• Konkurs Mikołajkowy 2020
     • Konkurs Mikołajkowy 2020

     • Drodzy koledzy i koleżanki!

      W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne Mikołaj nie będzie mógł spotkać się osobiście z Wami  w naszej szkole. Nie znaczy to jednak, że nie pamiętamy o Was. Przygotowaliśmy konkurs mikołajkowy dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Każdy uczeń począwszy od klasy 1 do 8  może zaprezentować się w czapce Mikołaja.

      Wystarczy włożyć czapkę Mikołaja, przyjąć odpowiednią pozę, uśmiech i robimy zdjęcie.

      Jeżeli chcesz pochwalić się swoimi zdjęciem nawiązującym do tytułu konkursu, a przy okazji wziąć udział w zabawie jaką jest konkurs fotograficzny to zapraszamy! Masz także szansę na zdobycie interesującej nagrody!

      Gotowe zdjęcie przesyłamy na adres azoladek99@gmail.com, lub na Teams na czat do Pani Anety Żołądek  do dnia 1 grudnia 2020.

      Czekamy na zdjęcia :)

      SAMORZĄD UCZNIOWSKI

    • Wyniki szkolnego konkursu z biologii
     • Wyniki szkolnego konkursu z biologii

     • SPRAWOZDANIE Z KONKURSU NA ORYGINALNY PROJEKT OKŁADKI PODRĘCZNIKA DO BIOLOGII Z WYKORZYSTANIEM ODPADÓW DO RECYKLINGU

      Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas V Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie. Organizatorem konkursu była  p. Agata Drzewek, nauczyciel biologii w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. M. Pisarka - w ramach współpracy z LOP.

      Celem konkursu jest stworzenie wymarzonej, najbardziej zwariowanej, idealnej okładki podręcznika do biologii z użyciem materiałów, które niepotrzebne w gospodarstwie domowym można wykorzystać w inny sposób. Materiały nadające się do przetworzenia można podzielić na 4 podstawowe grupy: papierplastikszkłometale.

      Na konkurs wpłynęło 74 prace (w tym 29 prac zostało odrzuconych, z powodu nie spełnionych kryteriów konkursowych).

      Biorąc pod uwagę zawarte w regulaminie kryteria oceniania:

      zgodność z tematem konkursu, kreatywność, oryginalność i pomysłowość oraz formę estetyczną pracy.

      >>>>>>>>>>>>>>> liasta-nagrodzonych.pdf

                                                      Sprawozdanie sporządziła:  Agata Drzewek

    • Konkurs historyczno-marynistyczny ARMADA 2020
     • Konkurs historyczno-marynistyczny ARMADA 2020

     • Celem konkursu jest propagowanie polskich tradycji marynistycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

      Uczniowie biorący udział w konkursie proszeni są o wykonanie pracy plastycznej (wykonanej w dowolnej technice – malarstwo, rysunek, collage w orientacji poziomej) związanej z historią polskiego okrętu wojennego Błyskawica.

      Krótka historia polskiego niszczyciela Błyskawica jest zamieszczona na przygotowanej karcie konkursowej w formacie PDF, dostępna jest również na naszej stronie internetowej www.okretypodwodne.edu.pl zakładka Konkursy.

      Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.okretypodwodne.edu.pl/konkursy/

      Konkurs ARMADA 2020 odbywa się za pośrednictwem Internetu. Wszystkie prace muszą być dostarczone po uprzednim zeskanowaniu i przesłane do 20 grudnia 2020 roku. Zeskanowane prace powinny być zapisane w formacie PDF lub JPG w rozdzielczości 300 DPI. Wielkość pracy to format A4.

      Zgoda rodziców >>>>  zgoda_na_udzial_w_konkursie.pdf

      Historia okrętu ORP Błyskawica >>>> ORP-Blyskawica_-_historia_okretu(1).pdf

      Prace konkursowe prosimy przesłać na adres e-mailowy: okretypodwodne@op.pl 

      Konkurs jest pod honorowym patronem:

      • Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni
      • Stowarzyszenie RdDiM (Razem dla Dzieci i Młodzieży)
    • Szkolny konkurs historyczny - "Polscy piloci Bitwy o Anglię - Zapomniani Bohaterowie"
     • Szkolny konkurs historyczny - "Polscy piloci Bitwy o Anglię - Zapomniani Bohaterowie"

     • "Aby człowiek wiedział, dokąd idzie, musi wiedzieć skąd przychodzi.

      Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci."

