• Wycieczka do Dyniolandu
     • Wycieczka do Dyniolandu

     • Dnia 22.10.2019 r. klasy I b, I c oraz I g wybrały się na wycieczkę do Dyniolandu w Wieliszewie. Pomarańczowa kraina tysiąca dyń przywitała nas piękną i słoneczną pogodą. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od interaktywnego wykładu na temat dyni, jej właściwościach zdrowotnych oraz zastosowaniu kulinarnym. Mogliśmy obejrzeć ekspozycję z tykw oraz wysłuchać opowiadań Pana Dyni. Dowiedzieliśmy się, że największa dynia, która znajduje się w Dyniolandii waży ok. 300kg.

      Kolejne atrakcje, które na nas czekały to wizyta w mini zoo i możliwość dokarmiania zwierząt, zabawy w słomianej zagrodzie, słomiany labirynt, spacer po polu dyniowym oraz degustacja dyniowych przysmaków (zupa, sok, ciasto). Na koniec naszej wizyty każdy uczeń otrzymał dynię. Szczęśliwi, uśmiechnięci oraz pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

       

                                                              Justyna Zborowska

    • Konkursy czytelnicze cd.
     • Konkursy czytelnicze cd.

     • Z okazji przypadającego w październiku Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zachęcamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie  „Laurka dla biblioteki”.

      Cele konkursu:

      1. Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i wyobraźni dzieci.
      2. Kształtowanie umiejętności redagowania krótkich form (życzenia).

      Uczestnicy konkursu:

      1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I-III.
      2. Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:
      • Kategoria I: uczniowie klas I,
      • Kategoria II: uczniowie klas II,
      • Kategoria III: uczniowie klas III.

      Warunki uczestnictwa:

      1. Do konkursu uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę wykonaną samodzielnie dowolną techniką plastyczną w formacie A4 (może być złożona na pół w formie laurki).
      2. Praca powinna zawierać kompozycję graficzną oraz życzenia dla biblioteki.
      3. Każdą pracę należy podpisać (imię, nazwisko, klasa).

      Termin konkursu:

      1. Konkurs trwa od 22.10.2019 do 5.11.2019.
      2. Podpisane prace konkursowe należy dostarczyć do biblioteki do 5.11.2019.

      Nagrody:

      1. Zwycięzców wyłoni komisja konkursowa.
      2. W każdej kategorii wiekowej zostanie wyłoniony zwycięzca oraz dwie prace wyróżnione, które zostaną nagrodzone.

      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      Cytat nr  3

      Dla klas II – IV

      (21.10.2019-25.10.2019)

      „Dziewczynka bardzo chciała się ogrzać. Tuż obok leżały zapałki. Nie sprzedała ani jednej sztuki. Nie miała po co wracać do domu, w którym było zresztą prawie tak zimno jak na ulicy.

      Mała sprzedawczyni z wahaniem podniosła jedną zapałkę…

      Wesoły, migotliwy płomyk miło ogrzewał  skostniałe z chłodu dłonie. Dziewczynka przysłoniła rączkami ogień, by nie zdmuchnął go wiatr  i rozkoszowała się przyjaznym ciepłem”.

      Cytat nr  3

      Dla klas V – VIII

      (21.10.2019-25.10.2019)

      „Tego jeszcze dnia Tony ustalił miejsce wodopoju kangurów szarych, Tomek z zadowoleniem przyglądał się przygotowaniom łowów. Ze względu na to, że kangury żerują w nocy, miały one rozpocząć się o świcie. Było jeszcze ciemno, a tymczasem w obozie już siodłano konie. Przy świetle księżyca Wilmowski podzielił jeźdźców na dwie grupy. Jedna z nich jadąc skrajem buszu, miała dotrzeć do wodopoju, druga otrzymała polecenie przeprawienia się na sąsiedni brzeg strumyka, by po zatoczeniu koła, osaczyć kangury i uniemożliwić im ewentualną ucieczkę”.

    • Szkoła pamięta
     • Szkoła pamięta

     • Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

      W roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – chcemy uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

      Dlatego nasza szkoła włącza się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” i zorganizuje szereg działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Kulminacja tych aktywności przypadła na 25 października 2019 r.– ostatni piątek przed 1 listopada. Wtedy też wychowawcy klas I-III zorganizują wyjścia na pobliski Cmentarz Poległych, aby uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności, zapalić znicze oraz odwiedzić groby zmarłych nauczycieli z naszej placówki.

       

    • Wycieczka do Kłodawy
     • Wycieczka do Kłodawy

     • W piątek 18 października 2019 r., wczesnym rankiem uczniowie klasy III b i III e pod opieką p. Anety Jusińskiej, p. Agaty Szczepanik i p. Eweliny Oparzela udali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Kłodawie.

