• Sprzątanie świata 2019
          • Sprzątanie świata 2019

          • Dnia 20 września 2019r. nasza szkoła, jak zawsze, przystąpiła do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska w akcji ,,Sprzątanie Świta - Polska".

            Oddelegowani uczniowie sprzątali teren przyszkolny, a uczennice z klasy VIIIe pod kierunkiem pani Anety Żołądek poprowadziły prelekcję dotyczącą  zmian klimatycznych oraz postaw i zachowań proekologicznych. Uwagę w szczególności skierowały na działania zapobiegające degradacji środowiska poprzez zmianę naszych indywidualnych nawyków w życiu codziennym np. używaniu wody, wybieraniu produktów BIO, itp. Uczniowie poprzez projekcję krótkiego filmu oraz prezentacji ukazującej współczesne problemy środowiska przyrodniczego, dowiedzieli się w jaki sposób nie tworzyć niepotrzebnych odpadów, oraz jak stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami.                                                                                

                                                 Opracowanie: Aneta Żołądek

          • Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej dziewcząt

          • Dnia 26 września 2019r. zostały rozegrane mistrzostwa gminy w piłce nożnej dziewcząt - kategoria Młodzież. Tytuł mistrza gminy zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie w składzie: Kiędzińska Sandra, Gałucha Julia, Sulejewska Gabriela, Rembelska Agnieszka, Minota Wiktoria, Szymankiewicz Magdalena, Dąbkowska Julia, Kozakiewicz Julia.

                                                 Opiekun - trener: Jadwiga Małyszko - Kisielewska

        • Biegi przełajowe rejonu  Radzymin - Marki - Dąbrówka
          • Biegi przełajowe rejonu Radzymin - Marki - Dąbrówka

          • W dniach 19-20 września 2019 roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w biegach przełajowych rejonu  Radzymin - Marki-Dąbrówka.

            Awans do finałów powiatowych w kategorii

            klas VII -VIII uzyskali:

            Klasy VIII

            Gosk Tobiasz – I miejsce

            Michalak Maciej – XII miejsce

            Szymankiewicz Magdalena – VIII miejsce

            Klasy VII

            Rembelska Agnieszka  - III miejsce

            Konarska Julia  - VI miejsce

            Szuszczyńska Aleksandra – VII miejsce

            Kalinowska Patrycja – IX miejsce

            Dąbkowska Julia – XI miejsce

            Awans do finałów powiatowych w kategorii

            klas IV-VI uzyskali:

            Klasy VI

            Kowalski Dominik – II miejsce

            Jaszkowski Mikołaj – X miejsce

            Pawłowicz Mateusz – XIII miejsce

            Zalewska Michalina – III miejsce

            Ziółkowska Daria – IV miejsce

            Klasy V

            Myśliwiec Dawid – VI miejsce

            Klasy IV

            Sokołowska Anna – II miejsce

            Zalewski Szymon – V miejsce

            Kuc Jakub – VI miejsce

            Makowski Szymon – VII miejsce

            Gniadek Bartek – VIII miejsce

            W finałach powiatowych które odbyły się 25 września w Wołominie najlepsze miejsca zajęli:

            Tobiasz Gosk – VII miejsce  (awans do finałów między powiatowych)

            Dawid Myśliwiec – IX miejsce (awans do finałów między powiatowych)

            Magdalena Szymankiewicz – XIII miejsce

            Dominik Kowalski – XVI miejsce

            Michalina Zalewska – XVI miejsce

            Ziółkowska Daria – XVII miejsce

             

            Opiekunowie : Arkadiusz Kostrzębski,  Mirosław Fabisiak,  Mariusz Sikorski

             

        • V Międzynarodowy Konkurs Historyczny ”Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”
          • V Międzynarodowy Konkurs Historyczny ”Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”

          • Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kobyłce zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie historycznym.

            Przedsięwzięcie będzie odbywało się w terminie od 9 września do 9 grudnia 2019 r.

            Przedmiotem Konkursu jest przygotowanie pracy artystycznej (poezja, plastyka, znaczek, film) na temat wojny polsko-bolszewickiej 1919-1920.

            Celem inicjatywy jest m.in.: kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1920.

            Konkurs objęty jest Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

            Więcej informacji, w tym regulamin konkursu dostępny jest na stronie Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego.

        • Zajęcia organizowane przez Politechnikę Warszawską
          • Zajęcia organizowane przez Politechnikę Warszawską

          • Serdecznie zapraszamy uczniów klas 6-8 do udziału w zajęciach organizowanych przez Politechnikę Warszawską, których celem jest zainspirowanie młodzieży do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych. Od tego roku akademickiego zajęcia odbywają się w dwóch formułach:

            - PW Junior – stacjonarne ćwiczenia i wykłady prowadzone w pracowniach PW. W przystępny i praktyczny sposób młodzież poznaje wiele zagadnień związanych z naukami ścisłymi oraz wydziały PW. Szczegóły na stronie www.pwjunior.edu.pl

            - POLinfo.eu – opracowane na bazie podstawy programowej zajęcia z przedmiotów politechnicznych prowadzone przez Internet. Każdy Junior ma dostęp do zindywidualizowanego procesu pogłębiania wiedzy, dostosowanego do jego umiejętności i zaangażowania, może skorzystać z ogromnej biblioteki materiałów, jak również indywidualnie skonsultować się z prowadzącymi zajęcia. Szczegóły na stronie www.polinfo.eu

            Obecnie trwa rekrutacja uzupełniająca na rok akademicki 2019/2020.

             

        • Szkolny Konkurs Ekologiczny 2019/2020
          • Szkolny Konkurs Ekologiczny 2019/2020

          • Zapraszamy chętnych uczniów z klas ósmych do Szkolnego Konkursu Ekologicznego, którego celem jest:

            1. doskonalenie i podniesienie poziomu wiedzy o środowisku przyrodniczym oraz o ekologii,

            2. nauka obserwacji i rozpoznawania pospolitych i chronionych gatunków roślin występujących w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru powiatu wołomińskiego,

            3. zwrócenie uwagi na potrzebę kształtowania u młodzieży aktywnej, świadomej i odpowiedzialnej postawy wobec przyrody, rozbudzenie wrażliwości na piękno i potrzeby przyrody,

            4. stworzenie pracy plastycznej w postaci zielnika, zawierającego rozpoznane i opisane gatunki roślin zielnych i drzew występujących w powiecie wołomińskim.

            Termin zgłoszenia do konkursu - do 20 września 2019 r.

            Organizatorem konkursu jest p. Agata Drzewek, nauczyciel biologii.

                                                                            ZAPRASZAMY!!!!! :)

            Szczegóły w załącznikach:


        • SZERMIERKA?  CZEMU NIE!
          • SZERMIERKA? CZEMU NIE!

          •  

            Jeśli jesteś sprawny i szybki, lubisz sportową walkę i potrafisz zrobić użytek ze swojego sprytu to spełniasz większość warunków, by podjąć się trudnych ćwiczeń pod okiem trenera szermierki.

            W zamian otrzymasz interesującą porcję ruchu , rozrywki i zabawy, przeżyjesz wiele emocjonujących chwil a współzawodnictwo z kolegami doda Ci poczucia własnej wartości.

            Wychowawca wielu pokoleń medalistów Mistrzostw Polski w szermierce, wychowawca reprezentantów Polski i medalistów Mistrzostw Świata i Europy oraz zwycięzców zawodów Pucharu Swiata, trener floretu pan Piotr Majewski, organizuje grupę szkolenia początkowego we florecie.

            Wszystkich chętnych w wieku od 7-11 lat, bez względu na płeć, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w testach sprawdzających.

             

            Kontakt telefoniczny lub mailowy z panem trenerem Piotrem Majewskim

            pod numerem kom. +48 601 264 504 lub adresem majewskip@wp.pl

             

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
        • sp1radzymin@radzymin.pl
        • sp1radzymin@radzymin.pl
        • sp1radzymin@radzymin.pl
        • (+48) 22 786-72-79 fax. 22 7865031
        • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN
    • Galeria zdjęć

        brak danych