                                                                                                                                                      Norman Davies

      Koło Historyczne „ Wiarus” i opiekunowie szkolnej gazetki „Skrzydła Jedynki”

      serdecznie zapraszają  Uczniów klas VI,  VII i VIII    

      do wzięcia udziału

      w szkolnym konkursie historycznym "Polscy piloci Bitwy o Anglię - Zapomniani Bohaterowie"

      zorganizowanym z okazji przypadającej w 2020 roku  80 rocznicy Bitwy o Anglię.

      Konkurs on - line odbędzie się  15  - 17  grudnia 2020 r.

      Serdecznie zapraszamy

       Organizatorzy

      Materiały dydaktyczne: 

      >>>>>> 80_rocznica_Bitwy_o_Anglie.pdf

    • Pluszowy Miś
     • Pluszowy Miś

     • 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci oraz niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś.

      Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

      Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa. Kiedy dokładnie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia?

      Zapraszamy do kliknięcia linku umieszczonego poniżej, a zapoznacie się z krótką historią pluszowego misia oraz rozwiążecie Quiz o misiach. Powodzenia.

      Historia pluszowego misia >>>>>  Jak_to_z_tym_pluszowym_misiem_bylo.docx.pdf

      QUIZ o misiach >>>>>>>>>>>>>  Quiz_o_misiach(1).pdf

                                          Biblioteka szkolna

    • 190 rocznica wybuchu Powstania Listopadowego
     • 190 rocznica wybuchu Powstania Listopadowego

     • W niedzielę 29 listopada 2016 roku minie 190. rocznica wybuchu powstania listopadowego będącego zrywem niepodległościowym skierowanym przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Głównymi przyczynami wybuchu powstania były rządy cara Mikołaja I, łamanie przez niego konstytucji z 1815 roku, wprowadzenie cenzury, prześladowania organizacji patriotycznych. W walkach powstańczych 56 tysięcy polskich żołnierzy dysponujących 140 armatami bohatersko powstrzymywało ponad 115 tysięczną carską armię wyposażoną w 350 dział idącą na Warszawę. Przez prawie 10 miesięcy naród polski prowadził walkę z największą potęgą militarną Europy odnosząc w niej poważne, lecz przejściowe sukcesy. Rozpoczęte w listopadową noc powstanie narodowe było największym wysiłkiem zbrojnym w polskich walkach wyzwoleńczych XIX wieku. Po klęsce powstania zlikwidowano polskie wojsko, ograniczono drastycznie autonomię Królestwa Polskiego a jego uczestników poddano represjom.

      Chwała Bohaterom. Niech pamięć o Ich czynach nigdy nie zaginie.

      Koło Historyczne „Wiarus”

    • 545-lecie Radzymina
     • 545-lecie Radzymina

     • "Co by było, gdyby nie było tego Radzymina, tego cudu nad Wisłą."

                                                                     /św. Jan Paweł II/

      W dniach 6 - 10 listopada  2020 roku  z okazji przypadającej  w tym roku 545. rocznicy nadania praw miejskich dla Radzymina i 100 rocznicy "Cudu nad Wisłą" odbył się zdalny Międzyszkolny Konkurs Historyczny "545 lecie Radzymina i 100. rocznica "Cudu nad Wisłą”. Celem konkursu, było kształtowanie świadomości obywatelskiej i historycznej w oparciu o poznanie przeszłości, swojej „małej ojczyzny”, umacnianie emocjonalnych związków z Radzyminem i regionem, popularyzowanie wiedzy o wojnie polsko-bolszewickiej 1919 - 1920 roku, przybliżenie postaci historycznych, uczestników Bitwy Warszawskiej szczególnie związanych z walkami o Radzymin oraz rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów. Konkurs adresowany do uczniów klas  V ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej - Szczepankowskiej i  Szkoły Podstawowej  nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie  polegał na  rozwiązaniu testu składającego się z 40 szczegółowych pytań dotyczących historii i dnia dzisiejszego naszego miasta i regionu. W konkursie udział wzięło 25  uczniów, którzy walczyli o zaszczytny tytuł Tytana  Historii. Laureatami konkursu zostali:

      Lena Niegowska  uczennica klasy V b  - "Stalowa Jedynka" i Dagmara Kania ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Michaliny Chełmońskiej - Szczepankowskiej ze Słupna.

      Gratulujemy.  Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród książkowych odbędzie się   po powrocie uczniów do nauczania stacjonarnego. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom, jednocześnie gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego szkolnego konkursu o mieście „Cudu nad Wisłą”, które na trwałe zapisało się na kartach naszej ojczystej historii.

