• Sprzątanie świata 2019

• Dnia 20 września 2019r. nasza szkoła, jak zawsze, przystąpiła do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska w akcji ,,Sprzątanie Świta - Polska".

Oddelegowani uczniowie sprzątali teren przyszkolny, a uczennice z klasy VIIIe pod kierunkiem pani Anety Żołądek poprowadziły prelekcję dotyczącą  zmian klimatycznych oraz postaw i zachowań proekologicznych. Uwagę w szczególności skierowały na działania zapobiegające degradacji środowiska poprzez zmianę naszych indywidualnych nawyków w życiu codziennym np. używaniu wody, wybieraniu produktów BIO, itp. Uczniowie poprzez projekcję krótkiego filmu oraz prezentacji ukazującej współczesne problemy środowiska przyrodniczego, dowiedzieli się w jaki sposób nie tworzyć niepotrzebnych odpadów, oraz jak stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami.

Opracowanie: Aneta Żołądek

• Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej dziewcząt

• Dnia 26 września 2019r. zostały rozegrane mistrzostwa gminy w piłce nożnej dziewcząt - kategoria Młodzież. Tytuł mistrza gminy zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie w składzie: Kiędzińska Sandra, Gałucha Julia, Sulejewska Gabriela, Rembelska Agnieszka, Minota Wiktoria, Szymankiewicz Magdalena, Dąbkowska Julia, Kozakiewicz Julia.

Opiekun - trener: Jadwiga Małyszko - Kisielewska

• Biegi przełajowe rejonu  Radzymin - Marki - Dąbrówka
          • Biegi przełajowe rejonu Radzymin - Marki - Dąbrówka

• W dniach 19-20 września 2019 roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w biegach przełajowych rejonu  Radzymin - Marki-Dąbrówka.

Awans do finałów powiatowych w kategorii

Kuc Jakub – VI miejsce

Makowski Szymon – VII miejsce

Gniadek Bartek – VIII miejsce

W finałach powiatowych które odbyły się 25 września w Wołominie najlepsze miejsca zajęli:

Tobiasz Gosk – VII miejsce  (awans do finałów między powiatowych)

Dawid Myśliwiec – IX miejsce (awans do finałów między powiatowych)

Magdalena Szymankiewicz – XIII miejsce

Dominik Kowalski – XVI miejsce

Michalina Zalewska – XVI miejsce

Ziółkowska Daria – XVII miejsce

Opiekunowie : Arkadiusz Kostrzębski,  Mirosław Fabisiak,  Mariusz Sikorski

• V Międzynarodowy Konkurs Historyczny ”Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”

• Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kobyłce zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie historycznym.

Przedsięwzięcie będzie odbywało się w terminie od 9 września do 9 grudnia 2019 r.

Przedmiotem Konkursu jest przygotowanie pracy artystycznej (poezja, plastyka, znaczek, film) na temat wojny polsko-bolszewickiej 1919-1920.

Celem inicjatywy jest m.in.: kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1920.

Konkurs objęty jest Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Więcej informacji, w tym regulamin konkursu dostępny jest na stronie Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego.

• Zajęcia organizowane przez Politechnikę Warszawską

• Serdecznie zapraszamy uczniów klas 6-8 do udziału w zajęciach organizowanych przez Politechnikę Warszawską, których celem jest zainspirowanie młodzieży do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych. Od tego roku akademickiego zajęcia odbywają się w dwóch formułach:

- PW Junior – stacjonarne ćwiczenia i wykłady prowadzone w pracowniach PW. W przystępny i praktyczny sposób młodzież poznaje wiele zagadnień związanych z naukami ścisłymi oraz wydziały PW. Szczegóły na stronie www.pwjunior.edu.pl

- POLinfo.eu – opracowane na bazie podstawy programowej zajęcia z przedmiotów politechnicznych prowadzone przez Internet. Każdy Junior ma dostęp do zindywidualizowanego procesu pogłębiania wiedzy, dostosowanego do jego umiejętności i zaangażowania, może skorzystać z ogromnej biblioteki materiałów, jak również indywidualnie skonsultować się z prowadzącymi zajęcia. Szczegóły na stronie www.polinfo.eu

Obecnie trwa rekrutacja uzupełniająca na rok akademicki 2019/2020.

• Szkolny Konkurs Ekologiczny 2019/2020

• Zapraszamy chętnych uczniów z klas ósmych do Szkolnego Konkursu Ekologicznego, którego celem jest:

1. doskonalenie i podniesienie poziomu wiedzy o środowisku przyrodniczym oraz o ekologii,

2. nauka obserwacji i rozpoznawania pospolitych i chronionych gatunków roślin występujących w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru powiatu wołomińskiego,

3. zwrócenie uwagi na potrzebę kształtowania u młodzieży aktywnej, świadomej i odpowiedzialnej postawy wobec przyrody, rozbudzenie wrażliwości na piękno i potrzeby przyrody,

4. stworzenie pracy plastycznej w postaci zielnika, zawierającego rozpoznane i opisane gatunki roślin zielnych i drzew występujących w powiecie wołomińskim.

Termin zgłoszenia do konkursu - do 20 września 2019 r.

Organizatorem konkursu jest p. Agata Drzewek, nauczyciel biologii.

ZAPRASZAMY!!!!! :)

Szczegóły w załącznikach:

• SZERMIERKA?  CZEMU NIE!
          • SZERMIERKA? CZEMU NIE!

•

Jeśli jesteś sprawny i szybki, lubisz sportową walkę i potrafisz zrobić użytek ze swojego sprytu to spełniasz większość warunków, by podjąć się trudnych ćwiczeń pod okiem trenera szermierki.

W zamian otrzymasz interesującą porcję ruchu , rozrywki i zabawy, przeżyjesz wiele emocjonujących chwil a współzawodnictwo z kolegami doda Ci poczucia własnej wartości.

Wychowawca wielu pokoleń medalistów Mistrzostw Polski w szermierce, wychowawca reprezentantów Polski i medalistów Mistrzostw Świata i Europy oraz zwycięzców zawodów Pucharu Swiata, trener floretu pan Piotr Majewski, organizuje grupę szkolenia początkowego we florecie.

Wszystkich chętnych w wieku od 7-11 lat, bez względu na płeć, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w testach sprawdzających.

Kontakt telefoniczny lub mailowy z panem trenerem Piotrem Majewskim

pod numerem kom. +48 601 264 504 lub adresem majewskip@wp.pl