      Pierwszą atrakcją w kopalni był zjazd windą 600 metrów pod ziemię z prędkością 6m/s. Następnie panowie górnicy zabrali uczestników wycieczki na niesamowitą wędrówkę labiryntem korytarzy i komór solnych. Uczniowie mieli okazję obcowania z solnymi cudami natury sprzed 250 milionów lat. Wsłuchując się w niezwykłe opowieści i legendy pana przewodnika zobaczyli m. in. przepiękną Kaplicę św. Kingi i jej postać wykutą z soli, wózki z solą, maszyny wiertnicze, a także budzącą grozę grotę Draculi.

       Dużą atrakcją dla zwiedzających, był korytarz zwany „strefą wolnego lizania”, gdzie każdy mógł polizać ściany i przekonać się, że to naprawdę jest sól. Ciekawym miejscem okazała się także wykuta z soli komora z ogromną sceną,  na której pobito rekord Guinessa w koncercie zagranym najniżej pod ziemią.

      Na koniec wizyty w kopalni, uczniowie za zgodą panów górników zebrali bryłki odłamków solnych i zabrali je ze sobą na pamiątkę. Kolejnym punktem wycieczki była nazywana królewskim miastem i położona nad rzeką Bzurą Łęczyca. Duże wrażenie na zwiedzających wywarł skansen w Tumie. Tu uczniowie poznali bliżej pracę kowala w kuźni i młynarza w młynie.  Zaznajomili się z warunkami w jakich dawniej mieszkali i pracowali ludzie. Wsłuchując się w legendę o łęczyckim diable Boruta, dzieci postanowiły odnaleźć jego ślady na murach tamtejszej Kolegiaty . Pan przewodnik, zapoznał wszystkich z historią tego kościoła, który jest jednym  z najstarszych w Polsce. Wracając do domu uczestnicy wycieczki przejechali koło geometrycznego punktu, wyznaczającego środek Polski i znajdującego się w miejscowości Piątek.   

      Zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni uczniowie obu klas dotarli wieczorem na miejsce zbiórki. Ta ciekawa wyprawa, na długo pozostanie w ich pamięci.                  

       

      Opracowanie: Aneta Jusińska i Agata Szczepanik

    • DZIEŃ MISYJNY
     • DZIEŃ MISYJNY

     • Dnia 17 października  2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Misyjny. Gościliśmy w naszej szkole panią Paulinę, która była jako wolontariuszka na misjach w Kolumbii i na Kubie. Przybliżyła ona uczniom pracę wolontariusza i misjonarzy opowiadając o potrzebach i życiu mieszkańców tych krajów. Uczniowie mogli zobaczyć zdjęcia i filmy przywiezione przez panią Paulinę. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące wyjazdów i pracy wolontariuszy i misjonarzy.

       

                                                  Jolanta Pergoł

    • 29 września - Dzień Głośnego Czytania
     • 29 września - Dzień Głośnego Czytania

     • Czytanie na głos najmłodszym, stymuluje ich rozwój i wzbogaca słownictwo, dlatego też 30 września 2019 r. świetlica szkolna  zaprosiła uczniów klas 2 i 3 do świata książki pt. „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”.

      Z książką zapoznała uczniów Pani dyrektor Elżbieta Jeleń oraz Pani Weronika Szymankiewicz. W kolejnych dniach uczniowie poznają dalsze losy przyjaciół z leśnej polany, a  następnie wspólnie stworzą dekorację magicznego lasu, uczestnicząc tym samym w II Edycji Konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

       

      N. Galicka, K. Chaczko

    • Konkursy czytelnicze
     • Konkursy czytelnicze

     • Cytat nr  2

      Dla klas II – IV

      (15.10.2019-18.10.2019)

      „Gdy wakacje trwają już dość długo, wówczas – przynajmniej ja tak uważam- przyjemnie jest, gdy szkoła znów się zaczyna. Bosse mówił, że napisze do króla i poprosi go, żeby zamknął wszystkie szkoły, lecz ja mam nadzieję, że król tego nie zrobi. Bo ja lubię szkołę […] i moje książki szkolne. Książki okładam w piękny nowy papier i nalepiam na nie naklejki ze swoim nazwiskiem”.

      Cytat nr  2

      Dla klas V-VIII

      (15.10.2019-18.10.2019)

      „Znienacka wielka fabryka czekolady ucichła i opustoszała. Kominy przestały dymić, maszyny przestały warczeć, nie robiono już żadnej czekolady i żadnych cukierków, nikt nie wchodził do środka ani nie wychodził. Nawet sam pan Willy Wonka zniknął bez śladu. Mijały miesiące – ciągnął dziadek Joe-ale fabryka była zamknięta”.

      -------------------------------------------------------------------

      Bądź „okrągłym” czytelnikiem!

      Co trzeba zrobić?

      Wypożycz książkę, która została zakupiona w ramach

      Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

      Co dziesiąty czytelnik zostanie nagrodzony drobnym upominkiem.

      Zapraszamy!

      Książki czekają na swoich czytelników!

    • Dzień Głośnego Czytania
     • Dzień Głośnego Czytania

     •     29 września 2019 r. obchodzony jest ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten przypada na rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

          W naszej szkole dzień ten obchodziliśmy 30 września. Z tej okazji szkoła zaprosiła uczniów klasy pierwszej do zapoznania się z przygodami niezwykłego misia. Tego dnia Pani Wicedyrektor Katarzyna Marzec czytała dzieciom książkę autorstwa Janiny Porazińskiej pt. "Pamiętnik Czarnego Noska". Podczas zajęć szkolnych razem z wychowawcą dzieci będą poznawały dalsze przygody Misia.

          Kornel Makuszyński powiedział że:

      "Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca"

      Czytanie rozwija zainteresowania a przede wszystkim wyobraźnię. Wspólne odkrywanie fantastycznych krain, pozwala razem z dziećmi przeżywać emocje, a co za tym idzie budować relacje. Czytanie to dobry pretekst do zatrzymania się i wspólnego kreowania chwil, które nie raz wywołają uśmiech na twarzy dziecka.

                                                       Nauczyciele biblioteki szkolnej

    • Konkursy czytelnicze
     • Konkursy czytelnicze

     • „Skąd  znam ten  cytat?”

      Regulamin konkursu czytelniczego:

      1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy II – IV, V – VIII.
      2. Trwa od 07.10.2019 r. do 05.06.2020r.
      3. Obejmuje swym zakresem utwory literatury dla dzieci i młodzieży.
      4. Co tydzień w poniedziałek cytat tygodnia (osobny dla uczniów klas II – IV i V – VIII ) wywieszony będzie     w bibliotece oraz udostępniony na stronie internetowej szkoły www.sp1radzymin.radzymin.pl .
      5. Należy wskazać autora i tytuł książki, z której pochodzi cytat.
      6. Podpisane kartki z odpowiedzią (imię, nazwisko, klasa), należy wrzucać do pudełka z napisem CYTATY, znajdującego się w bibliotece szkolnej, do piątku każdego tygodnia.
      7. W każdy następny poniedziałek, podczas dużej przerwy odbędzie się losowanie jednego zwycięzcy tygodnia w dwóch kategoriach wiekowych.

                                                      Wylosowane osoby otrzymają niespodziankę.

                                                                         Zapraszamy do udziału.

                                                                                            Nauczyciele biblioteki

     • Oferta pracy

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie zatrudni w roku szkolnym 2019/2020 nauczyciela fizyki - wakat.

      Zainteresowanych prosimy o kontakt bezpośredni ze szkołą pod nr. tel. 22 786 72 79 lub wysłanie CV na e-maila szkoły sp1radzymin@radzymin.pl.

       

    • Zawody sportowe piłki nożnej
     • Zawody sportowe piłki nożnej

     • W dniu 10.03.2019 reprezentacja piłkarska naszej szkoły  w składzie Kuba Gibadło, Radek Tomczyk, Kuba Górecki, Dawid Niedzieski, Maciek Dąbrowski, Damian Myśliwiec, Bartek Sosnowski, Kacper Grygiel, Tobiasz Gosk, zajęła IV miejsce w powiecie. Zawody odbywały się na obiektach Huraganu Wołomin.

       

               Opiekun: M. Sikorski, M. Fabisiak

    • EU Code Week - programujemy
     • EU Code Week - programujemy

     • EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

      W dniach 5 - 25 października 2019 r. uczniowie klas IV - VIII będą programować w Scratchu, tworzyć strony internetowe w HTML, programować korzystając m. in. ze strony Godzina Kodowania oraz blockly games, programować na klockach Lego WeDo, tworzyć i drukować projekty w 3D...

      Nauka kodowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, który ulega ciągłym zmianom, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym.

      Tydzień Kodowania oferuje wszystkim uczniom możliwość podjęcia pierwszych kroków w kierunku tworzenia treści cyfrowych poprzez zapewnienie szkołom i nauczycielom bezpłatnych możliwości rozwoju zawodowego, materiałów dydaktycznych, wyzwań międzynarodowych i programów wymiany.

                                                                                    

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
    • sp1radzymin@radzymin.pl
    • sp1radzymin@radzymin.pl
    • sp1radzymin@radzymin.pl
    • (+48) 22 786-72-79 fax. 22 7865031
    • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN
  • Galeria zdjęć

    brak danych