    • Międzyszkolny Konkurs Historyczny "Bój o Radzymin 1920 - Chwała Bohaterom"
     • Międzyszkolny Konkurs Historyczny "Bój o Radzymin 1920 - Chwała Bohaterom"

     •  

      Zawsze myślę, co by było, gdyby nie było tego Radzymina, tego Cudu nad Wisłą. Jest głęboko to wydarzenie, ten dzień wpisany w moją historię osobistą, w historię nas wszystkich. Wy jesteście młodsi, ale wasze życie znajduje się na przedłużeniu tamtego dwudziestego roku, tamtego Cudu nad Wisłą, tamtego Radzymina.

      Jan Paweł II         

      W dniach 6 - 10 listopada 2020 roku odbył sie  Międzyszkolny Konkurs Historyczny "Bój o Radzymin 1920 - Chwała Bohaterom", który był zwieńczeniem wielu szkolnych inicjatyw mających na celu uczczenia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej - Cudu nad Wisłą. Głównym celem konkursu było: kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, szacunku dla symboli narodowych oraz podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej. Popularyzowanie wiedzy o wojnie polsko-bolszewickiej 1919 - 1920 roku. Przybliżenie postaci historycznych, uczestników Bitwy Warszawskiej szczególnie związanych z walkami o Radzymin.  Zaangażowanie dzieci i młodzieży w obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas VI - VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej - Szczepankowskiej oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie. W konkursie udział wzięło 51 uczniów, którzy mieli do rozwiązania quiz składający się z  30 bardzo szczegółowych pytań. Z powodu pandemii koronowirusa konkurs odbył się zdalnie, co niewątpliwie było utrudnieniem dla uczestników.  Laureatami  konkursu, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę zostali:

      I miejsce   -     Piotr   Łapinski         klasa VI c

      III miejsce   -  Jakub  Dąbkowski      klasa VII b

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Gorąco pragniemy podziękować rodzicom za pomoc w zainteresowaniu  dzieci i młodzieży historią  naszej "małej ojczyzny". Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród książkowy odbędzie sie po powrocie do nauczania stacjonarnego.

      Koło Historyczne "Wiarus"

     • Konkursy plastyczne

     • W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach historyczno-plastycznych organizowanych przez Biuro Edukacji Narodowej IPN: POLACY W BITWIE O ANGLIĘ oraz BITWA WARSZAWSKA 1920. Z przyjemnością informujemy, iż w konkursie POLACY W BITWIE O ANGLIĘ  wyróżnienia otrzymali: Agata Kostrzewa z klasy 4e oraz Aleksander Mikulski z klasy 6c. W konkursie BITWA WARSZAWSKA 1920 wyróżnienie otrzymał Antoni Jaczewski z klasy 5 d.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Opiekun konkursu: Marta Karłowicz

      Praca wyróżniona: Antoni Jaczewski 5d - poniżej.

       

       

       

    • WYNIKI PIERWSZEGO ETAPU SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „WZOROWY MATEMATYK” dla klas drugich
     • WYNIKI PIERWSZEGO ETAPU SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „WZOROWY MATEMATYK” dla klas drugich

     • 30 października 2020 r. uczniowie klas drugich przystąpili do pierwszego etapu szkolnego konkursu matematycznego „Wzorowy Matematyk”. Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie dziesięciu zadań matematycznych o różnym stopniu trudności. Aby uzyskać wysoką liczbę punktów należało wykazać się umiejętnością logicznego myślenia.

      Do drugiego etapu zakwalifikowali się:

      2a-  Daniel Słyk

              Bartosz Mikołajewski

      2b- Krzysztof Pawłowski

             Marcin Ulewicz

      2c- Kuba Rembalski

            Nikola Bartkiewicz

           Julia Malinowska

      2d- Blanka Dembkowska

            Benjamin Price

      2e- Julia Skowrońska

            Antoni Fituch

      2g- Radosław Bieńkowski

            Lena Niegowska

            Krystian Kulikowski

      2f- Michał Mąka

            Aleksander Chmielewski

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

       

      Koordynatorzy konkursu:

      Kamila Tyburska

      Justyna Zborowska

     • Zarządzenie nr 11

     • ZARZĄDZENIE NR  11/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej  nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniające zarządzenie z dnia 26 października 2020r., dotyczące czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 >>>>>>>  zarzadzenie-11.pdf

    • Światowy Dzień Ubogich
     • Światowy Dzień Ubogich

     • 15 listopada 2020 r. obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. CARITAS Archidiecezji Gdańskiej zorganizowało zbiórkę skarpet dla osób bezdomnych pod hasłem SKARPET PARA – DOBRO WYZWALA. SZKOLNE KOŁO CARITAS Szkoły Podstawowej nr 1 postanowiło przyłączyć się do akcji. W zbiórkę skarpet zaangażowali się uczniowie klas 1 – 3. W ciągu tygodnia udało się nam zebrać około 350 par. Ilość niesamowita. Spakowaliśmy dwa duże kartony i wysyłamy.

      Z każdym dniem za oknem robi się coraz chłodniej. My wracamy po pracy czy szkole do ciepłych domów, gdzie możemy się ogrzać, ale nie wszyscy mają ten komfort. Nasi uczniowie pokazali, że nie są obojętni na los ludzi bezdomnych. BRAWO UCZNIOWIE!                                         

                                  Szkolne Koło Caritas

    • Bitwa pod Chocimiem
     • Bitwa pod Chocimiem

     • Dokładnie 347 lat temu 11 listopada wojska Rzeczypospolitej Obojga Narodów pod wodzą hetmana Jana Sobieskiego pod Chocimiem stoczyły zwycięską bitwę z armią turecką. Uczestniczące w działaniach wojennych wojsko Rzeczypospolitej liczące ok. 30 tysięcy żołnierzy (22 tysiące z Korony i 8 tysięcy z Litwy) starło się z 30 tysięczną armią turecką, (z czego 11 tysięcy stanowiła piechota (janczarowie), a drugie tyle jazda (spahisi). Pierwsze ataki na pozycje tureckie hetman wielki koronny Jan Sobieski przeprowadził  10 listopada. Miały one na celu rozpoznanie pola walki i rozmieszczenia sił przeciwnika. Właściwa bitwa została rozegrana następnego dnia o świcie , gdy Jan Sobieski poprowadził osobiście swe wojska do szturmu na turecki obóz.  W krwawej  bitwie poległo lub zostało rannych ponad 20 tysięcy tureckich żołnierzy. Było to pod względem skali zniszczenia armii przeciwnika największe zwycięstwo w historii naszej ojczyzny. Co warte podkreślenia  odniesione własnymi siłami. Była to też pierwsza poważna klęska Turków w Europie i choć zwycięstwo nie przyniosło przełomu w toczonej z Imperium Osmańskim wojnie i nie doprowadziło do odzyskania Kamieńca Podolskiego wzrósł mocno prestiż Rzeczypospolitej w Europie .Hetman Jan Sobieski po śmierci  Michała Korybut Wiśniowieckiego został wybrany przez szlachtę  królem, a Turcy okrzyknęli go "Lwem Chocimskim" Zwycięstwo chocimskie było ostatnim tak znaczącym sukcesem odniesionym samodzielnie przez wojska Rzeczypospolitej w XVII wieku.

      Cześć i Chwała Bohaterom 

      Koło Historyczne "Wiarus"

    • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • „Nie pragniemy takiej Polski, która by nas nic nie kosztowała…”

      /Jan Paweł II/

      W środę 11 listopada 2020 roku będziemy uroczyście obchodzić 102. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odbudowa państwa po 123 latach niewoli była w naszej historii wydarzeniem przełomowym. Wysiłek wielu pokoleń Polaków, trud i ofiara poniesiona w powstaniach narodowych, na frontach I wojny światowej i w krwawych walkach o niepodległość i granice oraz aktywne działania dyplomatyczne doprowadziły do odrodzenia się Ojczyzny.  Wybitnymi postaciami tego procesu są Twórcy Niepodległej: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Jan Ignacy Paderewski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński, Wojciech Korfanty i Józef Haller. Różnili się oni przynależnością społeczną, wyznawana religią, reprezentowali  różne poglądy polityczne, urodzili się i wychowali pod różnymi zaborami. Są wśród nich żołnierze, dyplomaci, politycy i działacze społeczni. Jest również sławny artysta. Pozostali oni wierni swoim poglądom, ale dla dobra wspólnego potrafili wznieść się ponad partyjne podziały wykorzystując sprzyjającą sytuację międzynarodową doprowadzili naszych przodków do Wolności. Dziękując za ich poświęcenie, trud i wytrwałość w dążeniu do celu, jakim była wolna, niepodległa i suwerenna Polska nie możemy zapomnieć o szerokich masach rodaków, którzy  na przestrzeni 123 lat niewoli przelewali krew, cierpieli, ale nigdy nie zwątpili w sens walki na różnych frontach ludzkiego życia o Niepodległą. Tym wszystkim, którzy swoją codzienną pracą u podstaw stworzyli podwaliny gospodarki odrodzonego państwa. Ludziom nauki, kultury i sztuki, którzy przez lata niewoli nie zapomnieli o Polsce, ale wręcz przeciwnie, krzewili narodową kulturę i nie pozwolili polskości przeminąć w pomroce dziejów pragniemy podziękować. Kiedy 115 lat temu Henryk Sienkiewicz odbierał nagrodę Nobla za całokształt twórczości, do zgromadzonych w sali słuchaczy tak powiedział o naszej Ojczyźnie: „Głoszono ją umarłą – a oto jeden z tysięcznych dowodów, że ona żyje, głoszono ją podbitą, a oto nowy dowód, że do podbojów jest zdolna?. Niech słowa naszego wybitnego pisarza będą inspiracją także dla dzisiejszego pokolenia Polaków. Niech Polska żyje, a jej obywatele każdego dnia dowodzą światu, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i nie ma takiej siły, która złamałaby ich ducha. Dokładnie tak, jak 102 lata temu dowiedli tego nasi pradziadkowie. Niech w te trudne dla nas wszystkich dni walki z pandemią koronawirusa dumnie powiewające na  naszych domach, balkonach o w oknach biało-czerwone flagi będą  naszym hołdem  dla bohaterów , którzy na przestrzeni wieków  walczyli i ginęli  o dobro nas wszystkich  najważniejsze - wolną i suwerenna Polskę. .

      Cześć i chwała Bohaterom.

      Koło Historyczne "Wiarus"

    • Bitwa o Wielką Brytanię
     • Bitwa o Wielką Brytanię

     •  

      Gdyby nie wspaniałe polskie dywizjony i ich bezprzykładne bohaterstwo, wahałbym się twierdzić, że wynik bitwy byłby taki sam.

      Dowódca brytyjskiego lotnictwa myśliwskiego w czasie bitwy o Wielką Brytanię, Air Chief Marshall Hugh Dowding,

      W  2020 roku mija 80. rocznica powietrznej bitwy o Wielką Brytanię. Pierwszej batalii przegranej  przez Niemcy, która stanowiła punkt zwrotny w dziejach II wojny światowej. Bitwa ta pokazała, że losy wojny mogą zostać odwrócone, a udział w niej polskich lotników był bezcenny Obydwie walczące strony Royal Air Force ( królewskie siły powietrzne) i Luftwaffe (lotnictwo niemieckie) wystawiły przeciwko sobie tysiące samolotów bojowych oraz doskonale wyszkolonych lotników. Brytyjscy historycy przyjęli jako czas trwania bitwy okres od 10 lipca do 31 października 1940 roku, kiedy miały miejsce najintensywniejsze naloty niemieckie. W Bitwie o Anglię wzięło udział 147 polskich pilotów. Walczyli zarówno w polskich dywizjonach myśliwskich i bombowych, jak i w jednostkach brytyjskich, zestrzeliwując ponad 200 samolotów wroga. Szczególną chwałą okrył się dywizjon 303„Warszawski” im. Tadeusza Kościuszki, którego piloci strącili 126 samolotów niemieckich przy stratach własnych wynoszących 8 pilotów. Łącznie w Bitwie o Anglię poległo 29 polskich pilotów. Bohaterskie działania polskich pilotów docenił ówczesny premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill, który wspominając Bitwę o Anglię, wypowiedział znamienne słowa: „Nigdy w historii ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak dużo tak nielicznym”.  Wśród tych nielicznych, co podkreślamy z dumą był patron naszej szkoły ppłk pil. Marian Pisarek, który walczył  w najlepszym 303 Dywizjonie Myśliwskim im. Tadeusza Kościuszki  tej bitwy.

       Cześć i chwała bohaterom.

      My chcemy i będziemy pamiętać o Tych, którzy broniąc Wielkiej Brytanii udowodnili światu w czasie trwającej wojny, że Jeszcze Polska nie zginęła dając nadzieję  na zwycięstwo  rodakom w okupowanej przez Hitlera i Stalina ojczyźnie.

       Koło Historyczne "Wiarus"

      Polacy w Bitwie o Wielką Brytanię - wystawa IPN >>>> Polacy_w_bitwie_o_Wielka_Brytanie_-_wystawa..pdf

       

    • „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”
     • „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

     • „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

      Dnia 5 listopada w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” klasy pierwsze uczestniczyły w uroczystym przekazaniu Wyprawki Czytelniczej.

      Tegoroczny etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

      Książka „Pierwsze abecadło” jest częścią Wyprawki Czytelniczej dla uczniów klas pierwszych, która została przygotowana przez Instytut Książki. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

      W skład wyprawki wchodzą:

      - książka „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych,

      - „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów,

      - Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania.

      Kampania ma zachęcić uczniów klas pierwszych do czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.

      Mamy wielką nadzieję, że dzięki książce nauka alfabetu i czytanie będzie dla Was także wspaniałą szkołą wyobraźni, kreatywności, ciekawości świata i wrażliwości oraz początkiem wielkiej przygody z książką i biblioteką.

      Uczniowie tego dnia również otrzymali jeszcze jeden prezent – kolorowe worki, ufundowane

      przez Burmistrza Radzymina pana Krzysztofa Chacińskiego.

      W imieniu uczniów wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!

      Artykuł w tygodniku regionalnym KURIER W nr 43 >>>>>>  artykul(1).pdf

                                                                  Biblioteka szkolna

    • Wincenty Witos
     • Wincenty Witos

     • "Wyznaję zasadę, że nigdy i nigdzie, w żadnym państwie nie wystarczy i dla obrony, i w każdej innej sytuacji państwa, ani klika, ani poszczególny, choćby najwięcej genialny człowiek. Ciężar ten musi wziąć na siebie całe społeczeństwo. Nie chcemy więc, żeby Polska budowana była na jednym człowieku, chcemy, ażeby budowało ją całe społeczeństwo.”    

      /Wincenty Witos/

      31 października 2020 roku  minęła   75 rocznica śmierci  Wincenty Witos, przywódcy ruchu ludowego, trzykrotnego premier II RP, jednego z  przywódców Centrolewu, więzienia brzeskiego. Po wybuchu II wojny światowej aresztowany przez Niemców, odmówił współpracy z władzami okupacyjnymi. Wincenty Witos zmarł w Krakowie 21 października 1945 roku.

      Niech pamięć o jego czynach nigdy nie zaginie.

      Koło Historyczne "Wiarus"

      Notka biograficzna >>>>>>> Wincenty_Witos(1).pdf

       

    • 1 Listopada
     • 1 Listopada

     • "Dla tych, którzy odeszli w nieznany świat, płomień na wietrze kołysze wiatr.

      Dla nich tyle kwiatów pod cmentarnym murem i niebo jesienne u góry...

      Dla tych, którzy odeszli..."

                                     /Danuta Gellnerowa/

      Listopad jest miesiącem modlitewnego skupienia i zadumy, gdy odwiedzamy groby naszych bliskich na cmentarzach. Blask palących zniczy, unoszący się nad grobami dym, kwiaty będące wyrazem pamięci serca – wszystko to pomaga godnie wspominać naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata. Listopad jest jednocześnie  miesiącem radości, bo właśnie w te listopadowe dni ponad 100 lat temu na mapie Europy i świata  pojawiła się Odrodzona Rzeczypospolita.To zmusza do refleksji nie tylko nad  losami naszych bliskich, a także losami bohaterów, którzy swoje życie poświęcili walce o niepodległość. Dziś  tę drogę, którą podążali nasi przodkowie znaczą krzyże i pomniki - świadectwo wdzięczności i pamięci kilku pokoleń Polaków walczących o wolność. Radzymińskie cmentarze są tego najlepszym przykładem, a nagrobne sentencje przypominają nam jak kruche jest ludzkie życie. Zapraszamy do  odwiedzenia naszej galerii. Są tam zdjęcia miejsc ważnych dla naszej szkolnej społeczności.

      Koło Historyczne "Wiarus"

       

    • Ślubowanie klas 1
     • Ślubowanie klas 1

     • "Niech wyrosną z Was tacy, którzy do gwiazd wzlecieć zapragną.”

      /J. Korczak/

      W ostatni poniedziałek i wtorek października 2020 r., w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie, odbyły się podniosłe uroczystości pasowania na Uczniów Klasy Pierwszej z zachowaniem procedur reżimu sanitarnego...

      Więcej w artykule tygodnika regionalnego KURIER W nr 42 >>>>>>> KW_str._13_z_nr_42.pdf

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl
   • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
   • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79 Sekretariat (stary budynek szkoły) czynny w godz. 08.00-16.00 tel. (+48) 22 786-50-31 fax. 22 7865031
   • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych