• Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w finale wojewódzkim turnieju "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku

          • 23 października w Ząbkach odbyły się eliminacje powiatowe do finału wojewódzkiego turnieju "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku.

            W kategorii U10 chłopców urodzonych w roku 2009-2010 awans do finału na Mazowszu uzyskała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie. Nasi chłopcy okazali się tego dnia bezkonkurencyjni wygrywając wszystkie mecze w tych rozgrywkach, zdobywając 18 bramek a tracąc zaledwie 2.

            Jedynkę Radzymin reprezentowali: Gzowski Norbert, Gajewczyk Ignacy, Myśliwiec Dawid, Kuczyński Szymon,

            Szczypiń Adam, Kostrzębski Mateusz, Makowski Szymon, Kulesza Patryk, Kaczmarski Hubert,  Spors Jakub.

            opiekun Arkadiusz Kostrzębski.

            Finały wojewódzkie  odbędą się w kwietniu 2019 r.

            Zapewne będzie to wspaniała przygoda dla chłopców, którzy będą mogli sprawdzić się w rywalizacji z najlepszymi drużynami na Mazowszu.

            Nadmienić należy, że w zeszłym roku w turnieju, który odbył się w Miętnem przez dwa dni w kategoriach U-8, U-10 i U-12 rywalizowało 97 drużyn (21 zespołów w kategorii U-10). W turnieju uczestniczyło blisko 1000 piłkarzy

             z 43 okręgów, którzy wygrali rozgrywki na poziomie powiatowym.

             

                                                                                                             Opracował: Arkadiusz Kostrzębski

          • Ojcze Święty – PAMIĘTAMY!

          • „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”.

                         /Jan Paweł II/

            16 października we wtorek minęła 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Uczniowie radzymińskiej Jedynki co roku podkreślają ten szczególny dzień uroczystą akademią. Klasa Va  pod opieką pani Anny Czajkowskiej i Pawła Cybulskiego zaprezentowała montaż słowno- muzyczny zatytułowany „Ojcze Święty- pamiętamy”. Uroczysta akademia przybliżyła - wszystkim zebranym - osobę Ojca Świętego. Uczniowie ubrani w śnieżnobiałe stroje przypomnieli najważniejsze słowa Jana Pawła II oraz wyrecytowali wiersze        o zacnym Polaku. Nie zabrakło także śpiewu, między innymi ukochanej pieśni papieża „Barki”. Piękną dekorację uświetniającą akademię przygotowała pani Iwona Smoczyńska.  Pan Paweł Cybulski uświetnił akademię pokazem zdjęć z Ojcem Świętym, a na zakończenie przedstawił kilkuminutowy, wzruszający film przypominający pobyt  Jana Pawła II w Radzyminie w 1999 r. na Cmentarzu Poległych 1920 r.

            Wszyscy jesteśmy dumni z Papieża – Polaka, który zawsze był i nieustannie jest autorytetem dla kolejnego już pokolenia uczniów „Stalowej Jedynki”.

             

                                                                                                                           Opracowanie: Anna Czajkowska

          • Konkurs „Do hymnu” – przesłuchanie

          •  

            Dnia 15 października o godz. 10.00 rozpoczęło się w naszej szkole  przesłuchanie do ogólnopolskiego konkursu „Do hymnu”. Już o godzinie 08.45 uczniowie klas IV, V, VI, VII, VIII pod opieką wychowawców zgromadzili się na hali sportowej udekorowanej symbolami patriotycznymi poprzedniego dnia. Dzieci i młodzież ubrani byli w stroje galowe i mundurek szkolny oraz udekorowani barwami narodowymi. Trzynaście rzędów wypełniło 580 uczniów! To stanowi ponad 60 % uczniów naszej szkoły.

            Próba generalna odbyła się w piątek 12 października. W dniu przesłuchania powtórzyliśmy tylko fragmenty newralgiczne, sprawiające największe trudności. Ponad to nie należało forsować uczniów po to, by w momencie przesłuchania było efektownie. I tak po bogatym w treści historyczne i patriotyczne wprowadzeniu Pani Dyr. Elżbiety Jeleń uczniowie zaśpiewali Hymn Narodowy – „Mazurek Dąbrowskiego, „Żeby Polska była Polską” i „Bogurodzicę”.  Dwuosobowe jury powołane przez organizatora przysłuchiwało się o oceniało wykonanie. Towarzyszyły nam kamery telewizji polskiej. Uczniowie stanęli na wysokości zadania. Zaprezentowali się bardzo dobrze. 
            Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

             

            Nasze wykonanie można oglądać na youtube poniżej.

          • Europe Code Wee 2018

          • Uczniowie klas IV-VIII będą programować w Scratchu, tworzyć strony internetowe w HTML, programować na papierze oraz programować korzystając ze strony Godzina Kodowania oraz blockly games.

            Nauka kodowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym

            Tydzień Kodowania oferuje wszystkim uczniom możliwość podjęcia pierwszych kroków w kierunku tworzenia treści cyfrowych poprzez zapewnienie szkołom i nauczycielom bezpłatnych możliwości rozwoju zawodowego, materiałów dydaktycznych, wyzwań międzynarodowych i programów wymiany.

                                                                                                  Koordynator: Dorota Poznańska

             

             

          • CZYTANIE ZBLIŻA, DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki. Dzień ten jest świetną okazją, by uświadomić uczniom starszym i tym młodszym, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.

            1 października obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji szkolna biblioteka zaprosiła uczniów klas pierwszych do zapoznania się z przygodami wesołego Gangu Słodziaków. Tego dnia Pani Dyrektor Elżbieta Jeleń oraz Panie Wicedyrektor: Anna Ciborowska i Dorota Poznańska czytały dzieciom książkę autorstwa Renaty Piątkowskiej "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków", opowiadającą o przygodach bohaterów z akcji Biedronki. Dzieci otrzymały mini-albumy na naklejki, które inspirują do głośnego czytania z rodzicami w domu. Podczas zajęć szkolnych razem         z wychowawczyniami dzieci będą poznawać dalsze przygody Słodziaków z leśnej polany. Następnie zapraszamy do udziału 
            w konkursie edukacyjnym "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród dzieci. Zadaniem uczniów klas pierwszych jest narysowanie własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków.

            Albert Einstein powiedział:

            "Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeśli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek.”

            Czytajmy więc dzieciom bajki, wiersze, opowiadania. Czytajmy im dobre książki. To chyba najprostszy sposób, by rozbudzić ich wyobraźnię i zainteresowanie otaczającym nas światem. A jeśli książka wywoła na buzi dziecka uśmiech, to możemy być pewni, że daliśmy mu najpiękniejszy prezent.

             

            Nauczyciele biblioteki: p. Agnieszka Cichy

            p. Małgorzata Łuczyk

            p. Weronika Szymankiewicz

             

          • Praca dla intendentki

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie
            OGŁASZA NABÓR na wolne stanowisko urzędnicze
            Intendenta
            w wymiarze 1 etatu od dnia 1 listopada 2018 roku.


            1. Wymagania formalne:


            - obywatelstwo polskie
            - wykształcenie - minimum wykształcenie średnie, preferowane ekonomiczne lub gastronomiczne,
            - umiejętność obsługi komputera, znajomość programów informatycznych, WORD, EXCEL, poczta elektroniczna,
            - stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na ww. stanowisku,                                                                      - znajomość przepisów HACCAP,                                                                                                                      - znajomość i umiejętność stosowania na stanowisku pracy podstaw rachunkowości, księgowania,                                                                                                                                                        - znajomość zasad żywienia i norm żywieniowych,
            - oświadczenie o niekaralności,
            - predyspozycje osobowościowe: sumienność, dokładność, zdolność analitycznego myślenia, komunikatywność, odpowiedzialność, umiejętność pracy w zespole,
            - mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.

            2. Zakres obowiązków:


            1. Zaopatrywanie szkoły w żywność i sprzęt kuchenny.
            2. Nadzorowanie sporządzania posiłków i przydzielania porcji żywnościowych dzieciom i personelowi.
            3. Sporządzanie jadłospisów.
            4. Przestrzeganie dziennej stawki żywieniowej i terminów przydatności do spożycia artykułów znajdujących się w magazynie oraz właściwe ich przechowywanie,
            5. Prowadzenie magazynu i dokumentacji magazynowej zgodnie z obowiązującymi przepisami.
            6. Przestrzeganie przepisów związanych z GHP i HACCP,
            7. Przyjmowanie odpłatności od rodziców za obiady i dokonywanie wpłat w banku.
            8. Wykonywanie innych czynności zleconych przez dyrektora szkoły wynikających z organizacji pracy w placówce.

             

          • Konkurs czytelniczy „TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ”

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie czytelniczym „Tysiąc powodów, by czytać”, zorganizowanym przez EMPIK.

             

            Chcielibyśmy zachęcić wszystkich do oddawania głosów na naszą szkołę, (głosowanie będzie trwało w okresie od 1.10 do 21.10. 2018 roku na stronie:  https://www.empik.com/biblioteki .

             Głosować można codziennie!!!

            Pięć szkół, które uzyskają największą ilość głosów zostanie nagrodzonych pakietem 1000 książek, ufundowanych przez EMPIK.

            Szkolne zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu dowolną techniką plakatu, zachęcającego rówieśników do czytania książek. W ocenie prac na etapie szkolnym Jury brało pod uwagę: zgodność  z tematem, pomysłowość, chwytliwość hasła oraz estetykę wykonania. Laureatkami zostały: Marta Kozińska i Martyna Łukasiewicz z klasy VIII e. Ich plakat, prezentujący książkę, jako „portal do innego świata”,  zyskał uznanie Komisji Konkursowej i będzie reprezentował szkołę w etapie ogólnopolskim. Fotografia pracy uczennic została umieszczona na stronie www.empik.com/bilioteki.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach organizowanych przez szkolną bibliotekę.

             

            Agnieszka Cichy

            Małgorzata Łuczyk

            Weronika Szymankiewicz

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
        • sp1radzymin@radzymin.pl - Dorota Poznańska
        • Sekretariat (nowy budynek szkoły) czynny w godz. 07.30-15.30 tel. (+48) 22 786-72-79
        • ul. 11 Listopada 2 05-250 RADZYMIN Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych