy  przekazanej przez p. Andrzeja Dudę prezydenta RP z okazji narodowych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz stulecie wielkiego triumfu naszego narodu w wojnie polsko - bolszewickiej.

      Koło Historyczne ,,Wiarus"

    • ŚWIĘTO DRZEWA DLA ZWIERZĄT!
     • ŚWIĘTO DRZEWA DLA ZWIERZĄT!

     • Klubu Gaja serdecznie zaprasza do udziału w 18. edycji programu Święto Drzewa pod hasłem „Święto Drzewa dla zwierząt!”. Każdy z nas może posadzić, pielęgnować i chronić drzewa oraz krzewy pamiętając o zwierzętach, dla których często to jedyny dom na Ziemi. Zaangażuj się i dołącz do Święta Drzewa.

      Święta Drzewa to dobra okazja by posadzić drzewa i krzewy. Pamiętajmy także, by otoczyć opieką drzewa już rosnące. I nie zapomnijmy o zwierzętach! Aż trudno zgadnąć ile większych i mniejszych zwierząt korzysta z zadrzewień podczas całego swojego życia lub choćby tylko w czasie chwilowego odpoczynku. To tutaj ptaki, owady, wiewiórki, nietoperze czy inne zwierzęta znajdują pokarm, wiją swoje gniazda, wychowują młode, tworzą spiżarnie i szukają kryjówek. To ich dom! W naszych ogrodach i parkach możemy stworzyć dla nich przyjazne zakątki, sadząc gatunki miododajne i owocowe. Pomyślmy też o przygotowaniu dla naszych dzikich przyjaciół odpowiednich schronień, budek lęgowych i poidełek. Niech drzewa będą dla nas źródłem inspiracji jak żyć w zgodzie z przyrodą.

      W tegorocznej edycji Święta Drzewa chcemy podkreślić szczególne znaczenie zadrzewień dla świata zwierząt. Drzewa i krzewy to swoiste oazy bioróżnorodności. Możemy spotkać tu wiele gatunków ptaków – dzięcioły, sowy, kowaliki, sikory, a także ssaków jak popielice czy nietoperze oraz owadów, w tym często chronionych lub niespotykanych w innych siedliskach, np. występującego tylko na starych dębach chrząszcza kozioroga dębosza. Zniszczenie, wycięcie czy choroba nawet jednego drzewa to zarazem zagrożenie życia dla wielu innych gatunków.

      Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany został konkurs ekologiczno - plastyczny.

      Zapraszamy do udziału!

      >>>>>>>>>>>>>>>>> REGULAMIN_KONKURSU.pdf

                                    Koordynator konursu w szkole: p. Maria Klimkiewicz

    • II edycja Konkursu plastyczno-literackiego „Papieskie Oblicze”
     • II edycja Konkursu plastyczno-literackiego „Papieskie Oblicze”

     • Zapraszamy uczniów klas I - VIII do udziału w II edycji Konkursu plastyczno-literackiego "Papieskie Oblicze".

      1. Organizatorem konkursu plastycznego „Papieskie Oblicze” zwanego dalej Konkursem jest Miejski Dom Kultury w Wołominie mający siedzibę przy ul. Mariańskiej 7 w Wołominie.

      2. Cel Konkursu:

      Celem Konkursu jest zainteresowanie młodzieży osobą i nauczaniem Jana Pawła II.

      3. Czas trwania Konkursu:

      Konkurs trwa od 2 października do 14 października 2020 roku.

      4. Uczestnicy:

      Konkurs skierowany jest do uczniów dowolnej klasy wszystkich typów szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

      >>>>>>>>>>>> Regulamin_II_edycji_Konkursu_plastyczno.pdf

    • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

     • 29 września 2020 roku  w naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja głośnego czytania.

      Dzieci w klasach I-III z wielką uwagą wysłuchały znanej baśni  Szewczyk Dratewka Janiny Porazińskiej.

      Dowiedziały się też, że to właśnie data urodzin tej autorki – 29 września ( 1888 roku) – stała się dniem poświęconym głośnemu czytaniu.

    • BIBLIOTEKA ZAPRASZA UCZNIÓW DO UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM
     • BIBLIOTEKA ZAPRASZA UCZNIÓW DO UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

     • „Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret w ramie zamknięty”.

      Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową im. Baśni Polskiej w Niedźwiedzie Dolnej z okazji obchodzonego 5 listopada Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

      Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

      Konkurs odbędzie się w dwóch etapach oraz  oceniany w kategoriach klas I-III i IV-VIII:

      a) 1 etap szkolny – prace składamy (kl. I-III do wychowawców, a kl. IV-VIII do biblioteki szkolnej) do 16 października 2020 r. Wygrane prace będą przekazane do drugiego etapu,

      b) 2 etap – ogólnopolski.

      Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu >>>>> Regulaminkonkursuogolnopolskiego-2020.pdf

    • 81. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
     • 81. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

     • W sobotę 26 września 2020 r. delegacja naszej szkoły z p. dyrektor Elżbietą Jeleń i Pocztem Sztandarowym uczestniczyli w uroczystości z okazji  81. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Minutą ciszy, złożeniem wiązanki kwiatów i zapaleniem zniczy - ogni pamięci uczciliśmy pamięć żołnierzy  poległych w czasie wojny obronnej Polski 1939 roku oraz żołnierzy Armii Krajowej walczących z niemieckim i sowieckim okupantem w latach 1939 - 1945. Uroczystość odbyła się na Cmentarzu Poległych w Radzyminie.

      Koło Historyczne ,,Wiarus"


  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
   • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79 Sekretariat (stary budynek szkoły) czynny w godz. 08.00-16.00 tel. (+48) 22 786-50-31 fax. 22 7865031
   • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych